ABONNEMENT: Woensdag 22 Jan. 1930. zierikzeesche courant. ADVERTENTIES Inzending Advertentiën BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provlnole. STER-TABAK l'rg» pet 3 maaadon f 1,50, fruieo per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummer» 5 cent. Verschijnt Mnd., Wnad. en Vrijd. Tel. No. 3a. - Postgiro 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode ran 1—3 regels 60 ote., ran 4 regels en daarboven 20 ots. per regel. Keelames 30 ote. p. regel. Bjj oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ore. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De rechter-commissaris in strafzaken, kamer I, huis van bewaring te Rotterdam, verzoekt te wor den bekend gemaakt met de verblijf plaats van HUBERTUS TROMPERT, geb. 20 Juni 1871 te Mijdrecht, die ongeveer 11/2 jaar geleden als knecht in dienst was bij den logementhouder den Hoed, te Vreeland. Hij moet als getuige worden gehoord in de moordzaak-Blijdorp. DE LONDENSCHE VLOOTCONFERENTIE. In de Kon. Galerij van het Britsche Hoogerhuis is Dinsdag de vlootconferentie door den Koning van Engeland, George V, met een toespraak geopend. Vele luis tervinken hebben de stem van Engeland's koning kunnen hooren, omdat 2 groote uitzendstations in ons land, de redevoe ring opnieuw uitzonden. Te pl.m. half twaalf ving Koning George zijn rede aan. Hij begon met de gedelegeerden van de staten, die aan de conferentie deelnemen, n.l. Engeland, Frankrijk, Amerika, Italië, Japan en de Britsche Dominions welkom te heeten. De Koning wees er op, dat bij de bespreking der bewapening rekening moet worden gehouden met de veiligheid van de naties. Sedert den grooten oorlog zijn echter alle volken er van overtuigd, dat niets ongedaan moet worden gelaten, om een herhaling van de gruwelijke en onmenschelijke tragedie te voorkomen. De beperking der bewapening moet zoovel gaan als de veiligheid van de landen toelaat. De koning wees vervolgens op de groote successen van de conferentie te Washington in 1922, betreffende de be perking van den aanbouw van slagsche pen en luchtstrijdkrachten. Thans moet het werk van Washington worden voort gezet. De conferentie moet niet werken voor zelfzuchtige nationale belangendoch moet geïnspireerd zijn door de belangen van de menschheid in het algemeen. Vervolgens kreeg de Amerikaansche afgevaardigde het woord, welke voor stelde MacDonald, de Britsche premier, tot vooteitter der conferentie te benoe men, welk voorstel door de conferentie werd goedgekeurd. DE REDE VAN MACDONALD. MacDonald dankte voor de benoeming en hoopte het vertrouwen te verdienen, door de conferentie onpartijdig te leiden. Elk land, zoo ging de premier voort, gaat gebukt onder den bewapeningslast en vrees voor den bewapeningswedijver. De moeilijkheden, waarop men stuit bij de pogingen hieraan een einde te maken, zijn mislukt door gebrek aan vertrouwen en hiervan zou het gevolg kunnen zijn, dat er tot een oorlog wordt overgegaan. Maar de wereld, die het militarisme niet wil, streeft er naar de veiligheid elders te zoeken. Zij verwacht, dat een einde zal worden gemaakt aan den wedloop, die nog koortsachtiger is dan voor den wereldoorlog. Sedert den oorlog is veel vooruitgang bereikt door het Volkenbondspact en het Kellogg-pact, het toetreden van Amerika tot het Intern. Hof. Doch absolute veilig heid is niet bereikt. De politieke ontwik keling moet leiden tot een geleidelijke ontwapening. Internationale accoorden zijn noodig en de huidige conferentie moet de veiligheid vergrooten. In de vloot-pro- gramma's bestaat een marge tusschen de werkelijke behoefte en de bestaande sterkte, deze marge moet verdwijnen. De vorige conferenties zijn mislukt, omdat men de verschillen in eikaars behoeften niet begreep. Als er vrede is in onze harten en ontwapeningsvermindering in onzen geest, dan moeten wij eikaars be hoeften leeren begrijpen. Later moeten wij ook op de ontwapening te land en in de lucht wijzen. Ten slotte drukte Mac Donald de hoop uit, dat de conferentie een mijlpaal zal worden op den weg naar den vrede. LOOP DER BEVOLKING IN NEDERL. Aan de satistiek van den loop der be volking in Nederland over 1928, die het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft uitgegeven, ontlenen we het volgende: Op het einde van 1928 telde ons land 7,730,577 inwoners. De toeneming der be volking bedraagt 1,37 pet., in 1927: 1,32 pet. Op het platteland blijkt de geboorte sedert 1900 grooter te zijn dan in de steden. De sterfte is sedert 1840-'49 (23,56 per 1000 der bevolking) zoo goed als ge regeld gedaald tot 1913 (12,35). In de oorlogsjaren 1914—1917 is zij gestegen tot 13,12 en in 1918 tot 17,22 (griep epidemie), waarna weder, hoewel met schommelingen, daling intrad, om in 1928 een cijfer te geven, kleiner dan ooit te voren (9,61). De sterfte is op het platte land grooter dan in de steden. ZJERIKZEE. Donderdagavond is in het Gasthuis te Middelburg op bijna 80-j. leeftijd overleden, de in wetenschappe lijke kringen zeer bekende dr. J. G. de Zeg mij, welke tabak gij rookt, en ik zal U zeggen, wie gij zijt. Rookt gij dan zijt gij een rooker van smaak, dan zijt gij een kenner, die slechts het beste verlangt. Man, in leven wonende te Ierseke, waar hij een zeer geziene persoonlijkheid was. Maandagnamiddag kwam de slager de B. tot de minder aangename ontdek king, dat uit zijn toonbanklade 20 a 25 gilden verdwenen was. Aangifte bij de politie volgde en deze hield denzelfden avond een 3-tal personen aan, die men evenwel, na verhoor, weer op vrije voe ten moest stellen^ omdat geen grond voor aanhouding, bestond. Dit is reeds het derde geval van ladelichting in een tijd van 5 weken. Het is der politie nog niet mogen gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Door Ged. Staten is aan den heer L. Moerland, bureel ambtenaar bij den Provincialen waterstaat te Zierikzee, met ingang van 1 Februari a.s. eervol ontslag verleend De belangstelling voor „De Witte Raaf", op Maandagavond in de Concert zaal had grooter kunnen en ook mogen zijn, omdat Piet Holman's gezelschap goe de Klein Kunst voor 't voetlicht bracht. Niettemin hebben de aanwezigen zich ge amuseerd bij het eerste optreden van dit ensemble, dat Piet Holman, het levend programma en uitstekend conferencier telkens inleidde. Uit de overgenomen recensies is reeds bekend geworden, welke kwaliteiten de verschillende artisten bezitten en ten toon spreiden. We wenschen dat te onderstre pen. Speciale vermelding verdienen: „Het verlangen naar Holland" en „Visioen", in welke mooie Klein Kunst in de eer ste plaats de artistieke talenten van de drie vertolkers naar voren kwamen, maar daarnaast moeten de décors genoemd worden. De gewenschte stemming was vooral ook door 't schitterende décor bij de vertolking van bovengenoemde scènes aanwezig. De fijne, heldere so- praanstem van mej. Marsay, dient ge roemd en klonk het mooist in het stemmingsstukje: „Verlangen naar Hol land". Piet Holman is een leuk type, die de korte pauzes geestig volpraat. Het 6-tal kreeg veel applaus en verdient bij een herhaald optreden meer belangstel ling. Hoe nuttig en noodig het is, door het organiseeren van boomplantdagen de jeugd meer liefde voor de natuur bij te brengen, blijkt wel overtuigend hieruit, dat langs den Prov. straatweg, nabij Oos- terland, waarschijnlijk uit brooddronken heid een aantal jonge boompjes geheel zijn afgebroken. SEROOSKERKE. Zaterdagavond verga derde in café van den Berge de ijsclub „Serooskerke". Een 40-tal leden was aan wezig. Statuten en reglement werden di- finitief vastgesteld. De rekening van den voorl. penningmeester wees aan: inkom sten f 122,35, uitgaven f 71,175. Goed slot f 51,176. Deze rekening wordt na con troleering vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde het kiezen van een bestuur. Van het voorloopige bestuur werden her kozen de heeren P. Berrevoets, P. Ge- Ieijnse Az., J. C. Goemans en W. L. v. d. Linde, terwijl gekozen werden de hee ren S. Geluk, J. C. Hanse en C. van de Velde. Besloten werd, indien mogelijk, de ijsbanen bij vorst op den Polder (inlaag) te zoeken, en werd als vast baanveger dhr. C. Hart Sr. aangewezen. Inzake de tent werd besloten deze telkens, aan 't begin van een ijsseizoen te verhuren bij inschrijving. Alle ter vergadering aan wezige leden voldeden hun contributie, terwijl deze bij de niet-aanwezige leden binnenkort zooveel mogelijk zal worden opgehaald. Hierna sluiting. RENESSE. Op uitnoodiging van een voorloopig bestuur en ingeleid door dhr, J. Schooff, hield ds. Hoekstra uit Zie rikzee Vrijdagavond in de zaal van mej. wed. Kappers voor een groote schare belangstellenden een pittige causerie over het onderwerp: „Wat Vrijzinnigen geloo- ven". 't Is hier de plaats niet een ge detailleerd verslag van al het gespro kene weer te geven. De causerie komt neer op een talentvolle wijze, heldere uiteenzetting van het vrijzinnig godsdien stig geloof. Aan de hand van voorbeel den van tegenstellingen, scheidingen, ver schillen van geloof omdat niet alle men- schen gelijk zijn, gelijk zien en gelijk denken, bepleit spreker krachtig het goe de recht van een vrijzinnig godsdienstig leven. Geloof is een gave Gods. Hoe iemands geloof is kan een ander niet uitmaken; het is individueel en wordt geboren uit moeite, arbeid, strijd en er varingen in het leven. Waarom de vrij zinnige gelooft? Omdat hij gevoelt en zich innerlijk bewust is van een Hoogere Macht, een Oneindige Kracht, die richt snoer geeft aan zijn denken en werken, d.i. aan zijn leven. Hun levensbeschou wing, hun Godsbegrip verschillen alleen van anderen. De vrijzinnig godsdienstige heeft liefde voor onbevangen denkbeel den, onbekrompen onbevooroordeelde denk- en handelwijze op godsdienstig ge bied. Daarmee verwerpt de vrijzinnige den bijbel niet, al aanvaardt hij niet al les wat daarin als Gods woord geschre ven staat; daarom is hij niet ongeloovig. Hij gelooft wel degelijk in God, in Jezus Christus, als figuur van het hart, den Heilige, den Meester in het geloof. De vrijzinnige gelooft ook in de Kerk, in zonden en vergeving daarvan. Na deze schitterende uiteenzetting, boeiend en ta lentvol aan het aandachtig luisterend pu bliek ten gehoore gebracht, mocht spr. bij monde van den heer Schooff den dank van de aanwezigen aanvaarden. Spr. en het voorloopig comité hadden de voldoening staande de vergadering een Vrijzinnig Hervormde vereeniging op te richten voor Renesse en Noordwelle. BROUWERSHAVEN. Hoewel de winter in alle grauwheid en vaalheid schijnt te verglijden, blijft het bestuur van de ijs- club alhier blijkbaar optimistisch gestemd. Nadat eenige bestuursleden zich eerst helaas zonder succes hebben verplicht door het geven van werktuigen en per soneel om water op het weeltje te bren gen, zijn zij thans, mede door de groote welwillendheid van den eigenaar, in staat gesteld een windmolentje te plaatsen en hetwelk, wanneer de omstandigheden gunstig zijn zeker aan het beoogde doel zal beantwoorden. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op 15 Jan. Voor zitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Besloten wordt adhaesie te betui gen aan het adres van het Comité der Ver. van Burgemeesters en Secretarissen in de Kantons Hoorn, enz. inzake classi ficatie der gemeenten volgens het Be zoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambte naren 1928, in verband met onderwijsbe- langen. Naar aanleiding van een schrijven van den Pensioenraad wordt de pen sioensgrondslag van den gemeente-veld wachter nader vastgesteld. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt, ter voorziening- in de vacature- J. den Boer, benoemd met 6 stemmen de heer J. L. yan der Have; de heer H. P. Barendregt verkrijgt 1 stem. De heer W. Flikweert wordt met 6 stemmen herbe noemd tot lid der commissie van plaat selijk toezicht op het lager onderwijs en neemt deze benoeming aan. De heer Tieleman verkrijgt 1 stem. Vastgesteld wordt eene verordening tot het bepa len van eeh maximumsnelheid van 20 K.M. in de bebouwde kommen Nieuwerkerk en Capelle. Mede wordt vastgesteld een besluit tot geslotenverklaring van wegen in de kom Nieuwerkerk in ééne richting en wel de Stekelstraat in de richting Poststraat voor alle motorrijtuigen en voor rijwielen, de sloppen in de richting Kerkstraat—Poststraat en Kerkstraat—N.- Achterweg voor rijwielen. Het primitief kohier der Hondenbelasting voor 1930 wordt vastgesteld in totaal op f267 met 81 aanslagen. In bespreking komt het rapport van den op 31 December en 1 Januari plaats gehad hebbenden brand bij D. Koopman. De voorzitter releveert, wat bij die gelegenheid is voorgevallen, be spreekt de houding der aanwezige brand- weerplichtigen en wil met het oog op den buitengewonen toestand (het was in den nacht van Oudejaar op Nieuwjaar), geen kwaad met kwaad vergelden, doch stelt voor tot het toekennen van eenige vergoeding aan de menschen, die ondanks hun verzet toch hun plicht hebben ge daan. De vergoeding, zooals de voorz. die becijfert wordt goedgekeurd. De heer van Klinken zegt er ditmaal voor te zijn, doch wijst er op, dat de brandweerplich- tigen verplicht zijn kosteloos hulp te ver- leenen. De voorzitter leest hierna een brief voor van den Minister van Binnenl. Zaken oVer de organisatie der brandweer in het algemeen en spreker is er van overtuigd, dat bij ernstige branden de brandweer niet voldoende zal zijn. Alsnu volgt eene bespreking over de middelen, welke kunnen dienen om de brandweer in goeden staat te brengen; de voorzitter hoopt, dat deze aangelegenheid in goede richting zal komen. Besloten wordt tot verspreiding van eenige boekjes, inhou dende wenken voor bestrijding van rup- senplagen. Nog wordt besloten om aan van den Berg te verkoopen 4 doode hoo rnen, staande op de begraafplaats. Hierna sluiting. BRUINlSSE. Vrijdag 17 Jan. hield de Ver. Landbouwbelang" de jaarvergade ring in hotel „Storm". Na opening der vergadering en een welkomstwoord tot de aanwezigen van den voorzitter dhr. Joh. Padmós, hield deze een korte be schouwing óver de resultaten van het landbouwbedrijf in 1929, dewelke zooals bekend op financieel gebied zeer hebben teleur gesteld. Hij sprak den wensch uit, dat onder Gods zegen de uitkomsten over 1930 meer bevredigend mogen zijn. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werden de aftredende heeren Joh. Pad mos en C. J. Hanse met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna bracht de pen ningmeester, dhr. K. Geluk, verslag uit van zijn gehouden financieel beheer. De ontvangsten bedroegen f 72501,45, de uit gaven f 72397,96, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 103,49. Het tegoed op de Scheldebank bedraagt f 830,90. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij eenige huishoudelijke zaken op zeer geanimeerde wijze werden behan deld volgde sluiting der vergadering. Bij de familie L. Schilperoort is be richt ontvangen, dat hun zoon W. Schil- peroord, varende op de beurtvaartmotor van hier op Rotterdam, op zoodanige wijze door een lier is getroffen, dat hem zijn beide beenen werden gebroken. De getroffene is in het Ziekenhuis Cool- singel opgenomen. ST.-ANNALAND. Een voor een kar ge spannen paard sloeg aan den Kerkring op hol en vernielde bij dhr. C. Slager Hz. drie hardsteenen - en bij den heer S. Everaers 2 betonnen stoeppalen. THOLEN. Deze week zijn alhier ge plaatst een paar nieuwe wegwijzers van den A. N. W. B. toeristenbond voor Ne derland. Het zjjn de nieuwste, groot mo del wegwijzers, die een uitstekenden in druk maken. Eén staat aan de Een- drachtsweg nabij de brug, de andere werd geplaatst hoek Botermarkt, Hoog straat. De plaatsing geschiedde door de zorg van den heer Amsing Jr., consul van den A. N. W. B. alhier. Ook hier geeft de A. N. W. B. blijk rekening te houden met de eischen van het toerisme. Voor den vreemdeling zullen de wegwijzers een groot gemak geven. OUD-VOSSEMEER. De loop der bevol king in 1929 was in deze gemeente als volgt: vertrokken 77 m. en 89 vr., in gekomen 38 m. en 50 vr.; geboorten 40; overleden 18. Totaal afgenomen met 56 zielen. Op 31 Dec. 1928 2301 inwoners; op 31 Dec. 1929: 2245. BUITENGEWONE ZITTING DER PROV. STATEN VAN ZEELAND. De Commissaris der Koningin is bij Kon. besluit van 13 dezer gemachtigd tot het bijeenroepen der Staten v. Zee land in buitengewone zitting tot behan deling van onderwerpen, betrekking heb bende op de electriciteitsvoorziening en de Provinciale stoombootdiensten, welke zitting zal worden gehouden op Dinsdag 18 Februari a.s., des avonds te half acht en de daarop volgende openbare verga dering op Donderdag 13 Maart a.s. te twte uui. EECHTZAEEX DE ZAAK-LIEBERMAN. Bij de voortgezette behandeling voor het Amsterdamsche Gerechtshof van de strafzaak tegen Salomon Lieberman, werd Dinsdag o.a. gehoord baron van Boecop, die commissaris van de „Veen- dammer" is geweest. Bij dit verhoor bleek, dat de baron als commissaris f 1000 presentiegeld kreeg voor een ver gadering in Juni 1927. Een andere com missaris kreeg f 500 presentiegeld. Uit het verder verhoor bleek, dat Lieber man deed, wat mr. van Gigch wilde. liAHDBOUW EN VEETEELT» KERKWERVE. Vrijdag 17 Jan. hield de heer Mesu, leeraar aan de Rijkslandbouw- winterschool te Goes, een lezing voor de Landb.vereen. in café Klaasse. De voorzitter, dhr. G. J. v. d. Cingel, heette de opgekomenen en in het bijzonder de heer Mesu welkom, die daarna zijn cau serie over „Kalkbemesting en wat daar mee sa'menhangt" op duidelijke wijze voor zijn hoorders uiteenzette. Allereerst vestigde hij de aandacht op het begrip oude en nieuwe gronden; het kalkverlies van de bouwgronden in den loop der jaren met als gevolg kalkarme gronden, die zuur reageeren en een slechte struc tuur vertoonen. De kniklaag in Friesland en de woelklei op Walcheren werden verder onder de aandacht gebracht. De oudere kleipolders hebben een kalkbe mesting noodig om een betere structuur te krijgen en om den kalktoestand op peil te brengen. Verder passeerden de revue: de Hooghalensche en de Veenko loniale haverziekte, de speciaal op de zandgronden en in de veenkoloniën wor den aangetroffen; de proeven Cleveringa, die aantoonen, dat elk gewas het beste gedijt bij een voor die plant den besten kalktoestand. Is de kalktoestand van den bodem niet in orde, dan zullen de andere voedingsstoffen geen uitwerking te zien geven. Een bemesting met zw. ammoniak is oorzaak dat de grond zuurder wordt, aangezien deze meststof veel kalk uit den grond verdrijft. Dit geldt natuur lijk het meest voor kalkarme gronden. Welke kalk het beste voor bemesting aangewend moet worden, werd door spr. beantwoord met: uiterst fijn gemalen ge- bluschte kalk. Van het stellen van vra gen werd door verschillende heeren ge bruik gemaakt, die door spr. uitvoerig en met aanhaimg van verschillende er varingen in andere streken werden be antwoord. De voorzitter was te tolk der aanwezigen om den heer Mesu dank te* zeggen voor zijn duidelijke uiteenzetting en dankte de aanwezigen voor de op komst. ST.-PHILIPSLAND. Bij de opneming voor de statistiek van het Departement van Landbouw is gebleken, dat zich in deze gemeente nog 73000 mud consump tie-aardappelen bevinden. Deze hoeveel heid bedraagt pl.m. 58 o/o van de ver bouwde. DE RIJKSLANDB.-WINTERSCHOLEN. Bij beschikking van den minister van Binn. Zaken en Landbouw is ingesteld een commissie, welke tot taak zal heb ben den Minister voor te lichten over de vraag, hoe het middelbaar land- en tuinbouwonderwijs aan land-, en tuin- bouwwinterscholen en daarmede gelijk gestelde scholen, meer dan tot nu toe aan het gestelde doel: de algemeene en technische ontwikkeling van het financieel meer draagkrachtige gedeelte van den land- en tuinbouwenden stand kan beant woorden en in hoeverre het in verband daarmee gewenscht zal zijn, aan het in stituut dezer scholen nog uitbreiding te geven. AANBESTEDINGEN. ST.-PHILIPSLAND. De verlegging van pl.m. 2000 M2. keibestrating aan de ha ven is na aanbesteding gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren J. van Dorst en C. Duivelaar te Steenbergen en wet voor den prijs van 28 ct. per M2. Na inschrijving is het gemeente- karwerk gegund aan dhr. W. v. d. Dus- sen en wel voor, f 8 per dag. De levering van pl.m. 500 M3. zand, benoodigd voor ophooging van het ha venplateau, is na inschrijving gegund aan dhr. J. Reijngoudt Hz., en wel voor den prijs van 38 cent per M3. VEBKOQPINftEN, ENZ. ST.-MAARTENSDIJK. Bij ten gemeente huize door B. en W. dezer gemeente ge houden verkooping bij inschrijving van de boomen op -, alsmede de haag staande ora de algemeene begraafplaats in deze gemeente, was hoogste inschrijver dhr. C. Franken, houthandel te Bergen op Zoom, voor f 645,—. Hem werden de boomen enz. gegund. POST EN TELEGRAPHIC Benoemd met ingang van 1 Februari a.s. tot telefoniste bij den interlocalen dienst, de leerling-telefoniste C. H. Wis- sink ten post- en telegraafkantore te Zicriltzee. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. SCHERPENISSE. Wegens vertrek naar Maasdijk nam ds. D. Los Zondag 19 Jan. afscheid van zijn gemeente met een pre diking naar aanleiding van Openb. 21 6. Een groote schare vulde het kerk gebouw, zoowel van hier als uit de na burige gemeenten. Na de verschillende toespraken tot de onderscheidene col lege's en functionarissen werd den ver- trekkenden leeraar toegesproken door de consulent ds. van Rootselaar van Poort vliet, op wiens verzoek de gemeente hem de zegenbede uit ps. 121 toezong. Mede waren aanwezig ds. Moerman van Sta- venisse en ds. de Bres te St.-Maartens- dijk, die ook namens zijn gemeente en kerkeraad, (ook aanwezig), zijn hartelij- ken dank uitsprak voor al hetgeen hij tijdens zijn 4-jarig consulentschap van St.-Maartensdijk voor deze gemeente is geweest. Geref. Kerk. Beroepen: Te Bruinisse, E. H. Wol- dring te Kornhorn. Te Westmaas, cand. M. den Boer, hulpprediker te Haar lem. VAN HEINDE EN TER, Koning Boris van Bulgarije zou bij zijn y'ongste bezoek aan Rome de hand hebben gevraagd van Giovanni, dochter van 't Italiaansche koningspaar. De ver loving zou dezen zomer, het huwelijk in den herfst plaats hebben. Naar uit Querataro (Mexico) wordt gemeld, is het daar bij een begrafenis tot een geweldige paniek gekomen. Toen de kist in het graf zou worden gelaten, verbrak de schijndoode het deksel, klom uit de kist en nam onmiddellijk de vlucht. Het publiek, hevig ontsteld, vluchtte voor den uit den doode herrezene. Bij de pa niek bleken grafmonumenten, hekwerken e.d. gevaarlijke hindernissen te zijn. In het Zuiden der V.S. zijn 8 per sonen tengevolge van de koude bezwe ken, drie in Pennsylvania en twee in New-York. Twee mannen, die uit een in de Mississippi omgeslagen boot naar den wal waren gezwommen en in de bosschen verdwaald geraakten, zijn doodgevroren,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1