Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 14 Mei 1930. zier!kzeesche courant. 86sta JAARQANB. No. 12002. Dir. A. J. DE LOOZE. Ult|.-MMl|ir N. J. (0STFI. advertentien Inzending Advertentiën BINNENLAND. feuilleton. ONTMASKERD. Meisjes Uit Stad en Provinole. Eerste Hulp. Jjm fry* pec S maasden f 1,50, Iranoo pec poat f 1,80. Yoor het buitenland per jaar 10,— hfaonderiyko nommera 5 eent. Venohynt Mnd., Wnad. en Vcgd. Tel. No. 82. - Postgiro 18T67T. ran 18 regel. 60 eta., Tai 4 regel, en daarboven 20 eta. pec regel. Beelamee SO eta. p. regel. By contraot belangryke korting. Intending op den dag van uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op deo dig uitgnf buitenland. FRIDTJOF NANSEN. t De bekende Noordpoolonderzoeker <dr, Fridtjof Nansen is te Oslo in den ouder dom van 69 jaar overleden. Met Nansen is een der bekendste Pool- onderzoekers van onzen tijd heengegaan. Hij was 10 Oct. 1861 te Oslo (toen nog Christiania) geboren. Al spoedig trok het hooge Noorden hem aan. Hij was de eerste die in 1888 Zuid-Groenland door trok. Van 1893 tot '96 ondernam hij met de Fram een tocht naar de Noordpool. Hij koerste langs de kust van Noord- Azië tot de Nieuw-Siberische eilanden om vandaar het schip over de Pool naar Groenland te laten drijven. De Fram dreef tot 85° 57 N.B. en Nansen zelf bereikte op een sledetocht de grootste noordelijke breedte waartoe een mensch toen was doorgedrongen, n.l. 86 0 4. Na op Frans Jozefland te hebben over winterd keerde Nansen in 1896 op een schip der expeditie van Jackson terug. Het volgend jaar werd hij tot hoog leeraar te Christiana benoemd. In 1910 nam hij deel aan de diepzee-expeditie tusschen Noorwegen en Groenland. Ook op diplomatiek gebied heeft Nansen zich bewogen. Hij is nl. van 1906—1908 Noorsch gezant te Londen geweest. Nadien had hij zich weer te Christiana gevestigd, van waar hij van 1910—1914 oceanografische onderzoekingsreizen heeft gedaan, o.a. in het Kara-meer naar den mond van de Jeniseï. Van 1917'18 heeft hij zijn land nogmaals in diplomatieke functie gediend als gezant te Washington en sedert 1920 heeft hij in opdracht van den Volken bond de terugkeer der krijgsgevangenen Duitschers en Oostenrijkers uit Rusland en Siberië en die der Russische gevan genen uit Midden-Europa geleid. In 1922 is hem de Nobelprijs voor den vrede toegekend. Nansen heeft veel ge schreven, zoowel over zijn Poolreizen en oceanografische onderzoekingen als over staatkundige en oeconomische onderwer pen (o.a. over de unie tusschen Noor wegen en Zweden en Siberië als land van de toekomst). Het meest bekend is wel zijn „In Nacht en IJs" geworden. Mr. P. J. TROELSTRA t Maandagavond is te Scheveningen in den ouderdom van 70 jaar overleden mr. P. J. Troelstra, stichter en eerste leider der S.D.A.P. Pieter Jelle Troelstra werd 30 April 1860 geboren te Leeuwarden, waar zijn vader ontvanger der 'belastingen was en als wethouder ook in het openbare leven op den voorgrond trad. Het was de wensch van Jelle Troel stra, dat zijn zoon voor de belastingr administratie zou worden opgeleid, doch Pie ter Jelles voelde sterken li iterarisehen aanleg en wilde naar W. H. Vliegen herinnert in zijn „Dageraad der Volks bevrijding" op dat gebied zijn toe komst zoeken. Met steun van zijn tweede moeder gelukte het hem het zoover te brengen, dat hij naar Groningen ter uni versiteit ging. Daar promoveerde hij in 1888 tot meester in de rechten. Na zijn promotie vestigde hij zich als advocaat te Leeuwarden. D,e verhouding tusschen vader en zoon werd nu pijnlijk, daar zij als politieke tegenstanders (Jelle Troelstra was liberaal) tegenover elkaar stonden. In 1890 kwam mr. Troelstra voor het eerst in aanranking met de arbeidersbe weging. In 1893 vertrok hij naar Utrecht, waar (Naar het Engelsch). 7 Helen kwam bij mij en een uur lang praatten wij gezellig. Het deed mij goed, dat het zusje er niet meer uitzag, of de zorgen haar zoo zeer drukten. Ze vertelde dan ook, dat ze zich heel wat beter redden kon, nu ze mijn bijdrage aan het huishouden had en die van Tom. Bovendien was vader's eerste boek uit gekomen en de uitgever had er nogal een schappelijk honorarium voor gebo den, wat hem ten zeerste opgewekt had om een nieuw te beginnen; nu over antiek koperwerk. „Neen, het gaat alles oneindig veel beter", besloot zij. „Alleen Doris baart ons zorgen; ze is zoo stil en geheim zinnig geworden. Soms gaat ze al vroeg uit en komt eerst 's avonds laat thuis. Als ik er haar' naar vraag, lacht ze mij maar uit en zegt, dat ze toch oud ge noeg is om op zichzelve te passen. Soms denk ik wel eens, dat Eric Lees on liefde voor haar heeft opgevat". „Daar heeft het wel veel van", merkte ik op. „Ik weet niet, wat ik er van zeggen moet. Ik heb haar wel in tranen ge vonden, als hij paf weg was en ik heb Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat dan Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL zijn loopbaan als propagandist voor de soc. dem. beginselen feitelijk aanving. In 1897 tot lid der Tweede Kamer gekozen had hij hierin met een korte onderbreking (1901—'02) zitting tot den zomer van 1925, toen zijn gezondheids toestand hem noopte al zijn publieke functies neer te leggen. Als Kamerlid heeft mr. Troelstra groote triomfen ge vierd en hetgeen onvermijdelijk was ook groote fouten begaan. Bij de eerste denkt men aan de zwendeldebat- ten, de lintjes-affaire, den strijd tegen de stakingswetten (1903), de werkloos heidverhandelingen (1907), den onafge broken strijd voor 't algemeen kiesrecht en 't staatspensioen. Fouten in zijn be leid acht men vooral de afwijzing van drie ministerzetels aan de S.D.A.P. in een door dr. Dj- Bos te vormen ministerie m 1913 en nog meer zijn optreden in de Novemberdagen van 1918, toen hij krach tens zijn redevoeringen in de Kamer en te Rotterdam <ons land rijp achtte voor de revolutie en den volgenden dag moest erkennen, dat hij zich in de machts verhoudingen vergist had. In weerwil zijner tekortkomingen was mr. Troelstra a(s Kamerlid een groote figuur. Zijn groote redevoeringen waren altijd hoogtepunten in het politiek debat; zijn oratorische duels met Kuyper, Goe man Borgesius, Treub e.a., behooren tot de belangrijkste uit onze parlementaire geschiedenis. Toen Troelstra zich uit het publieke leven, dat een leven van brandenden strijd was geweest, terugt.rok, hebben zijn par tij genooten hem een grootsch afscheid bereid. Zij stichtten het „Troelstra Oord" te Beekbergen, vacantieoord ten studie centrum voor de leden der moderne arbeiders-beweging. Zijn heldere geest bleef voort werken. Hij schreef zijn gedenkschriften, aller belangrijkste bijdragen tot de kennis der politieke geschiedenis en voor die der S.D.A.P. in ons land. Drie deelen heeft hij voltooid. Terwijl hij aanhet vierde bezig was kwam de onverbidde lijke dood. De teraardebestelling heeft Vrijdag te 's-Gravenhage plaats. De voorzitter der Tweede Kamer heeft bij den aanvang der zitting Dinsdagoch tend woorden van waardeering gewijd aan de nagedachtenis van den overle dene, waarbij minister Ruijs zich namens de regeering aansloot. DE LANDBOUWCRISIS. Het Tweede Kamerlid de heer Braat heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw gevraagd, of de regeering bereid is mede te deelen, of het haar voornemen is om wetsvoorstellen aan de Kamer voor te leggen, welke nog vóór het aanstaande zomerrecès van de Kamer behandeld kunnen worden, welker inhoud zal zijn: steun of bescherming, in welken vorm ook, aan de landbou wers ter opheffing of vermindering van de thans bestaande landbouwcrisis. ZIERIKZEE. Voor zoover onze lezers den zomertijd volgen, herinneren wij er aan, dat deze tijdswijziging morgen (Don derdag) begint. Men zal dus goed doen, hedenavond, voor het naar bed gaan, zijn diverse uurwerken een uur vooruit te zetten. De voorzitter van de Weensche Ka- hem haar hooren onderhouden, ofschioon ik in het geheel niet verstaan heb, waar over. En ze kan zoo vreemd zijn. Soms is ze heel lief en volgzaam, en dan weer onhandelbaar en opstandig. Je moet zelve maar eens opletten". Goede Vrijdag was een prachtige dag en we profiteerden er van, ieder op zijn manier: Toen Helen met haar huishou den klaar was ging zij in den tuin zitten lezen. Arthur maakte een lange wande ling, waar hij behoefte aan had, naar hij zei, nadat hij altijd zooveel maanden op het kantoor opgesloten zat. Tom fietste steeds op en neer tusschen ons huis en dat van dokter Leeson, en ik zag hem eens voorbijkomen met het vroolijke zes tienjarige zusje Rosa. Ik hing een hangmat op en ging eens gezellig liggen niets-doen. Mijn gedach ten dwaalden dikwijls naar mijn arme Ethel, want ik voelde, dat er iets niet in den haak was met haar. Maar wat kan ik doen?.... Mijn hoop, dat Eric Leeson mij holpen zou, vond ik nu ook droef verijdeld. Toen dacht ik aan Helen en aan al, wat ze mij verteld had van Doris, en ik vroeg mij nu af, of ik niet wat al te gauw tot de gevolgtrekking was gekomen, dat zij en Eric Leeson verloofd zouden zijn: misschien voelde hij enkel broederlijke belangstelling voor haar. Nog altijd lag ik zoo te peinzen, toen ik het hek hoorde openknippen en Lee son in eigen persoon den tuin binnen kwam. Hij zag er alles-behalv© opgewekt mer van Koophandel zendt ons een ge ïllustreerd werkje met kaart, van „Het tegenwoordige Oostenrijk", bevattende 'n beknopt overzicht van de voornaamste, economische en sociale gegevens aan gaande dit land, benevens eenige aantee- keningen niet van belang ontbloot voor hen, die dit merkwaardige,, aan natuur schoon zoo rijk land, in het komend seizoen eens willen bezoeken. Het Centraal Advertentiebureau Max R. Nunes N.V. te Amsterdam heeft een boekje het licht doen zien, getiteld: „Handleiding voor adverteerend Neder- land", beoogend de adverteerende firma's in ons land een duidelijk overzicht te geven van de voornaamste Nederland- sche advertentie media, zooals dag-, week- en vakbladen. Firma's, die voor dit overzichtelijk werkje interesse hebben, kunnen het bij bovengenoemd reclamebureau aanvragen. Van de N.V. Hollandsche Speciaal Industrie te Zutphen ontvingen wij een tweetal prijscouranten, bevattende een overzicht van den omvang van haar be drijf en de daarin vervaardigde produc ten, speciaal rijwielen >en wel het merk „Raket", dat deze firma in den handel brengt. De Eerste Kamer heeft aangeno men het wetsontwerp tot wijziging der wet van 21 Maart 1917, aangaande de toezegging van een renteloos voorschot aan de N.V. Waterleiding-Mpij. Tholen te Tholen. Zaterdag 17 Mei is „Arie" 40 jaar in „Ons Genoegen". Wie „Arie" is? Ieder bezoeker van „Ons Genoegen" noemt den heer A. Goudzwaard familair bij zijn voornaam, wanneer hij zijn biertje of thee bestelt. Trouw heeft Arie 40 jaar onder 3 eigenaars van „Ons Genoegen" de bezoekers bediend. We hopen dat het hem Zaterdag niet aan belangstelling zal ontbrekeft. ZONNEMAIRE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op 9 Mei. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester. Na lezing der notulen en mededeeling der ingekomen stukken, wordt besloten aan Ged. Staten te be richten, dat de toestand in de kom der gemeente aan den BI. dijk onhoudbaar is geworden, zoodat verzocht wordt het werk der wegsverbetering in de kom spoedig te beeindigen en te zorgen, dat de onderbaan van den weg niet wordt verzand. De bouwverordening wordt aan gevuld met een bepaling, dat bij nieuw bouw de woningen moeten worden voor zien van sleuven voor het inwerpen van brieven. Op een schrijven van het comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte om een bijdrage wordt op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt. Ingekomen is de rekening van het muziekgezelschap ter plaatse over 1929. Goedgekeurd worden de rekenin gen van de gezondheidscommissie en van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. Hierna wordt gediscusseerd om den Veer dijk onder de tertiaire wegen te brengen. Men besluit evenwel niets te berichten. Aan het bureau voor beroepskeuze te Zierikzee zal tot wederopzegging een subsidie van f 2,50 per jaar gegeven wor den. Tot gemeentelijke vertegenwoordiger in het algemeen bestuur der vereeniging krachtens de landarbeiderswet S. en D. te Zierikzee, wordt aangewezen de heer N. W. van Putte. Aan de bijzondere school wordt op haar verzoek een voor schot voor 1930 op de gemeentelijke ver goeding verleend van f 233,21. De be grooting der gemeente voor 1929 wordt gewijzigd. De jaarwedde van den straat reiniger wordt verhoogd met f 60, zulks met het oog op de opheffing van zijn betrekking als lantaarnopsteker en de meerdere werkzaamheden in de toe komst in verband met de wegsverbete- uit en zonder een inleidenden groet be gon hij dadelijk: „Miss Nancy, ik ben de ongelukkigste sterveling die er bestaat. Wilt u mij helpen?" „Ik ben altijd bereid mijn vrienden te helpen", antwoordde ik op zachten toon. „Maar hoe kan ik dit nu doen?" „Door mij te vertrouwen". „Ik begrijp u niet", zei ik, oprijzend uit mijn hangmat. „O, ga nog niet-.'" smeekte hij. En, toen hij zag, dat ik gevolg gaf aan deze uit- noodiging, vroeg hij, recht op zijn doel afgaand: „Miss Nancy", verschijn ik u zóó in een onverwacht licht!? Handel ik anders dan u dit van mij verwacht zoudt hebben? Toe, antwoord u mij naar waar heid!" Ik aarzelde een oogenblik, schoof toen mijn trots op zij, en antwoordde: „Ja; wel eenigszins. Is u verloofd met Doris?" „Neen, dèt niet en dat zal er ook niet licht van komen. Dit kunt u als uitge maakte waarheid aannemen. Ik kan u niet alles vertellen, maar ik ben een dwaas geweest, zóó zeer heb ik mijn eigen krachten overschat, daar ik meen de, hoe ik een zieken geest evenzeer genezen kon, als een ziek lichaam! En zoo ben ik blijven hangen aan een onderzoek, waar ik mij nu zoo gauw niet van kan losmaken. Maar ik zal het doen, Nancy, als je enkel maar in mij vertrouwt en in het oog houdt, dat het takje witte heide nog steeds het- ring in de kom der gemeente. De kosten van een noodzakelijke operatie aan de echtgenoote van den veldwachter worden vergoed. De voorzitter doet mededeeling wat noodzakelijk aangeschaft moet worden om de brandweermiddelen aan de waterleiding aan te sluiten. Aan B. en W. wordt daartoe een blanco crediet verleend. De voorzitter deelt o.a. mede, dat B. en W. een vergunning hebben verleend van radiodistributie en dat het college uitziet naar een stortplaats van vuil uit de aschbakken. Getracht zal nog worden de menschen, die niet aan de waterleiding kunnen aansluiten, in de ge legenheid te stellen water uit een kraan te halen. Hierna sluiting. OOSTERLAND. De heer I. J. Moerland alhier, is met ingang van 15 Mei a.s. genoemd tot kantoorbediende ten kan tore van den Rijksontvanger der Directe Belastingen enz. te Brouwershaven. ST.-ANNALAND. De door dhr. C. Sla ger Hz. voor rekening van een Belg aan gekochte stamboekkoe „Martha" van den landbouwer A. C. Geluk alhier, behaalde van 26 April tot 8 Mei reeds 4 eerste: prijzen, n.l. te Sinai (Waes), te Doorse- laere, te Waesmunster ente Sint-Niko- laas. Aan vrijwillige bijdragen voor de electrificatie van de Ned. Herv. Kerk alhier is bijeengebracht f 1136. THOLEN. In de gehouden polderver gadering van het waterschap „De Vrije Polders" zijn wegens bedanken van den: heer L. J. Mol, op de aanbeveling ge plaatst voor gezworen: 1. C. A. de Rijke; 2, Th. Boot en 3. C. B. Kodde. ONDERWIJS. ZIERIKZEE. De heer M. J. F. Koop man Fzn., geboortig van hier is aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen geslaagd voor het 2e (laatste) gedeelte van het prop. examen. ST.-PHILIPSLAND. Donderdagavond 8 Mei werd alhier in de O.L. school een ouderavond gehouden. De opkomst was goed. Dhr. L. Neele, voorzitter der Oudercommissie richtte een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonderheid tot het Hoofd der school dhr. Wage en mej. San'derse, onderwijzeres, die beiden voor de eerste maal aanwezig zijn. Ook de heeren L. J. van Nieuwenhuizen, wet houder en J. Geelhoed, raadslid, gaven blijk van hun belangstelling. Dhr. Wage hield een lezing over: „Het Grijze Kind" van Theo Thijssen, waarmee hij de aan dacht der aanwezigen wist te trekken en een dankbaar applaus oogstte. Mee gedeeld werd, dat de schoolreis dit jaar wederom zal gehouden worden naar Rotterdam. Dhr. Wage deelt vervolgens mede, dat hij het voornemen heeft te trachten in onze gemeente een bewaar school te stichten. Hierover volgt eenige discussie. Op voorstel van dhr. L. J. van Nieuwenhuizen wordt besloten, dat de Ouderconur.issie met dhr. Wage dit plan nader zullen uitwerken, om dan op een later te houden vergadering met omlijnde voorstellen te komen. .Dhr. Neele zegt hiermee accoord te kunnen gaan, wan neer dan later een officieel bestuur wordt gekozen. Van de rondvraag wenscht niemand gebruik te maken. Dhr. Wage dankt daarna den voorzitter der Ouder commissie voor de tot hem gerichte woorden en zegt, dat hij dhr. Neele heeft leeren kennen, als iemand, die zijn taak als voorzitter zeer ernstig opvat. Tevens dankt hij de aanwezigen voor hun aan wezigheid en vraagt tevens hun aller medewerking voor de opvoeding hunner kinderen. Dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen dankt dhr. Neele voor zijn verwelkoming en dhr. Wage voor zijn schitterende lezing. Hij spreekt de hoop uit, dat dhr. Wage en mej. Sanders© vele jaren hun zelfde beduidt, als op den dag, dat ik het je gaf. Ik wilde wel dat ik nooit.... nooit „Nooit wat, Eric?" viel een lieflijke stem in. Ofschoon Leeson van kleur verschoot, zei hij, zoo luchtig mogelijk: „U weet niet, hoe verschrikkelijk het baantje van dokter soms is, Miss Doris. Ik tenminste voel het tijden en de kwel lingen van de menschen soms veel te erg!" „Ik wilde u eens spreken over Mrs. Nelson", ging Doris voort. „Die is zieK. Ga nu eens met mij mee naar haar kijken". Ondanks zichzelven liet Eric zich mee- troonen. En ik stapte maar weer in mijn hangmat en ging een herbeschouwing houden van de omstandigheden, want hoe zeer Doris het ook deed voorkomen dat zij een soort recht had op hem, had ik toch wel gemerkt, dat zijn gedachten uitgingen naar mij. Ik zou hem toch nog zien te vertellen van mijn patiëntje op Bleak Hall en hem trachten over te halen, om eens te komen niet als dok ter, maar als vriend. Hij zou mij immers kunnen zeggen, of Ethel gezond van geest was, of niet; en zoo ja, wat ik dan doen moest. Toen ik het hierom trent met mij zelve eens was, ging ik naar de kinderkamer terug en vond daar Helen aan 't broodroosteren, bij welke gelegenheid ik haar de behulpzame hand bood. Doris kwam ook, stralende! Erlo waa Moeders en Yaders, om in Uw gezin aan greot en klein, altijd' dadelijk huip te kunnen verleenen bij brand-, val-, stoot- of snijwonden, ia het zoo veilig en gewenseht thuis altijd een doos of tube Purol te hebben. beste krachten mogen geven tot heil van onze goede school. Daarna sluiting. LANDBOUW EN VEETEELT. BURGH. Dinsdagmiddag j.l. werd dooc de Provinciale Commissie tot verbete ring van het rundvee, bestaande uit de- heeren C. Zwagerman, D. KoopmanD. A. Timmerman en A. P. Kloek, op het terrein van dhr. M. A. Beije, de jaarlijk- sche veekeuring gehouden. Er was een flinke belangstelling, terwijl het aange voerde vee over 't algemeen van vrij goede kwaliteit was. De stieren Dirk VII en Sertema, resp. van de Burghsche vereeniging en van Gebrs. v. Damme, behaalden een lsten prijs. Verder wer den toegekend voor koeien van het eerste kalf aan J. Dalebout Az., 1ste en 2de prijs met 77 en 761/2 P- M. A. Beije, 3de prijs met 75 p.; koeien van het 2de kalf, W. J. v. d. Berge, 1ste en 3de prijs met 77,5 en 76,5 p. en L. v. d. Zande Jr., 2de prijs met 77,2 p.; koeien van het 3de kalf, M. A. Beije, 1ste en 3de prijs met 77 en 76,3 p. en A. v. d. Zande, 2de prijs met 76,5 p.; oudere koeien M. v. d. Panne, 1ste prijs met 77,5 p., J, Dalebout Az., 2de prijs met 77 p. en M. A. Beije, 3de prijs met 76,8 p.; vroeger bekroonde koeien, M. A. Beije, 1ste prij9 met 82 p. en J. Dalebout Az., 2de, 3de en 4de prijs met 80, 79,5 en 78 p.; kalf- vaarzen, M. Smalheer, 1ste, J. Dalebout Az. 2de en M. v. d. Panne 3de prijs; kalveren, J. Dalebout Az. 1ste en M. A, Beije, 2de en 3de prijs. Den melkveehou ders zij flink melkpersoneel en aan sluiting bij de contr51evereeniging aan bevolen. 2 koeien werden in het stamboek ingeschreven. DE BIETENVLIEG. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageniigen deelt mede, c.at op cit oogen blik de bietenvliegen allerwege bezig zijn met het afzetten harer eitjes op de jonge bietenplanten. Het is gewenscht, de bieten niet te spoedig zoogenaamd „door te slaan". Zoodra dit geschied is, zijn de vliegen genoodzaakt hare eitjes op de dan overgebleven plantjes te leggen; deze plantjes worden dus dan veel zwaarder bezet met eitjes dat wanneer de vliegen geheele rijen tot hare beschik king hebben. De pas uitgekomen larfjes sterven, evenals die, welke na het af schoffelen nog uit de eieren komen, wan neer de plantjes, waarop zij zich be vinden, bij het „doorslaan" worden af- gesehoffeld. De bij deze bewerking te verwijderen plantjes doen dus eerst aienst als vangplant. Op velden, waar eitjes van de bietenvlieg aanwezig zijn en dat zal wel op zeer vele bietenvelden het geval zijn moet men dus met het „doorslaan" zoo lang mogelijk wachten. Bij het later volgende „op één zetten" moet men er op letten zooveel mogelijk de aangetaste plantjes te verwijderen, en de niet of slechts weinig aangetaste te laten staan. VEBKOOPINftEN, ENZ, SCHERPENISSE. Ten overstaan van notaris D. v. d. Velde en ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen J. van de Velde werd alhier publiek geveild een woonhuis met erf, staande in de Kerk straat. Kooper werd de heer Joh. Bij- nagte Lz. voor f 3000. uit, zei ze, om enkele patiënten op te zoeken; en, ondanks mijn vast voorne men, om hem te vertrouwen, voelde ik mij toch wel weer eenigszins teleurge steld, toen ik hem zoo bij zijn voornaam hoorde noemen door het zusje. De tweelingen verschenen niet en Do- ris was dus degeen, die het drukste zat te praten. Het zou mij benieuwen hoe lang zij in deze stemming bleef. Na de thee kondigde ze aan, dat ze dokter Leeson op de fiets zou vergezel len naar een patiënt en daarmee was zij weg. Helen moest voor vader iets naar de pastorie brengen en stelde mij voor om mee te gaan; maar ik bleef liever thuis. Ik liep weer den tuin in en ging het prieeltje binnen, maar ik hoorde geener lei geluid van de tweelingen in hun grot. Juist was ik van plan, weer weg te gaan, toen mijn blik viel op een ineen gefrommeld papiertje, dat op den grond lag. Ik raapte het op en streek het glad. Er waren kleine snippertjes tusschen- uit, en wat ik nu te lezen kreeg, deed mij versteld staan: „Op dit afgelegen plekjeliefste kind zuster Nancy, haar patiëntje kan gauw wegkomen 't Vrijdag Nan moet niet vermoeden voor zichtig vreemd 't is niet mijn geld te maken Arme Ethel Ho peloos". 4 (Wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1