ABONNEMENT: Vrijdag 2 Mei 1930. zier'kzeesche courant. ADVERT ENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Uit Stad en Provincie. Prfja per 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Yoor hot buitenland per jaar f 10, Afao- derlijke nnnuneri 5 cent. Veraohynt Mnd., Wnad. en Vrijd. Tel. No. 82. - Postgiro 187677. Zierikzeesche <»n 1—8 regelt 60 eta., tu 4 regelt en daarboven 20 eta. per regel Ueelamet 80 eta. p. regel, .ijj oontraot belangrijke korting. Intending op den dag TU nit- gave vóór 10 ur». Oit nummer bestaat uit 3 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag*, uitgaaf 20S0 ctpir ons ZIERIKZEE. Ten behoeve van het Mu seum zijn door den heer A. M. van Nieuwenhuijze alhier de navolgende voor werpen geschonken: een oud model rij wiel met zeer hoog voorwiel en zeer klein achterwiel (ruim 40 jaren oud), een zilveren lepel van 1721, geschonken aan dragers bij de begrafenis van juffr. Pluijmpot te Brouwershaven, een terra cotta chocoladeketel, een theestoof met ketel, een koperen waterketel, een ta bakspijp. Bij K.H. van 10 April is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau ver bondon eere-medaille, in zilver, aan mej. A. A. Oudesluijs, huishoudster bij den heer M. G. Larooij te Scherpenisse. ELKERZEE. De Emmabloemcollecte bracht te Eikerzee, Ellemeet en Duiven- dijke te zamen op f 85,73. STAVENISSE. In de laatst gehouden vergadering van Ingelanden van het Waterschap „Stavenisse", werd met alge- meene stemmen besloten tot den bouw van een nieuwe suatiesluis door denZuid- Havendijk, ter plaatse van de tegenwoor dige sluis. De aanbesteding van dit werk zal plaats hebben op Zaterdag 10 Mei a.s. Voor de uitvoering van dit bouwwerk zijn twee .gebouwen, welke in den weg komen te staan en de benoodigde grond, onteigend. De verkeersweg zal tijdens de uitvoering geleid worden over een dam, welke daarvoor in de haven gelegd zal worden. De nieuwe te bouwen sluis zal een lengte krijgen van 30.50 M., met inbe grip van de vleugelmuren. Het overwelfd gedeelte is lang 25.50 M. De sluis ver krijgt twee overwelfde kokers, elk wijd 1.50 M. De doorstroomingsopening wordt dus 3 M. De bovenkant van de aanslag dorpels van de deuren komt te liggen op 1.85 M., beneden N.A.P. De deuren zullen voorzien werden van veerende tijwachters, zoodat de geheele doorstroomintsopening vrij kan komen, daar de deuren geheel in daarvoor bestemde kassen gedrukt kunnen worden. De bestaande sluis heeft sic.hts een doorstroomingsbreedte van 1.19 M., wanneer de oeweegbare tij wach ter er op staat. Is deze weggenomen, dan bedraagt de breedte 1.70 M. De boven kant van de slagdorpels ligt thans op 1.48 M. beneden N.A.P. Door de z.g.n. natte omtrek van de nieuwe sluis aan merkelijk grooter is dan die van de oude zooals uit bovengenoemde afmetingen blijkt, zal ook de afwatering belangrijk verbeteren. Donderdag herdacht de heer J. Stoel zijn 25-jarige ambtsvervulling als gem.- veldwachter alhier. Te voren was hij on geveer 4 jaar politieagent te Zierikzee geweest. In den voormiddag kwam de Raad der gemeente bijeen en na har telijke woorden van waardeering over zijn gedane diensten, reikte de burge meester, de heer A. F. Hanssens, den jubilaris een gouden horloge met inscrip tie over. De burgemeester voegde er een gouden ketting aan toe. In de gemeente hal zich ook een comité gevormd, be staande uit de heeren Buijze, D. Stoutjes- dijk en P. Bastiaanse en bij monde van eerstgenoemde werden den jubilaris ten zijnen huize namens den Ambachtsheer en eenige ingezetenen als bewijs van te vredenheid en op prijsstelling aangebo den een mooie gemakkelijke stoel, een electrische kamerlamp en een bloemstuk. De beste wenschen voor hem en de zij nen in zijn volgend leven werden geuit. Vele bewijzen van belangstelling vielen den jubilaris ten deel. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 28 April. Ingekomen is een kennisgeving van het Ministerie van O. K. W., meldende, dat aan de gemeente Scherpenisse een rijksvoorschot, inzake het openb. L. O. voor 1930, is toegekend a f 12540; aan gewetensgeld is ontvangen f 172,80; mededeeling van den Inspecteur der Dir. Bel. te Zierikzee, inzake de kohierbedra gen opcenten Pers. Bel. 1929 a f 1236,52; een schrijven der Nat. Com. tegen het alcoholisme, betreffende beperking ver gunningen Drankwet; mededeeling van den Min. van A.f H. en N., meldende, dat de rijksbijdrage voor woningbouw over 't exploitatiejaar 29/30 bedraagt f574,96; opgave kwade posten gem. Ink. Bel. en opcenten Pers. Bel. in 1929 tot afwikke ling gekomen, bedragende resp. f 94,89 en f3,99; mededeeling van den Min. van iO.,K.W., dat de bijdrage voor de ge meente te betalen in de kosten der R. H. B.S. te Bergen-op-Zoom over 1929 be draagt f 1160,79; schrijven van B. en W. van St.-Maartensdijk, betreffende uitkom sten vleeschkeuringsdienst over 1929. Aan keurloon is voor deze gemeente ontvan gen f 533,50 en uitgegeven f 356,58. Al deze stukken werden voor kennisgiving aangenomen. Inzake een verzoek van het centraal archief en inlichtingenbureau be treffende maatschappelijk hulpbetoon voor Nederland, om een contributie uit de gemeentekas, wordt afwijzend be schikt. Naar aanleiding van een schrijven der prov. comm. uit de veilingen in Zee land, inzake bestrijding van den bas taardsatijn vlinder, besluit de vergadering een bedrag van f 10 beschikbaar te stel len, rechtstreeks te benutten voor de schoolkinderen. Een schrijven van Ged. Staten, betreffende bijdrage bestrijding iepenziekte en betreffende wijziging bouwverordening, inzake aanbrengen van brievenbussen, worden voor kennisgeving aangenomen. Aan Z. v. d. Velde, alhier, wordt onderhands verpacht de haven geul voor het tijdvak 1 April 1930/37. De begrooting der Gez.commissie 1931 en de rekening dier commissie over 1929 worden goedgekeurd. Aan wed. I. S. Hage wordt ontheffing verleend inzake 't betalen van hondenbelasting over 1929. Het kohier hondenbelasting 1930 wordt vastgesteld op f170. De pensioensgrond slag van de onderwijzeres, mej. M. J. Baart, wordt vastgesteld op f1607, met ingang van 1 Mei 1930. Voor dertig op eenvolgende jaren, ingaande 1 Januari 1931, wordt gemeentegrond in recht van opstal uitgegeven aan C. v. As Pz., D. K: Rijstenbil, W. L. Klos, kolenbond „Al- gem. Belang", C. Wessels en Diaconie Ned. Herv. Gem. De gemeentebegrooting voor 1929 wordt gewijzigd met een ver meerdering van ontv. en uitg. van f 1175,79. De begrooting 1930 wordt ge wijzigd, gewone dienst met f179 en kapi- taaldienst met f1000 in ontv. en uitg. Het vermenigvuldigingscijfer der Gem. Ink.belasting wordt voor 1930/31 vastge steld op 1.2. Mi YJSETjKfiHjTe ST.-PHILIPSLAND. Volgens de opname voor den statistiek van het Departement van Landbouw, zijn er in onze gemeente nog 25000 H.L. aardappelen, zijnde 20 o/o der totale opbrengst. ST.-ANNALAND. In verschillende per- ceelen suikerbieten alhier is de aanwe zigheid geconstateerd van de eitjes van de zoo terecht gevreesde bietenvlieg. De eerste generatie is dus wel vroeg dit jaar. AANBESTEDINGEN» SCHERPENISSE. Bij de gehouden ver pachting van de grasetting der dijken, weilanden en afgegraven gronden enz. van het Cal. Waterschap „Scherpenisse" werd verpacht: perc. I, K. Suurland, a f 36; 2. T. A. P. Slager, a f 6; perc. 3, G. Larooij a f 60; perc. 4, id. a f 100; perc. 5, C. v. Dalen, a f 90; perc. 6, D. M. Bijl, a f 70; perc. 7, K. Lind- hout, a f 65; perc. 8, K. Suurland, a f 104; perc. 9, C. de Wilde, a f 9; perc. 10, J. N. Oudesluijs, a f 85; perc. 11, J. H. Hage, a f 65; perc. 12, G. Larooij, a f 45; perc. 13, id. a f 56; perc. 14, P. de Wilde, a f 360; perc. 15, K. Lind- hout, a f 190; perc. 16, W. A. Bijl, a f 70; perc. 17, id. a f 140; perc. 18, Jan Duijnhouwer, a f 80; perc. 19, L. Pol derman, a f 75; perc. 20, J. L. Poot, a f 70; perc. 21, ad. a f 70; perc. 22, id. f €2; perc. 23, id., a f 70; perc. 24, id., f 143; perc. 25, M. L. Duijnhouwer, a f 200; perc. 26, Jan Duijnhouwer, a f 57; perc. 27, id., a f 95; perc. 28, Jac. ;Rijstenbil, a f 105; perc. 29, id., a f120: perc. 30, tuintje, T. A. P. Slager, a f 9. De grasetting van de wegen in den polder „Scherpenisse" aan Chr. Hartog a f 15 en die in Westkerke, aan A. Poot, f 25. YER&OOPINGENc EN&. ZIERIKZEE, 30 April. Ten overstaan van den notaris J. C. Dalebout te Re- nesse werden alhier, in het openbaar ver kocht, ten verzoeke van den heer G. M. bij de Vaate: koeien voor f 365, f 355, f 305, f 340, f 355, en f 305; vaarzen voor f 240, en f 145; osje voor f 87; vaarsje voor f 119; stiertje voor f 54; kalf vaars voor f 169; loopvarkens voor f 40, f 40, f 37, f 38, f 41 en f 41. K&ftKNltólJWS. Chr. Geref. Kerk. Donderdagavond heeft ds. S. van der Molen, die Dinsdagavond door ds. W. Bijleveld van Haarlem is bevestigd tot predikant van de chr. gereformeerde kerk van Rotterdam—Centrum, in de kerk aan de Jonker Fransstraat zijn intrede in zij l nieuwe gemeente gedaan. Hij hield daarbij een predikatie over Jeremia 15 16, handelend over de blijdschap in des Heeren Woord. Mlfcsra*» 2 are, da. Koopmaan. Geref. Kerk. 9 30 en 2 are, ds. Vogelaar. ■reBw«reto«*ea. 2 are, dr. Proost. Geref. Sevk. 9 30 en 2 ure. ds. de Boer. Sveaeatalre. Geen opgaaf ontvangen, tteeiirdgimw*. 9 30 are, da. v. Grietkuijsen. 35re!c«h»r. 9.30 are, ds« d. Griend. Qawarkerh. 9.30 are, ds. Drost. Nleawerkerb. 9 30 are. ds. Gerritsen KerV. 9.39. 2 en 6 are, dhr. Tj van Wieren cand te Kaai pen. Gerei. Uea». 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. •••tsrUai. 9.10 en 2 are, dr. Weeda. G*r«f. Kerk. 9 HO, dr. v Lonkhuyzen van Zie ikzee (Bed. H. Av.) en 2 ure. idem iNabe- trachting». Gom. 9 30, 2 en 5.30 are, de heer Remyn. Uirlaasmne. 2 ure, ds. Gerritsen. Nraiaina. 9.30, Leeskerk en 2 ure, da. Waardenburg. Gerei. Herb 9 30 en 5 ore, 1.eeskt-rk. Geref. Gem. 9 8n, 2 en 6 ore, da Vreugdenhil. Oud-Qeref. Kerk 9, 2 en 5 ure, Leeakerk. a.'J.-faKar. Geref. tCerk. 9 30 en 2 ure, ds. Spoelstra. Si.-ptiipeiead. 9.30, Leeskerk en 2 ure ds. v Doorn. Oad-..«r*f. «v-v» 9, 2 ea 5.d0 ure. dhr. Aiendae van Veenendaal. Yk«iea. Geen opgaaf ontvangen. gt.-Atan'Veeaétf*" 9 3ü, da. de Bres en 2 "re, LeesdLnst- Ond-vTöief. Gem. 9.30, 2 en 5 30 are, Leesdienst. ©ad-v -.e*eosa«r. 9.30, ds. J. Fokk»ma her. pred. te Sprang en 2 ure, idrm iColl Fonda Davosi. Ueret. Kerk. 9 3) en 2 are, da. Vreugden bil. Oud-Geref. Gem. 9.o0, 2 en 6 are, Leesdienst. Pesrtviiet 9. <0. Leeskerk en 2 are, ds. v. Rootsela&r (Doopsbed) Kerk. 9 30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. n?to*r»«aiss«. 9.3), ds. v. Doorn (Doops- bediening) en 2 are, Leeskerk (Beide beurten collecte zieke' fonds). Gerei. Gem. 9.3J, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Utavanlss*. 9.30, da. Moerman (Voorber- H. Av.) en 2 ure, Leeskerk. <ud-uete'. Kerk #.30, 2 en 5.3U nre, Leeskerk. üt.-Aassiaaé. 9.30, Leeskerk en 2 are. ds Moeman. Qsiei. Gem. 9.3o, 2 en 5.3C ure, Leeskerk. FINANCIEEL NIEUWS. N.V. R. KOOLE ZOON's BANK. In de heden gehouden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders de Balans en Winst- en Verliesrekening per 31 Dec. 1829 werden goedgekeurd, het dividend werd vastgesteld op 7 o/o en besloten werd op de Winstbewijzen f 200 per stuk uit te keeren. Dientengevolge zijn van 3 dezer af ten kantore der Bank betaalbaar: dividendbewijs no. 3 der aan deden met f 35; dividendbewijs no. 3 der Winstbewijzen met f 200. De af tredende Commissaris, de heer Mr. R. Koole, werd herkozen. RADIONIEUW S. PREDIOEÜIlAm Zondag 4 Mei Earkwsrvo. Geen dienst. Bsroasfcerfce. 2 ure, ds. Kuipers, ïtargk. 9.30 are, ds. Boogaard. Remeeisn. Geen dienst. RaardnalU, 9 30 ure, ds. Koopmans. £taaanBtetf«. Geen opgaaf ontvangen. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. De beslissing van den minister van Wa terstaat betreffende de zendtijdverdeeling is op zéér korten termijn te verwachten, schrijft het Hdbl.: Deze beslissing zal inhoudenelk der groote omroepverenigingen (A.V.R.O., K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A./ krijgt één vierde gedeelte van den zendtijd. Voorts zal een algemeen programma worden ingevoerd. Dit programma zal door deze vier omroepvereenigingen bij toerbeurt verzorgd moeten worden, dus b.v. Maan dag de A.V.R.O., Dinsdag de V.A.R.A., Woensdag de N.C.R.V., Donderdag de K.R.O. en dan weer in genoemde volg orde. De datum, waarop één en ander in werking zal treden, zal niet eerder dan 1 Juli misschien zelfs niet eerder dan 1 Augustus zijn. Uit deze beslissing die dus afwijkt van het advies van den radio-raad, zou dus volgen dat de „klei nere" omroepvereenigingen en dus óók de V.P.R.O. met haar ruim 23.000 leden „achter het net moeten visschen". - V ERSCHILLENDE BERICHTEN, MISDAAD? Zooals wij hebben gemeld is Woensdag in het Gein bij Abcoude het lijk gevonden van den 53-j. chauf feur C. de Bruin uit Nigtevecht. Geble ken is, dat de man zijn dochter te Ab coude, die ziek was, bezocht had. Hij was daar per fiets heen gegaan. Een gerechtelijk onderzoek is thans ingesteld en dit heeft uitgemaakt dan de man overleden is tengevolge van vijf scho ten in de borst. Daar de fiets niet ter plaatse is teruggevonden, vermoedde men dat hier misdaad in het spel was. De fiets is teruggevonden door de Amster- damsche recherche bij de Mauritskade te Amsterdam. Daar dit laatste het ver moeden van misdaad heeft versterkt, heeft men een uitgebreid onderzoek in gesteld. TWEE PERSONEN VERGIFTIGD. In de chemische fabriek van den heer J. H. Neles aan den Havenweg te Helmond heeft een ongeval plaats gehad, waarbij 2 personen om hel leven zijn gekomen en het derde slachtoffer in levensgevaar verkeert. Door het scheuren van een reservoir van trichloor aethyleen (een vloeistof, die naast benzine het meest ge bruikt wordt voor extractie) zijn de ar beiders C. Wynen en Van Duinhoven vergiftigd en verbrand. Toen er hulp daagde, waren de levensgeesten reeds geweken. Ook de heer Neles, directeur van de fabriek, vond men zwaar ver giftigd op zijn kantoor. Men trachtte hem in het leven te houden. Hij Is naar het St.-Antoniusgasthuis overgebracht en van de laatste sacramenten voorzien. De arbeider Wynen was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. De arbeider Van Duinhoven was ongehuwd. Het gas heeft op de slachtoffers een zeer eigenaardigen invloed. Als zij, die bewusteloos waren, weer tot bewustzijn kornen, hebben zij het gevoel, dronken te zijn. Gewone gasmaskers waren niet voldoende om voor bescherming te die nen. Eerst toen de brandweer met een zuurstofapparaat kwam, was het mogelijk da slachtoffers naar buiten te brengen. Het werk in de fabriek is voorloopig stopgezet. BRANDSTICHTER GEVAT. Twee po litieagenten hebben in Den Haag een brandstichter gesnapt. Sinds een paar maanden al kwam er nu en dan brand voor in uitstalkasten van winkels. Eerst dacht men aan kortsluiting maar later gaven de winkeliers op, dat er brandend papier dooi de openstaande tuimelramen werd geworpen. De agenten J. H. en J. S. zagen op den hoek van de Var- kensmarkt een man brandend papier te gen een winkelraam gooien van het meu belmagazijn van den heer P. C. Eynd- hoven. Zij gingen er behoedzaam op af. De meubelen in de uitstalkast schenen vlam gevat te hebben, want er laaiden achter het glas vlammen op. De eene agent ging de brandweer waarschuwen en de menschen wekken, die met hun kleine kinderen vlak boven de branden de uitstalling bleken te slapen. De an dere agent ging den man achterna. Hij kreeg hulp van een taxi-chauffeur en samen haalden zij den brandstichter in. De man ontkende, maar de agent re kende hem in. De brandweer bluschte het vuur. De winkelier schat de schade op f 2000, die door verzekering wórdt gedekt. Bij fouilleering bleek de man in het bezit te zijn van een sigarenaanste ker. Hij heet A. W. S., is los kelner en 31 jaar oud. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Oud-Vossemeer, 29 April 1930. M. de R., Naar aanleiding van 't ingezonden stuk van J. Deurloo, in Uw blad van 25 April j.l., ben ik zoo vrij U ook eenige ruimte te vragen in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Deurloo beschouwt dus de uitsluiting waarover door eenige uitgesloten werk- loozen werd geschreven in uw blad van 18 April j.l., als vanzelfsprekend. Volgens de Christelijke beginselen ech ter van Deurloo „himzelf", behoort men zijn naaste lief te hebben als zichzelf. Het zou misschien vanzelfsprekend zijn, als hij mij niet als zijn naaste erkent. Zooiets is wel mogelijk. Dat hij eerst zorgt voor hen, die na aan 't hart liggen, waarmee hij dan de leden van de Christelijke en R.-K. landarbeiders- bond bedoelt, is onjuist, want ook een viertal Chr. georganiseerden werd uitge sloten. Intusschen noemt hij de moderne bond een tegenovergestelde organisatie. Daarover heb ik hem o.a. eenigen tijd geleden op een vergadering van de Chr. bond, anders hooren spreken. Dat bedoeld werk door B. en W. aan hem en de secretarissen van de Chr. en R.-K. bond is opgedragen is misschien wel juist, maar Deurloo als uitvoerder en tevens de man die de kastanjes uit het vuur haalde, is toch meen ik de meest verantwoordelijke persoon. Bovendien is het niet de bedoeling van B. en W. geweest, dat door Deurloo op zulk een onverantwoordelijke manier zou gehandeld worden. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank voor Uw welwillendheid. L. I. NIEUWE OCEAANVLUCHT. AMSTERDAM (V.-D.) De beroemde Australische Oceaanvlieger Kingsford Smith zal Zaterdagavond of Zondagmor gen a.s. per s.s. „Statendam" van de Holland-Amerikalijn te Rotterdam aanko men. Hij brengt een bezoek aan de Fok kerfabrieken te Amsterdam, waar hij zijn befaamde 3-motorige Fokker de „Sou thern Cross" die hem over den Stillen Oceaan heeft gebracht' en vele andere groote vluchten mogelijk heeft gemaakt komt afhalen. Het vliegtuig is in de Fokkerfabrieken geheel nagezien. Naar verluidt zou Kingsford Smith het plan koesteren binnenkort een Oceaanvlucht van Oost naar West over de zoo moei lijke Noordelijke route te maken. DE „GRAF ZEPPELIN". FRIEDRICHSHAFEN (V.-D.) De „Graf Zeppelin" io Vrijdagmorgen kort na 8 uur opgestegen voor het maken van een particuliere vlucht naar Zwitserland. Aan boord bevinden zich 35 passagiers, ter wijl het commando berust bij kapitein von Schiller. Aan boord is o.a. profes sor Wiegand uit Ruhrheim, die eenige nieuwe apparaten bij zich heeft voor hel doen van metingen van de electrische ladingen in de atmosfeer. De vlucht zal vermoedelijk tot boven Genève gaan. Te 6 uur wordt het luchtschip te Friedrichs> hafen terugverwacht. PREDIKBEURTEN* Zondog 4 Mei te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieawe Kerk. 10 are, ds. Wa&rdenbarg van Bruinisse Kleine Kerk. 10 nre, ds. Hoekstra (Beves tiging van kerkeraadsleden). Ds. Hoekstra hoopt Zondag 11 Mei in do Nieuwe Kerk gelegenheid te geven tot Doops- bediening. Aangifte Vryjday 9 Mei van 10 tot 1 uur, b\i Mej. Coster us, Meelstraat B 68. Lath. Kerk. 10 are, ds. de Jong van Amersfoort. Gevet. Kerk. 10, Letskerk en 6 are, dr. v. Lonkhuyzen. Oh*. Gevet. Kerk. 9.30, ds. Hoogendoom, 2 Leesdienst en 6 are, ds. Hoogeadoom. Kvangelisatie JercS'. 10 en 7 are, Samenkomst. Dinsdag 6 en Donderdag 8 Mei. 7 45 ure, zendelingen Smeenk en de Lange. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 are, Leeskerk. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 3 MEI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A. V. R. O. kwintet; 2 lezing; 2.30 film muziek; 4 modepraatje; 4.30 sportpraatje; 5 gezondheidshalfuurtje; 5.30 taalles; 6.01 vooravond-concent; 7.20 intern, cabaret ensemble; 7.40 voortzetting concert; 8 V.A.R.A.-varia; 8.20 concert; pl.m. 10 pers berichten; pl.m. 10.40 dansmuziek; 11 Teun de Klepperman; pl.m. 11.15 gram.- muziek. HUIZEN: 8.15 K.R.O. gram.; 11.30 Gods dienstig halfuurtje; 12.15 K.R.O.-trio; 1.15 gram.; 2 kinder-zangspel; 4 gram.; 5 Jongens Harmonie; 5.20 gram.; 6 reis- causerie; 6.15 jongensharmonie 6.55 week overzicht; 7.15 lezing; 8 Radio-revue „Naar de maan„;daarna populair orkest concert. ZONDAG 4 MEI. HILVERSUM: 8.15 A.V.R.O.-lezing; 9 V.A.R.A. postduivennieuws; 9.05 cursus; 9.20 orgelrecital; 9.45 lezing; 10.15 gram. muziek; 10.30 V.P.R.O. kerkdienst; 12.01 lezing; 12.40 concert; 2 gramofoon; 2.15 voetbal; 4.30 gramofoon; 5 V.A.R.A. gra mofoon; 5.15 kinderuurtje; 6 concert 7,30 A.V.R.O. pianorecital; 8 nieuws; 8.15 concert; 9 idem; 9.45 tooneel; 10.15 con cert; 11 gram. muziek. HUIZEN: 8.30 K.R.O. morgenwijding; 10.20 N.C.R.V. kerkdienst; 12.01 K.R.O. gramofoon; 12.30 K.R.O.-trio; 1.30 lezing; 2 literair halfuurtje; 2.30 middagconcert; 4 ziekenlof; 5 N.C.R.V. kerkdienst; 7.30 K.R.O. spreker; 8.01 sport; 8.10 concert; 11 epiloog. MAANDAG 5 MEI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A.V.R.O.-kwintet; 2 kookcursus; 2.45 film muziek; 5 kinderuurtje. HUIZEN: 8.15 morgenconcert; 10.30 zie- kendienst; 11 chr. lectuur; 12.30 orgel concert; 2 gramofoon; 2.35 causerie; 3.15 knipcursus; 4 ziekenuurtje; 5 concert. MARKTBERICHTEN, BEURSOVERZICHT VAN 1 MEI: 5 7e N W.S 1918 f100, f500, f1000, 102,T,, 102101J; 5 y, N.W.S. 1919, f 100, f 500, f 1000. 100101 101»; 4£% NWS 1916, f100 (500, I 1000, 1001001, 1001 4^ NWS 1917 f 100, f 500. f 1000,100 1 100J 100 2; 4 NWS 1916, f 100, f500 f 1000, 98 ,?6, 98f, 97 Ned Handels-Maatschappij A 173^; Kon Petr. A 413; RV A A 5204 S Java Cultuur A 376; Deli-Batavia A. 365 Seneinbah A 369 Amsterdam Rubber A 143Nederl Scheepvaart- Uoie A 179 Kon. Nederl Stoom boot Maatschappij A 73 Philips A, 463. Margarine Unie A. 336»; Ford A. 259j Anac 124»Bethl Steels 101 ,»ff. ZIERIKZEE, 1 Mei. Br. boonen f 12,50; erwten (schokkers) f 13—14; lijnzaad f 18,60. CoflpeirffitHfflv© VeftMrag SEIorlfceee» Veiling van 1 Mei. GROOTE VEILING. Kipeieren f 4,35; Barnevelders f 4,50; kleine f 3,75. KLEINE VEILING. Eendeieren f 4,104,60; ganseieren f 12; meeuweieren f 3,754; alles per 100 st. Aanvoer pl.m. 12000 eieren. Boter f 0,76—0,87; id. afw. f 0,56-< 0,72; per pond; aanv. pl.m. 325 pond. WEERBERICHT. Tloogste barom st 767,2 te Seydisfjord. Laagste 756,2 Haparanda. Verwacht tot den avond vaD 3 Mei: meest zwakke veranderlijke wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, des nachts iets koeler, over dag zachter. Fietsers licht op: Yan 23 Mei y 7 55 a. 3,58 m. 34 7 57 3 57 4-5 7.58 - 3,55

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1