Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT; .Woensdag 7 Mei 1930. ziemkzeesche courant, 1'; ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Herik m Malen en Gewichten. Kennisgeving. FEUILLETON. ONTMASKERD. STER-TABAK Uit Stad en Provinole. In elk pakje SOPLA-cigarillos van 25 en 30 cent en in elk doosje SOPLA-sigaren van 25 cent bevindt zich een bon. De geschenken, die hiervoor verkrijgbaar zijn, staan aangegeven in onze geschenken-lijst, welke bij ons op aanvrage verkrijgbaar is. SOPLA-Fabrieken iiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiiiM Huiduitslag. rrfja per 3 maande* f 1,50, franco per poat f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10,—. Afaonderiijke nnmmera 5 cent. Verschijnt Mnd., Wnad. en Yrgd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. T*n 18 regel. #0 cta., ni 4 regel, en deurboren 20 eU. per regel. Beolamee 80 eta. p. regel. contreot belengrjjke koru.g. Inzending op den dag tu uk- gare vóór 10 are. uiterlijk 10 uur op dea dag uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS ram Zienkzee maken by d«ze bekend; A. dat dit jaar voor den bt-ryk van maten en gewichten sitting zal worden gehouden in het IJklokaml In bet Raadhuis te Zie- rlkzee, op li, 14, 15, 16, 19, 20 en 21 Mei en wel als volgt: Yoor verkoopers van nieuwe maten en gewiohten op Dinsdag 13 Mei, van 9-107a uur ?m.; voor hen, wier familienaam, naam vam firma of vennootschap begint met een der letters A of B op Dinsdag 13 Mei van lU7a-l2 en 17i-*7» uur: C, D, Jfi, F en G, op Woensdag 14 Mei van 9-12 en 17a *7» uur; H. I J L, op Donderdag 15 Mei van 9-12 en 17»*^7» uur; K, M, N en O. op Vrydag 16 Mei van 9-12 en l7i-47i uur; P, Q «n R, op Maandag 19 Mei van 17a-4Va uur; S, T, U en W, op Dinsdag 20 Mei van 9-12 en 17,-47, uur; V. X, Y en Z, op Woensdag 21 Mei van 9-12 en 17s-47a uir. B. dat de maten en gewiebten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunneu worden dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zyn, koperen ge wichten afgews.-schen en o.»k de gat=n ge reinigd dat ijzeren gewichten iet gepot lood mogen zyn, doch roe&tvry moeten zyn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte ly olie C dat de maten en gewichten vóór 1 Oc tober 1931 gestempeld moeten zjj'i met de letter I en dat er, by verzuim of ve hinde ring om van de zitting gebr >ik te maken, nog gelegenheid bestaat maten on gewichten te laten herijken aan het ijhkantoor te Mid delburg, op 22 en 23 Mei, op 12 en 13 Juni en op 3 en 4 Juli, telkens des morgens tus- schen 9 en 10 uur en dea namiddag tussehen 17, en 47» uur: na 14 Juli, beho .denanadere aankondiging, iederen Donderdag en Vrydag tusschen en 1 uur; D« dat de maten m gewichten, welke zyn gestempeld m-t het afkeaiingnmeik A, niet in winkels enz mogen worden teruggebracht; E. dat tea bate vau '9 fry s schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (ijtloon) en voor het justeeren der gewichten (ja»teerloom) en F. dat de milligramgewichten niet op de herykzittiog. maar alleun aan het ykknntoor herg kt kannen wordea. (Opzending per post franco met insluiting van en postbewys tot een bedrag, overeenkom nde met de som van 10 cent voor elk gewicht Ook ia mede te zenden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewiehtjes anders aan de eisehen. gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen). Zib&ikzbe, den 28stea April 1930. Burgem. en Weth. van Zierikzee, J. 0. A BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris. De BURGEMEESTER van Ziibiksu brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Donderdag den 8 Mel a des namiddags te 3 uur, op bet Raadhuis, eene spoed- eischende openbare vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de navolgende punten zullen worden be handeld: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen 2. Voorstel betreffende verbouw gemeente huis. 3. Idem idem be grinding ran weg«a. 4. Idem idem endergrondsche eleetriscbe kabel Eerste Uraehtwcg. 5. Voorstel betreffende watervoorziening Algemeene Begraafplaats. 6. Vaststelling rekening 1929 van den vleeschkeuring.-dienst. 7 Voorstel tot verleening van subsidie voor autobusverbin<<ing. 8. Voorstel betreffende aankoop brandweer materiaal. Ziuikzbb, den 6 Mei 1930. De Burgemeester, J C. A. BaNNINK. (N«»r het Engelsch). 6 Maar daar ging de deur open en trad Nina binnen, zoodat ik ijlings, met een sussend woerd, Ethel een pop in de handen stopte. Gelukkig ging Nina druk aan het praten, waarop zij geen ant woord op behoefde. Van tijd tot tijd wierp zij eens een blik op Ethel, die tevreden in haar hoekje ineengedoken zat, waardoor zij zich nu den tijd gunde, even haar mantel te gaan afleggen! Ethel ging voort met haar popje in slaap te wiegen; maar daar tusschen door onder scheidde ik de woorden: „Breng - potlood - papier.... stil ver bergen - ik heb het niet Ik knikte. Zij keek niet naar mij, zei ook niets meer; en even later kuste ik haar goedenavond. Dien volgenden morgen hoorde ik tot mijn spijt van mrs. Wilmot dat Etnel niet wel was en dien heelen dag het bed niet zou verlaten. En daar volko men rust een vereischte was, moest ik maar liever niet eens bij haar op de kamer gaan. Ik kon doen, wat ik wilde; gaap waar ik wilde. Mr». Wilmot was Vergeet nïet, dat door zijn heerlijken geur en fijnen zachten smaak het rooken van een pijp tabak populair heeft gemaakt! L)enk daaraan,wanneer ge begint met het rooken van een pijp. Dan zal dadelijk Ster tabak Uw merk zijn. ZIERIKZEE. De „Vereeniging voor Ka mermuziek" alhier, welke dezer dagen nog, in samenwerking met het „Zierik- zeesch Strijkorkest", in „Juliana" con certeerde, ter gelegenheid van het eeuw feest van „Kunst en Eer", stelt zich voor dit op verzoek van vele muzieklief hebbers den 9en Mei een extra con cert te geven, waarop een heel mooi programma zal worden ten gehoore ge bracht, waarvoor de leden reeds, naarstig aan het studeeren zijn. Voor een klein bedrag zijn voor dit concert kaarten verkrijgbaar gesteld om de muziekliefhebbers hier, en dat zijn er vele, in de gelegenheid te stellen, dit bizonder concert bij te wonen. Voor prij zen enz. verwijzen wij naar de adver tentie. Naar aanleiding van het feuilleton en het ingezonden stuk betreffende de Minahassa en het comité van dien zelf den naam, laten we hieronder nog en kele bizonderheden volgen wat de prijzen betreft. De eerste prijs bedraagt f 1000, voor een reis op naam of anderszins; een prijs van f 500 voor idem; 3 prijzen van f250 eveneens voor een reis; 3 prij zen van f150 voor een radiotoestel; 3 van f100, reisgramophoon6 van f50, zilveren voorwerp of salonlamp; 6 van f 25, zilveren voorwerp of reisvalies; 6 van f10, boekwerk of kunstvoorwerp; 28 van f5; 60 van f2,50; 100 van f2 en 1000 van fl, totaal 1217 prijzen tot een bedrag van f5000. Voorts zijn er nog vier extra prijzen n.l. een pastelportret, een crayonportret, een photo en een sepiateekening. De Minister van Financiën maant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen: wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetens- geld) bij: den ontvanger der directe be lastingen te Brouwershaven f 1340.64; te St.-Maartensdijk f870; te Nieuwerkerk f753.92, f485.80 HAAMSTEDE. Bij de tent oonstelling door de Kon. Nederl. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, te Rotterdam ook bezig en Sir Mark die weer aan een scheikundig onderzoek bezig was, zou de maaltijden niet met ons gebrui ken; dus zou ik ook op mijn kamer bediend worden. Terwijl zij met mij sprak trad Sir Mark uit een van de vele deuren die naar de hal voerden, waar wij stonden, en terwijl hij zich tot mij wendde, zei hij vriendelijk: „Mijn dochter is in het geheel niet wel, Miss Rowe, en haar dokter zegt dat zij enkele dagen het bed moet hou den. En nu dit eenmaal zoo is, zoudt u misschien graag een paar dagen naar huis gaan en zou ik u graag de kosten van de reis vergoeden, als een klein be wijs van dankbaarheid na al de zorgen, die u voor mijn dochtertje heeft gedra gen, gedurende de laatste paar maanden. Morgen is het goede Vrijdag; ik ver wacht u Dinsdag met den eersten trein terug. Heeft u lust om te gaan?" Hij stond vlak voor mij met zijn meest innemenden glimlach en wachtte mijn antwoord af. Wel jammer vond ik het, dat ik nu juist Ethel niet kon zien, terwijl ik er zoo zeer naar verlangde, haar te spreken, maar tochde gedachte aan thuis deed mij het aanbod dankbaar aanvaarden en Sir Mark zei: „Mooi zoo! Het zal u goed doen." Hij ging nu met een teekeh tot Miss Wilmot, om hem te volgen. Zonder dra len liep ik naar boven naar de bekende leerao deur, en belde. Nina deed open gehouden, behaalde dhr. Joh.s Verton, eigenaar van de kweekerij „Flora", de bronzen medaille voor een ingezonden groep Cacteën. ST.-ANNALAND. Naar men zegt, heeft het Hoofdbestuur der Posterijen de voor waarde van B. en W., dat de kantoor houder verplicht wordt het nieuw te bouwen postkantoor met woning te huren, goedgevonden, zoodat eerlang met den bouw zal kunnen worden begonnen. OUD-VOSSEMEER. Er is in den laat- sten tijd door de firma A. van Poort vliet een geregelde vrachtautodienst in gesteld tusschen deze gemeente en Rot terdam. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden algemeene ledenvergadering van de coöp. electrische centrale bracht de commissie, belast geweest met het na zien der rekening over het afgeloopen iaar, bestaande uit de heeren C. Vermeu len en J. L. Hage gunstig rapport uit, waarna de rekening met algemeene stem men werd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording over 1929 bleek o.m. het volgende: De opbrengst wegens levering van stroom bedroeg f 17113.88; De schuld per 1 Jan. 1930 f 117772.391/2' D® winst over het afgeloopen boekjaar heeft bedragen in totaal f 6641.32, terwijl van het schul denkapitaal is afgelost een bedrag van f8250.32. Volgens het jaarverslag is de toestand van het bedrijf alleszins be vredigend te achten. Uitgeloot werden 2 obligaties groot elk f1000.—-. Het aan de beurt van aftreding zijnde bestuurslid de heer J. Tazelaar werd met algemeene stemmen herbenoemd. Eveneens werd met algemeene stemmen herkozen de heer P. J. Noom in zijne kwaliteit van Lid van den Raad van Toezicht. De verkiezing van twee plaatsvervan gende Bestuursleden geschiedde bij accla matie en werden als zoodanig benoemd de heeren C. van Iwaarden en P. L. Ver meulen. Bij de rondvraag werd door den heer Verkerke geïnformeerd naar de kwestie tusschen de coöperatie en den heer Steketee. Medegedeeld werd dat laatst genoemde in hoogste instantie van rechts vervolging is ontslagen. Daarna sluiting. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE VERBOUW. STADHUIS. Overeenkomstig het advies van den ge meentebouwmeester stellen B. en W. voor om het voor den verbouw van het raad huis c.a. gevoteerde bedrag ad f 9322,70 te verhoogen tot f 10,000 en de meerdere kosten, ad f 677,30, te vinden door ver koop van kapitaal op het Grootboek der 2Va 0/0 N.W.S. Met verwijzing naar het advies van de Commissie van Fabricage stellen B. en W. tevens voor, om de ge raamde kosten van verbetering van den trap en van het aanbrengen van een na- tuursteenen vloer in de gang van het stadhuis f 1200 beschikbaar te stellen; dit bedrag te vinden door verkoop van ka pitaal op 't Grootboek der 2*/e N.W.S. en te redintegreeren in 80 jaar, te begin nen in 1931. ONDERGRONDSCHE KABEL GRACHTWEG. B. en W. leggen den raad een brief over van de P.Z.E.M., waarin wordt me degedeeld, dat zij bereid is het net langs den Grachtweg, van den Scheepstimmer- dijk tot aan de laatste woning, onder gronds aan te brengen, indien de gemeen te hiervoor een bedrag van f 360 betaalt, waarbij rekening dient gehouden te wor den met de omstandigheid dat eventueel te herstellen straatwerk ten laste der ge meente komt. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor op het aanbod in te gaan en het bedrag van f 360 te vin den door minder aankoop van kapitaal en keek verrast toen ze mij zag. „Ik ga weg tot Dinsdag, Nina. Mag ik even Ethel een kus geven!" Nina aarzelde een oogenblik, keek d£ gang in en zei: „Och ja, waarom ook niet? Gaat u haar maar eens eyen kijken, het arme schaap. Maar komt u dadelijk terug, want anders kon ik wel in ongelegen heid komen, dat ik het u had toegestaan". Ik was nu dadelijk de slaapkamer bin nen, maar ik vond het er erg donker en benauwd. Zij lag daar roerloos en bleek als een marmeren beeld; enkel haar lippen waren rood en kwamen nog ééns zoo vurig uit, tegen die doodsbleeke tint. Ik kuste haar en het trof mij, zulk een eigenaardige geur als er van haar uitging. Toen ik de leeren deur achter mij hoorde toevallen bevond ik mij ineens van aangezicht tot aangezicht met Sir Mark en Mrs. Wilmot. Met een glim lach zei ik, dat ik Ethel was gaan goe dendag kussen. Ik zag, dat het gelaat van Sir Mark betrok en ik zei ver ontschuldigend: „Ik hoop niet, dat ik daar verkeerd aan heb gedaan? Maar ik wilde niet graag zoo van haar weggaan". „Neen, zeker niet. Het was ook niet meer dan natuurlijk", zei sir Mark. „Nu goede reis dus, Miss Rowe. Dinsdag zul len wij u weerzien, niet waar?" In der haast pakte lk mijn koffertje illllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllUlllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliniillllIjllllllllllllllltlllllUlllllllllillllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIi Amersfoort op het Grootboek der 21/* °/o N.W.S., dienst 1930, te redintegreeren in 10 jaar. WATERVOORZIENING BEGRAAFPLAATS. B. en W. bieden den raad aan een adres van dhr. P. A. A. Klok en 23 an deren, waarbij zij verzoeken een water leidingbuis te doen aanleggen naar de al gemeene begraafplaats, opdat gelegenheid verkregen wordt op de graven geplaatste bloemen en planten bij drogen zomer voor afsterven te behoeden. B. en W. stellen voor dit verzoek van adressanten in te willigen. De kosten zul len f 292,90 bedragen. VLEESCHKEURINGSDIENST. De uitgaven voor den vleeschkeurings- dienst in den keuringskring Zierikzee be dragen over 1929 f 3636,01s. Zierikzee draagt hieraan f 3382,97 bij, Kerkwerve f 5,84 en Noordgouwe f 247,20s. SUBSIDIE AUTOBUSVERBINDING. Onder weder aanbieding van het adres van G. de Waal en J. J. van Zweden, door den raad aan B. en W. om advies gezonden, stelt het college thans voor, aan adressanten ten benoeve van den avonddienst met een autobus tusschen Zijpe en Zierikzee, waarvan het uur van vertrek in overleg met B. en W. bepaald moet worden, over de maand Juni a.s. een subsidie te verleenen van f 4 per week voor twee ritten per week, n.l. Woensdag en Zaterdag en voorts te besluiten om, zoo den dienst naar het oordeel van B. en W. geslaagd mag heeten, gelijke subsidie toe te kennen over ae maanden Juli en Augustus. In dien subsidie uitbetaald wordt over het geheele tijdvak, zal hiermede een be drag van ongeveer f 100 gemoeid zijn. Het tarief voor de reis per autobus zal f 0,60 per enkele reis bedragen. Door de ondernemers is inmiddels een nieuwe autobus besteld voor 28 personen. AANKOOP BRANDWEER MATERIAAL. Nu op 3 Juni a.s. de waterleiding of ficieel geopend wordt, zou, naar B. en W. meenen, overgegaan kunnen worden tot het aanschaffen van het kleine ma teriaal voor de brandweer, teneinde daar mede onmiddellijk te kunnen optreden tegen een begin van brand. De aan- schaffingskosten van dit materiaal be dragen f 931,50. Voorts achten B. en W. het wenschelijk twee „Iffa" minimax brandbluschapparaten aan te schaffen en wel een voor school A on een voor de Rijkskweekschool. Hiervoor bedragen Je kosten f 70. en een van dè tuinlui droeg dit voor mij naar het station. Nu zou het niet lang meer duren of ik zou thuis zijn.... thuis 1" HOOFDSTUK Ui. Het was bijna vier uur toen de trein eindelijk stilhield aan het mij welbekende stationnetje. Ik liet mijn koffertje zoo lang staan en liep de mijl naar huis. Buiten het hek zag ik niemand en onmiddellijk stormde ik de theekamer binnen, waar ik ontvangen werd met een luid hoera van de tweelingen een teedere omhelzing van Helen en een zoen, die klonk als een klok van Tom eer ik nog eens had gemerkt dat dokter Leeson gemakkelijk in een armstoel zat met een kop thee naast zich, terwijl Doris op een kussen aan zijn voeten zat. Toen onze blikken elkaar ontmoetten sprong hij van zijn stoel met jongensachtigen lach: „Alc uw broers en zusters met u klaar zijn, Miss Nancy, mag zeker een oud vriend u wel een hartelijk welkom hee ten?" Ik gaf hem de hand en verder werd er bijna uitsluitend door de tweelingen beslag op mij gelegd. Toen wij klaar waren met thee-drinken, stond dokter Leeson voor het venster te kijken en Doris stond naast hem met de hand op zijn arm rustend! Met een gevoeligen stoot in de ribben gaf Tom mij de wijze raadgeving: B. en W. stellen voor de gezamenlijke kosten f 1001,50 te vinden door verkoop van kapitaal op het Grootboek der 2</s 0/0 N.W.S. te redintegreeren in 10 jaar. Voorstellen omtrent verdere reorgani satie der brandweer zullen den raad te zijner tijd bereiken. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Purol op; bij vocht-afscheidene uitslag en eczema's bovendien nog wat Purol- poeder Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Ter buitengewone openbare terechtzit ting der Arr.-Rechtbank Middelburg van 5 Mei is de heer H. F. van 't Haaf, No taris te Zierikzee, als zoodanig beëedigd. EN VEETEELT» Maandag 5 Mei werd te Tholen een merriekeuring gehouden voor het Stam boek Nederlandsche Trekpaard, BelgLch Type. Goedgekeurd werden: Lina, van M. C. Geuze te Oud-Vos~emeer; Bertha, id. t® id.; Idol, van J. C. Koolaard te id.; Mirza-Engeline en Juliana van W. J. v. Engelen te id.; Bella, van Gebr. van En gelen te id.; Meta, van B. G. Friderichs te id.; Emma, van P. van de Riet te id.; Mietje, van M. J. C. Geluk te id.; Geor- gine, van J. A. Heestermans te id.; Blan ks, van C. H. de Wit te id*; Coravan S. Smits te id.; Irma, van P. Burgers te Poortvliet; Albina en Meta, van J. P. van Gorsel te Tholen; Lily, van K. Gil- jam te id.; Georgina, van G. A. deHond. te id. ONTWIKKELINGSDAG VOOR DB LANDBOUWERS. (Vervolg.) Komende tot het bouwland, zegt spr. dat daarvoor de voedselvoorziening sui kerbieten en voederbieten het belangrijk» ste zijn. Spr. meent, dat de Zeeuw zijn veevoeding in den herfst en in den win ter en ook in schrale tijden in den zo mer zooveel mogelijk op de koppen en bladeren der suikerbieten moet basee ren, dat hij hiervan zoo weinig moge lijk verloren moet laten gaan en niet meer dan noodig voederbieten moet ver bouwen; en dat de pulp voor de Zeeuw- sche bedrijven meestal tegenover kop en blad en voederbieten, een veel te duur voc\* is. „Staar toch niet zoo naar dat geluk kige paar, Nan! Die twee zijn smoor op elkaar! dat zie je toch wel?" O, was het zóó geschapen, dacht ik, En ik kan niet bepaald zeggen, dat dit de vreugde van het weerzien verhoogde! De tweelingen zorgden er echter wel voor, dot ik geen oogenblik in mijn ge dachten verdiept bleef; ze trokken mij naar den tuin-en voerden mij daar naar de grot, een uitgraving onder den grond die precies onder het tuinhuisje uitkwam, zoodat ze daar alle gesprekken konden hooren, die er boven werden gevoerd. Natuurlijk wees ik er hun op, dat dit niet was, zooals het hoorde, maar ze beweerden, dat dit niets onbetamelijks wsa, want iedereen wist immers, dat zij da ar onder zaten. Ik liet ze daar achter, en, toen ik de kinderkamer weer binnentrad, waren Do- ris en Helen weg, maar dokter Leeson wès er nog. „Miss Nancy", zoo begon hij, „ik "heb nog geen woord met u gewisseld. Is u voor langen tijd thuis gekomen?" „Ik ben hier tot Dinsdag, dokter Lee son. Maar nu wordt het tijd, dat ik mij eens ga opknappen en dat u naar uw patiënten gaat!" Ik wuifde hem een vaarwel toe en er bleef hem dus weinig anders over, dan te gaan. (Wt& wervlgQ*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1