Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandag 7 April 1930, amransoM courant. ft\\'iKVÏLJMR ADVERTENTIES EERSTE BLAD Inzending Advertentiën ROOILIJNEN. Na de Wasch Openbare Verpachting van Moesland. Uit Stad en Provinoie. Prg8 per 3 maanden f 1,50, franco per pont f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzooderlpke n'immers 5 ocnt. Versohijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Tel. No. 32 - Postgiro 137677. run 13 regel» 60 et»., 4 regel» en dearboren 20 ot». per regel. .Reclame» 30 ot». p. regel, Eij oontract belangrijke korting. Innending op den dag Tan nit- g»Te vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen, uiterlijk 10 uur og dsn dun uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van 5 Zierikzee maken b-kend dat van 9 tot en met 23 April e k op de Secretarie dier gemeente voor een ieder ter inzage ligt: Een aan den Kaad ter vaststel ling aan te bieden algemeen plan tot vaststelling van rooi lijnen, en dat eventueele bezwaren tegan dit plan vóór 30 April e,k. schriftelijk aan hun College moeten zijn ingediend. Zierikzee, 29 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J C A. BANNINK. Burgemeester. P. F. W1TTERMANS Secretaris. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. De regeering hoopt een 27 millioen frs. jaarlijks meer inkomsten te trekken, dank zij de veranderde wetgeving. Daar van zal de helft ten goede komen aan de ouderdomsverzekering. Er is den laatsten tijd een geweldige propaganda gevoerd voor de aanneming der wet; de leden der regeering zijn persoonlijk den boer op gegaan om de plattelandsbevolking te winnen voor dezen nieuwen maatregel. Leidende politici heb ben den 6en April verklaard tot een vuurproef voor de democratie. Gegadigden voor het pachten van een perceel Moesland, gelegen aan do Karnem eiksvaart, groot ongeveer 160 c.A., deel uitmakende van het perceel sectie A no 2559, in pacht geweest bij L van der Wekken Pzn., worden verzocht hunne schriftelijke aanbiedingen aan Burgemeester en Wet houders in te zenden vóór 15 April ©,k De pacht van het Moesland gaat in op 1 Mei a s Nadere inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. Zierikzee, 4 April 1930. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. TIMMERMAN Cz., wnd, Burgem. P. F W1TTERMANS, Secretaris. BUITENLAND. KONINGIN VICTORIA VAN ZWEDEN, f Koningin Victoria, die na zeer lang durige ziekte Vrijdag overleden is, was den 7den Aug. 1862 als prinses van Ba den geboren. Op nauwelijks 19-jarigen leeftijd huwde zij met den kroonprins van Zweden, den tegenwoordigen ko ning Gustaaf V. Het Zweedsche klimaat paste echter weinig voor hare wankele gezondheid; een groot gedeelte van het jaar placht zij door te brengen in haar villa op het eiland Oland, maar de laat ste jaren was het ook daar niet meer mild genoeg voor haar zwakke longen, zoodat zij den geheelen winter in Baden of in Italië vertoefde en 's zomers slechts een bezoek aan Zweden bracht. Haar gezondheidstoestand heeft haar steeds belet zeer op den voorgrond te treden in haar nieuwe vaderland, maar toch heeft zij altijd groote belangstelling voor alles getoond. Ook tijdens hare ziekte verflauwde hare belangstelling voor de zaken des lands niet en nog enkele jaren geleden werd de vertraging van de benoeming van een nieuwen gezant te Rome verklaard door de adviezen, die zij uit Rome, waar «zij den winter doorbracht, naar Stock holm zond. Koningin Victoria werd door het ge- heele volk geëerd als een ernstige, no bele vrouw. De jongeren kenden haar nauwelijks, haar ziekte had haar met een mystieken glans van martelaarschap omgeven. In de koninklijke familie zag men met nog bijna patriarchaal ontzag tegen haar op. De innige verstandhouding welke tusschen de leden van de groote koninkl. familie bestaat, de hooge levens opvattingen waarvan alle leden blijk geven, haar invloed was daar stellig niet vreemd aan. Uit het huwelijk van koning Gustaaf en koningin Victoria zijn twee zoons ge boren: de uiterst populaire thans 48- jarige kroonprins Gustaaf Adolf, die uit zijn eerste huwelijk vier zoons en een dochter heeft, en prins Wilhelm, bekend als reiziger en schrijver. De teraardebestelling zal Zaterdag te Stockholm plaats vinden. EEN BELANGRIJKE VOLKSSTEMMING. Zondag heeft het Zwitsersche volk een belangrijke beslissing moeten nemen. Sinds jaren is toeneming van 't drank-- gebruik (brandewijn) te constateeren als gevolg van een sterk vermeerderde pro ductie van ooft, waarvan de slechte kwa liteit het stoken in eigen branderijen be vordert. De correspondent te Zürich van de „Voss. Z." wijst erop, dat zoodoende de brandewijn de goedkoopste alcoholische drank is geworden. Zwitserland consu meert jaarlijks 25 tot 30 millioen liter brandewijn. Het wetsvoorstel, waarover het refe rendum ging, beoogt alle branderijen ge leidelijk onder staatstoezicht te plaatsen, teneinde het verbruik te verminderen. Een deel van de opbrengst van het staatsmonopolie zal aangewend worden voor de verbetering van den binnenland- schen ooftbouw (Zwitserland voert jaar lijks voor 40 millioen fr. buitenlandsch fruit in). ZIERIKZEE. Het maandblad Auto-revue brengt in 't Aprilnummer een lange reeks van verhalen en geeft 70 illustraties tusschen en bij den tekst. Het heeft zich onder leiding van Henri van Wermes- kerken thans reeds ontwikkeld tot een onderhoudend, uitmuntend uitgevoerd tijdschrift, dat zeker in den smaak zal vallen, vooral van de vele dames, die te genwoordig achter het stuurwiel zitten. BURGH. Door de welwillendheid van een autobezitter werden wij Donderdag j.l. in de gelegenheid gesteld een uit stapje te doen naar de omgeving van den Haamsteedschen vuurtoren, ter be zichtiging van het uit te voeren werk voor het consortium, dat laatst een uit gebreid duinpoldercomplex heeft aange kocht. Op een der terreinen was de ge combineerde tractor-fraismachine aan het werk. Deze machine van 35 P.K., welker ronsel .200 omwentelingen per minuut doet, is in staat den grond 35 a 40 c.M. om te woelen. Bij hare werking worden aarde, graszoden en wortels als 't ware fijn gemalen. Toevallig was men aan het overfraisen; het terrein, dat eerst in de lengte omgewoeld was, onderging nu een zelfde bewerking in de breedte; op deze wijze wordt een diepere bewerking ver kregen. De machine is in staat om on geveer 3 H.A. per dag te bewerken. Ver derop was men met enkele spannen paar den bezig machinaal te zaaien en den grond te eggen. Gezaaid zullen worden pl.m. 60 H.A. erwten, 10 H.A. z.g.n. zwar te haver, vermoedelijk chicorei en maan zaad, terwijl voor zaai van lupinen een groote oppervlakte bestemd wordt. Ruim 2i/o H.A. wordt met aardbeien (Jecunda) bepoot; deze bepoting zal vermoedelijk aanstaand najaar beduidend uitgebreid worden; een en ander zal met tuinbouw hand aan hand gaan. Toch ligt bepoting met bloembollen als hoofdproduct, zoo als wij vroeger reeds meldden, in het verschiet, met voorgenomen uitgifte van klein-grondbezit. Als nu ook nog de reeds vrij vaste plannen voor den aanleg van een vliegveld daar ter plaatse ver wezenlijkt worden, dan gaat o. i. deze .omgeving een mooie toekomst tegemoet. Alleen de kievit ziet met weemoed zijn grondgebied, waarop hij steeds tusschen duizenden bloeiende Draba Verna (Vroe- geling) zijn nestje had, en waar hij frank en vrij leefde, voortdurend inkrimpen. BROUWERSHAVEN. Naar wij verne men, is met ingang van 16 April a.s. verplaatst naar het kantoor der Directe Belastingen te Schoonhoven, de heer S. de Moor, thans tijdelijk rijksklerk ten kantore van den ontvanger alhier. N1EUWERKERK. Vrijdagavond werd in ,,Het Wapen van Duiveland" die ödejaar- lijksche algemeene vergadering gehoud|en van de Coöperatieve Boerenleenbank al hier. Aanwezig waren 94 van de 130 leden. In zijn openingswoord geeft de voorzitter, de heer M. J. W. Boogerd, in 't kort den gunstigen toestand der ver- eeniging weer, daar, niettegenstaande de algemeene malaise op landbouwgebied, den omzet van éën millioen is bereikt. Na lezing der notulen zet de kassier inkomsten en uitgaven voor de leden uiteen. De heer Wandel merkt op, dat in de diverse uitgaven geen post voor komt als tegemoetkoming aan het be stuur. Dit zou. meent hij, gezien de vele werkzaamheden door hen verricht, wel mogen. De heer van Westen stelt voor, aan elk der leden van 't bestuur jaarl. f 10 en aan die van den Raad van toe zicht f5 toe te kennen, waarmede de vergadering instemt. Na gunstig rapport van de financiëele commissie worden re kening en balans door de vergadering goedgekeurd. De kassier brengt daarop verslag uit over 1929, waaruit den bloei der vereeniging blijkt, daar de Bank- omzet weer belangrijk is toegenomen. Verder blijkt, dat in omloop zijn 191 spaarboekjes, 14 voorschot- en 79 rek.- courantboekjes. 't Saldo spaargelden be droeg op 1 Jan. '29 f70147,92; ontvangen spaargelden f 67337,76uitg. spaargelden f37492; saldo-spaargelden op 31 Dec. '29 f99993,68; rente spaarbank f2520,98; sal do voorschotten op 1 Jan. '29 f34150 nieuwe voorsch. f 2900; terugbetaalde voorsch. f2200; saldo voorschotten op 31 Dec. '29 f34850; rente voorschotten f 1703,84. Rekening-courant op 1 Jan. '29 van de leden te vorderen 82031,37rek. cour. verstrekt f357555,26; rek.-cour. ge deponeerd f258811,49; rek.-cour. te vor deren van de leden f 156340,84; rek.-cour. f5050,86; uitgegeven rente f29.25,75. Te goed bij de Centr. Bank op 1 Jan. '29 f36355,05; gedeponeerd bij de Centr. Bank f 137943,35; opgenomen bij de C.- Bank f 228894,84; schuld bij de Centr. Bank f 5456,44. De gemaakte winst, f801,94 zal aan de reservekas worden toegevoegd. De voorz. brengt welverdien den dank aan den kassier voor zijn accuraat beheer en zijn keurig verslag, waarin deze ook een overzicht gaf van den groei en bloei der Bank in deze 5-jarige periode. Bij de daarop plaats hebbende verkiezing van een bestuurslid, een lid van den raad van toezicht en een plaatsverv. bestuurslid, worden resp. her kozen de aftr. heeren H. C. v. d. Zande, C. J. v. Westen en W. Bom. De voorzitter deelt mede, dat de rentevoet voorloopig dezelfde blijft. Bij omvraag drukt de heer v. d. Zande den leden op 't hart, de spaarpenningen hunner kinderen bij de Boerenleenbank te plaatsen; ze zijn er veilig en 't is hun eigen belang, want 't voorkomt groote opvraag bij de C. B. tegen een hooge rente. Nadat nog de geheimhouding der spaarboekjes een punt van bespreking heeft uitgemaakt, sluit de voorzitter onder dank voor de op komst, de vergadering. ST.-ANNALAND. Donderdag bracht een hollend paard heel wat consternatie op het dorp. Het dier rende dwars het dorp door en de beide schoolpleinen over. Een groot wonder was het, dat er onder de daar spelende kinderen geen onge lukken gebeurd zijn. Vlak bij de deur van de B//zondere school kwam het tot staan. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. Op het zestal te Zwolle vac. ds. Proost komt voor ds. D. A. Hoekstra te Zierikzee. RENESSE. Zondagvoormiddag nam Ds. P. v. d. Staaij van zijn gemeente afscheid, naar aanleiding van de woorden uit Math. 7 16: „Aan hunne vruchten zult gij hen kennen". Een groote schare, zoo wel van hier als van elders vulde het Kerkgebouw. Ouderling C. den Boer van Haamstede en Ds. Boogaard (consulent) spraken den vertrekkenden leeraar toe. RADIOPROGRAMMA. MAANDAG 7 APRIL. HILVERSUM: 6.01 gram.muziek; 6.45 tooneelhalfuurtje; 7.15 taalles; 7.45 gram. muziek; 8.15 Concertgebouw-orkest, daar na nieuws. HUIZEN: 6, Concert; 7, zangcursus; 8 concert; 8.50 intermezzo; 9.10 vervolg concert; 10 nieuws; 10.15 radio-dokter; 10.45 gram.muziek. DINSDAG 5 APRIL. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A. V. R. O. kwintet2 gram.muziek3 knip cursus; 4 gram.muziek; 4.15 solisten concert; 5.30 omroeporkest; 6.45 taalles; 7.45 gram.muziek; 8.01 kamermuziek; 8.30 verrassing; 9.30 doedelzaktrio; 10 nieuws; 10.10 bizonder nummer. HUIZEN: 8.15 K.R.O. concert; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.15 K.R.O.- trio; 1.15 gram.platen; 2 vrouwenuurtje; 4 De Lever's Zeepmaatschappij te Vlaar- dingen; 5 concert; 6.01 lezing; 6.15 Espe ranto; 6.30 Beursber.; 6.40 gram.muziek; 6.45 kerklatijn; 7.15 lezing; 8 lijdensover weging; 9.30 c.a. nieuwsber.; 9.3011 con cert. WOENSDAG 9 APRIL. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12 A. V. R. O. kwintet; 2 kinderkoorzang; 2,30 liedjes; 3 naaicursus; 4 piano-muziek; 4.30 gram.muziek; 5.30 vooravondconcert. HUIZEN: 8,15 N.C.R.V. concert; 10,30 ziekendienst11 gram.muziek; 11,30 har moniumbespeling; 12.80 concert; 2 ope ning bloemententoonstelling te Utrecht; 2.45 Chr. Lectuur; 3.15 concert; 4.30 gram. platen; 5—6 kinderuurtje. SPORT. ZIERIKZEE. De Zaterdagavond in hotel „Juliana" gehouden algem. vergadering v. d. S. D. K. B. werd vooraf gegaan door de bestuursvergadering. In deze bestuurs vergadering werden benoemd als com petitie-leider de heer W. P. A. Brouwer te Zierikzee; als leden van de 12-tal commissie de heeren W. P. A. Brouwer, N. J. Visser, Zierikzee, en M. C. Wisse, Bruinisse; kascommissie: C. Nolet, A. Heule, J. v. d. Houten. De benoeming van de protest-commissie wordt aangehouden» Als scheidsrechters worden gekozen de heeren N. J. Visser, M. C. Wisse, W. P. A. Brouwer, J. v. Westenbrugge en Ste vens (Renesse). Hierna werd de algem. vergadering door den Bondsvoorzitter ge opend; er waren pl.m. 60 leden aanwe zig. Door deze algem. vergadering wor den als leden van het dagel. bestuur gekozen, de heeren R. Goetsch, A. D. Constandse en M. C. Wisse. Behalve de gewone huishoudelijke dingen wordt be sproken de reisgelegenheid, waarover echter nog geen beslissing genomen wordt. De competitie van den S.D.K.B. zal aanvangen begin Mei en zal gespeeld worden in 2 klassen. In klasse I wor den geplaatst (alphab.): Excelsior I, en H.D.S. I, Ouwerkerk; Olympia 1, Rust Roest I en S.S.S. I, Haamstede. In klasse II komen: D.O.S. I te Dreischor, Renesse Vooruit I, Zwaluwen I te Eikerzee, Excel sior II, Olympia II, Rust Roest II en mogelijk nog S.S.S. II. Besloten wordt voorts nog om gedekte doelpunten (ter beoordeeling van den scheidsrechter) niet toe te kennen. Te pl.m. 11.30 sluit de voorzitter onder dankzegging voor de belangstelling der leden en hunne mede werking, deze belangrijke vergadering. Het wachten is thans op de zomertijd, om met vollen moed de competitie te beginnen. VERSCHILLENDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Een 60-jarige man werd op den Visschersdam te Amsterdam door een auto omver gereden, toen hij den weg overstak. De man is kort daarna overleden. Te Emmercompascuum is de 6-jarige C. G. verdronken. Het ventje had, om zijn oogen tegen het stof te beschermen zijn muts over zijn voorhoofd getrokken en liep zoo in het kanaal. Hoewel hij spoedig op den wal werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds geweken. Zaterdagmiddag is te Assen het 6-jarig dochtertje van den heer N., dat plotseling van achter de boomen den weg overstak, door een auto over reden. Het kind kreeg een hersenschud ding. Zaterdagmiddag is te Lange- zwaag het 8-jarig dochtertje van den slai ger L. Brouwer door de stoomtram aan gereden en direct gedood. In de Broek in de gemeente Maasniel bij Roer mond, is een wielrijder met een Belgische auto uit Turnhout in botsing gekomen. De fietser, S. geheeten en wonende te Leeuwen, werd door het spatbord ge grepen en kwam met zijn hoofd op den harden weg terecht, en overleed enkele oogenblikken later. De chauffeur is in voorloopige bewaring gesteld. TAN HEINDE EN V - Uit het onderzoek naar de oorzaak van de mijnramp te Elouges zou zijn gebleken, dat deze aan onvoorzichtigheid van den arbeider, belast met het laten springen van de dynamietpatronen, dient geweten. Hij zou zich niet vooraf van d2 mogelijke aanwezigheid van mijngas hebben vergewist. De man, die gewond is, is voorloopig gearresteerd, onder ver denking van manslag door onvoorzichtig heid. De begrafenis der 13 slachtoffers heeft Zondag plaats gehad. - In een huurkazerne te New York is vermoedelijk door brandstichting een brand uitgebroken, waarbij drie perso nen, een moeder met 2 dochters, om het leven zijn gekomen. De vader en nog twee kinderen kregen zware brandwon den. Men meent den vermoedelijken da der van nog veertien andere branden van den laatsten tijd en in dezelfde buurt aansprakelijk te kunnen stellen. Te Saarbrücken heeft de politie een 12-jarig meisje in hechtenis genomen, dat een kind had vermoord en vier an dere kinderen uit de ouderlijke woning had gelokt en zwaar mishandeld. Het meisje dat bekend heeft, is voorloopig opgesloten in een verbeteringsgesticht. NUTTIGE WENKEN. Moeder, geef uw kinderen op geregel de tijden hun maaltijd en geef ze niets tusschendoor, ook zoetigheid tusschen de maaltijden niet dan bij hooge uitzonde ring. Gij zult dan zelden over slecht eten van uw kinderen te klagen hebben. Zorg dat het schoolkind na een stevig ontbijt naar school gaat. Indien personen, die in brand geraken, de straat opren nen, staat dit met zelfmoord gelijk. Men tracht de vlammen te dooven door zich plat op den grond te werpen, om en om te rollen. Omstanders kunnen de vlam men dooven met kleedingstukken, dekens, kleeden. Afrukken van zeer licht brand bare kleedingstukken verdient daarbij aanbeveling. Bij verbrande patiënten roepe men onmiddellijk geneeskundige hulp in. Wanneer in uw gezin typhus, roodvonk, dan wel diphtherie voorkomt, of indien gij vreest, dat een der uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziekten is blootgesteld, vraag dan aan 't gem.-bestuur uwer woonplaats de door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid kosteloos uitgegeven „Maatregelen" ter bestrijding dezer ziekten. In de rij der indirecte bestrijdingsmiddelen der tuberculose nemen de gymnastiek waartoe ook zwemmen moet worden ge rekend en het openluchtspel een voor name plaats in. ESeEZONJDiïN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u om opname van 't volgende: Uit het stukje, dat op Maart onder den titel van „Krishnamurti filmacteur" onder het Kerknieuws van uw blad stond, blijkt, dat de schrijver daarvan verkeerd was ingelicht. De rol van geestelijk leider is den heer Krish namurti door niemand opgedrongen. Hij beschouwt het zelf als levenstaak, de menschheid op te wekken tot het stre- van naar geestelijke volmaking en be vrijding. 7 Maart j.l. sprak hij nog voor een talrijk gehoor te New-York; 0 Maart te ook voor Radio-Centrales en elk radio-toestel Dubb.HACNEETSYSTEEM ƒ30- ifioKg AHKER5Y5TEEM/40- Cr&wa/ HV. Peters Prinsengracht 220/24 AMSTERDAM Tel.4a882„ Boston voor 2500 menschen; 10 Maart weer te New-York en 16 Maart te Chi cago. Spoedig komt de heer Krishnamurti terug in Holland, waar hij van 23 Juli tot 7 Augustus in het Sterkamp te Om men weer spreken zal voor duizenden belangstellenden. Hieruit blijkt voldoende dat van „filmacteur-worden" geen sprake is. Met beleefde dank voor de verleende plaatsruimte, C. OUDEMANS. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 7 April. f5000: 347. f1500: 7931, 20432. f1000: 1910, 10855, 17114. f400: 242. f200: 9949. f 100: 5011, 9032, 9505, 11176, 13904. TEM0MHj$IENo AANRIJDING. DüLMEN (V.D.). Zondagmiddag reed een zware vrachtauto met aanhangwa gen, die uit Munster kwam, doordat een bocht niet goed genomen werd, tegen den gevel van het oude Gezellenhuis te Dül- men. De muren werden ingedrukt en de auto kwam pas in de kamer tot stilstand. Een toevallig passeerende 29-jarige vrouw werd tusschen de muur en de auto verpletterd en was op slag dood. Twee vrouwen, die zich in haar gezel schap bevonden, werden zwaar gewond. De chauffeur, die niet in het bezit van een r ijbewijs was, is gearresteerd. VLIEGTUIGONGELUK. LONDEN (V.D.), Het Duitsche vracht vliegtuig D 1649, dat Maandagmorgen vroeg uit Croydon naar Berlijn vertrok, is boven Limpsfield Common, in het graafschap Surrey, in brand geraakt en neergestort. De piloot Wessell en de morconist Gustav Connet, die met hun tweeën aan boord waren, werden ge dood. Onmiddellijk werd Croydon van het ongeval op de hoogte gesteld. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. De D 1649 deed uitsluitend dienst als post- en vracht toestel. MARKTBERICHTEN» ROTTERDAM, 7 April. GRANEN. Bui- tenl. vast; meel f 15,75; mais La Plata f 190; Pommersche haver f 8,60. ZADEN. Lijnzaad, voer- f 1719; id. zaai-, blauw- bloei f 19—21; maanzaad, blauw f 32— 34; karwijzaad f 37—39; Mandsjoerijsche f 11,75; Aardappelen. Zeeuwsche eigen heimers f 0,80—1; id. Brielsche f 1— 1,40; id. blauwe f 0,90—1; Zeeuwsche blauwen f 2,50—3; id. bonten f 2,80—3; poters f 0,90—1,30; bravo's f 1,40—1,90; red star f 1—1,40; Malta winters f 0,06 0,07:> per kilo; aanv. tamelijk, vraag beter. VLAS. Aanvoer 3000 k.g. Groninger f 0,75—1; 6000 k.g. geel f 0,75—1; 8575 k.g. blauw f 0,75—1,10; 3800 k.g. dauw- rood f 0,65—0,75; handel slepend. VEE. Aanvoer 446 runderen, le kw. f 1—1,14; 2e f 0,89—0,99; 3e f 0,74— 0,88; 273 kalveren, le kw. f 1,62—1,74; 2e f 1,38—1,58; 3e f 1,16—1,35; 109 scha pen of lammeren, le kw. f 0,67—0,79; 2e f 0,54—0,66; 3e f 0,40—0,53; lamme ren f 0,90—1; 1441 varkens, le kw. f 0,69 —0,71; 2e f 0,67—0,69; 3e f 0,65—0,67; export f 0,700,73; handel traag. GRANEN. Binnenl. tarwe f 10,60—11; gerst (chevalier) f 7,508; haver f 7—8; erwten f 9,5010,50; schokkers f 12,50 14,50; bruine boonen f 12,5013,50. Stooinzuivelfabriek „De Duif". Prijs der boter f 0,95 per pond. WEERBERICHT. Hoogste barem.st 769,8 te Sarna. Laagste t 757,6 s Weenen. V er wacht tot den avond van 8 April Zwakke tot matige veranderlijke wiod, later uit noordelijke richtingen, be trokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter over dag Fietsers licht op Yan 7—8 April v 7,12 a 4,51 m 8 9 7 13 4 49 (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopy niet teruggegeven. Op anmtem of zonder duidelijk geschreven handt eekening toegezonden stokken wvrdt geen acht geslagenDe Redactie behoudt zioh 't recht voor, ingezonden stukken to verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze ge schikt maakt voor opneming, zonder dat de bedoeling gewijzigd wordt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1