ARJOS-TABAK. Zierifczeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten ROOKT bthoorand» bl] dt tin Vrijdag 28 F.br. 1930. Ra. 11971 Uit Stad en Provlnoie. ZIERIKZEE. „De Tabaksplant", ons toe gezonden ter reseneie en ter completee- ring der reeds verschenen werkjes over „Rubber, Koffie en Suiker", zal evenals laatstgenoemde werkjes, de belangstelling trekken zoowel van geïnteresseerden als Van zooveel anderen, die graag kennis wenschen te nemen van wat Ned. O.-Indië op dit gebied aan rijkdom bezit en hoe 't menschelijk vernuft deze schat aan zich weet dienstbaar te maken. De brochure is geïllustreerd en voor zien van grafische voorstellingen. Werk jes als deze over Cacao en Thee zijn in bewerking. Ter aankondiging ontvingen wij een brochure over: „De Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen, door F. Perdok Hz., voorzitter van „De Centrale van ver- eenigingen van personeel in 's Rijks dienst". De voorplaat geeft een repro ductie naar een photo van „De Havik", een hoogaars, gestationeerd te Zierikzee, een der scheepjes, waarmede het politie toezicht op de visscherijen wordt uitge oefend. Vrij uitvoerig wordt de geheele dienst behandeld en daarnaast een interessante uiteenzetting gegeven van de oester- en mosselteelt, waaraan jaarl. 350 vaar tuigen deelnemen, terwijl aan de Zeeuw sche stroomen p. jaar 31/2 mill, gul den door het visschersbedrijf wordt ont worsteld. De totale tonneninhoud der vis- schersvaartuigen bedraagt ruim 7000 met een bemanning van pl.m. 1500 koppen. 12 schepen oefenen den politiedienst uit. De taak van het personeel wordt om standig beschreven en aan 't slot de salarisregeling behandeld, die men niet ideaal acht. NIEUWERKERK. Woensdagavond gaf het Chr. Gemengd Koor „V.Z.O.S." van Oosterland, onder leiding van haren directeur, de heer M. C. Boogert, een uitvoering in „Rehoboth". Na een har telijke toespraak van ds. Gerritsen, waar in Z.Eerw. het sympathieke doel dezer vereeniging naar voren bracht, betreur de spr. de geringe opkomst en opende verder de bijeenkomst met psalmgezang en gebed. Het rijk voorziene program werd over 't algemeen verdienstelijk af gewerkt, waarvan enkele nummers zelfs onberispelijk en gevoelvol werden ver tolkt. Ds. Gerritsen was dan zeker wel de tolk der vergadering, toén hij èn den directeur èn de leden van „V.Z.O.S." dank zegde voor dengenotvollen avond, dien zij hun gehoor hadden verschaft. Met psalmgezang en dankgebed werd de bijeenkomst gesloten. Jammer, dat bij het verlaten van „Rehoboth" de stikdon kere nacht zoo'n scherp contrast vormde met de helder verlichte zaal en menigeen moeite had behoorlijk thuis te komen. SIRJANSLAND. Maandagavond werd hier in het café „Kievit" een filmavond gehouden, door de Erven Wed. J. van Nelle te Rotterdam. Op het doek werd de geheele wordingsgeschiedenis der kof fie en thee vertoond. De planten en vooral de vruchten moeten heel wat on dergaan eer ze in ons bezit zijn. Velen zullen zich moeilijk kunnen voorstellen bij het gebruik van hun kopje koffie of thee, wat een arbeid een en ander heeft gekost. De zaal was vol en aan de aan wezigen werd door de firma koffie met versnapering rond gediend, terwijl de avond met muziek en zang, op de koffie en thee betrekking hebbend, werd be sloten. ST.-ANNALAND. De scherpschuttersver- eeniging „Prinses Juliana" hield ten huize van dhr. M. Rijnberg haar 20ste jaarver gadering. Aanwezig waren 17 van de leden. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1929 het ledental was verminderd met 6 en vermeerderd met 5 (bedanken en toetreden). De gehouden inspectie was vol lof voor de onderhouders van de geweren enz. Met het goede slot van het vorige jaar bedroegen de ontvang sten f 411,90 en de uitgaven f 203,09. Goed slot f208,81. Het aftredende bestuurslid, dhr. Th. Kurvink, werd herkozen, even als de bode en de baangriffier. Besloten werd voor de bediening der schijven vast personeel aan te stellen tegen een zekere vergoeding per oefening. De zilveren wis selmedaille werd in het afgeloopen sei zoen gewonnen door dhr. P. A. Goede- gebuure, met een gemiddelde van 46 pun ten per oefening. OUD-VOSMEER. Thans verdwijnen de oude straatlantaarns, die jaren lang met petroleum des avonds ons aan licht moes ten helpen; overal branden thans de elec- trische lampen. Beter is de verlichting in elk geval zeker, want die walmende petroleumlampen, bij storm meestal al spoedig gedoofd, waren verre van vol maakt. Evenwel is de opmerking al ge maakt, dat de sterkte van de in gebruik Zijnde electrische lampen nog verre van ideaal is. Bij het in gebruik nemen der electrische verlichting waren de lampen heel wat sterker. Mogelijk dat in den vervolge ook hierin nog wijziging komt. ONDERWIJS. EURGH. Onder leiding van de heer J. F. Klundeï werd Dinsdagavond jl. in een der lokalen van de openbare lagere school eer druk bezochte ouderavond ge houden, waarin de aftredende leden der Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent Pij Apoth en Drogisten. oudercommissie, de heeren A. v. d. Zande A. van Zuijen werden herkozen. We derom werd besloten den leerlingen van enkele klassen planten ter verdere voort- kweeking uit te reiken, waarvan de kos ten als ten vorige jare welwillend door den burgemeester worden gedragen. Daarna werden lezingen gehouden door dhr. Klunder, mej. Hartog en dhr. Boo- gerd, resp. over de onderwerpen: „De school en de vrede", „Voor 't eerst op school" en „Het vertellen op de lagere school", die met aandacht en belangstel ling gevolgd werden. In de pauze werd een verversching aangeboden en gelegen heid gegeven tot bezichtiging van het werk der leerlingen, terwijl een en ander werd afgewisseld door radio-muziek. Bij het einde dankte de burgemeester allen, die dezen avond zoo goed deden slagen. ONDERWIJZERS-EXAMENS 1929. In 1929 slaagden aan de Rijkskweek scholen 257 m. en 234 vr.; Gemeentel, kw. scholen 36 m. en 94 vr.; Protestantsche 242 m. en 235 vr.; Roomsch-Kath. 286 m. en 634 vr.; andere kweekscholen 3 m. en 44 vr. cand.; totaal 824 m. en 1241 vr. cand. Uit deze getallen blijkt dat het aantal geslaagde onderwijzeressen onge veer 50 0/0 meer bedraagt dan dat der onderwijzers. Aan de kweekscholen slaag den in de laatste jaren: 1924 1485 cand.; 1925 1711 cand.; 1926 2222 cand.; 1927 2622 cand.; 1928 2622 cand.; 1928 2322 Cand.; 1929 2065 cand. Dit is een voortdurende vermeerde ring tot 1927, tot terugval intrad. Ook hier blijkt dus overproductie die zich zelve reguleert door verminderden toe loop. VERKOOPDÏGEN, ENZ. SCHERPENISSE. Bij de gehouden on- derhandsche verpachting van de beide hoefjes ten name van Gebr. de Wilde Pz. en A. Bijl, zijn deze verpacht aan C. Polderman Az. te Scherpenisse en Lindhoudt te Poortvliet. h&NDBOÜW EN VEETEELT. Z. L. M. De Maandag in het „Huis van Nassau" gehouden algemeene vergadering van den kring Schouwen en Duiveland van de Z. L. M. was niet bizonder druk bezocht. De voorzitter, de heer H. C. van der Zan de, richtte, na opening, woorden van welkom tot de leden en daarna speciaal tot de heeren Siebenga, alg. secr. en Zwagerman, veeteeltconsulent in ons ge west. Waar het de eerste algemeene ver gadering is in het pas begonnen jaar, wilde spr. bij de vele uitlatingen in mi neur, die reeds gesproken zijn betreffen de den landbouw in het algemeen, de zijne niet toevoegen, maar wel de bi- zondere aandacht vestigen op de prij zen en de productie, die in den komen den tijd de aandacht zullen vragen. Zoo is er nog steeds te groot verschil in de prijs, die de producent krijgt en de consument betaalt, terwijl men nog steeds niet goed op de hoogte is, welke eischen het buitenland aan onze producten stelt. Bekend is wel, dat enkele speculanten de prijzen drukken. Had men een organi satie als het centraal bureau voor de producten, dan zou de prijzenpolitiek an ders zijn. Den secretaris werd hierna gelegen heid gegeven tot het uitbrengen van het jaarverslag, waaruit we het volgende aan stippen: In den aanvang wordt gewag gemaakt van het overlijden van den vroe- geren voorzitter van den kring, de heer J. W. van Oeveren, aan wien in 't ver slag woorden van groote waardeering worden toegevoegd. In Augustus deed de nieuwe voorzitter, de heer H. C. van der Zande zijn intrede. Diverse wisse lingen in de besturen van kring- en hoofd bestuur hadden plaats door overlijden en bedanken. Speciaal wordt in het ver slag melding gemaakt van de verkregen billijker vergoeding van de P. Z. E. M. voor het plaatsen van palen ten dienste van het electr. bedrijf op de eigendom men der grondbezitters. De toezegging werd verkregen, dat f 25 per paal be taald wordt voor een paal midden in bouwland en f6 per paal midden in weiland. Voor dubbele en bokpalen 11/2' maal deze vergoedingen. Voor palen aan den kant van het land wordt de ver goeding van geval tot geval vastgesteld naar mate van den hinder, die de paal veroorzaakt tot ten hoogste de helft van bovengenoemde vergoedingen. Op drin gend verzoek van het kringbestuur is aan de commissie, werkzaam tot ver betering van de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche veeren, de heer R. Gerritsen te Zierikzee toegevoegd. De hoop wordt uitgesproken dat overeenkomstig het verlangen van duizenden op ons eiland, het verkeer A.-J.-Polder—-Zijpe geregeld zal worden, zooals men 't zich thans denkt. Dit zal ontegenzeggelijk in het belang van vrijwel de geheele bevolking van dit eiland zijn. Pogingen zijn aangewend om consumenten in het buitenland recht streeks, door bemiddeling van de Z.L.M. van goede kwaliteit consumptie-aardap pelen te voorzien tegen billijken prijs, doch men schijnt niet voldoende over tuigd te zijn van de goede bedoelingen dezer zijds. Uitstekende resultaten zijn bereikt inzake gerezen geschillen met gekochte partijen aardappelen en uien. welke in verband met de daling der prijzen niet werden afgenomen. Het is door de bemiddeling van de Z.L.M. ge lukt alle leverbare partijen af te zetten en tegen den bedongen prijs uitbetaald te krijgen. Duizenden guldens zijn hier» door voor de leden verdiend. Eveneens zijn aanmerkelijke voordeelen bezorgd aan de leden met den afzet van mankee- rend vee. Verder wordt gewezen op het groote voordeel bij den aankoop van benzine bereikt door tusschenkomst der Z.L.M. Slechts 143/4 pCt. per L. is in rekening gebracht moeten worden. Ook wordt de aandacht gevestigd aan de voor deelen, te behalen bij het nemen van een abonnement voor veeonderzoek. Goe de resultaten zijn bereikt met de bemid deling der organisatie en advies, inzake te late levering van zw. amm. De voorz. bracht den secretaris niet alleen dank voor het uitstekende verslag, maar vooral ook voor zijn groot aandeel, dat deze had in het bereiken van verschillende hierboven genoemde resultaten. De fin. commissie bracht bij monde van haar rapporteur, de heer Steur, verslag uit over de rekening van 1929. De commissie adviseerde tot goedkeuring. De rekening sluit in ontvang en uitgaaf met f2493,205. Goed slot f 20,695. Het saldo in kas was over 1928 f604,15. De commissie werd dank gebracht voor haar werkzaamheden en de rekening conform het advies vast gesteld. Voor voorzitter der Z.L.M., wegens pe riodieke aftreding van mr. P. Dieleman, werd deze opnieuw candidaat gesteld. Tot plaatsv. lid der fin. commissie werd gekozen de heer J. Doeleman Jz. Het woord was daarna aan den heer Zwagerman, die bij zijn lezing over „Tuberculose onder het Rundvee" het oor der vergadering had door zijn helde ren, zakelijken betoogtrant. Spr. herin nerde in 't begin van zijn rede aan het feit, dat uit onderzoekingen, in de laat ste jaren, gebleken is, dat sedert de vroegste geschiedenis der menschheid, deze met t.b. c. te kampen heeft gehad en in de Mozaïsche wet reeds melding wordt gemaakt van t.b.c. onder het rundvee. Maar uit de geschiedenis blijkt ook, dat op den duur een zeker weerstandsver mogen optreedt, want was dat niet het geval, dan zou mensch en rund reeds lang van de aarde verdwenen zijn. Zich bepalend bij de runder-t.b.c., wees spr. er op, dat krachtige, organisatorische be strijding ter hand genomen dient te wor den, omdat er geen enkele ziekte is, die verschillende streken van ons land zoo groote geldelijke schade veroorzaakt. Uitvoerig geen spr. na hoe men bij onderzoek op t.b.c. te werk gaat bij vee. De tuberculine is het hulpmiddel bij op sporing. Met nadruk wees spr. er op, dat t.b.c. nooit aangeboren, dus niet er felijk is. De vatbaarheid ervoor is wel erfelijk. Door besmetting met tuberkel bacillen ontstaat t.b.c., die onder den veestapel sterk verbreid is en wel 't meest rond de groote centra in de stal len d.er melkboeren en in streken waar veel zuivelfabrieken zijn. De wet zorgt er thans voor, dat de ondermelk verhit wordt tot 80° C., bij welke temperatuur de t.b.c.-bacil gedood wordt, die vroeger de ziekte in de veestallen verspreidde. In Zeeland komt weinig t.b.c. onder het rundvee voor, evenals op Schouwen en Duiveland, gelijk uit een statistiek blijkt. Doch onder de varkens komt de ziekte vrij veel voor. Naar spr. gelooft, worden de varkens besmet door de runderen, Natuurlijk levert t.b.c. bij het vee, ge vaar op voor de menschen. Krijgt men de t.b.c. bij de runderen onder de knie door krachtdadige bestrijding, dan wordt daardoor de menschelijke gezondheid te vens beschermd. Ten einde de ziekte met succes te bestrijden is krachtige or ganisatie der melkveehouders beslist noodzakelijk. Reeds een tiental jaren is de t.b.c.-bestrijding in ons land ter hand genomen. Vooral in Friesland heeft men succes gehad. Bij het begin der bestrijding trof men in de stallen 30 a 50 o/0 met t.b.c. besmette dieren aan. Thans zijn de meeste stallen t.b.c.-vrij. In Zeeland zijn de omstandigheden voor het rundvee gun stig, als gevolg waarvan t.b.c. weinig voorkomt. In het laatste deel van zijn betoog besprak de heer Z. de vraag: hoe in Zeeland den strijd ter hand te ne men? Volgens spr. moet de bestrijding uitgaan van den Kring in samenwerking met de Onderl. Veeverzekering en het onderzoek plaats hebben door de vee artsen. Met groote aandacht werd de rede van den heer Zwagerman aange hoord eri uit de vragen, na de lezing gesteld en beantwoord, bleek wel de in teresse voor dit vraagstuk. De voorzitter dankte den heer Z. voor zijn pakkend betoog. Bij de rondvraag werd uit de verga dering medegedeeld, dat pogingen wor den aangewend om door middel van een telefoon, aangebracht in 't politiebureau te Zierikzee, dag en nacht, ook 's-Zon- dags te kunnen telefoneeren. Aangedron gen werd het daarheen te leiden, dat de ploltelandskantoren meer uren per dag open zijn voor het telefoonverkeer. Op een vraag, hoe het staat met den afzet van witvleezige aardappelen, ontwoordde Ir. Siebenga uitvoerig. De kringsecreta ris toonde de vergadering nog eens dui delijk aan, hoe noodig het is veevoeder te laten onderzoeken. De prijs van de benzine zal iets verhoogd moéten wor- Qaeffl geen'jbons, maar kwaliteit. den, een gevolg van de concentratie van de groote benzine-mpijen. Besloten werd nog aan de P.Z.E.M. een brief te schrij ven, waarin aangedrongen wordt op uit betaling van de f 25 voor palen midden in het bouwland geplaatst. Ook de garantiestelling, door de P.Z.E.M. geëischt voor de afname van een bepaald aantal K.W.U. werd nog gesproken, waarbij kwam vast te staan, dat het aantal vast gestelde K.W.U. niet werd bereikt. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering. HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. De Vereeniging „Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard B. T." kwam onder voorzitterschap van jhr. Van Vre- denburch, te Den Haag in algemeene ver gadering bijeen. In zijn openingsrede con stateerde de voorzitter, dat de hardnek kige malaise ook in de paardenfokkerij onafgebroken voortduurt. Het zou al dus spr. verkeerd zijn, de uitbreiding van de motortractie alleen als hoofdoor zaak daarvan te beschouwen. De land bouw in zijn geheel doorleeft zeer moei lijke tijden; het is sprekers overtuiging, dat bij opleving van den landbouw een opbloei van den paardenhandel en de paardenfokkerij zal plaats hebben. Hoe wel zelf gedurende 25 jaren automobilist en enthousiast voorstander van dit ver voermiddel, meent spr. toch, dat 't paard in vele gevallen voor het vervoer op kortere afstanden en in het landbouwbe drijf zijn plaats zal blijven innemen. SPORT. zwerven. Maandagmorgen kwam Kuipers op het politiebureau opsporing van zijn vrouw verzoeken. Bij de politie was al bekend, dat vrouw Kuipers in de stad verblijf hield. Woensdagmorgen om streeks 6 uur is zij in haar woning terug gekeerd en toonde niet het minste be rouw van haar daad té hebben. Daar entegen wekte zij de woede op van haar man met de brutale bewering, dat zij even kwam om de kinderen te zien, om dan voorgoed rte verdwijnen. Op het oogenblik, dat de kinderen, een jongen en een meisje van zeven en zes jaar, op straat speelden, kregen man en vrouw ruzie, die zóó hoog liep, dat de vrouw naar het mes greep en daarmede haar echtgenoot drie steken in de hartstreek toebracht. In doods angst ontwrong de man het mes aan de woedende vrouw en werd op zijn beurt aanvaller. Hij bracht zijn vrouw drie diepe steken in de borst toe, met het gevolg, dat zij ineenzakte en binnen eeni- ge oogenblikken den geest gaf. Ook de dader zeeg uitgeput door bloedverlies op den grond. Hij was echter bij kennis en kon aan de politie verslag geven van het drama, dat zich had afgespeeld. De man en de vrouw zijn beiden 29 jaar oud. Zij waren woonwagenbewoners. De man voorzag in het levensonderhoud door het venten met zeep enz. Het slachtoffer stond te Leeuwarden bekend als een vrouw van lichte zeden. ZEETIJDINGEN. Zaterdagavond had te Haamstede een belangrijke en vruchtdragende bestuurs vergadering van den S.D.K.B. plaats. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Bravenboer, de door pl.m. 17 personen, zijnde afgevaardigden en commissieleden, bezochte vergadering. Het gewichtig en omvangrijk programma werd, dank zij de breede en bereidwillige opvatting der afgevaardigden, vlot en tot ieders be vrediging afgewerkt. Vastgesteld werd, dat de Bondsavond op 15 Maart a.s. in „Juliana" zal gehouden worden. Voor dien avond worden genoodigd alle leden van den Bond, enkele autoriteiten en verdere invité's. Aan 't programma zul len medewerken 0. a. „Renesse Vooruit", „Rust Roest", Olympia", „S.S.S." en waar schijnlijk „D.O.S". Als hoofdleidervoor dien avond wordt benoemd met algem. stemmen de heer Jac. Wester weel, lei der van „Renesse Vooruit". Na de pauze kwam het cardinale punt aan de orde, n.l. algeheele reglementswijziging. Het door de rgl.-commissie ontworpen regle ment, uitstekend in elkaar gezet door bondslid Westerweel, wordt, met wijzi gingen van enkele onderdeeltjes, in heel zijn breede lijn aangenomen. Direct na dit, geven de afgevaardigden der Ver. „Zwaluwen" van Eikerzee hun Ver. op als lid van den S.D.K.B. De 8e club is hiermede tot den Bond toegetreden, zij wordt van harte welkom geheeten. Het wachten is thans nog op „Rohda" van Brouwershaven! Door uitbreiding van den Bond zal thans in 2 aMeelingen gespeeld worden. Na bespreking van enkele on dergeschikte zaken, sluit de voorzitter onder dankzegging voor de medewer king de vergadering. Een belangrijk werk is verricht, de Bond is versterkt in- en uitwendig. Sportmakkers, binnenkort met vollen moed het groene veld betreden, het zullen spannende competitie's wor den tot groote propaganda voor onze mooie korfbalsport op Schouwen—Dui veland. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongelukken. De sneltrein van Den Bosch naar Utrecht heeft in de nabijheid van station Houten bij Utrecht, het zoontje van den arbeider van de Nederl. Spoor wegen W. v. d. V., aangereden. In ern- stigen toestand is het jongetje met den zelfden trein naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Woensdagmid dag waren vier jongens aan het spelen op den provincialen weg te Veldhoven (N.-Br.) Plotseling kwam van achter een fabriek een van de jongens, de 14-jarige van K., den weg oploopen. Op hetzelfde oogenblik kwam een vrachtauto de fa briek voorbij. De jongen werd gegrepen. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Op de spoorlijn te Houtum, ongeveer 60 M. van een onbewaakten overweg verwijderd, is het lijk gevonden van een Utrechtsch student. Het hoofd was van den romp gescheiden. In de nabijheid heeft men een nieuwe fiets aangetroffen. Omtrent de oorzaak van dit ongeval staat met zekerheid nog niets vast. Terwijl de ouders afwezig waren, is het 4-jarig dochtertje van het hoofd der O.L. school te West geest, in een pot met kokend water gevallen en aan de gevolgen over leden. Het kind was aan de zorgen van een buurmeisje toevertrouwd. De moord te Leeuwarden. Reeds sinds langen tijd kwamen tusschen man en vrouw harhaaldelijk oneenigheden voor, die voortvloeiden uit het slechte levens gedrag van de vrouw van Kuipers. Za terdag j.l. had zij de echtelijke woning verlaten en was in de stad gaan rond- ZIERIKZEE, 27 Februari. Ingeklaard: Motorschip „Prowess", kapt. W. Stokes, geladen met suikermelasse van Kings- Lynn naar Bergen op Zoom. Vertrokken; Motorboot „Amenity", kapt. T. Bayley naar Yarmouth, ledig, SN GEZONDEN STUKKEN» (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Noordwelle, 24 Februari '30. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte voor het volgende: Daar Zr. van Nieuwenhuijzen in haar tweede stukje mij op een zeer bedenke lijke wijze aanvalt, zal ik haar niet lan ger ontzien en haar onwaardig gedoe openlijk aan de kaak stellen. Het spijt me voor haar, maar ze heeft het er naar gemaakt. Wanneer een ingezonden stuk door zijn onduidelijkheid aanleiding geeft tot mis verstand, dan mag men van de schrijf ster verwachten, dat zij dat misverstand in de krant opheldert. Dat is eerlijk en oprecht. Zr. v. N. vindt dat echter niet noodig. Ze tracht zich een houding te geven door een stuk te schrijven, geba seerd op onwaarheid en speelt dan de beleedigde onschuld. Ik heb een brief in mijn bezit, waar in deze „collega" me schrijft, dat ze het niet zoo bedoeld heeft. Deze brief is nu voor haar natuurlijk een lastig docu ment. Zij schrijft dus stukken in de krant, maar weet niet te schrijven, wat ze eigenlijk bedoelt! Zouden dergelijke schrijfsters niet beter doen, hun stukken in de pen te houden? Of laten zij, indien ze dan toch willen schrijven, dit doen in het Stuiversblad. Dan weten de lezers ten minste, dat het maar grapjes zijn. In haar laatste stuk wekt zij nu weer den schijn, dat men voor mij met een lijst loopt (bedellijst noemt zij dat). Dat is ook weer misleidend. En waarom wil zij nu toch met alle geweld, dat ik me gedupeerd" zal gevoelen, omdat het Groene Kruis geld inzamelt voor een plaatsvervangster? Deze laatste vindt het heelemaal niet erg en hoe kan ik dat nu „pijnlijk" vinden, waar ik mijn volle sala ris behoud? Het komt me voor, dat geen enkele lezer begrijpt, wat eigenlijk haar bedoeling is. <£- Zij neemt nu echter een zeer leelijke bondgenoot in den arm^namelijk de fan tasie (zeer zacht uitgedrukt). De woor den, die ze mij in den mond geeft, zijn ten deele in een ander verband gebezigd en voor 't grootste deel heelemaal niet uitgesproken. Ook de derde persoon, die er bij tegenwoordig was, kan dat ge* tuigen. Men moet toch maar durven 1 Bij voorbaat zegt Zr. v. N. over deze zaak niet meer te debatteeren. Zeer zeker, een gemakkelijke manier, om zich van iets af te maken. Het is ook vervelend, zoo tegengesproken te wordenl Met dank voor de plaatsing, .T< Hoogachtend, A. P. KWAAK, LEGER DES HEILS. Wij ontvangen een omzendbrief, waar aan wij het volgende ontleenen: In Nederland heeft het Leger des Heils ongeveer 150 afdeelingen en inrichtingen, waaronder tehuizen voor mannen, voor vrouwen, voor kinderen, voor ontslagen gevangenen, afd. voor goedkoop voedsel, nacht-asylen, achterbuurt-posten, enz. De omvang van het zendingswerk kan onmo gelijk in enkele regels worden saamgevat; noemen wij slechts den zendingsarbeid In Nederlandsch Oost-lndië, Suriname, Cu rasao, Oost-, West- en Zuid-Afrika, Chi na, Korea enz. enz. De opbrengst van de zelfverloochenings-aanvraag, in Maart te houden, wordt gelijkelijk verdeeld tus schen het werk in Nederland en den Le ger des Heils-zendingsarbeid. Zonder fl* nancieelen steun is het niet mogelijk dit werk voort te zetten en uit te breiden. Kommandant B. Vlas, hoofdkwartier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade 49—51, Amsterdam (C.), zal belangstel lenden gaarne verdere inlichtingen om* trent het Leger des Heils verstrekken»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 9