Zierikzeesche Nieuwsbode •AMSTEL-, BATTERU, TWEEDE BLAD Algemeen Overzicht. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten BINNENLAND. Uit Stad ©rs Prowinoie. behoorendg bij da Tin Vrijdag 21 Maart 1930, 10. 11980 DE AFGEBROKEN VERLOVING. - LORD BALFOUR f - PRIMO'S UITVAART. De Boekarester Tara heeft dezer da gen onthuld 'hoe het mogelijk was, dat prinses Ileana van Rumenië zich met graaf Hochberg verloofd had, zonder dat men eerst behoorlijk informatie's had in gewonnen naar den verloofde. De „Daily Telegraph1' ontleent aan dit relaas het volgende De prinses had den graaf her eerst verleden jaar te Sigmaringen ont moet, waar beiden op elkaar verliefd wa ren geworden. Zij hadden afgesproken voorloopig niemand iets te zeggen, doch" elkaar spoedig weer te ontmoeten. In het najaar kreeg daarop koningin Mar;a een brief van haar oude vriendin, de prinses van Pless, met de meedeeling dat haar zoon Alexander binnenkort een reis naar het Oosten zou maken en met het verzoek hem bij die gelegenheid ten hove te ontvangen. Dat verzoek willigde de koningin, die van niets wist natuur lijk in. Zij was totaal verrast toen een paar dagen na 's graven komst prinses Ileana hand in hand met graaf Alexan der voor haar verscheen met de mede- deeling: "Moeder, wij houden van elkaar en vragen uw verlof voor ons huwelijk". In haar verrassing gaf de koningin haar toestemming, zonder eerst de gebruike lijke inlichtingen te laten inwinnen. Eerst nadat het engagement officiéél was af gekondigd en toen het jonge paar al op zoek was naar een geschikt paleisje te Boekarest, kwam er een bode van ko ning Alexander van Servië, den zwager van de prinses met de bekende onthul lingen. Dienzelfden dag kwam de prin ses van Pless in de Roemeensche hoofd stad aan, doch was 's avonds weer ver trokken. Prinses Ileana werd van de zaak onkundig gelaten zoolang haar verloofde te Boekarst vertoefde. Toen zij hem naar den trein gebracht had en bij haar te rugkeer ten paleize zuchtte: „Hij is weg" antwoordde haar moeder veelbeteeke- nend: „Ja en voor goed!" Het ware kwam de prinses echter pas te weten toen zij met haar moeder op de boot zat naar Egypte. De naam van den Woensdag overleden Britschen Staatsman Balfour zal voor al tijd verbonden blijven aan twee belang rijke documenten: de „verklaring van Balfour", waarin hij den Joden, als be looning voor de diensten die zij in den oorlog aan de zaak der gealliëerden be wezen hadden, „een nationale woon plaats" in Palestina beloofde en aan de „nota van Balfour" over de onderlinge schulden der gealliëerden. In deze nota aan den Franschen gezant |en de ver tegenwoordigers vafr andere- Europee- sche mogendheden legde hij het beginsel neer, dat Engeland, ofschoon het meer geld aan anderen geleend dan zelf ge leend had, voorstander was van een alge- meene schrapping van schulden tusschen de gealliëerden, het niet kon toestemmen in schrapping van Europeesche schul den, welke het te innen had, zonder dat daarbij rekening werd gehouden met de Engelsche schuld aan Amerika. Engeland wilde echter op niet meer aanspraak maken dan het zelf aan Amerika ver plicht was te betalen. In het begin van 1925 bracht Balfour een bezoek aan Palestina, waar de Jood- sche bevolking hem als de stichter van haar nationale woonplaats met geest drift inhaalde, maar de Arabieren hun vijandschap tegenover hem niet verheel den, zoodat dit bezoek geen indrukken van onvermengde voldoening bij hem na liet. Toen hij van Palestina naar Syrië ging, nam de vijandigheid der Arabie- ren den vorm van een rechtstreeksche bedreiging aan en was de Fransche over heid dankbaar, dat zij zich van de ver antwoording voor zijn veiligheid ontsla gen kon rekenen, nadat zij hem snel uit het land had weggebracht. Wanneer Balfour ook geen staatsman was van het kaliber der groote politieke figuren van de vorige eeuw, toch heeft zijne persoonlijkheid haar stempel ge drukt op het staatkundig leven van zijn tijd. Balfour wordt Zaterdag begraven op zijn landgoed te Whittinghame in Schot land. Den zelfden dag wordt in de abdij van Westminster een herdenkingsdienst gehouden. Het stoffelijk overschot van Primo de Rivera is Woensdagochtend te Madrid aangekómen. Het werd opgewacht door den huidigen minister van Arbeid, alle voormalige ministers der dictatuur en tal rijke officieren. De baar werd in een tot rouwkamer ingerichte wachtkamer geplaatst. De vroegere adjudanten van den generaal betrokken de eerewacht. Van halfacht af werden verscheidene missen gecelebreerd, welke tot half 9 duurden, waarna 't publiek verlof kreeg langs de kist te defileeren. Om half tien werden de missen hervat, de laatste werd om half elf opgedragen in tegenwoordig heid van den koning en alle ministers. Om elf uur vormde de stoet zich. De Infant Ferdinand, die den Koning ver tegenwoordigde, opende met de geheele regeering den stoet van rouwdragenden, Gebruik hiertegen de Zenuwstiliende en Zenuwsterkende Glazen Puisje 75 cent. Hij Apoth en Drogisten. welke naar het kerkhof van San Isidore schreed. Langs den geheelen weg stond het garnizoen in een dubbele haag op gesteld en bracht de eerbewijzen. De menigte ontblootte zwijgend het hoofd met het voorbijtrekken van de baar, die in de nationale vlag was gehuld en op een affuit was geplaatst. Bij de ter aardebestelling heeft gene raal Anidor een rede gehouden uit naam van de vroegere ministers der dictatuur en van de familieleden. Hij dankte de bevolking van Madrid en van heel Spanje voor de eer, die zij den man bewezen had, die een voorbeeld van burgerlijke en militaire plichtsbetrachting geweest was. Tijdens de bijzetting werd door de artillerie een salvo gelost. Daarna kon het publiek voorbij het graf defileeren, wat ongeveer een uur duurde. DE RIJKSMIDDELEN. De achteruitgang van de rijksmidde len in de maand Januari verwekte eenige onrust toen men het ging vergelijken met Januari 1929. Evenals toen dat lagere eindcijfer een gevolg was van een reusachtige op brengst van enkele middelen de Re gistratie- en Zegelrechten zoo zijn nu ook weer enkele posten aan te wijzen, wasrdoor het simpele naast elkander zet ter. van de cijfers vap de afgeloopen maand en van Februari 1929 geen juist beeld geeft. Wij behoeven ons slechts de strenge vorstperiode van Februari en Maart 1929 te herinneren, die een groot deel van ons verkeer stop zette. Het gevolg was, dat de invoer daalde en er minder verbruiksgoederen werden ver zonden. Een en ander weerspiegelt zich in de opbrengst der Invoerrechten en de meeste accijnzen. Opbr. in Februari: 1930 1929 (duizenden guldens) Invoerrechten5,789 4,674 Zoutac:ij s213 171 Geslachtaccijns970 810 Gedistilleerd accijns 2,785 2,391 Suikeraccijns 4,276 4,170 Tabaksaccijns2,264 1,966 Gaan wij de afzonderlijke middelen na, dan treffen slechts drie verminde ringen van eenig belang, n.l. die der Ryksinkomstenbêlasting, der Successie rechten en der Dividend- en Tantièmebe lasting De R.I.B. bracht met f 7,490,000 f 370 duizend minder op dan in Februari 1929. De dividend- en Tantièmebelasting heeft ook aanzienlijk minder bijgedragen tot de middelen. De opbrengst wa/f 777,0000 of circa f 320,000 minder dan in Febr. 1929. De mooie opbrengst der Registratie ten trekt de aandacht. In Februari brach ten die f 3,7 millioen op tegen f 2,9 in Febr. 1929. Er zit in de opbrengst dezer rechten veel wisselvalligs, wat in de eerste plaats veroorzaakt wordt door de registratieheffing van geplaatst aan deelenkapitaal. TWEEDE KAMER. Het Werkeloosheidsvraagstuk. Woensdag is de interpellatie-Visser be treffende het werkeloosheidsvraagstuk voortgezet. In het algemeen stond dit debat op een vrij hoog peil, ondanks alles, wat de communisten deden tot verlaging van het niveau. Men bekeek de zaak bree-f der dan de interpellant had gedaan, erf verschillende sprekers stuurden veel meen aan op algemeene werkverruiming, dart op eigenlijke werkloosheidsvoorziening. De heer Kupers gaf zich de moeite] de dwazigheden van De Visser over d^ toestanden in Sovjet-Rusland te bestrij-j den, met gegevens uit officiëele statis-j tieken, die bewijzen, dat daar de loonen belangrijk lager zijn, de werkloosheid veel grooter dan hier, terwijl de looneri in de werkverschaffing geihiddeld slecht^ 21 pCt. bedragen van de normale loonen» De omstandigheid, dat hij en enkele ande-j ren hadden aangedrongen op zekere voor4 keur voor het Nederlandsch fabrikaat, waar uit sleur vaak buitenlandschepro-| ducten werden besteld, maakte hem en, dr. van den Tempel in de oogen van Wijnkoop tot reddelooze protectionisten. De tenor van des heeren Wijnkoops rede was: „es ist nicht wahr.". De heer De Visser vond het noodig, te onderstellen, dat de gegevens, waaruit de heer Ku pers had geput, vervalschingen waren. Het doet denken aan den waard en zijn gasten. Een paar moties van den wasch- echten communist, waarin vol loon voor de werkverschaffing werd gevraagd (met een vacantietoeslag, riep de heer Duymaer van Twist) en een 40-urige ar beidsweek, kwam wegens onvoldoenden steun niet in behandeling. En daarmede was de interpellatie ge ëindigd. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen zal alhier op Donderdag 27 Maart a.s. voor de Vereen, voor „Volkenbond en Vrede" een lezing worden gehouden door Dr. E. van Raalte, internationaal journalist en publicist. Gaarne wekken wij onze le zers op deze lezing bij te wonen. Dr. van Raalte heeft hier verleden jaar een goede naam als uitmuntend spreker ver worven. Het is wel de moeite waard iemand te hooren die het Volkenbonds- werk van nabij gadeslaat. Vermoedelijk zal hij des namiddags een lezing hou den voor de leerlingen van de Rijks kweekschool. Alhier werd j.l. Dinsdag in het „Huis van Nassau", voor Schouwen en Duiveland het propaganda-comité geïn stalleerd, vanwege de Nederl. Christelijke Radio-Vereeniging. De vergadering stond onder leiding van den heer W. J. van Schelven, lid van den radiovereenigings- raad, der N.C.R.V., die de vergadering opende met gebed. Daarna deed de voor zitter mededeeling van alle ingekomen stukken en wees hij er op, dat bij de N.C.R.V. plaats is voor Hervormden, Ge reformeerden, Chr. Gereformeerden en Lutherschen, zoodat naast eenheid bij de N.C.R.V. te vinden is, eerbiediging van anderer geloofsovertuiging. Op de desbetreffende vraag, of de heeren zitting wilden nemen in de com missie, werd door allen bevestigend ge antwoord. Hierna verklaarde de voorzit ter namens de N.C.R.V., de propaganda- commissie voor geïnstalleerd. Na schrif telijke stemming werden vervolgens ge kozen tot voorzitter der commissie, de heer W. J. van Schelven; tot secretaris de heer B. C. de Mul en tot penningm. de heer C. C. D. Timmerman Az., allen wonende te Zierikzee. Leden van het comité zijn verder de heeren J. Baas te Zierikzee; W. Boogert, Oosterland; C. bij de Vaate, Nieuwerkerk; J. de Bruin, Brouwershaven; B. J. van Oeveren, Brui- nisse; P. J. Priemus, Zierikzee; L. M Sleendam, Zierikzee en M. J. van dér Werf, te Haamstede. Getracht zal wor den, zoo veel mogelijk leden te winnen, terwijl van tijd tot tijd een propaganda- vergadering zal georganiseerd worden. De voorzitter bracht vervolgens dank aan allen, die deze vergadering hebben voor bereid en inzonderheid aan den heer Timmerman die reeds geruimen tijd nut tig werk heeft verricht, in het belang der N.C.R.V. Na het sluiten der vergadering, eindig de de heer Steendam, op verzoek van den voorzitter, met dankzegging. SCHERPENISSE. De verkoop der kaar ten door de schooljeugd voor een hulde blijk aan het Ned. reddingswezen heeft alhier opgebracht f 16,32. KEGHTEAKESk ST.-MAARTENSDIJK. Bij arrest van den Hoogen Raad d.d. 17 Maart 1930 is vernietigd het arrest van 't Gerechts hof te 's-Hertogenbosch, waarbij J. J. S., alhier, in hooger beroep was veroor deeld tot eene geldboete van f100, subs. 50 dagen hechtenis, wegens het opzette lijk veroorzaken van stoornis in de wer king van eenig electriciteitsbedrijf, enz. en bepaald, dat requirant van rechts vervolging zal worden ontslagen. MNDBOUW Mi VEETEELT. ELKERZEE. Aan het verslag van de Coöp. Boerenleenbank „E.E.D." ontleenen we het volgende betreffende het 18e boekjaar (1929): Het ledental vermeer derde met 10, bedroeg einde-jaar 186. De rentevoet a 4 pCt. voor credit en 5 pCt. voor debet, is voor 1930 bestendigd. Geen enkele aanvraag om voorschot of crediet in 1. r. moest worden afgewezen. Op 31 Dec. was alle rente aangezuiverd. De kasomzet beliep f27051,17. Op 1 Jan. was er een saldo aan spaargelden van f 160943,11, een inbreng in 1929 van f59645,87, terugbetaald f65094,80, dus be droeg het spaarsaldo per 31 December f 155494,18 met f 6021,54 bijgeschreven en f 155,25 terugbetaalde rente. Aantal spaar ders is 200. Op 1 Jan. stond aan voor schotten uit f31,400; nieuwe verleend f 12600, afgelost f 17890, dus op 31 Dec. uitstaande f26110 aan voorschotten. De rente daarvan bracht in f 1536,50, met f 3,30 kosten. De bank telde 35 voorschot nemers op 31 Dec. 1.1. In loopende reke ning te vorderen f 127824,81; gedurende het boekjaar verstrekt f 153.444,96, totaal f281.269,77; door leden gestort f 118379,10; crediet verstrekt f 155584,11; aan de leden debet f35.059,71. Aan loopende rente ont vangen f7053,21, uitbetaald of bijgeschre ven f 1534,30. Er waren op 31 Dec. 54 rekeninghouders. Per 1 Jan. vordering op de Centrale Bank f40870,70. Van die bank ontvangen f151504,96; terugbetaald daaraan f 123130,80, dus op 31 Dec. te goed aan Utrecht van f 12496,54. De bank maakte in 1929 een winst van f676,26. Het reservefonds bedraagt thans f8452,59. In de algemeene vergadering werden het bestuurslid Jac. Spits, het lid van den Raad! van Toezicht Jac. v. d. Stolpe en de plaatsverv. bestuursleden, N. v. d. Linde en I. A. Padmos, met groote stem- menmeerderheid herkozen. Er waren ruim 90 leden aanwezig of vertegenwoordigd. ST.-MAARTENSDIJK. In de onder voor zitterschap van den heer M. J. Mol, ten huize van den heer Nelisse gehouden achttiende algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank waren 57 leden tegenwoordig. Uit het over 1929 in gezonden jaarverslag bleek, o. m. het vol gende: Het ledenaantal per 31 Dec. 1929 bedroeg 166. Einde 1929 hadden de totale ontvangsten bedragen f 6037.6,49; de totale uitgaven f 586653,92, zoodat eind 1929 een r-y-;- T' - -W fe- k Fet stoffelijk overschot van PRIMO DE RIVERA is van het hotel te Parijs, waar de staats man overleed, naar Spanje overgebracht. Hierboven het oogenblik, waarop de lijkkist uit het hotel wordt gedragen kasgeld gaf van f 17054,57. Op 1 Januari 1929 was van de spaarbank der Boeren leenbank ontvangen f 369880,25. In den loop van genoemd jaar werd ontvangen f245990,64, of in totaal f615370,89. Terug betaald werd f252415,60, zoodat per 31 December 1929 aan de spaarbank der Boerenleenbank moest betaald worden f363455,29. Op 31 Dec. 1929 waren in om loop niet minder dan 410 spaarboekjes. Aan uitstaande voorschotten had de bank per 31 Dec. 1929 te goed f 129004,71. De rekening-courant wees op 31 Dec. 1929 een tegoed aan van f 235226,22, met daar tegenover can 8 leden een schuld van f11583. Het aandeelenkapitaal bij de Cen trale Bank bleef f90. Herkozen werd als bestuurslid de heer M. J. Mol; als lid van den Raad van Toezicht werd herko zen do he-~ A. L. Hage; als plaatsverv. bestuurslid werd herkozen de heer J. M. Muller, terwijl als plaatsverv. lid van den Raad van toezicht eveneens werd herkozen de heer C. van Iwaarden. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Utrecht werd gekozen dhr. M. J. Mol. Evenals het vorig jaar was van het bestuur der coöperatieve elec- trische centrale een verzoek ingekomen, houdende verleening van subsidie. Beslo ten werd aan deze corporatie ook voor 1930 een steun te verleenen van f 250. De rente voor spaargelden werd bepaald op 3,96 pCt., terwijl voor op te nemen gelden 4,75 pCt. zal moeten worden be taald. Daarna sluiting. THOLEN. Vergadering der Boerenleen bank, op Dinsdag 18 Maart, in hotel Engelvaart. Voorzitter de heer C. H. A. Stoutjesdijk. Uit het verslag van den kas sier merken wij op, dat het ledenaantal bedraagt 250 en dat de totaal-omzet is ruim f 3000.000. Uitgegeven werden 421 spaarboekjes, 99 voorschotboekjes en 109 rekeningcourantboekjes. Het saldo spaar gelden bedroeg op 1 Jan. '29, f501248,89; ontvangen spaargelden f276809 30; totaal op 31 Dec. '29 f 820450,27. Uitgegeven spaargelden f 119201,38; nisuwe voorschot ten f77600; terugbetaalde voorschotten f49169,93; saldo voorschotten op 31 Dec. '29 f 161479,02; rekening-courant saldo uit gegeven f 302504,21schuldig aan leden f 113967,26; winst over 1929, f2279,05; re servefonds f22832,71. De financiëele com missie zegt in haar rapport, alles in orde te hebben bevonden en merkt op, dat de administratie keurig is gevoerd. De rente spaargelden voorschotten wer den vastgesteld op 4 en 5 pCt., ten min ste, indien geen verandering komt bij de rentestandaard der Centrale. Vastge steld werd volgens art. 34 der statuten de bedragen der voorschotten en cre- dieten, welke mogen worden verstrekt aan leden en vereenigingen. Na eenige discussie werden gekozen tot bestuurs lid dhr. C.H. A. Stoutjesdijk met 54 van de 56 St., tot lid van den raad van toezicht C. H. de Wit, met 51 stemmen; tot pl.v. bestuursleden, D. W. Klompe en J. A. Stoutjesdijk, met 48 en 45 st. Tot afgevaardigde naar de Centrale werd benoemd de kassier, tot secundes dhr. W. L. Klompe. Een voorstel van het bestuur, inzake pensionneering kassier, vond veel bespreking. Algemeen werd den kassier lof gebracht voor de wijze, waarop hij de menschen steeds hielp. Met alg. st. werd "daarop het bestuur gemachtigd, in dien geest stappen te doen. Verder werd het bestuur gemach tigd, 15 leden te royeeren als lid. De voorz. drukt zijn verontwaardiging uit, dat weer ruim 200 boekjes niet vóór 1 Maart zijn ingeleverd en stelt voor, in dien hierin geen verandering komt, de boete te brengen op f 2,50. Op voorstel- Jansen-Bierens werd deze met 2 st. tegen gebracht op f 5, terwijl de leden, die als nog hun boekjes binnen 10 dagen in leveren, fl boete zullen moeten betalen en na dien datum f5. Een voorstel-L. W. van Dijk, om voor het indienen van candidaten 20 leden te doen teekenen, werd door het bestuur overgenomen en met alg. st. aangenomen. Een voorstel- Haayer, om de boeten te storten in de kas van het Gr. Kruis alhier, zal in een volgende vergadering worden afgehan deld. Eenige leden zagen gaarne, dat het bestuur op het oogenblik eenigszins soepel was, met het terugvorderen der voorschotten en storten van rente. De voorz. zegt, dat het bestuur lankmoedig genoeg is geweest, doch sommigen zijn te onwillig, dit het bestuur te vragen en draaien hun hoofd ora, indien zij fiÜiEgr stuk 25 cl ovemL\^eckaJjübaa^\ tlV.Sebc.7kters Prinsengracht r AMSTERDAM TEL48882 den voorzitter tegenkomen. Hij raadt aan, dat vóór 1 April de rente zal wor den betaald van de voorschotten, daar deze anders zullen worden opgezegd. Naar aanleiding eener vraag, merkt de voorz. op, dat slechts gelden worden verstrekt op 2 goede borgen of op hy potheek. Hierna sluiting. DE OVERWINTERING DER BIJEN. De overwintering en uitwintering der bijen is, dank zij het gunstige winter weer, zeer goed geweest. De bijen had den nu en dan in Januari en Februari gelegenheid om uit te vliegen, waardoor verschijnselen van roer niet voorkwa men. De derde dekade van Februari had een lage temperatuur, zoodat de ontwikkeling der voorjaarsbloemen geen schot maakte. Eerst in Maart begonnen de eerste bijenbloemen zich talrijk t» openen. De voorraad wintervoer was in hat nrjaar van 1929 niet groot; gelukkig heeft onze regeering nog 21/2 K.G. ac cijnsvrije suiker voor ieder bijenvolk be schikbaar gesteld. Behalve honing of sui ker, moeten de bijen nu voldoende stuif meel kunnen verzamelen, want daarin komt het eiwit voor, dat onmisbaar is voor de voeding van het broed. Velen geven in het voorjaar ook tarwemeel, als er nog te weinig bloemen zijn. Niet minder groot is de behoefte aan water. Niet de koude, maar het gebrek aan water is de oorzaak, dat het broed door een aanhoudende lage temperatuur in April, zooals in 1929 voor een groot deel afsterit. In de praktijk is aangetoond, dat men dpor dan water in den stok te geven, die afsterving voorkomen kan. (N. C. Rt.) mgZOaBBf BTOKKE& iJfuiten vorantweordelffkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Brouwershaven, 20 Maart 1980. M. de R., Aan 't slot van het berichtje uit Brou wershaven, omtrent den brand in de hooischuur van' C. M. den Boer, las ik: de alhier zoozeer gesmade motorspuit heeft getoond toch nog wel goed werk te kunnen verrichten. Indien, M. de R., in de schuur een brendbluschapparaat aanwezig was ge weest dan was er nog beter werk ver richt. Dit is verleden zomer gebleken op de haven bij een demonstratie. De schuur was dan waarschijnlijk be houden gebleven. Dat de motorspuit niet in den smaak valt heeft echter een andere oorzaak. Men is met deze spuit te duur bekocht. Indertijd gingen er in den Raad stemmen op een motorspuit der firma Bikkers uit Rotterdam te koo- pen. Deze zou pl.m. f 3500,— kosten. Het meerendeel der Raadsleden nam ge noegen met de thans aanwezige spuit, welke veel goedkooper zou zijn. Achter af blijkt, dat deze de andere nabij komt in prijs en de vereischte hoogte niet haalt zooals was aangegeven. Dit bleek ook weer bij dezen brand. De topgevel der hooischuur kon vanaf den grond niet worden bespoten. Men moest daartoe op het dak van de schuur van Ringelberg. Men was toen 4 5 Meter van den brandenden topgevel verwijderd en kon toen deze goed bestrijken. Echter van dat dak, naar beneden, kon men aan den achterkant, de brandende planken enz. niet bereiken, zoodat men hier toe naar beneden moest. De kracht is er te gauw af. Dit werd door alle omstan ders waargenomen. Voor heel lage ge bouwen, zooals er tegenover stonden, had ze voldoende effect. Om b.v. een sloot leeg te pompen of een waterwagen der R.T.M. te vullen, zooals eenige jaren geleden is. geschied, verzet ze in korten tijd water genoeg. Maar om in een gebouw van 8 tot 10 M. hoog, voldoende water ter blussching te werpen, is m nu eenmaal niet ge bouwd. OMSTANDER»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5