Zierikzeesche Nieuwsbode HUtOL geneestenvetyzmué de furid. ABONNEMENT: Maandag 26 Mei 1930. zierikzeesche courant. .,lK0,£!Li."ï,,2£ ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën WEEKMARKT. Uit Stad en Provinoio. Prfis per 3 maanden f 1,50, fnneo per post f 1,80. Voor het bollenland per jaar f 10, Afaonderlgke nnmmeri 5 oen*. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrgd. Tel. No. 32. - Postgiro 187677. tad 13 regel. 60 et>., 4 regel, en da»rboven 30 ets. per regel. Beelnmes 30 eta. p. regel. Kg eontraot belangrijke korting. Inaending op den dag Tan ali- gave vóór 10 ore. uiterlijk 10 uur ap den dig v. uitgeef BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiERiKZEE maken bekend dat de gewone marktdag in dune Gemeente, in verband met den Hemelvaattsdag. zal gehouden worden op Woensdag 28 Mei n.s. Ziemkzii, 26 Mei 19.: 0. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK. Bu-gemeester. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. ZIERIKZEE. Onze abonné's, die hun Nieuwsbode naar familie of kennissen opzenden, worden hierbij medegedeeld, dat het nummer van Vrijdag, wanneer dat meer dan twee bladen telt, met 3 cent moet worden gefrankeerd. Van 25 Juli tot 10 Augustus e.k. wordt te Rotterdam een Inter nationale Brandweer-Tentoonstelling ge houden met als doel een zoo overzich telijk mogelijk beeld te geven van brandblussching, b randbeveiliging en reddingswezen. De exposanten geven da gelijks demonstraties. De Commissaria der Koningin in Zeeland, die deel uitmaakt van het eere-comité, schrijft in de bro chure, die wij van deze expositie ont vingen, o.m.: Zonder te kort te doen aan de waarlijk uitnemend geoutilleerde brandweeren onzer groote steden en zonder bepaalde gevallen van minder goede inrichting in het oog te vatten, moet toch ernstig worden betwijfeld, of de brandweeren der kleinere stedelijke gemeenten en die van het platteland voldoen aan de eischen, die men daaraan thans redelijker wijze stellen mag. Zaterdag 28 en Zondag 29 Juni a.s. houdt de vereeniging „Oost en West" een congres te Bergen op Zoom. Den tweeden dag wordt een boottocht op de Oosterschelde gehouden en tevens een bezoek gebracht aan Zierikzee en Schou wen. Zondagmiddag worden de deelne mers aan dien tocht hier ontvangen. Wij maken belanghebbenden er op attent dat alleen zij toegang hebben tot den Nationalen avond op 30 Mei in de Concertzaal die in het bezit zijn van een programma tevens toegangsbewijs. Bij beschikking van den minister v. financien is de ontvanger der directe belastingen enz., P. W. Ornée verplaatst van het kantoor 's-Gravenpolder naar het kantoor Tholen. RENESSE. Aan het op a.s. Hemel vaartsdag te houden concours zullen 13 Muziek- en Zanggezelschappen hun mede werking verleenen. Het belooft dus voor onze gemeente een drukke dag te wor den. De gezelschappen zullen des voor middags arriveeren. Na het koffiedrinken is er om 12.30 (wettel, tijd) ontvangst van de besturen ten gemeentehuize. Omstreeks 1 uur begint de optocht; de aanvang van het concours is 2 uur. Des avonds van 6—7.30 concert op het dorp en van 8—10 soirée op het feestterrrein. Het comitédat alles doet om een goe den gang van zaken te verzekeren, ver dient alleszins zijn werk beloond te zien met een druk bezoek. Het prachtig ge legen terrein van den heer C. Steur, aan het begin van de Laan, te midden van het jonge groen, is wel de beste plaats, die te vinden was. Voor hen, die ter afwisseling van het luisteren naar de muzikale prestaties der gezelschappen zich willen vertreden is daartoe volop gelegenheid. Een groote consumptie- en danstent, benevens verschillende andere attracties zullen de gezelligheid verhoo- gen. Allen, die hun vrijen dag prettig willen doorbrengen, kan een tocht naar Renesse dan ook ten volle worden aan bevolen. BROUWERSHAVEN. In de Donderdag middag gehouden vergadering van den gemeenteraad had de installatie plaats van den benoemden burgemeester den EA. heer C. Gast. Alle leden waren aan wezig. De voorzitter, dhr. N. v. Sluis, wnd. Burgemeester, opent de vergade ring. Deze noodigt de raadsleden Ver- hoeff en Priem uit, den burgemeester de raadzaal binnen te leiden. Nadat de burgemeester had plaats genomen, doet de secretaris, op verzoek van den voor zitter, voorlezing van H.M.'s besluit, waar bij de heer C. Gast tot burgemeester dezer gemeente is benoemd en van het proces-verbaal van beëediging. Hierna neemt de voorzitter het woord en spreekt ongeveer als volgt: Burgemeester Gast, ik feliciteer U met de eer dat het H.M., onze geëerbiedigde koningen, heeft behaagd u te benoemen tot Burgemeester dezer gemeente, maar ook uw echtgenoote, vader en verdere familie, hier aanwezig, feliciteer ik met de eer hun ten deel gevallen. Toen wij ruim twee maanden geleden, door de radio en uit de courant, vernamen, dat onze burgemeester, de heer Berkhout, eervol ontslag had gevraagd en verkre gen, kwam bij velen de vraag op de lippen: wie en wat zal zijn opvolger weer zijn? Deze vraag is te billijken, omdat wij ouderen en hier in de ge meentè geboren zijnde, in de laatste halve eeuw, al te dikwijls het verwisselen van Burgervader hebben medegemaakt; veel al tengevolge, omdat er altijd iemand van elders werd benoemd en weer ont slag vroeg, eer hij met de inwoners en den toestand hier goed op de hoogte was. Nu we dan eindelijk iemand uit ons midden daarvoor zien aangewezen en kans is, dat gij hierin op velen uwer voorgangers een gunstige uitzondering zal maken. Het is mij bekend, dat gij aan- enkelijk niet van plan was, om naar dit opengevallen ambt mede te dingen, maar later op aandringen van anderen zijc gaar. wankelen en eindelijk besloten om wel te solliciteeren, met het geluK- kig resultaat dat uw benoeming daarop volgde. Naar mijn meening mogen wij de man van achter de schermen dank baar zijn voor de bemoeiingen in deze. Daar gij al eenige iaren een zetel bezet in den raad dezer gemeente, waarvan enkele jaren als wethouder, zijt gij wel op de hoogte dat tegenwoordig veel van het Burgemeestersambt wordt gevergd. Ik twijfel echter niet of gij zult u hier in spoedig hebben ingewerkt. Mocht ik u in het uitoefenen van uw ambt per soonlijk behulpzaam kunnen zijn, zoo stel ik mijn bescheiden krachten ten allen tijde ter uwer beschikking. De jarenlange omgang met u in verschillende besturen van vereenigingen en college's, hebben mij u leeren kennen als een kundig, werkzaam en een vriendschappelijk man in den omgang, hetgeen mij een waar borg is voor de verhouding tegenover uw ondergeschikten, zoodat uw bevelen of verzoeken met lust zullen worden uitgevoerd, zoo ook, dat eventueele klach ten of verzoeken, welke u zullen berei ken, door u zullen worden behandeld zonder dat gij u door politieke of reli gieuze gevoelens zult laten beïnvloeden. Zod dan heer Burgemeester, hoop ik dat u de krachten worden geschonken en de lust u bij moge blijven om vele jaren aan het hoofd van deze gemeente te staa tot groei en bloei van Brouwers haven en tot zegen van de inwoners. Ook mevr. uw echtgenoote wensch ik toe, dat zij naast u veel tot heil der burgerij moge verrichten, en hierbij heb ik de eer u den ambtsketen te omhangen en verklaar u geïnstalleerd als burge meester van Brouwershaven. De Burgemeester neemt hierna het woord en spreekt ongeveer als volgt: Mijne heeren, Wethouders, Leden van den Raad, Secretaris en belangstellenden. Nu ik gereed sta het ambt van voor zitter van uwe vergadering en van Bur gemeester te aanvaarden, wil ik eenige woerden tot u spreken en moet ik in de eerste plaats Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, mijn hartelijken dank betuigen voor de benoeming. Mede dank ik Z.Ex. den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw voor de voordracht, den heer Commissaris der Koningin in Zeeland voor de aanbeveling, en allen die mijn sollicitatie steunden en daaraan hunne medewerKing hebben verleend. Ook u, mijnheer van Sluis, dank ik hartelijk voor de vriendelijke woorden waarmede u mij in mijn ambt hebt ingeleid, in 't bijzonder met de woorden, die u ook tot mijn echtgenoote, vader en verdere familie hebt gericht. Het is vele jaren geleden dat een ingezetene der gemeente tot burgemeester werd benoemd. Ik hoop dat de wensch daarbij door dhr. van Sluis tot mij gericht, in vervulling moge gaan. Mijne heeren, ik ben voor u geen onbekende, en u is dat niet voor mij. Reeds gedurende 10 jaar woon ik uwe vergaderingen bij en mede daardoor ben ik bekend met personen en toestanden in onze gemeente. Die bekendheid zal in hooge mate mijn taak vergemakkelijken. Ik vlei mij niet met de gedachte, dat ik het ieder naar den zin zal maken. Dat zou onmogelijk zijn, maar steeds zal mijn streven er op gericht zijn de belangen der gemeente te dienen. Bij dat streven hoop ik te mogen rekenen op uwen steun en mede werking. Van mijn kant geef ik u dan de verzekering dat een aangename menwerking door mij zeer zal worden gewaardeerd. Vooral in het begin zal de voorlichting van den heer secretaris mij onmisbaar zijn. Mijnheer de Bruijne, ik dank u hartelijk voor uwe toezegging om ten allen tijde en waar ook, mij die voorlichting te verschaffen. Uwe groote bereidwilligheid kennende, ben ik er zeker van met u steeds aangenaam te zullen samenwerken. Verder dank ik al len, die in eenigerlei betrekking staan tot de gemeente en mij hun steun hebben beloofd. Tenslotte dank ik allen, ook namens mijne echtgenoote en familie, voor de hartelijke ontvangst die ons heden werd bereid. In de hoop en het vertrouwen dat mij de kracht en de wijsheid ge schonken zullen worden om voor Brou wershaven te zijn een goed burgemeester, aanvaard ik mijn ambt. Hierna spreekt dhr. Ringelberg namens de afdeeling der S.D.A.P. en namens de raadsfractie dier partij, hem gelukwen- schende met zijn benoeming en er aan herinnerende dat in de gemeente een lijst heeft gecirculeerd waarin gevraagd werd om een linksch-vooruitstrevend bur gemeester. Wij hebben dan ook een linksche burgemeester gekregen. Verder j voegt hij hieraan toe, dat onze gemeente j een Vooruitstrevende gemeente is, dus i links en vooruitstrevend. Hij wijst er op dat Brouwershaven, wat betreft industrie en visscherij aan de spits staat op het eiland, bietencultuur en garnalenvissche- rij brengen welvaart in de gemeente. Hij hoopt dat de nieuwe burgemeester ook voor deze belangen een open oog moge hebben en zooveel mogelijk helpe be vorderen, door o.a. ook aan eventueele klachten een gewillig oor te verleenen en deze zoo mogelijk weg te nemen. Ook van mevr. Gast, die nu' in het ver volg voor ons is de burgemeesteresse hoopt hij, dat zij naast haar echtgenoot de belangen der gemeente zal helpen behartigen en dat beiden rampen en tegenspoeden gespaard zullen blijven. Hierna verkrijgt dhr. Verhoeff het woord, die namens dat deel der burgerij dat zich schaart achter het A.-R. vaan del, ook den burgemeester van harte ge luk wenscht met de hooge eer hem te beurt gevallen bij zijn benoeming. Op hem rust nu *een groote verantwoording en hij hoopt dat God hem wijsheid en een helder inzicht moge geven. Verder wijst hij op de spreuk voorkomende in den gevel van het Stadhuis: „Lex repu- blicqae conservatio", wat beteekent, de wet is tot behoud van de gemeenschap. Hij hoopt dat de Burgemeester door handhaving der wet het gezag zal hoog houden en dat hij steeds zulke maatre gelen moge treffen, waardoor niemand in zijn godsdienstige gevoelens zal wor den gekrenkt, zulks in afhankelijkheid van den Koning der Koningen, dan kan hij ook op den steun van het A.-R. deel der gemeente rekenen. Ook mevr. Gast wenscht hij toe dat zij een moeder voor de burgerij moge zijn. Tenslotte spreekt de secretaris nog, en zulks mede naar hij meent namens alle ambtenaren der gemeente den Burge meester toe., hem alle steun toezeggende in de uitoefening van zijn ambt, in 't bijzonder van hem persoonlijk, daar hij dagelijks met den Burgemeester zal heb ben te onderhandelen; verder wijst hij er op, dat een der voorouders van den Burgemeester gedurende de jaren 1819— 1837 ook burgemeester dezer gemeente was; ook deze was daarvoor raadslid. In tegenstelling met den tegenwoordigen tijd was er toen in de gemeente geen welvaart, maar wel armoe, hetgeen blijkt uit de in dien tijd genomen besluiten, o.a. werd in die jaren besloten tot ver koop der stadspoorten; de opbrengst daarvan werd gebruikt tot het hoog- noodige herstel van het stadhuis, terwijl ook sleenen der poorten gebruikt werden voor herstel van het waaggebouw (in den gevel zit een gedenksteentje met den naam van wijlen burgemeester Gast daarop vermeld). Een Bank van Lee ning werd in die jaren opgericht. Gel den voor de zoo noodige bouw eener school waren niet aanwezig. De secreta ris besluit tenslotte met de wensch dat onder het bestuur van den, Burgemeester de gemeente een welvarende gemeente mogen blijven. Na da gesproken woorden werden de sprekers door den Burgemeester dank gebracht, waarna nadat niemand meer het woord verlangt, de vergadering door den voorzitter wordt gesloten, waarop de ingezetenen in de gelegenheid werden gesteld, den Burgemeester persoonlijk te feliciteeren. Hiervan werd een druk ge bruik gemaakt. STAVENISSE. Tot buitengewoon op zichter bij den bouw van den nieuwen provincialen steiger alhier, is benoemd de heer J. Dekker van Westkapelle. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden vergadering van Ingelanden van het Waterschap „St.-Maartensdijk" werd de rekening over het vorig- en de be grooting voor het volgend dienstjaar goedgekeurd. Aan de beurt van aftre ding als gezworene was de heer J. P. Hage, die als eerste candidaat op de voordracht werd geplaatst, terwijl als tweede en derde candidaat gekozen wer den de heeren J. J. Nelisse en Mars. Ge luk. In deze vergadering was het voor naamste punt van bespreking de verbe tering van den weg Scherpenisse—Sta- venisse. De heer Hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat in Zeeland waster vergadering aanwezig om het wegplan uit financieel- en. technisch oogpunt toe te lichten. Op verzoek van* den voorzitter nam de heer van Leeuwen hiertoe het woord en besloot zijn duidelijke uiteenzetting met een warme aanbeveling van de verbete ring van den weg. Hierna werd door den voorzitter aan de vergadering het bestuursvoorstel voor gelegd „Beschikbaarstelling van een be drag van f 6760Q voor den aanleg en een jaarlijksche bijdrage in de onderhouds kosten van f 736, mits door de gemeente hieraan f 500 werd toegevoegd. Na zeer uitvoerige bespreking, waarbij de E.A.H. Burgemeester en de heer J. L. Groenewege, zich deden kennen als voor standers van het verbeteringsplan van genoemden weg werd het voorstel met 22 tegen 19 stemmen verworpen. POORTVLIET. Ter herdenking van het 10-jarig bestaan van de afdeeling Poort vliet van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm heeft de plaatselijke commis sie met het bestuur van de schietvereen. „Nederland en Oranje" in gecombineerde vergadering bijeen zijnde, besloten een driedaagschen schietwedstrijd te houden voor de provincie Zeeland en West- Noord-Brabant waaraan alle landstorm- afüeelingen, burgerwachten en schietver- eenigingen uit Zeeland en West-Brabant kunnen deelnemen. Een flink eere-comité is opgericht en verschillende prijzen zijn reeds toegezegd, zoodat het bij gunstig weder een belangrijke wedstrijd belooft te worden. De wedstrijd zal gehouden worden op Zaterdag 19, Donderdag 24 en Zaterdag 26 Juli 1930. Programma's zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar bij den heer Herm. Uijl, secretaris van de plaatselijke commissie A 49, Poortvliet. SCHERPENISSE. In de op 23 Mei ge houden vergadering van ingelanden van het Calam. Waterschap Scherpenisse werd de rekening voor het dienstjaar 1929-'30 vastgesteld op een ontv. van f 14926,135 en uitg. van f 14201,17, alzoo met een goed slot van f 724,865. De begrooting van 1930-'31 werd vastgesteld op een ontv. van f 12136,23 en uitg. van f 12136,23 met een post voor onvoorzien van f 997,705. Het bestuur kreeg machtiging tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 3000 5 o/0. Voor het onder houd der wegen zal een geschot worden geheven f 4 per H.A. en voor den overigen dienst een verhoogd geschot van f 2,50. LOOP DER BEVOLKING IN ZEELAND. De bevolking onzer provincie bestond op 31 December 1928 uit 124390 man nen en 124202 vrouwen, totaal 248592 personen. Geboren werden in 1929 2477 mannen en 2300 vrouwen, er overleden 1217 mannen en 1264 vrouwen, dus meer geboren dan overleden 1260 mannen en 1036 vrouwen. Er vestigden zich 7031 mannen en 6713 vrouwen, doch er ver trokken 8478 mannen en 8244 vrouwen, alzoo een vermindering met 1447 man nen en 1531 vrouwen. Op 31 December bestond de bebvolking uit 124203 man nen en 123707 vrouwen, totaal 247910. De achteruitgang is totaal dus 682 zie len of 187 mannen en 495 vrouwen. Het surplus aan mannen steeg van 188 toe 496. In de gezamenlijke gemeenten van Walcheren woonden op 31 Decem ber 1928 65907 personen, en op 1 De cember 1929 65914; op Zuid-Beveland résp. 49103 en 49234; in Oostelijk Zeeuwsch- Vlatnderen 55077 en 555154; in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen 27412 en 27218; op Schouwen en Duiveland resp. 24005 en 23764; op Tholen en St.-Philipsland 18196 en 17841; op Noord-Beveland 7626 en 7584. ten leden weder allen zullen bedanken. Dan rijst de vraag, of men te Goes toch in staat zal zijn een lyceum te vestigen. TEKKOOPINfrEN, ENZ. ZIERIKZEE. 23 Mei. Heden werden al hier ten verzoeke van de erfgenamen van mej. wed. L. v. d. Valk—Berrevoets, ten overstaan van Notaris Biermasz, publiek verkocht de volgende onroerende goe deren, aan de Bagijnestraat, een woon huis en pakhuis, in huur bij de heeren Groenleer en Klink, voor f 3050; twee woonhuizen, in huur bij dhr. M. Geluk en mej. wed. v. d. Werve, voor f 1870; een woonhuis, in huur bij dhr. J. v. d. Panne, voor f 2455. AANBJ»TEl>INfclis^. ZIERIKZEE, 22 Mei. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Schouwen heeft aanbesteed volgens Bestek No. 601. Het herstellen en onderhouden van de Havenhoofden van Zierikzee. Ie perc. J. Kwaak, Zierikzee f 519; 2e perc. D. v. Strien Lz., Zierikzee f 233; M. Berre voets Wz., id. f 227,50; C. J. Dalebout, id. f 200; Jac. Berrevoets Hz., id. f 184. Bestek no. 602. De leverantiën, behooren- de tot de gewone aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerkenle perc. J. de Oude, Zierikzee f 797; J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 684; 2e perc. J. v. d. Panne Mz., id. f 1781; J. de Oude, Zie rikzee f 1665; 3e perc. M. de Voogd, Scharendijke f 2169; J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 1954; J. de Oude, Zie rikzee f .1797; N. v. d. Linde, Scharen dijke f 1796; 4e perc. P. Berrevoets Sz., Serooskerke f 7380; J. J. Steur, Burgh f 6290; J. v. d. Panne Mz., ScharendijKe f 6216; P. Romeijn, Burgh f 6150; M. v. d. Velde, Bruinisse f 5856; Houtbereiding, Amsterdam f 5497; 5e perc. J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 702,80; N. v. d. Linde, Scharendijke f 647; KI. Volker Tz., Sliedrecht f 603; J. M. Dekker, Pa- pendrecht f 600,60; G. Dekker, Sliedrecht 588. Het maken eener basaltglooiing in het district Langendijk-—Brouwershaven: J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 2752; M. de Moor Mz., Brouwershaven f 3381; M. Matthijsse. id. f 4500. Glooiing Koudekerke. P. Romeijn, Burg f 5668; P. Berrevoets Sz., Serooskerke f 5900; J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 4850; N. v. d. Linde, id. f 4145. Glooiing Zuidhoek: J. v. d. Panne Mz., Scharendijke f 2635; A. S. Bil, Kerk- werve f 2550; J. de Oude, Zierikzee f 2495. Gegund aan de laagste inschrijvers. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Mid delburg, Kamer v. Strafzaken, van 23 Mei, is het vonnis van den Kantonrech ter te Zierikzee van 5 Maart 1930, waar bij P. van de P., 33 jaar, arbeider, wo nende te Eikerzee, wegens jachtwetover- treaing op 13 December 1929 te Ei kerzee werd veroordeeld tot f 15 b. s. 10 d. h., vernietigd, en werd verdachte vrijgesproken. ONDERWIJS. Geslaagd voor het diploma der Am» bachtsschool te Bergen op Zoom de na volgende leerlingen Afdeeling timmeren: J. T. Kurvink, St.- Annaland. Afd. electrotechniek en instrumentma ken: W. J. Kesteloo, Poortvliet. Afd. machinebankwerkenM. J. v. Dijke en D. Gerling beiden Poortvliet E.V. Afd. rijwiel- en motorherstellenJ. Quist, St.-Annaland. Aan de bizondere school te Mori- aanshoofd is met ingang van 1 Juni be noemd als kweekeling met akte, de heer N. J. van 't Leven te Bruinisse. CHRISTELIJK LYCEUM IN ZEELAND. Wel zijn bij de schriftelijke stemming over de vestiging van een Christelijk Ly ceum in Zeeland voor Goes 300 en voor Middelburg 5 stemmen uitgebracht, maar daarbij moet in aanmerking worden ge nomen, dat in Walcheren niemand aan de stemming heeft deelgenomen. Men wil daar de beslissing overlaten aan een arbritage-commissie, bestaande uit per sonen buiten de provincie. Nu men te Zuid-Beveland toch met de stemming is voortgegaan, bestaat zeer veel kans, dat de op Walcheren aanvankelijk aangeslo< KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. DRE1SCHOR. Woensdag 28 Mei 3 ure (o.t.) huwelijksinzegening. THOLEN. Vrijdag 30 Mei 4 ure (w.t.), huwelijksinzegening, ds. de Gidts van van Oud-Vosmeer. RADIONIEUWS. DE ZENDTIJDKWESTIE. In de kringen der omroepvereenigin- gen gaat het gerucht, dat de N.V. Philips Radio zich bereid heeft verklaard voor de A.V.R.O. een zénder te bouwen, ook al is deze omioepvereeniging niet in het bezit van een daarvoor vereischte ver gunning. De Eindhovensche firma zou zich verder accoord hebben verklaard met een bepaling, waarbij der V.A.R.A. het medegebruik van zulk een zender in den haar toekomenden zendtijd wordt onmogelijk gemaakt. Het „Volk" heeft zich om inlichtin* gen gewend tot de directie van Philips, die mededeelde, dat het bericht in zijn absoluten vorm onjuist is. De onderhan delingen over deze aangelegenheid met de A.V.R.O. zijn nog niet ten einde. HET „GLE1CHWELLEN SYSTEEM". Op de vragen van den heer Vos in zake het verzoek van de Algemeene Ver eeniging Radio-Omroep, strekkende tot het verkrijgen van een vergunning tot het inrichten van een z.g. „Gleichwellen Systeem" heeft de heer Reijmer, minis ter van Waterstaat, o.a. geantwoord: 19 October 1929 was van de N.V. Phi lips' Radio een voorstel ingekomen, dat beoogde een oplossing aan de hand te doen voor het vraagstuk van de zend apparatuur voor den Nederlandschen om roep in zijn geheel. De onderhandelingen, door den Radio- raad omtrent dit plan met de omroep organisaties gevoerd, hebben aangetoond, dat voor het oogenblik de uitvoering daarvan niet mogelijk is. In de naaste toekomst zal daarvan dus niets kunnen komen, zoodat het vraagstuk van de zend-apparatuur opnieuw in beschou wing moet worden genomen. Dit brengt mede hernieuwde overwe ging van het verzoek van de A.V.R.O., evenals van een in September 1929 in gekomen verzoek van de V.A.R.A. voor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1