Zierikzeesclie Nieuwsbode TWEEDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provlnoie. FEUILLETON. Het meisje uit de Stad. Bij Scheren behoorenda bl] da van Vrijdag 10 Jan. 1930, no. 11950 VERTROUWEN IN HET VOLK. Het valt niet te ontkennen, dat in ons land de Volksvertegenwoordiging nimmer populair is geweest. Niet alleen in de laatste jaren, doch ook vroeger was alge meen de klacht, dat zoo menigmaal wet ten werden uitgevaardigd, welke het volk in zijn groote meerderheid niet begeer de. Inderdaad stond ons Parlement altijd te ver af van ons volk, waardoor*de be langstelling van een toenemend deel vrij wel geheel gedoofd werd. Het middel, om het volk me«r te be trekken in het bestuur van het land, is gelegen in hét referendum, gelijk het reeds in andere landen met succes wordt toegepast, met name in het democratische Zwitserland. Het voorstel, bij de laatste Grondwets herziening gedaan, om aan het referen dum, de schriftelijke volksstemming over bepaalde aangenomen wetten, een plaatf ,te geven in de Grondwet, heeft geen meerderheid kunnen behalen. Degenen, die het referendum afwezen, wenschen blijk baar volledige vrijheid te behouden voor de politieke partijen, met als gevolg een groote macht van de partijleiders. Dit nu kan allerminst democratisch worden ge noemd; de kern van democratische poli tiek schuilt toch hierin, dat men vertrou wen stelt in het volk, d.w.z. niet in éen bepaalde klasse of groep, maar in het volk in al zijn geledingen, in de krach ten, die daar tot ontwikkeling komen. De ware democraat moet bereid zijn, aan sluiting te zoeken bij wat uit het volk van onderen opkomt; eenheid te brengen in datgene wat uit alle groepen, klassen, richtingen en gedachten voorkomt. Het is juist het tegendeel van democratie, wanneer men de eigen overtuiging met hulp van den Staat, door middel van de wet, van bovenaf aan het volk wil opleggen. Immers, men schuift dan de velerlei krachten, die in de natie slui meren, ter zijde, en heerscht dan door dwang over het volk, dat zich wetten ziet opgelegd, welke ten slotte alleen een minderheid begeert. Dit nu is met elke democratische gedachte ten eenen- male in strijd. Het referendum nu is het bij uitstek aangewezen middel om deze gevaren te keeren. Bij de schriftelijke volksstemming over een bepaalde wet kunnen alle par tijen hun standpunt toelichten, zoodat de burgers het vraagstuk kunnen zien in het verband van alle belangen. Voor een goede staatkunde is vooral in een land als het onze met zijn sterke politieke verdeeldheid, de volksuitspraak onmis baar. Het referendum zal het Parlement nader brengen tot het volk, zal de pu blieke belangstelling doen toenemen, en zal werken als een bederfwerend element in de politiek, welke toch reeds zoo ge smaad wordt. Zoo ligt dan inderdaad aan het referendum een gezonde demo cratische gedachte ten grondslag. Het is te hopen, dat ocratische begin sel in ons ^cel spoedig de plaats zal innemen welke het verdient. Z1ERIKZEE. Met ingang van 1 Maart 1930 is benoemd tot keurmeester van 't abattoir te 's-Hertogenbosch, de heer C. A. de Keijzer Gz., vroeger alhier. De afdeeling Schouwen-Duiveland v. d. Schippersvereen. „Schuttevaer" hield op 2 Jan. j.l. hare wintervergadering in het „Huis van Nassau1' te Zierikzee, on der leiding van den heer Jan v. d. Berg- Jumelet. Deze heet de aanwezigen wel- Uit het Engelsch van H. A. VachdlL 19 George merkte bestraffend op. Ze is geen haar beter dan die je hier den vorigen keer gegeten hebt! t Maar oom Zed antwoordde plechtig: Ja, is ze wel beter. Ik had gedacht, dat de kookkunst van je moeder niet vooruit kon gaan, maar dat schijnt toch te kunnen. Deze soep maakt me gelukkig dat ik haar heb mogen beleven. Op luiden spottenden toon deelde Ge orge de waarheid mee: Juffrouw Hazel Goodrich heeft ze gemaakt l Neen toch? Hij keek angstig naar juffrouw Spragge, die knikte. Ik vond het plezierig, dat u haar lekker vindt, meneer Byles, zei Hazel zacht. George haastte zich er aan toe te voegen: Ze heeft den vorigen herfst les gehad In de fijne keuken! Oom Zed at verder zijn soep zwijgend op. Mag ik u nog een bordje opschep pen? stelde juffrouw Spragge voor. Oom Zed likte zijn mond af, maar hij antwoordde vastbesloten: Ik heb meer dan voldoende gehad, juffrouw. E«n schotel forellen volgde op de kom en betreurt de matige opkomst. Hij memoreert het overlijden van den eere voorzitter, dhr. W. Ribbens, en herdenkt daarbij het veie goede, voor de afdee ling door dezen tot stand gebracht. Te vens herdenkt de voorzitter in dankbare herinnering het overleden lid der afdee ling, Burgemeester Fokker, die jaren zijn steun heeft gegeven. Daarna volgt voor lezing van verschillende ingekomen stuk ken, o.a. over steun aan de suikerindus trie, reddingsboot Bruinisse door de af deeling Texel, schrijven en verslag Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg, Rijnschippersbond, School fonds Schuttevaer, schoolfonds Stavenis- se, afdeeling Vlissingen, omtrent gasboei Brouwershavensche Gat, Industrieschool cursus schippersdochters. Bovengenoemde stukken worden, voor zoover noodig, be sproken. De rekening over 1929 sluit met een batig saldo van f 8,735. De aftre dende voorzitter, dhr. Jan v. d. Berg- Jumelet, wordt herkozen en in de va cature C. v. d. Sluijs wordt gekozen dhr. M. J. Landegent als bestuurslid. Op voorstel van den voorzitter wordt een vice-voorzitter gekozen en wordt als zoodanig dhr. A. Ribbens Wz. benoemd. Als afgevaardigde naar de Algem. Ver gadering te Bodegraven wordt de sec retaris benoemd, als plaatsvervanger dhr. Landegent. Verder worden verschillende voorstellen en zaken besproken, o.a. pu bliek telefoonstation Flauwers, verbete ring kanaal door Zuid-Beveland, verster king licht Stelboer (Sirjansland), politie toezicht op de rivier de Waal, Spoor brug Dordrecht enz. Daarna volgt sluiting. Hoewel het niet altijd prettig is teveel poezen op erf of in tuin op visite te krijgen, behoeft men toch niet direct tot krasse maatregelen, als ver giftiging, over te gaan, zooals ons kort geleden ter oore kwam. Men zij de spreuk: „Behandel de dieren met zacht heid" indachtig! NIEUWERKERK. Op 31 Dec. 1928 telde deze gemeente 991 m. en 937 vr., totaal 1928 inwoners. In 1929 werden geboren 16 m. en 22 vr., samen 38 kinderen, ter wijl zich hier vestigden 55 m. en 66 vr., samen 121 inw. Vermeerdering 77 m. en 88 vr., totaal 159 inwoners. In 1929 overleden 4 m. en 17 vr., samen 21 inw., terwijl uit de gemeente vertrok ken 64 m. en 85 vr., samen 149 inw. Vermindering 68 m. en 102 vr., totaal 170 inwoners. De bevolking bestond der halve op 31 Dec. 1929 uit 994 m. en 923 vr., totaal 1917 inw. Het zielenaantal verminderde alzoo met 11 inw. Het aan tal gesloten huwelijken bedroeg 15. Ver-* der werden nog 3 m. geboren, niet tot de bevolking behoorende. PROVINCIALE HUISBEZOEKSTER. Het bestuur van de Provinciale Zeeuw- sche Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose heeft tot Prov. Huisbezoekster (vacature wijlen mej. D. E. Ch. Beetman) benoemd mej. Zuster C. G. A. de Raadt* wijkverpleegster te Lemmer (Fr.). De be noeming gaat 1 Februari in. KERFWERVE. De loop der bevolking in deze gemeente over het jaar 1929 was als volgt: 31 December 1928 bedroeg de bevolking 868 personen (452 m. en 416 vr.) Door geboorte vermeerderde zij met 14 personen (6 m. en 8 vr.) en door vestiging met 35 personen (18 m. en 17 vr.) Door sterfte ging zij achter uit met 8 personen (5 m. en 3 vr.) en door vertrek met 84 (42 m. en 42 vr.) De bevolking ging dus achteruit met 92 personen (47 m. en 45 vr.) en bestond op 31 December 1929 uit 825 personen (429 m. en 396 vr.) Er werden in dat jaar 10 huwelijken gesloten. SEROOSKERKE. Het aantal inwoners bedroeg op 31 Dec. 1928 136 m. en 127 vr., totaal 263. Door geboorte vermeer derde dat aantal met 2 m. en 2 vr., door vestiging met 4 m. en 4 vr., totale vermeerdering 12. Door overlijden ver minderde de bevolking met 3 m. en vr., door vertrek met 10 m. en 5 vr., totale vermindering 21. Het aantal in- soep. Vervolgens sneed juffrouw Sprag ge een kalkoen voor, terwijl George een aanval deed op een eigengerookten ham. Allerlei zuur, cranberry-compote en ver schillende soorten groenten namen oom Zed's aandacht in beslag. Hij werkte, wat voor hem neergezet werd zwijgend en met een vaart naar binnen. Toen Ge orge zei: „Gaat het naar je zin, oom?" antwoordde hij zalvend: Ik houd van goed gezelschap en goed eten. Als ik die beide dingen te zamen tref, ben ik zoo dicht bij den hemel, als ik ooit verwachten kan te komen. Twee dagen geleden zijn juffrouw Goodrich en ik ternauwernood aan een groot gevaar ontkomen, begon George te vertellen. We waren aan 't zeilen... Hij vertelde opgewonden het heele ver haal en haalde ook alle andere avonturen terdege op en besloot: Ik heb mijn uiterste best gedaan om haar bang te maken, maar heerejee, ze is eenvoudig niet bang te krijgen! Oom Zed stond op het punt om zich over te geven. Het gesprek liep verder over allerlei andere dingen, tot het onder George's leiding den kant van de koeien uitging. Hazel luisterde, voor het eerst een besef krijgend van wat het leven op Spragge's hoeve eigenlijk was. De hoeveelheid werk die deze familie deed, bracht haar van haar stuk. En dat werk werd goed ge daan, omdat iedereen van het zijne of het hare hield. Toen de vrouwen waren gaan oprui men, vielen de mannen op de waranda in slaap. Hazel glipte naar haar kamer, om den geen «tukgaan en pijn meer en ook g«en na.ohrjjaen der buid, als men tóór h.t inzeepon de huid eren inwrijft met slechts een weinig Dooi 30,60, Tube 80 ot. PUROL woners verminderde dus met 7 m. en 2 vr. en bedroeg alzoo op 31 Dec. 1929 129 m. en 125 vr., totaal 254. Aantal huwelijken 1. BURGH. Op 1 Jan. 1929 telde onze ge meente 608 inwoners, t.w. 322 m. en 286 vr. Door vestiging en geboorte vermeer derde dit aantal resp. met 35 (21 vr. en 14 m.) en 11 (7 m. en 4 vr.). Door over lijden en vertrek verminderde de bevol king met resp. 7 (4 m. en 3 vr.) en 35 (18 m. en 17 vr.). De totale vermeerde ring bedroeg derhalve 4, zoodat op 31 December 1929 de bevolking bestond uit 321 m. en 291 vr., totaal 612 personen. NOORDWELLE. Op 1 Jan. 1929 telde onze gem. 475 zielen, n.l. 250 m. en 225 vr. Door geboorte steeg dit aantal in 1929 met 2 m. en 8 vr., totaal 10 pers. endoor vestiging met 23 mannen en 24 vrouwen, totaal 47 personen. Door' overlijden ver minderde het met 4 mannen en 2 vrou wen, totaal 6 personen en door vertrek met 32 mannen en 41 vrouwen, zijnde 73 personen. De totale vermindering bedroeg dus 11 mannen en 11 vrouwen, of 22 personen, zoodat het aantal inwoners op 31 Dec. 1929 bedroeg 453, n.l. 239 m. en 214 vr. zoodat het aantal inwoners met 27 m. en 26 vr. verminderde. Op 31 Dec. j.l. bedroeg het aantal inwoners 1369, n.l. 701 m. en 668 vr. Er werden in 1929 16 huwe lijken gesloten. ST.-ANNALAND. Op 1 Januari 1929 be stond de bevolking uit 1327 m. en 1305 vr. of 2632 inw. Dit vermeerderde in 1929 door geboorte met 56 inw., n.l. 30 m. en 26 vr. en door vestiging met inw., n.l. 34 m. en 24 vr., alzoo in totaal met 114 inw. Het inwonertal ver minderde in 1929 door overlijden met 25 inw., n.l. 13 m. en 12 vr. en door vertrek met 92 inw., n.l. 46 m. en 46 vr., dus in totaal met 117 inw., n.l. 59 m. en 58 vr. De werkelijke bevolking in 1929 vermeerderde dus met 5 m. en vermin derde met 8 vr., zoodat ze op 1 Jan.- 1930 bestond uit 1332 m. en 1297 vr. of totaal 2629 inwoners. Het aantal huwe lijken in 1929 bedroeg 28. OUD-VOSSEMEER. De heer J. M. de Graaff, oud-Rentmeester der Ambachts heerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghe en oud-Ontv.-Griffier van het Waterschap Oud-Vossemeer, is op 70- jarigen leeftijd overleden. THOLEN. Deze week is men ook in deze gemeente'begonnen met den aanleg van een Radio-Centrale. De ondernemers zijn, de firma Thee Pos te Zaandam. NOORDGOUWE. De bevolking bestond op 31 Dec. 1928 uit 449 m. en 461 vr., totaal 910 personen. In dat jaar werden geboren 11 m. en 10 vr., samen 21 pers. Er vestigden zich 40 m. en 53 vr., totaal 93. Overleden zijn 9 m. en 3 vr., totaal 12. Vertrokken zijn 40 m. en 60 vr., totaal 100. De bevolking vermeerderde met 2 m. en bestond op 31 Dec. 1929 uit 451 m. en 461 vr., samen 912 personen. DREISCHOR. Op 1 Jan. 1929 telde deze gemeente 1212 inwoners, welk aantal door geboorten vermeerderde met 7 m. en vr. en door vestiging met 31 m. en 23 vr. Totale vermeerdering 38 m. en 29 vr. De bevolking verminderde door sterfte met 7 m. en 2 vr. en door vertrek met 50 m. en 50 vr., totaal met 57 m. en 55 vr. Gedurende 1929 verminderde het be volkingsaantal met 45 en- telde deze ge meente op 31 Dec. 1929 1167 personen. ST.-PHILIPSLAND. 1 Jan. 1929 telde onze gemeente 2219 inw.; 31 Dec. 1929 2155, alzoo een vermindering met 55. Was de verhouding tusschen mannelijke en vrouwelijke ingezetenen bij den aan vang van het vorige jaar als 1135 en 1075, thans is deze als 1102 en 1053. Over 1929 werden 43 kinderen geboren, waarvan 24 van het mannelijk en 19 van het vrouwelijk geslacht. Overleden zijn 21 personen, waarvan 11 van net mannelijk en 10 van het vrouwelijk ge slacht. Uit onze gemeente vertrokken 65 mannelijke en 59 vrouwelijke personen, terwijl deze cijfers voor de vestiging waren resp. 19 en 28. Er werden 15 huwelijken gesloten. STAVENISSE. Op 1 Jan. 1929 bestond de bevolking alhier uit 985 m. en 970 vr., totaal 1955 personen. In net afge- loopen jaar werden er geboren 18 m. en 24 vr., totaal 42 en er vestigden zich alhier 23 m. en 17 vr., totaal 40 per sonen. Er overleden 9 m. en 9 vr., to taal 18 en er vertrokken 37 m, en 28 vr., totaal 65 personen, zoodat de be volking op 31 Dec. 1.1. bedroeg 98" en 974 vry totaal 1954 inwoners, wat dus een achteruitgang aanwijst van 1 inwoner. Er werden 21 huwelijken ge sloten. SCHERPENISSE. 31 Dec. 1928 telde deze gemeente 707 m. en 666 vr. Door geboorte en vestiging vermeerderden deze getallen resp. met 11 en 15, en 10 en 13. Gedurende 1929 overleden 6 m. en 7 vr., terwijl 21 en 19 vr. zich elders vestigden, brief te lezen, die oom Zed had meege bracht: Stocker's Landing, 29 Juni. Lieve Hazel! Ik ben daareven teruggekomen van een mooi reisje het Noorden in. Ik was ook in Seattle en Tacoma. In die beide ste den is het erg druk en ik heb er verbin dingen aangeknoopt die tot goede zaken kunnen leiden. Dat zal natuurlijk meer reizen en meer tijd dat ik bij jou van daan ben tengevolge hebben. Alles bijeen genomen gaat hét me goed, maar ik ben erg teleurgesteld, dat ik dit alles niet met je kan bespreken. Je tante heeft me je adres gegeven; ze meende dat je wel gauw weer terug zoudt zijn. Ik kan me maar niet voor stellen waarom je zoo plotseling uit Oak land bent weggegaan. En wat ter wereld kan je in de wildernissen van dat vee district vasthouden? Dit is maar een kort briefje, beste meid, maar er ligt een berg achterstallige correspondentie op me te wachten. Van harte, Wilbur P. Stocking. P. S. Ik zou er wel zin in hebben je terug te komen halen, wanneer je noeg van dien boerentroep hebt!" Het was alsof ze Wilbur hoorde spre ken. En ze kon zich hem voorstellen, zooals hij een aanval deed op de ach terstallige correspondentie. Op zijn dun nen neus een lorgnet zonder rand; zijn donkere haar dat op den kruin dunner begon te worden, glad weggeborsteld van zijn hooge smalle voorhoofd, zijn boven lip versierd met „en brosse" geknipt LAUDBOUW mi VEETEEMo „NATIONALE BOEREN-ONDERLINGE". 7 Jan. werd te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van de Bedrijfsver- eeniging „Nationale Bóeren-Onderlinge". Het jaarverslag gaf aan, dat gedurende het boekjaar 1 Mei 1928—30 April 1929 bij de leden 1515 gevallen waren voor gekomen, welke als ongeval of bedrijfs- ziekte werden aangegeven, waarvan 1496 als zoodanig werden erkend, terwijl 19 gevallen werden afgewezen. Van de ge troffenen waren 1389 binnen een tijdvak van zes weken hersteld. Onder de ove rigen kwamen 4 gevallen voor met doo- delijken afloop. De 105 getroffenen, wel ke met zes weken niet hersteld waren, werden in het genot gesteld van een voorloopige of blijvende rente, al naar den aard van het door hen bekomen letsel. In het aantal leden, 7029, en totaal verzekerd loonbedrag f 13.756.794,25 kwam gedurende de laatste jaren weinig ver andering. De balans sluit in activa en passiva met een bedrag van f425.275,82 Het hierin opgenomen effectenbezit is in middels gestegen tot f303.255,60, terwijl het bedrag der bijzondere, onverplichte reserves steeg tot f95.864,60. De algemeene vergadering verleende opdracht aan het bestuur, bij invoering der Ziektewet, de administratie ten be hoeve der bij de N.B.O. aangesloten leden, op haar kantoor te doen uitvoeren. YEBKOOPINGEN» ENfe SCHERPENISSE. Bij de gehouden ver koop van een woonhuis met schuur en erf ten overstaan van notaris D. v. d. Velde en ten verzoeke van den heer M. A. Jansens, werd het niet aan den hoogsten bieder gegund. Het is nu on- derhandsch verkocht aan dhr. Gilles Bo- lier alhier. IK6EZ03ÏD.ËN STÜMS (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Cavv wordt nio.t ternooesonden. VOLKENBONDSTENTOONSTELLING. Op 10 Januari 1920 trad de Volken bond in werking. Tien jaren van moeitevollen, inspan- nenden, soms teleurstellenden, somsmoed- gevènden arbeid van den Volkenbond lig gen achter ons. Zeker heeft de Volkenbond in dit korte tijdsverloop geen gelegenheid gehad om zijn krachten ten volle te ontwikkelen, maar desniettemin heeft hij op menig gebied reeds belangrijke diensten bewe zen, en den vrede gediend. Teneinde de beteekenis van het vredes vraagstuk in het algemeen, teneinde den arbeid van den Volkenbond in het bij zonder te doen zien, wordt te 's Graven- hage in de daartoe door de Regeering ter beschikking gestelde Grafelijke zalen, een Vredes- en Volkenbondstentoonstel ling ingericht, die zoo spoedig dit na afloop der Haagsche conferentie moge lijk is, zal worden geopend. Wil deze tentoonstelling slagen, dan dient zij over de noodige middelen te beschikken, die haar ten deele nog ontbreken. Het Uitvoerend Comité der tentoonstel ling komt daarom op dezen dag tot alle Nederlanders met het verzoek om het te steunen in den ondernomen arbeid door een bijdrage, groot of klein, te zenden aan zijn adres: Jan van Nassaustraat 93, of op het gironummer van zijn voorzitter No. 55886, te storten. Het Uitvoerend Comité der Vredes- en Volkenbondstentoonstelling. Brouwershaven, 9 Jan. 1930. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd het volgende in uw blad op te nemen, waarvoor bij voor baat mijn dank. De spreuk: „Eer brengt éen vader tien kinderen groot, dan tien kinderen éen vader", wordt helaas in onze gemeente ook nog te vaak bewaarheid. Wanneer dit geldt kinderen, die zelf behoeftig zijn, dan is hiertegen weinig in te brengen, doch het gebeurt ook wel, dat kinderen, die best iets voor hun behoeftige vader of moeder kunnen doen, deze geheel schijnen vergeten te zijn en ook vergeten, wat zij voor hen hebben gedaan, hun ge- heele leven lang, zelfs in dagen van de grootste kommer en ellende. Zij meenen maar, dat de armbesturen hier de aange wezen lichamen zijn. Laat ik hier zeg gen, dat zij, die zoo denken, zich hierin deerlijk vergissen. Ten bewijze hiervan wil ik hier laten volgen: Art 376 B.W., dat aldus luidt: De kinderen zijn verplicht hunne ouders en andere bloedverwanten in de opgaande linie, wanneer zij behoeftig zijn, te onder houden. Dit is dus een wettelijke plicht, zoo wel als een zedelijke plicht. Mocht dit voor hen nog niet duidelijk zijn, zoo volge hier nog Art. 63 der Armenwet: Alle kosten van verzorging van een arme, uitgezonderd loon voor arbeid, kun nen worden verhaald op den ondersteun de, indien hij tot teruggave daartoe in staat is of op zijne nalatenschap, als mede op hen ingevolge de wet tot zijn onderhoud gehouden zijn. Zoo ziet men, dat kinderen er niet alleen zijn om te erven of te halen van hun ouders of grootouders wat er te halen is, doch ook wettelijk verplicht zijn of wettelijk ver plicht kunnen worden voor hunne ouders of grootouders te zorgen, overeenkomstig hunne financiëele draagkracht. M. de R:, ik meende goed te doen hier aan even bekendheid te geven voor zoo ver men dit niet wist of voorgaf niet te weten. Om bijzondere redenen kwam dezer dagen mij bovenstaande weer in herinne ring, waarvan ik de plaatsing ten zeerste aanbeveel. Hoogachtend, Een oud Bestuurslid snorretje, waar hij tevreden over streek, als hij zich lekker voelde. Zooals gezegd, was Wilbur toevallig de meest verkies- lijkste van de mannen die als ernstige huwelijkscandidaten in aanmerking kwa men. Doch er waren duizend Wilburs aan de Westkust van Californië! Maar Hazel wist ook dat zij een exemplaar was van een bepaald soort. Er waren dozijnen Ha zels in Oakwood, allen voorbestemd cm met de Wilburs te trouwen. Dat besef kwetste haar. En omdat Wilbur en zij zuivere typen van hun soort waren, begreep ze dat George haar aantrok, omdat hij niet van hetzelfde type was; een min of meer afgewerkt product van de Westersche beschaving. Ze verlangde naar George en ze zou haar best doen, hem te krij gen. In die stemming beantwoordde ze Stocking's brief. Toen ze daarmee klaar was, ging ze naar beneden met de bedoeling om oom Zed te vragen hem op de post te doen. Ondertusschen hadden oom Zed en Ge orge hun dutje beëindigd en zaten ze vreedzaam te rooken. Jij en juffrouw Goodrich, jullie voe len je tot elkaar aangetrokken hè? had oom Zed tegen George gezegd. Is het soms geen kapitale meid? was de enthousiaste wedervraag. Oom Zed gaf dit openhartig toe. Jawel! Ze is geschikter dan ik had gedacht. Eeiv aardige praatster en op en top een dame. Ook heel handig in de huishouding. De soep was goed genoeg voor de koningin, alleen had ze er een beetje te veel room in gedaan. Hij was te machtig! Maar ik wil wel toe geven als je dat van me verlangt dat Coöperatieve Veiling Zierfèzee. Veiling van 7 Januari. Appels: goudreinette 6—13; bellefleur 2e 6—9; campagne 2e 9—12; ermgaard 2e 9; grauwzoet 3e 9; grauwzuur 2e 5; zoete reinette 2e 8; sterappels 3e 7; peren: kleiperen 6—11; louwtjesperen 2e 9; brederode 2e 10; bergamotte 2e 8; comtesse 2e 9; spruiten 20—22; witlof 1522; wijnpeeën 1; kroten 2; suiker- boonen 9; alles per k.g.; selderij f 6,50 7,50; prei f 5,409,20; per 100 bos; andijvie f 1—1,25; bloemkool f 6—22,50; roode kool f 5,60—9; witte kool f 8,50; per 100 stuks. ik me in juffrouw Goodrich vergist heb. Maar in de kwestie waarom het gaat, heb ik me niet vergist. Ze zal nooit goed met jou in éen tuig loopen. Zorg dat je verder niets met haar té maken krijgt. George lachte verachtelijk. Toen verscheen Hazel en vroeg glim lachend: Wilt u zoo vriendelijk zijn om dezen brief in Aguila op de post te doen? -—Zeker. f t Toen oom Zed vertrokken was, bleef Hazel alleen met George. De rimpels, door den ouden wagenmenner op zijn voor hoofd te voorschijn geroepen, waren nog niet verdwenen. Hazel zei zachtjes. Oom Zed is niet heelemaal tevreden over mij, is het wel? Hij vindt je erg aardig, maar.., Wat maar? Niks. Ik moet naar een van mijn kalvers toe, om er een verzwering uit te snijden! En hij verdween met groote snelheid. HOOFDSTUK X. Een boschbrand. jTI Den dag voor het nationale feest (4 Juli) was er toevallig een bijzonder lagf eb. George en Hazel onderzochten een rif, die ver buiten de kust lag, in de hoop dat zij er „abalones" zouden vinden. On-> der een bosje nat wier ontdekte Hazel een reusachtige schelp, die George be loofde voor haar te zullen polijsten. j (W\zrdt vervolgd},

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 5