Zierikzeesche ffe Nieuwsbod abonnement: Maandag 14 April 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën H.H. Correspondenten buitenland. Uit Stad en Provincie. HEEREN ADVERTEERDERS PALACE-BiOSCOOP. Een PROGRAMMA CHARLIE CHAPLIN. DOUGIAS FAIRBANKS. R. VALENTINO. f*r&8 per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10,—. Afaonderlgke nummer* 5 oent. Verdohgut Mud., Wusd. en Vrijd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. 86*1* JAARQANB. No. 11990. Oir I J OF LOflZF Ulti Wasfiir V I I0ST ▼an 13 regels 60 eta., Tas 4 regels en daarboven 20 eta. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bg oontraot belangrgke korting. Insending op den dag ?an uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op dun dag uitgaaf dia ons opgaaf verstrikken d?r predikbeurten, gelleven er voor ta zorgen, die voor den GOEDEN VR'JOAB uiterlijk Woensdag morgen in ons bezit zijn. DE REDACTIE. De DE VLOOTCONFERENTIE. vlootconferentie loopt ten einde. Van het oorspronkelijke doel, waarmee ze belegd werd, ls niet veel terecht ge komen. Een vijf-mogendhedenverdrag be treffende de beperking der maritieme bewapening in den geest van het ver drag van Washington, dat voor de slag- vloten een dergelijke beperking bepaalde, kon niet tot stand komen. Maar men is in het vraagstuk der vlootbeperking in zooverre toch iets voor uitgekomen, dat thans bereikt is wat in 1927 ter maritieme conferentie te Genève nog onmogelijk bleek. Groot-Brittannië, de Vereenigde Staten en Japan zijn het eens geworden over een onderlinge re geling. Dit resultaat kon worden bereikt dank zij de tusschen de Vereenigde Sta ten en Engeland het vorige jaar gevoer de onderhandelingen, waarbij voor de meeningsverschillen, die in 1927 waren gebleken, een oplossing werd gevonden. In het Lager huis heeft Mac- Donald mede- deeling gedaan van de totstand koming eener definitieve over eenkomst tus schen de drie genoemde mo gendheden, wel ke alle catego rieën van sche pen omvat.... en een aanzienlijke vermindering beteekent. MacDonald echter moest na de mededeeling van dit succes op zijn po gen verklaren, dat het nutteloos was ter conferentie de pogingen voort te zetten om ook met frankrijk en Italië het over een vlootbeperking eens te worden. De meeningsverschillen over de noodzakelijke sterkte der Fransche en Italiaansche vlo ten bleken te ingewikkeld om reeds tot een oplossing te kunnen worden gebracht. Daarom zijn de Britsche, Fransche en Ita liaansche delegaties overeengekomen de besprekingen ter conferentie te beëindi gen en zullen de drie landen onderling trachten in diplomatieke onderhandelin gen tot een oplossing te komen van de quaesties, welke hen nog verdeeld hou den. De conferentie zal dus worden ver daagd DE UITVAART VAN KONINGIN VICTORIA VAN ZWEDEN. Al vroeg Zaterdagochtend waren alle openbare gebouwen, banken en maga zijnen te Stockholm gesloten. Om één uur (Zweedsche tijd) kwam het Kon eskader, bestaande uit de kruisers „Gu- staaf V" en „Drottning Victoria" deze laatste bevatte het stoffelijk over schot der koningin geëscorteerd door torpedojagers uit Swinemiinde in de Norrström aan, waar het voor anker ging. De lijkkist werd uit de „Drottning Victoria" in de koninklijke sloep, de „Vasaorden", overgebracht, terwijl luutschoten werden gelost. Om half drie (Zw. tijd) stapte de koning, de kroon prins die het eskader tot aan de monding der rivier was tegemoet geva ren en prins Willem, de tweede zoon des konings, in de koninklijke sloep over, die door matrozen naar het eiland Skeppsholmenhet marinestation van Stockholm, werd geroeid. Terwijl de kist door marine-officieren aan wal werd gedragen, speelde de ma rinekapel. Zij werd in een door zes paar den getrokken lijkwagen geplaatst, waar na de stoet zich in beweging zette en de klokken van alle kerken in de hoofd stad begonnen te luiden, totdat de stoet aan de Riddarholmskerk, het Zweedsche Pantheon, was aangekomen, waar een groot aantal Zweedsche koningen en ko ninginnen zijn bijgezet. De kist werd in het koor der kerk geplaatst, waarna de uitvaartplechtig heid begon. Na deze ceremonie begon de Aartsbisschop van Upsala, geassis teerd door drie hofgeestelijken, den lijk dienst. Vervolgens speelde het orkest van de Kon. Opera de ouverture van „Par sifal". Daarna droegen de officieren de kist naar den grafkelder van de dynas tie der Bernadotte's, waar zij werd ge plaatst naast het stoffelijk overschot van de drie voorgaande Zweedsche koningen en hun gemalinnen. ZIERIKZEE. Zaterdag j.l. organiseerde de gymnastiekvereniging „Olympia" r oude traditie, voor hare leden een 6*- zellige avond. Ditmaal was uitgenoodigd deelen wij mode, dat het volgerd nummtr der Courant, evenalt ge woonlijk a.a. Vrijdag zal wordan ui'g-geven. Daar in dit nummer (Paaschnumme-) waarschijnlijk druk zal worden geadverteerd, verzoeken wij de Advertent-ën zooveel moge'ijk Dond-rdaq in te zenden, daar wij andere niet voor opname kurnen instaan D« Courant verichljnt dus VRIJOAB cn dan in verband met da feestdagen niet voor Woensdag. DE DIRECTEUR. Zaterdag, Zondag, Maand g in di Concertzaal, als nii iar te voren. professor Ben-Ali-Libi, die met zijn on geëvenaarde goocheltoeren 'de bewonde ring van jong en oud afdwong. De ge- heele avond hield de goochelaar op zeer onderhoudende wijze de leden bezig, ter wijl vele meisjes en jongens hunne me dewerking bij de toeren moesten ver- leenen, tot groote hilariteit van de toe schouwers. Van de vele mooie nummers, met eieren, citroenen, doeken enz. zou den we bijzonder willen noemen de „Tur- mac"-sigarettentoer, waarbij zeer vele Turmac-sigaretten uit het ijle niet werden te voorschijn getooverd. Kortom, allen genoten van de vlotte en geestige wijze waarop de goochelaar zijn toeren ver toonde. Tenslotte was de voorzitter, dhr. C. O. J. Hendrikse, zeker de tolk van alle leden, toen hij professor Ben-Ali- Libi dankte voor het vele genotene, en hem van harte een tot weerziens toe riep. De avond, die o.a. bijgewoond werd door den heer Bannink, Beschermheer der Vereeniging, zal zeker bij alle leden in aangename herinnering blijven. In overleg met het bestuur der Neu trale Middenstandsvereeniging alhier, zal door den heer Sellenraad, commercieel propagandist der Philips' Gloeilampen fabriek te Eindhoven, een lezing worden gehouden over moderne huis-, winkel en etalageverlichting. Nu de electrificatie in onze stad haar voltooiing nadert, zal deze lezing, voor ieder, die van het elec- trische licht gebruik gaat maken, van belangrijk nut zijn. Het gaat er straks niet alleen pm, electrisch te verlichten, maar wel hoè electrisch te verlichten. Op welke manier, met welke lampen enz. verlichten wij ons huis, onze winkel en onze uitstallingen? De heer Sellenraad zal het ons uitleggen en laten zien bij lantaarnplaatjes en een demonstratie étalage. Wij verwachten groote belang stelling voor de lezing, die a.s. Donder dagavond half negen in de Concertzaal wordt gehouden, en voor ieder belang stellende vrij toegankelijk is. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (ge- wetensgeld) bij den ontvanger der dir. belastingen te Zierikzee f 598,72. DRE1SCHOR. In de Vrijdag j.l. ge houden vergadering van Ingelanden van den polder „Dreischor" werd de begroo ting voor het dienstjaar 1930-'31 behan deld. Deze werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 75788,185, met een bedrag van f 27, als dijkge- schot per H.A., terwijl werd besloten voor het dit en vorig jaar uitgevoerd betonwerk op den zeedijk eene leening aan' te gaan van f 43500, tegen eene rente van ten hoogste 5 percent zoo mogelijk parikoers. Een voorstel van het bestuur om enkele M2. grond bij de Westheul aan de Gemeente te verkoo- pen werd aangenomen, eveneens een voorstel tot uitgifte van grond in recht van opstal aan den zeedijk. De aanbe veling voor een gezworene wegens pe riodieke aftreding van den heer A. Goe- mans per 1 Augustus a.s., die wegens het bereiken van den wettelijk gestelden leef tijd voor die functie niet meer in aan merking kon komen, bestaat uit de hee- ren: 1, C. J. M. Klompe; 2 P. C. Ba- rendregt; 3, L. van der Linde. NIEUWERKERK. In de op Woensdag gehouden vergadering van Stembevoegde Ingelanden van den „Polder de Vier Bannen van Duiveland" werd na mede deeling van enkele ingekomen stukken, behandeld de Begrooting voor het Dienst jaar 1930-'31. Deze werd in ontv. en uitg. vastgesteld op f 108091,82, met een post van onvoorzien ad f 2579,68. Het Dijkgeschot werd vastgesteld op f 26 per H.A. evenals vorig jaar. Wegens pe riodieke aftreding met 1 Augustus a.s. van den Gezworene H. C. van de Zande, werd de navolgende aanbeveling opge maakt en wel no. 1, H. C. van de Zande, no. 2, J. J. Stols, no. 9, M. H. Krepel. DE OUDERDOMSWET 1919. Onder verwijzing naar de in dit num mer voorkomende annonce herinneren wij er aan, dat de Ojderdomswet thans een wijdere strekking heeft verkregen. Wij_ meenen goed te doen voor onze lezers de hoofdzaken van de gewijzigde wet kortelijk uiteen te zetten. De gelegenheid tot het treffen van een ouderdomsvoorziening (renten 3—23 gulden per week) blijft op dezelfde voor waarden geopend, als de laatste jaren het geval was. 1. Daarbenevens zullen nu ook kun nen worden afgesloten: verzekeringen voor Oaderdomsrente van 3—20gld. per week (ing. 55—65 j. leeftijd) met beding van terugbetaling der pr.emiën, op een jaarpremie na, ingeval verzekerde voor het bereiken van den pensioenleeftijd komt te overlijden. (De overlijdensuitkee- ring ad f20—f 100 blijft er op de oude voorwaarden aan verbonden, voor zoo ver die niet reeds in een vroegere V. O. V. is begrepen). Ook Nederlanders, die niet Rijksingezetenen zijn worden nu toegelaten. 2. Verzekeringen Voor een weduwen- of weduwnaarsrente, genaamd een over- levingsrente, van 1—10 gld. per week, met premiebetaling tot het overlijden van verzekerde of verzorgde; óf met pre miebetaling tot verzekerde een vooraf bepaalden leeftijd heeft bereikt (tusschen 55—65 jaar). De onder 2 bedoelde verzekeringen kunnen alleen door gehuwde Rijks in gezetenen worden afgesloten, en zijn slechts mogelijk zoolang de verzekerde jonger dan 60 jaar is. Bij overlijden van verzekerde binnen 3 jaar, na ingang van deze verzekering, wordt geen overlevingsrente uiLgekeerd, tenzij het overlijden gevolg is van een ongeval, hem overkomen na het ingaan der verzekering. ZIERIKZEE, 8 April. Door den Kanton rechter zijn op 2 April j.l. veroordeeld wegens overtreding der Motor- en rij- wielwet: J. P. v. d. W., 21 j., landb, knecht te Duivendijke, bij verst, f 2 b. s 1 d. h.; J. v. D., 23 j., bankwerker te Brouwershaven, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; J. S., 23 j., dierenarts te Renesse, bij verst, f 3 b. s. 2 d. h.; L. P., 20 j., winkelbediende te Zierikzee, bij verst, f 1 b. s. 1 d. h.; B. N. B., 21 j., los werk man te Zierikzee, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; M. P. E., 23 j., vrachtrijder te Zonnemaire, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; D. A. R., 33 j., molenaar te Zonnemaire, bij verst., f 3 b. s. 2 d. h.; L. V., 23 j., garagehouder te Breda, bij verst, f 5 b. s. 2 d. h.; B. J. de J., 29 j., chauffeur te Z.zee, f 5 b., s. 2 d. h.; L. v. d. W., 15 j., landb.kn. te Duivendijke z. toep. van straf; der leerplichtwei: J. v. D., 40 j., landb. te Ouwerkerk, f 15 b. s. 10 d. h.; der Jachtwet: A. C. de G., 16 j., ar beider te Burgh, f 2 b. s. 1 w. t.s.; der. algemeene pohtie-v er ordening: L. M. v. d. S., 18 j., veldarbeider te Zonnemaire, f 0,50 b. s. 1 d. h.; J. de V., 88 j., koop man te Noordwelle, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; J. G., 18 j., landarb. te Zonne maire, f 0,50 b. s. 1 d. h.; C. v. N., 58 j., slager te Brouwershaven, 2 X f 0,50 b. s. 2 X 1 d. h.; Binnenaanvarings-regle- ment: F. S., 15 j., schipper te Antwer pen, bij verst, f4 b. s. 2 d. h.; P. L., 46 j., schipper te Rotterdam, bij verst, f 4 b. s. 2 d. h.; A. S., 51 j., schipper te Ludwigshafen, bij verst., f 4 b. s. 2 d. h.; J. J. v. A., 17 j., schipper te Te teringen, bij verst, f 4 b. s. 1 w. t.s.; wegens baldadigheid: C. R., 17 j., land arbeider te Oosterland, f 4 b. s. 1 w, t.s.; C. P. K., 28 j., landb. te Ouwerkerk, f 15 b. s. 5 d.'h.; wegens het niet ver lichten van een voertuig: J. d. E., 39 j., landb. te Noordgouwe, f 0,50 b. s. 1 d. h.; wegens niet tijdig aangeven aan dsn ambtenaar van Burgerlijken Stani van een geboorte: J. C. M., 23 j., loodgieter te Zierikzee, bij verst, f 1 b. s, 1 d. h.; wegens het laten loopen van kippen over eens anders grond: P. T., 34 j., caféhou der te Renesse, f 4 b. s. 2 d. h. Vrijgesproken: P. de W., 24 j.» schip per te Bruinisse. Ter openbare terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 11 April j.l., werden o.m. behandeld de navolgende zaken: S. L. S., schippersknecht, 20 jaar, wonende te Zierikzee, werd ten laste gelegd mis handeling van S. J. J. van de Velde, op 16 Maart 1930 te Zierikzee. Voorts stond deze verdachte terecht van wederspanningheid tegen en be- leediging van de ambtenaren J. J. van Bemden en A. van den Hoek, agenten van politie te Zierikzee, gepleegd op 16 Maart j.l. te Zierikzee, toen deze agen ten hem, verdachte, terzake van een door hem gepleegde mishandeling, wilden voorgeleiden voor den Burgemeester van Zierikzee. Verdachte was niet verschenen. Nadat de2C beide zaken waren gevoegd, eischte de Officier van Justitie veroor deeling tol 14 dagen gev.str. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 25 April a.s. AANRANDING TE EPE. Voor de rechtbank te Zutphen jg me^ gesloten deuren behandeld de zaak tegen den 26-jarigen handelsreiziger A. H. v. d. V., uit Rotterdam, thans gedetineerd die op 17 Maart zich heeft misdragen tegenover een 14-jarig meisje uit Epe, dat hij in zijn auto had gelokt. Het O.M. heeft 6 maanden gev.str. tegen hem ge- elscht. Uitspraak 25 dezer. ONDEinVIJS. ZIERIKZEE. Bij het Vrijdag j.l. te Goes gehouden examen vanwege de federatie van Ned. Stenografieleeraren systeem J. Pitman, slaagde voor het vaardigheids diploma Machineschrijven (10 vingersys teem), o.a. de heer I. van der Maale te Kapelle; voor typen en steno, mej. G. Blom te Zierikzee. HET DREIGEND TEKORT AAN LEER KRACHTEN VOORDE LAGERE SCHOOL. Men schrijft ons: De laatste maanden worden we in de groote pers telkens getroffen door klach ten over het gebrek aan sollicitanten voor onderwijzersbetrekkingen. Zelfs na herhaalde oproeping melden zich voor hoofd der school geen sollicitanten aan; op verschillende plaatsen kan in tijdelijke betrekkingen niet meer worden voorzien. Die berichten gelden vooral de kleinere gemeenten en speciaal de meer afgelegen en moeilijk te bereiken plaatsen. Ook voor ons eiland wordt het gebrek aan leerkrachten reeds merkbaar. De sta.istische gegevens toonen aan, dat de Rijks Kweekscholen bij volledige bezetting nauwelijks in staat zijn een vol doend aantal onderwijzers af te laveren. Na 1923 liet die bezetting bovendien zeer veel te wenschen over. De groote malaise in het onderwijs hield de ouders om be grijpelijke redenen terug om hun kinde ren naar de Kweekschool te sturen. De opschorting van de invoering van het 7e leerjaar en het verhoogen van 't aantal leerlingen per klasse veroorzaakten plot seling een overcompleet aan onderwijzers van eenige duizenden. Pas geslaagde on derwijzers konden toen onmogelijk een plaats krijgen en geen leeraar bij het Kweekschoolonderwijs zou in die omstan digheden gaarne tot de onderwijzers studie aansporen. Nu staan de zaken anders. Het aantal beschikbare plaatsen zal in de komende jaren grooter zijn dan het aantal pas ge slaagde onderwijzers, zoodat zij vrij zeker spoedig geplaatst zullen worden. Vooral ook, omdat in andere diensten, vakken en beroepen het aanbod de vraag nog verre overtreft, durven we ouders, die goed aangelegde en ambitieuse jongens en meisjes hebben, aanraden, ze nu naar de Kweekschool te sturen. H.AMDÜOUW É&N VEETEELT, Op de Veetentoonstelling te 's-Herto genbosch behaalde een os, gemest bij dan heer M. J. Klompe te Bruinisse. in de klasse afgewisselde ossen een le kampioensprijs, en een os gemest bij den heer J. C. van Oeveren bij Zierikzee in de klasse met 4 tanden eveneens een le pr. Op de Paaschveetentoonstelling te Amsterdam verwierf een os van den eigenaar den heer C. van Oeveren te Zierikzee een len kampioensprijs en be haalde daar een zilveren wisselbeker. AANBESTEPfNGEMo BRUINISSE. Het bestuur van 't cal, waterschap „Bruinisse" heeft aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onder houd van de werken aan de waterkee- ring. Raming f 86295. Inschrijvers waren W. A. de Waard, Made, f101500; C. A. Langevelde, Sliedrecht, f99000; Th. Bleij levens, Made, f98100; L. v. Popering, Sirjansland, f97935; J. M. Dekker, Slie drecht, f 97335; N. v. d. Linde, Scha- rendijke, f96237; G. Dekker, Sliedrecht, f95180; N.V. Nabaart, Willemstad, f 93100 C. v. d. Klippe, Vlissingen, f92676; J. de Oude, Zierikzee, f91500; J. v. d. Panne, Scharendijke, f91345; F. v. d. Hulle, Oos terland, f91200; M. v. d. Velde, Brui nisse, f88876. KEiULftiElJ töf Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.): Te Hoedekenskerke Nieuwdorp (Z.-Beveland), J. Koopmans te Eikerzee. R.-K. Kerk. De vicaris capitularls van het aarts bisdom Utrecht, pastoor J. H. G. Jansen, is benoemd tot aartsbisschop van Utrecht STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. SUBSIDIE AUTOBUSDIENST. G. de Waal en J. J. van Zweden, auto busondernemers alhier, verzoeken den raad f 376 subsidie voor een dagelijk- schen dienst, gedurende 6 maanden, In ook voor Radio-Centrales en elk radio-toestel Dubb.MAfihEET5YSTEEH/30- 4Rolig AHKEB5Y5TEEM/4Q- TC/Pt NV Peters Prinsengracht 220/24 j <UnÜKCJ3vJ AMSTERDAM Tel. 48882* de periode der Antwerpsche wereldten toonstelling. PACHT KAASKENSWATER. B. en W. stellen voor de visscherij In het Kaaskenswater onderhands te ver pachten aan A. J. Flikweert tegen een jaarlijksche pachtsom van f 80 tot 30 April 1934. UITGIFTE ERFPACHT. Naar aanleiding van een adres van den heer T. J. van Tilburg, houdende verzoek tot het in erfpacht uitgeven van een strook grond, in de Wande ling, gelegen voor de huizen van adres sant en van de heeren A. van Lange- raad J. C. A. Ribbens en M. J. W. Boo- gerd, stellen B. en W. voor, aan elk dezer personen een strook grond tot wederopzeggings in erfpacht uit te geven en wel tegen 23 cent per M2. VERKOOP GROND a/d. P.Z.E.M. Ter vaststelling bieden B. en W. den raad aan 2 concept-besluiten, tot ont trekking van een strook grond, ongeveer 13 M2., deel van de Schuithaven en tot onderhandschen verkoop van dien grond aan dc N.V. P.Z.E.M., welke mpij. daar een transformatiestation bouwt. De kos ten van verplaatsing van het urinoir ko men voor rekening van de P.Z.E.M., ter wijl de koopprijs van den grond f 5 per M2. bedraagt. In principe heeft de raad aan deze transactie reeds zijn goed keuring gehecht in afwachting van het te nemen definitief besluit. BEGRINDING WEGEN SCHOUWEN. Evenals vorige jaren stellen B. en W. ook nu voor, in het bezit van een schrij ven van het waterschapsbestuur van Schouwen, om ook thans van het aanbod tot begrinding van wegen gebruik te maken op de bekende voorwaarden. ONTSLAG GEMEENTE-ONTVANGER. De heer H. E. Beelaerts van Emmicho- ven, verzoekt met ingang van 1 Aug. e.k., eervol ontslag uit zijn betrekking als gemeente-ontvanger. B. en W. stel len voor, onder dankbetuiging voor de in deze betrekking aan de gemeente be wezen diensten, dat ontslag eervol te vcrleenen. HONORARIUM ADVISEUR GASFABRIEK. De heer K. Blokhuis te Middelharnis komt nogmaals terug op de berekening en uitbetaling van diens honorarium voor het houden van toezicht op den verbouw der gasfabriek en voor den verkoop van een laadmachine. De gemeente persis teerde tot nu toe bij haar in 1923 ge daan aanbod van f 2450. De heer Blok huis vraagt f 3255. De gascommissie ad viseert f 2775 te geven, welk voorstel B. en W. overnemen, om hierdoor blijk te geven van een tegemoetkomende hou- ding. PERCENTAGE GEMEENTELIJKE INKOMSTENBELASTING. B. en W. stellen voor de heffing op de plaatselijke inkomstenbelasting voor 1930-'31 te bepalen op 2,85 (vorig jaar 3,07). SUBSIDIE BUREAU BEROEPSKEUZE. Naar aanleiding van het ingekomen adres van de commissie voor beroeps keuze, welke een jaarlijksche subsidie vraagt van f 50 stellen B. en W. voor f 15 te geven. ROTSPARTIJ MET BASSIN HAVENPARK. B. en W. bieden den raad aan een door den gemeente-bouwmeester opge maakte begrooting van kosten voor het uitvoeren van: le. het maken van een rotspartij met bassin in het Havenpark, ter hoogte van de woning van den heer Theewis, te maken in den geest van het midden stuk der plaquette, welke destijds ont worpen is voor het Havenplein; 2e. het afnemen van pl.m. een halve M. breede strook grond van het Haven- ple:n voor verbreeding van de straat aan de Noord- en Zuidzijde en een strook grond, breed pl.m. 4 M., aan den kant der sociëteit „Concordia", het aanbrengen van nieuwe kantlagen en verplaatsen van de lantaarns; 3e. het onder profiel brengen van het Havenplein, hel inwalsen van fijne tuin- grint en daarna behandelen met sproei- pbalt en bestrooien met schelpgruis, van welke werken de kosten worden ge raamd op f 2100. Door de commissie der Zierikzeesche Paardenloterij is hiervoor reeds een be drag gegeven van f 1230, terwijl door dat comité en den burgemeester is over eengekomen om het resteerende bedrag too to kennen uit do opbrengst van de a.s. Paardenloterij, tot het aanleggen en houden, waarvan de Kon. toestemming bereids is verleend. BESPANNING GEMEENTEREINIGING. B. en W. leggen een uittreksel over uit het rapport der begrootingscommis- sie voor 1930, betrekking hebbend op de reorganisatie van den reinigingsdienst en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1