Zierikzeesche Nieuwsbode SSyj'AMSTEU- III BATTERIJ TWEEDE BLAD Uit Stad en Provinole. Enjs_p_er stujk 25 d, isfcsdll ovecal veikujübaac. bahooranda bl] da van Vrijdag 14 Maart 1930, no. 11977 ZIERIKZEE. Als laatste spreker voor dit seizoen trad Dinsdagavond voor de Ver. v. Christel. Winterlezingen, in hótel Juliana", op, ds. P. G. de Vey Mestdagh, Ned. Herv. Predikant te Rotterdam, met als onderwerp: „Augustinus en zijn be- teekenis voor onzen tijd". Nadat de voor zitter, ds. Voors, in gebed was voor gegaan, leidde hij den spreker hier geen onbekende meer met een har telijk woord van welkom bij de talrijke aanwezigen in, waarna ds. de Vey Mest dagh zijn lezing aanving. Verklaarde spr., dat hij slechts een zeer vage schets van dezen grooten kerkvader, zijn leven ei^ zijn strijd zou kunnen geven, daar een scherpe uitbeelding hem onmogelijk was, ook ons valt het moeilijk een juiste weer gave te geven van hetgeen, waarvan deze uiterst begaafde spreker zijn auditorium den ganschen avnod heeft doen genie ten. In een pakkende rede, doorweven met Talrijke schoone beeldspraken en ver gelijkingen naar h .t leven, 'ook van hedert beschreef spreker vóór de pauze uit voerig de geschiedenis van de jeugd en de bekeering van deze heldenfiguur, die de schakel vormt tusschen de oude kerk en die der middeleeuwen en schier op alle terreinen des levens zijn onuitwisch- baar stempel gedrukt heeft: eerst zijn jeugd vol aardsche genietingen en zonde, ondanks de talrijke gebeden zijner god vruchtige moeder Monica, zijn zoeken naar andere zoekers, doch geen bevredi ging vindende noch bij de Manicheeërs, noch bij de Grieksche filosofie van Pla to, welke laatste leer hij als leeraar in de welsprekendheid te Rome en Milaan dien de, steeds gevolgd door zijn moeder. Dan zijn treffen met Ambrosius en ten slotte zijn wondervolle bekeering, om na de pauze Augustinus als krijgsknecht on der het banier van koning God uit te beelden. Op den terugtocht van Milqan naar zijn geboorteland, Noord-Afrifca, stierf zijn moeder, doch met wondere blijdschap trok hij voort en vestigde zich te Hippo, waar hij eerst presbijter en later bisschop werd. Van daar is hij het beste bekend en daar streed hij met het zwaard tegen de vijanden van het koninkrijk Gods om daarnaast met den troffel dit koninkrijk op te bouwen. 28 Augustus 430 stierf hij den heldendood door verbranding, toen de ruwe Vandalen ook Hippo verwoestten, maar hij stierf met het kruis in de rechterhand door zijn vijanden besprongen. Ook voor on zen tijd een mooi voorbeeld. Spr. sprak den wensch uit, dat de geest van Augus tinus zich meer en meer zou meester maken van ons volk en dat de zwakke hand zich steeds vaster om het kruis des Heeren zou klemmen, om daarna zijn lezing met dankzegging te beëindi gen. Ds. Voors sprak zeer zeker uitnaam van alle aanwezigen, toen hij ds. de Vey Mestdagh dankte voor zijn prachtige lezing. Met het zingen van het Ambro- siaansche gezang „Halleluja eeuwig dank en eere" (Gez. 96), werd de bijeenkomst beëindigd. PoURT VLIET. In de Finsdag ge houden vergadering van den haad der gemeente, werd aan de orde gesteld de circulaire van Gedep Staten in zake toepassing van Art 4 der l'rankwet Besloten werd geen wijziging te brengen in het aantal vergunningen >aar aan leiding van een schrijven van den plan tenkundigendie st te W ageningen en een bericht van den Comm der oningin over het zelfde onderwerp werd bepaa'd, dat in een vo gende vergadering een artikel in de politie-verordening zal opgenomen worden, waarbij het verdel gen van rupsennesten verplicht wordt gesteld. Het gemeentebestuur van ?ch r penisse berichtte, dat Poorvliet wegens schoolbezoek zal hebhen te betalen f 147,67, dat van St-Maartensdijk, dat de keurloonen hebben opgebracht f759 en dat te betalen is f 6U7,8U en dat van Bergen op 7oom, dat de bijdrage in -het Nijverheidsonderwijs is bepaald op f 195,3d. De aanvraag van het bestuur der bijzondere school om de gemeentelijke vergoeding volgens art. 1"1 der wet op het L.O., groot f 478 525, werd toegestaaneveneens een verzoek om voorschot ad f 4 0. Hetzelfde bestuur verzocht op grond van art. 72 der wet op het L.O. f 110 voor electrische verlichting van twee schoollokalen, f 61 voor twee nieuwe boekenkasten en twee lessenaars en f 50 voor verbetering van de closets en de afvoerleiding van de urinoirs beschikbaar te stellen. De beide laatste sommen werden met algemeene stemmen gevoteerd. Na uit gebreide discussie, waaruit bleek, dat er nog nooit avondonderwijs is gegeven en bij voorkomend geval verlichting van een lokaal voldoende is, werd de eerste som ook verleend met vier stemmen voortegen de heeren Hage, Van Westen en Carels Op het verzoek van J. I. ©euze om in gevolge art. 10 der wet op het L.O. de gebruikelijke vergoeding voor een leerplichtig kind te mogen ontvangen. Ir werd besloten niet toe te treden als lid van den Prov Prandweerbond en de Kon. *'ed Brandweervereeniging Aan den heer A. J Platteeuw, hoofd der school, werd op de meest eervolle wijze ontslag verleend. De gemeentelijke gebouwen zullen aangesloten worden aan hetelectrisch net. ken voorstel-v. Westen bedoeleude de burgemeesterswoning alleen dan te doen aansluiten, als de bewoner jaar lijks 5 pCt rente van de aanlegkoston betaalt, werd aangenomen; tegen weth. v d. Mikke. De voorzitter bleef buiten stemming Een som van f 674,— werd toege staan voor verbetering van verschillende straten en het plaatsen van een be schoeiing van betonplaten aan een sloot. Ten slotte werd meegedeeld, dat de P.TSZ.M. een nieuw tarief voor straat verlichting met dalende schaal voor meerdere branduren en voor lampen van 40, 60 en 75 Watt heeft vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer van Westen nog eens naar de wederzijdsche verplichtingen van polder- en gemeente bestuur ten opzichte van de wegen Als de wegen worden stuk gestoken door aanpalende eigenaren, is 't polder bestuur niet bevoegd proces verbaal te doen opmaken. De voorzitter zegde onderzoek toe De heer Carelse verzocht opruiming van afgehouwen takken van boomen aan Peutjesdijk ONDERWIJS. NIEUWERKERK. Vrijdag werd alhier in de openbare school een welgeslaagde ouderavond gehouden. Onder een 80-tal aanwezigen merkten we ook op den bur gemeester en een wethouder, daardoor blijk gevende van belangstelling in het onderwijs. Na opening door den voor zitter der oudercommissie, nam 't hoofd der school, dhr. Eveleens, het woord, uitte zijn tevredenheid over de talrijke opkomst en gaf inlichtingen betreffende het 8ste leerjaar en 't verlaten der school bij 't bereiken van den 14-jarigen leef tijd. De secretaris oogst met zijn keurig jaarverslag, waarin hij de reden ontvouwt van het achterwege blijven van een her halingscursus en de beschrijving van het schoolreisje, den dank der vergadering. Hierna geeft de heer Eveleens een de monstratie met een projectielantaarn. Met een aangename causerie leidt hij zijn aan dachtig gehoor langs meren, door dalen en over bergpassen om de schoonheid van het Zwitsersche hooggebergte te aan schouwen, aan het eind wijzende op het groote nut voor de school, het gesproken woord vast te leggen door aanschou wing. In een bijdrage van den heer Dane over „De plichten der ouders tegenover de school", werden door hem beharti genswaardige punten naar voren ge bracht. In de daarop volgende pauze werd van de gelegenheid, het werk der kinderen te bezichtigen, een dankbaar gebruik gemaakt. Door het aftreden van den heer C. Overbeeke als lid der ouder commissie en niet herkiesbaar, werd in diens plaats de heer J. J. van Dijk als bestuurslid gekozen. Een humoristische bijdrage van den heer van der Have, verhoogde de gezelligheid van dezen avond. Aan 't eind van het programma dankte de heer Eveleens allen, die had den medegewerkt dezen avond te doen slagen, B. en W. voor hun tegenwoor digheid en in 't bizonder den heer C. Overbeeke, voor wat hij had gepresteerd tijdens zijn zitting in de oudercommis sie. De burgemeester, het woord nemen de, dankte den heer Eveleens voor zijn gehouden demonstratie, wijst op het nut van zulke ouderavonden, waardoor con tact verkregen wordt tusschen school en huisgezin, en verzocht ten slotte den heer E. zijn dank te willen overbrengen aan hen, die door toezending van zoo'n groote collectie bloemen, het lokaal schit terend hebben versierd. MNDBOÜW EN VEETEELT. ST.-ANNALAND. Voor de vereeniging „Landbouwbelang" hield vorige week in het hotel „de Gouden Leeuw", ir. M, de Vos uit Amsterdam, een lezing over: I. de fabrikatie der belangrijkste lucht- stikstofmeststoffen en II. de stikstofbe mesting op de zwaardere gronden. Er was zeer veel belangstelling. Bij de be handeling van punt I werd er de na druk op gelegd, dat vooral de oorlogs toestand in Duitschland aanleiding heeft gegeven tot een buitengewoon sterke ont wikkeling van de bereiding van stikstof- houdende kunstmeststoffen uit de lucht. De pogingen, om dit voor den landbouw zoo belangrijke stikstofvraagstuk op te lossen, zijn met succes bekroond. Men is er n.l. in geslaagd profijt te trekken van de geweldige massa's stikstof, in de lucht aanwezig (de luchtlaag boven elke H.A. land bevat voldoende stikstof voor de fabricatie van 4.000.000 balen zwavelzure ammoniak). Tegenwoordig reeds wordt door uitwerking van de vin dingen der professoren Haber en Bosch verreweg het grootste deel van de totale wereldbehoefte aan stikstof uit de lucht betrokken. Met een mooie film werd de uitbreiding, die deze industrie gekre gen heeft, toegelicht. Voor Nederland zijn de belangrijkste stikstof meststoffen: kalk- salpeter, kalkamm.-salpeter, Leunasalpe- ter, zwavelzure ammoniak, Ureum en Ni- trophoska (dit laatste is een volledige meststof). Alle genoemde stoffen worden door spreker vrij nauwkeurig behandeld, waarna hij overgaat tot punt II van zijn lezing. Onder alle omstandigheden moet de bemesting zoo goed mogelijk bij den MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-Tabletten60°' Zenuw-Tablettan .75°' Staal-Tabletten 90 Maag-Tabletten 75c' Bij Apoth en Drwr'.ten aard van den grond passen. Naast de vele goede eigenschappen bezitten de zwaardere gronden de minder gewensch- te eigenschap, dat ze moeilijker te be werken zijn en na regen soms dichtslib ben of verkorsten. Bij de bemesting moet hiermee zooveel mogelijk rekening wor den gehouden. Men moet de verschillende voedingsstoffen in een zoodanigen vorm geven, dat de grondbewerking er niet moeilijker door wordt en dichtslibbing zoo mogelijk wordt voorkomen. De stik stofmeststoffen nu gedragen zich ten op zichte van de structuur der gronden zeer verschillend. Samenvattend kan worden gezegdgronden met kalksalpeter be mest, hebben weinig of geen last van korstvorming, de structuur wordt beter, de luchttoetreding tot de wortels kan gemakkelijker plaats hebben en de bodem droogt minder uit. De beteekenis van kalkammon.salpeter voor de zwaardere gronden moet nog worden afgewacht. De verwachtingen zijn goed. Enkele an dere factoren, van belang bij stikstofbe- mesting op zwaardere gronden, zijn: le. de vorm, waarin de stikstofbemesting wordt gegeven (moet verband houden met invloed op de structuur en met den aard van het te bemesten gewas). 2e. De grootte der stikstofbemesting (moet, ook bij de lage prijzen der producten en tegenwoordige hooge land- en pachtprij zen, betrekkelijk groot zijn) en wel per H.A. aan zuivere stikstof: hooi- en wei land 80—120 K.G.; suiker- en voederbie ten 80—120 K.G.; aardappelen 80—100 K.G.; karwij en koolzaad 80—100 K.G.; tarwe en haver 50—70 K.G.; gerst 30— 60 K.G. 3e. De tijd van uitstrooien (in 't algemeen vroeg, vooral bij gebruik van zwavelzure ammoniak; op een tijdige werking kan dan steeds worden gere kend); 4e. De prijs der stikstofmeststof- fen (de goedkoope stikstofmeststoffen ge ven bij juiste toepassing de hoogste winst en meer kans op een goede renta biliteit. In dit verband wordt de volle aandacht geschonken aan kalksalpeter, die voortaan in een nieuwen, geheel stof vrijen vorm, wordt gefabriceerd en dus een verbeterde uitstrooibaarheid heeft). Aandacht werd ook vooral gevraagd voor de volledige meststof Nitrophoska (16,5 pCt. stikstof, 16,5 pCt. in water oplos baar fosforzuur en 21,5 pCt. oplosbare kali). Enkele voordeelen zijn o. a. de ze kere werking (doordat zij de gewassen voorziet van de drie voornaamste plan- tenvoedende stoffen in een gemakkelijk opneembaren vorm en in een goede ver houding), en de vergemakkelijkte bemes ting (doordat door één meststof op één tijdstip toch volledige bemesting plaats heeft). Ten slotte wordt de werking der stikstof met een 3-tal versnelde films toegelicht, n.l. een groeifilm, een bloei- film en een aardappelfilm. BOERENLEENBANKEN VERZEKERINGS- PLICHTIG. De Centrale Raad van Beroep heeft beslist, dat de Coöperatieve Boerenleen banken verzekeringsplichtig zijn ingevol ge de Land- en Tuinbouwongevallenwet- 1922 en wel op grond van art. 3a dier wet. LUCHTVAART. LUCHTVAARTDIENST OP SCHOUWEN- DUIVELAND. Eenigen tijd weer al geleden hebben we uitvoerig geschreven over plannen hier een vliegdienst te organiseeren, waar voor veel vergaderingen en nog meer discussies zijsï gehou'den, alles echter met negatief resultaat, omdat men geen kans zag een geschikt terrein voor dezen dienst te krijgen, wijl de kosten daar voor enorm hoog waren. Deze kwestie is het vorig jaar weer opgerakeld en opnieuw pogingen in het werk gesteld om het bovenomschreven doel te verwezenlijken Indien niet ale teekenen bedriegen zullen de vliegplan- nen binnen afzienbaren tijd in vervulling 'gaan, al zullen passagiersvluchten als bijkomstige omstandigheid gelden, tiaar het doel is, vervoer van wat de tuin bouw- en glascultures in de toekomst in Westelijk Schouwen zullen gaan op leveren. Zooals bekend, heeft de heer J. J. Cock te Zierikzee indertijd het initiatief genomen om hier een vliegdienst in het leVén te roepen. Na veel correspon dentie en conferentie met de K.L.M. be richtte deze Mp.ij, dat alleen dan een vliegdienst kans van slagen zou hebben, wanneer net gelukte een combinatie» van kapitaalkrachtige personen te vin den, die zich voor een dergelijke zaak interesseerden. Genoemde heer is het, naar ons is ge bleken, gelukt die combinatie te vinden en dit consortium heeft aan den duinrand onder Haamstede uitgestrekte terreinen aangekocht, waaronder ook het reeds vroeger door de K.L.M. goedgekeurde terrein, dat niet in cultuur wordt ge bracht, maar in orde gemaakt als vlieg terrein, om dat te zijner tijd als zoo danig aan de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart in bruikleen te geven. Het vliegveld is er dusI Naar we vernemen zou het in de be doeling liggen te Haamstede industrie te vestigen, terwijl ook gemompeld wordt over de stichting van een badplaats aan Westen Schouwen. In verband met het voorgaande ver wijzen we naar ons bericht in het num mer van Maandag jj., waarin melding wordt gemaakt van den aankoop van 445 H.A. duinterrein en de mededeeling dat t.z.t. klein grondbezit zal worden uitgegeven onder zekere voorwaarden. Naar men ons verzekerde kan op' 1 H.A. geestgrond, in cultuur gebracht, een gezin een bestaan vinden. Worden alle plannen hierboven ge noemd, verwezenlijkt dan gaat Westen Schouwen in het bizonder een schoone toekomst tegemoet. KECHTZJlKHM. EX-KAMERLID VEROORDEELD. Het Amsterdamsche Gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen 't ex-Eerste Kamerlid p. J. Hazevoet, die in hooger beroep terecht had gestaan wegens ver duistering ten nadeele van de Nederl. Spaarverzekering en valschheid in ge schrifte. Verd. was hier directeur van. De rechtbank had hem indertijd veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte in hooger be roep vernietiging van het vonnis en ver- oordeel'ng tot 4 maanden gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde verdachte tot 2 maanden gevangenisstraf en overwoog in zijn vonnis dat slechts bewezen is, dat verdachte f 2000 uit de kas van de Spaar verzekering heeft verduisterd. VERKOOPINftEN, ENZ» ZIERIKZEE, 11 Maart. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse, werden publiek verkocht: Het pakhuis en erf in de Lange St.-Janstraat alhier, wijk C no. 246, voor f625. Het woonhuis en erf in den Wevers- hoek te Zierikzee, wijk C no. 61, voor f400. De 06.65 A. bouwland, .in den Zuidhoek, aan het Eerste Weegje te Zierikzee, sec tie F no. 892, voor f439, met f7,50 voor toebeding. Alles ten verzoeke van den eigenaar, den heer Chr. Verkaart Pz., alhier. RADIONIEUWS. HET RADIOVRAAGSTUK Bij de behandeling van de Waterstaat- begrooting in de Eerste Kamer heeft de minister, mr. Reijmer, o.a. gezegd: Wat de radiozendtijd betreft, een wets wijziging op dit oogenblik wenscht spr. niet te bevorderen. Wel moet misschien overwogen worden of dit op den duur niet het geval zal moeten zijn. De controle op de uitzendingen is zeer moeilijk, maar men heeft reeds een leid draad in de radiowet. De minister heeft de overtuiging, dat bij iedere samenstel ling van den Radioraad critiek zou zijn gekomen. Hij verklaarde verder, dat hij het ad vies van den Radioraad verleden Vrij dag heeft ontvangen. Wanneer de minis* ster zijn beslissing zal nemen, kan hij nog niet zeggen, omdat hij alles moet over wegen. Hij voelt, dat er onbillijkheden zijn en dat er wijziging moet komen. Zoo spoedig als hem mogelijk is, zal hij zijn beslissing nemen. Het wordt tijd dat de vrede in den aether hersteld wordt. FINANCIEEL NIEUWS. N.V. BANK VOOR SCHOUWEN- DUIVELAND. In de Donderdag gehouden Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders van bovengenoemde bank, werd de Balans en Winst- en Verliesrekening over 1929 goedgekeurd en het dividend be paald op 18 pCt. (v.j. 16 pCt.). De aftredende Commissaris, de heer A. Ribbens, werd herbenoemd. VOOR DE HUISVROUW. Schoonmaakvreugde. Elk voorjaar en najaar breekt de schoonmaakwoede zich baan, alle mo derne theorieën ten spijt, dat stofzui gers, electrische vloerwrijvers enz. „groote schoonmaak" overbodig maken. Alles wordt grondig schoongemaakt. Wat waschbaar is wordt gewasschen en zoo- noodig gestreken. Alle mogelijke vlek ken worden met diverse hulpmiddelen verwijderd. En daarom zullen we even heel in het kort, de diverse gebruike lijke vlekkenmiddelen en de toepassingen ervan de revue laten passeeren. Maar bedenk vóór alles, maakt nooit vlekken uit met ontvlambare middelen (benzine, terpentijn, spiritus) in de buurt van open vuur. Daardoor ontstaat een groot deel van de branden. Vetvlekken uit katoen of wol halen, is makkelijk, als de stof gewasschen kan worden. Zeepsop doet hier wonderen. Kan de stof niet ge wasschen worden, dan moet benzine, ver warmde witte terpentijn dit idoen. Daarmee behandelt men ze ook in zijde. Heele dunne zij wordt met een papje van magnesia en benzine belegd. Na drogen afkloppen. Fluweel ook met ben- -zine of terpentijn. Is het geplet, dan opstoomen. Vetvlekken in kleeden en ta pijten, strijkt men, telkens met een nieuw stuk grauw papier erop met een heete bout weg. Bij heel erge gevallen met ossengal bestrijken en daarna uit- wasschen. Vetvlekken op zeil én lino leum wijken voor zeepsop. Wagensmeer en olieverf vlekken uit waschbare stof, met boter besmeren en dan in sop utt- wasschen. Is de stof niet waschbaar? Dan warme witte terpentijn te baat nemen. Oude vetvlekken eerst met olie week maken. Groote verfvlekken op mantels of jassen (ruige stof) kan men dikwijls heelemaal wegvrijven bij don kere stof) met een stukje losse turf, JfTn7TRji tiV.Sebr.Tïlers frinsengnièl 'Amsterdam tei.48882 of (bij lichtere stoffen) met oud brood, of watten. Maak U om petroleumvlek- ken maar niet dik. Die verdampen van zelf op den duur. Teervlekken behan delt men met warme witte terpentijn, spiritus enz., eventueel na eerst te wee ken met warm water of reuzel. Hars- vlekken verwijdert men met alcohol. Evenals lak of vernis. Vruchtenvlekken, anilineverfstof- vlekken, enz. met alcohol, eau de cologne of spiritus. Zuurvlekken (zoutzuur, citroen, azijn) verwijdert men met ammonia (eventueel verdund). Omge keerd maakt men vlekken van ammonia (en kalk, loog, scherpe zeep enz.) weer met azijn weg.. Roestvlekken maakt men met zuringzout en water uit. Ermee be strooien en dan boven wasem houden. In gekleurde stoffen (katoen of wol,) ver wijdert men roest het beste met citroen zure ammonia. Inktvlekken maakt men ook met zuringzout uit. Bij gekleurde stoffen probeeren te werken met melk azijn of citroensap. Oude zweetvlekken bewerkt men met citroen of azijn. Nieu we uitwasschen in warm water en met benzine nabetten. Thee en koffievlekken verwijdert men met alcohol, melkrest- jes met benzine. Een wenk op zijn tijd voorkomt ake ligheid. Tien geboden voor huisvrouwen zonder dienstbode: le. Gebruik niet meer eet- en drink gerei dan noodig is en berg alle reser ves in stofvrije kasten. 2e. Beleg alle planken in kasten en langs keukenmuren met afwaschbaar zeil. 3e. Ruim altijd onmiddellijk allés wat gij gebruikt hebt weg en zet het op de bestemde plaats. 4e. Houd uw verstelwerk elke week bij, zoodat niets zich kan ophoopen, 5e. Begin uw dag 's morgens tijdig. 6e. Zorg ervoor, dat geen onnoodige leveranciers aan uw deur komen. 7e. Heb steeds van alles, wat gij in uw huishouden moet gebruiken, voorraad. 8e. Haal niet meer dan één kamer te gelijk overhoop. 9e. Poets en wrijf eiken dag de vlek ken weg van meubelen en vloeren. 10e. Waak ervoor, dat uw kamers vol komen te staan met allerlei overbodige prullen I HUISVROUW. pRtfiDJJÜiEtJ JKXJUL Zondag 16 Maart. Serkwerye. 2 ure, ds. v d. Griend Saraeakerfce. 9 30 «ra, ds. Kuipers. Bargk. 9.30 ure, ds. Boogaard. Beaaaaa. 2 ure, ds. y. d. Staay. ■aariwalla. 9 30 ure, ds y. d. Staay. ■aansta** 2 are, ds. Koopmans (Collecte roor Chr. doeleinden). Woensdag 19 vtaart. 7 ure, de heer Fokkema cand. t-i UVecht. Geref. Ksrk 930 eu 2 ure, ds. Elgersma. Oad-Gersf. £e»k. 9.30 eu 2 are, Leeskerk. Rlktri**, 930 ure. ds. Koopmans. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. ■raawarskayaa. 10 are, dr Proost. Geref. k*rk. 9 30, ds. de Boer en 2 ure, ds. Elgersma. e*aa««atrc, 2 ure, ds Koopmans. Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoek (Bed. H. Av.) en 2 ure, idem (Dankzegging), saaarigeava. 9 30 ure, dsi v. Griethujjsen. krclichsr, 9.^0 ure, ds. d. Griend. •«wer*«»« 9 30 ure, ds. Drost. Evangelisatie. 2 ure, dr. t. Lonkhujjzen. ItteawerkerK- 9 30 ure ds. Gerritsen. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 3J ure, Leesdienst. Geref. Gem. 9, 2 en 5.30 u«-e, Leesdienst. •eterlaatf. 9 30, dr Weeda eu 2 ure, idem (Doopsbed.) Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst *ref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, de heer Rdmgn. Cirjaaslaa4. 2 ure, ds. Hoekstra. Rralatsae. 9 3), ds. Waardenburg en 2 ure, idem (Doopsbed) Geref. Kerk 9.3en 2 ure, Lee*kerk Gernf. Gem. 9 30, 2 ea 6 ure. ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 are, Leeskeik. i.-i.-Psllsr, Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. ■t.-ruipstaai. 9.30, ds. v. Doorn en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk, rivaiea. 9.30, ds. Datema (Ber nieuwe lidmaten) en 2 ure, ds. v. Doorn. Geref. Kerk. 9 30 en 2.30 ure, dr Velteuaar. Gnraf. Gem 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrjje Geref. Gem. 9 3J, 2 en 6 ure, dhr. Baajj. ■t.-fllaartaaeiQk. 2 30 en 2 ure, ds. de Bres. Oud-Gore! Gem. 9-80 en 2 ure, Leesdienst. •««-Vasaeaaaer. 9 30 en 2 ure, ds. da Gidts. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreug denhil. Oud-Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 me, Leesdienst. ptartvilef, 9.30, ds. y. Rootselaar en 2 ure, Leeskerk. G»teL Kerk. 9.30 en 2, dhr. de Vries6 ure, Leeskerk. ta*«r»eatsea. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Datema. Geref. Gem. 9.3d, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. ataT«at*ee. 9.30 en 2 ure. ds. Meerman (Bed. H. Doop en Coll. ziekenfonds). od- Gntef. Kerk. 9 30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Vt.-Aaaataa*- 9.30, ds. v. Rooteelaar (Doopsbed.) en 2 ure, Leeskerk. Geref. ben. 9 30. 2 en 5.30 are, Leeskerk HERIJK. Ged. Staten van Zeeland hebben besla*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5