[ARJOS Zwartzepl Reuze lekker! Woensdag 1 Jan. 1930. zierikzeesche courant. ARJOS Jabak abonnement advertentien inzending Advertentiën I DE TABAK EERSTE BLAD binnenland. Uit Stad en Provinole. Och. man. de smult- er zoo van: Firmi 1. v. d. VALK, Zierikzee, I'rja per 3 maanden f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor het bnitenland per jaar f 10, Afaonderiyke nammera 5 cent Vercohijnt Mnd., Wnad. en Vrij'J. Tel. Ho. 32. - Poatgiro 137677. S Zierikzeesche Nieuwsbode ran 18 regele 60 ota., Tan 4 regela en d&arboTen 20 ote. per regel. Beolames 80 ets. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting. Inaending op den dag Tan nit- gare vóór 10 ura. Olt nummer bestaat uit 4 bladen. Is nu eenmaal uiterlijk 10 uur op don dag uitgaaf Benoeming loden vatte Raadt- commissies. f f, BURGIMEISTER «n WETHOUDERS van Zierikzao brongen tor konnis van de iDge- i xetonon, dat door don Raad dier gemeente in zijne vergadoring van 17 December 1929 voor ket jaar 191Ü zijn benoemd tot leden dor vasto Raadtoommiiaiea, bedoeld in art. 51 der Gemeentewet: In de Commissi* voor de Strafverorde ningen: R. Gorritaon, P. M. Panny, In de Commissie voor de Fabricage P. M. Pannjj, L. Quant. In de Commissie voor de Gas* fat riek en de Straatverlichting A. den Boer, I. de L der Kwast. Tot Commissari^ÊÊÊ^^^ÊKhmark' A, J. van Sehe1'^Hj^HPP^oer« Zullende de Comffl^^^voor dVétrkfrer- ordoningen worden gepresid-erd door don Burgemeester ingevolge de Wot; de Commissie voor de Fabricage door don Wethouder L Koopman Can, (plaatsvervan ger Wethouder A. Timmerman Ca); do Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting door den Burgemeester (plaatsvervanger Weth A. Timmerman Cz.) Zierikzeb, den 28 December 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A BANNINK, Bu'gemeeatsr. P. F. WITTERMANS, Secretaris ARBEIDSWET WINKELS. Als een uitgave van den Kon. Nederl. Middenstandsbond is verschenen „Hand leiding voor de regeling van den arbeid in winkels", door den heer F. L. van der Leeuw, redacteur van het algemeen weekblad „De Middenstandsbond" samen gesteld. Deze uitgave heeft ten doel de winke liers voor te lichten omtrent de verplich ting t.a.v. Arbeidswet en werktijdenbe sluit voor winkels, waaraan zij na 1 Januari a.s. onderworpen zullen zijn. De handleiding geeft daartoe een populaire toelichting tot alle "belangrijke bepalin gen, alsmede wenken voor de praktijk. Bovendien bevat zij de voorschriften van sociaal-hygiënischen aard, waaraan het winkelbedrijf reeds heeft te voldoen (Ar beidsbesluit) en modellen van arbeids lijst en arbeidsregister, eveneens met een verklaring der desbetreffende adminis tratieve bepalingen. Het werkje is tegen kostenden prijs verkrijgbaar bij de secretarissen van bij den bond aangesloten vereenigingen en aan 't Bondsbureau, Noordeinde 35 te 's-Gravenhage. DE ONTWERP-PACHTWET. De stroom van adressen aan regeering en volksvertegenwoordiging, inzake de ontwerpen pachtwet en pachtcommissiën- wet, houden aan. Hoewel in ietwat ver schillende toonaarden gezet, stemmen alle toch overeen in een afkeurend oordeel. Thans weer de Ver. van Rentmeesters, die de Tweede Kamer verzoekt, om de ontwerpen in hun geheel te willen ver werpen, hetgeen adressante, evenais vele anderen, het verstandigst oordeelt, om dat het pachtwezen h. i. beter langs an dere wegen verbeterd kan worden; één dier wegen acht zij een goede wettelijke regeling van het rentmeestersberoep hier te lande, als niet-ambtelijk onderdeel van de landbouwvoorlichting. ZIERIKZEE. Te Rotterdam is vorige week overleden de heer P. J. der Wedu wen, oud-rijksontvanger der directe be lastingen, welke in 1865 te Dreischor werd geboren. Hij was in 1889 surnumerair der directe-belastingen, invoerrechten en ac cijnzen geworden en in 1893 benoemd tot ontvanger. Als zoodanig heeft de heer der Weduwen standplaats gehad te Noordwelle, Oosterland, IJsselmonde en te Rotterdam. Op 17 April van dit jaar was hij om gezondheidsredenen gepensi oneerd. De verassching heeft Zaterdag op Westerveld plaats gehad. De ontvangen kalender van de „Red Star Line" heeft een aardig gekleurd schild, waarop de Volendammer-visscher niet ontbreekt bij een reproductie van een Oceaanstoomer. Donderdagavond is een goederen tram om 11 uur tusschen Sas en het tramstation, achter Malta, in een kudde schapen gereden, welke dieren uit de weide waren geloopen en over de tram baan liepen. 20 schapen en een geit werden gedood, terwijl 8 schapen ver wondingen opliepen, sommigen zoo erg, dat ze moesten worden afgemaakt. Voor de eigenaars een belangrijke schadepost Het jaar 1930 luiden Van der Eist Matthes in met een kalender, waarvan elk blad op bijzonder smaakvolle wijze door Nederlandsche kunstenaars werd ontworpen en waarin den landbouwer voor eon kenner. een overzicht wordt gegeven van de ver schillende hulpmiddelen, die de bedrijfs resultaten op de boerderij zouden kun nen verbeteren. Behalve voorlichting om trent het juiste gebruik van luchtstik- stof en algemeene bemestingsprincipes bevat deze kalender uitvoerige inlich tingen over het gebruik van verschil lends belangrijke en moderne landbouw machines, waarvan buitendienvzeer fraaie foto's zijn weergegeven. Dit jaa: is er aan den kalender te vens nog een prijsvraag verbonden. De hoofdprijs is een gesloten Ford-auto of eventueel na nader overleg een Ford- son-trëkker of Ford-vrachtwagen, terwijl er voorts in iedere provincie nog f 250 in geldprijzen ter beschikking zijn gesteld. De nieuwe kalender voor 1930, die de N.V. Stoomdrukkerij voorh. Lakenman Ochtman uitgeeft voor hare cliëntèle, Heeft een fraai schild geheel uit lino leum gesneden in drie kleuren: rood, licht- en donker blauw, met modern let tertype, waardoor een smaakvol geheel is verkregen, dat in kantoor of maga zijn een goed figuur zal maken. ELLEMEET. Onder leiding van haren directeur, dhr. P. van Felius, hield de Mondharmonicavereeniging „D. E. S." van Zonnemaire, 2de Kerstdag, een uitvoering in de volle zaal van den heer van der Have. Na een openingswoord door den voorzitter, A. de Vlieger, werd een goed verzorgd programma ten beste gegeven, bestaande uit een 8-tal muzieknummers. De vertolking van een en ander liet niets te wenschen over, getuige het her haaldelijk en krachtig applaus van het publiek. „D. E. S." heeft flink gestudeerd en beschikt over uitstekende krachten. Een woord van lof mag haar niet ont houden worden. Een gezellig bal besloot den goedgeslaagden avond. DREISCHOR. Vrijdagavond werd op de bovenzaal van dhr. Aarnoudse alhier, den van ouds bekenden „Thalia"-avond gehou den. De zaal was goed bezet en vooral de jeugd, was van alle kanten van ons eiland flink vertegenwoordigd. Waar „Thalia" momenteel evenwel niet over voldoende kraphten beschikt om zelf een uitvoering te geven, was daartoe uit- genoodigd de vereeniging „V.Z.O.S." van Haamstede. Deze vereeniging voerde met goed succes op het tooneelstuk: „Met den handschoen getrouwd", wat uit het applaus, na elk bedrijf, blijkbaar in den smaak der aanwezigen viel. Zoodoende is aan een avond van aangenaam bijeen zijn hier weer voldaan. OUWERKERK. Donderdag 21 Dec. hield de Korfbalvereen. „H.D.S." alhier, haar eerste uitvoering in het café Vijverberg. De voorz., dhr. A. Bolijn, opende dezen avond met een kort, doch krachtig speechje, waarin hij de hoop uitsprak dat de vereeniging nogmaals zou kun nen toonen, „dapper stand" te kunnen houden. Dat heeft „H.D.S." ten volle getoond, want ondanks tegenslagen en korte voorbereiding is de avond een waar succes geworden voor de vereeni ging. Het afwisselend programma werd in de puntjes afgewerkt en het publiek heeft *5ian ook met volle teugen van het tooneelstukje, de voordrachten, de mu ziek en de gymnastische standen geno ten. Dhr. Swenne was de tolk dér tal rijke aanwezigen, door aan alle leden der vereeniging zijn warme hulde te brengen en zijn rechtgemeenden dank voor den gezelligen avond. Dhr. N. Bo lijn bracht allen, die meegewerkt had den deze uitvoering te doen slagen, zijn hartelijken dank. Hij hoopte de aanwe zigen geen vaarwel, maar een tot weer ziens toe te mogen roepen, tot het vól gend jaar. Een geanimeerd bal besloot dezen gezelligen avond. STAVENISSE. In de Zaterdag alhier ge houden vergadering van ingelanden van het waterschap „Stavenisse" is in begin sel besloten, tot het bouwen van een nieuwe uitwateringssluis. POORTVLIET. Dinsdag 24 Dec. kwam de raad in voltallige vergadering bijeen, Inzake het bekende verzoek der vereen, van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn om adhaesie aan haar request inzake afschaffing der classifi catie volgens het Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren in verband met onderwijsbelangen stelden B. en W. voor geen adhaesie te betuigen. Het werd aangenomen met 4 stemmen; tegen de heeren Van Westen, Hage en Carels. Na bestrijding werd het voorstel van B. en W., om op verzoek van den voorzitter der afd. Zeeland van de vereeniging van Ned, Gemeenten, een bijdrage van Vé cent per inwoner te schenken, ten einde aan het Hoofdbestuur een ameu blement van f 15000 te kunnen aanbie den, niel in stemming gebracht en voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de Centrale Esperanto-propaganda commissie ter invoering van een cursus in de nieuwe wereldtaal werd ook voor kennisgeving aangenomen. Bij de ten slotte goedgekeurde wijzigingen van de Draitma vin Vilkiiburg'i Lavartraan ia tooi onffroa .«rkrljgbaar bij D. C. F. VROON: ta Dintelsord. - --- T LEEjWARDEtt begrooting 1929 werd meegedeeld, dat door .fUjjn''Ontvanger der directe belas tingen^ bericht is, dat tea bate van de gemeente f 283,75 ^zoogenaamd gewetens- geld gestort isr-Waar aanleiding van een schrijven van desr- Directeur der Water leidingmaatschappij Tholqh, stelden B. en W. voor in de^olitieverordening «op te nemen een schuurverbdd bij vriezend weder en bij langdurigs droogte. Het werd, nader gewijzigd op voorstel van den heer van Westen, met algem. steip- men aangenomen. Aan C. Kaat werd pp zijn verzoek voor zijn 3 leerplichtige km- deren de gebruikelijke vergoeding inge volge art. 13 der wet op het L. O. toe gekend. Van den gemeentewerkman was een verzoek ingekomen om vrije woning. B. en W. stelden voor de Indertijd be paalde vermindering van zijn salaris bij invoering van de electrifieatie niet toe te passen en hem f 50 verhooging van salaris te geven. Algemeen was men van gevoelen, dat bedoelde vermindering niet mocht plaats hebben. Het dubbele voor stel werd verworpen; tegen de heeren Van Westen, Hage, Vogelaar en Carels. De beide aftredende leden van het Alg. Armbestuur, de heeren E. v. d. Slikke en M. K. Krijger, werden met 4 stem men herbenoemd; 3 stemmen blanco. De heer Carels maakte aanmerking op de veel te late indiening van de aanbevelin gen. Genoemde heer meende, dat volgens de verordening ook de voorzitter van dat bestuur als voorzitter moest aftre den. De raadsvoorzitter was de tegen gestelde meening toegedaan. Na veel dis cussie werd ook de voorzitter, de heer v. d. Slikke, met 4 stemmen herbenoemd stemmen blanco. De heer J. Looyenga werd met algemeene stemmen benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het L.O. en van de commissie tot wering van schoolverzuim. Het aftredend lid van eerstgenoemde commissie, dhr. L. Blaas, werd m. a. st. herbenoemd. Het voorstel van B. en W. om den vloer van de raadszaal geheel met cocosmat- ten te bedekken werd verworpen; tegen de heeren Van Westen, Hage, Krijger en Carels. Bij de rondvraag vroeg dhr. Vogelaar of het bekend is, wanneer de palen voor het eleetriscl* licht geplaatst worden? De voorzitter antwoordde ont kennend. Hij informeerde verder, waar om de benoeming van een tijdelijk on derwijzer zonder voorafgaande oproeping geschied is, en moest vernemen, dat zulks is gebeurd in overleg met den In specteur en het hoofd der school. Dhr. Carels constateerde, dat de toezegging van het aanbrengen van een gesloten deksel op een open rioolput niet is ge stand gedaan; weth. v. d. Slikke ant woordde, dal de opdracht aan een am bachtsman is gegeven, maar dat 't werk niet is uitgevoerd. ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Dhr. J. Heijboer alhier, is benoemd tot tijdelijk hoofd der open bare school te Noordwelle. RABI0-PR0GRAMMA. WOENSDAG 1 JANUARI. HILVERSUM: 12.01 gram.muziek; 2 ma tinee; 3 A.V.R.O. examen; 3.15 voortzet ting matinée; 4 gram.muziek; 4.15 Radio verhaal; 4.45 gram.muziek; 5.30 vroolijk programma; 6.30 dinermuziek; 7.15 radio- jeugdtooneel; 8 nieuws; 8.15 Nieuwjaars- wensch; 8.45 „De Dollarprinses". HUIZEN: 8.25 N.C.R.V. morgenwijding 12.30 concert; 2 idem; 2.45 chr. lectuur 3.15 concert; 4.15 harmoniumbespeling; 5 gram.muziek; 5.30 orkestconcert; 7.30 Veel heil en zegen; 8 concert; in de pauze lezing. Na afloop persberichten. DONDERDAG 2 JANUARI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12.01 middagmuziek; 2 gram.muziek; 3 voor de huisvrouw; 3.30 gram.muziek; 4 zie kenuurtje; 5.30 A.V.R.O. kwartet; 6.30 koersen; 6.45 landbouwhalfuurtje; 7.15 gram.muziek; 7.30 causerie; 8.01 radio tooneel; 10 nieuws; 10.15 omroeporchest 11 gram.muziek. HUIZEN: 8.15 N.C.R.V. morgenconcert 10 dameskoortje; 10.30 ziekendienst; 11 chr. lectuur; 11.30 gram.muziek; 11.45 Voor de Landbouwers; 12.30 gram.mu ziek; 1.30 concert; 2.45 Fraaie handwer ken; 4 ziekenuurtje; 5 gram.muziek; orgelconcert; 7 literaire lezing; 7.30 Cur sus Maleisch; 8 Het doel der opvoe ding; na afloop persberichten. VRIJDAG 3 JANUARI. HILVERSUM: 10 morgenwijding; 12.01 A.V.R.O. kwartet; 2 gram.muziek; 3 Maak het zelf! 4.30 lezing; 5 orgelconcert; 6.01 A.V.R.O. kwartet; 6.30 koersen; 7.15 bin- nenvaartcursus. HUIZEN: 10.30 N.C.R.V. ziekendienst; ll Voor de jeugdige zieken; 11.30 K.R.O. Grossier c Godsdienstig halfuurtje; 12.15 K.R.O.-trio; 1.15—6 gram.muziek; 4 N.C.R.V. gram. muziek; 5 concert; 6.30 landbouwpraatje; schriftverbetering; 7.30 nieuws. TELEGRAMEMc één Gulden het pond garandeert U een kwaCteits- tabak die niet te evenaren la voor haar geld. PARIJS (V.-D.) Het vreeselijk nood weer, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag boven Noord-Frankrijk was losgebroken en Zondagmiddag belangrijk in hevigheid afnam, is Zondagavond weer erger geworden. In de omgeving van Rijssel ondervond het treinverkeer ten gevolge van den storm groote vertraging. Te Rijssel zelf zijn 2 personen tenge volge van het noodweer om het leven gekomen. Drie personen, die op weg naar de kerk waren, werden door een omvallenden boom van 15 M. hoogte ge troffen. Twee van hen waren op slag dood; de derde werd ernstig gewond. Te Avin-Calais werd een spoorwegwagon door den storm omver geworpen, waarbij 4 reizigers gewond werden. Het dak van den wagon werd 40 M. weggeslagen. Te St.-Omer stortte voor het begin van den kerkdienst de klokketoren van de kerk in. Uit St.-Lorien wordt gemeld, dat het Engelsche zeilschip „Pouzee" met 12 man equipage aan boord met ver nielde zeilen op zee drijft en dringend om hulp vraagt. Een telegram uit Mar seille meldt, dat het Belgische s.s. „Ma- roc" zich in de nabijheid van Tunis in nood bevindt. LONDEN (V.-D.) Een artikel van Pri mo de Rivera, afgedrukt in de „A.B. C.", %een Madrileensch blad, heeft in Spaan- sche politieke kringen groot opzien ge baard, omdat daarin het einde van een dictatuur in Spanje wordt aangekondigd. Primo de Rivera verklaart, dat de dic tatuur in Spanje tijdelijk afgenomen is en dat in verband hiermede noodig is de tegenwoordige regeering bij afschaf fing van de dictatuur door een over- gangsregeering te vervangen. Zoodra de koning hieraan zijn goedkeuring zou heb ben gehecht, zal hij maatregelen treffen om in het land weer normale toestan den te scheppen. ZEETIJDINGEN» ZIERIKZEE. Aangekomen: Motorboot „Prowess", kapt. W. Coker, geladen met suikermelasse van Yarmouth. Motor boot „Amenity", kapt. F. Bayley, van Yar mouth met suikermelasse. MAMTBEMCHTENo ROTTERDAM, 30 Dec. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 15,50. Maïs La Plata f165. Pommersche Haver f7,85. ZADEN. Geen aanvoer en geen noteering. Boek weit Danziger Januari f 10,10; Mandsjoe- rijsche (inclusief baal) f 12,95. AARD APPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers fl,20 a f 1,50; dito Brielsche f 1,40 a f 1,90, dito blauwe f 1,30 f 1,50; Zeeuwsche bont ten f2,10 a f2,50; dito blauwen f2,20 h f 2,50; Westl. Schoolmeesters zand- 4 6 ets. per kilo; poters fl a f 1,40. Aan voer gering, vraag kalm; Bravo's f2 a f 2,30. VLAS. Aanvoer 500 K.G. dauwrood f 0,85 a f 0,95; 3200 K.G. wit f0,85 f 1,20; 8085 K.G. blauw f0,95 a f 1,15 10037 K.G. geel f 0,85 a f 1,20. Stemming onveranderd. VEE. Aanvoer 460 runderen, le kw. f 1,06 a f 1,18, 2e f0,87 f 1,02, 3e f 0,74 f0,82; 250 kalveren, le kw. f 1,72 a f 1,88, 2e f 1,42 a f 1,68, 3e f 1,16 a f 1,39799 schapen of lammeren, le kw. f 0,62 f 0,72, 2e f0,52 a f0,61, f 0,41 a f 0,51lammeren f 0,78 f 0J 875 varkens, le kw. f 0,71 a f 0,82, 2e f 0,62 a f 0,70; 3e f0,58 a f 0,61, export f 0,70 f 0,82. Handel redelijk. Binnenl. Granen geen aanvoer en geen noteering 8toomzuivelfdbriek „De Duif". Pr ij a der boter f 1,25 per pond. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongelukken. Op den straatweg van Maarsbcrgen naar Woudenberg is Don derdagmiddag een auto, waarin gezeten waren mr. Post, advocaat en procureur te Amsterdam, wonende te Bussum, en twee zoons van hem, tweelingen van 15 jaar, in de sloot langs den weg te recht gekomen. Door den hevigen schok moet het benzine-reservoir zijn gespron gen, waardoor de auto terst.ond geheel in vlammen stond. Eenige in de nabij heid zijnde boeren kwamen spoedig met emmers water om den brand te blus- schen, doch vanwege de hitte konden zij niet dadelijk den auto naderen. Toen dit mogelijk bleek en het vuur gedoofd was, weiden twee lijken uit den auto gahaald: de verkoolde lichamen van de beid.1 zoons van den heer Post. Deze werd zelf met vreeselijke brandwonden 'naar dn Rijksklinieken te Utrecht over gebracht, waar hij 's nachts overleed. In de overvolle Ned. Herv. Kerk te Wartena is Woensdagavond een der Kerstboomer in brand geraakt, toen de echtgenoote van ds. Bruins bezig was een Kerstverhaal te vertellen. Ondanks de aanmaningen tot kalmte van den pre dikant, drongen de aanwezigen op naar den uitgang, waarbij eenige vrouwen on der den voet werden geloopen. Een der aanwezigen sloeg eenige kostbare be schilderde ramen stuk om den rook een uitweg te geven. Met emmers water en een brandspuit werd het vuur gebluscht. Het kerkgebouw is inwendig nogal be schadigd. Het Ned. s.s. „Madioen" van de R'damsche Lloyd, is bij Djeddah in de Roode Zee op een rif geloopen. De pelgrims voor Mekka, 864, werden door een Engelsche boot overgenomen. Voor de bemanning bestaat geen gevaar. Voor den Waterweg is de Fransche drie- mastsehoener „Ostrevent", van Arendal op weg naar Fecamp en geladen met vaten olie, nabij het Maas-vuurschip in bFand geraakt en gezonken. De geheele bemanning, bestaande uit 10 koppen, is door de Belgische stoomloodsboot no. 11 aan boord genomen en naar Vlissingen gebracht. De mannen zijn naar het Fran sche consulaat gebracht. Geen van hen heeft verwondingen opgeloopen. De scheepsboot van den schoener is even eens aangebracht. De oorzaak van den brand is ontploffing van den motor. Huwelijksdrama. Zondagavond drong de garagehouder v. G. uit Rotterdam, met geweld de woning binnen van E., oud caféhouder te Rotterdam, te Nijmegen. In diens woning fungeerde als huishoud ster de vrouw van v. G., die met haar man in een echtscheidingsprocudure ligt. Toen de vrouw haar man zag, vluchtte zij naar boven. E., die eveneens gevaar duchtte, vluchtte haar achterna en greep op de bovenkamer een geladen jachtge weer. Intusschen schoot v. G. en raakte in linkerarm en duim. E., die boven stond, schoot terug en trof v. G. met een volle lading in het hoofd. v. G. viel dood neer. De politie stelde een on derzoek in. Vermoedelijk heeft E. uit zelfverdediging geschoten. Ontsnapt. Zaterdagnacht is uit de straf gevangenis te Scheveningen aldus de Crt. een gevangene ontvlucht en wel een berucht Rotterdamsch inbreker. Wan neer het precies gebeurd is, staat niet vast, want tengevolge van 't groot aantal gevangenen, dat in de gevangenis ver blijft, is het niet mogelijk tijdens den nacht in alle cellen geregeld controle uit te oefenen. Toen een der gevangen bewaarders Zondagmorgen 7 uur de cel opende, waar A. Dijkman zijn straftijd uitzit, kwam hij tot de ontdekking, dat de bewoner verdwenen was. Er bleek een spijl uit het traliewerk voor 't raam te ontbreken, door welke opening D. de cel verlaten heeft. De politie werd ter* stond gewaarschuwd en er werd een nauwgezet onderzoek ingesteld. Na uit zijn cel te zijn gekomen heeft D. over den muur aan de achterzijde van de gevangenis weten te klimmen. Uit 't voor- loopig onderzoek is komen vast te staan* dat de ontsnapte bij zijn ontvluchting hulp van buiten heeft gehad. Het zeer slechte weer Zaterdagnacht is voor D., die nog 4 jaar straftijd voor den boeg had, zeer gunstig geweest, daar de regen elk spoor van hem heeft uitgewischt. Het mes. Donderdagavond is te Rotter dam in een icafé in de Hang een moord aanslag gepleegd. Om kwart over elf stond de 36-jarige koopman J. Daniëls in het café van G. V. in de Hang, met zijn rug tegen de toonbank, met enkele be zoekers te praten. Even later ontstond een twist tusschen dezen Daniëls en den kellner N. G. De eigenaar van het café, V., kwam tusschenbeide, draaide zich om, nam een mes uit het buffet, en bracht D. daarmede vijf steken toe, n.l. enkele in de schouders, in den rug en linkerboven arm. Deze liep langs de toonbank, doch zakte bij het einde daarvan in elkaar, terwijl hij veel bloed verloor. Men bracht hem naar het ziekenhuis Coolsingel, waar hij werd verbonden. Zijn toestand is ern stig. V. is in verzekerde bewaring ge steld. Zondagavond is de 32-jarigq

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1930 | | pagina 1