Zierikzeesche Nieuwsbode HEERENBAAI abonnement: Vrijdag 17 Jan. 1930. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD inzending Advertentiën Algemeen Overzicht. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Tr(ja per 3 maandoü f 1,50, frmnoo por poat 1,80. Yoor hei buitenland per jaar 10,-. Afiondetljjke nummer» 5 oont Vereobgnt Mnd., Woed. en Vtjjd. Tel. No. 82. - Postgiro 137677. B5st1AARQANË. - No. (1953 8I(. K 100ZF. liltr-Hsltttnr H. J. ROSTEN. r»n 1—8 regel» 60 et»., lu 6 regel» en d nar boren 20 et», per regel. Reclames 30 ot». p. regel. Bp contraot belangrijke korting. Intending op den dag ran uit gave vóór 10 ure. Olt nummer bestaat uit 3 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. ultgacf DE HAAGSCHE CONFERENTIE. - MISDAAD EN RADIO. In zake de quaestie der „sancties", waarover men in de eerste zitting der Haagsche conferentie wijselijk heeft ge zwegen, maar die nu toch in deze twee de Haagsche conferentie, onder den drang der Fransche nationalisten aan de orde is gesteld, is men het ten slotte eens geworden. Er is een formule gevonden, waarmee de heer Tardieu zijn nationalis tische vrienden hoopt te kunnen tevre den stellen en die hij voor kan stellen als een succes op Duitsch verzet. En die de Duitschers van hun kant kunnen aan vaarden als een succes, wijl immers thans dit „recht" niet meer afhangt van de overwinnaarslanden, maar van de uit spraak van het Internationale Hof. Men is immers overeengekomen, dat in geval van het vermoeden van Duitsche voornemens om kwaadwillig zich aan de uitvoering van het thans tot Nieuwe Plan verdoopte plan-Young te onttrekken, een beroep zal worden gedaan op het Inter nationale Hof. Krijgt de zich over Duitsch- land beklagende regeering van dit Hof gelijk, dan zullen de klagende crediteur- mogendheid of crediteur-mogendheden haar volledige vrijheid van handelen her krijgen. Is heel deze quaestie der sancties wel de moeite waard, die men er aan besteed heeft? Het „sanctierecht" is niet meer dan een wassen neus. Het protocol inzake de „sancties" be- teekent niet anders, dan dat na verbre king van een overeenkomst ieder zijn vrijheid van handelen herkrijgt. En het is dan slechts een machtsquestie hoe men van die vrijheid zal gebruik maken. Hetgeen echter niet wegneemt, dat voor de nationalisten aan weerskanten in dit protocol nog een heerlijke aanleiding zal zijn voor polemiek en propaganda. De „draadlooze brigade" van Scotland Yard heeft, zoo vertelt de „Daily News" een samenspanning ontdekt, die de tech nische deskundigen bezig houdt en geen geringe consternatie veroorzaakt in hoo- ge Britsche politiekringen. Het staat thans vast, dat een bende misdadigers, ge bruik maken van de radio evenals de politie den draadloozen berichtendienst van Scotland Yard in de war stuurt en aldus het werk der politie ernstig be lemmert. Al eenigen tijd bemerkten de marconisten van Scotland Yard geheim zinnige geluiden en trillingen, waardoor vaak de ontvangst der berichten in de auto's der mobiele brigade in verschil lende deelen van Londen ernstig werd be lemmerd. Eerst dacht men aan een toe val aan het werk bijv. van een kno si- enden nieuweling maar de deskundigen zijn thans tot de slotsom gekomen, dat de storing opzettelijk wordt teweegge bracht. Men is er nog niet in geslaagd te ontdekken waar deze zender zich be vindt. Hoewel de golflengte van de Yard ge heim is, kan ieder met het noodige ver stand van radio en een voldoend toestel die golf vinden. Blijkbaar heeft iemand met misdadige neigingen, die tevens radio-deskundige is, de golflengte van Scotland Yard (die tusschen twee buiten- landsche stations ligt) ontdekt. Terwijl de Yard aan het uitzenden was, heeft dit geheimzinnige personnage zijn zen der op de golflengte van -de Yard inge steld en seinen uitgezonden van vol doende sterkte om dringende berichten uit het hoofdbureau naar de in de bui tenwijken patrouilleerende auto's te ver knoeien. De bedoeling schijnt te zijn al dus het optreden der mobiele brigade tegen autobandieten tegen te gaan. Een voorbeeld hiervan heeft zich dezer dagen te Londen voorgedaan. BINNENLAN P.~ VERDERE VERLAGING DER CRISIS HEFFINGEN. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorl. Verslag over het wetsontwerp hou dende afschaffing van de Verdedigings belasting II en van de opcenten op de suikeraccijns is het volgende ontleend: Op de vraag, of bij stijging van de opbrengst der inkomstenbelasting net aantal opcenten zal kunnen worden ver minderd, wordt geantwoord, dat op een jaarlijksch accres van drie ton van de gezamenlijke crisisheffingen gerekend wordt. Gaat het accres daarboven uit, dan zal eerlang een verdere verlaging der crisisheffingen kunnen worden over wogen. PROMOTIE VAN PRINSES JULIANA. De promotie van Prinses Juliana zo1, zooals reeds werd medegedeeld, in de Senaatkamer der Rijksuniversiteit te Lei den op 31 Januari plaats vinden, en wel jn zeer beperkten kring. Behalve door de Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Buisje 75 ct Dfoqtitet Koningin, de Koningin-Moeder en den Prins, zal de plechtigheid slechts door een klein aantal personen, waaronder het college van curatoren, het bestuur van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden, vertegenwoordigers uit studen tenkringen en enkele personen uit de om geving van de Prinses worden bijge woond. NIEUW BANKBILJET VAN f 50. De directie van De Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij een nieuw bank biljet van f 50 in omloop zal brengen. De voorzijde van dit biljet heeft een lichtbruinen ondergrond. Hierop is van uit het watermerk een zonsgewijze uit straling aangebracht, welke is opgebouwd uit het waardecijfer „50" en de initialen van de Nederlandsche Bank „N.B.". Ter rechterzijde is een gestyleerde gehelmde kop afgebeeld, voorstellende de Wijsheid, met op den helm een zinnebeeldige voor stelling van de scherpzinnigheid (de uil) en de ingetogenheid (het paardetoom). De achterzijde van het biljet is gedrukt in de Kleuren blauw, groen en bruin. Het biljet is gedrukt op aan alle zijden recht afgesneden papier van ongeveer 10,1 X 14,2 c.M. De biljetten zijn gedateerd van 18 ApMl 1929 af. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Inzake de komst van het Cabaret-Gezelschap „de Witte Raaf" op Maandag a.s., kunnen wij nog mededeelen, dat het gezelschap dien dag reeds des middags om 2 uur hier zal zijn, zoodat kans op verhindering door mist en derge lijke is uitgesloten. Hieronder nog eene greep uit de recen sies van dit amusante gezelschap. Uit de „Arnhemsche Courant" PIET HOLMAN'S pogen om een aparte Hollandsche Kleinkunst te scheppen ver dient (daarom) een eeresaluut; trouwens dit pogen is voor een groot deel al een slagen geworden! Allereerst: PIET HOLMAN. Hij is een kundig leider, de geestige conférencier, de gezellige prater, die vele origineele aar digheden ten beste geeft, die de noodige voorzichtigheid in acht neemt wanneer hij de groep bij het publiek inleidt... Hij is de sterke figuur die de rest kleur geeft... Hij heeft het publiek geamuseerd. WINNIE WISH is een charmante ver schijning; een elegante danseres. De pianist-componist HAN BEUKER ver zorgde uitstekend de muzikale illustratie. Het publiek beloonde het werk van „DE WITTE RAAF" met dankbaar applaus. Aardige duetten, vroolijke liedjes van IJVETTE MARSAY en THEO LODEWICK; grappige half Hollandsch-half Engelsche liedjes van WINNIE WISH, boeiende dé- lamatie van den baardigen reus OTTO ZEEGERS en dit alles aaneengeknoopt door het genoegelijke gebabbel van den „aartssmoezer" PIET! Nu met ingang van 1 Januari ten gerieve van het belastingbetalend publiek, o. a. te Zierikzee de gelegenheid is ge schapen om de directe belastingen op het postkantoor te betalen, meenen ver scheidene personen, dat daarmede de ge wone gelegenheid tot betalen op het be lastingkantoor zou zijn vervallen. Uit zeer goede bron kunnen wij mededeelen, dat deze meening op een misverstand berust. De verandering is n.l. niet een wijziging in de bestaande betaalgelegenheid, maar een uitbreiding daarvan. Zoodra volksgroepen tot een zeke ren trap van beschaving waren gekomen werd het verkrijgen van onderlinge ver bindingen een onderwerp van hun den ken. Wij allen hebben in onze jeugd gelezen, in spannende verhalen, over de rookkolommen der Indianen als middel om met elkaar in verbinding te komen. Later volgde hieruif vanzelf het verlan gen naar elkaar toe te komen en werd het aanleggen en onderhouden van we gen hun groote zorg. De wegen der oud heid doen ons denken aan de menschen, die, de tijden door, deze wegen hebben betreden. Een is er echter, die zijn eigen pad heeft en altijd heeft gehad de eeuwen door. Amor heeft zijn eigen weg. Een plaats is er, waar die weg noodzakelijk moet worden doorgelegd. U kent toch allen het bekende spreekwoord: „De weg naar het hart leidt door...." Of Amor spoedig zijn doel bereikt, zal er veel van afhangen hoe die weg is gelegd en wordt onderhouden. U kunt de zorg hiervoor niet aan anderen overlaten, doch moet er uw eigen aandacht ten volle aan geven. U bij deze belangrijke taak een weinig bij te staan, is het doel van de demonstraties van Calvé-Delft, waar een bekwame kok U door practische bak en braadproeven aantoont hoe het best partij is te trekken van de keurige recep tenboekjes, welke wel bij iedere huis vrouw bekend zijn. De aanwezige vertegenwoordiger geeft bovendien alle gewenschte inlichtingen. Nadere bijzonderheden vindt U in de annonce in dit blad. In de op 31 dezer te Middelburg te houden vergadering van de P.Z.E.M. zal worden voorgesteld tot overneming van het net der C. E. M. te St.-Philipsland. HAAMSTEDE. Door het bestuur der Groene Kruisvereeniging, afd. Haamstede Burgh, is ziekteverlof verleend aan de wijkverpleegster, mej. A. P. Kwaak. In de vervanging zal voorzien worden door benoeming van een tijdelijk verpleegster. BURGH. Ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan gaf de- Rederijkerskamer „Vooruitgang zij ons Streven" Woensdag avond j.l. een uitvoering in de mooi ver sierde en stampvolle zaal van hotel v. d. Moer. Nadat door den mede-oprichter dhr. C. Blom in een revue het wel en wee der vereeniging was behandeld, wer den opgevoerd „Geofferd", tooneelspel in drie bedrijven en „Hij is onschuldig" klucht in één bedrijf, stukken, die getuige het krachtig applaus, zeer in den smaak van het publiek vielen. Een gezellig bal besloot den goed geslaagden avond. A.J.-POLDER. Donderdagavond werd een propaganda-Landstormavond gehou den in een der schoollokalen alhier. Na dat de burgemeester, dhr. H. C. Kleppe, de aanwezigen had welkom geheeten, hield dhr. P. G. Laernoes, secretaris der Prov. Landstormcommissie een propagan- de-rede, waarin hij duidelijk wees op het revolutiegevaar. Tenslotte dankte de burgemeester dhr. Laernoes, namens al len, voor zijn gloedvolle rede en werden de aanweziger in de gelegenheid gesteld zich als Vrijwilliger te laten inschrijVen bij den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. Nadat enkelen de vergadering hadden verlaten, gaven, alle aanwezigen zich ais Bijzonder Vrijwilligen Landstor- mer op. ST.-ANNALAND. Vergadering der ver. „Landbouwbelang" op 14 Januari in de zaal van dhr. F. Rijnberg. Aanwezig 31 van de 190 leden. Wegens familieomstan digheden was de voorz., dhr. B. Kodde, verhinderd deze vergadering bij te wo nen, zoodat deze werd gepresideerd door den vice-voorzitter, dhr. Iz. Overbeeke. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat over het jaar 1929 de ont vangsten hadden bedragen f 109407,56 en de uitgaven f 109212,55, zoodat het batig slot f 195,01 bedroeg. De reserve beliep reeds f 1314,20, waardoor nu in kas is f 150,21. De secretaris-penningm., dhr. A. Goedegebuure Az. Jr., die aan de beurt van aftreding was, werd met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozen. De vereeniging tot bestrijding van de musschenplaag, welke een finan cieel verslag over 1929 had ingeleverd, ontving weer de toezegging van een sub sidie ad f 100,terwijl aan de nood lijdende geitenfokvereeniging alhier op haar verzoek een bijdrage ad f 15 werd toegekend. Vervolgens werd besloten in te gaan op een aanbod van het Land en Tuinbouwbureau te Amsterdam, om door een hunner Landbouwkundige In genieurs een lezing te doen houden over „Nieuwere Luchtstikstofmeststoffen en Bemestingsmethodes op den kleigrond". Tenslotte zal worden getracht deskundige inlichtingen te bekomen omtrent het vei len van vroege aardappelen. De totaalomzet over 1929 aan kunst meststoffen en pootgoed wees aan een bedrag van f 108413,81, gespecificeerd als volgt- 397,800 k.g. zwavelzure ammo niak, totaal f 45140,65; 160064 k.g. chili- salpeter, totaal f .19246,32; 46400 k.g. kalk- salpeter, totaal f 4936,10; 130100 k.g. am moniak super, totaal f 7519,78; 610800 k.g. superfosfaat (14 en 17 o/0), totaal f 16498,16 90900 k.g. patentkali, totaal f 6333,91; 94100 k.g. ka,lizout 40 o/0) to taal f 5971,09; 3225 k.g. wikken, totaal f 806,25; 1500 k.g. kopersulfaat, totaal f 504; 205 H.L. pootgoed, totaal f 1457,55. OUD-VOSSEMEER. Alhier is plotseling overleden op 64-jarigen leeftijd, de heer W. A. van Nieuwenhuijzen, pres.-kerk- voogd der Ned. Herv. Gem., dijkgraaf van den Hollarepolder, oud-dijkgraaf van den Vanhaaftenpolder, voorzitter van het Alg. Armbestuur en lid van het Weezen-Arm bestuur. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter opent de yer- gadering met een uitgebreide Nieuw jaarsrede, waarvoor wethouder Quakke- laar dank zegt en de heer Koopman eveneens eenige woorden toevoegt. De heer Nelisse heeft bemerkt, dat de be sprekingen over de algemeene begraaf plaats tot misverstand hebben aanleiding gegeven. De heer C. v. d. Hoek zou geen toezicht moeten houden bij 't rooien der boomen op de begraafplaats dit be hoort te geschieden door - en voor risico van de koopers der boomen toezicht zou echter gehouden moeten worden bij het planten der nieuwe boomen. De heer Quakkelaar zegt, dat zulks ook zijn be doeling is. De heer Koopman zegt, dat zijn voorstel is geweest v. d. Hoek aan te wijzen als opzichter bij het rooien der boomen dit voorstel is aangeno men en staat ook aldus in de notulen vermeldt. De bedoeling was, mede te voor komen, dat bij het rooien van boomen ieder toegang zou hebben tot de be graafplaats en dit dient te worden voor komen. Als zoodanig had v. d. Hoek eveneens diensten kunnen bewijzen. De voorzitter merkt op, dat de toegang tot de begraafplaats bij de politie-verorde- ning is verboden zonder zijn toestem ming. Met de stem van den heer Koop man tegen, wordt besloten v. d. Hoek mede aan te wijzen als opzichter bij het planten der nieuwe boomen op de be graafplaats en het besluit tot aanstelling van opzichter bij het rooien der boomen in te trekken. Met algemeene stemmen wordt besloten de nieuwe aanplanting op de begraafplaats op te dragen aan den heer v. d. Have, zulks tegen eenige nog nader overeen te komen voorwaar den. Met algemeene stemmen worden de huren der gemeente-woningen vastgesteld als die huren thans gelden, zulks voor een tijdvak van drie jaar. De heer C. van der Reepe tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier wordt met algemeene stemmen benoemd als on derwijzer met verplichte hoofdakte. Uit een schrijven van den Inspecteur van het lager onderwijs te Goes blijkt, dat de benoemde steeds met veel ijver en algeheele toewijding zijn taak vervult. Aan C. Geluk wordt vrijstelling verleend van het betalen van schoolgeld in ver band met zijn aanslag in de inkomsten belasting. A. J. Bos en enkele andere huurders verzoeken bij hun woning een schuurtje te bouwen als bij de woning van den Rijksveldwachter is geschied. Hier over wordt door verschillende leden ge sproken, met resultaat, dat bij de wonin gen geen schuurtje zal worden gebouwd. Men vreest, dat een en ander de financi- ëele krachten van de huurders zal te boven gaan in verband met de hoogere huur, terwijl deze aanbouw de gemeente een f 14000 zou kosten. Verzoeken van de landarbeidersbonden om steun wor den van de hand gewezen en eenige zeer scherpe uitlatingen, gedaan aan het adres van het bestuur van den Bond van arbei ders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, die steun verzocht voor alle leden, terwijl de Christelijke bond zich beperkte tot behoeftige leden. Wegens het waarnemen van het bakenmeester schap gedurende 1929 zal aan M. C. Kwaak een belooning uitgekeerd worden van f 25. De rondvraag leverde niet bij zonders op. ST.-MAARTENSDIJK. Mej. S. C. Muller alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het diploma costumière, afgegeven door dee Kon. goedgekeurde Vereeniging van Modevakscholen in Nederland. THOLEN. Woensdagavond trad voor 't Departement Tholen van het „Nut van 't Algemeen", in de zaal van den heer Hoek op, de bekende Vlaamsche dichter- zangur Emile Hullebroeck. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, dhr. W. Moel- ker, werkte dhr. Hullebroeck een reper- toir af, dat zoo schitterend was, dat het publiek, dat in grooten getale de zaal vulde, één enthousiasme was. Na elk liedje donderde het applaus door de zaal. Niet alleen dat het pianospel eenig was, doch de zang was zoo bezielend, dat men als het ware medeleefde, temeer daar spr. vooraf telkens een zeer dui delijke uiteenzetting gaf, hoe elk liedje als het ware geboren was. Men kon zoo voelen, dat hier geen amateur bezig was, doch een kunstenaar van den len rang, een gevoelsmenseh, doch tevens ook een joviale Vlaming, die liet uitkomen, dat hij worstelde en streed voor het schoone Vlaanderen er. zijn mooie taal en zich een voelde met zijn stamverwanten, de Hollanders. Tot slot werd staande, spon taan door alle aanwezigen gezongen het Vlaamsch j Volkslied en daarna ons Wil helmus. Het was in één woord een ge notvolle avond, een avond van intense kunst en wij stemmen van harte in met do wcorden van den voorzitter, die dhr. Hullebroek een tot spoedig weerziens toe- vvenschte. AANBESTEDINGEN. ZIERIKZEE, 16 Jan. Het Dag. Bestuur van het Waterschap Schouwen besteedde heden het herbedelven van waterleidin gen in het district Scharendijke en Lan- gendijk-Brouwershaven in 2 perceelen, volgens Bestek No. 600. Inschrijvers wa ren voor het le perceel: J. van de Panne Lz., Scharendijke, f 385,75; M. Mat- thijsse. Brouwershaven, f 385; C. v. d. Pos, Kerkwerve, f 378,50; Joz. van den Houten, Kerkwerve, f 280; J. van de Panna Mz„ Scharendijke, 255; Iz. Dorre man, Scharendijke, f 197; voor het 2de perceel- C. van den Bos, Kerkwerve, f 1685; M. Matthijsse, Brouwershaven, f 1679; J. van de Panne Mz., Scharen- idijke, f 1448; J. van de Panne Lz., Scha rendijke, f 1432,85; Joz. van den Houten, Kerkwerve, f 1325; Iz. Dorreman, Scha rendijke, f 1197. LANDBOUW EN VEETEELT» STAVENISSE. Woensdagavond hield de fokvereeniging „De Geit" alhier hare jaar vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat er eenige leden en enkele donateurs ECHTE FRIESCHE 20-50d.perons (oofe In Vicmttn, ft ponden «n pendcO fymofllüirlVMketierbpaJyelMB PBEDIKBEUBTEN. Zondag 19 Januari té Zitrike«4. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Hoekstra. Kleine Kerk. 10 ure. de. Voort. 's Avond» 6.30 ure, geen opgaaf ontvangen. Loth. Kerk. 10 ure, ds. Makkink van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhujjzen. Gh*. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 nre, Leesdienst evangelisatie JernëL 10 en 7 nre, Samenkomst. Oad-Geref. Gem. 9.20, 2 en 6 ure, Leeskerk. bedankt hebben. Het aantal bedraagt thans 33 en 5, benevens 5 rustende le den. Ingevolge besluit van 11 Oct. 1.1. van den gemeenteraad alhier is de jaar subsidie der gemeente ad f 25 ingetrok ken. Daardoor ook had de vereeniging een tekort van f 34,15 en moesten er verschillende bezuinigingen ingevoerd worden. Het dekgeld werd voor het loo- pende jaar met f 0,25 verhoogd en het loon van den bokhouder-bode werd resp. |met f 5 en f 5 verminderd. Als zooda nig werd herbenoemd dhr. W. Quaak, resp. op f 75 en f 15. Als bestuurslid werd herbenoemd J. van 't Hof en in de vacature J. Dorst werd benoemd Neh. Smits. De secretaris J. Hage was benoemd als plaatsvervanger-hoofdbestuurslid. Zoo mogelijk zou men gaarne dit jaar alhier weder een keuring hebben. NIJVERHEID EN TECHNIEK. CHEMISCHE IJSBREKER. Te Lauzon tegenover Quebec in Cana da is een merkwaardige proef genomen. Professor Howard Barnes van de Mc. Gill-universiteit, heeft er n.l. over de op pervlakte van de bevroren rivier een door hem samengestelde stof verspreid, waar door het dikke ijs in kleine stukjes werd verdeeld en het Italiaansche stoomschip „Concordia" een schip van ongeveer 6000 ton dat voor den winter scheen vastgevroren, vrij kwam. Professor Barnes heeft plotseling een wereldreputatie verworven door 't succes van zijn chemisch procédé, om sneeuw en ijs op wetenschappelijke wijze op te ruimen. Dit is de eerste maal dat zijn vinding in een haven wordt toegepast. Het „Congres voor de Binnenscheep vaart" in Nederland, heeft met steun der regeering een privaat-docent van de Utrechtsche Academie naar Canada afge vaardigd, teneinde te onderzoeken in hoe verre deze nieuwe uitvinding ook voor de Ned. Binnenscheepvaart dienstig zal kunnen zijn. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. Door wijlen mej. M. W. Labrijn te Nieuwerkerk is bij testament gelegateerd, vrij van successierechten, aan de Geref. Kerk, de som van f 3000 en aan de ver. school met den bijbel, de som van f2000". HERIJK. Ged. Staten van Zeeland hebben beslo ten dat de herijk van maten en gewich ten in 1930 voor de hierna vermelde ge meenten zal plaats hebben op de vol gende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren. Te Stavenisse 2 April. St.-Annaland 3 en 4 April. St.-Maartens- dijk 8 en 9 April. Scherpenisse 10 April. Poortvliet 11 April. Tholen 23, 24 en 25 April. Oud-Vossemeer 26 April. St.- Philipsland 28 April. Bruinisse 29 en 30 April. Oosterland 1 Mei. Nieuwerkerk 2 Mei. Te Zierikzee: voor Zierikzee, Ouwer- kerk en Kerkwerve 13, 14, 15, 16, 19, 20 en 21 Mei. Noordgouwe 3 Juni. Drei- schor 4 Juni. Te Brouwershaven: voor Brouwershaven en Duivendijke 5 en Juni. Zonnemaire 17 Juni. Te Eikerzee: voor Eikerzee en Ellemeet 18 Juni. Re-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1