RAOIO-PRO0RAMMA. ZONDAG 80 MAART. HILVERSUM: 9 V.A.R.A. orgelspel; 9.80 „Doe het veilig"; 9.45 poëzie; 10.15 con cert; 12.01 A.V.R.O. lezing; 12.40 middag concert; 2 boekbespreking; 2.30 Concert gebouworkest; 5 V.A.R.A. kinderuurtje; 0 V.P.R.O. zlekenhalfuur; 6.30 kerkdienst; 8 A.V.R.O. nieuws; 8.15 gram.muzlek; 8.30 Felix Timmermans; 8.46 concert; 10 ver volg lezing Timmermans; 10.20 kamer muziek. HUIZEN: 8.26 N.C.R.V. morgenwijding; 10 K.R.O. kerkdienst; 12 gram.muziek; 12.30 K.R.O.-trio; 1.80 K.R.O. godsdienst onderricht; 2 boekbespreking; 2.80 mid dagconcert; 3.15 Krontjiong muziek; 8.45 orkest; 4.30 ziekenuurtje; 5.36 N.C.R.V. kerkdienst; 7.30 K.R.O. lezing; 8.01 sport; 8.20 K.R.O.-orkeet9.30 persberichten; 9.40 muziek; 10.45 epiloog. MAANDAG 31 MEI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 11.15 kinderlectuur; 12.16 A.V.R.O. kwintet; 2 kookcursus; 2.45 filmmuziek; 5 kinder uurtje. HUIZEN. 8.15 morgenconcert; 2.30 zie- kendienst; 11 lectuur; 12.80 orgelconcert; 2 schooluitzendlng; 2.35 spreker; 3.15 knipcursus; 4 ziekenuurtje; 5 concert. Eén professor deeil misschien liet verstandigsthij stak er den draak mee en antwoordde „Zeg aan uw lezers, dat ik 63 jaar ben an dat gij hebt kunnen constateeren dat mijn geestelijke vermogens afnemen. „Misschien amuseert ze dat". BEIAARDKUNST. In de afdeeling oud-België van de wereldtentoonstelling te Antwerpen wordt thans een beiaard van 40 klokken, in bruikleen afgestaan door den Mechelaar E. Donnés, geplaatst Deze zal ^oor de eerste maal op 26 April, bij de opening der tentoonstelling, en verder geregeld iederen dag door den beiaardier Jan Donnés, eveneens uit Mechelen. worden bespeeld Ook wordt te Antwerpen, op 4. 5 en 6 September, een Internationaal Congres voor Beiaardkunst, het derde van dien aard gehouden Uit België Nederland, Frankrijk, Engeland, de Yer Staten, Canada en andere landen nog zijn reeds talrijke toetredingen ingekomen. De deelnemers aan het congres zullen zich 6 September naar Mechelen begeven, waar de beroemde Ylaamsche meester- beiaardier, Jef Denijn, voor hun een speciaal concert op den Sint-Rombouts- toren wil geven De twee volgende dagen wordt te Mechelen een oarillonwedstrijd gehouden. PROF. W YAN DER PLUYM -ONGESTELD. Prof W. van der Pluym, hoogleeraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten, die reeds eenige dagen ter observatie in de Boerhave kliniek te Amsterdam was opgenomen, heeft een operatie ondergaan. Deze had een be vredigend verloop NIJVERHEID EN TECHNIEK. DE RECORD-OYERTOCHT YAN DE „EUROPA". Het nieuwe stoomschip „Europa" van den Nordd Lloyd, heeft zijn eerste reis over den Atlantischén Oeeaan van Cherbourg naar het Ambrose-lichtschip by New York afgelegd in den tijd van slechts vier dagen, 17 uur en 6 minuten, daarmede het record van de „Bremen" met 17 minuten brekende. Naar kapitein Johannsen bij het begin der reis verklaarde, lag het volstrekt niet in zijn voornemen, dit record te breken, en hij had de machines dan ook niet op volle capaciteit laten werken. Maandag evenwel bleek, dat de „Europa", in weerwil van den hevigen tegenwind, waarmee het sohip gedurende een gedeelte van den overtocht te kampen had gehad, zonder buitensporige krachtinspanning het. blauwe lint zou kunnen veroveren, en toen maakte zich van de passagiers een soort sportieve opwindiig meester Dinsdag stonden zij vóór dag en dauw op bij de nadering van het Ambrose- licht stonden de dekken stampvol, en toen de duur der reis werd medegedeeld, brak een luid applaus los. De kapitein deelde mede, dat er ge durende de reis een reserve van 2000 paardekracht was geweest en hij twij'elde dan ook geen oogenblik of op een volgende reis zou het record de ge middelde snelheid was 27.99 knoopen nog kunnen worden verbeterd, zeker indien het weer meewerkte DE GALEIEN VAN HET MEER NEMi. Uit Rome wordt gemeld, dat men het meer Nemi niet verder zal droog ma len en de tweede galei* dus zal blijven waar ze is. Het werk der drooglegging was ten uitvoer gebracht met de be- lsngelooze hulp van verschillende parti culiere ondernemers, aan wie Mussolini den dank der regeering heeft betuigd. In do officieele mededeeling over het staken van de werkzaamheden is als reden opgegeven, dat aangezien de 2de galei iri haar grondvorm aan de eerste gelijk bfeek te zijn, het van te weinig belang was ook nog dit vaartuig uit het meer le halen. DE RADIO-INSTALLATIE VAN DE „EUROPA". De radio-installatie van den nieuwen Duitschen mailstoomer „Europa" van den Noordduitschen Lloyd is, evenals het ge- heele schip, op zeer moderne wijze in gericht. Er wordt gebruik gemaakt van 3 zenders en een aantal ontvangers; door middel van speciale schakelingen is het mogelijk, dat de drie zenders alle ge lijktijdig in werking zijn, evenals 3 cor- respondeerende ontvangers, zoodat er zelfs gedurende den druksten tijd geen vertraging in de berichtenuitwisseling be hoeft te komen. DRAADLOOZE VERBINDING MET OCEAANSCHEPEN. De Fransche posterijen hebben eenige weken geleden proefnemingen laten doen voor het tot stand brengen van een te lefoondienst tusschen Oceaanschepen en het vasteland. Daar de resultaten van deze proefnemingen gunstig waren is men thans naar V.D. meldt tot uit voering van het plan overgegaan. Op de begrooting voor 1931 zijn de noodige gelden aangevraagd voor een bemidde- lings-telefooncentrale in het Westen van Frankrijk. Intusschen heeft de minister voor de posterijen met de Engelsche pos terijen een overeenkomst gesloten, om gesprekken uit Parijs voorloopig via Lon den met Oceaanschepen tot stand te brengen. De eerste gesprekken kunnen tot 1 April gevoerd worden met het mailschip „Majestic", dat uit Cherbourg naar New-York is vertrokken. HET ADVIES VAN DEN RADIORAAD, Het redactioneele artikel in de „Radio- Bode" van deze week eindigt als volgt: Het college althans zijn meerder heid heeft uit de volheid onzer schuren niets willen leeren. De oogst moet worden vernietigd. Deze vernie tigers spreken misschien vergoelijkend over Coen's strengheid om de kruid nagel- en nootmuskaatbosschen in de Molukken te verbranden. Men moet immers alles zien in het licht van den Tijd. Maar is er verschil in oog merk, in drijfveer, bij de vernietiging van het specerijperk en die van de A.V.R.O.? Het onheil is nog niet vol trokken. Ons vertrouwen in den Minister is er nog altijd. En onze hoop, dat de vreugde der Luistervinken over ons bouwen, maat staf mag zijn voor het meten der ver ontwaardiging over afbraak door an- - deren. LUCHTVAART. EEN PAASCJH-UITSTAPJE DOOR DE LUCHT. Tegen Goeden Vrijdag zullen 20 eigenaars van liehte vliegtuigen met hun toestellen uit Engeland vertrekken voor een vacantie-vliegtocht van tien dagen boven het vasteland Men denkt 8000 mijl te zullen afleggen Vijfentwintig menschen zullen eraan deelnemen, onder wie zes vrouwen Elke dag zal men drie uur vliegen. De luchtreizigers nemen weinig kleeren mee, maar hebben maatregelen getroffen om hun een vliegtuig met schoon ondergoed te zenden VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. Donderdagavond te on geveer 6 uur liep de 59-jarige heer J. D. uit Leiden op het trottoir van de Hoogewoerd aldaar achter een paar da mes. Daar hij deze wilde passeeren, week hij naar links uit, kwam daardoor op de tramrails terecht, juist op het oogen blik dat een tram aankwam. D. werd op zij geduwd en op het trottoir ge smakt. Hij klaagde over pijn in de borst en aan den arm. Een half uur nadat hij naar het Academisch ziekenhuis was overgebracht, is hij aan de gevolgen overleden. DE MISHANDELDE TAXI-CHAUFFEUR. Omtrent het in bewusteloozen toestand vinden van den chauffeur onder Diemen, vernemen wij nog het volgende, schrijft de „N.R.Crt. De chauffeur kreeg Woens dagavond aan het Centraal Station te Amsterdam bij het binnenkomen van den laatsten trein uit Rotterdam, passagiers voor het Afrikaanderplein. Van daar kwam hij leeg terug langs de Weesper- zijde. Op den hoek van de Overamstel- straat werd hij aangeroepen door twee heeren, die hem vroegen of hij hen naar Bussum kon brengen. Nauwelijks op weg daarheen werd hem bij de cacaofabriek van Blooker bevolen te stoppen. Er kwamen toen nog twee heeren in den wagen. Bij .de Duivendrechtsche brug gekomen, heeft hij aan zijn passagiers gevraagd het licht in den wagen uit te doen, omdat hij er last van had. Aan dat verzoek is gevolg gegeven. Toen hij even Diemen door was, kwam een auto hem met volle vaart achterop, schoot hem voorbij, en draaide voor hem, waardoor hij werd genoodzaakt te stoppen. De 4 taxi-passagiers stapten uit en gingen naar den anderen wagen, om daar in te stap pen, De taxi-chauffeur vroeg toen hoe het met de betaling ging. Daarover zijn hooge woorden gekomen en zelfs hand tastelijkheden. De taxi-chauffeur heeft een van zijn passagiers vermoedelijk een paar tanden uit den mond geslagen en een tweede een paar blauwe oogen. Hij is toen naar zijn wagen gegaan om daaruit een lang ijzer te halen. Op dat oogenblik werd hij van achteren aangevallen. Hij heeft, toen hij zich wilde omkeeren, in een mes gegrepen. Met dat mes heeft hij een snede over zijn gezicht gehad van ongeveer zes centimeter. Vervolgens heeft een van de heeren hem een schop tegen zijn buik gegeven en is hij bewusteloos ineen gezakt. Vermoedelijk heeft hij een half uur bewusteloos op den weg ge legen. De vier heeren zijn met den ande ren wagen weggereden. Zij hebben den motor van de taxi niet afgezet. Een chauffeur van een voorbijkomen den wagen vond hem, daar de taxi mid den op den weg stond. Deze chauffeur heeft de politie en een dokter gewaar schuwd. Toen de taxi-chauffeur bijkwam, heeft men zijn garage opgebeld en is hij met een wagen naar zijn woning op de Da Costakade gebracht. De taxi is in beslag genomen en later weer vrij gegeven. De politie stelt thans een on derzoek in in de richting Bussum. De gewonde taxi-chauffeur mist uit zijn portefeuille een bedrag van ongeveer f80. Het wisselgeld in zijn beurs is onaange tast gebleven. Zijn toestand is redelijk wel. BRAND. Woensdagmiddag ontstond brand in de woning van dhr. Schaap huizen te Wilnis. De woning is zeer oud en afgedekt met een rieten dak, zoodat het geheele perceel spoedig in volle vlam stondHet belendende perceel werd ook vrij spoedig door de vlammen aangetast. Ook dit huis was met riet afgedekt. De brandweer van Wilnis was met de motorspuit, welke evenwel niet mechanisch wordt voortbewogen spoedig ter plaatse. De brand liet zich ernstig aanzien en de perceelen in de omge ving liepen odk gevaar, zoodat assistentie werd gevraagd in Mijdrecht. De vrijwil lige brandweer van deze plaats was heel spoedig ter plaatse en met ver eende krachten werd nu de strijd tegen de vlammen aangebonden. Na een half uur was men den brand meester. Beide woonhuizen en een schuur brandden af, van den inboedel kon niets worden ge red. Verzekering dekt slechts gedeelte lijk de schade. DROEYE CIJFERS Op het oogen blik zijn er zeer zeker nog vier millioen slaven op aardewaarschijnlijk beloopt hun aantal echter nog meer en kan men het cijfer zes millioen wel als waar aannemen". Zoo luiden de aanvangs woorden van 'n boek getiteld„Slavernij" door Lady Simon, onlangs in Engeland uitgegeven Zij vertelt in deze blad zijden tot in de kleinste bijzonderheden van de huiveringwekkende scènes van het geknechte menschdom en van de vernedering der menschen om als koop waar te worden verkocht, een handeling, aan welks bestaan wij bijna niet meer geloofden De slavenhandel bloeit nog niet alleen in Abessynië, in Soedan in Arabië, in de Sierra Leone en.: in Birma, maar ook in het Britsche Wereldrijk en voor namelijk in Hongkong Een der grootste bezwaren en moei lijkheden in de bestrijding dezer schande der beschaving ligt wel in het mom, waarachter de slavenhandel zich ver bergt Zoo bestaat in China een systeem, dat wettelijk verboden is. De ouders verkoopen hun kinderen, hetgeen echter geschiedt onder den schijn van „uit- leenen". waardoor de ouders vrij uit gaan. In werkelijkheid vallen deze kinderen als offers der zwaarste slavernij dit gebruik is zoo ingeworteld dat het niet kan worden uitgeroeid Integendeel, het aantal der kinderen, dat itf slavernij is, neemt toe Bij de Abessyniërs, die zich Christenen noemen, tiert de slavenhandel in den meest verscheiden vorm Bijna een vijfde gedeelte der Abessynische bevolking zuoht in slavery. In Arabië genieten de slavenhande laars godsdienstige bescherming en ook hier zal eerst een absolute omkeer in de sociale samenleving moeten plaats hebben, alvorens maatregelen, die resul taten opleveren, genomen kunnen wor den. In den Soedan is de slavernij niet van zulk een ernstigen aard Ten Noor den van Karthoem is de slavenhandel zoo goed als geheel uitgeroeid en ook in het middengedeelte wordt het aantal slaven minder de vluchtelingen worden beschermd en worden niet meer in slavernij teruggezonden Een nieuw ge slacht van vrije arbeiders groeit daar. In Midden-Afrika bestaat echter nog een andere soort van slavernij Hier biedt een mensoh, die zijn schulden niet kan betalen, zich zelf als betaling aanhij wordt op deze matfier de onbetaalde knecht van zijn 8chuldeischer, vaak gedurende zijn leven; het is zelfs voorgekomen, dat na zijn dood zijn kinderen het juk moesten opnemen. INBRAAK IN EEN PASTORIE In de pastorie van de Ger Kerk aan den Handweg te Amsterdam is ingebroken1 Uit de woning van den predikant, ds Buurman, werd ontvreemd een be drag aan geld van ongeveer f 500, terwijl aan zilverwerk voor ongeveer f 100 werd medegenomen, Ook werden gelden ontvreemd, toe- behoorende aan christel vereenigingen die de predikant, als bestuurslid^ in be waring had Bijna alle kamers en kasten waren na den diefstal weer netjes gesloten. Vermoed wordt, dat een of andere deur met een looper geopend is en dat men langs denzelfden weg weer vertrokken is, na de deur weer gesloten te hebben. Opmerkelijk is het, dat eenigeu tijd geleden in de woning van de wed S., vlak naast deze pastorie, eveneens werd ingebroken en een bedrag van f 600 ontvreemd, waarvan de dader(s) tot heden nog niet werden opgespoord HUWELIJKEN OP DE GRENS. Door de Tjechoslowaksche en de Duit- sche regeering worden op het oogenblik nota's gewisseld met betrekking tot een merkwaardige kwestie In Duitschland was het opgevallen, dat vele zoogenaamde Oost-Joden, die in Rusland kerkelijk getrouwd waren, doch wier huwelijk in Duitschland, waarheen zij zijn gevlucht, niet werd erkend, korten tijd nadat hun oor spronkelijke trouwpapieren onvoldoende waren bevonden, zich presenteerden met nieuwe huwelijksacten, van Tsjechoslo- waksche rabbijnen Er werd een onderzoek ingesteld, waarbij men tot de ontdekking van een lucratief bedrijf kwam, dat geëxploiteerd werd door rabbijnen uit verschillende p'aatsen aan de Saksisch Tsjechoslowak- sche grens Deze Tsjechische rabbijnen voltrokken speciaal huwelijken van Oost- Joden, wier papiereu niet in orde waren en die uit Duitschland kwamen Dein- zegening geschiedde over de grens heen. De rabbijn bleef aan de Tsjechische zijde de huwelijkscandidaat aan den Duitschen kant Het baldakijn stak aan weerszyden over de grens heen Ook geschieden huwe^ksvoltrekkingen op een afstand; men zond eenvoudig een bedrag en ontving het trouwbewijs Op de bezwaren van Duitsche zijde heeft Tsjechoslowakije thans geantwoord met alle rabbijnen in de Tsjechisch - Saksische grensplaatsen de bevoegdheid tot het inzegenen van huwelijken te ontnemen Duitschland verklaarde de reeds door hen gesloten huwelijken als ongeldig Hun aantal loopt in de honderden. TELEGRAMMENo SMAADSCHRIFT. ASSEN (V.D.). Heden stond voor de rechtbank alhier Terecht de oud-rijks ontvanger te Emmen J. A. Meijer, thans te Achel (België), wegens smaad tegen den oud-minister J. B. Kan. De ver dachte heeft op 14 September 1929 te Assen door middel- van verspreiding van geschriften opzettelijk de eer en den goeden naam aangerand van Mr. J. B. Kan, toentertijd inspecteur generaal van het departement van Binnenl. Zaken en tevens inspecteur-generaal in algemee- nen dienst. Verdachte zegt dat hij de beleedigende woorden heeft geschreven in het algemeen belang om ruchtbaarheid te geven.aan alles. Onder anderen stond er te lezen, dat Mr. Kan ter oplichting van vele eigenaars heeft gezwendeld, gelogen en misleid. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, zeide de pre sident, dat verdachte volgens de opvat ting van de rechtbank zich niet aan smaad, doch aan eenvoudige beleediging heeft schuldig gemaakt. Getuige mr. Kan acht zich door de woorden van ver dachte niet beleedigd. Hij vindt alles wat verdachte heeft geschreven zeer vaag en kan niet begrijpen dat men zich daar door beleedigd kan gevoelen. Het O.M. eischte tegen verdachte wegens smaad 4 maanden gev.str. BODE AANGEVALLEN. ARNHEM (V.-D.) Toen de heer S., bode van het Burgerlijk Armbestuur, vanmor gen om kwart over 11 zijn woning in de Agnietenstraat verliet, om zich per rijwiel naar zijn kantoor te begeven, werd hij in de straat door een zekere van der P., die eenige dagen geleden door de bode uit het gebouw van het Armbestuur was verwijderd, aangevallen. De heer S. sprong van zijn fiets om den aanvaller, die hem met een geopend knip mes te lijf wilde, af te weren. Er kwam echter een zekere H., een vriend van v. d. P., aan, en deze bracht den bode een aantal vuistslagen in het gelaat toe, terwijl hij de heer S. diens gummistok ontrukte. Eerst daarna sloegen de beide mannen op de vlucht, maar zij zijn la ter door de politie gearresteerd. DEN HAAG. Eerste Kamer. Onder zeer groote belangstelling op de gereserveer de en publieke - tribune is heden de behandeling van de begrooting van ar beid, met een motie Slingenberg—Oude geest inzake de kwestie-Fruytier, voort gezet. Minister Verschuur verklaarde, dat, hoewel ten onrechte, verband is gelegd tusschen het gebeurde te Curasao en de herplaatsing van dhr. Fruijtier bij de arbeidsinspectie te 's-Gravenhage, hij het feit van het leggen van dit verband aan voerende, na nader beraad onder die omstandigheden besloten heeft Ir. Huij- gens te 's-Gravenhage te handhaven. (Luide teekenen van instemming). Dhr. Slingenberg trok daarop zijn motie in. De heeren Fock, Lohman en van Citters verklaarden hun bezwaren voor verval len. De begrooting van arbeid is zonder stemming aangenomen. De minister is van alle zijden geluk gewenscht. DEN HAAG. Benoemd tot notaris te Zierikzee de heer H. F. van 't Haaff, ca'ndidaat-notaris te Sneek. UIT VROEGER DAGEN. DEN BOSCH (V.D.). Bij den landbouwer J. v. d. L. te Geldrop (N.-Br.) werd door zijn knecht bij" het spitten, in den tuin, ter plaatse, waar vroeger een boerderij stond, die 2 jaar geleden is afgebrand, een oude bierkan stuk gestooten, waarin zich 109 oude, nagenoeg alle zilveren munten bevonden. 94 munten hebben een grootte van ruim een rijksdaalder en zijn gedeeltelijk van Fransche, gedeelte lijk van Zuid-Nederlandsche origine. De oudste munt dateert van 1619 en draagt de beeltenis van Aartshertog Albertus en Isabella. De jongste munten zijn Fran sche francstukken met het jaartal 1811 en de beeltenis van Napoleon. Vermoe delijk zijn deze munten dus in die troe bele tijden begraven. De blerpot was een fraaie Keulsche pot, doch is echter geheel in stukken. OVERREDEN. MAASTRICHT (V.-D.) De 60-j. heer Schiffeleers, bode van de sociëteit „Mo- mus" is Vrijdagmorgen op den Tonger- schen weg onder een auto geraakt. Toen de man ernstig gewond werd opgeno men, bleek hij reeds te zijn overleden. DE DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. BERLIJN (V.-D.) De Rijkspresident v. Hindenburg heeft den voorzitter der Centrumfractie, Dr. Brüning, met de vorming van een hieuw Kabinet belast. De Officieele- mëdedeeling over de op dracht aan Dr. Crüning luidt: De Rijks president ontving Vrijdagmorgen den Rijksdagafgevaardigde dr. Brüning en gaf hem de opdracht tot het vormen van een nieuwe regeering. Hierbij deelde de Rijkspresident mede, dat het hem met het oog op den moeilijken parlementai ren toestand niet doelmatig schijnt de toekomstige rijksregeering te vormen op een basis van een coalitie. Dr. Brüning heeft de hem, in dezen vorm, gegeven opdracht aangenomen. Bovendien ontving de president van Hindenburg den presi dent van den Rijksdag, Löbe, voor een bespreking over de door het aftreden der Rijksregeering ontstanen politieken toestand. SCHEEPSRAMP. KOPENHAGEN (V.-D.) Uit Reykjavik (IJsland) wordt gemeld, dat een vis- scherskotter van de Faröereilanden, Don- dagnacht, gedurende een hevige sneeuw storm op de Zuidkust van IJsland, is gestrand. Van de bemanning verdronk 8 man, terwijl de overige 18 mannen aan land wisten te komen. Een aantal hun ner was er echter zoo ernstig aan toe, dat een spoedig na zijn redding over leed, terwijl een andere in levensgevaar verkeert. Het schip is geheel wrak ge slagen. DE VLOOTCONFERENTIE. ROME (V.-D.) De Londensche corres pondent van de „Popoio di Roma" schrijft aan zijn blad, dat de werkelijke vloot- conferentie eigenlijk eerst op '27 Maart begonnen is. Van 20 Januari tot 25 Maart hebben vertegenwoordigers van 5 mo gendheden over vlootaangelegenheden zitten praten tot zij op een goeden dag bemerkten dat zij op den betreden weg niet verder kwamen. Daarom besloten zij de beslissende stap te doen en van voor af aan te beginnen. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE. Aangekomen: Motorschoe ner „Arijns", kapt. A. Bonninga, ledig- scheeps van Londen. Aangekomen: Motorboot „Amenity", kapt. F. Bayley, geladen met suiker- melasse, van Kingslynn naar Bergen op Zoom. 27 Maart. Ingeklaard: Motorboot „Prowess", kapt. W. Stokes," geladen met suikermelasse van Kings-lynn naar Ber gen op Zoom. Vertrokken: Stoomschip „Tartary", kapt. W. Coker, ledigscheeps van Ber gen op Zoom naar Boston. MARKTBERICHTEN 3 Coöperatieve Yelling Zierikzee. Veiling van 27 Maart. GROOTE VEILING. Kipeieren f 4,60; Barnevelders f 4,56; kleine f 3,65. KLEINE VEILING. Kipeieren f 4,40—4,90; eendeieren f 4,10 —4,80; ganseieren f 7,50—11; alles per 100 stuks; aanvoer pl.m. 10500 eieren. Boter f 0,79—0,89; id. afw. f 0,58— 0,70; per pond; aanvoer pl.m. 400 pond. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Qeboieii 22 Maart August Eduard, zoon van N. van der Wolf en W. M C Holty. 21 Kaatje Maria, dochter van W. Bil en P Berrevoets. 24 Hendrik, zoon van J Verschuur en A. in den Bosch. 25 Cornells Jan, zoon van J W. van Westenbrugge en A. P. Peute. 27 Hendrik, zoon van J. Kosters en J. J. van Beek. G ehu wdi 26 Maart. W. P. Hejjboer, 21'j., jm. en C. J. van den Berge, 19 j., jd. Overleden! 21 Maart. Een levenloos aangegeven kind van J. den Boer en N. M. Berrevoots. WEERBERICHT. Hoogst» barom st. 766,3 te Vardö. Laagste 743,6 g Ihorshavu. Verwacht tot den avond vad 29 Maart matige -, later krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, toenemende bewol king, later betrokkeu met regen, de&

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 2