Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 23 April 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BINNENLAND. STER-TABAK Uit Stad en Provinoie. Sproeien komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Pr|ja per 3 maanden f 1,50, franoo per peet f 1,80. Yoer het buitenland per jaar t io,-. Aiaonderljjke nnmmera 5 cent. Verschijnt Mnd., Wned. en Vrijd. Tel. Ko. 32. - Poetgiro 18T6TT. 86st* JAARQANQ. - No. 11993. Oir. J. DE LOOZE. UIMtflllHr H. J. I0STF1. ran 1—8 regele 60 ete., .ai 4 regele en daarboven 20 ota. per regel. Beolamee 80 ota. p. regel. Bg oontraot belangrijke korting. Intending op den dag Tan sit- grre vóór 10 ore. ■Iterlljk 10 uur op dun dag v. uitgaaf BUITENLAND. NOODLOTTIGE KERKBRAND. De geheel van hout opgetrokken kerk in de Rumeensche gemeente Costesci is tijdens de Goede Vrijdag-viering geheel in vlammen opgegaan. De brand is ontstaan, doordat branden de kaarsen, die de geloovigen in een processie droegen, met de kleeren in aanraking zijn gekomen. Het gebouw.dat meer dan een eeuw oud is, was in en kele oogenblikken geheel in vlammen ge huld. De naar binnen opengaande deur viel dicht en kon tengevolge van 't op dringen der menigte niet meer' geopend worden. In de kerk speelden zich vreeselijke paniekscènes af. De geestelijken, die nog in vol ornaat waren, trachtten tevergeefs de menigte tot bezinning te brengen, totdat zij zelf, door rook verstikt en door vlammen omringd, ter aarde stort ten. Slechts drie personen konden zich in veiligheid brengen en hulp halen. Daar de kerk buiten het dorp ligt, was was van de catastrophe niets bemerkt. Toen de brandweer en de reddingsbriga den uit de naburige stad Pitesco kwa men, was de kerk nog slechts een roo- kende puinhoop, waaronder 120 menschen bedolven lagen. De kerk is in minder dan een uur in de asch gelegd. De meeste slachtoffers ziin jongelieden en kinderen. In elk ge zin te Costesci heerscht rouw tengevolge van de ramp. De slachtoffers van de catastrofe zijn Maandag bijgezet in een gemeenschappe lijk graf op de plaats waar de kerk ge staan heeft. BRAND IN EEN GEVANGENIS. Een Reutertelegram van Maandag uit Columbus, in den Amerikaanschen staat Ohio, maakt melding van de volgende afschuwelijke gebeurtenis. Er zijn op zijn minst 300 gedetineerden omgekomen bij een brand in de straf gevangenis van Ohio. De brand greep om zich heen in den nacht van Maandag op Dinsdag. De gevangenen waren in hun cel opgesloten en er speelden zich too- neelen af van onbeschrijfelijke verschrik king en verwarring, voor men er in kon slagen, de deuren te openen en het den ongeveer 500 menschen mogelijk te ma ken op het binnenplein te vluchten. Spoedig werd het hospitaal gevuld met slachtoffers die maar overal zelfs op den grond werden neergelegd. Velen konden zelfs niet worden opgenomen. De gevangenen deden geen poging om in veretniging te ontsnappen. Velen van hen hielpen de bewakers bij het blusschings- werk en bij de pogingen om de lijken te bergen. Om kwart voor 11 's avonds had men al 305 lijken op het binnenplein neergelegd en de brand hield nog aan. De gevangenis is feitelijk voor 2000 gevangenen ingericht, doch er waren er bijna 5000 in ondergebracht. De brand brak 's avonds om zes uur op twee ver schillende plaatsen tegelijk uit ten tijde, dat de gevangenen weer in hun cellen werden gesloten. Door den sterken Wes tenwind breidde het vuur zich snel uit, waerdoor de gevangenen in de cellen op de hooger gelegen verdiepingen als mui zen in de val zatten. Terwijl een deel d^r gevangenen heldhaftige reddingspo gingen deel, i ut"den anderen de slangen door en verhinderden het blusschings- werk. Om 12 uur 's nachts waren er on geveer 2000 militairen en politieagenten bij de gevangenis. Ongeveer 1500 gevan genen konden weer in hun cellen terug gebracht worden. Meer dan duizend ge vangenen doolden nog in de gevangenis rond en trachtten opnieuw brand te ver oorzaken. Ook voor de eerste branden in de celgebouwen is brandstichting zoo goed als zeker, daar men in potroleum gedrenkte lompen heeft gevonden. Des ochtends was de orde hersteld. Mr. P. J. TROELSTRA. De voormalige leider der S.D.A.P., de eerste leider, die de partij heeft groot gemaakt en door vele stormen aanvoer de, is Zondag 70 jaar geworden. Hij had de gaven- en het temperament, die de aandacht van het publiek trekken en die daarom ^en groote propagandistische kracht voor zijn partij uitoefenden. Hij heeft aan zijn beginsel zijn leven gewijd. Toen de physieke krachten hem ontzon ken en Troelstra de teugels van het leiderschap moest overgeven, is hem, zij het gekluisterd aan het ziekbed, nog een levensavond geschonken, gedurende wel ken hij zich aan het schrijven van zijn herinneringen heeft gezet. Van deze be langwekkende gedenkschriften zijn reeds drie deelen verschenen, welke de poli tieke literatuur van ons vaderland met een belangrijke bijdrage hebben verrijkt. Het mag een reden tot bijzondere vol doening zijn, dat het hem nog gegeven was, dit sluitstuk aan zijn leven aan te brengen. BOTER EN MARGARINE. D« Algemeene Nederlandsche Zuivel- De ware levenskunst be staat hierin, dat men de eentonigheid van het dage lijksch leven weet te verbre ken door heerlijke oogen blikken. Niets beters kan hier voor dienen dan Wanthetgenotvanelkpijp- jeSter-tabakiseen verkwik king van lichaam en geest. bond (R N. Z.) heeft zich met een adres tot den minister van binnenlandsche za ken en landbouw gericht, waarin drin gend verzocht wordt, zoodanige maat regelen te nemen, dat er een eind komt aan de mogelijkheid om boter en mar garine te mengen en dit mengproduct als melange in den handel te brengen. Adressant grondt zijn verzoek o.a. op 't feit, dat de melanges, die vaak onder een verpakking, welke gelijkt op die van boter en onder allerlei schoon klinkende namen in den handel gebracht worden, zich gemakkelijk leenen om het publiek in den waan te brengen, dat het boter koopt, terwijl het in werkelijkheid te doen heeft met een product, dat voor ten minste 85 pet. uit margarine bestaat. HET WEER IN MAART. Gemiddeld over de geheele maand was de overdagtemperatuur 0 gr. 1 en het gemiddelde maximum 0 gr. 4 boven nor maal, het gemiddelde minimum 0 gr. 5 beneden normaal. De hoeveelheid neerslag was over het geheele land beneden normaal en be droeg gemiddeld 29 m.m. tegen 46 nor maal. Het tekort bedroeg 45 tot 55 in Zeeland en West-Brabant. De eerste en derde dekade hadden zeer weinig neer- slag, gemiddeld 1 tot 2 m.m., de tweede was over het geheele land te nat. Het aantal uren zonneschijn op de vijf hoofd stations bedroeg 136 tegen 103 normaal. ONTHULLING MONUMENT VOOR JULIANA VAN STOLBERG. Op het in vlaggentooi gestoken Louise de Colignyplein te 's-Gravenhage heeft hedenmiddag in tegenwoordigheid van de Koningin, de Koningin-Moeder en Prinses Juliana en vele genoodigden, de plechtige onthulling plaats gehad van het gedenk- teeken, dat daar ter plaatse door een zich daarvoor gevormd hebbend Natio naal Comité is opgericht voor Juliana van Stolberg. Nadat ongeveer te half twee de Kon. Familie op het terrein der plechtigheid was aangekomen, hield de voorzitter van het Alg. Comité, gep, luit.-generaal Ph. Weber, adj. i. b. d. van H. M. de Konin gin, een inleidende toespraak, waarin hij een beeld gaf van de wijze, waarop het monument was tot stand gebracht, terwijl hij tevens een verklaring gaf van de gedachte, welke hij den beeldhouwer, den heer B. M. A. Ingenhousz, heeft voorgezeten, toen hij de figuur van Ju liana van Stolberg, zooals deze hier is voorgesteld, omringd door Hare vijf zonen, ontwierp. Spreker knoopte aan zijn uiteenzetting vast een heilwensch voor ons Vorstenhuis en het Vaderland en een woord van dank aan allen, die tot het tot stand komen van het ge- denkteeken hebben medegewerkt. Na de rede van den voorzitter had de eigenlijke plechtigheid van het onthullen van het monument plaats. Zij geschiedde door Prinses Juliana,' onder het spelen van het „Wilhelmus" door de Kon. Mil. Kapel en het beieren van de klok van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen Wilhelminakerk. Na de onthulling werd het monument door de Koninklijke Familie in oogen- schouw genomen, bij welke gelegenheid Prinses Juliana namens de geheele Kon. Familie bij het monument een krans neerlegde met linten, welke het opschrift droegen: „Van de nakomelingen" en de initialen W.E.H.J. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen is den 27 Mei uitgekozen als datum, waarop de waterleiding op ons eiland officieel in gebruik wordt gesteld. Het plan bestaat dit feit eenlgszlns feestelijk te herdenken het voorjaar, koop tijdig een pot Doorzitten tij 1 qii nfk| Wielrijden J U RwL en V.V.V. bereidt daartoe reeds plannen voor. Zoo stelt men zich dien dag voor een optocht te formeeren, voorstellend de watervoorziening alle eeuwen door. In dem Paasehnacht is zekere S. v D. in de woning van de wed B. gedrongen en heeft zich daar schuldig gemaakt aan overtreding van art. 246 van het "Wetboek van Strafrecht. Proces- 1 verbaal is opgemaakt, v D is heden (Woensdag)morgen op transport gesteld r olq voor den officier van justitie te Middelburg te worden geleid. EEUWFEEST^.l'NST EN EER". Ons Harmoniegezt-'.schap „Kunst en Eer" viert vandaag (Woensdag) haar 100- jarig beslaan, een feit, waard te worden herdacht in geschrift en klank. Een kort geschiedkundig overzicht en een program ma zijn reeds ter oriëntatie van belang hebbenden en belangstellenden in deze krant gepubliceerd. Hedenmorgen was het woord aan het jubileerend corps zelf, dat op dezen ge- denkwaardigen dag begon met een daad van piëteit tegenover haar vroegeren, thans overleden, directeur, wijlen dhr. S. Klimmerboom, n.l. het leggen van een krans op diens graf. In plechtigen optocht trok het corps, waarin we o.a. opmerkten de burge meester en weth; Koopman, naar den stillen doodenakker, waar men zich om 't graf van wijlen den heer Klimmerboom schaarde en de voorzitter, de heer A. v. d. Houten, als volgt sprak: Hooggeachte heer Klimmerboom, Op dezen herdenkingsdag van het 100- jarig bestaan van „Kunst en Eer" heb ben wij gemeend u niet te mogen ver gelen en staan wij hier aan Uwe laatste rustplaats om U op dezen dag dank te brengen voor al hetgeen gij voor „Kunst en Eer" zijt geweest. Aan „Kunst en Eer" had gij uw liefde verpand en leefde gij steeds mede met het gezelschap. Ik behoef slechts te rele- veeren Uwe groote medewerking bij de vroeger gegeven Operavoorstellingen, wat voor U een zware taak was, doch waar aan ge U met hart en ziel hebt gegeven, gesteund door Uwe liefhebbende doch ter, die zeer zeker ook een groot aandeel daarin had. Meermalen had ik het met u over het 100-jarig bestaan en was U vol vuur om dit feest ook te mogen medemaken. He laas, het heeft niet zoo mogen zijn. De dood heeft U van ons genomen en staan wij hier in den vroegen morgen van onzen gedenkdag op dezen stillen doo denakker waar de eeuwige rust heerscht en waar alle feestgedruis verstomt. Namens het Harmoniegezelschap „Kunst en Eer" leg ik dan neer op uwe laat ste rustplaats deze krans om te getuigen van onze groote waardeering voor U en uw werk en U daarbij de verzeke ring geef dat wij U nimmer zullen ver geten en Uw nagedachtenis bij „Kunst en Eer" in dankbare herinnering tot in lengte van jaren zal blijven voortleven. Mej. Klimmerboom, die aan de laatste rustplaats van haar ouders stond, dankte „Kunst en Eer" voor deze daad van pië teit tegenover haar vader. Een voor een trokken de leden van het gezelschap langs het graf, versierd met de fraaie krans, en verlieten in alle stilte het kerk hof, gevolgd door eenige tientallen be langstellenden, die van de plechtigheid getuige wilden zijn. Bij de terugkomst op de tent in het Havenplein werden de instrumenten weer opgevat en weldra klonk, gedragen en statig een koraal door de heerlijk stille lentelucht, tot besluit van de stille plech tigheid, die men had volbracht. Even 11 uur schalden de tonen weer, maar nu voor een muzikale wandeling door de stad, waarop het gezelschap zich naar de raadszaal begaf, waar het ge meentebestuur, bij monde van den bur gemeester, hen ontving en als volgt toe sprak: Mijnheer de Directeur, Mijnheer de Kapelmeester, Heeren Leden van „Kunst en Eer"! Wanneer een harmonie-korps zijn hon derdsten verjaardag viert, dan stelt ook het Stadsbestuur het op prijs om aan dien verjaardag luister bij te zetten. Ik begin derhalve met uwe vereeniging har telijk geluk te wenschen, dat zij tegen der tijden knagenden tand op zoo'n ener gieke wijze weerstand geboden heeft. Ik bied u namens het bestuur van onze stad een couvert aan, welks inhoud ik niet mag verraden, maar als het cou vert op een der Parijsche Boulevards leeg teruggevonden wordt, dan zullen wij ons daarover niet verwonderen. Wij hebben gemeend ook uwen kapelmeester, den heer Theewis, die thans 55 jaar aan uw korps verbonden is, met een bloem stuk te mogen huldigen. De bloemen, zegt men, hebben eene eigen taal; mogen ze u, mijnh. Theewis, dan toefluisteren, dat ze u in het plantsoen van de Oude Haven nog dikwijls hopen te beluisteren. Want als straks de muziek van de kla terende fontein zal ruischen en „Kunst en Eer" zet in met „das Erwachen des Löwen", dan zal daar een stemming zijn van poëzie, die Zierikzee verre boven andere steden van hare grootte verheft. Ik zie in dit eeuwfeest van ons Z.zeesch harmonie-korps nog iets meer dan een feestelijke aangelegenheid. Want wie de geschiedenis van het korps en zijne directeuren heeft gelezen, die weet, dat in onze stad de muziek jaren en jaren achtereen gediend is als eene godin van voornamen huize. Het muzikale leven heeft hier gebloeid als in een centrum van hooge cultureele ontwikkeling en daarmede heeft Zierikzee zich opnieuw een stedelijk brevet uitgereikt: noblesse oblige. Het strekt uwe vereeniging tot groote eere, dat zij hedenochtend op het graf van Sjoerd Klimmerboom een krans van immortellen heeft gelegd, daar mee hulde brengend aan een, die de ver eeniging heeft opgevoerd tot een groote muzikaliteit: in het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal. Een eeuw lang heeft „Kunst en Eer" aan alle feestelijke gebeurtenissen relief ge geven. Zij was er bij den intocht van den Kroonprins in Juli 1830; zij speelde jubelmarschen bij het gouden huwelijks feest van jhr. mr. de Jonge en Cornelia Mogge Pous in December 1834; zij blies fanfares bij het kielleggen van 't eerst gebouwde schip „de Stad Zierikzee"; zij stond aan de Nieuwe Haven, toen in Augustus 1841 Koning Willem II hier een bezoek bracht. Ik wil daaraan toe voegen eene persoonlijke herinnering, n.l. mijn blijde inkomst, toen uw korps dien dag heeft gemaakt tot een muzikaal festijn voor heel de stad, en ik denk daarbij nog met ontroering aan een compagment van de schoolkinderen, die ons het „Schouwsche Volkslied" toezon gen. Het stadsbestuur, hier in deze zitting bijeen, had dus de gevoelens eener dank bare stad te vertolken en heeft er prijs op gesteld om u in ons historisch Stad huis te mogen ontvangen, om hier te getuigen van onze aanhankelijkheid. Uw kapelmeester heeft een Feestmarsch ge componeerd „Leve Kunst en Eer" en daarmee in klanken vertolkt, welke ge voelens ons bezielen. Moge onder uw bestuur, waarvan gij, mijnheer van den Houten, de zoo bij uitstek geschikte voorzitter zijt, en onder de instrumentale leiding van uwen kapelmeester, dhr. Theewis, „Kunst en Eer" nog tot in leng te van dagen de vreugd onzer stad ver klanken, want Zierikzee wil niet bijge zet worden in de rij der doode steden, zij wil zijn de oude stad met 't jonge hart, en gij zult daarin eene plaats van beteekenis blijven bekleeden omdat de burgerij u niet kan en niet wil missen. Moge daarom van deze plechtigheid uit gaan eene opwekking voor de jongeren om „Kunst en Eer" in eere te houden, want nog wacht ons een schier onafge broken reeks van moderne plechtigheden, als de opening der Waterleiding, opening electriseh licht, opening van het Veer van Zijpe, die om muzikalen bijstand Vragen. Het stadsbestuur is paraat om verder te bouwen aan den bloei en den opgang van Zierikzee, gij hoort daarbij om dat werk muzikaal te onderstreepenDaar om noodig ik u allen uit om het glas op te heffen voor onzen jongen „honderd jarige", dat hij ook in de toekomst moge stand houden en gedijen! Lang leve „Kunst en Eer"t (Applaus). De voorzitter, de heer A. v. d. Houten, dankte voor dc vriendelijke woorden en goede wenschen, voor het geschenk in couvert en den raad voor den steeds ondervonden steun, welke, naar spreker hoopte, bij voortduring men zal blijven verleenen. Ook de directeur, de heer Theewis, dankte voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en het bloem stuk hem geschonken. De burgemeester, nogmaals het woord nemend, hoopte, dat voor het gezelschap een geschikte plaats zal worden gevon den om de repetities te kunnen houden, Misschien wel in het eerlang te verbou wen Stadhuis! De plechtige ontvangst die door verschillende raadsleden en ambtenaren werd bijgewoond, was hier mede geëindigd. WESTELIJK-SCHOUWEN. 2en Paasch- dag heerschte langs den weg Haamstede- Westenschouwen een gezellige drukte; voortdurend reden auto's en fietsen uit verschillende deelen van het eiland af en aan. De attractie werd hoofdzakelijk gevormd door de in den zonneschijn schitterende bloemenvelden. BURGH. In de stampvolle zaal van ho tel v. d. Moer hield Maandagavond j.l. dc Mondharmonicavereeniging „H. D. S.'\ een uitvoering onder leiding van den waarnemend directeur dhr. J. C. J. v. d. Berge. Na opening door den voorzitter dhr. C. I. Boot, werden een 12-tal mu zieknummers ten gehoore gebracht, waar van de vertolking niets te wenschen over liet, evenals van het tooneelspel „Kerst nacht" en het blijspel „Een oude zeerob", ter afwisseling opgevoerd. Een gezellig bal besloot den goedgeslaagden avond. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge- gemeenteraad, gehouden op Donderdag ook voor Radio-Centrales en elk radio-toestel Dubb.MAGHEerSYSTEEH ƒ30' 4po]ig AHKEBSY5TEEM/40- HVPeters ftinsengracht 220/24 VtIJKCJAU AMSTERDAM Tel. 48882 14 April. Aanwezig alle leden. Na ope ning door den voorzitter, jhr. L. van Citters, wordt gelezen een verzoekschrift van P. C. Landegent, om aan de N.O.- zijde van het haven-emplacement te Burghsluis, een bergplaats te mogen bou wen, ter lengte en breedte resp. van 17,25 M. en 6 M. In verband met te weinig ruimte daar ter plaatse, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken; aldus wordt besloten. Thans volgt be spreking der electrificatie van de ge meente, voornamelijk wat betreft de ga rantiestelling ten opzichte der voorgeno men uitbreiding buiten de kom der ge meente. Weth. Blom verklaart het te zullen bejammeren, wanneer de ge meente in dezen niets deed voor de buiten de kom wonenden; zij toch zijn ook belastingbetalers. Mogelijk loopt de gemeente wel eenige risico, maar hij verwacht van een gunstig besluit met tertijd een uitgebreider aantal aanslui tingen, zoodat het risico beduidend zal gereduceerd worden. Het voorstel van B. en W. om het garantierisico voor alle uitbreidingen, ten bedrage van f 2830 per jaar, voor rekening der gemeente te nemen, wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. Dhr. Bolle drukt daarbij den wensch uit, dat, nu de Raad éénparig dergelijk belangrijk besluit heeft genomen, de P.Z.E.M. toegeeflijkheid be- toone een paar dicht bij de kom ge legen perceelen zonder garantie aan te sluiten. In verband met een schrijven der commissie uit de veilingen in de provincie Zeeland, die f 500 beschikbaar stelt voor verdelging van den bastaard satijnvlinder voor geheel Zeeland, stelt Weth. Gelijamse voor van gemeentewege f 60 beschikbaar te stellen voor de schooljeugd, die daaraan heeft meege werkt; m. a. st. wordt daartoe besloten. Van het bestuur van het waterschap Schouwen was bericht ontvangen, dat voor 1930 f1000 beschikbaar is gesteld voor verharding van wegen. Dhr. Bolle wil bij een eventueele aanvraag voor een gedeelte van Karremansweg niet de gewone vergoeding door de gemeente van i/3 der kosten, maar wel 1/p, daar aanliggende gemeenten meer belang bij dien weg hebben dan Haamstede. Dhr. Gilijamse wenscht geen onderscheid te maken, daar de gronden aan dien weg toch in deze gemeente liggen. Het des betreffend voorstel van dhr. Bolle wordt daarop met 6 tegen 1 st. (tegen dhr. Gilijamse) aangenomen. Het gemeente verslag wordt den Raad ter circulatie aangeboden. Enkele wijzigingen in de ge- meentebegrooting 1929 en 1930 en in de begrooting 1929 van het burgerl. arm bestuur worden z.h.s. goedgekeurd, even als een verzoek van het bestuur der bijzondere school voor het aanbrengen van een electrische lichtinstallatie in dit gebouw. Een schenking van dhr. R. H. v. Schaik te Wassenaar, ad f 250, als tegemoetkoming in de kosten der ge meentelijke huishouding wordt onder na dere goedkeuring van Ged. Staten aan vaard en besloten wordt tot een leening van ten hoogste f 5000, voor herstelling en bestrating aan de haven te Burgh sluis. Het contract voor de straatver lichting met de P.Z.E.M. wordt door den voorzitter gelezen en door den Raad aan vaard; de rekening 1929 van de Gezond heidscommissie te Zierikzee, in ontvang en uitgaaf resp. met f 1199,64 en f 1054,60 goedgekeurd. Bij de bespreking van een voorstel tot uitbreiding der straatverlich ting met een lantaarn aan het Zuiddeu, acht dhr. Bolle een lantaarn in de buurt van C. Moelijker niet noodig. In afwij king van het plan van B. en W. zag hij gaarne enkele wijzigingen in de voor genomen plaatsing der lichten, geen arm aan de woning van mej. wed. Bom aan den hoek der Weststraat, maar een ver lichting in de buurt der Ned. Herv. Kerk, die op deze wijze enkele straatge deelten verlicht. Dhr. Gilijamse wenscht niet af te wijken van het thans bestaande plan, dat niet ondoordacht genomen is* Mochten naderhand enkele wijzigingen noodig blijken, dan kan daarin voorzien worden. Dhr. Braam gaat met dhr. Bolle aefbord. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. (Tegen de heeren Bolle en Braam). De voorzitter doet thans mede- deeling van het verzoek van het hoofd der openbare lagere school tot uitreiking van gemeentewege van potplanten aan een 45-tal schoolkinderen; de Ra^dheeft geen bezwaar om het daarvoor benoo» digd geringe bedrag uit den post leer middelen te voteeren. Als schoolarts wordt ingaande 1 Mei a.s. met alge meene stemmen benoemd dhr. M. C. J. Pilaar. De plaatsing van een bord met het oog op 't gevaar bij autoverkeer enz., voor bij de scholen spelende kinde ren, wordt voorloopig aangehouden, even als een verzoek van dhr. v. Galen om (in 't belang van fietsrijders) verbetering van een gedeelte van den Torenweg. Daarna sluiting. K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1