Zierikzeesche Nieuwsbode Ruwe Handen abonnement: Maandag 10 Fehr. 1930. zierikzeesche courant. 5» advertentien Inzending Ad vertent iën DIENSTPLICHT. Bekendmaking. buitenland. Uit Stad en Provincie. Frjj. per 3 maanden f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar t 10,-. Afzonderlijke nummere 5 eent. Yeraoh^nt Mnd., Wnsd. en Vnjd, Tel. Ho. 32. - Poetgiro 187677. Tan 18 regele 60 eta., ran 4 regale en daarboven 20 ota. per regel. Keolamee 30 ete. p. regel. Hg eontract belangrijke korting. Intending op den dag van uit gave vóór 10 ura. altarlljk 10 uur op den dag v. uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierixzse ma«kt bekend, dat bg besluit van den Heer Com missaris der L-oningin in Zeeland, dd 4 Fubiuari 1930, A no. 57, Se afdeeling. aan de navolgende ingeschrevenen voor de lichting 1931 dezer gemeente Vrijstelling is verleend wegens broederdieost: Eliza Bakker, Adriaan Johan Berrevoets, Jan Berrevoets, Matthjjs Berrevoets, Franciscus Theodorus Joseph Antonius den Boer, Wilhelmus Barnardus Maria den Boer, Joost Marinus van Bur a Karei Jacobus Fejjen, Johannes Flikweert, Job Freen, Christiaan Eliza de Hooge, Cor nells Hermanus van de Kreeke, Willem de Loozt, Cornells Adrianus Nolet, Cornelis Johan Papeveld, Anton Leendert Begoort, Joost Bingelberg, Jozeph Gerardus Schoenmaker, Leendert Aariaan Schouls, Adriaan Sies, Jo»eph Volk eri en Jan Willemss. Tegen deze uitspraak ban uiterljjk den tienden dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeente ing-sehreven personen of door diens wettigen vertegenwoo-diger. Het verzoekschrift, waarbjj beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn Het behoeft niet gezegeld te zijn Het moet worden Ingediend bi] den Burgemeester, ter Secretarie van deze gemeente. De Bnrgeme ster zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist na advies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft kan, voor zoover het door dezen in te stellen bero p betreft met overschrijding van den termjjn van 10 dagen genoegen woiden ge nomen. Zoolang omtrent zoodanige overschrij ding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van den termjjnvan 10 dagen onherroepelijk bescbo >wd, Ziïrixzbb, den 7 Februari 1930. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiiRixzsE maken bekend dat hun is geble ken, dat er nog verschillende personen zijn, die zich nog niet bjj het Bureau van de Waterleidin g- M aat<chappjj hebben aan gemeld voor aansluiting van hun p-rceel aan de waterleiding. In verband daarmede raden zij den nalatigen in hun eigen b laDgten zeerste aan. alsnog ten spoedigste tot die aanmelding over te gaan Hierdoor toch zal worden voor komen dat strafvervolging moet plaats hebben, terwjjl tevens bevorderd wordt, dat ni-t telkens de straten moeten worden op gebroken ten behoeve van nog niet aange sloten perceelen. Zijbixzre, 10 Februari 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J C. A BANNINK, Bu'gemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris DE PAUS CONTRA DE SOVJET. De Paus heeft in het bekende blad „Osservatore Romano" een mededeeling gedaan omtrent de godsdienstvervolging in Sovjet-Rusland. De Paus, die de ont zettende schennis aan de kaak stelt, wel ke zich dagelijks op het onmetelijke Rus sische volk, hetwelk hem ten zeerste ter harte gaat, voltrekt, herinnert aan zijn pogingen en die zijner voorgangers om aan deze vervolgingen een einde te ma ken. Hij herinnert er aan dat hij den op de conferentie van Genua vertegen woordigden regeeringen had verzocht het eens te worden over een gemeenschap pelijke actie, welke Rusland en de overige wereld veel ongeluk zou hebben bespaard n.l. als voorwaarde te stellen voor een erkenang der Sovjetregeering de eer biediging van de vrijheid van godsdienst pn van oe goederen der Kerk. Wonden huiduitslag, springen- de handen, kloven, win- I terteenen, dadelijk ver- I 1 zachten en verzorgen met I AKKER'» KLOOSTERBALSEM A bijt niet! De Paus brandmerkt de arrestaties der priesters, en vooral de organisatoren van de campagne ten gunste van het atheïs me en het a.ili-religieuze front, die mis- bru k maken van de naiviteit en de on wetendheid d«r jeugd in plaats deze te onderrichten en le beschaven. Zij lijven de jeugd in bij militante, goddelooze bonden, teneinde de moreele, cultureele n zelfs economische decadentie te ver bergt v door een steriele agitatie, waar bij de kinderen tegen hun ouders wor den opgezet, waarbij zij worden aange spoord de religieuse zinnebeelden te be smeuren, en vooral hun zielen worden besmet met alle zonden en met de schan delijkste materialistische afwijkingen, al dus arbeidend aan het verval der men- schelijke ntuur. Doch de verergering van zooveel gods lastering aldus de Paus eischt een plechtig algemeen herstel. Hij herinnert er aan hoe tijdens het Kerstfeest hon derden kerken werden gesloten, iconen werden verbrand, de Zondag werd af geschaft. Bovendien werden in alle ste den schandelijke carnavals georganiseerd, waarbij men tal van knapen, gehuld in heilige versierselen, het kruis zag be spotten en er op spuwen, terwijl aan de Kerstboomen marionetten hingen, welke orthodoxe, katholieke bisschoppen voor stelden. Aan het slot spreekt de Heilige Vader den wensch uit dat het Russische volk tot de geloovigen zal weerkeeren en verklaart dat de Voorzienigheid de materieele en moreele wederopbouwing der Russische natie zal verzekeren. BINNENLAND. Ruwe Huid-Schrale Lippefi gasten weer per extra-trein uit Medem- blik. TEGEN HET ROOKEN IN BIOSCOPEN. De Kon. Nederl. Brandweervereniging heeft een circulaire verzonden aan de be sturen van de provinciale brandweerbon den, waarin, in verband met het steeds grooter wordende aantal bioscopen in de onderscheidene gemeenten in ons land, gewezen wordt op het groote gevaar dat ontstaat, indien tijdens de voorstellingen het rooken in de bioscoopzaal niet ver boden is. In 't buitenland bestaat, aldus het adres, reeds lang een wet, waarbij het rooken in bioscooptheaters verboden is. Hier te lande kan zulks bij politie verordening eveneens geregeld worden. In verband hiermee wordt verzocht, het rookverbod in bioscopen te bevorderen. HET KAARTSPELEN IN DEN TREIN. Naar De Ned. verneemt heeft het be stuur van het Nederl. werkliedenverbond „Patrimonium" een adres gericht tot den minister van waterstaat, waarin adres sant wijst op het euvel van het kaart spelen in de treinen, waarover hem meer malen ernstige klachten bereikten. Adres sant heeft niet het oog op het optreden van bekende zwendelaars, want daar tegen traden de directies reeds met suc ces op, maar het spel van de reizigers onder 'e.lkaar, dat dikwijls om grof geld geschiedt en voor hen, die zich er niet mee inlaten, vaak zeer aanstootelijk is. Redenen waarom adressant den bewinds man verzoekt bij de wijzigingen van het spoorwegreglement voorschriften te ge ven die het sterker optreden tegen het gesignaleerde kwaad mogelijk makan. DE AFSLUITING EN DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Tegelijk met het aanleggen van den dijk tusschen Wieringen en de Friesche kust tot afsluiting van de Zuiderzee waarvan de sluiting in Augustus 1932 verwacht wordt werd sinds het voor jaar 1927 gewerkt aan het maken van den Noordwestelijken of Wieringermeer- polder door het leggen van een onge veer 18 K.M. langen dijk van Medem- blik naar Wieringen. Op 29 Juli 1929 is het laatste gat in dezen dijk dicht gemaakt, waarmede de Wieringermeer was tot stand gekomen. Voor het droog- malen van dezen polder werden zoowel bij Wieringen als bij Medemblik gemalen gebouwd in daarvoor in zee droog ge legde v/erkputten, terwijl tenslotte in de Wieringermeer reeds voor de afsluiting de afwaterings- en scheepvaartkanalen werden gebaggerd. Gedurende het najaar van 1929 werd de afsluitdijk van den Wicringermeerpolder verder afgewerkt en intusschen kwamen tegen het einde van het jaar de beide groote gemalen gereed. Hiermede was het eerste stadium van de werkzaamheden voor den eersten Zuiderzeepolder gereed. De tweede, phase is heden (Maandag) ingetreden met het officieel in dienst stellen van de beide gemalen door den Minister van Waterstaat, Mr. P. Reymer. Hedenmorgen tegen half twaalf arri veerden met een extra-trein uit Amster dam vele genoodigden te Medemblik om bij de officieele in dienststel!ing van de beide gemalen te Medemblik en Wie ringen tegenwoordig te zijn. Van het station begaf het gezelschapi zich onmiddellijk naar het bemalingsge bouw op ongeveer vijf minuten afstand gelegen. In de groote machinehal, van waar uit één man in staat is het ge- heele complex van pompen te bedienen, had de plechtige officieele in dienststel- ling plaats. Nadat ververschingen waren rondgediend nam eerst de Directeur-Ge neraal van den dienst der Zuiderzeewer ken Ir. ^V. J. P: de Blocq van Kuffeler het woord, die in het korj een over zicht gaf van de tot stand gekomen werken. De voorzitter van den Zuider- zec-raad, de heer H. Colijn, voerde ver volgens het woord. Hij wees op het groote belang van de Zuiderzeewerken voor ons land. Daarna was het woord aan den Min. van Waterstaat, Mr. P. Reymer tot het officieel in dienst stellen van de bema lingsinrichtingen. Aan het slot van zijn rede gaf de minister het sein tot het in werking stellen van de pompen. Te lefonisch werd het sein doorgegeven naar Wielingen en terwijl op beide gebouwen en de gemeentehuizen de vlaggen wer den geheschen, werden onder het luiden der klokken de pompinstallaties in wer king gesteld om in continu-bedrijf in 7 8 maanden den Wieringermeerpolder leeg te malen. In groepen bezichtigden de aanwezigen onder deskundige leiding vervolgens het gebouw en zijn inrichting en te drie uur ongeveer vertrokken de ZIERIKZEE. Aan het balmasque, dat Zaterdagavond in hotel „Juliana" gehou den werd op initiatief van „The Ameri can Band", werd ditmaal door 60 a 70 gemaskerden deelgenomen, terwijl langs de wanden der- waarlijk schitte rend verlichte en versierde groote zaal, de toeschouwers een plaatsje hadden ge kozen, om getuige te zijn van den in tocht van „Prins Carnaval". Onder de aanvoering van dhr. Anth. van Dam uit Breda, die als „maitre de ballet" fun geerde, had te ongeveer 9 uur de in tocht der gemaskerden plaats en nau welijks was de bonte troep in de zaal, of de pret ging aan den gang. Opge wekt en ongedwongen vierden de gema»- kerden carnaval. Over het algemeen wa ren de costumes eenvoudig. Slechts heel enkelen hadden een costuum dat bijzon der de aandacht trok. Speciale vermel ding verdienen de aardige liftboy's en de 2 leuke matrozengroepen. Tegen twaalf uur had de prijsuitreiking en vervolgens de ontmaskering plaats. Het publiek vormde als gewoonlijk de jury. De prijs voor het mooiste damescostuum werd toegekend aan no. 36; die voor de leuk ste groep viel ten deel aan no. 52; voor het mooiste paar op no. 45; voor de mooiste groep op no. 25, voor het mooiste heerencostuum 40; degeen die het pu bliek het meest had vermaakt, op no. 37. Met een geestige, vlotte speech reikte de burgemeester de prijzen aan de ge maskerden uit. Twee voorname prijswin- ners waren niet meer aanwezig. Die had den blijkbaar vó'ór het demasqué de zaal wee! verlaten. Na twaalf uur werd een oogenblik gepauzeerd, om de Bre- dasche jaszband te laten uitblazen en de dansers rust te gunnen, om dan weer de pret voort te zetten. De Bredanaars hebben zich uitstekend van hun taak ge kweten, niet in 't minst de leider van 't carnaval, de heer van Dam, die niet alleen de kunst verstaat de gewenschte stemming er in te brengen en te houden, maar ook leiding weet te geven. Het was een genoegelijk carnaval! In de etalage van de firma J. E, v. d. Broek aan 't Kraanplein staan ter bezichtiging een teekening en een pla quette van een ontwerp-Havenplein-plant- soen, waarover in de laatste vergadering van den gemeenteraad reeds gesproken is, maar welke materie later weer ter tafel komt ter afdoening. HAAMSTEDE. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, dhr. W. G. Boot Jz., trad Donderdagavond in hotel Bom voor de landbouwvereeniging „C. et C." op dhr. ir. J. Siebenga, algemeen secretaris der Z.L.M., met het onderwerp „De afzet onzer landbouwproducten". Spr. schetste den tegenwoordigen landbouwtoestand als een uitvloeisel van den wereldoorlog waardoor de verschillende landen zich economisch afhankelijk zagen van het buitenland ten opzichte van de land- en tuinbouwproducten. Elk land heeft zich tot het uiterste ingespannen om zelf in de behoeften te kunnen voorzien en de tariefmuren zoo hoog opgetrokken, dat invoer vrijwel onmogelijk wordt gemaakt. Hij drong er op aan, producten ter markt te brengen van uitstekende kwaliteit en sorteering, om den naam van het land van oorsprong hoog te houden. Vervol gens verkreeg het woord ir. M. de Vos, vertegenwoordiger van 't Land- en Tuin- bouwbureau te Amsterdam. Spr. begon met een overzicht te geven van de enor me luchtstikstoffabricatie der Duitsche Farben-industrie, waarna een viertal schit terende films vertoond werden, demons- treerende het enorme complex van 2000 H.A., waarop 800 groote en kleine fa brieksgebouwen met 37000 arbeiders en een jaarproductie van 3000 millioen K.G. stikstof. Zeer mooi waren de beelden van groei, ontwikkeling en bloei van de Chrysant, genomen gedurende 87 dagen met 2237 fotografische opnamen. Ieder bezoeker ontving eenige reclamebrochu res, benevens een zwaar vernikkelde tabaksdoos. Nadat nog het woord ge voerd was door den kringvoorzitter, dhr. H. C. v. d. Zande, werd de vergadering onder dank aan de sprekers, door den voorzitter gesloten. BURGH. In de Vrijdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad is in de vacature-W. Heule met 5 stemmen tot weth. gekozen de heer C. W. Boot. De heer A. van Zuijen kreeg 1 stem, ter wijl 1 stem blanco werd uitgebracht. DREISCHOR. Vrijdag 7 Februari her dacht de Rederijkerskamer „Bellamy", haar zestig-jarig bestaan. De zaal in café Slager was geheel bezet. De voorzitter der Kamer riep de aanwezigen een wel kom toe, en herdacht het feit, dat de vereeniging 60 jaar bestaat. Door de eenige nog in leven zijnde mede-oprich ter v/as een felicitatieschrijven ingezon den, wat op diens verzoek door de voor zitter werd voorgelezen. Daarna werd opgevoerd, met medewerking van eenige jongedames en eenige oud-leden, een blij spel in vier bedrijven, getiteld: „Dat drukke leven", wat uit de bijvalsbetui gingen te beoordeelen, in den smaak der aanwezigen viel. Na afloop werd door een eere-lid een pittig woord gesproken, waarin de hoop werd gekoesterd, dat „Bellamy" nog lang mag blijven bestaan. Daarna werd door allen, een, mede door een oud-lid gemaakt, hulde-gedicht op bekende wijze gezongen, waarna de voor zitter dankte voor het groote bewijs van medeleven met „Bellamy". Met een ge zellig bal werd deze avond gesloten. De volksvoorstelling op Zaterdagavond was eveneens door een groote menigte bezocht, welke blijkbaar genoot van het spel en het na afloop daarvan gedane gezellige dansje. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, op Woensdag 5 Februari. Voorzitter, mr. A. J. van der Hoeven. De voorz. opende de vergadering, dankte voor de bij den aanvang des jaars ont vangen gelukwenschen en hoopte weder- keerig, dat Gods besten zegen moge rus ten op den raad, de gezinnen der leden en de gem. Gunstig was 't vorige jaar voor de gemeente niet te noemen. De bevolking nam sterk af. Ook de toestand op landbouwgebied was minder gunstig. Mossel-, oester- en botbedrijf kon gun stig worden genoemd. Het brugbedrijf was niet onbevredigend. Het gasbedrijf gaf een meerder verbruik van 9000 M3. De ontvangsten van 't havenbedrijf wa ren minder. Spr. besloot met den wensch, dat 1930 een rijk gezegend jaar voor deze gemeente moge zijn en dat raad en B. en W. in goede harmonie mochten werkzagm zijn in het gemeentebelang. Inzake een goedgekeurd raadsbesluit door Ged. St., betreffende verhuur wo ning aan Perestam, merkt de heer Over- beeke op, dat het contract, 'twelk door Perestam was geteekend, niet is, zooals het behoort, daar art. 3 moest zijn ge schrapt. Indertijd is dit door P. opge merkt en geëischt. Daarop had de voorz, beloofd, dat dit art. zou worden ge schrapt en nu staat het weer onveran derd in dit contract opgenomen. De voorz. zegt, dat vorig jaar Perestam ge weigerd had, het contract te teekenen, zooals het was aangeboden. Nu is dit weer aan hem ter teekening gegeven en heeft hij dit zonder aanmerkingen, ge teekend, aan B. en W. toegezonden. Nu kan hij beweren, dat door mij is zegd, dat art. 3 zou worden geschrapt, doch mij is hiervan niets bekend. Indien P. dit had gewild, had hij het nooit moeten teekenen. Nu kan er niets meer aan worden veranderd. Dhr. Overbeeke weet niet meer, wat hij moet gelooven, nu elk wat anders beweert, doch hij ge looft niet, dat P. zou hebben geteekend, als art. 3 niet zou worden geschrapt, De voorz. zegt, dat hieraan niets meer is te veranderen en dat B. en W. nooit onbillijk zijn geweest tegenover de huur ders van gemeente-woningen. P. behoeft niet bevreesd te zijn, dat B. en W. voor hem een uitzondering zullen maken. Naar aanleiding van een in de vorige verga dering door B. en W. aangehouden ver zoek van den Bond van hoofden van gemeentewerken, stellen B. en W. voor, aan den heer Vriens, voor het vele werk, dat hij aan de werke^ der brug heeft gehad, hem hiervoor een vergoeding toe te kennen van f 500, doch niet in te gaan op het verzoek tot salarisverhooging. De heer Moelker meent, dat gezien de min der gunstige financiëele toestand, hij niet mede kan gaan met het voorstel van B. Caruso luidspreker ook voor Radio-Centrales en elk radio-toe stel Dnhb.HASHEETSrSTf.EM ƒ30' 4po_lig AHKER5Y5TEEH/40- Ti Gireta/ wlhïup&za/L i NV Peters Prinsengracht 22QP24 AMSTERDAM Tel.48882., en W. Moet nu steeds maar, als er eens een jaar is, dat een ambtenaar het druk heeft, hiervoor ook iets extra's worden gegeven? De voorz. is van meening, dat, gezien het buitengewoon vele werk, dat niet te voorzien is geweest, het ook de billijke weg is, dhr. Vriens hiervoor een gratificatie krijgt, terwijl het niet uit den zak der gemeente gaat, doch op het brugbedrijf rust. Dhr. van den Berge is ook tegen verleening van f500. Waar zou het naar toe moeten, dat, wanneer er iets meer werk dan gewoon is, men steeds maar in de kas der gemeente zou grijpen, terwijl dhr. Vriens ook nog bijverdiensten heeft? De voorz. merkt op, dat men er niets mede te maken heeft of dhr. Vriens bijverdiensten heeft. Hij heeft nu werk gedaan, dat niet tot zijn gewone taak behoorde en dient hier voor een vergoeding te ontvangen. De heer Quist zag gaarne toegelicht, of hij het werk gedaan heeft in de uren der gemeente of daar buiten en des avonds. Tevens meent hij, dat niet de gemeente, maar dhr. Kuypers dit moet betalen. De voorz. merkt op, dat dit in- en buiten gemeentedienst is gedaan en dat vol gens het contract met dhr. Kuypers, dit voor rekening der gemeente moet ko men. De heer Dekker zag gaarne toege licht, of dhr. Vriens dit werk volgens zijn instructie verplicht was voor niets te doen? De voorz. is ook de meening toegedaan, dat hij dit niet volgens zijn instructie verplicht is. Dhr. Quist meent, dat de gemeente-opzichter 't verplicht was en gelooft er niets van, dat zooveel uren buiten dienst zijn gewerkt. De heer Overbeeke acht het billijk, dat als er meer werk door een ambtenaar wordt gedaan als zijn instructie voorschrijft, hij ook hiervoor betaald wordt. Hij zag deze kwestie liever aangehouden, tot B. en W. zijn instructie hadden nagezien. De heer Deurloo meent, dat dhr. Vriens indertijd bij zijn aanstelling was gezegd, dat hij geen werk mocht doen dan voor de gemeente. Weth. Goossen zegt, dat indertijd is bepaald, dat alle werken door dhr. Vriens moeten worden uitge voerd, doch niemand heeft ooit kunnen voorzien, dat zooveel abnormaal werk zou moeten gebeuren. Hoeveel werk heeft dhr. Vriens niet gehad, toen in '28 den dam is ingestort. Heeft hij niet de tee kening gemaakt van het huis der politie, opzicht gehouden bij de rioleeringen enz. Deze f500 zijn niet overbodig, daar hij wel meer dan f 2000 voor de gemeente heeft verdiend. De heer Moelker is door den heer Goossen nu wel overtuigd, dat Vriens veel werk heeft gedaan, doch waarom dan door anderen laten vragen? De voorz. antwoordt, dat hij in stilte gehoopt had, dat B. en W. hiermede wel zouden komen, doch nu dit niet ge beurde, heeft hij zich tot den Bond ge wend. Op voorstel van de heeren Dekker en Overbeeke werd besloten dit voorstel van B. en W. aan te houden. Op een ver zoek van dhr. Duivendijk, in vorige ver gadering aangehouden, om alsnog scha devergoeding te ontvangen voor de scha de geleden aan zijn werf, door den brugbouw, wordt, op advies van B. en W., afwijzend beschikt. Aan A. Koole werd op verzoek, een schadevergoeding toegekend voor door hem geleden schade aan zijn hooi, van f100. Gevraagd was f 200. De heer Overbeeke stelde voor f 150 te geven, doch hier waren slechts 4 leden voor, n.l. de heeren Baaij, Over beeke, Aertse en Dekker. Besloten werd op verzoek der Visschervereeniging „Helpt Elkander", en gesteund door dhr. Bogerd, bij den fabrikant der bruglich- ten te informeeren, of deze zoo gemaakt kunnen worden, dat ze niet meer uit waaien. Na eenige bespreking werd een voorstel van B. en W. inzake een scha devergoeding aan de gemeente-politie van f 10 en kwijtschelding pacht van een per ceeltje tuin, door hem van de gemeente gehuurd, op voorstel van den heer Quist, gebracht op f 25 en vrijstelling pacht. De heer van den Berge was voor toe kenning van de gevraagde f 35. Op een verzoek van J. Jansen Az., om schade vergoeding, geleden aan zijn woning door den brugbouw, werd op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, daar geen rechtsgronden aanwezig zijn en de raad indertijd heeft besloten, niet meer in te gaan op nieuwe aanvragen voor vergoeding. Besloten weed toe te treden tot de organisatie van den Brandweer- bond en op voorstel des heeren Dekker zal getracht worden dit Eiland van goe de bluschmiddelen te voorzien. Aan mej. Vis en dhr. C. van Os, werd een gratifi catie over 1929 verschaft van f 25 en f 50. Bij het voorstel van B. en W. tot wijzi ging der begrootingen der gemeente en brugbedrijf, informeert de heer Dekker, op welke gronden de post „verbouwing gemeentehuis" is verhoogd tot f3850? De voorz. zegt, dat meerdere kosten kwa men, doordat een en ander erg slecht was, en ander werk bijkwam, zooals centrale verwarming, een stuk nieuwe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1