Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 16 Mei 1930. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën AANBESTEDING Algemeen Overzicht. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prjji per 3 nundan f 1,60, hmneo per poat 1,80. Voor hst buitenland per ja» f 10, Afzonderlijke nnmmera 6 cent. Veraehjjnt Mud., Wnad. en Vrjjd. Tel. No. 82. - Poatgiro 18T6TT. ran 1—8 regel* 60 et*., Ta» 4 regela en daar boren 20 ota. per regel. Beelamea 80 et*, p. regel. Bjj eontraot belangrijke korting. Inaending op den dag ren nit- gare véór tO or*. Dit nummer beataat uit 3 blad*». ■ItarlIJk 10 uur up den dig uitgaaf Baspanoing Reinigingsdienst. BURGEM en WETH Tan Zierikzae roepen gegadigden op voor de leve ring ven de bespanning a. ten behoeve van don reinigings dienst enz. i gedurende den tijd van twee en een halfjaar, t.w. van 1 Juli 1930 en eindigende 31 December 1932, ▼eigens de daarvoor bestaande voor waarden. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen van af heden ter Gemeente- Secretarie ter inzage, terwijl inlichtin gen kunnen worden ingewonnen ten kantore van den Gemeente Bouwmeester, des morgens tusschen 9 30 en 1130 uur De inschrijvingen moeten ingeleverd worden voor of op 25 Msi 1930, bij den Burgemeester dezer gemeente. Zix&iKzii, dsn 14 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMA.N Cs., wd. Bnrgem. P. F. WITTERMANS. Secretaris ENGELAND'S POSITIE IN BRITSCH- INDIË. DE TOESTAND IN SPANJE. Er behoeft niet uitvoerig uiteengezet te worden, dat de beroering in Britsch- Indië na Gandhi's aanhouding nog steeds overal ter wereld de aandacht trekt. Er wordt aan herinnerd, dat, toen het be kende socialistische Britsche Lagerhuis- lid, Kenworthy, in het begin van dit jaar van een lange reis naar Indië in Engeland terugkeerde, hij zijn opvatting over het Indische vraagstuk in een paar korte, zakelijke woorden formuleerde: Er uit gaan of regeeren! Natuurlijk was Kenworthy voor het re geeren. Daar er niet aan valt te twijfe len, dat alle Engelschen, uitgezonderd een klein groepje, hetwelk zich schaart rondom Maxton, den leider van den lin ker Labourvleugel, mèt lord Irwin, den vicekoning, die nog gehandhaafd is na het régime der conservatieven, en mèt den Labourminister voor Indië voorstan ders van het regeeren zijn, moet de aan houding van Gandhi worden opgevat als een officieele Engelsche manifestatie, dat van nu af weer een periode van krachtig regeeren in Indië zal aanvangen. Geens zins beteekent het, dat men thans voor de ontbinding van het Britsche wereld rijk staat. De positie van Engeland in Indië is niet eenvoudig, maar een blad als de Deutsche Allgemeine Zeitung", acht haar geenszins wanhopig of zonder perspec tief. De vraag is niet, of het Engeland zal gelukken Indië te kalmeeren, maar hoe Engeland de zaak zal aanpakken. Bij de onlusten, in Indië gaat het om twee zaken, die, volkomen van elkaar onafhankelijk zijn: de vrijheidsbeweging van Gandhi, en de gelegenheidsrebellen der nog nooit tot rust en vrede gebrachte stammen aan de N.W. grens. Van heel het Engelsche leger in Indië staat in vredestijd niet minder dan vijf zesde in 't N.W. grensgebied. Voor het overige gebied, heel het groote, werkelijke Indië, heeft Engeland tot dusver kunnen vol staan met enkele duizenden soldaten en politieagenten. Het Duitsche blad meent, dat de beweging van Gandhi het Engel sche imperialisme geen ernstige militaire moeilijkheden kan bereiden. De Engel schen zullen naar aanleiding van den strijd tegen het zoutmonopolie nauwelijks wijziging brengen in hun „vreedzame" politiek. In het N.W. zal zij echter wel op haar hoede zijn, maar dit heeft niet rechtstreeks met Gandhi te maken. Men heeft Gandhi, weloverwogen, zelf het be wijs laten leveren, dat de politiek der geweldloosheid, die hij proclameerde, niet mogelijk was. De dictatuur van Primo de Rivera en de verantwoordelijkheid, die de koning hiermee op zich heeft genomen, hebben tengevolge gehad, dat thans in Spanje de vraag „republiek of monarchie" aan de orde is gesteld. Misschien is het on juist te zeggen, dat de republikeinsche gedachte buiten de socialistische kringen grooten principieelen aanhang heeft ge wonnen. In een interview verklaarde bijv. dezer dagen prof. Unanumo, dat het verkeerd zou zijn te meenen, dat er thans een krachtige republikeinsche be weging in Spanje is ontstaan. In werke lijkheid, zoo zeide hij, geldt het hier een anti-monarchistischee stemming en een beweging tegen Alfonso. Maar al moge dit dan al juist zijn en het vooral gaan £egen de persoon van den koning, dat onderscheid zou slechts theoretisch zijn en de beweging tegen den koning zou ten slotte toch moeten neerkomen op een beweging voor de republiek en tegen den monarchalen staatsvorm, wegens de moeilijkheden eener directe troonsopvol ging. Alfonso XUI. Afgaande op de rumoerige betoogin gen en de felle redevoeringen van vele der oude politici zou men het lot der monarchie reeds al haast beslist achten. Maar het anti-monarchale rumoer mag toch niet doen vergeten, dat de aanhang van de monarchie nog bijzonder sterk is en dat zij kan rekenen op den steun van de kerk, wier invloed in Spanje en op de politiek vrijwel volkomen onverschil lige massa van het Spaansche volk zoo bijzonder groot is. Spanje verkeert thans in een over gangstoestand. Na den val van Primo de Rivera en het optreden van de regee ring onder generaal Berenguer, beloofde deze laatste een spoedige terugkeer tot constitutioneele toestanden. Die verkla ring zal wel oprecht bedoeld zijn geweest. Maar een terugkeer tot den normalen toestand was na zooveel jaren van dic tatuur niet onmiddellijk mogelijk. De onder de dictatuur ontstane spanning moest eerst geleidelijk een uitweg krijgen en zoo bleef onder Berenguer feitelijk de dictatuur nog voortbestaan, al wer den de teugels dan ook losser gemaakt. Maar aldus blijft ook de onzekerheid voortduren of het wel waarlijk tot her stel van constitutioneele toestanden zal komen en die onzekerheid is nu oorzaak van de tegenwoordige gisting. BEGRAFENIS Mr. P. J. TROELSTRA. Onder overweldigend betoon van deel neming en aanhankelijkheid is heden (Vrijdag) te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van Mr. P. J. Troelstra naar de Algemeene Begraafplaats ter laatste rustplaats geleid. Nadal in de ochtenduren de lange stoet van duizenden vertegenwoordigers van corporatiën en organisaties en tal van partijgenooten uit alle oorden des lands, leden van het Partijbestuur, van de Ka merfracties, van het N. V. V.-bestuur Hoofdbestuurders van onderscheidene vakcentralen en andere vereenigingen uit de arbeidersbeweging en Jeugdcentrale, zich in het Belgisch Park in de nabij heid van -het Sterfhuis had geformeerd, werd even 1 uur de kist met het ziel loos hulsel van den grooten Sociaal-De mocraat het sterfhuis uitgedragen. Het stemmengegons der duizendkoppige me nigte verstomde, de hoofden werden ont bloot en onder een plechtige, aangrij pende stilte zette de stoet zich in be weging. Di kist in den rouwwagen was over dekt met de Partijvlag en daarop be vond zich slechts één bloemstuk, 't Was een groene krans met een kleine tuil roode bloemen, terwijl aan de krans neerhingen roode linten, waarop geschre ven stond: „Van de Partij die hem zoo lief was". In de volgrijtuigen hadden plaats ge nomen met de nabestaanden eenige voor aanstaande personen uit de Sociaal-De mocratische beweging. Achter de rijtuigen volgden te voet leden van het Partijbestuur, Sociaal- Democratische afgevaardigden uit beide Kamers der Staten-Generaal, Bestuurde- ren van het Vakverbond en verder hon derdtallen die waren opgekomen om de laatste eer te bewijzen aan den man, die schier een halve eeuw gestreden heeft voor het doel dat hij zich had gesteld: verheffing van het proletariaat. Langs den weg welken de stoet volg de stond ter weerszijden een dichte haag van toeschouwers, die bij het passeeren van den rouwwagen eerbiedig het hoofd ontblootten. Tegen 2 uur werd de begraafplaats bereikt, waar de kist, gedekt met de vlag en krans, geplaatst werd op een verhevenheid, waaromheen zich gegroe peerd hadden in halven cirkelvorm, milieleden en naaste vrienden van den ontslapene, zoomede een aantal andere belangstellenden, uit onderscheidene maat schappelijke kringen, die door hunne aan wezigheid op den doodenakker van hunne deelneming wilden doen blijken in het verlies dat de Sociaal-Democratische Par tij door het verscheiden van hun ouden beproefden leider, heeft geleden. fCHTE FRJESCHE IHEEREN-BAAI Dadelijk daarop ving het défilé aan van de talloozen die in den stoet waren me- degekomen. Bij het voorbij trekken langs de kist waarin het zielloos hulsel van den door hen zoo geliefden leider rustte, brachten allen een stillen, laatsten af scheidsgroet en werd met de vele om floerste vaandels en vlaggen welke in den tocht grafwaarts waren medege voerd, gesalueerd. Dit défilé duurde ongeveer anderhalf uur en zoo verliet de stoet aan de zijde van het Bankaplein weer de begraaf plaats en schreed voort naar het Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen, dat zich daarop allengs vulde met hen die ge tuig m wilden zijn van de plechtige af scheidsbijeenkomst die door het Partij- bestuui was belegd en waarin ter hul diging van de nagedachtenis van den ontslapen vóórman der S.D.A.P. achter eenvolgens o.a. het woord werd gevoerd door den heer J. Oudegeest, namens het Partijbestuur, door Ir. Albarda, namens de Kamerfracties, door Em. Vandervelde, namens de Socialistische Arbeiders-Inter nationale en door den heer v. d. Walle, namens het Nederlandseh Vak-Verbond. Zij, voor wie de ruime zaal en gaan derijen van het Gebouw v. K. en W. geen plaats boden, gingen naar het Volksge bouw aan de Prinsegracht waar in den uitgestrekten tuin het in het Gebouw v. K. en W. gesproken afscheidswoord door luidsprekers werd overgebracht. Inmiddels was, nadat de laatste man in het défilé de kist was gepasseerd op het kerkhof het stoffelijk overschot van Mr. Troelstra, in tegenwoordigheid van familieleden en verdere belangstellenden aan den schoot der aarde toevertrouwd. ZJER1KZEE. Aan het gem.-museum zijn geschonken de volgende voorwerpen: door dhr. V. Geluk een groote geel koperen ketel (bruikleen); door den heer A. M. van Nieuwenhuize een blauwe vaas of flesch en een mahoniehouten wieg; door den heer M. Ringelberg Nz. een koperen noodmuntje, Antwerpen 1814 en een vierkant geelkoperen gewichtje; door den heer J. J. de Bruijne J.Az., een foto grafisch portret zijns grootvaders, den heer Dr. Job Kosten de Bruijne, med. doctor alhier. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inko men en/of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij: den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven f 1899,15. Met ingang van 1 Mei j.l. zijn be noemd tot assistent der Directe Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen, de hee- ren M. Groenleer, A. Pimmelaar en W. Kik, kommiezen le kl. bij dat dienstvak. ST.-ANNALAND. Bij het naar huis rij den van een poldervergadering, raakte dhr. C. Elenbaas Jz. op den Breeden- vlietschen Dijk de macht over zijn stuur kwijt, waardoor zijn auto den dijk af vloog. Juist aan den rand van den drink put bij J. Moerland kwam hij tot staan. De twee inzittenden kwamen er wonder boven wonder met den schrik af. De auto was nogal beschadigd. OUD-VOSSEMEER. Woensdag werd de vergadering gehouden van ingelanden van het waterschap Oud-Vossemeer, waarin rekeningen en begrootingen werden be handeld van de polders afzonderlijk en van wat voor gezamenlijke rekening wordt bekostigd. Deze rekeningen sloten als volgt: 't Gemeeneland goed slot f 1261,326; 't Gemeeneland (verbetering zeewering) f 1017,576; Vier kleine pol ders f 172,766; Drie groote polders f 477,25 Drie groote Polders (Stoomgemaal) f 1899,78; Slabbecoorn f 4,83 Oud-Kijkuit f 109,35; Leguit f 97,54; Vogelsang f42,736 Hikke f 197,556; Kerke f 109,405 en Oud- Vossemeer f 295,94. In verband met uit te voeren werkzaamheden aan de pol ders werd het dijkgeshot voor de ver schillende polders aldus verhoogd: in ver gelijking met vorig dienstjaar: Slabbe coorn f 42,50, f 46,50, Oud-Kijkuit f 27; f 30,50, Leguit f 35, f 38; Vogelsang f 37,50, f 43; Hikke f 26,50, f 31; Kerke f 25,50, f 30; Oud-Vossemeer f 25,50, f 30; de Drie groote Polders (Stoomge maal) werd van f 7,50 gebracht op f 6, terwijl de Vroonen van f 13,50 werden gebracht op f 13; alles per H.A. Het totaal der ontv. en uitg. zal bedragen f 84991,54. Aan de beurt van aftreding als gezworene was de heer B. G. Fride- richs, die met algemeene stemmen op een na als no. 1 op de aanbeveling werd geplaatst, als no. 2 en 3 respec tievelijk de heeren M. J. C. Geluk en C. D. Ampt M.Jz., met 35 van de 45 sterrmen. Het voornemen bestaat op 12 Juli a.s. alhier een festival te houden bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan van Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging, in dien althans de benoodigde medewerking daartoe wordt verleend. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten hebben de opening der eerste gewone zitting der Staten bepaald op Dinsdag 24 Juni a.s.," des nam. te half acht uur en ligt het in de be doeling om de verslagen der afdeelingen betreffende de voorstellen te behande len in eene vergadering op Dinsdag 15 Juli d.a.v. des voorm. te 10 uur. TERKOOPINGEN, ENZ, HAAMSTEDE, 13 Mei. Ten overstaan, van notaris J. C. Dalebout te Renesse werden heden ten verzoeke van de hee ren gebr. van Damme Lz., alhier publiek verkocht: melkkoeien voor f 351, f 290 en f 280; een 2-jarige vaars voor f 168; een 1-jarige vaars voor f 89; een 1-j. os voor f 115; kalveren voor f 81, f 69, f 66, f 46; osje voor f 83 en een nuch ter kalf voor f 20. AANBESTEDINGEN. STAVENISSE. In de Donderdagmiddag alhier gehouden vergadering van Inge landen van het Waterschap Stavenisse, is besloten den bouw van de nieuwe suatiesluis alhier nog dit jaar te doen uitvoeren en het werk te gunnen aan den minsten inschrijver, dhr. Jac. Blij- levens te Geertruidenberg voor f68,320. Het besluit werd genomen met 11 stem men voor en 8 tegen. KEBKNIEUWSc Geref. Gem. Bedankt: Voor Tholen, M. Hofman te Krabbendijke. PBEDJKBEÜBTEN, Zondag 18 Mei Kurkwervs. 10 80 ur®, 4s. Kuipers. Scr®«skarkc. deern dienst. Barste. 9.80 ure, ds. Beogaard. &aaeaee. Geeu dienst. Haariwalla. 3 nre, ds. Boogaard, aaaasstade. 10.30, ds. Koopmaus (Bed. 3.Av.) en 7.30 ure, idem (Dankt) Geref. Kerk. 10.30 en 3 nre, ds. Elgersma. Oad- G93oL &6tk. 10.30 en 3 nre, Leeskerk. Bikarsae. 2 nra, ds. Koopman». Geref. Kerk. 9 80 em 2 nre, ds. Vegelaar, üretrweralia*«fli. 10.30 nre, dr. Proost. 3eref. Kerk. 1030 en 3 ure, ds. de Beer. 2eane<aalre. 3 ure, ds. Kuipers. Geref. Kerk. 1030 en 3 ure, ds. Hoek. Raardgaswe* 10 30 ure, ds. v. Griothuysen. Bralsctear* 10.30 ure, ds. r. d, Griend. e»werfe«rfc. 2 ure, ds. Hoekstra (Colleete Fonds schraalste Predikantstraetementen). menrveraerfc. 9 30 ure, ds. Gerritsen en 3.30 ure (2.30), idem (Jeugddienst). Werei. Aork. 9.30, 2 en 6 nre, dr. C. Veltenaar ran Tholen. Geref. Go*». 9, 2 en 6 ure, de heer Remyn van Oosterland. Besterua*. 0.30, dr. Weeds en 2 ure, geen dienst. Geret. Kerk. 9 30 eu 2 ure, Leendienst. Geref. Gem. 9 30, 2 eu 5.30 ure, Leesdienst. Slrlunelsad. 2 ure, dr. Weeda. araislsee. 9.30 eu 2 ure, ds. Waarden- bar g. Geref. Kerk. 10 en 5 nre, Leeskerk. Geref. Gem. 9 30, 2 eu 6 ure, ds. Yreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 are, Leeskerk. A»-J.-PelCer. Geref. Kerk. 9.30 eu 2 ure, de. Speelstxa. St.-Plit?s!and. 9.39, Leeskerk eu 2 ure, de. Doorn. Oad-w«ref. A«ik. 9, 2 es 5.99 ure, d». Beone (alles oude tgd). ?toeiea. 10, de. v. Roetselaar en 2 80 ure, ds. Moerman. Geref. Kor*; 10 en 2 30 ure, dr. Veltenaar. Geref. Gem. 10, 2 30 en 6.30 are, Leeskerk. Vrjje Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. 8t.-Slaarteas«Qfc. 10 30, ds. de Bres (Bed H. Aven 7 ure, idem. Oud-Geef. G«m 10.30, 3 en 7 ure, ds. v. d. Garde uit Op- heusdem. •■«•Vassamaer. 10.30, ds* de fielt» (Bed H. Av.) en 8 ure, Leesdienst. Gerst. Kerk. 10 30 en 3 ure, ds. Vreugdeuhil. Oud-Geref. Gem. 10.39, 3 eu 7 «re, Loesdieuat. Peertvüet. 10.39, Laaskerk en 8 ure, ds. Beetselaar. Govof. Kerk. 10.80 en 3, dhr. de Vries; 7 nre, Leeskerk, Sekerpealsso. 10.80, Leeskerk en 3 ure, ds de Bres. Geref. Gem. lO.Sj, 3 en 6.30 nre» Leeskerk. Staveataae. 10.80, ds. Meerman eu S ure, Leeskerk. Oud-Gesef. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 are, Leeskerk. ft,-AB««lua6. 10.30, Leeskerk en 3 nre. ds. de Gidts. Geref. wem. 10.30, 3 en 6 30 are, Leeskerk. RADIONIS WS. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. De Minister van Waterstaat heeft bij beschikking van 15 Mei een regeling voor de zendtijdverdeeling vastgesteld. De hoofdpunten van de regeling zijn: Op eiken zender wordt per week één dag beschikbaar gesteld ten behoeve van de uitzending van een algemeen pro gramma met aankondiging „Nederland- sche Omroep, algemeen programma", beurtelings te verzorgen door de vier groote omroepvereenigingen. Speciale regelingen zijn of zullen won den getroffen met betrekking tot uitzen dingen op nationale feestdagen, op z.g. „hoogtijdagen" voor de arbeidersbewe- ging. Voor bijzondere omroepvereenigingen kan onder bepaalde voorwaarden den zendtijd worden afgestaan tot een maxi mum van 5 pet. van den beschikbaren zendtijd. j pkedikbeubten. Zondag 18 Mei te Zierikzee. Ned. Here. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Voois (Boops- b dieoieg). Kleine Kerk. 10 ure, ds. Hoekstra Lutk. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk^ 10.30 en 6.30 ure, dr. r. LonkkajjsM. Ohr. Geref, Kerk. 9.80, ds Beogendeoru, 2 Leesdienst eu 6 ure, ds Heegeudeoiu (oude tgd). Bvangelis&tie J er uil. 10 en 7 ure, Samenkomst. Zendag 18 M i, E ure, Dinsdag 20 eet Donderdag 22 Mei, 8 ure, Ivanfoliororkon- diging door sendelingen Smeeuk en de Lange. Ond-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskezk (oude tyd). Aan de V.F.R.O. wordt hiervan op het station Hilversum de door deze ver- eeniging verzochte ïendtijd toegestaan, verdeeld over Zondag en Vrijdag, en voorts nog eenige uren, op 2en Paasch- Pinkster- en Kerstdagen en op den Oude jaarsavond. Voor de politie-omroep wordt de zend tijd beschikbaar gesteld op het station Huizen. De overschietende zendtijd wordt op het station Hilversum gelijkelijk ver deeld tusschen A.V.R.O. en V.A.R.A., en op het station Huizen tusschen K.R.O. en N.C.R.V. De regeling treedt op nader door den minister te bepalen tijdstip in werking, doch niet later dan 1 Juli a.s. Voorloopig blijft de voor de betrok ken vereenigingen bepaalde 3 maande- lijksche verwisseling van station ge handhaafd. Gelijk verwacht kon worden, heeft deze publicatie in het eene kamp vreugde, in het andere ergernis, verontwaardiging en teleurstelling gewekt. De twee om roepvereenigingen, die Donderdagavond de beschikking over de zenders Huizen en Hilversum hadden, hebben ruimschoots van de gelegenheid gebruik gemaakt, on omwonden te zeggen, wat hun op het hart lag. Zoo heeft de heer W. Vogt voor de A.V.R.O.-microfoon o.m. gezegd: De sloopvergunning is thans door de regeering uitgereikt. Wij halen onze schouders op voor alle redeneeringen, die een schijn van rechtvaardigheid aan het besluit moeten verleenen. Het is een zwarte dag in de Nederlandsche huiskamers, waar de A.V.R.O. zoo ge liefd is. De regeering heeft niet den moed gehad, de macht van de partijen te weer streven. Er is een nieuw tijdperk ingetreden, waarin wij het onrecht moeten dragen. Onze aanhangers zullen zich echter laten gelden. Wij zijn niet van plan bij de pak ken neer te zitten. Wij zullen de hulp van het buitenland inroepen, als het eigen land ons verguist. Wij zullen onze kan sen niet opgeven, doch doen een drin gend beroep op de luisteraars, ons te blijven bijstaan. Het omroepvraagstuk is nog niet opgelost. Spr. denkt aan het "„Gleichwellensysteem", en aan de op lossing betreffende de 1017 meter golf. Wij beginnen een nieuw tijdperk, waar in wij streven naar rechtsherstel. Het Kamerlid mr. G. A. Boon heeft heden (Vrijdag) naar aanleiding van de zendtijdverdeeling een interpellatie aan gevraagd. RAOIO-PROBRAMMA. ZATERDAG 17 MEI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A.V.R.O. kwintet; 2 modepraatje; 2,30 filmmuziek; 4,30 sportpraatje; 5 gezond heidshalfuurtje; 5,30 gramofoon; 6,01 om- roeporchest; 7,45 gramofoon; 8 V.A.R.A. varia; 9,05 concert en voordrachten; 10 nieuws; daarna humorist; 11 Teun de Klepperman. HUIZEN: 8,15 K.R.O. gramofoon; 11,30 godsdienstig halfuurtje; 12,15 K.R.O.-trio; 1,15 gramofoon; 2 kinderuurlje; 2,30 her denking 15e eeuwfeest Augustinus' dood; 4 gramofoon; 4,40 zwemles; 5 gramo foon; 6,01 lezing; 6,15 gramofoon; 6,55 weekoverzicht; 7,15 lezing; 8,01 gramo foon; 8,30—11,30 K.R.O.Salon orkest; trio Hofmann; 11,30—12 gramofoon. ZONDAG 18 MEI. HILVERSUM. 9 V.A.R.A. postduiven- nieuws; 9,20 toespraak; 9,48 lezing; 10,15 gramofoon; 10,30 V.P.R.O. kerkdienst; 12,01 A.V.R.O. lezing; 12,40 middagcon cert; 1,45 boekbespreking; 2,15 concert; 3 vredesgedachten; 3,30 voortzetting con cert; 4,15 voetbalwedstrijd België—Ne derland; 6 V.A.R.A. vooravondconcert; i 7,30 A.V.R.O. kamermuziek; 8nieuws;8,16 operauitzending. HUIZEN. 8,30 K.R.O. morgenwijding; 9,50 N.C.R.V. kerkdienst; 12,01 K.R.O. vredesgedachten; 12,40 K.R.O.-trio; 1,30 lezing; 2 literair halfuurtje; 2,30 middag- concert; 4,15 ziekenhalfuurtje; 5,50 N. C. I R.V. kerkdienst; 7,30 K.R.O. lezing; 8,01 sport; 8,05 orchest; 8,50 orcheét; 9,80 nieuws; 10,45 epiloog. SPORT. I KORFBAL. 2e klasse S.D.K.B. 15 Mei. Olympia II—Rust Roest II: 0—0,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1