Handen abonnement; Maandag 17 Febr. 1930. zierikzeesche courant. S5«ta iAARQANO. - No. 11965. Otr. i. DE LOOZE. Ullt.-Rrillllll H, J. KOSTEN. advertentien Inzending Advertentiën DIENSTPLICHT. buitenland. binnenland. ruw of stuk Uit Stad en Provincie. l^tje per 3 mauiden f 1,50, fruoo per port 1,80. Yoor het buitenland per ja»r f 10, Afionderiyke nummers 5 cent. Vereohjjnt Mnd., Wned. en Vrjjd. Tel. Ho. 33. - Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode Tan 1—8 regel» 60 eta., Tan 4 regels en daarboven 30 ots. per regel. Reclames 30 ots. p. regel. By contraot belangrijke korting. Inxending op den dag Tan nlt- gare vóór 10 ur«. oiterll]k 10 uur op doe dag v. uitgaaf De BURGEMEESTER van Ziibikzm maakt bekend, dat bij besluit van Zjjae Excellentie den Minister van Defensie d d. 8 Februari 19<0, Vile Afdetling, no. 291 Y, aan JOZEPH GERARDÜS SCBOENMARER, ingeschrevene voor de lichtiag 1931 deier gemeente, met ingang van 1 Maart 1930 voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens het verkeeren in een geval als be doeld in art 12 eerste lid, punt d, der Dien-tplichtwet. (Opleiding tot een Gods- dienstig-mensehlievend ambt). Voor h t indienen van bezwaar tegen deze nitspraak wordt verwezen naar de publicatie aan bet aanplakbord aan bet Raadhuis. Zhrikz», den 15 Februari 1950. De Burgemee ter voornoemd, J. C. A. BANNINK. COMM. COMPLOT ONTDEKT. De politie te Athene heeft volgens den correspondent aldaar van de „Times" me degedeeld, dat zij een communistisch complot heeft ontdekt om op 28 Februari onlusten te veroorzaken en op 12 Maart een algemeene staking te doen uitroe pen. Er moeten verscheiden bezwarende documenten in beslag zijn genomen, o.a. een circulaire van Stalin aan alle Euro- peesche communistische centra, waarbij aan de communisten opdracht wordt ge geven tot grooter krachtsinspanning om „het maatschappelijk stelsel omver te welpen door het verwekken van onlus ten". Twee communistische agenten, die onder valsche namen te Athene waren aangekomen met nagemaakte paspoorten, werden gearresteerd, eveneens drie leden der partij, die de raddraaiers blijken ge weekt te zijn bij een aanval op de Joego slavische legatie, eenige dagen geleden. De politie heeft eveneens een lijst van betalingen in beslag genomen aan leden de* communistische partij in Griekenland, zoomede documenten en plannen betrek king hebbend op een aanstaande poging tot opstand, van Weenen uit geïnspi reerd. SPANJE's KONING BECRITISEERD. De Spaansche prof. Unamuno, is bij zijn terugkeer in zijn vaderland, waaruit hij zes jaar verbannen was en welken tijd hij op de Kanarische eilanden doorbracht, enthousiast gehuldigd, terwijl Salamanca den voormaligen rector harer universiteit als een overwinnend veldheer ontving. Zeer scherp liet Unamuno zich over de monarchie, in het bijzonder over Koning Alfonso, uit. Alfonso XIII, zeide hij, is verantwoordelijk voor het groote ongeluk in Marokko. De Koning heeft tegenover hem (Unamuno) zelf zijn verantwoorde lijkheid erkend. Getuige van dit onder houd was graaf Romanenes. De koning zond in den zomer van 1921 achter den rug van zijn ministers en zijn hoogen commissaris in Marokko (destijds Beren- guer) om een telegrafisch bevel aan ge neraal Silvestre tot den opmarsch. Deze opmarsch leidde tot de schrikkelijke ca tostrofe bij Anoeal, waarbij het geheele Spai x sch leger feitelijk te gronde ging. Toen het onderzoek der gebeurtenissen in 1913 zoover was gevorderd, dat vol gens de oppositie ernstige beschuldigin gen op den koning zelf rustten, geschied de de staatsgreep, welke tot staking van het onderzoek leidde. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben, naar het Cor. Bur. mededeelt, in Januari ruim 9 ton minder opgebracht dan in Januari 1929. De opbrengst van de registratierechten is met 2 millioen gedaald en die van de zegelrechten met 61/2 ton. De andere middelen vertoonden een matigen voor gang. DE ZIEKTEWET. Naar wij vernemen lag het aanvanke lijk in het voornemen bij de Raden van Arbeid om bij de invoering van de Ziek tewet, met ingang van 1 Maart a.s., de premiebetaling* zoo te regelen, dat de werkgevers drie maanden premie vooruit betaalden. Thans is men echter van deze gedachte teruggekomen. In een binnen kort verschijnend Kon. besluit zal bepaald worden, dat de premiebetaling voor de Ziekteverzekering dient te geschieden op dezelfde wijze als voor de Ongevallen verzekering gebruikelijk is. DE PAPEGAAIENZIEKTE. De min. van BinnenL Zaken en Land bouw heeft den in- en doorvoer van pa pegaaien, parkieten en andere papegaai achtige vogels verboden. Afwijking van dit verbod kan in bijzondere gevallen worden verleend onder door den direc teur van den veeartsenijkundigen dienst te stellen voorwaarden. WATERLEIDING ÏÏIOLEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de wet van den 24sten Maart 1917, houdende toezegging van rentelooze voorschotten (subsidies) aan de N.V. Wa- terleiding-Mpij. „Tholen", gevestigd te Tholen, ten behoeve van de watervoor ziening der in die vennootschap opgeno- weer 6poedigzachten heel met Purolï men gemeenten. Voorgesteld wordt, het voorschot van f 50,000 te verhoogen tot f 110,000. De Prov. Staten van Zeeland namen op 19 Dec. j.l. het besluit tot ver hooging van de door de provincie ver leende rentelooze voorschotten. Tholen zal hierdoor dezelfde behande ling krijgen als de waterleidingen Zuid- Beveland, Noord West-Brabant, Zuid-Lim burg en Schouwen-Duiveland, hetgeen bil lijk moet worden geacht. ZIERIKZEE. Het verheugt ons een be richt te kunnen lanceeren, waarin uitbrei ding der industrie in onze stad in uit zicht wordt gesteld. Naar wij uit de beste bron vernemen koestert de firma P. J. Asselbergs Chrz., te Bergen op Zoom, plannen hier een moderne wasscherij, annex chem. was- scherij en ververij te stichten, nu de Schouwsche waterleiding dezen zomer haar intrede zal maken. De firma Asselbergs heeft, naar wij verder vernemen, beslag weten te leggen op een terrein aan den Oudenweg, waar ze haar wasscherij hoopt te stichten en, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, in den nazomer van dit jaar denkt te kunnen openen. Het zal velen onzer lezeressen een Verheuging zijn, dat een zoo gunstig bekend staande firma hjer een wasscherij gaat bouwen, wat niet an ders dan een groot nut en nog grooter gemak mag genoemd worden, maar de firma mag dan zeker ook verwachten, nu zij bief een groot kapitaal gaat vast leggen en alles zal doen om haar cliën- tèle zoo goed mogelijk te bedienen, dat zij den steun krijgt van vele huismoeders op ons eiland. Indien niet alle teekenen bedriegen, dan wordt Zierikzee een in dustrie rijker, die voor vele, vooral jonge handen werk zal geven en welke vesti ging men te danken zal hebben aan de invoering van de waterleiding, zonder welke deze industrie mogelijk nog andere nooit hier had kunnen komen. Bovengenoemde firma heeft reeds, als voorbereidende maatregel, het water van onze waterleiding laten onderzoeken en uit de analyse is gebleken, dat het lei dingwater voortreffelijk van kwaliteit zal zijn, ook voor het behandelen van de wasch. Autoriteiten zijn reeds van bovenstaan de op de hoogte en zullen, naar we ver trouwen, bovenstaande firma graag wil len steunen om 't boven ontvouwde plan te verwezenlijken. Het „Zierikzeesch Strijkorkest", waarvan directeur is de heer A. v. d. Houten, hoopt Zondag 23 Febr. a.s., in de zaal van hotel „Juliana", een soirée musicale te geven, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. De groote zaal zal feestelijk verlicht zijn, terwijl mej. H. Klimmerboom en de heer en mevr. Seer- den dien avond hun medewerking zullen verleenen bij het uitvoeren van het met zorg gekozen programma. De min. van financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's-Rijks schatkist is ontvangen, wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der dir. belastingen te Nieu- werkerk f 1587,96. Met een bezwaard gemoed zijn we Zaterdagmiddag naar „Concórdia" gegaan omdat we, naar we meenden, de bijzet ting van „A. O." te zullen moeten bij wonen, welke vereeniging de laatste ja ren een kwijnend bestaan leidt, door ver schillende omstandigheden veroorzaakt. Da voorzitter, ds. Hoekstra, memoreer de, na opening, diverse fata, die het be staan van „A. O." de laatste jaren ernstig hebben bedreigd, en de pogingen van het bestuur om te trachten de vereeniging te laten voortbestaan. Maar, de slechte fin. toestand, gepaard aan de weinige sym pathie, die blijkt te bestaan voor de rich ting, welke „A. O." sedert vele jaren is uitgegaan, deed het bestuur besluiten met voel stellen te komen om tot ontbinding over te gaan en aan obligatiehouders der projectielantaarn een zeker percentage uit te keeren. Tegen deze voorstellen ver hieven enkele leden de opkomst was gering hun stem en meenden, dat deze vereeniging in stand kon blijven, wanneer de obligatiehouders instemmen met het voorstel, dat geen rente meer wordt uitgekeerd en voorloopig geen uit lotingen zullen plaats hebben. Dit idéé werd door het bestuur overgenomen, het welk aan de obligatiehouders zal worden medegedeeld. Gaan deze met dit voorstel accoord, dan blijft de vereeniging bestaan en kunnen we wellicht nog deze maand, 'n interessante lezing aankondigen, waar voor bijr.a ieder belangstelling koestert. Met dank voor de pittige discussies sloot de voorzitter deze vergadering, die trachtte „A. O." te behouden. Ged. Staten van Zeeland hebben be paald, dat in 1930 de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 tot en met 30 April en van 16 Juni tot en met 1 Sept. BROUWERSHAVEN. De kerk alhier werd in het jaar 1929, door 417 perso nen bezichtigd. Dit aantal is ontleend aan de handteekeningen in het vreemde- lingenboek. Aangezien lang niet allen van de gelegenheid gebruik maken om hun naam in dit boek te plaatsen en van bezoekende clubs of vereenigingen als regel alleen de leider teekent is het getal 417 nog belangrijk op te voeren. In ieder geval blijkt hieruit wel, dat de belangstelling voor het mooie eerbied waardige gebouw groot en zeker voor iedereen wel een bezoek waard is. Donderdagavond trad voor het De partement van het Nut alhier de be kende voordrachtkunstenaar Elsacker op. De heer Elsacker wist met zijn voor drachten, waarin ernst en humor afwis selden, zijn gehoor van begin tot eind uitnemend te boeien. Het was dan ook een zeer gezelligen avond die zeker nog lang een aangename herinnering zal blij ven. HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 14 Fe bruari. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, Jhr. L. van Citters, komt als eerste punt aan de orde be steding van het vernieuwingswerk aan de oostzijde der haven te Burghsluis. Na voorlezing der ingekomen biljetten wordt besloten de gunning voorloopig aan te houden, terwijl B. en W. worden gemachtigd deze zaak nader te regelen. Een bespreking met een afgevaardigde van de P.Z.E.M. kon niet doorgaan, daar tijdens de vergadering bericht was ont vangen, dat de dikke mist de reis van uit Middelburg naar Zierikzee belette. Alsnu volgde in verband met de van de P.Z.E.M. ontvangen opgaven een langdu rige bespreking over genoemde zaak. Weth. Gilijamse bracht daaromtrent een uitvoerig rapport uit. Daaruit bleek, dat een ondergrondsche geleiding voor de kom dei gemeente, behalve de kosten van herbestrating enz., die hij niet be zwaarlijk acht, f 7350 meer zal kosten dan de bevengrondsche. Daardoor heeft men echtei meerder g,emak, grootere vei ligheid en voorkomt men ontsiering door palen. Uit zijn verslag van den toestand der gemeentefinanciën blijkt, dat tenge volge der batige sloten van de laatste jaren de meerdere kosten van een onder- grondsch net kunnen bestreden worden zonder bezwaar voor de volgende be grootingen. Hij drukt den wensch uit, dat t.z.t. de raad gunstig ten opzichte van den ondergrondschen aanleg besluiten zal; ook dhr. Bolle stemt hiermee in. Weth. Blom wil geen afbreuk doen aan het gezegde van dhr. Gilijamse, daar hij eveneens sympathiseert met ondergrond schen aanleg, maar wijst op het vrij hooge bedrag, waarvan slechts de helft ten goede komt aan de straatverlichting en de andere helft ten gerieve van par- ticulieien is. Hij is van meening dat de zaak vooraf ernstige overweging ver dient. In ieder geval zou het hem spij ten, als inwoner buiten de kom wonende meer per K.W.U. zouden moeten betalen, dan de inwoners binnen de kom. De voorzitter drukt den wensch uit, dat met tertijd een besluit moge genomen wor den in het belang der gemeente. Vol gende week hoopt men den afgevaardig de der P.Z.E.M. nog eenige vragen te stellen. Op het verzoek van Ged. Staten om de huur der woning van het hoofd der O.L. school van f 300 op f 325 te brengen wordt met 4—3 stemmen (te gen de heeren Blom, Bolle en Gilijamse) gunstig besloten evenals op het verzoek van den voorzitter om te trachten den 50sten verj aardig van H.M. de Koningin niet onopgemerkt te doen voorbijgaan (tegen dhr. v. Galen). In verband met een schrijven van den Commissaris der Koningin wordt besloten het aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank te handhaven, als zijnde niet boven het maximum. Nadat door B. en W. nog eenige verbeteringen omtrent waterafvoer enz. zijn toegezegd, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Vanwege 't Nutsdepartement „Haam- stede-Burgh" werd Vrijdag j.l. een voor drachtavond gehouden in de goed bezette zaal van hotel Bom. Na ingeleid te zijn door den vice-voorzitter dhr. J. A. Hu- bregtse trad als spreker op de bekende voordrachtkunstenaar dhr. Jac. van Els acker uit Rotterdam. Afwisselend werden ernst en luim ten beste gegeven w.o. „De dood van Kammerich", „Het diakenhuis mannetje", „De Witte krijgt een nieuwe klak" en „De twee rijksdaalders van Omeer". Met aandacht en belangstelling werd een en ander door het publiek ge volgd. Bij het einde dankte de voorzitter voor den welgeslaagden avond, die met een gezellig bal besloten werd. OUWERKERK. Vrijdagavond hield de vereen, van varkenshouders hare jaarver gadering. De ink. bedroegen f 521,28 en de uitg. f 479,62. Het goed slot is f 23,72. De contributie werd weer bepaald op 30 cent per maand met vrij inenten en gra tis dierkundige hulp. BRUINISSE. Donderdagavond j.l. hield de Groene Kruisafdeeling „Bruinisse" de jaarvergadering. De secretaris, de heer M. Vijverberg, bracht verslag uit over den toestand der afdeeling gedurende '29. Aanvulling van klein materiaal heeft naar behoefte plaats gehad, terwijl ook de derde ligtent is aangeschaft. Aanschaffing van deze ligtent is ten volle gerechtvaar digd, daar in medische kringen de resul taten voor t.b.c.-patienten zeer gunstig worden beoordeeld. Verder vermeldde 't verslag dat de verpleegster mejuffrouw de Korte in 32 gezinnen 1299 bezoeken heeft afgelegd. De penningmeester, bur gemeester S. Hage, bracht verslag uit van de financieele aangelegenheden der afd. over 1929. Met het goed slot ad f 134,47 van 1928 waren de inkomsten f 1358,42, de uitgaven f 1257,71, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 100,71. Een tweetal posten van inkomsten werden door den penning meester uitvoeriger toegelicht, n.l. een post van f 110, ontvangen uit de kas van het in 1914 opgerichte vluchtelingen comité, benevens een post van f 40 ont vangen van Jhr. van der Wall van Re pelaar van Dubbeldam als blijk van er kentelijkheid voor betoonde hulpvaardig heid bij het vliegongeval hem verleden jaar hier overkomen. Bij de verkiezing van .drie bestuursleden werden de af tredende heeren ds. Waardenburg, M. Vijverberg en B. J. van Oeveren her kozen. Hierna werd den heer P. J. Ok- kerse de gelegenheid geboden verslag uit te brengen van zijn bezoek als af gevaardigde der afd. naar de Provinciale Groene Kruisvergadering te Breskens. Een uitvoerig, keurig gestyleerd, ver slag las de heer Okkerse voor van het verhandelde op die vergadering, waar voor zijn aandachtig gehoor hem met een krachtig applaus beloonde. Uit het verslag bleek nog, dat de heer Okkerse het gedaan heeft gekregen, dat de Prov. vergadering in 1930 te Zierikzee zal wor den gehouden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat op 26 Maart a.s. door dr. Hoorweg een lezing zal worden ge houden over t.b.c.-bestrijding, met vertoo ning van lichtbeelden. De heer Vijver berg merkte op, dat het vooral voor de vrouwen van belang is deze vergade ring bij te wonen. Met klem werd aan gedrongen tot meerdere aansluiting bij de afd. Nog een 150-tal gezinnen staan buiten het Groene Kruis, van wie velen te eeniger tijd hulp noodig hebben. THOLEN. Het berichtje, voorkomende in het Eilandennieuws en overgenomen door andere bladen, is na informatie ge bleken, geheel en al een verzinsel te zijn. De heer P. K. Baaij Wz., heeft ons persoonlijk medegedeeld, dat hij, noen iemand anders van zijn kerkelijke rich ting, ooit de gedachte heeft gekoesterd, een nieuwe Christelijke School te stichten en alzoo de gemeente op groote kosten te brengen. RECHTZAKEN* Ter Openbare Terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken van 14 Februari werden o.m. behandeld de navolgende zaken en wel tegen: L. v. d. W., 63 jaar, landbouwer wo nende te Kerkwerve, die bij vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 4 December 1929 ter zake van jachtwet overtreding gepleegd op 16 October 1929 te Haamstede werd veroordeeld tot f 50 b. s. 12 d. h., en S. van der W., 61 j„ landbouwer, wonende te Kerkwerve, die bij vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 4 December 1929 ter zake van jachtwetovertreding gepleegd op 16 October 1929 te Haamstede, werd veroor deeld tot f 100 b. s. 25 d. h. Beide verdachten waren tegen die vonnissen in hooger beroep gegaan. De Officier v, Justitie eischte bevestiging van die von nissen, behoudens ten aanzien der opge legde straf en vroeg veroordeeling van eerstgenoemde tot f 25 b. s. 25 d. h. en van laatstgenoemde tot f 50 b. s. 50 d. h. De verdediger van verdachten, Mr. C. J. B. du Croo, advocaat te Zierikzee, bepleitte veroordeeling van verdachten tot geringer geldboete, dan waartoe de Kantonrechter had veroordeeld. De uitspraak werd bepaald op Maan dag 24 Februari a.s. LANDBOUW EN VEETEELT. HAAMSTEDE. Donderdagavond jl. hield de vereeniging van oud-leerlingen van den Rijkslandbouwwintercursus V.Z.O.D. een vergadering in hotel Bom. Na ope ning door den voorzitter, dhr. L. Hansc, stukkeh deed de penningm. verantwoor ding van zijn financieel beheer over het en behandeling van enkele ingekomen afgeloopen jaar. Zijn rekening in ontv, en uitg. resp. met f 112,56 en f 41,37r' werd goedgekeurd. Dhr. C. Boot werd als lid der proefveldcommissie herkozen. ook voor Radio-Centrale's en elk radio-toestel DubbHAGNEETSTSTEEM ƒ30* 4po]ig ANKER575TEEH ƒ40- HV Peters Prinsengracht 22Q/24 VlUvUSvJ r' AMSTERDAM Tel.48882. De heeren A. v. Zuijen en P. L. Vis verklaarden zich bereid tot het aanleg gen van een proefveld. Besloten werd dit jaar wederom de aardappelvariëteiten Jubileum en Populair uit te zetten, ter wijl getracht zal worden een ploegwed- strijd te houden. Daarna verkreeg dhr. P. J. v. d. Berg het woord ter behande ling van het onderwerp „Groenbemes- ting". Spr. behandelde achtereenvolgens de punten „Wat is groenmest"? „Is groenmest bij den tegenwoordigen stand der bemesting nog noodig?" „Het doel en de teelt van verschillende groenmest- gewassen". Groenmest brengt veel hu mus in den grond, terwijl de gewassen, die na de groenbemesting geteeld wor den, minder stikstof noodig hebben. Voor zandgrond, vooral in vee-arme bedrij ven, is groenmest noodzakelijk en ook voor kleigrond gewenseht. Met een over zicht der te verbouwen groenmest ge wassen op zand- en kleigrond besloot Spieker zijn leerrijke en met aandacht gevolgde rede, waarvoor hem door den voorzitter namens de vergadering dank werd gezegd. DE PAARDENFOKKERIJ IN ZEELAND. De bond van oud-leerlingen van land en tuinbouwcursussen in Zeeland heeft onlangs bij de afdeelingen een enquête ingesteld over de vraag: Is in onzen tijd de paardenfokkerij nog een economisch onderdeel van het Zeeuwsche landbouw bedrijf? De commissie van rapporteurs heeft de antwoorden verwerkt in een uit voerig rapport, dat de volgende conclusie bevat: De paardenfokkerij is in Zeeland niet meer loonend, en een loonende af zet kan, op de basis van heden, ook in de toekomst niet worden verwacht. In dezen tijd van depressie mag een paar denfokkerij niet in stand worden gehou den ten koste van andere onderdeelen vai het landbouwbedrijf, die nog baten kunnen opleveren, Het is gewenseht de massa fokkerij stop te zetten, en alleen voor eigen bedrijf te fokken met het beste materiaal, dat voorhanden is. Het verdient aanbeveling, dat iedere landbou- we- berekent wat een door hem gefokt 3-jarig paard aan voeder en verzorging heeft gekost, van het oogenblik af dat de paring heeft plaats gehad, daarbij in aanmerking nemende dat afvalproducten bij een paard niet tot waarde kunnen worden gebracht, zooals dit bij hoornvee het geval is. Het is een Zeeuwsch land bouwbelang en een algemeen belang, dat de paardenfokkerij wordt ingekrompen, totdat vraag en aanbod in evenwicht zul len zijn gebracht. De organisaties, en in het bijzonder het trekpaarden-stamboek, hebben hier een taak te vervullen. EEN VERSTANDIG WOORD. Nu het slecht gaat in den tuinbouw, vragen velen zich af, of het wel ver antwoord is, veilingsgebouwen enz. uit te breiden. De „Tuinderij" bespreekt deze kwestie in een hoofdartikel en zegt dan o.a.: „Het is een klein kunstje om op positie te voeren op een veilingsverga dering tegen plannen, die geld kosten; vooral als men de toekomst met donkere tinten kleuren kan. Dan groeit de groep, die altijd „tegen" alles is (helaas hebben wij die elementen in onze veilingen ook) aan met de voorzichtigen, de kortzich- tigen, de bekrompenen en hen, die eigen lijk maar weinig belang er bij hebben of een uitbreiding plaats heeft of niet. Wij moeten met groote klem waarschu wen voor het bekrompen en kortzichtige standpunt, dat de vooruitzichten van den tuinbouw op het oogenblik van dien aard zouden zijn dat het verstandig zou we zen om dringend noodig geworden ver beteringen in de veilings-oulillage ach terwege te laten. Dat zou dom zijn. Juist als het er naar uitziet, dat alles op alles moet worden gezet, om er te komen, moeten wij. maken, dat wij van zessen klaar zijn. Men kan zich zelf niet ernstiger benadeelen, dan wanneer men te kort schiet in het aanwenden van de hulpmiddelen, die men noodig heeft om het beste resultaat te bereiken. Overi gens, zijn inderdaad de vooruitzichten zoo slecht? Niemand, die dat met eenige zekerheid kan zeggen. Laten wij vooral oppassen, dat wij zelf niet de oorzaak zijn of worden, dat onze kansen op goede resultaten verslechten, doordat wij onze veilingen niet op peil houden of weten te brengen. Dan graven wij ons eigen graf. Nooit mag men het oor lee- nen aan hen, die allerlei leeuwen en beren op den weg zien. AANBESTEDINGEN. In de vergadering van den gemeente raad te Haamstede werd Vrijdag jl. aan besteed de vernieuwing aan de Oostzijde van de haven te Burghsluis. Ingeleverd waren 9 biljetten; ingeschreven was door M. Mathijsse, Brouwershaven, voor f5500; J. Kwaak, Zierikzee, f 5460; N. v. d. Linde, Scharendijke, f 5460; M. de Moor Mz., Brouwershaven, f 5875; J. v. d. Panne, Scharendijke, f 5300; C» v. d,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1