Zisrikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD U|t Stad en Provinoie. FEUILLETON. Een rondreis door Amerika. behoorande bl] de ran Vrijdag 4 April 1930, no. 11986 BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Dinsdag 1 April. Aanwezig alle leden benevens enkele be langstellenden. Bij de opening heet de voorzitter dhr. W. G. Boot Wz. allen welkom in deze eerste vergadering in het tijdelijke gemeentehuis. Hij memori seert, dat'reeds lang naar een andere lokaliteit is omgezien, daar de oude ge meentekamer door onvoldoende berg plaats voor archiefstukken enz. niet meer van dezer, tijd is en de, tegenwoordige eigenaar meermalen den wensch heeft uitgedrukt, om aan deze lokaliteit een andere bestemming te geven. Door aan koop van het nieuwe pand door den voorzitter en schenking door hem en zijn echtgenoote Van eèn terrein daarnaast, bestemd voor een mettèrtijd te bouwen nieuw gemeentehuis zijn deze bezwaren thans uit den weg geruimd. Hij drukt den wensch uit, dat de raad in het tegen woordige lokaal steeds in eendracht en harmonie moge vergaderen en besluiten moge nemen in het belang der gemeente. De raadzaal is eenvoudig, doch netjes en praktisch ingericht. Vloerbedekking, gor dijnen, alsmede meubilair voor de ar chiefkamer zijn een geschenk van des voorzitter's echtgenoote; de zeven met mocquette bekleede eikenhouten zetels zijn een persoonlijk geschenk van den voorzitter. De gemeente-ontvanger, dhr. G. A. van Zuijen, schonk een fraaie elec- trische lichtkroon, het raadslid dhr. A. v. Zuijen een eikenhouten kapstok voor de gang. De voorzitter dankte geefsters en gevers voor de betoonde welwillendheid. Het gebouw is voorzien van waterleiding, terwijl de electrische geleiding binnen kort wordt aangelegd. De pers verkreeg in de raadzaal een gemakkelijke en rus tige plaats (onzen dank daarvoor! corr.) Weth. Fokker wenscht voorzitter en raad geluk met het keurig ingerichte gebouw, den wensch uitsprekende, dat daarin flin ke besluiten moge genomen worden ten opzichte der binnenkort uit te voeren werken in deze gemeente. Weth. Boot brengt een algemeen woord van dank aan allen, die meegewerkt hebben tot het verkiijgen en inrichten van dit gebouw. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren G. A. v. Zuijen, A. v. Zuijen en den correspondent van dit blad. Na de pauze, waarin een ver- versching gebruikt werd, kwam ter tafel een verzoekschrift van de verschillende inwoners aan den Hoogen Weg, om het weiden van. vee langs dit gedeelte van den weg van gemeentewege te verbieden. Aan adressanten zal meegedeeld worden, dat reeds sedert 1904 een desbetreffende verordering bestaat en de poli i3 met toe zicht op de naleving belast zal worden. Een aanbod van de firma Timmerman Verbeek te Zierikzee voor levering van een flinke brandkast wordt voor kennis geving aangenomen, daar het in de be doeling ligt in het mettertijd te bouwen nieuw gemeentehuis een brandvrije kluis aan te brengen. Dhr. Kloet wijst op het losrijden door auto's en andere voertui gen van de ijzeren bedekking der riool- putten aan het Achterom; dit kan, vooral bij avond, gevaar veroorzaken. Voorzie ning in dezen wordt toegezegd. Wethou der Boot zag gaarne voldoende afraste ring van een gedeelte der sloot (voor vuilnis bestemd) te Westenschouwen, om te voorkomen, dat het vee het zaailand in die buurt oploopt; hij vraagt tevens naar den toestand der heining van het schoolplein. De gevraagde afrastering zal IIJ Een geheel ander stadsbeeld vertoont Baltimore, welks bevolking thans het eerste millioen heeft bereikt. Zeker, ook hier zijn talrijke historische bezienswaar digheden, maar Baltimore is toch in de eerste plaats de groote industrie- en havenstad, hoewel reeds eenige eeuwen geleden gesticht, geldt het als de nieuw ste van de oude steden. Immers, in 1904 werden in het hart van de City 46 „blocks" (inderdaad doet de parallel- indeeling der Amerikaansche steden aan de blokken van een bouwdoos denken) door brand verwoest, en de wederop bouw heeft niet minder dan 1300 milli oen gulden gekost. Het toeval wilde, dat juist op het oogenblik, dat wij ons in het middenpunt der stad op het 164 voet hooge Washington Monument be vonden, op eenigen afstand een felle brand uitbrak. Men bleek nu beter voor bereid dan in 1904, want van onze hooge standplaats zagen wij binnen enkele mi nuten uit alle richtingen tientallen brand weerbrigades aanrukken, waarvoor het geheele verkeer eenige oogenblikken ver starde. En reeds dachten wij aan een bijzondere foto-opname van een gewel dige brand, maar kregen daartoe ge lukkig geen kans wegens de. snelheid, waarmede de blussching geschiedde. Een Amerikaansche brand, zoo werd ons tri omfantelijk verzekerd, duurt nooit langer dan een kwartier, en niemand denkt er aan, achter de brandweer aan te hollen. Ons verblijf te Baltimore behoefde niet aangebracht worden, terwijl afdoende verbetering aan het schoolplein in het vooruitzicht gesteld wordt. Daarna sluiting. BROUWERSHAVEN. Zaterdag 29 Maart vergaderde de Raad dezer gemeente voor het laatst onder voorzitterschap van den heer N. ^A. Berkhout, tot 1 April burge meester'dezer gemeente. Alle leden, be nevens de secretaris, waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering. Na lezing en vaststelling der notulen wor den verschillende ingekomen stukken medegedeeld en voor kennisgeving aan genomen. Ook wordt mededeeling gedaan van de oproeping tot een spoedeischen- de vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterl.-Mpij. „Schouwen en Duive- land". Breedvoerig wordt besproken den aankoop van een huis met tuin, bestemd voor kantoor en opslagterrein, en na verbouw eveneens tot directeurswoning 'en pakhuis. Algemeen is men van oordeel, dat de Raad van Beheer hierin niet naar wensch handelde en de goedkoopste weg betrad. De afgevaardigden naar de ver gadering, de heeren van Sluis en Ver- hoeff, krijgen opdracht tegen den aan koop hun stem te verheffen. Hierna doet de burgem. mededeeling van een ontvan gen schrijyen, waaruit blijkt, dat hem mét ingang van 1 April 1930, overeen komstig verzoek, eervol ontslag is ver leend als burgemeester dezer gemeente. Hij zegt dat, nu hij aan het einde zijner loopbaan als burgemeester dezer ge meente staat, hij gedurende de bijna 11 jaren van zijn burgemeestersschap ge meend heeft, zijn krachten in het be lang der gemeente gegeven te hebben. Het was hem onmogelijk 't iedereen naar den zin te maken en misschien heeft hij het wel niemand naar den zin gemaakt. Hij dankt do raadsleden en wethouders voor de prettige en aangename samen werking, al is het dat niet allen van gelijke meening waren. In het bijzonder dankt hij den secretaris, met wie hij da gelijks mocht samenwerken, en voor wat die reeds in het belang der gem. ver richt heeft. Hij vertrouwt ook, dat deze zijn opvolger op dezelfde wijze zal bij staan. Dat hij nog zoo spoedig en tame lijk onverwacht ontslag gevraagd heeft, vindt ook zijn oorzaak in het feit, dat de lust tot het ambt den laatsten tijd sterk Verminderde nu van een hooger geplaatst college zoo'n tegenwerking op electriciteitsgebied plaats vond, tegen de zoo duidelijke gemeentebelangen in. Ver der brengt hij nog dank aan de andere gem.-ambtenaren, met wie hij in den loop der jaren heeft mogen samenwer ken. Dhr. van Sluis dankt den burge meester voor de woorden, allen toege sproken, en voor hetgeen hij in het be lang der gemeente heeft gedaan. Hij wenscht hem verder met zijn gezin alle goeds toe. De heeren den Boer en Gast en de secretaris sluiten zich hierbij aan. Deze laatste wijst er nog op, dat ge durende de periode van 11 jaar de bur gemeester te doen heeft gehad met 18 raadsleden en 7 wethouders, wel een bewijs, dat er in de personen van raads leden en wethouders verschillende malen wisseling kwwam. Hierna draagt de voor zitter de tijdelijke waarneming van het burgemeesterschap over aan den heer N. van Sluis, waarna de vergadering wordt gesloten. ST.-PHILIPSLAND. (Vervolg Raadszit ting). Naar aanleiding van het opruimen van den havendam stellen B. en W. de vraag, of de kop van den thans overge bleven dam moet verdedigd worden. De gemeente-opzichter adviseert voorloopig af te wachten. Moest het nadien noodig blijken, dan zal een voorstel worden ge daan voor verzwaring met rijswerk en keislag. Wordt eveneens goed gevonden. Dhr. de Ruijter vraagt, of B. en W. aandacht hebben geschonken aan den put bij den hoek van de havenbeschoeiing. langer dan één dag te duren. En: reeds wenkte Washington....! Washington! The Nation's Capital, wel ke den naam draagt van zijn stichter; de schoone hoofdstad, welke tegenover New-York dezelfde plaats inneemt als Den Haag tegenover Amsterdam. Immers, Washington is, gelijk Den Haag, de zetel van de Regeering, van het Parlement en van de diplomatie. De vele parken geven aan Washington, gelijk aan onze Residentie, een bijzondere charme, wel ke nog verhoogd wordt door verschei dene fraaie openbare gebouwen en ge- denkteekenen. De President, thans Her- bert Hoover, zetelt in het Witte Huis, terwijl het Parlement vergadert in het Capitol, een imposante koepelbouw van wit marmer, welke vooral des avonds tijdens de feeërieke verlichting met schijnwerpers de geheele stad domineert. Het Capitol is de zetel van den Senate en van het House of Representatives, welke beide lichamen intusschen een gansch andere positie innemen in het Staatsbestel als ten onzent de Eerste en Tweede Kamer. Het House of Repre sentatives, welks leden evenals onze 2de Kamerleden, door het volk worden ge kozen, vervult slechts een bescheiden rol in vergelijking met den machtigen Se nate; de Senatoren toch, door de ver schillende Staten aangewezen, beschou wen zich als de vertegenwoordigers van onafhankelijke gebieden, en gaan zelfs in rang vóór de gezanten van de vreem de Mogendheden. De Senate heeft het recht van amendement, en beslist over zaken, waarover het House of Repre sentatives geen zeggenschap heeft, b.v. verdragen met andere landen. Gedurende ons verblijf te Washington was 't House Hij meent dat er gevaar bestaat voor ondermijning van deze beschoeiing. De voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W. Zoo noo dig zullen maatregelen worden geno men. Daarna deelt de voorzitter mede, dat door dhr. Franken te Bergen-op- Zoom, boomen gedeponeerd zijn aan de haven. Het kaaigeldtarief daarvoor is 50 cent per boom. Aangezien er bij de par tij halfwassen boom,en zijn, vraagt de heer Franken hiervoor vermindering van kaaigeld. De meening van B. en W. is, dat het tarief voor kleine boomen wer kelijk te hoog is. Dhr. A. A. v. Nieu- wenhuizen is tegen vermindering. Wan neer, aldus spreker, de aardappelen 60 cent per mud opbrengen, moet ook het volle tarief van 3 cent betaald worden. Dit is dan ook te hoog. Dhr. Neele is het met spreker eens. Wethouder van Nieuwenhuizen zegt, dat de verordening niet spreekt van boomen, maar van boomstammen. Het tarief van 50 cent kan dus gevraagd worden. Zijns inziens brengt de billijkheid echter mee, voor zaken die niet precies in de verordening kunnen worden geregeld, iets toe te ge ven. Wanneer er b.v. van een boomkwee- ker 5 boompjes aan een bosje gebonden aan de haven komen, kan men toch moeilijk 50 cent per boompje laten be talen, niettegenstaande men tuch ook va? boomstammen kan spreken. Diir. de Ruij ter vindt, dat men de billijkheid moet betrachten. Tegenover dhr. A. A. van Nieuwenhuizen voert hij aan, dat, wan neer de aardappelen f10 per mud zijn, toch ook maar 3 cent kaaigeld wordt betaald. Na nog eenige discussie wordt gesloten geen vermindering toe te staan. Daarna volgt rondvraag. Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen zegt, vernomen te hebben, dat aan een bewoner van de Achter straat vergunning geweigerd is, zijn mesthoop 's avonds leeg te kruien. Hij bejammert zulks, omdat de persoon in kwestie, wanneer hij het overdag moet doen, daarvoor moet verletten. De voor zitter zegt het ongewenscht te vinden, dat 's nachts overal mest op de straten ligt. Bovendien zou men dan tevens ver plicht zijn één en ander te verlichten, wat nooit gebeurt. Over een soortgelijk geval is indertijd een kwestie geweest te A.-J.-Polder. Dhr,, A. A. v. Nieuwen huizen meende, dat bij verordening een termijn van 24 uren 'gesteld is. Devoorz. bevestigt dit, doch in dezen zin, dat ver gunning door hem kan worden verleend om zijn mest ten hoogste 24 uren ergens te deponeeren. Vervolgens wijst dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen op den slechten toestand van» den Oostdijk over de tramlijn. Hem is een geval bekend, dat een motorrijder daardoor stukken heeft gereden. De voorzitter is van den slechten toestand van den weg over- tuigd._ Do.or de drukte aan de haven is echter, van verbetering nog niets geko men. Door het droge weer. zou boven dien de weg afgekapt moeten worden, wat veel kosten meebrengt. Dhr. A. A. v. Nieuwenhuizen zegt, dat men hiermee niet wachten kan tot er regen komt. Direct is zijns inziens verbetering noodig. Weth. v. Nieuwenhuizen zegt, dat uit de kadeopbrengst, ook de toegangswegen kunnen worden onderhouden. Hij onder steunt het betoog van dhr. A. A. van Nieuwenhuizen. De voorzitter zegt, dat wanneer zulks goedgevonden wordt, af gezien van hooge kosten, er direct mee zal worden begonnen. Aldus wordt be sloten. Dhr. Neele vraagt, wat of B. en W. denken te doen om den toestand in de Stationstraat te verbeteren. Bij regen is het daar nu één modderpoel, omdat het water geen afvoer heeft. De voorzitter zegt, dat nog geen afdoende maatregelen kunnen worden genomen. De bedoeling is een trottoir te leggen, met een goot naar de verlaatputten. Maar daarvoor moet eerst de grond gezakt zijn. Hij raadt de menschen aan, zelf nog op recès, doch de Senate had juist een aanvang gemaakt met de behande ling van de, ook voor ons land zoo uiter mate belangrijke Tariff-bill. Tijdens de zittingen mochten wij, voor zoover zulks mogelijk was, het interne parlementaire leven gadeslaan; dit is uiteraard vooral zeer levendig bij de behandeling van een belangrijk wetsontwerp als het genoem de, welke behandeling ook, naar ons bleek, op ons gezantschap zeer nauw lettend werd gevolgd. Imposant is het Washington-Monument, een ooeiisk van 169 M. (900 treden) hoog; de bezoeker wqfdt met een lift snel naar den top gebracht en kan daar ge nieten van een sdhitterend panorama over de stad en de omgeving. Aan het einde van de Reflecting Pool, een lange, smalle vijver, waarin men de geheele obelisk kan zien weerspiegelen, bevindt zich het trotsche Lincoln-Memorial, een tempel rustende op 31 marmeren zuilen, elk van 14 M. hoogte. Vervolgens komt 't eerst voor een bezoek in aanmerking de Library of Congress, een geweldige bibliotheek, welke verscheidene railli- oenen boekwerken bevat; deze worden langs een ondergrondschen tunnel in pijl snelle vaart naar het Capitol gezonden. En daarna kan men nog vele uren beste den aan het bewonderen van de forsche departementsgebouwen, de vele overige gebouwen van openbaar nut en de ver scheidene fraaie musea. Vooral ook een nadere bezichtiging van het station van aankomst: Union Station, mag niet ach terwege blijven; het geldt als een der grootste ter wereld en vormt een stad op zichzelf; niet minder dan 30.000 rei zigers tegelijk kunnen voor vervoer wor den toegelaten! Terwijl ten slotte een uitnemende gelegenheid voor rust en ver- poozing wordt gevonden in het won dermooie park langs de Potomac-rivier. OP DEN EERSTEN DAG VAN DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE AALSMEER brachten H M de Koningin en Z K. H. Prins Hendrik reeds een bezoek aan de expositie. H. M. de Koningin bezichtigt de tentoonstelling. een greppel te maken, om zich eenigen tijd te behelpen. Dhr. A. A. van Nieu wenhuizen vraagt, of B. en W. van mee ning zijn, dat de nieuwe bestrating c-p het havenplateau het zal houden. De voor zitter meent, dat een en ander in orde is. Mogelijk is, dat op enkele plaatsen waar slechte keien zitten, wel eens wat zal verzakken, maar dan zullen tijdig maatregelen worden genomen. Dhr. de Ruijter vraagt: le. inlichtingen over de sloot in de Anthoniestraat; 2e. of B. en W. reeds een instructie hebben ge maakt voor vereenigingen, die voor hun repetities een schoollokaal mogen ge bruiken; 3e. of weth. v. Nieuwenhuizen het toezicht wil houden op vorenbedoel de vereenigingen; 4e. of B. en W. niet te lang zullen wachten met aanleg van lantaarns enz. door de P.Z.E.M. Wat de eerste vraag betreft, zegt de voorzitter dat aan bedoelde sloot thans nog onaan genamer luchtje zit dan voorheen. Spr. begrijpt, dat dhr. de Ruijter spreken wil over het plaatsen der heining door v. Bendegom. Dhr. de Ruijter zegt, dat ieder de voorwaarden kent, waarop tot dem ping is overgegaan, n.l. dat de sloot moest worden afgestaan. Ook door dhr. v. Dijke is hiermee èn schriftelijk en in een openbare raadszitting accoord ge gaan. De voorz. zegt, dat naar aanlei ding van de plaats gehad hebbende af sluiting van de gedempte sloot (waar over nu een publiek pad loopt, Corr.), door van Bendegom, door hem rechts kundig advies is ingewonnen bij mr. Die- leman, advocaat en lid van Ged. Staten. Deze gaf te kennen, dat de oplossing in dit geval gemakkelijk is, en alleen gezocht moet worden bij dhr. A. van Dijke. Gezien de desbetreffende voor waarden en raadsbesluiten, dient de heer van Dijke te zorgen, dat de zaak, met den nieuwen eigenaar van den grond, dhr. van Bendegom, aan wien hij een en ander heeft verkocht, in orde komt. Weth. van Nieuwenhuizen zegt, dat het standpunt van B. en W. is, dat dhr. van Dijke moet zorgen, dat de sloot ter be schikking blijft van de gemeente. Dhr. Neele informeert, of dhr, v. Dijke de sloot geheel heeft afgestaan. De voorz. zegt, dat dhr. v. Dijke de grond, die door de demping er bij kwam, ter beschikking heeft gesteld van de gemeente. Over Men mag Washington niet verlaten al vorens een bezoek te hebben gebracht aan het op 27 K.M. afstand gelegen Mount Vernon, The Nation's Sacred Shri ne. In dit liefelijke landschap bevindt zich het vroegere woonhuis, en tevens het graf van Washington. Op den terug weg kan een bezoek worden gebracht aan Arlington, waar o. m. het graf van den Onbekenden Soldaat is te vinden. Washington heeft, niettegenstaande zich ook hier een omvangrijk modern ver keer heeft ontwikkeld, het typische ka rakter van residentiestad behouden. De keurig gereinigde straten maken 't niet noodig, gelijk in de andere steden wèl het geval is, om voortdurend een shoe- shine binnen te treden, waar men, veelal electrisch, voor een nickel (Amerikaan sche stuiver) zijn schoenen kan laten poetsen. In Amerika blijft de toerist al tijd op deze gelegenheden aangewezen, doordat in de hotels niet alleen geen maaltijden, zelfs geen ontbijt, worden geserveerd, doch ook geen zorg voor de schoenen wordt gedragen. Ook de Ame rikaan maakt veel gebruik van deze „shines", en kan zich daar, in 't hooge gestoelte gelijk op een troon gezeten, met eenige boys aan zijn voeten, eiken dag gedurende eenige oogenblikken ko ning wanen! Wegens zijn vele breede verkeerswegen is Washington een stad, waar de auto bezitter eerst recht genieten kan van zijn „car". Prachtige wagens ziet men hier voorbij rijden. Een tweede-hands auto kan men in Amerika al heel goed koop krijgen; echter zagen wij de „used cars" nimmer lager dan voor 15 dollars (in waarde gelijk aan 15 gulden) aange boden; zijn zij minder dan dat bedrag waard, dan worden zij eenvoudig op een stille plek naast den weg neergezet of wel naar een auto-kerkhof gebracht. heele of halve sloot is niet gesproken. De bedoeling, dat die grond moest wor den afgestaan, is ook duidelijk gebleken uit de voorwaarden van demping van het stuk van de Stationstraat tot den dam bij Capelle. Op de tweede vraag van dhr. de Ruijter antwoordt de voor zitter ontkennend. Weth. van Nieuwen huizen heeft het toezicht houden op zich genomen en zal een en ander regelen met de voorzitters der hier bedoelde vereenigingen. Dhr. Neele informeert, of het ook nog de bedoeling is publiek toe te laten bij repetities der vereeni gingen. Dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen zegt, dat publiek niet zal worden toegelaten. Dhr. Neele vraagt, welk standpunt B. en W. in zullen nemen bij aanleg van electrische geleidingen in gemeentewonin gen. De voorzitter wijst er op, dat inder tijd 't hoofd der school te A.-J.Polder vier lichtpunten heeft gekregen, 't Hoofd aan school no. 1 kan die ook krijgen. Wat hij meer wenscht, moet hij zelf bekostigen. Door den geneesheer is alleen gevraagd om vergunning om aan te mogen leggen, terwijl over kosten daaraan verbonden, niet is gesproken. Daarna sluiting. "'i VAN HEINDE ES VER. Volgens berichten uit alle deelen van Britsch-Indië is de toestand in 't geheele land aanzienlijk verscherpt. De arrestatie van Gandhi zou Zaterdag a.s., wanneer hij bij de kust aankomt, plaats hebben. De politie te Soerat is gemachtigd om Gandhi bij aanranding van net zoutmono polie in hechtenis te nemen. Tengevolge van het omslaan van een veerpont zijn in het Zuiden van Japan meer dan honderd personen ver dronken. De ramp is klaarblijkelijk het gevolg van te zware bevrachting van de veerpont. De krach op de New-Yorksche beurs in den herfst van het vorige jaar heeft de Amerikaansche regeering over het eerste fiscale kwartaal reeds 60 millioen gulden gekost aan vermindering van de opbrengst der inkomstenbelasting. Over het geheele jaar wordt het verlies op ongeveer een kwart milliard gulden ge schat. Langs de inderdaad uitnemende auto wegen in Amerika vindt men, telkens vlak naast elkander, legio benzine stations van concurreerende maatschap^- pijen; een dezer had, bij wijze van recla me, een klein auto-kerkhof ingericht, en vóór de wrakstukken een kruis geplaatst met het opschrift: Indien de eigenaar onze benzine had gebruikt, zou deze auto thans niet op dit kerkhof rusten... In het stadsbeeld van Washington mist men de luid-schreeuwende courantenven- ters; men koopt hier rustig zijn courant aan een der vele stalletjes, welke ge heel zonder toezicht zijn en waar men het geld in een bakje werpt; dit z.g.n. honor-system is wel zeer merkwaardig in Dollarland. De Amerikaan abonneert zich bijna nimmer op een blad; hij koopt telkens de courant welke het eerst uit komt. Vandaar de wedloop tusschen de bladen om met belangrijk nieuws het eerst te verschijnen; vandaar ook, dat het ochtendblad reeds den vorigen avond, het avondblad reeds des morgens wordt rondgevent. Een Amerilïaansche courant is een heele bundel papier; een Zondag ochtendblad overschrijdt spoedig honderd pagina's. Men ziet op Zondagmorgen den Amerikaan met zijn uitverkoren blad naar huis wandelen; het geheele gezin vindt er wat van zijn gading in en blijft vele uren in de lectuur verdiept. Washington verlaat men slechts noode. Vooral ook, omdat van hier uit de groote zijsprong naar het Westen moet worden gemaakt, hetgeen beteekent: talrijke uren tusschen de wielen. Maar een Amerikaan sche express-trein is geheel op deze lange afstanden ingericht, is een rijdend hótel. Wij verlieten Washington met The Li berty Limited; toen wij uit dezen luxu- euzen trein stapten, waren wij in Chica go.... (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 9