Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement; Woensdag 30 April 1930. zierikzeesche courant. befooaAu"5 advertentien Inzending Advertentiën jlnij^ vin Maten en Gawichten. binnenland. Pijnloos Scheren Uit Stad en Provlnoie. Prga per 8 maanden f 1,50, franoo per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afnonderljjke nnmmera 5 eent. Veraohjjnt Mnd., Wnad. en Vrijd. Tel. Ho. 32. - Poetgiro 137877. Na. 11998 Rllitlnr N, J. KOSTEN. t*b 1—8 regel» 80 ote., ren 4 regele en daarboven 20 ote. per regel. Beolamee 30 ete. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Inzending op den dng van alt- gave vóór fO ore. ■itarlllk 10 uur op don dag uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zieriltiee maken bjj dtze bekend A. dat dit jaar voor den h«ryk van maten en gewichten zitti-g tal worden gehoud-n in hr-t IJklokaal In het Raadhuis te Zie rikzee, op U. 14, 15, 10, 19, 20 en 21 Mei •n wel als volgt: Voor verkoopera van nienwe maten en gewichten op Dinsdag li Mei, v&n 9—10l/s uur vm.; voor hen, wier familienaam naam van firma of vennootschap begint met een der letters: A of B op Dinsdag 18 Mei van lüVa-^2 en l7r«Vs uur: C. D. Jfi, F en G, -op Woensdag 14 Mei van 9-12 en 1 Y»47> uur; H, I J L, op Donderdag 15 Mei van 9-12 en l7i 4Va uur; I, M, N en O op Vrjjdag 16 Mei ran 9-12 ea iVa"*Va uur; P, Q -n R, op Maandag 19 Mei van lVi4Va uur; 8, T, U en W, op Dinsdag 23 Mei van 9-12 en 17,-47» uur; V, X. Y en Z, op Woensdag 21 Mei van 9-12 en 17,-478 uir B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roeBtvrg moeten worden aange boden om ondeizocht te kunnen worden dat yier-n maten en van binaen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen ge wichten afttewa schen en o >k de gaten ge reinigd dat ijzeren gewichten P-iet gepot lood mogen zyn, doch roest-rg moeten zjjn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte Ijj olie C dat de maten en gewichten vóór 1 Oc tober 1931 gestempeld mo ten tjj'i m«t de letter f en dat er, by verz-iim of ve hinde ring om van de zitting gebr lik te maken, nog g-1 genheid bestaat maten en gewichten te laten heiyken aan het g -kantoor te Mid delburg, op 22 en 2< Mei, op 12 en 18 Juni en op 3 en 4 Joli, telkens d*s morgens tus- schert '9 en 10 uur en des namiddag tusschen 17a en 47a uur: na14Jnli. beho dens nadere aankondiging. iederén? Donderdag en Vrjjdag tusschen en 1 uur; D. dat de ma en en gewichten, welke zjjn gestempeld m t het afkea-iugsmerk A. niet in winkelt enz mog n worden teruggebracht E. dat ten bate van 's hij-s schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (jjkloon) en voor het justeer-n der gewichten (ju-teerloon) en F. dat de milligiamgewichten niet op de herjjkzitting maar alleen aan het jjkkantoor hergkt kann-n worden. (Opzending per pnst fra- co-met insluiting van en postbewijs tot een bedrag, overeenkom nde met de som van 10 cent voor elk gewicht Ook is m-de ta zenden de gezegelde enveloppe, afgegeven by de vorige verificatie, daar de gewichtjes and rs aan de eischen. gestel ivoor de nieuwe, moeten voldoen) ZiBMKzzs, den 23ston April 1930. Burgem- en Weth. van Zierikzee, J. C A BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, w.d Secretaris. liep in 1925 terug tot ruim f 138 mil- lioen om daarna weer te stijgen tot ruim f 173 millioen in 1929. Voorts blijkt, dat in 1929 van de totale gebanderoleerde hoeveelheid sigaren 73 o/o een waarde had van 5 tot en met 10 ct., cigaretten 95 o/o een waarde van 1 tot en met 3 ct., tabak 79 o/o een waarde van f 1,60 tot en met f 8. BUITENLAND. RUSLAND EN POLEN. Vorige week is in het Russisch ge zantschap te Warschau een bom gevon den, welke tijdig gedemonteerd kon wor den, zoodat de helsche machine buiten werking werd gesteld en geen Sovjet ambtenaren heeft kunnen kwetsen. Deze verijdelde aanslag wekt in Po len groote sensatie. Natuurlijk heeft de politie onmiddellijk een streng onderzoek Ingesteld, maar tot dusver heeft dat nog geen resultaten, wat de bedrijvers van dezen aanslag betréft, opgeleverd. Enkele Poolsche bladen schijnen de verdenking te willen leiden naar com munistische kringen er zouden dan ook al bij communisten huiszoekingen zijn gedaan en opperen de veronder stelling, dat men hier te doen zou heb ben met een manoeuvre, die van Russi sche zijde zelf op touw zou zijn gezet. Waarschijnlijker is de veronderstelling, .dat men hier te doen heeft met een actie van de zijde der Russische emi granten in Polen. En zoo wordt dan ook in telegrammen uit Warschau aan .Duitsche bladen medegedeeld, dat de Poolsche autoriteiten in de eerste plaats in deze richting het onderzoek leiden. Er zouden door de recherche reeds een zestigtal huiszoekingen bij Russische emi- grés zijn verricht. De Russische regeering heeft in het gebeurde aanleiding gevonden om een krachtige nota tot de Poolsche regee ring te richten, waarin op de in Polen gevoerde agitatie tegen de Sovjet-Unie wordt gewezen en van de regeering te Warschau afdoende maatregelen worden verlangd om aan deze agitatie een einde ta maken. TABAKSGEBRUIK IN NEDERLAND. In 1829 zijn gebanderoleerd 1.346,089 maal duizend sigaren, 3,179,577 maal dui zend cigaretten, 11,2999 maal duizend k.g. tabak. In 1923 waren de cijfers 1,043,126, 1,957,945 en 12,683; in 1928 1,266,889, 2,790,691 en 11,751, (alles in duizendtal len). Blijkens de April-aflevering van het „Maandblad van het Centraal Bureau - de Statistiek", waaraan deze gegevens ontleend zijn, nam de totale verkoop waarde toe van ruim f 142 millioen in 1923 tot bijna f 152 miUieen in 1924, PRINSES JULIANA. Een gebeurtenis als de meerderjarig wording van Prinses Juliana, wier ge boorte, thans 21 jaar geleden, met zoo veel vreugde werd begroet, kan ons ook thans niet onverschillig laten. Reeds werd de 18e verjaardag der Prinses, die toen zitting kreeg in den Raad van State, fees telijk gevierd, niet alleen binnen, maar ook ver buiten onze landsgrenzen. Tusschen dien 30sten April en nu ligt Prinses Juliana's studietijd aan de Leid- sche HoogeschoQl, de roemrijke stichting van haar grooten voorvader Prins Wil lem I. Een belangrijke tijd voor haar zelf en voor het volk, dat voor het eerst in aanraking kwam.met haar eenvoudige, kloeke persoonlijkheid; een indruk kreeg van haar frischheid en oorspronkelijkheid van geest, haar lust tot onderzoek en studieijver; van haar verlangen „de din gen waarlijk goed te verstaan". In de moeilijke jaren van den wereld oorlog, toen zoovele tronen vielen, heeft Koningin Wilhelmina het aanzien van Ne derland in de wereld verhoogd. Op Prin ses Juliana bouwt het volk niet minder hooge verwachtingen dan haar konink lijke Moeder en Grootmoeder vervulden. De nieuwe tijd, die na den oorlog aanbrak, stelt nieuwe eischen, als kind van haar tijd zal, wanneer zij eenmaal tot den Troon geroepen wordt, iemand van zoo veelzijdige gaven en ontwikke ling als de Prinses daarmede rekening houden en daarnaar handelen. OPENING NOORDERSCHUTSLUIS TE IJMUIDEN. De Noorderschutsluis te IJmuiden, de grootste sluis ter wereld, is Dinsdag door H.M. Koningin Wilhelmina officieel in gebruik gesteld. Omstreeks 9 uur ver- eenigden zich de talrijke genoodigden aan boord van de „Johan van Oldenbarne- velt" van de Stoomvaart Mij. „Neder land", die dit nieuwe groote schip voor de plechtigheid aan de regeering had aangeboden. Toen allen aan boord wa ren, arriveerden de Koningin, Prins Hen drik en Prinses Juliana, die zich per auto naar de hoofdstad hadden begeven, verwelkomd door den minister v. water staat mr. Reymer. Daarna werd de „Jo han van Oldenbarnevelt" naar IJmuiden gesleept, begeleid door politiebooten. Langs beide oevers, maar vooral te Amsterdam stonden zeer vele belangstel lenden. Te IJmuiden passeerde de .„Johan van Oldenbarnevelt" langzaam de ge opende binnensluisdeur. Op dat oogen- blik hief een koor van 1000 schoolkinde ren, dat op het steenen gedeelte van de zuidkant stond opgesteld, het „Wilhel mus" aan. Onmiddellijk nadat de „Johan van Oldenbarnevelt" aan de Noordzijde van de sluis was gemeerd, werd de bin nensluisdeur gesloten en werd het water in de schutkolk op hetzelfde peil bracht als het water aan de zeezijde van de sluis. Op de brug van het schip had de -eigenlijke openingsplechtigheid plaats. Minister Reymer hield daarbij een rede, waarin hij wees op de beteekenis van het oogenblik: de opening van de grootste sluis ter wereld: 400 M. lang, 50 M. breed en 15 M. diep, een werk dat geheel is ontworpen door en onder leiding van ingenieurs van den Rijks waterstaat. Tenslotte verzocht de min. de Koningin de sluizen te openen. De Koningin gaf, na een enkel woord, aan dit verzoek gehoor. Onmiddellijk daar op rolde de geweldige deur zijdelings in de deurkast weg. Langzaa'm) voer daarop het mailschip de sluis uit. Een gemengd koor zong „Nederland aan de Zee". Do tocht strekte zich uit tot drie mijlen uit de kust, waar, nadat het mail schip gedraaid »was, de terugtocht werd aanvaard. Het schip meerde toen aan den Toeristensteiger. De Koninklijke familie heeft, alvorens naar Den Haag terug te keeren, een autotocht door IJmuiden ge maakt. Geen pijn en geen stukgaan meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met een weinigje Doos 30 en 60, Tube 80 ct PUR0L ZIERIKZEE. Gedep. Staten v. Zeeland hebben afgewezen het verzoek van G. de Waal en J. J. van Zweden, beiden te Zierikzee, en van de N.V. Rotterdamsche Tramwegmaatschappij te Rotterdam, om vergunning voor een dagelijkschen auto busdienst van Brouwershaven over Zon- nemaire, Noordgouwe en Schuddebeurs naai Zierikzee. - Tot besluit van het eeuwfeest van „Kunst en Eer" is het gezelschap Zon dagmorgen voor eenige dagen naar Pa rijs vertrokken en heden (Woensdag)- avond weer hier. aangekomen, rijker aan ervaringen door de indrukken opgedaan in de „ville lumière". Den eersten dag werd o.a. een bezoek gebraeftt aan de Tuileriën, de Place de la Concorde en de groote Boulevards. Maandag werd de Are de Triomphe (graf van den Onbekenden soldaat), den Eiffeltoren en o.m. het Graf van Na poleon bezocht. De beroemde Hallen, Monlmarte, het Quartier Latin op Mont- parn&sse enz., werden Dinsdag een be zoek gebracht, - Nu de door velen reeds lang ver beide electriciteit ook hier ter stede spoedig haar intrede hoopt te doen, was het een goede gedachte van de N.V. Philips om na de demonstratie en le zing op 17 April, welke speciaal voor winkeliers was belegd, ook eens een dergelijke bijeenkomst te organiseeren voor particulieren. „Huisverlichting" was hét onderwerp van de „openbare les", welke de heer Sellenraad Dinsdagavond in Hötel „Juliana" voor een bevredigend aantal belangstellenden gaf. Na gewezen te hebben op het voordeel dat we hier hebben doordat de ..electriciteit hier later komt, daar we dus van de ervaringen van anderen kunnen leeren, de voor deden en gemakken van electra boven petroleum- én gaslicht en het verschil tusschen gericht- en diffuuslicht, maak ten we in gedachten een wandeling door het geheele huis, waarbij spr. zijn ge hoor speciaal op het hart drukte vooral niet te zuinig te zijn met het aantal licht punten en stopcontacten. De uitgave in eens weegt niet op tegen de vele voor deden die verkregen worden. Ook waar schuwde spr. ten zeerste tegen het ge bruik van naakte lampen binnenshuis, welke verblindend werken. Waar velen onzer lezers reeds een boekje toege stuurd kregen over huisverlichting, mee- nen we over de verlichting der verschil lende vertrekken daarnaar te kunnen ver wijzen. Na de pauze, welke aangenaam werd afgewisseld door gramofoonmuziek door de luidspreker, werd aan de hand van een serie lantaarnplaatjes het ge sprokene nog eens verduidelijkt. Spre kend kwam weer het verschil in gericht en diffuuslicht naar voren. Aan het eind van den avond dankte de heer Sellen raad de aanwezigen voor hun belang stelling en sloot daarmee deze leerzame bijeenkomst. Naar wij vernemen zal het morgen, 1 Mei, 25 jaar geleden zijn dat de In sulaire Hypotheekbank werd opgericht. Aan het pas opgerichte Gemeente lijk Museum ten Stadhuize van Zierik zee zijn de volgende voorwerpen ge schonken: door den heer J. W. Goe- mans te Renesse: een kogelpot, gevon den onder Noordwelle; 2 keipistolen; een in de duinen gevonden degen; een degen van den strandwachter van Renesse en een prent met een episode uit den slag bij Waterloo; door den heer P, v. d. Weele te Zierikzee: een schoorsteenhaak of -ijzer; een schoorsteenketting; 2 stoe len; een rijtuigstoof; een klapkorf; een ijzeren ketel en een z.g.n. baardmankruik. 'OUWERKERK. De verkoop van het Emmabloempje bracht op f 23,20. BRUINISSE. In de Vrijdagavond ge houden vergadering van den gemeente raad waren alle leden tegenwoordig. In gekomen was een schrijven van de dia conie van de Ned. Herv. Kerk houden de mededeeling dat f 50 per jaar wordt bijgedragen in de kosten van verpleging van het zoontje van N. A. Knoops in. een doofstommeninstituut. Ingevolge het verzoek van het bestuur der Bijz. school om een voorschot ingevolge art. 101 der wet, wordt besloten 80 o/0 Of f 560 uit te keeren. Een circulaire van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme inzake het nemen van maatregelen waartoe art. 4 der Drankwet den gemeentebesturen in 1930 de bevoegdheid geeft, wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanlei ding van een brief van den Inspecteur van het Lager Onderwijs wordt besloten sollicitanten op te roepen voor onder wijzer aan ae openbare lagere school, in het bezit van de hoofdakte en de nieuwe akte J. Gunstig wordt beschikt op een adres van de gebr. Verspoor Mz. om de zate aan den langen dam te ruilen met die van wed. C. J. de Waal aan het plateau. Voor de laatst genoemde moet f 25 huur per jaar wor den betaald. Het voorstel van B. en W. om aan het muziekgezelschap „Nu met Hope" tot wederopzegging een subsidie te verleenen van f 50 per jaar en waar over in de vorige vergadering de stem men staakten, wordt thans aangenomen met 43- stemmen. Tegen stemden de heeren van den Berg, de Waal en Wem- mers. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk om de helft te betalen in de kosten van het afbreken van het houten beschot, vormende de scheiding der kerk en den toren en weder op bouw in steen. Afwijzend wordt beschikt OP het verzoek van het comité, inzake bestudeering en bestrijding van de iepen ziekte, om een bijdrage voor hare werk zaamheden, begroot op f 10,000, per jaar gedurende 5 jaar. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het vermenigvul- digingscijfer voor de plaatselijke inkom stenbelasting voor het belastingjaar 1930- '31 vast te stellen op 1,5. Verder wordt aan B. en W. machtiging verleend tot het verkoopen van de oude lantaarnpalen met de lantaarns en om een onderzoek in te stellen naar de kosten van den aanleg van brandschellen voor de leden van het vrijwillig brandweerkorps. De heer van Vessem geeft vervolgens uit voerig 'verslag van hetgeen is verhan deld op de vergadering van aandeelhou ders der Waterleidingmaatpij., waarvoor hem door den voorzitter dank wordt ge bracht. Bij de rondvraag informeert de heer Wemmers wanneer wordt begonnen met den aanleg van de waterleiding, waarop de voorzitter antwoordt, dat bin nenkort een aanvang zal worden gemaakt met de huisaansluitingen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Maandagvoormiddag is een wagen, waarmede palen werden vervoerd, be stemd voor de vernieuwing van den zeedijk, bij het afrijden van een op rit, omgekanteld. Op den wagen bevon den zien benevens de voerman, twee werklieden en een vierjarig knaapje, die allen min of meer kneuzingen hebben opgeloopen, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SCHERPENISSE. De bond van water- bouwk. Ambtenaren in Zeeland, hield op Vrijdag 25 April j.l. haar 68ste algemeene vergadering in het hotel Centraal te Goes. De voorzitter, dhr. Z. v. d. Velde deelde mede, dat beide eereleden der groep, de collega's Ferdinandusse te Biezelinge en J. van de Velde te Scherpenisse kort geleden zijn overleden. Daar beiden nog steeds als penningmeester en voorzitter van het fonds ter ondersteuning van we duwen fungeerden, werd besloten deze functies onder te brengen bij het groeps bestuur. De aftredende voorzitter en pen ningmeester werden opnieuw als zooda nig met algem. stemmen herkozen. Met het oog op een te houden excursie, werd als plaats voor de volgende vergadering aan het bestuur overgelaten Terneuzen of Bergen op Zoom. Bij bespreking van den examenleeftijd werd besloten deze te houden, zooals die 2 jaar geleden is vastgesteld, n.l. dat de candidaat in het jaar, dat hij examen doet, den leeftijd van 20 jaar moet bereiken. Aan de 5 nog in leven zijnde weduwen van oud- cotlega's zal getracht worden dit jaar, nog een zelfde bedrag uit te keeren als het afgeloopen jaar. RECHTZAKEN. HET DRAMA AAN HET BEZUIDENHOUJ Het gerechtshof te 's-Gravenhage zal heden (Woensdag) in hooger beroep> be handelen de zaak tegen den gewezen trarastationchef uit Emmen W. K. v. d. M., thans gedetineerd in het huis van bewaring te 's-Gravenhage, die door de Haagsche rechtbank, wegens doodslag en poging tot doodslag, gepleegd in Sep tember van het vorige jaar in een per ceel aan het Bezuidenhout te 's-Graven- hage op mevr. O. en haar huishoudster, is veroordeeld tot 20 jaar gev.str. Zoo wel de verdachte als het O.M., die le venslange gev.str. had geëischt, is van het vonnis der rechtbank in hooger be roep gegaan. Als verdediger van den ver dachte zal ook thans weer optreden mr. Bekker. o - LANDBOUW EN VEKTEBLIV THOIEN. In de zaal van den heer Hoek trad Vrijdagavond voor de veilings- vereeniging „De Eendracht" alhier op, de heer W. van der Laan, redacteur N.V. Bloembollenhuis te Lisse, met als onder werp: Teelt en handel en bloembollen en veilingsaangelegenheden". Spr. werd ingeleid door den voorzitter, dhr. C. A. H. Stoutjesdijk. In een zeer zakelijk en duidelijk betoog zette spr. uiteen de teelt der verschillende soorten van bloembollen, inzonderheid raadde hij de telers aan goed uit te zien, welke grond men neemt voor den teelt, terwijl hij het beste achtte op deze kleigronden, met da teelt der tulpen aan te vangen, daar deze teelt gemakkelijk valt te lee ren. Bijzonder legde hij er den nadruk op, goed uit te zien van wie en door wie men bollen koopt, daar sommige handelaars er niet op zien, minderwaar dig goed voor hooge prijzen aan te bie den. Waar de kennis der soorten In het begin niet zoo gemakkelijk is, achtte hij het 't beste, aan te vangen met goed- koopere gewone soorten, ofschoon het telen der dure soorten meer voordeelen kan opbrengen, doch hiervoor is meer vakkennis noodzakelijk. Indien men bij de „Hobaho" bestelt en deze de produc ten laat verkoopen, kan men er van verzekerd zijn, op een eerlijke en loyale wijze te worden behandeld. Vervolgens liet spr. den handel, inzonderheid de af name naar het buitenland de revue pas- seeren, en wees er op, dat eenige hon derden reizigers, jaarlijks in 't buiten land werkzaam zijn, teneinde het afzet gebied grooter te maken. De Noorde lijke landen zijn onze grootste afnemers. Spr. wees op de groote voordeelen van georganiseerd veilen. Waar vroeger de handel slechts in handen was van enkele exporteurs, Is dit tegenwoordig in geheel 4nieuwe banen geleid, zoodat de kweekers verzekerd zijn, dat indien zij veilen bij de N.V. Bloembollenhuis te Lisse, zij de hoogste prijzen zullen maken. Naar aan leiding van een gestelde vraag, zeide spr., dat hij niet geloofde, dat vooreerst de teelt van gladiolen rendabel zal zijn, doch spr. ziet veel meer in het kweeken van tulpen voor deze streken, en waar men in Holland niet bang is, honderden hectaren meer aan te leggen, behoeft men ook hier niet bang te zijn, geen afzetgebied te hebben, want naarmate de cultuur groeit, wordt ook de export uitgebreid. Iets positiefs kan natuurlijk niemand zeggen, doch dit wel spr. op merken, dat, indien de kweek goed wordt behartigd, de resultaten heel wat gun stiger zullen zijn, dan met den verbouw der landbouwartikelen, inzonderheid in dien de prijzen zoo zijn als vorig jaar. Vervolgens werd een schitterende film vertoond van de werkzaamheden in de bloembollenvelden, van poten, kweeken, snijden, handel, verzenden en verder de behandeling in al zijn geledingen, zoodat wij als het ware een wandeling maakten door de schitterend mooie bollenvelden. Een hartelijk applaus viel spr., na zijn causerie, van de aanwezigen ten deel. Daarna dankte de voorz. spr. en het publiek, dat in flinke getale aanwezig was en sloot deze leerrijke en gezellige vergadering. ST.-ANNALAND. Van den heer A. C. Geluk, landbouwer alhier, eigenaar van der beste, zoo niet de beste, rundvee stallen van ons eiland, is een melkkoe aangekocht om geëxposeerd te worden op de Wereldtentoonstelling te Antwer pen. DE STAND DER WINTERGEWASSEN. Blijkens bericht van de directie v. d. Landbouw was de hoeveelheid neerslag in Maart gemiddeld 29 m.M. tegen 46 normaal. Het aantal uren zonneschijn be droeg 136 tegen 103 normaal en in de periode 1 tot 23 April 72 tegen 113 normaal. De wintergewassen hebben zich in het algemeen uitstekend ontwikkeld (op som mige plaatsen is de stand iets te dicht). De stand van de tarwe is goed tot zeer goed, van de gerst is de stand goed. Ook het koolzaad vertoont een goeden stand. De gras- en klaverlanden liggen er in het algemeen goed bij. Aanvankelijk was er in vele streken behoefte aan vocht, doch de regenval van de laatste dagen heeft daarin voorzien, zoodat er ruim gras in de weiden is. Het vee kon den stal veelal aanzienlijk vroeger verlaten dan de laatste jaren het geval was ge weest. ONDERWIJS. Bij Kon. besluit van 23 April is tij delijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee, W. J. K. L about te Amsterdam. fERKOOPINGEN, EN Zaterdag 26 April werd door notaris D. van de Velde te Tholen, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Anth. de Rijke C.Pz., verkocht: a. een woonhuis en erf met tuingrond, groot 5 A. 30 c.A.; kooper J. van Tiggele voor f 4000: b. een perceel tuingrond, groot 2 A., koop ster mej. Hartog—van de Velde, voor f 200; c. idem, groot 2 A.; kooper C. Kurvink, voor f 150; d. vier perceelen tuingrond, samen groot 6 A. 56 c.A.; kooper W. E. A. de Rijke, voor f 525; e. 2,0790 H.A. (5 gemeten 90 roeden) weiland en zij kantweg aan het Reeks wegje; kooper E. van de Vate, voor f 605 per gemet; f. de Korte Vrouwen- dijk onder Tholen, groot 1,16 H.A. (2 gemeten 287 roeden); kooper M. C. Hage te Tholen, voor f 175 per gemet; g. 2,5730 H.A. (6 gemeten 167 roeden) wei land, watergang en zijkantweg aan den Steenenkruischen dijk, polder Schakerloo, gemeente Tholen; kooper A. Verduit to Tholei, voor f 650 per gemet. Onkosten 8 o/o. De koopers, wier woonplaats niet is vermeld, wonen te Poortvliet. De wei landen zijn verpacht tot November 1983. ZONNEMAIRE, 28 April. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werd alhier publiek verkocht: het woon- en winkelhuis en erf, bewoond door J, P. Schouwenaar, voor f 1200. 29 April. Door denzeldfen notaria

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1