Zierikzeesche Nieuwsbode IrTt Haarwai abonnement: Woensdag 26 Maart 1930. zierikzeesche courant. JJ*1*dej?0™a* Ja, advert ENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad en Provincie. STER-TABAK Sproeten komen Yroeg in Sprutol Bij alle Drogisten Prjj» per 8 maanden f 1,60, franco per post 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummer» 5 oen*. Venaohgnt Mnd., Wnsd. en VrQd. Tel. No 82. - Po»tgiro 187677. - No. 11982 >i<wtNr M I IflST-i. f*n 18 ragele 60 et»., TM 4 regels on daarboven 20 ot>. per regel. Eeolames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Iuroading op den dug tu uit gave vóór 10 or*. Olt nummer bentint uit 2 bladen. uito.lIjk to uur oo dan dag uitgaat Zl], dis zich van af heden op om blad abunnaeren, ontvangen da tot 1 April a.s. vsrschljnecde nummers GRATIS TWEEDE KAMER. Landbouwinterpellatie. Aan de orde is de interpellatie v. d. Heuvel over de landbouwcrisis, inzon derheid in de akkerbedrijven. De heeer v. d. Heuvel (a.r.) zegt, dat land- en tuinbouw in groote moeilijk heden verkeeren, maar dat hij alleen den akkerbouw bespreken wil. Hij be toogt, dat de opbrengst in geld van de landbouwproducten in het laatste vijf jarige tijdperk 10 pCt. lager is geweest dan in een zelfde tijdperk vóór den oorlog. De toestand ziet er zoo hope loos uit, dat, wordt niet ingegrepen, dui zenden boeren het bestaan onmogelijk wordt. Alle andere landen stellen zich anders tegenover het vraagstuk dan Ne derland, dat het eenige land is met on beschermde landbouw. Spr. meent, dat hier een taak is weggelegd voor den staat, nu op onze bedrijven handelspoli tieke aanslagen worden gepleegd. Schoo- ne woorden helpen niet in dezen acuten noodtoestand. Hij oppert verscheidene mogelijkheden om den landbouw te hel pen (indiening van een landbouwsteun- wet, invoerrecht op tarwe en rogge, tijdelijke afschaffing van den vleesch- accijns, regularisatie van den graaninvoer, uitvoerpremie voor aardappelmeel, voor schotten aan coöperatieve aardappelmeel fabrieken, steun aan de suikerindustrie) en vraagt, of de regeering nog over andere hulpmiddelen beschikt. Minister Ruys zegt, dat eerst in het najaar van 1929 de groote daling van de prijzen is ingetreden, en daarmede de crisis. De toekomst, hoewel niet hoop vol, is volstrekt onzeker. Het oogenblik voor diep ingrijpende maatregelen is nog niet aangebroken. Spr. verklaart, dat tegen de meeste gevraagde maatregelen niet geringe be zwaren bestaan. Afschaffing van den Vleeschaccijns zou alleen te goede ko men aan de gebruikers van rundvleesch. Invoering van een graanrecht is niet mogelijk. Als communis opinio is aange nomen, dat de eerste levensbehoeften niet mogelijk. Als communis opinio is aangenomen dat de eerste levensbehoeften niet mogen worden getroffen door 'n belasting. Een uitvoerpremie op aardappelmeel kan direct ongedaan worden gemaakt, ö00r dat het benadeelde land een invoerrecht er tegenover kan stellen. Wat de vraag betreft: heeft de regeering nog andere hulpmiddelen waarmede ze in den acu ten noodtoestand kan helpen, daarop antwoordt de minister, dat de regeering niet beschikt over een hulpmiddel, waar mede zij onmiddellijk in den critieken toestand kan helpen. De toestand is ontstaan door de prijs daling en de regeering kan daarin geen verandering brengen. Zij moet voortgaan met die maatregelen, welke strekken tot intensifeering van den landbouw en het geven van goede voorlichting. Spr. wijst verder op de proefvelden, de proefboer- derijen, de demonstratievelden, maat regelen, welke, zoover de middelen het toelaten, kunnen worden uitgebreid. De veronderstelling is niet gewaagd, dat de landbouwcrisis een proces is, dat niet met onmiddellijk werkende midde len te overwinnen is. De regeering is van den efftst van den toestand door drongen en zal niet nalaten die middelen te overwegen, welke tot verbetering van den toestnad kunnen leiden. Z1ERIKZEE. Mevr. A. v. d. Hoeven 'en de heer J. J. Cock alhier, zijn begif tigd met het witte mobilisatiekruis, waar van de uitreiking, binnen afzienbaren tijd, op eenigszins plechtige wijze zal plaats vinden. Bij Kon. besluit van 24 Maart is benoemd tot burgemeester der gemeente Oud-Vosmeer, de heer J. G. Hamer. BURGH. Maandagavond j.l. werd in de zaal van hotel v. d. Moer, vanwege de afd. Haamstede—Burgh van den Natio- nalen Bond „Het Mobilisatiekruis", ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, een druk bezochte bijeenkomst gehouden. Be halve leden, verscheidene dames en be langstellenden waren ook tegenwoordig de burgemeesters der beide gemeenten en majoor H. P. Geerke (lid van 't hoofd bestuur), de spreker voor dezen avond. Na opening door den voorzitter, dhr. A. F. K. Brandes, die allen welkom heette en zijn blijdschap te kennen gaf over de flinke opkomst, verkreeg na het staande zingen van 't oude Wilhelmus, majoor Geerke het woord. In een gloed- Een pijp, waaruit geen Ster-'^HJ tabak wordt gerookt, is als een miskende kameraad. Uw vriend wilt ge het beste geven, doe ook zoo met Uw pijp, stop ze met En Uw pijp zal een vriend blijken te zijn, die weinig van U vraagt, maar U veel genot schenkt. volle en met gespannen aandacht ge volgde rede behandelde spreker ver schillende doelstellingen van den Bond, die als eerste punt op zijn programma heeft het aankweeken en bevorderen van eenheid, saamhoorigheid en vaderlands liefde. Dat deze woorden geen ijdele klanken zijn, bewees spr. met treffende voorbeelden uit den mobilisatietijd. In de pauze vertoonde dhr. C. de Bruin een serie mooie lantaarnplaten en gaf daar bij een uitgebreide en duidelijke toelich ting. Daarna hervatte dhr. Geerke zijn rede met een uiteenzetting van 't weinige houvast, dat men meestal heeft aan ver dragen en verbonden en waaraan men veelal een uitlegging geeft, zooals het in zijn kraam te pas komt. Ten slotte wees spr. op de kracht, die van den Bond kan en zal uitgaan, als 't leden tal en de vriendschapsbanden sterk blij ven, men onderlinge en goedbezochte bijeenkomsten houdt en zooveel mogelijk tracht minder goed gesitueerden te hel pen en te steunen, 't Doel van den Bond is niet hoofdzakelijk het dragen van het Mobilisatiekruis, maar de ver sterking en instandhouding van het in stituut met zijn mooie beginselen. Een krachtig applaus was 's sprekers loon voor zijn treffende rede. Daarna verkreeg de eere-voorzitter, jhr. L. van Citters, het woord, die dank bracht aan spreker en vergadering en allen, die meegewerkt hebben om dezen avond zoo goed te doen slagen. Spr. wekte tevens op tot bezoek aan de vergadering van Dins dagavond te Haamstede, waarin plan nen zullen besproken worden tot feest viering ter eere van H. M. 50sten ge boortedag. Dhr. W. G. Boot Wz., burge meester van Burgh, voegde hier een en ander aan toe, waarna door dhr. Brandes een slotwoord werd uitgesproken. Mej. v. d. Stolpe, even bereidwillig als altijd, wisselde den avond af met haar goed pianospel. ST.-ANNALAND. Bij den landbouwer P. Hage werd Maandag door een koe een drieling ter wereld gebracht (2 mann. en 1 vr.) Moeder en kinderen maken het uitstekend. PROV. ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS- EN ARCHAEOLOGISCHE COMMISSIE. Aan het jaarverslag van bovengenoem de Commissie is het volgende ontleend: Het verheugde de commissie te mogen vernemen, dat ook het Dag. bestuur der P.Z.E.M. er naar streefde, het landelijk schoon zoo min mogelijk te ontsieren door bovengrondsche netten. En hoewel het niet doenlijk is gebleken, het hoog spanningsnet overal ondergrondsch aan te brengen, mag toch worden geconsta teerd, dat de vrees voor ontsiering van de Middengroep althans tot nog toe denkbeeldig is gebleken. Voor Schouwen, welks landschap overigens een ander beeld vertoont, kon zulks, mede door de weinig aesthetische wijze, waarop de bovengrondsche geleiding is aangebracht, echter zonder meer niet worden gezegd. Ged. Staten verzochten advies inzake het bij hun ingekomen verzoek om ad- haesie van B. en W. van Haamstede op een adres aan het Rijk om restauratie van den z.g. Plompen toren te Koude- kerke (S.) Nadat de heer Joh. Hoogen- boom, lid der commissie een uitvoerig onderzoek had ingesteld, kan de com missie adviseeren, de gevraagde adhae- sie te verleenen en deed daarbij op gave van de noodzakelijkste herstellings werken. Ook kon worden geadviseerd te voldoen aan het verzoek van Tholen om provinciale subsidie voor de restau ratie van den toren, wanneer ook het Rijk zijn medewerking verleende. (Op de rijksbegrooting voor 1930 zijn echter nog geen gelden hiervoor uitgetrokken). Het gemeentebestuur van St.-Maartens- dijk werd verzocht er tegen te willen waken, dat de toren niet werd verknoeid en met name geen moderne klinkers, doch oude handvormsteen bij de restau ratie zou worden gebruikt. Hoewel de commissie haar goeden raad aanbood, achtte het gemeentebestuur haar geen antwoord waardig. Ten aanzien van de Zeeuwsche molens wordt medegedeeld, dat t.a.v. den mo len „De Verwachting" te Tholen, op het eind van het jaar, nog onderhandelingen inzake herstellingswerkzaamheden tus- schen eigenaar en bovengenoemde ver- eeniging hangende waren. het voorjaar, koop tijdig een pot LANDBOUW EN VEETEELT. Vrijdagavond werd het eerste cursus halfjaar aan den landbouwwintercursus te Nieuwerkerk besloten met een open bare les. Tegenwoordig waren de leden der commissie van toezicht, de beide wethouders, de kring-voorzitter van de afd. Schouwen-Duiveland van de Z.L.M. enkele ouders en verdere belangstellen den, welke allen door den voorzitter der Comm. van Toezicht, de heer W. H. v. Oeveren bij opening der bijeenkomst werden welkom geheeten, waarna deze het woord gaf aan den heer Eveleens, leider van den cursus. Deze vroeg de cursisten achtereenvolgens over kiemings- voorwaarden, keuring der zaden te velde, kiemkracht, zuiverheid en gebruikswaar de, rijenteelt, hooibouw, onkruid en be strijding daarvan. Na een korte pauze behandelde hij met hen schadelijke zoog dieren en vogels, schadelijke insecten en hun bestrijding, wormen en weekdieren in verband met landbouw en veeteelt. Uit de antwoorden bleek voldoende, dat de leérlingen met vrucht het onderwijs hadden gevolgd. De heer Eveleens deel de daarop mede, dat volgens hem, ge zien de puntenlijst, allen, 19 in getal, wel konden worden toegelaten tot het 2de gedeelte van den cursus. Hij drukte hun op 't hart het geleerde te repe- teeren en een en ander aan de praktijk te toetsen. -De voorzitter der commissie van toezicht dankte den heer Eveleens voor het goed ten einde brengen van den cursus, het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van een lokaal met licht en verwarming en de overige aan wezigen voor hun belangstelling, terwijl spr. ook de cursisten aanspoorde, de ver zamelde leerstof bij te houden en te vermeerderen op de in Mei te houden excursie door den Wilhelminapolder. Na dank van den leider aan spreker, ein digde de bijeenkomst. ELKERZEE. De Coöp. Landbouwaan- koopvereeniging „Soharendijke W.T." hield Woensdag 1.1. haar jaarvergadering in café Hanse. Zoowel ledental als omzet bleken over 1929 stationnair te zijn ge bleven. Gewezen werd op de goede re sultaten, bereikt met het voorkiemen van .pootaard appelen, terwijl ook het groote voordeel bleek, gelegen in het onderzoek van verschillende voeder- en kunstmest stoffen. Na afdoening der zakelijke agen da sprak de heer ir. C. Koopman te Zierikzee, over het „Veilingwezen". Goed sorteeren en afleveren van land- en tuin bouwproducten zijn in de eerste plaats wenschelijk. Aardappelen en uien passen in het stelsel van veilen zeer goed, wat spreker duidelijk deed uitkomen en bij zonder aanbeval. Het veilen van pro ducten biedt dit groote voordeel: Men krijgt waarde voor zijn artikel naar ge lang van kwaliteit en assortiment. In den vrijen handel wordt alles over den zelfden kam geschoren. De nieuw in Zie rikzee te stichten veiling zal goed werk kunnen doen. Waarom spreker er krach tig op aandrong daarvan lid te worden. Na beantwoording van verschillende te dier zake gestelde vragen werd den heer Koopman dank gebracht voor zijn leer rijke voordracht. STAVENISSE. Zaterdagmorgen had al hier plaats de openbare eindles van den algemeenen winter-landbouwcursus, gedu rende 2 winters gegeven door de neeren Oudesluijs en Buijze. Met 12 leerlingen begonnen werd deze cursus met 9 be ëindigd. Aanwezig waren de heeren Ste vens, rijkslandbouwconsulent, B. en W. en een paar leden der commissie v. toe zicht. Uit de gegeven antwoorden toon den de leerlingen over het algemeen de gegeven lessen met vrucht te hebben ge volgd, zoodat de heer Stevens aan allen al was het ook in verschillenden graad een diploma kon uitreiken. Hij ried den jongelui ten zeerste aan, nu niet op hun lauweren te gaan rusten, maar te trachten door b.v. vervolgcursussen hun kennis uit te breiden. Alleen door theo retische kennis, gepaard aan practijk, kan men, voornamelijk in deze moeilijke land- bouwtijden, misschien het hoofd boven water houden. Door verschillende spre kers, o.a. burgem. Hanssens, dhr. Suur- land enz., werden woorden van dank gebracht aan allen, die tot dezen cursus hsdden medegewerkt. Ook de beide on derwijzers betoonden hun dank aan de autoriteiten, waarna de oudste leerling, Adr. v. Oeveren, namens de mede-teer lingen allen dank zeide voor de gelegen heid dezen cursus te kunnen bezoeken en den onderwijzers voor de van hen ontvangen lessen, waarop hij hun beiden een mooi cadeau aanbood. COÖPERATIEVE SUIKERFABRIEK „ZEVENBERGEN". Van bevóegde zijde vernemen wij, dat de afrekening, welke de leden van bo vengenoemde fabriek dezer dagen heb ben thuis gekregen, danig is tegenge vallen. Verleden najaar was hun f 10 per 1000 K.G. bieten voorschot uitbetaald, maar nu is gebleken, dat vele leden te veel hebben ontvangen. Sommige moeten zelfs meer dan f 4 per 1000 K.G. te rugbetalen, waardoor zij een eindprijs voo.' hun bieten ontvangen van beneden f6 per 1000 K.G. Gevreesd wordt, dat deze uitslag vele leden ertoe zal ver leiden, hun bieten aan de Centrale Sui kermaatschappij te verkoopen tegen f 14 per 1000 K.G. Zeker is ook, dat het bij de statuten toegelaten maximum-aantal leden hun aandeelen hebben volgestort. Angstig vragen velen zich af, of nè de „Zeeland" nu „Zevenbergen" aan de beurt zal zijn te verdwijnen. ONDERWIJS. HET METRIEKSTELSEL IN SCHOOL. De minister van O.. K. en W. heeft in een schrijven aan den hoofdinspecteur van het lager onderwijs de wenschelijk- heid uitgesproken, dat de lagere school zich zooveel mogelijk zal aanpassen bij een eenvormig gebruik van maten en ge wichten en bij eenvormige schrijfwijze daarvan, wat beteekent, dat op alle scho len dezelfde maten geleerd dienen te worden met het gebruik van de zelfde symbolen, zoodat b.v. zullen wegvallen maten als M.M., M.M.2, D.S., S., d.S„ c.S., M.L., K.L., H.M.3 enz.- AANBESTEDINGEN* Door het bestuur van den Calamiteu- zen polder Burgh en Westland werd Dinsdag j.l. aanbesteed herstel, vernieu wing en onderhoud van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiïngswerken voor de waterkeering aan genoemden polder tot en met 30 April 1930. Ingeschreven was door: J. de Oude, Zierikzee f 14050; M. v. d. Velde, Brufnisse f 14285; L. van Poperen, Sirjansland f 14390; N. v. d. Linde, Scharendijke f 14436; P. Romeijn, Burgh f 14650; W. de Voogd, Scharen dijke f 14700 en J. v. d. Panne, Scha rendijke, f 16500. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten is het werk aan den laagsten inschrijver gegund. Bij de door 't waterschap „St.-Maar tensdijk" gehouden aanbesteding van de verhooging en verzwaring van den zee dijk van den polder „Slabbecoorne" werd ingeschreven als volgti M. L. Duijnhou- wer te Scherpenisse voor f 7000; N. Ne- lisse, St.-Maartensdijk f 7118,90; S. Pol- derdam, id. f 6533; A. Wesdorp te Sta- venisse f 7147; L. van Popering, Sir jansland f 7590; J. de Oude, Zierikzee f 7612; M. v. d. Velde, Bruinisse f 7630; G. Bolier, Scherpenisse f 7260; J. van Vossen, St.-Annaland f 7100 en J. Elen- baas, id. f 7500. Het werk werd opge dragen aan den laagsten inschrijver S. Polderman te St.-Maartensdijk, voor f 6533. RKiUlNiEUW&. DE NED. HERVORMDE KERK TE GOES. Onder zeer groote belangstelling heeft Dinsdagavond de restauratie-commissie de geheel gerestaureerde kerk der Nederl. Herv. gemeente te Goes aan de kerk voogdij overgedragen. Onder de aanwe zigen werden opgemerkt de minister van O., K. en W., mr. J. Terpstra, mr. J. W. Quarles van Ufford, Comm. der Kon. in Zeeland, leden van Ged. Staten, de chef der afd. Kunsten en Wetenschappen van het departement van O. K. en W., de heer G. A. Hajenius, burgemeester, en de beide wethouders. Medewerking werd verleend door Frans Hasselaar, organist der Westerkerk te Amsterdam en hef ,Chr. gemengd koor onder leiding van den heer W. 't Hooft. De voorzitter der restauratiecommissie, de heer J. M. v. Bommel van Vloten, voerde allereerst het woord, daarna de pres.-kerkvoogd dhr. v. d. Wart. Ook de minister en de comm. der Koningin voerden het woord. Na afloop van de plechtigheid in de kerk, heeft de res tauratiecommissie aan genoodigden een thé aangeboden in het Schuttershof. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. Te Nijmegen is bij een pakhuisbrand, die ook de bovenstever dieping aantastte, de 72-jarige L. S. om het leven gekomen. De 70-jarige zuster van de verongelukte kon worden gered. Te Borssele, op Zuid-Beveland, zijn schuur en wagenhuis van den landbou wer van 't Westeinde afgebrand. Enkele kalveren en biggen zijn in de vlammen omgekomen. De brand moet zijn ontstaan door het lossen van een schot op een kip, die op het dak zat. Te Nieuw- Buinen is de chauffeur van den heer H. Seipkens te Buinerveen met een vracht auto geladen met zakken aardappelen in het Zuiderdiep gereden. Op de auto had den eenige kinderen, die te Nieuw-Bui- Purol wrijven des morgens; daardoor wordt het mooier én zachter en blijft bovendien na het lïy* kammen den heelen dag keurig zitten. Doozen 30-ti0 en 90 ct. Tubc 80 cl. Bi| Apotb. u Drogisten! nen de school bezoeken, plaats genomen. De chauffeur slaagde erin, alle kinde ren te redden, behalve het 11-jarig doch tertje van den heer S. Zij was onder een zak aardappelen geraakt en werd levenloos uit het kanaal opgehaald. Te Lieshout (N.-B.) had het 2-jarig doch tertje van de fam. v. R. het ongeluk, bij het omvallen van een brandend pe troleumstel, zich zoo te verbranden, ten gevolge waarvan het is overleden. INFLUENZA IN EEN KAZERNE. In het garnizoen te Arnhem heerscht op het oogenblik een influenza-epidemie, waarvan vooral de infanterietroepen in de Menno van Coehoornkazerne slacht offer zijn. In het Militair Hospitaal zijn reeds 75 patiënten opgenomen. De ge vallen zijn over het algemeen van lich ten aard en de ziekte heeft een goed aardig karakter. TELEGRAMMEN» NAAKTLOOPER GEARRESTEERD, HILVERSUM (V.-D.) Gedurende ruim een half jaar is de politie te dezer stede bezig geweest een naaktlooper, die de afgelegen lanen dezer gemeente en mis schien ook wel daarbuiten onveilig maak te, in handen te krijgen. Wat er ook werd gedaan, het gelukte de politie niet de hand op hem te leggen. Onder an deren heeft men een aantal agenten in damcsltleeren in de stille lanen laten wandelen, doch ook zonder resultaat. Avond aan avond heeft een rechercheur zich daarna op een punt opgesteld waar de naaktlooper eenige malen was ges'g- naleerd en eerst Dinsdagavond gelukte het dezen een man, wiens signalement overeenkwam met dat van de gezochte, per rijwiel te arresteeren. Deze erkende dat hij zich in den laatsten tijd her haalde malen had schuldig gemaakt aan naaktloopen. Het is thans zoo goed als zeker dat het deze man is die tal van vrouwen heeft lastig gevallen. Donder dagmiddag zullen verscheidene dames met den aangehoudene ten politiebureele te Hilversum geconfronteerd worden. BRANDSTICHTING? ZEIST (V.-D.) De schoenmaker-winke lier, wiens woning met winkel aan den Voorheuvel in den nacht van 21 op 22 Februari j.l. door brand werd verwoest, waarbij de geneele inventaris verloren ging, is thans ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld, aangezien de opgegeven oorzaak van den brand, namelijk het omvallen van een kachel, achteraf niet wordt aanvaard, terwijl de betrokkene tevens verdacht wordt gefingeerde posten te hebben op gegeven aan de Mpij. „De Nederlanden", waarbij een en ander was verzekerd. JEUGDIGE BOEFJES. SCHOONHOVEN (V.-D.) Gedurende eenige weken is een 4-tal knapen van 8 tot 10 jaar alhier bezig geweest om bij herhaling winkels te bezoeken, met het oog om al wat van hun gading was weg te nemen. Zij hadden in het bijzon der het oog op snoeperijen, sigaren, si garetten, tot zelfs schoenveters en bloc notes. Zij duwden die door openstaande deuren of stapten de winkels in vroe gen om doozen of iets dergelijks en hadden dan de buit reeds binnen voor de winkeliers voor kwamen. Het staat thans reeds vast, dat zij op deze wijze niet minder dan 27 winkeliers hebben bestolen, die allen de boosdoenertjes heb ben herkend. Dezer dagen werden zij op heeterdaad betrapt en is proces-ver baal tegen hen opgemaakt. MARCONI'S NIEUWSTE UITVINDING. GENUA (V.-D.) Woensdagmorgen heeft Markies Marconi van zijn jacht „Elec- tra" de electrische tentoonstelling te Sydney (Australië) draadloos geopend. Nadat de radioverbinding op korte golf met Australië, een afstand van 11000 mijl, was tot stand gebracht, nam Mar coni de microfoon en las een boodschap voor. Hij zette uiteen wat hij voorne mens was te doen, namelijk door toe passing van zijn nieuwe uitvinding het licht op de tentoonstelling in Sydney te ontsteken. Voor deze proef bestaat groote belangstelling. Marconi zou in den loop van den morgen de proef nemen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 25 Maart. f20000: 13047. f5000: 3342. f1000: 2152, 5682. f400: 4969. f200: 20720. f100: 4694, 13820, 19893. Trekking van 26 Maart. f1500: 11794. f200: 16124, 17590, 18718. f 100: 1479, 7610, 11775, 12042, 18681, 14579, 17453, 188R2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1