Zierikzeesche Nieuwsbode STEKER BIGGELAAR'J", ABONNEMENT: Vrijdag 29 Nov. 1929. eiewkzeesche courant. ADVERTENTIES EERSTE BLAD Inzending Advertentiën Algemeen Overzicht. BINNENLAND, ■1Springende Handen Kloosterbalsem Uit Stad eii Provisie!®. Frjj» per 3 muidw f 1,50, frmnoo per port f 1,80. Voor hei buitenleed per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Veraohgnt Mnd., Wnad. en Vrgd. Tel. No. 32. - Postgiro 137677. van 18 regels 60 ct«., ?an 4 regels en daarboven 20 ote. por regel. Reolamea 80 ota. p. regel. Bij oontraot belangrijke korting Inzonding op don dag van uit gave vóór 10 ure. Dit nummer bestaat uit 4 bladen. aitarlllk lO uur og den dag v uitgaaf LLOYD GEORGE OVER CLEMEN- CEAU. - DE STRIJD IN: MAND- SJDERIJE. Het „Journal'' 'bevat een artikel van Lloyd George over Clemencieau, waarin de Engelsehe oud-premier eenig© herin neringen geeft aan den overleden staats man, dien hij tijdens de vredesonderhan delingen van zoo nabij kon gadeslaan, Lloyd George herinnert aan Clermen- ceau's souvereine minachting voor den Volkenbond. Hij geloofde niet ill. de eind overwinning van het Recht. Hij liet pre sident Wilson echter maar zijn gang gaan hij diens pogen om den Bond tot stand te 'brengen, daar deze,, bezigheid Wilson belette kwaad te doen. Clemencieau zeide 2©lfs eens in een gesprek, dat „Geweld recht is", en betoogde dat de Ver. Sta ten nooit zonder geweld zouden bestaan en dat zlij zonder geweld zestig jaar ge leden in stukken zouden z'ijn gevallen. Voorts zegt Lloyd George, dat Clemen- ceau maarschalk Foch niet mocht lijden en geen vertrouwen in hem had. (Deze vijandigheid werd hem trouwens ruim schoots door Foch teruggegeven!) Clemenceau was Franschman tot in merg en. been, schrijft Lloyd George. Hij had niet de minste belangstelling voor de menschheid ais geheel. Zijn eeltige zorg was Frankrijk. Zoolang Frankrijk vernederd werd, bekommerde hij zich5 n.et om het succes van andere volken; was Frankrijk overwinnaar, dan liet hij zich niets aan de ellende van a.ndere landen gelegen liggen. Terwijl de Chineesehe regeering zich tot de onderteekenaars van het verdrag van Kellogg wendde om de aandacht dezer mogendheden op de Russische krijgsverrichtingen in Mandsjoerije te ves tigen, hebben de autor.teiteii te Moekden zich rechtstreeks met Moskou in verbin ding gesteld en zich 'bereid verklaard de Russische eischen inzake het herstel van den ouden toestand ten aanzien van den Chineeschen Ooster-Spoorweg lil te wil ligen. De gouverneur van Mamdsjoerije, die zich thans verzekerd heeft van de medewerking van Weilngton Koo, een persoonlijk tegenstander van den Nan- kingschen minis ter van 'buitenlandsdhe zaken, heeft aan de Sovjet-regeering voorgesteld overleg te plegen over het herstel van den toestand, gelijk die voor het uitbreken van 'het Russiseh-Qhineescfie conflict 'bestond en de Russen hebben hierin toegestemd- Zij hadden trouwens reeds in het laatst vani Augustus te Moek den doen weten, dat ze tot onderhande lingen over de regeling van het Russisch- Chineesche conflict bereid waren, mits echter eerst de Chineesehe maatregelen, die tot het uitbreken van) het conflict had- den geleid, ongedaan zouden z!ijn ge maakt. TWEEDE KAMER Zitting van Dznderdgg 28 Nov. Eij de voortzetting van de behandeling van de begroot'ng van binnenl. zaken en landbouw deelt ranste* Ruys mee, dat de werkverschaffing net wordt geliqui deerd. Het uitvoeren van groote werken zal het vraagstuk der werkeloosheid niet oplossen. De mogelijkhe'd ven een over eenkomst met de aannemers tot indienst- steillag van werke'oozen zal spTeker met Waterstaat bespreken. Inzake den aan drang tot opheffing van de beperkende bepalingen voor toelating tot de werk verschaffing betoogt hij, dat de prikkel tot het zoeken van werk niet mag wor den weggenomen. Een bijslag voor ver- veners is in onderzoek. Binnenlaatdsche kolonisatie kan spr. niet bevorderen. Bij1 de beraadslagingen over Landbouw bepleit de heer Fleskens (T.-k.) reorgar nisatie van den voorlichtingsdienst. Daar naast dienen de producten te worden ver beterd, waartoe vooral lagere land- en tuinbouwscholen dienen te worden in gericht. De heer vam Voorst tot Voorst (rk) wenseht centralisatie van de zorg voor verhooging der bodemproductie om te komen tot sneller ontginning van woe ste gronden, met het oog op den aanwas der bevolking. De heer v. d. Heuvel (a-V) vraagt den premier: is er nu de suiker accijns met f 41/2 ton zal worden verlaagd, geen aan leiding de helft daarvan te gebruiken voor bescherming van de suikerindustrie? Voorts moet de \erlaging van c'en vleesdh- accijns niet gepaard gaan met verlaging van het invoerrecht op buitenlandsch vleesch. Wat den tunbouw betreft, moet met steun, van de Tegeering een inrichting worden, geschapen om de overtollige pro ducten, bv. door oen serveering, tot waar de te brengen. Het volgen van scholen voor lager landbouw-cn herwijs, diént vrijstelling te verleapan voor den zeven- Doe het dit Jaar beter dan den vorigen winter. Zorg dat ge een pot Akker's Kloosterbalsem ln huls hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking van koude en vocht, door haar lederen avond voor het naar bed gaan, ln te smeren met Akker's „Geen goud Zoo goed" jarigen leerplicht. De wettelijke regeling van het landbouwonderwijs wordt door den minister voortdurend verschoven. Deze kan echter zeer eenvoudig en weinig kostbaar geschieden. Voor één winter- school kan men drie lagere landbouw}-)' scholen geven. In de avond-zitting werd de Water- staadsbegrooting zonder hoofdei, stem ming aangenomen. zer alhier, A. Heule te Ouwérkerk en J. Glerum', te Ierseke. Met algemeen© stemmen wordt b.noemid dhr. Boogerd. B. en Wi vragen machtiging ter zijner tijd de kosten van aanleg der aansluiting bij' de N. V. Waterleiding-Mpij. Sehou- wen-Duiveland van de gemeente-wonifi- gen voor rekening der gemeente te ne men. Hietegen bastaat bij den Raad geen bezwaar. Bij de omvraag wijst dhr. Over- beeke op den m'nder gunstigen toestand van den weg van af de woning van dhr. Caipelle tot Westenschouwcn. De voorz. belooft deze zaak met het polderbestuur te zullen bespreken. Daarna sluiting. ZIERIKZEE. Na zJijii tournee op ons eiland geelt het circus Roberti, thans, d-w'.z. Vrijdag, Zaterdag en Zondag voor stellingen in de Concertzaal. De artisten komen met de paarden enz', op 't too- neel. Waar op ons eiland' het circus over al successen mocht 'boeken, zal de 'belang stelling voor dit bijzondere amusement hier niet minder groot zij'n. Bij nauwlr keurige lozing der advertenties heeft men reeds kunnen vernemen wat 200al ge boden wordt. We willen op het program ma nog even do aandacht vestigen. Ais (po. 4 (prijkt daarop „Pas de Deux", plas tische pose to paard door de ge2. Robert: of Hans Siegfried, de Canadeesche her cules; noi. 5 vermeldt o.a. het apporteer- paard Marc'alla; 7 toevr. Amanda, de par- force amazone; 11 Vier Russische ponnyfs 12 Wild West act. enz. enz. Uit recensies van andere plaatsen waar het circus Zijn tenten opsloeg nemen we o.m. over: De cloiu van den avond vormt het nummer van den hercules Hans Sieg fried die, onder ademlooze stilte, kracht toeren verricht, zooals nog zelden werd gezien. Zoo houdt hij o>.a, twee auto's, terwijl ze vol gas geven, op hun plaats; een halter van 350 k.g. stoot hij met één handeen hoefijzerstaaf draait hij met handkracht tot een spiraal, kortom Hans demonstreert zijn reuzenkracht in toeren die men zien moet om 't te kün- nen gelöoven. We kunnen het circus aan bevelen; het geeft ons spannende en ver makelijke programma's, waartoe de gees tigheid der clown's niet weinig bijdraagt Op' deze plaats vermelden wij, dat het bureau voor beroepskeuze Donder dag 12 December zitdag houdt. BURGH. Vergadering van' den Gemeen teraad, gehouden op Don erdag 28 Nov. Afwezig dhr. Heule wegens ongesteld heid. Na opening door den voorz., dhr. W. G. Boot W'z., wordt gelezen een schrij ven.' van dhr. W. Heule, dat hij op me disch advies, ingaan le 1 Jan. 1930, als raadslid en wethouder bedankt. Ónder instemming van den Raad wijdt de voor zitter (waairdeerende woorden aan den werkltring van dhr. Heule, die met ijver ein kennis van zaken bij'iia 38 jaar de functie van Raadslid en vele jaren het ambt van wethouder vervulde. Hij spreekt den wiensch uit, dat dhr. Heule nog vele jaren van Zijn welverdiende rust genieten mag. Besloten wordt tot voldoening aan de gemeente Haamstede v*n een bedrag ad 123,99, inzake vergoed'nT bedoeld bij art. 104 der Lager Onderwijswet. In ver band met een schrijven van Ged. Staten inzake vaststelling eener verordening b: treffende de wet op besmettelijke ziek ten, geven B. en W. in overweging ter volgende vergadering met een voorstel daaromtrent te komen, waarmee de Raad acqoord gaat. Op een aanbod der fami lie Capelle, die £200- en der familie Heule, die f100 beschikbaar stelt voor voortdurend onderhond van graf en graf ruimten op de algemeene begraaf plaats, wordt 'met alg. st. gunstig beschikt. Om trent de vaststelling eener verordening tot wering ven den vei bouw van voor wratziekte vatbare aardap'peisoorten, stel len B. en Wl voor, deze zaak voorlcopig aan> te houden tot de houding van Ged. Staten ten opzichte van de door de ge meente Haamstede vastgestelde verorde ning is bekend. Aldus wordt besloten. Thans komt aan' de orde stemming over het voorstel tot vaststelling ecnar veror dening op het onbeheerd laten loopen van honden buiten openbare wegen ell voetpaden omtrent-welk voorstel ter vo rige vergadering na uitvoerige diseusiie de stemmen staakten. Daar wederom sta king van stemmen plaats heeft, wordt het voorstel volgens de Gemeentewet ge acht te zijn verworpen. De voorzitter deelt mede, dat de gemeente ingaande 1 Januari 1930 wegens het gemiddeld aan tal leerlingen der openbare lagere school over 1929 in aanmerking komt voor een Rijkssubsidie ten behoeve ven een derde leerkracht aan genoemde school. Hij stelt thans namens B. en W. voor tot benoe ming ingaande voormelden datum- over te gaan. Op de voordracht zijn geplaatst de hoeren F. Boogerd, tijdelijk o^derwij immiiKttSL EEN HUWELIJKSDRAMA. De vijfde kamer der Amsterdaimsche rechtbank, heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 27-jarige vrouw, die oip 13 Juni haar man, door messteken heeft gedood. Hei? huwelijk lp?schen de beiden was reeds van den beginne af slecht; herhaaldelijk was de man weggegaan, tot een echtscheiding -was besloten. De maai had evenwel gezegd, dat de kinderen in een gesticht zouden borden opgevoed. Dit dreef de vrouw tot wanhoop met het noodlotting gevolg, dat ze haar m-an van het leven beroofde. Het O. M. had tegen verdachte wegeh's doodslag drie jaar gevangenisstraf ge vraagd onet aftrek van vier maanden vporloopige hechtenis. Overeenkomstig dien eisoh heeft de rechtbank vonnis gewezen. ONDERWIJS. De heer F. P. van Westenbrugge Jz., te Zaaimslag, vroeger wonende te Z.zee, is benoemd met ingang van 1 Januari 1930, tot onderwijzer ana de Herv. Chr. School te Ooltgensplaat (Z.-H.). Ned. Herv. Kerk. KERKWERVE. De 2.e'ndingszakjies heb ben alhier opgebracht 'f 29,45 pluisf f 4,20 van d© zendingszakjes, van de Zondags school. R-UHO-PKQSRAJiaSflA ZATERDAG 30 NOVEMBER. HILVERSUM: 10 Morgenwijding; 12.15 AVRO-kwarief; 2 Fiimpraatje2.30 Filmi- (m-uziek; 4 „Onze Auto"; 4.30 Sportpraatje, 5 Gezondh.haifuurtje; 5.30 Cursus Duitsch, 6.01 Stafmuziek 5e Rteg. Inf.; 8 VARA, Topr neel, Orkest en Gram.muziek. HUIZEN: 11.30 K.R.O. Godsd. halfuur tje; 12.15 K.R.O.-trio; 1.15 Gram'rmiziek 2 Kinderuurtje; 4 Esperanto; 4.30 _En- geisch; 5 Gram.muziek; 6 Pianorecital; 6.40 Weekoverzicht; 7 Lezing Electrici- teit; 7.30 'Lezing; 8 Orkestconcert; 9 Gram.muziek; 10 Concert; 11 Graim.mur ZONDAG 1 DECEMBER. HILVERSUM: 9 V.A.R.A. Toespraak; 9.15 Concert; 9.45 Cursus; 10 „Doe K veilig; 10.15 Concert; 10.30 VPRO KeTkuit- zemd.ng; 12 AVRO Sterrenkunde; 12.40 Middagconcert; 2 Boekbespreking; 2.30 Concertgebouw-orchest5 VARA T-eun de Klepperman; 5.15 Kinderuurtje; 6 Voor- avond-ocncert; 7.30 A. V. R. Bridge; 8 Nieuws; 8.15 Kamermuziek9 Studio, opvoering „Dichter en Boer". HUIZEN: 8.25 Morgenwijd ng; 10 KRO Hoogmis; 12.30 KRO trio; 1.30 Lezing; 2 Literair halfuurtje; 2.30 Middagconcert; 4 Ziekeniof5 N.C.R.V. Kerkdienst 7,30 K.R.O. Lezing; 7.55 Sport en Mededeelin- gen; 8.20 Avondconcert; 10.45 Epiloog. MAANDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM: 10 Morgenwijding; 11.15 Literair halfuurtje; 12.15 A.V.R.O. kwar tet; 2 Kookcursus; 2.45 Filmmiuziek; 5 Kinderuurtje; 6.01 Gram'.miuziek. HUIZEN: 8.15 Morgenconcert; 10.30 Zie- kendienst; 11 Literair halfuurtje; 11,30 Concert; 12.30 Orgelconcert; 2 Schoolult- zending; 2.45 „Onze Kamcrplanten"3.15 Knipcursus; 4 Ziekemuurtje; 5 Concert. VOOR DE HUISVROUW. Moeder, laat uw kleintje niet over den grond kruip-en. Deze is vuil en stoffig en de kans dat het vallen en zich begeer en zal, Ls groot. Een looprek, kinderbox, is voor hen een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een mol tondeken, met een schoon laken bedekt. Verwarm nooit was met terpentijn op een open vlam of vuur. Wasch niet met benzine in de nabijheid van een vlam of van vuur en zorg voor krachtige lucht- verversching. Overkokende melk kan de gasvlam uitdooven, waardoor een gas ontploffing kan ontstaan- Blijf daarom als ge melk kookt, -n de nabijheid. Wanneer gij een.g! uitslag bij; uw kind waarneemt, laat d.t dan direct den dok ter z?en. Wat vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen al uitgebreid hebben. De kans bestaat, dat het besmet telijk iis voor anderen. Stuur daarom nooit een k'nd met uitslag naar school, zonder den dokter om raad gevraagd te hebben. Wanneer gij verkouden zijt, neem u dan :n acht, zoodat gij de2e lastige kwaal niet op anderen overbrengt. Bedenk, dat zij gevaarlijk kan worden en dit altijd is voor jonge kinderen en ouden van dagen. Hoest en nies niet in het rond, maar houd den zakdoek voot neus en mond en wanneer gij het onverwacht moet doen, de linkerhand. Wasch uw han den dikwijls TIEN ELECTRISCHE GEBODEN. Werk nooit aan voorwerpen of lei dingen (inzetten van stoppen, repa- reeren van snoeren e.d.), zoolang de hoofdschakelaar is ingeschakeld uit uw installatie, waardoor voorkomen wordt, dat een ander toch weer stroom opzei Vul nooit een melkkoker, waterketel of dergelijk toestel, terwijl het in geschakeld is. Schenk nooit uit een waterketel, melkkoker of dergelijk toestel, terwijl het nog ingeschakeld is. Gebruik nooit snoeren, contactstop- pen of andere electrisdie apparaten, die niet geheel in orde zijn. Wanneer ge ook maar de minste prikkel of schok gevoelt bij het han- teeren van een electrisch toestel, die U doet vermoeden, dat het apparaat „onder spanning staat", waarschuw dan Uw eiectricien, opdat deze het toestel kan nazien. Raak bij het m- en uitschroeven van een gloeilamp nooit aan de metalen huls van de lamp en kom bij het insteken van een contacts top nooit aan de pennen. Als ge nieuwe branders in een straal- kachel wilt zetten, overtuig U dan, dat de contactstop uit de contact bus is gehaald, dus het geheele in strument stroomloos is. Raak nooit onder spanning staande geleiders aan en wees vooral ra voch tige omgeving (kelders, badkamers e.d.) voorzichtig met electrische toe stellen of leidingen. Draag zorg bij het schoonmaken, vooral met natte doeken, niet in de nabijheid van electrische toestellen te komen. 10. Kom vooral nooit aan onder stroom staande toestellen of blanke geleidin gen, terwijl ge met de andere hand of eenig lichaamsdeel in contact zijt met de aardleidmgen van Uw radio toestel, met de water- of gasleiding, of met het telefoontoestel. V ERSCHILLENDE BERICHTEN. Siruatrzovers. Op den Bussumergirind- weg te Hilversum' is Donderdag een bank- looper, toen hij opi de fiets van Biussum in de richting HLversumi ging, aangeval len door 2 personen. De een heeft hem' vastgegrepen en de ander heeft hem1 zijn aotentasdh met een inhoud van .ongeveer f 2000, waaronder 30 bankbiljetten van 25, eenig© van) f '100 en ©enige van; f 60 cntnomen. De commissaris van politje te Hilversum heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld. Ds Hilversumsche politie wordt ijverig geholpen door de Bussem- sehe. Motoibrigades en hondenbrigades Zijn aan het werk gezet. De banklooper schat de aanvallers tussdhen de 21 en 24 jaar; van den een heeft hij een vrij goed signalement kunnen opgeven. 1Mzorgaanslag. Donderdagavond heeft te Leeuwarden een moordaanslag plaats ge had. Die 45-jarige H. N. heeft op zijn 30- jarige tweede vrouw' met een browning 6 schoten gelost, waardoor de vrouw in buik, borst en armen ernstig werd ge troffen, zoodat voor haar leven gevreesd wordt. Beiden leven gescheiden van el kaar, N1. in Amsterdam, zijn vrouw te Sneek. Zondag had N een poging gedaan zich mét zijn vrouw te verzoenen. Toen de vrouw weigerde heeft hij haar mis handeld. Bij een familie-lid, een zekere IB., werd een kind van hen opgevoed. D011- derdagochtend kwam' N. uit Amsterdam te Sneek. Hij trachtte een familie-lid er voor te winnen z'ijn vrouw naar Leeuw arden te laten komen. Dit mislukte, waar op N. naar de woning van B, ging en daar een telegram schreef' aan zJijn vrouw te S eek, met de mededeelinq dat het kind ziek was en haar overkomst ge- wenscht was. Hij onderteekends met den naam) B'. De vrouw kwam' te Leeuwarden in de woning van BI, waar later ook haar man verscheen. Een woordenwisseling ontstond en het slot was dat ze zeide niet met hem' mee te willen gaan. N. liep de kamer uit, lieerde zich om en loste fop 2 [M". afstand een schot, trad toen een stap nader en loste de andere 5 schoten. Toen liep hij de wonmg uit om zich bij de politie te melden. I TELEGRAMMEN., ASSEN (V.-D.). De rechtbank alhier veroordeelde heden U. E. Hill inga, hoofd- conducteur te Meippel en J. H. Langkamp, machinist te Zwolle karspel, die op 5 Sepr tember j.l. met een personentrein van Meppel naar SteemwSjk: op de geopende spoorbrug over de Smildervaart onder de gemeente Havelte door een onveilig! sein zijn gereden, tengevolge^ waarvan de looorrtotief in het water is gestort, ieder tot 1 m'aand hechtenis. De eisoh van het O.M. was voor iedeT 6 weken hechtenis geweest. VANDAAG ZIJN ZE AANGETEEKEND Pljpeman ls bruidegom En Bestevaer /s bruid. Over 14 dagen dus Vertrekt de huwelijkssdhult! Aangezien Pijpeman's uitschuif tafel te klein is om U allen van* avond aan zijn tafel fe noodigen deelt hij mede, dat de hoofdschotel van 't feestdiner Bestevaer'fl Rooktabak overal voor U ver ia ijgbaar is. Het feestcomité. PREDIKBEURTEN. Zondag 1 December te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, geen dienst, wegens lichte ongesteldheid van da. Voors. KI dine Hert. 10 ure. ds. Hoekstra, 's Avonds zeven ure, ds. de Voogd van Vlissingen. Luth. Kerk. Geen dienst. Geref. Kerk, 10 en 6 ure. dr. v. Lonkhujjsen.. Woensdag 4 Dee. 7 ure, Evangelisatie te Schuddebeurs. Ghr. Geref. Kerk. 9.30, ds. Hoogendoorn, 3 Leesdienst en 6 ure, ds. Hoogendoorn. Evangelisatie JeruSL 7 ure, Samenkomst. Oud-Goref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. c PARIJS (V-.-D.) Gedurende eemge da gen woedde reeds aan de Noordkust van Portugal een heftige storm; die groote schade heeft aangericht. Te Lissabbn wer den verscheidene straten onder water gezet door den hevigen regenval die het karakter van een wolkbreuk aannam). De Lima is 'bluiten haar oevers getreden, waardoor een groot aantal diorpen door het water is overstroomd- De tot nu toe aangerichte schade wordt op 135000 fr. geschat. LONDEN (V.-D.) Heden wordt 'b'egon- nen met het laatste deel van de ontrui ming van het Rijnland door de Britsche troepen. In de afgelioopen dagen zijn reeds verschillende afdeelingen uit het Rijnland in Engeland aangekomen. Thans bevinden zkh 111 het bezette gebied nog slechts 2 Engelsehe bataljons, wier te rugroeping voor den aanvang van de •maand December reeds vaststaat. Daar door wordt de Britsche ontruiming die voor den 15en December geëindigd moest zijn dus eenige dagen vervroegd. LONDEN (V.-D.) In den afgeloopen nacht vond in de Weriipwll mijn te Pennciawdd in de nabijheid van Swan sea een ernstige ontploffing plaats. Op het tijdstip dat het ongeval plaats vond, bevonden zich in de mijn 100 mannen, waarvan 13 in de betrokken schacht. Men vreest dat 7 hunner om) het leven zijn ge komen. 6 lijken konden reeds geborgen worden. Naar het 7e wordt nog gezocht, Van de overige arbeiders in deze schacht werden 2 lichtgewond. I NEW-YORK (V.-D.) De „New York Ti mes" meldL dat Commander Byrd he denmorgen om! 22 uur 29 Amerikaansche tijd, dat is 3 uur 49 hedenmorgen, ge wone tijd, van Little America is vertrok ken om (de 1600 mijlen,, die heinr nog schei den van de Zuidpool en den terugweg naar Little America ,af te leggen. Behalve Byrd nemen aan deze vlucht nog 3 an deren deel. Voor deze vlucht gebruikt Byrd een 8-motorig Ford vliegtuig, en hij hoopt gedurende dezen tocht voortdurend in draadlooze verb.'nding te kunnen blij ven niet het radiostation van de „New York Times". Indien de vlucht slaagt, zal hij in 24 uur weer terug zijn. Alge meen wordt verwacht, dat, indien Byrd er in slaagt de Zuidpool te 'bereiken, Washington de daaruit voortvloeiende aanspraken op deze ontdekking zal ma ken,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1