B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Het meisje uit de Stad. bihoorindl bij d* ,an Waaaidag 26 Maart 1930, as. 11982 ZIERIKZEE. De aangekondigde lezing voor „Algemeene Ontwikkeling" Maan dagavond in hdtel „Juliana" gehouden, was goed bezocht. De voorzitter, ds. Hoekstra, opende de bijeenkomst, zette het doel van „A. O." nader uiteen, re leveerde de periode van downheid, die deze vereeniging thans doormaakt, hoop te dat de vele introducee's van heden avond er toe over zullen gaan lid te worden, opdat de a.s. lezing van dr. Martin even goed bezocht zal zijn als deze en de vereeniging niet alleen finan cieel, maar ook moreel gesteund worde. Spr. riep daarna den spreker, den bur gemeester, een hartelijk welkom toe, waarna deze het woord verkreeg, ten einde een causerie te houden over: „In dische herinneringen", moment-opnamen uit het volle Indische leven, reflexen uit zijn Indischen diensttijd, rijk aan herin neringen en ervaringen. Zooals gezegd hield spr. een causerie, geen aaneenge schakelde rede, zoodat het moeilijk is, de korte inhoud ervan weer te geven. De spreker is een gezellig causeur en ook dien avond heeft hij zich als zoo danig doen kennen, waardoor hij het oor van zijn auditorium had, dat met ge noegen luisterde naar zijn „momentopna men", over Jan Fuselier, de Atjehe'ers zeereizen enz. Bizonder aantrekkelijk ver telde spr. over de zeeziekte en haar be strijding, ondervonden en toegepast door een Indisch officier aan boord van een mailstoomer op weg naar Oost-Indië. Interessant was de brief, door spr. voorgelezen, van eenige Atjehesche hoof den over den oorlog (Atjeh 1873), waarin de mentaliteit van deze bewindsvoerders t.o.v. ons duidelijk naar voren kwam. Diverse korte films trokken aan het gees tesoog in bonté afwisseling voorbij; de explicatie was boeiend en onderhoudend. Een hartelijk applaus was spr.'s beloo ning voor zijn aangename causerie. De voorzitter dankte den burgemees ter hartelijk voor zijn uitgesproken her inneringen uit zijn Indische loopbaan, waaruit wel gebleken is, dat het arse naal dezer herinneringen nog lang niet is uitgeput, zoodat er nog heel wat op 't repertoir staaf. &if,|Wif5 Daarop volgde sluiting. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijk graaf van den Sluispolder (Tholen) de heer G. "W. J. v. d. Graaff te Oud- Vosmeer. Bij beschikking van den Min. van Fin. is aan de gemeente Zierikzee een voorschot verleend tot een maximum van f 3550, ter verstrekking aan de vereeni ging, in die gemeente werkzaam uitslui tend ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, ter uitbetaling van het door een land arbeider benoodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje. KERKWERVE. Donderdagavond 20 Maart j.l. vergaderde onder leiding van den voorzitter den heer G. J. v. d. Cingel, te Moriaanshoofd de afdeeling Kerkwer- ve van het Groene Kruis. 39 leden wa ren aanwezig. Door den penningmeester, den heer van Dijk werd de rekening over 1929 voorgelezen. Zij gaf te zien aan ontv. f 1031,02; aan uitg. f 699,20; zoodat er een goed slot was van f331,82. Als toelichting tot dit goede slot, deelde hij nog mede, dat over 1929 slechts 7 maanden salaris aan de wijkverpleegster was uitgekeerd (van hare benoeming van 1 Juni af). Een commissie, bestaande uit de heeren J. F. Fondse en K. v. d. Bos, adviseerde, na contröleering, tot goed keuring dezer rekening, wat daarna z. h.st. geschiedde. Alsnu werd door den Uit het Engelsch van H. A. Vachell. 39 Lach je? stamelde ze. Ik dacht aan gisterenavond. Maar er is nog wat anders. Dacht jij, dat Saman- tha jouw afleggers zou willen hebben? George, ik ben te moe en te slap om met je te vechten. Wij hebben deze veer tien dagen een mooien droom gehad, maar ik ben nu wakker. Je hebt gelijk. Er is een vergif in me geslopen, dat me „Spragge's Hoeve" doet haten, en je boerderij dat ben jij zelf. Hij boog zich voorover, tot zijn gezicht vlak bij het hare was. Is dat de reden? vroeg hij zacht. Zij draaide om de waarheid heen. Toch zeker reden genoeg! De éénige reden? N-n-nee! Is er een andere man in het spel? Hazel antwoordde niet. Zeg het me eerlijk. Is het.. Stocker? Zij durfde niet antwoorden. Zij sidderde, deed de oogen dicht en lag doodstil. George stond op. Je hebt me geantwoord! zei hij stroef. Zij hoorde de deur dicht vallen. Hij was stil weggegaan, de kamer uit en haar leven uit. Een zucht van verlichting zweefde haar van de lippen. In de keuken vond hij zijn moeder. secretaris, de heer Heijboer, zij» keurig verzorgd en volledig jaarverslag voorge lezen. Daaruit valt het volgende aan te stippen: Hel aantal leden steeg van 144 tot 173, wat zeer waarschijnlijk zijn oor zaak vindt in de aanstelling van een vyijkverpleegster en de propaganda, ge voerd door het bestuur en enkele ge wone leden. Aangeschaft werden 1 lucht kussen, 1 pincet en 1 spatel. 31 perso nen maakten gebruik van de voorwer pen; S5 werden er gebruikt, terwijl het aantal dagen voor dat gebruik 1166 be droeg. Een ligtent werd gedurende 23 dagen uitgeleend aan een zuslergemeen- te. Het gebruik gaf geen aanleiding tot klachten. Het bestuur bestaat op het oogenblik uit de volgende heeren: G. J. v. d. Cingel, voorzitter; C. J. Heij boer, secretaris; P. G. van Dijk, penning meester; L. v. d. Wekken Mz. en G. v. d. Sluis, bestuursleden. Door verreweg de meeste leden werd, met het oog op de kosten, door aanstelling der wijkver pleegster, spontaan de contributie aan merkelijk verhoogd. Daardoor staat de vereeniging, hoewel klein, op een ge- - zonde financieele basis. Gelukkig dat de onvermoeide, volhardende pogingen tot aanstelling van een wijkverpleegster, na vele teleurstellingen eindelijk zijn ge slaagd. Tot 31 Dec. 1929 had de ver pleegster in 19 gezinnen 839 bezoeken afgelegd. Een woord van dank mag ook gebracht worden aan het gemeente- en burgerlijk armbestuur voor hunnen krach- tigen financieelen steun. De voorz. dankte en penningmeester en secretaris en com missie voor hun werkzaamheden. De voorgedragen begrooting voor 1930 gaf aan ontv. en uitg. een totaal van f 1267,8'* z.h.st. goedgekeurd. De heer Heijboer, die aan de beurt van aftreding was werd herkozen. De voorzitter zeide nog, daJt voor zoover het bestuur bekend was, de verpleegster tot aller tevredenheid werk zaam is en in een bepaalde behoefte voorziet. De vergadering stemde daar mede in. Daar het jaar der voorloopige aanstelling nog niet om was, werd aan het bestuur overgelaten hoe, en op welke wijze ter zijner tijd tot een vaste over te gaan. Op voorstel van het bestuur werd z.h.st. besloten aan de verpleegster f 25 per jaar toe te staan voor het ge bruik eener fiets. Bij de rondvraag klaagt de heer Matthijsse, dat de voorwerpen, die op de galerij der kerk zijn opgebor gen, hem, als koster veel last veroor zaken en hij zou gaarne een andere plaats daarvoor aangewezen zien. Ook de predikant Kuipers vindt het niet de geschiktste plaats en biedt desnoods zijn eigen zolder als bergplaats aan. De heer Vroegop vindt deze uitingen op zijn zachtst uitgedrukt zeer afkeuringswaar- dig en voelt zich verontwaardigd, om dat, daar geen andere geschikte plaats te vinden is, daardoor weer een begin gemaakt wordt met het afbreken van een zoo nuttige instelling. Dhr. Evertse is het daarmede volkomen eens. De voor zitter zegt, dat bij de oprichting van de Kerkvoogdij vergunning is verkregen, de galerij als bergplaats te gebruiken en lol nog toe is van dat college geen opzeg ging geschied. Waar vandaan komt nu op eens na pl.m. 13 jaren, deze oppo sitie? De heer J. J. Boot uit de gedachte of er wellicht een persoonlijke kwestie achter zit. Na deze min of meer on verkwikkelijke geschiedenis, sluit de voor zitter, onder dankzegging voor de op komst en de besprekingen de vergade ring. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad op 21 Maart. Voorzitter de burgemeester. Afwezig weth. Klompe. Goedkeuring wordt verleend aan de be grooting 1930 van den Vleesehkeurings- dienst, kring Brouwershaven, aanwijzen de in ontvangst en uitgaaf f3000. Behan deld wordt de circulaire van Ged. St., waarin wordt medegedeeld, dat toepas sing kan gevraagd worden van art. 4 der Drankwet (verlaging maximum-aan tal vergunningen). Besloten wordt geen voorstellen dienaangaande te doen. De circulaires van den Min. van Binnenl. Zij behoefde niet te raden wat er was gebeurd. Zij stond tegenover den woe denden man met kalme, medelijdende oogen. Ze wil niets meer met me te maken hebben, moeder. U hebt haar met dien fat, dien kletsmajoor alleen gelaten. Dat heb ik! Bent u blij? Dat ben ik! Hij kwam een stap nader, gespannen van drift en verontwaardiging. Hoe denkt u, dat ik dat verdragen zal? Denkt u, dat ik me door een vrouw zal laten voor den gek houden? Denkt u dat soms? St.-st.' Je moet God op je bloote knieën danken, jongen, omdat een andere man je dien last heeft afgeno men! Ze zal een zwaar vrachtje voor hem zijn. Jij bent sterk, George, maar je bent niet sterk genoeg, om Haze) Goodrich te dragen. Blij? Ja zeker ben ik blij! Ik ben zóó blij, dat ik er haast toe zou kunnen komen, de slangen naar het bosch terug te brengen en ze de vrijheid te geven! Het was een drastische opmerking, te drastisch misschien wel. Je weet niet alles, mompelde hij norsch. Gisterenavond heeft ze in mijn armen gelegen. Haar lippen waren klaar voor de mijne. Toen was ze van mij, heelemaal van mij. En nu dit! Wel, dat alleen moest je al misselijk maken. Ga naar buiten en spuw het uit! Vooruit! Maak, dat je er voor goed van af komt! Hij antwoordde op even grimmigen toon als zij: Eerst zal ik met hem afrekenen! Zaken, den Commissaris der Koningin en het Comité van den Prov. Brandweer' bond worden behandeld, maar wordt be sloten vooralsnog niet toe te treden. De voorz. deelt mede, dat het voornemen bestaat, een vergadering te Zierikzee bij te wonen, waar over deze kwestie zal worden gesproken. B. en W. stellen voor, een 10-tal olmenboomen en 1 kastanje boom, staande in de kom, publiek te verkoopen, daar deze boomen deels door iepziekte zijn aangetast, deels door snoei ing voor het bovengrondsch electrisch net, zoodanig zijn mishandeld, dat zij alle sier hebben verloren. Bij 't Staats- boschbeheer bestaat tegen rooiing geen bezwaar, maar wordt herbeplanting aan bevolen. Conform het voorstel wordt be sloten. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van het bureau voor beroeps keuze te Zierikzee, om een jaarlijksche subsidie. Vastgesteld wordt de rekening burgerl. armbestuur over 1929, vermel dende in ontv. f2221,18, uitg. f524,09, goed slot f 1679,09. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting 1930, tot een be drag van f61,50. Het verslag „Schoolvoe- ding" wordt opgemaakt en gezonden aan Gedep. Staten en den hoofd-inspecteur L. O. Het van dhr. J. v. d. Schelde met 1 Mei vrijkomende stukje tuingrond wordt verhuurd aan L. de Jonge. De belooning van den gemeente-reiniger wordt ver hoogd tot fl per week. Ter sprake komen de te verrichten herstellingen aan de school. Aan den gemeente-opzichter zal worden gevraagd hierover eerst een rapport uit te brengen. Tot hulpweger aan de weegbrug te Schelphoek is, blij kens mededeeling van den havenmeester, aangesteld W. Berrevoets Sz. Van B. en W. te Brouwershaven is bericht ontvan gen, dat met ingang van 1 Februari 1930 is aangesteld tot keuringsveearts, hoofd van den dienst, dhr. J. Stevense, veearts te Renesse. Verder deelt de voor zitter nog mede, dat voor de haven is aangekocht een ijzeren baggeraak voor f400; dat door ingebruikname der elee- trische straatverlichting op 24 Jan. 1.1., van de diensten van den lantaarnopste ker geen gebruik meer wordt gemaakt en dat hem zijn salaris daarvoor zal worden uitbetaald tot 1 Juli a.s.; dat het baggerwerk van de haven is aan besteed en gegund aan C. Hart Sr., voor f 0,425 per M3. Ter sprake komt nu de aanleg waterleiding in de gemeentege bouwen. Met den directeur der Water leiding is overleg gepleegd en zou voor het gemeentehuis per jaar f 10,80 en voor de school f 14,40 moeten worden be taald. Wat de haven betreft, zou voor rekening der gemeente een buis worden gelegd naar het weeghuisje (de kosten hiervan worden geraamd op f 40) en zal de havenmeester dan water kunnen verschaffen a 1 cent per emmer. Tot aansluiting van de school en haven zal worden overgegaan, terwijl aansluiting gemeentehuis voorloopig achterwege zal blijven. De Raad was van meening, dat de kosten voor het gemeentehuis te hoog zijn, gerekend naar het vermoedelijk verbruik. (De prijs van f 10,80 was ge baseerd op een verbruik van 36 M3. per jaar, welke hoeveelheid zeer zeker niet zou worden verbruikt). Na om vraag volgde sluiting. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Maandags 24 Maart. Aanwezig alle leden. Na de opening wordt de voorzitter door den Raad ge luk gewenscht met zijn herbenoeming als burgemeester dezer gemeente, waarbij wethouder Fokker onder aller instemming den wensch uitspreekt, dat het den bur gemeester nog vele jaren gegeven moge zijn het voorzitterschap te bekleeden. De burgemeester dankt daarop voor de wel gemeende wenschen. Daarna wordt door B. en W. het gemeenteverslag 1929 aan geboden, welk verslag den leden zal rondgezonden worden. Een voorgestelde begrootingswijziging 1929 noodig voor meerdere vergoeding voor het bezoek van leerlingen uit deze gemeente aan on derwijsinstellingen te Zierikzee wordt z. h.st. goedgekeurd. Als afgevaardigde naar Hoe? Laat dat maar aan mij over! Hoe kan ik dat nou? Nee hoor! Ik vind het een ellendig gevoel, dat ik mijn zoon moet voorschrijven, wat hij doen en laten moet. Ik dacht, dat hij sterk genoeg was, om het zonder vrouwenhulp te kunnen stellen. Nou is het genoeg! Nee, je zult me moeten laten uit praten. Jij staat daar met je vuisten klaar, om je eigen moeder te lijf te gaan. Je ziet eruit, zoo groot als een olifant, maar in mijn oogen ben je zóó gekrom pen, dat je niet grooter lijkt dan een klein kind! Ja zeker, het is zoo! Ik heb met je te doen, George, omdat dit de eerste keer is, dat je het echt te kwaad hebt, maar ik had gedacht dat je mans genoeg was, om je verdiende straf te dragen! Dat is het toppunt! Verdiende straf! Ik meen het! Je hebt Hazel eenvou dig gestolen. Gestolen van de plaats, waar ze hoort, haar hier heen gehaald tegen haar eigen beter oordeel in. Met je ver beelding en je domheid dacht je, dat een kasplantje als zij hier in onze heuvels zou kunnen aarden. Maar zij begrijpt het beter dan jij. Als ze met je trouwde en probeerde, jouw leven hier te deelen, dan zou ze doodgaan; eenvoudig ver welken, zou ze. Zij is aardig dicht bij den dood geweest, jongen, sedert ze je zoende. Ze wachtte even, om te zien, welken indruk haar woorden gemaakt hadden. George's gezicht bleef donker, maar .ze merkte toch, dat zijn trekken wat ont spannen waren. Zij legde haar hand op de in 1930 te houden vergaderingen van aandeelhouders der N.V. Waterleiding- Mpij. Schouwen-Duiveland worden be noemd de heeren H. Krijger en A. v. Zuijen. Daarna volgt bespreking omtrent de electriciteitsvoorziening der gemeente. De voorzitter leest de correspondentie, daarover met de P.Z.E.M. gevoerd, en waaruit blijkt, dat de meer-kosten van ondergrondsche geleiding voor de kom der gemeente f 3226,— bedragen. De voorzitter uit als eigen meening, dat ondergrondsche aanleg ontsiering voor komt; om die reden hebben ook Renesse en Haamstede tot gedeeltelijk onder- grondschen aanleg besloten. Hij zou aan éen leening in 40 jaar af te lossen de voorkeur geven; zoodoende helpt dan ook het nageslacht bijdragen aan dezen beleren aanleg, Weth. Boot verklaart zich niet tegen ondergrondsche geleiding, maar vindt de meerdere kosten te hoog; men moet tegenwoordig voor alles en nog wat betalen; was de P.Z.E.M. wat milder in haar kostenberekening, dan zou hij anders over deze zaak denken. De heeren Landegent, Krijger en Overbeeke gaan hiermee aceoord; bovendien betoogt dhr. Overbeeke, dat, waar men voor de kom van Burgh door bovengrondschen aanleg ontsiering vreest, datzelfde geldt voor dc kom van Westenschouwen, dat door zijn steeds toenemend vreemdelin genverkeer een toekomst heeft; de heer Kloet is dezelfde meening toegedaan. Weth. Fokker vindt het bedrag ook hoog, maar, zegt hij, wij kunnen niet blijven wachten; een leening in 40 jaar af te lossen met f 175 per jaar vindt hij niet bezwarend; er worden wel meerdere uitgaven gedaan voor zaken, die hij min der belangrijk acht. Het zou hem spij ten, als de zaak der ondergrondsche ge leiding niet tot stand kwam; ook de hee ren Kloet en van Zuijen deelen dit ge voelen. Laatstgenoemde geeft een over zicht van de totstandkoming der onder grondsche geleiding te Dreischor. Hij raadt ernstige overweging; desnoods dan nog maar eens een bespreking houden met een vertégenwoordiger der P.Z.E.M. Dhr. Fokker doet in dien geest een voor stel, dat m.a.st. wordt aangenomen. In deze conferentie zullen dan nog ver schillende zaken omtrent uitbreiding en aansluitingen besproken worden. In de kom van het dorp zullen 11 en te Burgh sluis evenals te Westen-Schouwen 2 lan taarns aangebracht worden. Tot aanslui ting der gemeentewoningen wordt onder zekere voorwaarden besloten. Thans brengt de~ voorzitter ter tafel de door dhr. H. Dormaar opgemaakte kostenbe rekening voor vernieuwing en aanleg der stiaten in de kom van het dorp vanaf M. v. d. Panne tot J. Beije Mz. in dier voege, dat de straat 3 M. breed wordt met langs weerszijden een fietspad ter breedte van 0,75 M.; deze kosten worden geraamd op f 7330. B. en W. worden gemachtigd in dezen omtrent verschil lende zaken het advies van Ged. Staten in te winnen. Tegen aanleg van een ondergrondsehen telefoonkabel over ge ringen afstand in gemeentegrond, mits opbreken en herstel van den weg voor rekening van den post- en telegraafdienst komen, bestaat geen bezwaar. Bij de om vraag bespreekt dhr. Fokker den snoei der boomen in het dorp en dhr. Over beeke verplaatsing van een paar borden te Westen-Schouwen. In een en ander zal getracht worden te voorzien. Bij het einde herinnert de voorzitter aan deze laatste vergadering in het *bude lokaal, waarin sedert eeuwen het wel en wee dezer gemeente behandeld is, waarna de vergadering wordt gesloten. RENESSE. Op Hemelvaartsdag, 29 Mei a.s., zal alhier een concours wordenge- houden door den Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schouwen en Dui- veland. Daartoe heeft zich uit de bur gerij een comité gevormd van de vol gende samenstelling: eere-voorzitter bur gemeester Scholder; voorzitter M. J. Jon- ke vice-voorzitter J. C. Dalebout, le secretaris; J. M. de Nooijer, 2e secreta ris; A. de Riiiter, le penningm.; M. de zijn schouder en haar stem werd zachler. Je moest wel eens -een lesje aan Samantha nemen Samantha? Gisterenavond heeft ze jou en Hazel samen gezien. Ik ook. Dat was misschien het bitterste oogenblik van mijn leven. En wat moet het dan wel voor Saman tha geweest zijn? En toch heeft ze Hazel gered, omdat zij van jou houdt. Als jij echt van Hazel houdt, doe dan voor haar wat Samantha voor jou gedaan heeft. Een spottende lach brak van haar lippen. En dat, George, zal straf ge noeg zijn voor meneer Stocker. Nooit in haar leven had ze zoo lang achter elkaar gesproken. Toen ze klaar was, trilde zij over al haar leden, de tranen sprongen haar in de oogen. Zij zag hem, zooals ze gezegd had, als een klein kind, het eenige kind, dat haar was overgebleven! Wanhopig greep ze hem beet, drukte zijn hoofd aan haar hart, in het bewustzijn, dat hij aan een ziekte leed, die veel gevaarlijker was dan diphteritis, die hij als kind had ge had, ook dat hij haar zou kunnen wor den ontnomen. H^ar greep was zoo ge weest, dat hij moest worstelen om los te komen. Zij omklemde hem vaster. Plotseling hield hij op met vechten; haar kracht had gezegevierd. Zij begon zijn naam te fluisteren, als neuriede ze wee moedig tegen een ziek kind: Georgie, Georgie! Toen haar greep wat minder vast werd, lichtte hij het hoofd en en kustte haar. Het was nu zijn beurt om haar te troosten. Dat had hij na zijn vaders dood niet meer gedaan. Zij had het pleit gewonnen. Roo, 2e penningm.; L. Kappers; leden H. Franken, M. v. d. Werf, M. Verse- put, C. M. Evertse, J. Bienefelt, G. Horst. De voorbereidende werkzaamheden zijn in vollen gang. Reeds mocht een flink bedrag voor het te vormen garantie fonds worden ontvangen, zoodat de ver plichtingen tegenover Bondsbestuur en te ontvangen gezelschappen ten volle na gekomen kunnen worden. De heer M. Steur is weer zoo welwillend evenals bij vorige gelegenheden, zijn prachtig gelegen weide ter beschikking te stellen. De inrichting van het terrein is een ern stig punt van bespreking geweest in het comité. Besloten is te trachten wederom een buffet en een danstent te krijgen, zoo mogelijk gecombineerd. ELLEMEET. Zaterdag 22 Maart hield de afdeeling EllemeetEikerzee van den Bond v. Staatspensionneering een vrij druk bezochte propaganda-avond in café van der Have te Ellemeet. De voorzit ter, dhr. A. v. d. Weijde,. opende dezen avond met een hartelijk welkom toe te roepen aan de aanwezigen en hun aan te sporen als leden van den B. v. S. schouder aan schouder te blijven stand houden, tot het mooie doel bereikt zal zijn. Wanneer een minister na eenige jaren z'n functie te hebben waargeno men, recht heeft op een pensioen van 4 a 5000 gulden, dan heeft toch zeker een arbeider, die z'n heele leven hard heeft moeten werken, aanspraak op een onbezorgden ouden dag. Nadat vooraf eenige bondsliederen waren gezongen werd een tooneelspel in drie bedrijven opgevoerd: „Levensdeining", dat ons in schrille kleuren het leed van behoeftige ouden van dagen liet zien en de ver bittering die ontstaat, wanneer een ar beider die zijn beste jaren aan een zaak heeft gegeven na het bereiken van een zekeren leeftijd zonder meer op straat wordt gezet. Het kluchtspel: „Hannes wordt ingekwartierd" zorgde na de pauze voor de vroolijke noot. Een en ander werd door het publiek zeer gewaardeerd, getuige menige traan, die tijdens het tooneelstuk stil werd weggeveegd en de gulle lach die weerklonk, bij het tweede nummer. Dhr. Im. J. de Glopper, die de leiding van de tooneelclub had, ver dient zeker een woord van waardee ring voor de wijze waarop hij zich van zijn moeilijke taak heeft gekweten. Voor de afwisseling werd door eenige leden van de afdeeling Brouwershaven het bondslied gezongen en een voordracht „Een klein misverstand" gegeven. Beide nummers oogstten een zeer verdiend a.p- plaus. Toen twee heeren nog ieder een lied hadden ten beste gegeven sloot de voorzitter deze gezellige avond, die ze ker aan zijn doel heeft beantwoord, met een woord van dank aan de medewer kenden en een opwekking tot aanslui ting Een bal hield de aanwezigen nog eenigen tijd bij elkaar. AANBESTEDINGEN. OUD-VOSSEMEER. Er werd alhier aan besteed op Maandag j.l. de bouw van een lokaal aan de school met den Bij bel. Ingeleverd 12 biljetten, hoogste f 5425; de laagste op één na: M. C. v. Driel te Oud-Vossemeer f 4396; laagste de Burck te Tholen f 4390. Gunning aan gehouden. POST EN TELEGBAPHIE. HOE HELP IK DE POST... Onder dezen titel heeft het hoofdbe stuur der P. T. en T. een boekje uitge geven, dat in 700.000 exemplaren koste loos onder het publiek zal worden ver spreid. Geïllustreerd door zeer sugges tieve teekeningen van Ton van Tast wor den in dat boekje het publiek wenken gegeven als: adresseer uw brieven vol ledig; vermeld postbusnummer of adres ;van afzender; plak den postzegel rechts boven op de enveloppe; verzend vroeg op den dag enz., enz. Een practisch idee HOOFDSTUK XVII. Hoe olies terecht kwam. Een klare Octobermaand deed haar in- tree in de vallei van de Spragges. George hield van de herfst, omdat hij dan lange dagen in de heuvels kon zwerven, op jacht naar kwartels of visschen op de rotsen onder het condornest. Of hij kon urenlang liggen in het riet, dat 't moeras omzoomde, op den uitkijk naar alle mo gelijke soorten eenden. Augustus en Sep tember had hij alleen met zijn moeder doorgebracht, want Samantha was gaan logeeren bij een oom van moeders kant in San Clemente. Ze wilde graag gaan en juffrouw Spragge was te verstandig geweest om zich er tegen te verzetten, hoewel al het huiswerk nu op haar neer kwam. Misschien had ze wel gehoopt, dat Geo'rge het meisje zou missen, maar daar liet hij niets van merken. Hij sprak heel weinig en deed meestal zwijgend zijn werk. Hij ging weinig naar Aguila en ging heelemaal op in het bouwen van een dam, voor de bevloeiing van het land dat beneden de brug lag. Tegen het einde van September trouw de Hazel met Wilbur. Er stond een be richtje over in de „San Lorenzo-tribune", met een noot van de redactie die de lezers er aan herinnerde, dat miss Hazel Goodrich op „Spragge's Hoeve" dooreen ratelslang was gebeten. George las dat bericht op een avond na het eten. ds t w*.]

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5