Zierikzeesche lil Nieuwsbode ARJOS TABAK is DE tabak voor den fijnproever. ABONNEMENT: Woensdag 5 Febr. 1930. zierikzeesche courant. 8„s'A* 8 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Uit Stad en Provincie. Want Prge per 3 maanden f 1)50, franco per poat 1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afionderlijke nummers 5 cent. Versoh{jnt Mnd., Wnad. en Yrijd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. T*n 1—8 rogel» 60 eta., m i regels en da&rboTen 20 ota. per regel. Reclames SO ota. p. regal. Bij eontraot belangrijke korting. Inaending op den dag Tan nlt- gare vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op dan dag v. uitgaaf ^BINNENLAND. TWEEDE KAMER De Tweede Kamer is in openbare ver gadering bijeen geroepen tegen 11 Febr. a.s. te één uur. De voorzitter zal in deze vergadering voorstellen, onmiddellijk een aanvang te maken met de beraadslaging over de Surinaamsche begrooting voor 1930. Voorts staan op de agenda o. m. de Ned.-Indische begrooting vöor 1930, het wetsontwerp tot regeling der winkelslui ting en de interpellatie-Wijnkoop, naar aanleiding van de huiszoekingen, die ge daan zijn bij de Communistische Partij Holland. HET WEER IN JANUARI. Aan de mededeeling van het K. N. M. I. te De Bilt is het volgende ontleend: Ge middeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2i/o 0 C. te hoog. Zij was in de 3 dekades resp. 3V2» 31/2 en 1/2' 0 boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 15en, met 81/2 0 boven en den 28en met 2 0 beneden normaal. De gemiddelde maxi mum-temperatuur was 3 het gemid delde minimum 5 0 boven normaal. Het aantal dagen met minima beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 4 tegen 16 normaal. De neerslag was over het ge- heele land beneden normaal. Het tekort bedroeg in het Noorden en Noord-Oosten tot 30 pc., in het Zuiden en Zuidwesten 30—45 pet. Te De Bilt werden 67 uren met zonneschijn waargenomen tegen 51 normaal. DE STICHTING „WOLFHEZE". In „De Gemeentestem" van 11 Jan. 1.1. wordt onder het hoofd „Adm. en rechter lijke beslissingen" melding gemaakt van een K.B., waarbij beschikt wordt op een beroep, ingesteld door het bestuur der stichting „Tehuis voor alleenstaande blin den te Wolfheze", tegen beweerde stui ting door B. en W. van verschillende plaatsenvan in die gemeenten te hou den openbare inzamelingen. T.a.v. twee gemeenten werd het beroep buiten be slissing gelaten; t.a.v. twee gemeenten werd appellant niet ontvankelijk ver klaard in zijn beroep, terwijl voor het overige het beroep ongegrond werd ver klaard. Als stuitingsgrond werd aanvaard, dat 20 a 25 0/0 der ingezamelde gelden als colportageloon wordt uitbetaald; dat dit percentage veel te hoog moet worden geacht; dat weliswaar de inningskosten bestreden kunnen worden uit de opge haalde gelden, maar dat het publiek be schermd dient te worden tegen een al te hoog opvoeren van die kosten. Nu is 't niet onze bedoeling de col lecte voor genoemde stichting tegen te werken; integendeel. Maar kunnen die in zamelingen niet goedkooper plaats vin den? Voor philantropische doeleinden wordt over 't algemeen gratis gecollec teerd. Men denke maar aan de verschil lende „bloempjes"-dagen. ZIERIKZEE. Zaterdag 8 Febr. geeft de „American-Band" haar 5e invitatie- balmasqué in de groote zaal van hotel „Juliana", onder leiding van den heer Ant. van Dam, dansleeraar en ballet- meester te Breda, welke ook 't vorig jaar tot aller genoegen de carnavalspret mocht leiden. BURGH. Maandagavond j.l. hield de afd. „Haamstede-Burgh" van de vereeni- ging het „Groene Kruis" een algemeene ledenvergadering in hotel v. d. Moer. Behandeld werd 't jaarverslag over 1929, waaruit bleek, dat de afd. nog steeds in ledental toeneemt. Door de wijkver pleegster werden in genoemd jaar 66 gezinnen bezocht met 4442 bezoeken en 12 t.b.c.-gezinnen met 911 bezoeken, ter wijl 9 keer verloskundige hulp werd ver leend. Uit het verslag der commissie voor het materiaal bleek, dat het magazijn in uitstekenden toestand is, terwijl van de verplegingsmiddelen een druk gebruik wordt gemaakt. De rekening der penning meesteres in ontvang en uitgaaf resp. met f 3333,18 en f2130,18, werd door de vergadering goedgekeurd. Als bestuurs lid (vacature mevr. v. Binsbergen) werd gekozen jhr. L. van Citters. Met alge meene stemmen werd besloten ter ver vanging van mej. Kwaak, wie ziektever lof is verleend, een tijdelijke verpleegster aan te stellen. RENESSE. Dinsdagavond 4 Febr. hiel den de leden van het Dep. tot Nut van 't Algemeen, voorzitter de heer Joh. Hoo- genboom, een vergadering. Na opening deed de penningmeester, dhr. v. d. Toren rekening en verantwoording van zijn ge- gehouden beheer der gelden. De rekening sloot met een saldo van nihil. Na breed voerige bespreking inzake het instand houden of het opheffen van het Dep. werd met algemeene stemmen besloten tot opheffing van het Nut, dat 22 Jan. 1917 werd opgericht. De projectielantaarn met bijbehoorend scherm, lamp en kist werden onder gestelde voorwaarden aan de gemeentebesturen van Renesse, Noord- welle en Serooskerke overgedragen, die de lantaarn voor verschillende doel einden, b.v. bij lezingen, onderwijs, enz., op aanvrage in bruikleen kunnen afstaan. Daar er geen belangstelling meer werd betoond tot het oprichten van een ver- eeniging in den trant van het Dep. sloot de voorzitter na omvraag de vergadering: ST.-PHILIPSLAND. Aan de Chr. Zang- vereeniging alhier is wederom het ge bruik van een schoollokaal voor haar repetities toegestaan. Het toezicht zal uitgeoefend worden door weth. L. J. v, Nieuwenhuizen. OUD-VOSSEMEER. Alhier werd Vrij dagavond een vergadering gehouden der afdeeling van den Chr. Landarbeiders- bond, om zijn 10-jarig bestaan te herden ken. Nadat de vergadering met gebed was geopend, sprak dhr. van Vliet, lid van het hoofdbestuur, de leden toe en bracht de gelukwenschen van dat hoofd bestuur over, terwijl aan den voorzitter der afdeeling, den heer Jac.s Deurloo, die gedurende tien jaren die taak ver vulde, hulde werd gebracht. Na deze opening werden ververschingen aangebo den, om vervolgens het woord te ver- leenen aan den secretaris, die dhr. Deur loo mede feliciteerde en er op wees, dat het ideaal van den voorzitter is geweest aan het hoofdbestuur te kun nen raporteeren, dat al de arbeiders, die bij ons behooren, zijn aangesloten. Vervolgens verkreeg de voorzitter zelf het woord, om er op te wijzen, dat hij zich bewust was ook tekortkoming als voorzitter te hebben gehad, maar dat in die tien jaren hij slechts eenmaal verhin derd is geweest de vergaderingen te lei den. Leed was hem niet gespaard, maar daar naast was er zeer veel, dat hem tot dankbaarheid stemde. Hem was na mens de leden een mooi cadeau aangebo den bij deze gelegenheid en hij was daar uiterst dankbaar voor, aan leden en medebestuurders. Namens het gemeen tebestuur sprak weth. Daane, die er op wees, dat de heer Deurloo dikwijls het ongenoegen van den patroon had onder vonden, maar ook wel van medearbei ders. Na de pauze volgde de feestrede van den heer van Vliet, die er aan herin nerde, hoe voor tien jaren bij de arbei ders te Oud-Vossemeer de gedachte op kwam zich aan te sluiten en de vereeni- ging kwam tot stand; velen zullen teleur gesteld zijn, maar dat ligt aan de teleur- gestelden zelf. Men wijde zijn krachten aan de organisatie, niet uitsluitend als er vruchten geplukt kunnen worden, maar ook in dagen van tegenspoed. Er. is tegenwoordig een crisis in land- en tuin bouw; vroeger kwam dat ook voor en dan ondervond men dit onmiddellijk in het loon, wat nu niet meer zoo direct werkt. De feestredenaar wees ook de vrouwen op haar plichten om de man nen te ondersteunen in de organisatie. Hoogere macht steune de afdeeling. Na een slotwoord beëindigde de heer Van Vliet dezen aangenamen avond. ESC9T2AK£No ONJUISTE AANGIFTE. Voor de rechtbank te Rotterdam, heeft zich te verantwoorden gehad de 60-jarige landbouwer W. v. d. E. te Zuidland, ter zake van onjuiste aangifte voor de ver mogens- en inkomstenbelasting. De val- sche aangifte voor de vermogensbelasting had plaats gehad in de inspectie Delft voor het jaar 1 Mei 1926 tot 1 Januari 1927. Er was f 99,694 aangegeven, wat be langrijk te laag was. De valsche aangifte voor de inkomstenbelasting had plaats gehad in de inspectie Hellevoetsluis over hetzelfde tijdvak. Er was aangegeven f 6721, verdachte had geweten, dat dit bedrag veel te laag was. Verdachte be kende eenigszins aarzelend. Het O. M. eischte f 3000 boete subs. 6 m. hecht. Dezelfde verdachte stond vervolgens te recht terzake van te lage aangiften voör het volgende belastingjaar (1927-'28). Het O.M. eischte in dit geval f 10,000 b. s. 6 maanden hechtenis. Uitspraak 18 Febr. ONDERWIJS. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens van adj.-commies voor de afd. successie, slaagde a. a. de heer E. W. Cashoek te Zierikzee. ONDERWIJZERS-KLOOSTERLINGEN. Het Tweede Kamerlid, de heer Ling beek, heeft den minister van onderwijs K. en W. eenigen vragen gesteld, o.m.: Wil de minister overwegen, met het oog op de mogelijkheid om zonder ver dere belasting van 's-Rijks schatkist te gemoet te komen aan de gerezen bezwa ren tegen de huidige salarisregeling voor gehuwde onderwijzers en onderwijzers gezinshoofden aan de commissie inzake bezuiniging op ae onderwijsuitgaven (de commissie-Rutgers) de uitnoodiging te doen geworden om in haar uit te bren gen rapport in elk geval het denkbeeld in beschouwing te nemen, op het voet spoor van het indertijd eenstemmig ge dane voorstel van de z.g.n. onderwijspa- cificatie-commissie (commissie-Bos c.s.) welk voorstel de strekking had om, bij de vaststelling van de wedden van de onderwijzers-kloosterlingen, hun uitzon deringspositie in 't maatschappelijk leven geenszins uit het oog te verliezen, maar mede in rekening te brengen alsnog een herziening te bewerkstelligen der thans geldende salarieering van evenbe- doelde, nu reeds talrijke en nog voort durend in omvang toenemende groep van leerkrachten bij het bijzonder onderwijs? MNDBOUW EN VEETEELT. DE COÖPERATIE ZEELAND. De heer E. Deens uit Hulst schrijft in de Maasbode over de Zeelandkwestie en meent, dat door het vele geschrijf en gepraat men ook als buitenstaander al- gemeenen kijk op het geval krijgt. De schrijver ziet de zaak zoo: We hebben in ons land speculatieve en coöperatieve suikerfabrieken. De laatste zijn ontstaan, omdat de bietentelers be seften, dat de goed georganiseerde bond van suikerfabrikanten de bieten niet be taalde met een prijs, die aan de. hand van den suikerprijs betaald kon worden. Verschillende jaren gaf dit den boeren groot voordeel, zoodat de speculatieve fabrieken voortdurend moeilijker aan hun grondstof kwamen en dus van zelf den bietenprijs moesten verhoogen. Daardoor werd de marge tusschen den prijs dei- speculatieve fabrieken en die door coöpe ratieve fabrieken geringer dan in den beginne het geval was. Dit gaf den boe ren aanleiding om te spreken van minder winst dan vroeger. Dit inzicht was naar onze meening onjuist, omdat daarbij over het hoofd werd gezien, dat men zeer stellig met een veel lageren bietenprijs; tevreden zou moeten zijn geweest, als; de bond van speculatieve fabrikanten alsnog 't monopolie zou hebben gehad! Toen kwamen er in de laatste jaren nog andere omstandigheden bij. De „Centra le" nestelde zich in Engeland, dat zich groote offers getroostte om zich een eigen suikerindustrie te verwerven. „Cen- trale"-winsten daar behaald, konden ge deeltelijk in ons land worden aangewend om den bietenprijs alhier te verhoogen^ zoodat deze ten slotte niet meer corres pondeerde met den suikerprijs. Iets dergelijkshoewel in eenigszins anderen vorm, kwam van uit Frankrijk. Gesteund door protectie in eigen land, konden de Franschen hier bieten koo- pen tegen prijzen verre uitgaande boven dien welke hier te lande konden worden gemaakt. Niet weinig cóöperator verloo chenden hun principe^ zij verkochten groote partijen bieten aan de meest bie denden op de vrije markt en brachten naar hun eigen fabriek het bij de sta tuten voorgeschreven minimum. Daardoor kregen deze grondstoffen te kort, wat een „coöperatieve concurrent" op de vrije markt in het leven riep. Zoodoende moest het vooral met de jonge coöpera ties spaak loopen. „Zevenbergen" kwam tijdig bij „Dinteloord" onderdak. Den grootsten stoot kreeg „de Zeeland". Dat leden dezer vereeniging nu dachten aan bedrijfsconcentratie, hun fabriek tijdelijk wilden stopzetten om hun bieten elders te doen verwerken, was nog zoo kwaad niet gezien. Alleen wil het ons voorko men, dat zoo iets meer overwogen, meer stelselmatig zou moeten zijn gebeurd. Zooals het besluit daar genomen is, lijkt het wel iets op een leuze, aangege ven door enkelen in een volksopstootje en door de massa zonder nadenken over genomen. De overige coöperaties zouden hebben moeten inzien, dat haar princi- piëele vijand nog altijd is „de Centrale" en dat deze met winst, in 't buitenland behaald, nog altijd groote kracht kan ontwikkelen, vooral als die op een be paald doel zou worden geconcentreerd. Vandaar dat het ons zoo onlogisch voor komt, dat nu de coöperatieve fabrieken in samenwerking met de Centrale aari het bestaan van een zusterfabriek een einde maken met verlies van boerenkapi- taal. Zelfs als buitenstaander kan men inzien, dat de Centrale dat graag doet en dat zij dat zeker dubbel graag doet, nu nog een gedeelte van den buit in eigen zak zal kunnen worden gestoken. Zie, dat is nu iets, wat we van de boeren niet kunnen begrijpen. Kruit ge ven in handen van den vijand blijft altijd gevaarlijk. Op 't eerste gezicht zou men geneigd zijn aan te nemen, dat de leiders dei- coöperatie zoo iets ook wel niet graag zullen doen, maar dan vloeit daaruit* noodwendig voort, zoo lijkt het ons ten minste, dat ook zij hun grondpilaren voe len schudden en in dat geval is het nog gevaarlijker om den meest te duchten tegenstander sterker te maken. Ziehier de kern van ons betoog. We kunnen ons voorstellen, dat de tijdsomstandigheden roepen om bedrijfsconcentratie; we vin den het alleszins juist gezien, dat daar» in beter resultaat wordt gezocht, maar we blijven het als onjuist gevoelen, dat daarbij hulp wordt gevraagd en aanvaard uit het vijandelijke kamp, omdat daar door boerenenergie wordt overgeheveld, welke straks wellicht met rente zal wor den aangewend om wie weet, welk ander boeren-object onder schot te nemen. Ons lijkt het toe, dat de coöperaties onderling dit zaakje hadden moeten op knappen, en dan nog wel overwogen en stelselmatig. Zooals het nu gebeurt, wordt er een slag toegebracht aan de coöpe ratieve gedachte, welke lang zal nawer ken en waarvan andere coöperaties zeer waarschijnlijk de deining zullen gevoelen. In een onzer gewestelijke bladen heeft dezer dagen het was oogenschijnlijk een onbeduidend berichtje het eerste aanvals-signaa) geklonken. Zijn we juisï ingelicht, dan staat 'n deel der onder- gravings-werkzaamheden ten overstaan der E. N. C. niet gansch vreemd aan het geen bij „de Zeeland" heeft plaats ge had. Het had naar onze meening anders gekund. Juist in dezen tijd van malaise moest op krachtige wijze zijn gedemons treerd, dat door samenwerking de moei lijkheden van den éénling kunnen worden overwonnen. Wellicht hadden de overige coöperaties dan geen direct voordeel be haald, maar de moreele overwinning van de coöperatieve gedachte lijkt ons voor al voor de toekomst van oneindig groo- ter waarde. RENESSE. Dat de vrees voor een rup- senplaag in den aanstaanden zomer op ons eiland niet denkbeeldig is, mag blijken uit 't feit, dat na kennisneming van een circulaire van B. en W. alhier in korten tijd ruim 18000 nesten van den bastaard- safijnvlinder werden verzameld. Dat met het verdelgen van het schadelijk gedierte een zeer nuttig werk is verricht behoeft zeker geen betoog. Het verdient aanbe veling, dat op de duizenden nesten, die nog aanwezig zijn, vooral in de duinen, ijverig jacht wordt gemaakt. COöP. SUIKERFABRIEK „DINTELOORD". Te Roosendaal is de algemeene verga dering van de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" gehouden. Tot bestuurslid in de plaats van wijlen den heer J. W. v. Oeveren wordt voor het district Schouwen en Duiveland gekozen de heer J. J. Stols. De afgeloopen cam pagne heeft een gunstig verloop gehad. Werd in 1928—1929 276 millioen K.G. verwerkt, tegen 222 millioen in 1927, waardoor de fabricagekosten met fl per 1000 K.G. verminderden, zoo zal de afge loopen campagne dit bedrag wel wat loopen campagne dit bedrag wel wat hoo- ger zijn. In Dinteloord werden verwerkt 321 millioen en in Zevenbergen 163 millioen. Dinteloord's leden leverden 228 millioen en de leden van Zevenbergen 119 mil», lioen. Van de Zeeland werden ontvangen 97 millioen en bij gekocht werden 50 mil lioen. Het gemiddelde gehalte bedroeg bij Dinteloord 17,44 pCt., bij Zevenbergen 17.42 pCt. Dit zijn gunstige resultaten, waartegenover echter staan, de steeds dalende suikerprijzen tot f 13,25 per 100 K.G. In Februari a.s. zal de voorloopige afrekening van de bieten plaats hebben en zal dit tegen eens basis zijn van 8V2 ct. per K.G. Of er nog een nabetaling zal kunnen plaats hebben, kon thans nog niet worden medegedeeld. AANBESTEDINGEN. ST.-ANNALAND. Door de landb.vereen. „Landbouwbelang" werd aanbesteed de levering van verschillende kunstmeststof fen. De uitslag hiervan was als volgt: 440600 k.g. superphosphaat 14 o/0 voor f 2,77 door P. J. Poley, Ierseke; 65900 k.g. superphosphaat 17 0/0 voor f 3,28, door id.; 99400 k.g. ammoniak super voor f 5,30; 76900 k.g. patentkali voor f6,968 en 37300 k.g. kalksalpeter voor f 9,85; alles door de Mpij. tot verkoop van hulp meststoffen te Rotterdam; 16100 k.g. ka- lizout voor f 6,34 door J. P. Mast te Den Bommel; 44300 k.g. chilisalpeter voor f 10,83, door J. van den Berge te Brui- nisse; 105400 k.g. zwavelzure ammoniak (prijs geheim), door W. v. d. Heuvel te Numansdorp; alles per 100 k.g. KERKNIEUWS. Ned. Herv. KwlB. N1EUWERKERK. In de Zondag gehou den godsdienstoefeningen werd een be langrijke extra gift gecollecteerd van f 100; n.l. f 50 voor de kerk, f 40 voor de Diaconie en f 10 voor Kinderzorg te Middelburg. Den onbekenden gever of geefster hartelijk dank voor dit navol- gingswaardige voorbeeld. Qimeentiraadsvargsdering van Zierlkzaa, gehouden op Dinsdag 28 Januari, des namiddags 2,30 uur. (Slot). Aan de orde is thans het voorstel tot rooiïng van een 8-tal boomen in de Wandeling tegenover de woningen van dhr. van Tilburg. De heer de Broekert heeft tot zijn spijt zijn stem indertijd gegeven aan de rui ling van grond tusschen de gemeente en de heer van Tilburg en wat men ter plaatse gekregen heeft is geen eldorado. Spr. verzet zich er tegen, dat boomen, die niet dood zijn, nu voor dood wor den verklaard. Verder vestigt spr. de aandacht op de eigenaardige manier \an bouwen, waardoor het lommerrijke van de Wandeling er op den duur zal ver dwijnen. Spr. zal tegen stemmen. De heer Doeleman meent, dat men nu ook de consequenties van de grondrui- ling dient te aanvaarden. De raad heeft voorgestemd en dientengevolge moeten de gewaarmerkte boomen weg. De heer Catshoek heeft zich indertijd tegen de ruiling van grond in deze ver gadering ernstig verzet. Spr. kan nog niet begrijpen dat de raad zich voor een dergelijke ruiling uitsprak, waarbij de ge meente de verliezende partij was en waardoor geen verfraaiing door woning bouw ontstond, omdat de huizen tus schen de boomen kwamen te staan, en daardoor een gezicht opleverden als schepen op strand. Spr. verklaart er zich tegen de boomen op te ruimen, waar de Wandeling wordt geschaad door den eigenaardigen woningbouw. De heer Versteeg heeft zich ook verzet tegen de grondruiling en nu verzet hij zich tegen de rooiïng van de boomen. Spr. meent dat de bewoners van de huizen op de Touwbaan nu ook het ze delijk recht hebben om de boomen voor hun huizen te laten opruimen. De heer van der Kwast wil slechts een paar boomen wegnemen. De heer Panny wijst er op, dat het de bedoeling was, dat op den geruilden grond 2 huizen zouden worden gebouwd en geen 3, zooals thans. Wat de boomen betreft, die kunnen nog verscheidene ja ren staan. De heer Gerritsen merkt op, dat in de acte, waarbij de ruiling wordt vastge legd, de gemeente op zich neemt het houtgewas weg te nemen, maar daar onder wordt niet verstaan wegnemen der boomen. Spr. is tegen rooiïng, wanneer blijkt dat de boomen gehakt moeten wor den om de bewoners der nieuwe huizen vrijer uitzicht te geven. De heer Koopman wijst er op, dat de toppen van de bewuste boomen al lang dood zijn. Nu het houtgewas voor de woningen ter plaatse weg moet, waar de heer Tilburg recht op heeft, wil spr. ook de boomen kappen, opdat een mooi plantsoen verkregen wordt, wat niet kan, wanneer de boomen alleen blijven staan. In stemming gebracht wordt het voor stel tot rooiing der 8 boomen aangeno men met 7 tegen 5 stemmen, die der hee- ren Panny, de Broekert, Catshoek, Ver steeg en Gerritsen. Dr. van der Kwast had juist voor de stemming de verga dering verlaten. De agenda is hiermede afgeloopen, maar de voorzitter stelt de ingekomen brief van de P.Z.E.M. aan de orde, be treffende de overeenkomst met deze ge meente, waarop electriciteit geleverd kan worden. De kosten van het straten en herstraten voor de straatkabels en voor de eerste 500 aansluitingen, komen voor rekening der gemeente. De P.Z.E.M. ver bindt zich echter om de door de ge meente ten deze gemaakte kosten aan haar terug te betalen, indien op 1 Jan. 1932 ten minste 600 perceelen aan het electrisch net zijn aangesloten. De heer Gerritsen zou omtrent de aan sluitingen nog een voorwaarde willen op nemen, wat de voorzitter ontraadt. Wel wordt op voorstel van den heer Gerrit sen besloten een schrijven te richten aan de P.Z.E.M., waarin gevraagd wordt niet tot verlaging van den prijs per K.W.U. in de buitengemeenten over te gaan, voor aan Zierikzee 100.000 K.W.U. stroom is geleverd. Weth. Koopman gelooft wel, dat de P.Z.E.M. aan die voorwaarde gemakke lijk zal kunnen voldoen, gerekend naar het gemiddelde verbruik in Zeeuwsch- Vlaanderen van 225 K.W.U. Spr. meent te weten, dat het in de bedoeling der P.Z.E.M.. ligt alle inwoners van Zeeland op den duur een zelfden prijs voor de electriciteit te rekenen. Over de electrificatie wordt thans niet meer gestemd en de bovenvermelde clau sule van het ontwerp-besluit aangeno men. (Eindelijk komt dus de P.Z.E.M. nu ook binnen Zierikzee, na lange onder handelingen over den prijs van 30 cent per K.W.U. voor electriciteit, dat parti culieren zelf niet meer behoeven op te wekken, zooals tot nu toe gebeurde. Mag hier het verlangen naar electriciteit niet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1