AMSTEL- BATTERU ABONNEMENT; Vrijdag 21 Febr. 1930. zierikzeesche courant. l,W."u£",ÏL*lW5& ADVERTENTIES EERSTE BLAD Inzending Advertentiën DIENSTPLICHT. Algemeen Overzicht. Wrijf Uw 'pijnlijke spieren kloosterbalsem HEERENBAAI) BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Prfja per 8 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nnmmers 5 eent. ersoh jjntMnd., Wnsd. enVrjjd, Tel. Ho. 32. - Postgiro 13T6TT. Zierikzeesche Nieuwsbode trji 18 regels 80 ets., raa 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bjj eontraot belangrijke korting. Intending op den dag Tam uit gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. uiterlijk 10 uur op den dep v. uitgaaf Prijs per stuk 25 d, ovemlveekujóhaae. KV.Sebr. JHers hxnsengcaét2Sj/2H 'AMSTERDAM TEL48882 De BURGEMEESTER van ZuvKzm maikt bekend, dat by besluit van Zyae Ex-ellen tie den Minister van Defensie d d 14 Februari 19 '0, Vile Afdfi'ling, no. 224 V. aan l.KEN- DERT HEIJhOER, gewoon dienstplicht'ge van de lichtiog 1926, m^t ingang van 15 Ap il 194 voorgoed viystelling van den dienstplicht is verleend wegens kostwinner schap Voor h-t indienen van bezwaar tegen deie uitspraak irordt verwezen naar de publicatie aan het aanplakbord van het Raadhuis. ZuBiKzia den 19 Fdbruari 1959. De Burgemee ter voornoemd, L. KOOPMAN Cz., Wd.-Burgemeester. Verbroken vorstelijke verloving. De Fransche minister crisis. Sov- jeimanierenl Wel heel spoedig is voor de Rumeen- sche koningsdochter de wreede ontgoo cheling gekomen, die een einde heeft ge maakt aan haar schoonen liefdesdroom: haar verloving met prins Alexander von Pless, graaf van Hochberg, is na een 3- tal we'ken reeds verbroken. Graaf v. Hochberg is reeds uit Boeka rest vertrokken aan het station uitgeleide gedaan door prinses lleana en door den commissaris van politie. Het heet, dat de prinses onmiddellijk met haar moeder, kon.-weduwe Maria naar Egypte en Palestina vertrekt. Dit pijnlijke gebeuren heeft natuurlijk in de hoofdstad en elders groot opzien gebaard, v. aartoe niet weinig bijdraagt, dat allerlei geruchten gaan over de oor zaak van do verbreking der verloving, geruchten, welke erop zouden wijzen, dat graaf v. Pless, hoewel stammend uit een oud adellijk geslacht, meer als een oplichte dan als een edelman is op getreden. Wat hiervan waar is, moet natuurlijk nog nader blijken, maar in ieder geval heeft deze droeve geschie denis wederom de aandacht gevestigd op de lol gevallen van het Roemeensche hof, dat in den laatsten tijd reeds zoo her haaldelijk in binnen- en buitenland we gens pijnlijke voorvallen in de familie van zich heeft doen spreken. e Het Fransche kabinet-Tardieu is door de radicaal-soc. coalitie ten val gebracht. Tardieu, de premier is ongesteld, en Ché- ron, de minder handige en vooral minder gezaghebbende figuur kon tegen de op eenvolgende aanvallen geen weerstand bieden. Bovendien bleek de minister te weinig soepel om de wankele meerder heid bijeen te houden. Men zou ook uit Chérons uitlatingen, na afloop der Ka merzitting, kunnen opmaken, dat de min. willens en wetens zoo stijf op zijn stuk bleef staan om de z.i. noodzakelijke op heldering in den politieken toestand te krijgen. Kenmerkend voor de politieke situatie in Frankrijk is het trouwens wel, dat in de bestaande omstandigheden, te midden van een zoo belangrijke internationale conferentie (de Londensche vlootconfe- rentie) de regeering is ten val gebracht op een quaestie van betrekkelijk onder geschikt belang. Als gevolg van deze ka binetscrisis is de vlootconferentie prac- tisch tot stilstand gekomen en zijn de beraadslagingen verdaagd tot 26 dezer. Inmiddels heeft de president Doumer- gu? den radicaal-socialist Chautemps met de vcrming van een nieuw ministerie belast. F en stramme gewrichten, verdrijf l I die afmattende pijnen van rheu-1 «antiek en spit met de heroemdej AKKER'. t7«r**cbt remiund^ ■nel. ECHTE FRIESCHE 1 20-50 cl. per ons Vraagt Uw UUnkelicr 'rt pakje D*K /C FA B •A+JT'PaZjA.K* C/30/V//VC£/V WÏGeen goad too goed,9 De bolsjewiki voeren langzamerhand 'alle slechte instellingen van het tsaristi sche regime in, waartegen zij vroeger zoo gestreden hadden. Zoo hebben zij het staatsmonopolie op brandewijn, dat de tsaar in 1914 had afgeschaft, opnieuw in gevoerd, zoodat de communistische regee ring op dezelfde wijze de drankzucht der bevolking exploiteert als de tsaristi sche regeering het had gedaan. De in directe belastingen, waartegen de bolsji- wiki onder 't oude regime zoo fel ageer den, zijn ook hersteld. Nu hebben de bolsjewiki een der allerslechtste instel lingen van het tsaristische regime, een instelling, welkt het oude regime zelf had afgeschaft, in eere hersteld. Het gaat on het eiland Sachalin. Zooals bekend, was dat onherbergzame eiland met een zeer slecht klimaat in vroegere jaren een ballingschapsoord voor vele misdadigers in Rusland. De beste mannen van Rus land protesteerden tegen de handhaving van de dwangarbeiders-gevangenissen op Sachalin. De tsaristische regeering gaf tenslotte toe en richtte in verschillende gedeelten van het land speciale gevange nissen voor dwangarbeiders op. De Sovjet-regeering heeft nu besloten misdadigers, die tot gevangenisstraffen van langer dan 2V2 jaar veroordeeld woiden, naaf het Russische gedeelte van Sachalin te sturen. Officieel heet het, dat dit alleen mét „goedvinden" van de arrestanten zelf zal geschieden, maar wie de Russische toestanden kent en weet, welk een angst iedereen de naam Sa- chalin inboezemt, zal begrijpen, wat dat „goedvinden" beteekent. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Zooals men weet, ligt het in de be doeling, zoódra de werkzaamheden zoo ver gevorderd zijn, dat men kan over gaan tot de eigenlijke inpoldering van de verschillende polders, waarin de Zuider zee vudeeld gedacht is, te beginnen met den polder in Zuid-Westen. Nu zijn bij de drooglegging ten zeerste betrokken de belengen van de kleine steden en dor pen speciaal aan de Oost- en Noordkust, waarvan de bevolking nog grootendeels een bestaantje vindt in de vischvaugst en de daarmee verband houdende bedrij ven. Eén der meest gedupeerde plaatsen is wel Vollenhove, het typische Over- ijselsche stadje, waarvan de bevolking geheel aangewezen en ingesteld is op de visscherij. Het gemeentebestuur hiervan heeft contact gezocht en verkregen met de besturen van de andere gemeenten langs de Oost- en Noordkust der Zuider zee om gezamenlijk te adresseeren aan den minister van waterstaat, teneinde ge daan te krijgen, dat bij de inpoldering in de eerste plaats begonnen wordt met den N.O.-polder. DE DRANKWET. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Boon, betreffende spoedige indiening van een wetsontwerp tot ver lenging van den in de Overgangsbepa ling van de bestaande Drankwet vermel den termijn, waarbinnen de aan vennoot schappen, zedelijke lichamen of aan de besturen dier instellingen verleende ver gunningen vervallen, heeft de minister van Arbeid, H. en N. geantwoord, het blijkens de nadere Nota van Wijzigingen op het ontwerp van wet, inhoudende be palingen tot regeling van den kleinhan del in alcoholhoudende dranken, niet ge- wenscht te achten, dat de vergunningen, verleend aan vennootschappen, zedelijke lichamen, of aan de besturen van deze, 1 Mei a.s. zonder meer vervallen. Zoodra het zich liet aanzien, dat het aanhangige ontwerp, door de regeling van de werkzaamheden van de Tweede Kamer, niet meer vóiór 1 Mei a.s. het St.bl. zou kunnen verschijnen, heeft de minister maatregelen voorbereid tot indiening van een wetsontwerp, waarbij de termijn, waarbinnen genoemde ver gunningen vervallen, wordt verlengd tot 1 Mei 1931. De minister zal er gaarne toe medewerken, dat dit ontwerp, het welk het departement reeds heeft ver laten, tijdig tot wet wordt verheven. DE PHILIPSL1CENTIES. De besprekingen, welke op verzoek van Z.E. den minister van arbeid, handel en nijverheid zijn gehouden tusschen de N.V. Philips en de vertegenwoordigers van den Nederlandschen bond van radiohan delaren en den bond van ondernemers in de radiobranche in Nederland, zijn deze week onder leiding van den minis ter voortgezet. Door beide partijen op alle punten volledige overeenstemming bereikt. Het Volk meldt nog: Zijn wij goed ingelicht, dan is tusschen de par tijen overeenstemming bereikt op de vol gende basis: Voor den tijd van 21/2 jaar wordt een wapenstilstand gesloten. In dien tijd worden licenfies gegeven onder zekere voorwaarden. De voor deze licen ties te betalen bedragen worden op een bank gedeponeerd. Intusschen wordt een principieele beslissing van ons hoogste rechtscollege uitgelokt. Wordt na ver loop van deze 21/2 jaar Philips in het gelijk gesteld, dan worden de dus ge deponeerde bedragen plus rente aan de slorters terugbetaald. ENCEPHALITIS EN VACCINATIE. Het verschenen Januarinummer van de verslagen en Mededeelingen betreffende de Volksgezondheid bevat onder het op schrift „Inenting tegen pokken in liet eerste levensjaar" een rapport van de commissie Inzake de vaccinatie en daar mee samenhangende onderwerpen over de vraag of het wenschelijk is langs of- ficieelen weg, dat is door middel van het staatstoezicht op de volksgezondheid de vaccinatie tegen de pokken in het eerste levensjaar is aan te raden, waarop reeds herhaaldelijk aangedrongen is. De commissie is in meerderheid tot de conclusie gekomen zich verplicht te achten de vraag, of het wenschelijk is de Inenting in het eerste levensjaar of ficieel te propageeren, niet bevestigend te beantwoorden, hoezeer zij ook anders zou willen adviseeren. Ofschoon de commissie zich genood zaakt gevoelt te adviseeren in de tegen woordige omstandigheden geen officieele stappen te doen, acht zij het raadzaam te wijzen op de voordeelen die de vac cinatie op jeugdigen leeftijd aanbiedt en wil die* even naar voren brengen. ZIERIKZEE. Donderdagavond gaf dhr. G. C. J. Misset met eenige leerlingen een muziekuitvoering in het „Huis v. Nassau". De aanwezigen waren tot bijwoning uit- genoodigd. De zaal was keurig versierd, wat voor den heer Missët een verras sing bleek. Op enkele nummers na, voor BROUWERSHAVEN. In de laatst ge houden vergadering van den gemeente raad waren alle leden tegenwoordig. Na dat de voorzitter de vergadering ge opend heeft wordt mededeeling gedaan va a enkele ingekomen stukken, waarvan wij alleen vermelden het verslag van de haven over 1929. In totaal is ontvangen aan haven- en kaaigelden f 7293,78. Ver- sch ;0pt v c-rder o.a. ruim 22,000,000 k.g. bieten. Tot lid der pl. commissie v. toe zicht op het lager onderwijs wordt her kozen dhr. I. A. Catsman. Mededeeling wordt hierna gedaan van de ontslag aanvrage van dhr. J. Wesdorp als voor zitter en lid van het Burgerlijk Armbe stuur alhier zulks om gezondheidsrede nen. Nadat de voorzitter hem dank heeft gebracht voor de vele diensten in die functie aan de gemeente bewezen, wordt hem m.a.st. eervol ontslag verleend. Voor deze vacature wordt door den raad ge- kozeu dhr. J. de Bruijne. Tevens ontstaat er met 1 Mei a.s. een vacature doordat dhr. J. J. Vink zich niet meer herkies baar stelt. In deze vacature wordt ge kozen dhr. O. v. Nieuwenhuize Oz. Voor dat tot genoemde stemming werd over gegaan, wijzen dhr. Priem en Ringel- berg op het feit, dat van hun partij nie mand op de voordrachten zijn geplaatst. Zij vinden dit hoogst onbillijk, gezien het PJiEDJLKBEURTEN. Zondag 23 Februari te Zierikaee, Ned. Her*. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, da. J. Erkeleaa, emer -pred. Kleine Kerk. 10 ure. de. Voorn. Avonds 6 30 ure, d«. v. d. Griend. Lath. Kerk. Geen dienst. Gsref. Kerk. 10 6 ure, Leeadienst. Ghv. Geref, Kerk. 9.10, da. Hoogendoorm, 1 Leeadieuat «n I ure, da Hoogendoora Irenfeli.etie JeraM. 10 en 7 ure, Samenkomst Oud-Geref. Ge». 9.S0, S en I «re, Leeskerk. viool en piano, waren alle voor mando- ^4J ¥1UW11 ^llr UUU6i)l line begeleid door piano of gitaar. Alles op hun partij uitgebrachte aantal stem- werd verdienstelijk gespeeld en met men. De S.D.A.P. wordt hierdoor stel- groote aandacht aangehoord. De num mers voor vier mandolines, met gitaar begeleiding, sloegen het meest in. Eén der aanwezigen dankte na afloop dhr. Missët voor al het gehoorde, wenschte hem succes en hoopte, dat deze avond door meerdere gevolgd zou worden. We maken onze lezers attent op een in dit nummer voorkomende adver tentie der R.T.M., waarin-op 26 Februari e.k. een goedkoope reisgelegenheid wordt aangeboden tot het bezoeken van de Vol kenbondstentoonstelling in Den Haag. EL&KRZKE. "Woensdag vergaderde in hotel Koomnn te Scharenöijke de afdeeliog „B E. D." van het Centraal Ganootüch. voor Vacantia-Kolonies. Uit h«t verslag 1928 van de waarn, Bsere- taresae zu«tcr van Nieuwen huize bleek, d*t er thans 61 leden zijn en er dit jaar geen kinderen behoefden uitgezonden ta worden. Dn a-door kon de kaa e«n saldo-te goed aanwijzen van f 232,66 Zuiter van N. zal voortaan optreden als eeor.-penninpmeesteren. Nadat de gewone agenda ving was afgehandeld, trad voor de in middelt zeer goed gevulde zaal op de heer A C. Bos, de bekende seoretaris van het Centraal Genootschap. In zjjn pakkende rede liet sprektr uitkomen, hoe Nederland 30 jaar ge leden nog achteraan kwam in de ver zorging van het zwakke kind. De groote etad doed iets, de kleinere en het p'atteland deden zoo ongeveer aiets. Langzaam is doorgedrongen het beaef, dat een zwakke jeugd een gevaar opleverde voor de natie. In 19J5dafde het Oentr. Gen. van 1901 beginnen met de uitzending van 13 kinderen naar een in Sgmond aan Zee gehuurd huis er waren toen 33 aanvragen. Dank zij taaie volharding eenerzijds en beter inaicht anderzijds, ie er groei in het Centr. Gen. gekomen. Het aantal kolonie-kuizen wat een fraaie gebouwen liet de film one zien sterg sedert tot 10, waar 6000 kinderen mat 250000 ver- pleegdagsn gezondheid en kraoht terug vinden. De middelen daartoe zijn een voudig licht, lnoht, zon, reinheid, goede voeding, geregeld leren. Kon men vro-ger alleen zomers uitzenden, de ondarrinding leerde, dat vooral het arme kind door winteiuit- zending nog beter geholpen wordt. Immers dat verkeert in het gare jaar getijde thuis in ongunstiger omditie. Het mooio van een uitzending ligt volgens spreker in de ideëele waarde Immers het kind, dat aan dm lij re gevoeld heeft het groote voordeel van reinheid en geregeld leren, zal voor het latere leren dat ook traohten t? bereiken. Na zijn rede liet de heer Bos ons door de film een rondgang doen in en door de versohillende buizrn van het Genoot schap Om het aan t rek kei ijker te maken, was er aan verbonden de geschiedenie van „Jantje", die zoo 'n Campagne van het begin tot einde meemaakt. Het woord van dank van den voor zitter, den heer De Bruijn aan den spreker, was alleszins op zijn plaats. selmatig uit het Burg. Armbestuur ge weerd. De voorzitter, dhr. Gast en dhr, den Boer wijzen erop, dat het nog zit tende lid v. d. Velde indertijd door hun fractie als lid naar voren is gebracht en gekozen, waarop genoemde heeren antwoorden, dat v. d. Velde reeds jaren geen lid der partij meer is, en niet be schouwd kan worden als vertegenwoor diger der S.D.A.P. M.a.st. wordt aange nomen een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 4000 a 43/4 o/o, zulks voor de betaling der rioleeringswerken. Besloten wordt tot toetreding van den Prov. Brandweerbond; contributie f 4 per jaar. Dhr. Ringel- berg en Priem zijn hiertegen. M.a.st. wor den B. en W. gemachtigd voorloopig en bij bruikbaarheid een 3-tal stoelen aan te schaffen voor de o.l. school. Kosten f 10,50 per stoel. Aan de orde komt nu een verzoek van de oudercommissie der o.l. school, om een subsidie van f 50 om daarmede de onkosten te bestrijden verbonden aan het organiseeren van een filmavond voor de schoolkinderen. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat het bedrag veel te hoog is, en meenen ook, dat het niet de zaak Is der ouder commissie om een dergelijken avond te organiseeren. De voorz. meent dat dit meer op den weg ligt van Volksonder wijs, terwijl een bedrag tot een maxi mum van f 20 voor het huren van film materiaal en gebruik lantaarn meer dan voldoende zou zijn. Dhr. Priem meent dat het ook de bedoeling zal zijn de kinderen te tracteeren. Dhr. Gast zegt dat tractatie der kinderen niet door de gemeente betaald moet worden, terwijl hij verder bepleit de gelden tot een maxi mum van f 20 toe te staan. Een film met een voor de kinderen leerrijke strek king is zeer nuttig, zooals een vorige maal bleek. Dhr. Verhoeff zegt dat de oudei commissie is ingesteld om het con tact tusschen ouders der schoolgaande kindoren en het personeel der school te bevorderen. Verder heeft hij een be schouwing over dc inrichting van een ouderavond op de bijzondere school. Ten slotte stelt dhr. Priem voor de kosten van het huren der plaatjes en gebruik lantaarn tot een maximum van f 20 voor rekening der gemeente te nemen. Dit voorstel wordt aangenomen met 4—3 st. tegen dhr. v. Sluis, den Boer en Ver hoeff. M.a.st. wordt besloten het ge metntehuis, het gebouw der o.l. school de bewaarschool en het noodslachtings gebouw aan het waterleidingnet te doen aansluiten. De kosten zijn per jaar f 36 in totaal. Besproken wordt verdere uit breiding der rioleering omtrek Kerkslop, Dhr. Ringelberg wil van uit de Noord straat beginnen. Besloten wordt de ge meente-opzichter plannen te laten opma ken. Ingekomen zijn verzoeken om erf pacht van de te dempen sloot achter dc woningen Zuiddijk. De verzoekers vrager tevens een uitgang naar de Sleepstraat Na discussie wordt besloten aan de ver zoekers dëh grond te verkoopen onder voorwaarde dat zij zelf voor demping der sloot zorgen. De koopprijs zal gc lijk zijn aan de kosten van het dempen Een uitgang naar de Sleepstraat wordi echter niet uitvoerbaar geacht, zoodat aan verzoekers een vrije uitgang naa; het Spuislop wordt toegestaan. Verder wordt besloten den grond, liggende langr, de wegen, aan de bewoners te geven voor demping der daarliggende sloot en niet aan dhr. C. Gast voor demping van een sloot bij zijn woning. Verder wordt in beginsel besloten den grond, ontstaan door demping der sloot aan de aangren zende eigenaars te verkoopen, ieder voor de helft en voorzoover mede geholpen wordt aan het dempen der sloot. De koopprijs zal eveneens gelijk gesteld wor den met de kosten verbonden aan het dempen. Een verzoek van P. de Moor om afgestoken grond wordt m.a.st. af gewezen. Besloten wordt spoedig over te gaan tot verkoop van de oude brand spuit, weegbrug en verdere oude materia len. Mededeeling wordt gedaan van het schrijven van de P.Z.E.M. betreffende electrificatie, waaruit blijkt, dat de P.Z. E.M. niet bereid is te treden in een voorstel tot garantiestelling van de zijde der gemeente. Na eenige discussie wordt tenslotte, met de stem van dhr. Priem tegen, besloten een commissie, bestaande uit dhr. Gast en de Bruijne op te dra gen mondelinge onderhandelingen aan te knoopen omtrent de electrificatie. De voorzitter zegt, dat bij B. en W. van dhr. C. den Boer Kz. een verzoek is ingekomen om erfpacht van een stukje onveld achter den Zuidwal; hij zou dat terrein dan gelijk willen maken. Beslo ten wordt hem het stukje onveld aan te bieden tegen een erfpachtsrecht van f 0,01 per M2. en per jaar onder voor waarde dat hij de aldaar liggende sloot ten genoege van B. en W. verlengt. Na dat nog bij de rondvraag dhr. Priem aan B. en W. verzocht een onderzoek in te stellen naar den aankoop van een modderbak voor de haven en nog en kele onbelangrijke zaken zijn ter sprake gebracht, sluit de voorzitter de vergade ring. OUWERKERK. "Woensdtgarond trad de heer J. vat Blanker uit Rotterdam voor de vereeniginc TOG I.D.O op met een programma, dat getuigde van bet veelom vatte ide kannen vaa geroemien voordrachtkunstenaar. Enk-Ie fragmen ten uit het boek „Tm Westen nichts neues" brachten de hoorders tot utiPe ontroe»i-g „Pastoor Munte u;t Siebem", toonde den rijken Ylasmichen humor in al zijn verpoheidenheid Nog enkele vroolgke nummers werden zoo echt voorgedragen, dat h<»t publiek voorbeel dig genoot. De voorzitter bracht den heer v. B. een woord m dank en hnlde en het publiek stemde met dit woord ton volle in. POORTVLIET. Voor coupeuse (leerares) slaagden te 's-Gravenhage de dames M. en J. Nortier alhier. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE. Door den Kantonr. zijn op 5 Febr. j.l. veroordeeld wegens overtre ding der Motor- en Rljwielwet: J. P., 19 j., smidsknecht te Noordgouwe, bij verst, f 2 b, s. 1 d. h.; J. C. P., 30 ar beider aldaar, bij verst, f 2 b. s. 1 d. h.; J. M. d. B., 21 j., te Kerkwerve, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; A. V., 25 j., landbouwersknecht te Kerkwerve, bij verstek, f 2 b. s. 2 d. h.; J. d. V., 44 j., commissionair aldaar, bij verstek f 2 b. s. 1 d. h.; P. D. E., 39 j;., wagen maker te Eikerzee, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; M. S., 32 j., klein landbouwer te Ooslerland, bij verstek, f 2 b. s. t d. h.; A. J. B., 22 j., los werkman te Zierikzee, 2 X f 0,50 b. s. 2 X 1 fi ll.; A. G. K., 35 j., arbeider te Kerk werve, f 1 b. s. 1 d. h.; A. H. v. Di, 47 j., koopman te Zierikzee, f 10 b. s. 2 d. h.; de Jachtwet: M. C. G., 18 j„ arbeider te Haamstede, f 20 b. s. 10 d. h.; J. de B., 39 j., schilder te Kerk werve) f 10 b. s. 3 d. h.; van het regle ment op de wegen en voetpaden: C. E. H., 45 j., landbouwer te Brouwershaven, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; der politie verordening: H. H., 26 j., landbouwers knecht te Nieuwerkerk, f 0,50 b. s. 1 d. h.; M. C. v. O-, 19 j., landbi.knecht te Duivendijke, f 0,50 b. s. 1 d. h.; A. I., schipper, 44 j., te Yerseke, f 10 b. s. 4 d. h.; Prov. reglement: H. v. Z., 25 j., klein-landbouwer te Brouwershaven, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; wegens het niet-v er lichten van een motorrijtuig: L. J. V., 41 j„ koopman te Haamstede, bij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1