Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Maandag 24 Febr. 1930. zierjkzeesche courant. No. 11969, ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Vaststelling du Kiezerslijst. binnenland. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON. Na de Wasch Pijn in rug 'en lendenen Kloosterbalsem Het meisje uit de Stad. Fiji per 8 nundeii f 1,50, fruoo per poet 1,80. Voor het buitenland per jut 10,-. Afionderlijke nummer. 5 oent. tui) fint Mud., Wn.d, en Vrijd. TeL No. 82. - Poatgiro 18T87T. UlltrMitlMr M. J. IDSTFI. T*n 18 regel. #0 et.., tu 4 regel, en daarboven 20 oU. pet regel. Reclame. 30 et., p. regel. Bg contract belangrijke korting. Inaending op den dag ran nit- gare vóór 10 ore. ■IterI Ijk 10 uur op don dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDER* van Zlisiizit makon b*»k«nd. dat da op hedan door hen vastgestelde kiezerslijst voor bet jaar 19S0-19dl van 23 Febmarl tot en met 16 Maart a.s. ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, ea stemdistrictsgewjjze,in «ittreksel, verkrijg baar wordt gesteld Tot en met 9 Maart A.a. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur varbetering van de vastgestelde kiezerljjst te vragen, op grond dat hjj zelf of een ander, in strjjd met de wet, daarop voorkomt niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verki zing aangewezen is als bevoegd bjj volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Zieruzee, 22 Februari 193Q. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Gevonden voorwerpen: Een heerenhorloge; een paar grijze kou sen; kinderschoenen; een ketting; een kin derhandschoen; een beursje; een huis huurboekje. KON. FAMILIE NAAR NEDERLAND. Zooals gemeld, keeren de Koningin, Prinses Juliana en haar reisgezelschap 24 Februari a.s. uit Oberstdorff naar ons land terug. De vorstelijke personen wor den Dinsdagmiddag 25 Febr. a.s. te 4,38 aan het Staatsspoor in de Residentie ver wacht. c TWEEDE KAMER. Indische begrooting. De algemeene beraadslagingen over de Indische Begrooting werden Vrijdag be ëindigd. De beide door den heer Cramer ingediende moties werden verworpen. De eerste motie-Cramer (afkeuring van weigering der Indische regeering om den Volksraad volledig in te lichten omtrent de resultaat der huiszoekingen op 21 Dec.) werd verworpen met 62 tegen 22 stemmen. Voor: de soc.-dem. De tweede motie-Cramer: (eisch van op heffing van alle beperkende bepalingen waardoor de vrije meeningsuiting, het recht van vereeniging en vergadering, het stakingsrecht worden belemmerd en van onmiddellijke vrijlating van allen, di om politieke redenen in voorloopige hech tenis zijn gesteld en amnestie voor alle politieke gevangenen en verbannenen) werd verworpen met 63—22 stemmen. Voor: de soc.dem. Dinsdag, de af deeling Justitie met de poenale sanctie, waarvoor wel bijzondere aandacht zal bestaan, nu Amerikaansch protectionisme poogt zich daarvan voor doorzichtige doeleinden te bedienen, ZIERIKZEE. Groot was de opkomst te noemen bij de uitvoering, die ons Mond harmonicagezelschap „D.O.K." Donderdag avond in hotel „Juliana" gaf, wel een bewijs hoezeer de prestaties ervan wor den gewaardeerd en zoowel directeur als leden kunnen met voldoening op dezen avond terugzien. „D.O.K." heeft op deze uitvoering wederom duidelijk bewezen, wat na ernstige studie en oefening aan een zoo eenvoudig instrument als het heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. mondorgel kan worden ontlokt. De num mers 4 (Sonny Boy) en 10 (Grossmütter- chen) gaven hiervan wel het beste be wijs, hoewel de andere nummers voor zeker ook genoemd dienen te worden. Het applaus, dat geregeld weerklonk, toonde dit ook genoegzaam aan. Bijzon der werd het nummer, door de 2 jongsten ten gehoore gebracht, toegejuicht. Een nieuw element was de „chromatische ac cordeon", een moeilijk te bespelen in- 3 strument, waarop een der leden een 2- tal soli liet hooren, welke zeer in den smaak vielen. Dit voor zoover het muzikale gedeelte betreft. Het humoris tische deel was ditmaal toevertrouwd aan den conferencier, de heer Aug. de Laat, uit Tilburg, ook hier welbekend door ra dio en gramophoon. De goede indruk, die genoemde heer hierdoor al bij velen gemaakt zal hebben, is door zijn „per soonlijk" optreden alhier, zeker bevestigd geworden. Om een talrijk publiek lan gen tijd op aangename en boeiende wijze bezig te houden, is voorwaar geen lichte taak. De heer de Laat haeft bewezen deze kunst wel machtig te zijn. Met een afwisselend program van ernst en luim hield hij er de goede stemming steeds in, waarbij zijn dochter Caroline hem op uitstekende wijze aan de piano be geleidde. Haar werd namens de vereen, dan ook een bouquet aangeboden. De voorzitter, de heer Weltevreden, was aan het eind van den avond zeer zeker de tolk der aanwezigen, toen hij aan zijn dankwoord voor beiden een hartelijk „tot weerziens" toevoegde. Het traditioneele bal, dat volgde en waarbij „The Ameri can Syncopated Band" (welke zich ove rigens den laatsten tijd niet vaak meer doet hooren) voor dansmuziek zorgde, hield de aanwezigen nog langen tijd ge zellig bijeen. Het invitatie-balmasqué, dat 1.1. Zaterdagavond alhier in de Concertzaal werd gehouden, mocht zich wat het aan tal bezoekers betreft, niet in een groote mate van belangstelling verheugen, doch zij die er waren zullen niet anders kun nen getuigen dan dat het er niettemin zeer gezellig was. De leiding was ditmaal in handen van den heer Williams uit Rot terdam, die op tactvolle en aangename wijze zijn taak van balletmeester tot aller genoegen heeft vervuld, terwijl het mu zikale gedeelte was toevertrouwd aan de Jazzband „Musica" van Oosterland, die er ook zeer zeker het hare aan heeft bij gedragen de pret zooveel mogelijk te verhoogen. De clou van den avond wa9, zooals steeds, de intrede der gemasker- den, 54 in getal, die al direct de wenschte stemming er in brachten, een stemming welke den geheelen avond ge handhaafd bleef en door geen enkele wanklank werd verstoord. Van de cos tumes was veel werk gemaakt, hoewel ook hier het koddige element de over hand had boven het mooie; 2 groepen bloemenmeisjes trokken door hun fraaie costumes in 't bijzonder de aandacht. Voorts traden eenige pierrots, benevens „Had je me maar" zeer op den voor grond, terwijl een draaiorgel, dat door 3 orgeldraaiers door de zaal gesjouwd werd, meer ter opluistering dan ter mu- zieklevering aanwezig scheen te zijn. Na het démasqué, dat zooals steeds, groote verrassingen opleverde, had de prijsuit reiking plaats, welke door den heer Wil liams met een toepasselijk woord ge schiedde. De jury, gevormd door alle toe schouwers, bleek den prijs voor het «MM Blijf daarnet tocb tót looptn. Akker. Kloosterbtóem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behnaglljke ver lichting, knlmte cn ruzt bezorgen. „Geen goud zoo goed" mooiste damescostuum te hebben toege kend aan no. 38, die voor het mooiste heerencostuum aan no. 1, die voor de leukste groep aan no. 46. De prijs voor degene, die het publiek het meest ver maakt had, viel ten deel aan no. 3, ter wijl groep no. 43 in aanmerking kwam voor een troostprijs. Onder luid gejuich werden de prijzen in ontvangst genomen, waarna allen zich opnieuw aan de car navalsvreugde overgaven. Tot vroeg in den morgen duurde de pret voort, een pret die velen ongetwijfeld nog lang m vroolijke herinnering zal bijblijven. Bij de opening van de derde Nuts- avond in dit seizoen, op Vrijdagavond, door den voorzitter van het Departement, de heer Schram de Jong, deelde deze, na dr. Ritter te Utrecht, die de spreek beurt zou vervullen en het publiek welkom te hebben geheeten, mede, dat men was afgeweken van de gewoonte alléén literaire voordrachten te houden en thans, nu 2 dergelijke lezingen zijn ge houden, eens wat anders wil geven, n.l. een reisbeschrijving, terwijl de heer J. van Elsacker de volgende maand voor deze nutsafdeeling hoopt op te treden. Dr. Ritter, die daarop het woord ver kreeg, nam ons in gedachten mede naar Italië, naar de Arno en wel speciaal naar de schoone stad Florence, om in het 2de deel van zijn voordracht bij lichtbeelden het gesprokene te verduidelijken en de schoonheid te toonen van deze bizondere stad, wat zijn bouwwerken en geschiede nis betreft. In het eerste deel van zijn rede maakte spr. zijn auditorium duide lijk, dat men Florence niet kan beschou wen, zonder haar geschiedenis te kennen. F. is voor den toerist het beeld van den overgang van de Middeleeuwen in de Renaissance, waarvan de stad de baker mat is, evenals van de groote meesters uit een cultuurleven, dat nog onzen tijd beheerscht. F.'s kunstschatten groepeeren om twee groote figuren, n.l. Lorenzo de Medici, de prachtlievende edelman en Sa vonarola, de strenge boetprediker, de 2 symbolen van de Italiaansche kunst van dien tijd, welke beide mannen hun stem pel hebben gedrukt op de architectonische schoonheid dezer bijzondere Italiaansche stad, waarin dr. Ritter zijn aandachtige toehoorders in den geest rondleidde, om hen binnen te voeren in paleizen, kerken en kloosters, waar Fra Angelico of Mi chel Angelo heerlijke kunstwerken hebben gewrocht, die nog de bewondering af dwingen van het nageslacht. De sfeer van F. wordt gekenmerkt door een wit-grijze tonaliteit, die alles overweldigt en alles omgeeft; een tonaliteit van grilligheid en rust en 't evenwicht te midden van de bewogenheid, die uit alles spreekt! De voorzitter bracht dr. Ritter aan het einde zijner voordracht dank voor zijn interessante lezing. Feijenoord, of zooals het in Rot terdam gewoonlijk heet: „de overkant", is een groot modern winkelpaleis rijker geworden. Op den hoek van de Beijer- landsche laan, in het bouwcomplex van Uit het Engelsch van H. A. Vaohell. 32 Ze begreep, dat Samantha alle pogin gen in 't werk stelde om haar te redden. Samantha prikte in de wond, tot het bloed vrij vloeide. Toen boog ze zich voorover en begon krachtig te zuigen. Hazel was te slap, om er iets tegen in te brengen; ze begreep nauwelijks meer wat er gebeurde. Samantha zei met dezelfde harde stem: Nu zal ik tante Almira halen. Be weeg u niet. Als je je beweegt, stroomt je bloed vlugger door je lichaam. Ze holde naar boven en al heel spoedig verscheen juffrouw Spragge. De beide vrouwen droegen Hazel naar haar ka mer en legden haar plat op het bed. Waar is George? vroeg zijn moeder. Dat weet ik niet! Ergens in de heu vels op jacht naar een hert. En hoe is dit gebeurd? Hazel in plaats van Samantha, ant woordde zwakjes. Juffrouw Spragge ging naar beneden en kwam terug met den sleutel van de deur van George's kamer. Anders kon George er wel eens binnenloopenl Maak nu een verband met de krui den en kook er ook een aftreksel van! zei Samantha. Juffrouw Spragge knikte. Ik zal meneer' Bungard gaan halen, tante! Zou je veel aan hem hebben? Misschien weet hij, welke medicij nen we kunnen gebruiken. Misschien wel! dat is zoo. Ik zal George's vos nemen.' Hazel lag huiverend te luisteren. Toen werd ze overvallen door een doodelijke misselijkheid. Binnen tien- minuten was Samantha op weg naar Aguila, langs het afsnijpad over de heuvels, dat ze van haar vroegste jeugd af kende. Het dorp lag in diepe rust, zelfs in de herberg van Pat Hen bessy was alles donker. Samantha hield stil bij de drogisterij, gleed van den hijgenden vos en trok verwoed aan de bel. Weldra werd er een hoofd door een raam gestoken en een verontwaar digde stem deed zich hooren: Houd op met dat gebelf Wat moet je op dit uur van den nacht! Den professor! schreeuwde Saman tha. Een geval van slangenbeet! Lieve hemel! Ben jij het Samantha, Wie is er gebeten, kindlief? Juffrouw Goodrich! Waar is de pro fessor, mevrouw Bungard? Er is geen minuut te verliezen! Mijn man is in San Lorenzo! Hij komt pas morgen terug! Lieve hemel! Weet u wat voor medi cijnen we moeten gebruiken? Nee! Nee! En er is in het heele dorp niemand die het weet! En het tele graaf kantoor is dicht! Hemelsche goed heid, wat vreeselijk! Dat lieve meisje! Samantha ging naar den vos terug, achtervolgd door de verwarde vragen het kortelings geopende Colosseum-thea ter, heeft de bekende firma H. H. de Klerk Zonen, naar 5e filiaal geopend! Hiermede zouden we kunnen volstaan, omdat hiermede als het ware vaststaat, dat deze nieuwe zaak van de Klerk we derom klinkt als een klok! We zullen ons echter niet beperken tot deze een voudige vermelding, omdat daarvoor de opzet te grootsch en deze nieuwe uit breiding der firma te belangrijk is. Uit het kleine zaakje, dat in 1903 door den stichter der firma wijlen den heer H. H. de Klerk werd opgericht in een win keltje dat nauwelijks 30 M2. oppervlakte a/h. Achterklooster, is het omvangrijke bedrijf van tegenwoordig gegroeid, dank zij de energie en het gezonde zaken- inzicht der tegenwoordige firmanten. In de loop der jaren hield de uitbreiding der winkels gelijken tred met de uit breiding der artikelen. En thans zet deze nieuwe zaak a/d. Beijerlandsche laan de kroon op het werk. Een schitterend in gerichte groote verkoopsruimte gelijk vloers, wordt geëvenaard door een vol komen gelijke ruimte in het sous-terrain van dit geweldig groote winkelpand, dat door de goede zorgen van de bouw ondernemers van Dorp, Kuijk en Klein tot stand werd gebracht, onder leiding van de architecten Legrand en Ten Bos. Alle ambachtslieden, zonder uitzondering, hebben er toe medegewerkt, om te be reiken, dat de geopende zaak, zonder eenigen twijfel een belangrijke aanwinst genoemd kan worden voor Rotterdam- Zuid. En de naam der firma H. H. de Klerk Zonen, is een waarborg, dat ook dit vijfde filiaal op overtuigende wijze zal slagen! WESTENSCHOUWEN. 7 mijl ten wes ten van hier is Maandagmorgen vroeg een zeilvaartuig, vermoedelijk een Osten- der Vischsluep gezonken. De masten met zeilen steken boven water uit. Van de bemanning is niets bekend. De reddings boot van Burghsluis is ter assistentie uit gevaren. - De reddingsboot van Burghsluis is Maandagmiddag teruggekeerd, 't Vaar tuig, dat te Blankenberghe thuis behoort, is als verloren te beschouwen. (Zie verder onder Telegrammen). HAAMSTEDE. Donderdagavond jl. hield het Onderl. Ziekenfonds „De Wilhel- minavereeniging" een door 88 person n (w.o. ook enkele werkgevers) bezochte vergadering. Na opening en welkom me moriseerde de voorzitter, de heer H. Brandenburg, de aanstaande invoering der Ziektewet. Hij verklaarde met ge noegen te kunnen mededeelen, dat nog op het laatste oogenblik de Nederland- sche Bond voor Ziekenkassen als bedrijfs- vereeniging ten opzichte der Ziektewet is erkend, wat een zelfstandig voortbe staan der Wilhelminavereeniging als af- deeling van den Bond mogelijk maakt. Besproken wordt het belang van vrij willige verzekering voor losse arbeiders, die tijdelijk werkeloos zijn, voor hen, wien de Ziektewet geen verplichte ver- :ekering oplegt en suppletie verzekering voor uïfkeering van het verschil tusschen wettelijk ziektegeld en loon. Een en an der verwierf de instemming der verga dering. De voorzitter drukte den wensch uit, dat velen zich alsnog bij de reads 32 jaar bestaande vereeniging mogen aan sluiten. Dhr. T. L. Jonker hield nog eenige beschouwingen, terwijl eenige gestelde vragen door voorzitter en bestuursleden beantwoord werden. Het bestuur ward gemachtigd tot het zenden van enkele af gevaardigden naar de op 22 Februari te Goes te houden vergadering, teneinde meerdere inlichtingen omtrent een en an der te bekomen. Met een woord van dank voor de flinke opkomst en de aan- van de vroegere onderwijzeres, die ze niet eens hoorde. Ze moest een besluit nemen. Zij kon óf naar het provinciestadje rijden öf een afsnijweg van tien mijlen door het kreupelhout naar Roblar nemen, waar de bekende zwavelbronnen waren en waar een goede dokter woonde. Waar ga je heen? gilde mevrouw Bungard. Naar Roblar! Dat zal je bij nacht nooit lukken! -? Dat zullen we nog wel eens zien! Ze zat al weer in het zadel. Ze boog zich voorover en klopte het paard op den bezweeten nek. Jouw werk ligt voor je! fluisterde zij. De vos schoot in galop vooruit, want een vlak stuk weg van ongeveer een mijl, lag voor hem. Zij kwam vlot vooruit, tot het punt waar de weg zich splitste. Ze boog van den hoofdweg af en volgde het smalle spoor, dat naar den top van een wa terscheiding leidde. Een keer had het meisje dezen weg gereden, bij die ge Iegenheid had ze George een partij kal veren naar Roblar helpen drijven. De moeilijkheden van dit karweitje lagen haar nog versch in het geheugen. Ge orge had een dergelijken tocht niet voor de tweede maal geprobeerd. Zij liet den vos de steile helling stap voets nemen, gleed uit het zadel en leidde hem aan de teugels. Gelukkig scheen de maan helder uit een woike- loozen hemel. Op den top stond ze een oogenblik stil. Het allerwildste gedeelte van een wild land lag voor haar, geulen Caruso luidspreker ook voor Radio-Centrale& en elk radio-toestel Dubb.HAGHEETSYSTEEM ƒ30- en spleten, eikenstruikgewas en chap- paral, een doolhof, waardoor zij haar weg moest zoeken. In het dal kon ze een coyote hooren huilen, hier was een vrijplaats voor allerlei wild gedierte. Haar polsen klopten, want ze voelde zich even wild, als de dieren van dit wilde land. We moeten het er maar op wagen! zei ze tegen den vos. De daling was steil, langs een ruwe rotsige helling, door zeefd met de holen van de aard-eek hoorns, bestrooid met losse stukken rots en steen, maar vrij van kreupelhout. Samantha leunde achterover en liet het paard den vrijen teugel. Als hij strui kelde, zou hij over den kop gaan en zou op zijn berijdster te land komen en haar verpletteren onder zijn gewicht. Ze kwam echter behouden beneden aan en het paard bleef trillend stil staan voor een diepe geul over het pad, die door de laatste regens was uitgespoeld. We hebben geen tijd, om er om heen te rijden, zei Samantha tegen het dier. Ze liet het in den geul kijken, deed het terugstappen, klopte het op den nek en sprak het vleiend toe. Ze was er zeker van, dat het haar verstond. Nu! Ze reed met groote vaart op de geul toe. Op den verbrokkelden rand hief ze haar arm op en ziepte het paard ste vig met haar karwats. Ze was er over. Samantha schreeuwde haar triomfen uit. De geul was een voorteeken voor haar geweest. Als ze daar overheen kwamen, zou ze op tijd in Roblar komen. Worstelend door het kreupelhout, ge- fTUUM,TC£\ NV. Peters Prinsengracht 220/24 VnJKC/ÖV AM5TÊQ0AM Tel.48862., gename besprekingen werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. Gedep. Staten van Zeeland hebben goedgekeurd de door den gemeenteraad op 18 November 1929 vastgestelde ver ordening, houdende verbod tot het telen van voor wratziekte vatbare aardappel soorten, met name Bravo, Kampioen, De Wet en Bintje. ELKERZEE. Aan de jaarvergadering van de geitenfokvereeniging ontleenen we het volgende: Het ledental is vooruit gaande, thans 56 leden. De vereeniging maakte een winstsaldo van f 12,066; ink. i 100,66, uitg. f 88,505. De heer B. van Splunter bedankte als bestuurslid; in zijn plaats werd gekozen de heer A. N. Kloet. Herkozen de heer L. Kristelijn. Een regle- metswijziging bepaalt, dat leden, die geen geit(en) meer hebben, voortaan begun stigers heeten. Het salaris van den bok- houder blijft bepaald op f 60 voor 85 geiten en f 0,40 voor elke geit daarboven. De heer Grootenboer uit Fijnaart kwam Donderdag te Scharendijke bij dhr. Kooman spreken over de N.V. Eerste Ned. Maatpij. voor ziekenhuisverpleging. De opkomst was niet groot: 25 30 men- schen. Spr. beschreef, hoe na het eerste fonds in Gouda, in 1924 deze N.V. ge groeid is. Hoe de werkkring zich achter eenvolgens over de verschillende pro vincies uitbreidde, de tarieven, de ver goedingen, den groei van het aantal deel nemers tot pl.m. 100,000 enz. enz. Van de gelegenheid tot toetreden maakte vooralsnog niemand gebruik. NIEUWERKERK. Vrijdagavond gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier haar jaarlijksche uitvoering in ho tel „De Meebaal". Evenals Woensdag was de zaal goed bezet. Na opening door den heer A. v. d. Stolpe, werden, onder lei ding van den Direteur, de heer A. v. d. Berge, een 6-tal muzieknummers ten gehoore gebracht, die getuigden van ern stige studie, wat bleek uit voordracht en maatvastheid. Een krachtig applaus weer klonk dan ook na elk nummer. Ter af wisseling werd opgevoerd: „Ze krijgen mekaar", een kluchtspel in 2 bedrijven. De rollen waren goed verdeeld en het stuk werd vlot gespeeld. Een daverend applaus was de belooning. No. 5 van 't program kon, door bijzondere omstandig heden, niet voor 't voetilcht worden ge bracht; no. 6 was een aardige klucht, die goed werd voorgedragen. Na de pauze werd opgevoerd: „Het valsche eti ket". Kluchtspel in één bedrijf, dat, even als het eerste, talentvol werd opgevoerd en blijkens de bijvalsbetuigingen zeer in den smaak viel. Na nog een paar pittige nummertjes was 't program afgewerkt. Bij ontstentenis van den voorzitter werd bij monde van den heer Eveleens wel verdienden dank gebracht aan den Direc teur en leden van „O. en U." en in 't bijzondei aan de plaatsvervangenden van elders, voor wat zij hadden ten gehoore gebracht en niet minder ook de dames en heeren, die door hun spel zooveel hadden bijgedragen tot dezen genotvollen avond. Ook de familie v. d. Berg bracht spreker hulde voor wat deze hadden ge presteerd en dank voor de opkomst aan de aanwezigen. Met een geanimeerd bal werd verder dezen avond besloten. zweept door de manzanitatakken, verloor ze wel tien maal het spoor en vond het telkens weer terug. Eindelijk, buiten adem, en trillend van vermoeidheid, be reikte ze den tweeden top, nog booger dan de eerste. Ze was nu halverwege Roblar. Nu volgde er een moeilijk kwartiertje. Een honderd voet lager was een beek, in den regentijd een bruisende stroom, in den zomer droog. Daarboven hing een dreigende r otsmuur. Samantha merkte tot haar schrik, dat het pad hier en daar was weggebrokkeld. Er lagen groote rotsblokken op en hoopjes puin. Klaarblijkelijk was dit pad den laat sten tijd niet gebruikt door de squatters, die gewoon waren geweest daarlangs hun voorraden naar hun land te ver voeren. Waarom? Ze was niet in staat, die vraag te be antwoorden, maar omdat zij geen an deren weg kende, dreef ze haar paard vooruit. Al heel gauw echter moest ze af stappen en den vos bij den teugel lei den. Meer dan eens week het paard snuivend en trillend achteruit, als de losgeraakte steenen donderend in de beek beneden vielen. Het pad werd steeds smaller. We gaan toch niet terug! zei Samantha. Plotseling werd het pad weer breeder en de laatste helft van dezen gevaarlij ken weg was, bij de eerste vergeleken, gemakkelijk. Nu zijn we er door! zei Samantha. Ze kwamen nu in een vruchtbaarder streek, een deel van een groote hoeve. (Werdt vervlgi).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1