Zierikzeesche Nieuwsbode DERDE BLAD BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. FEUILLETON." Het meisje uit de Stad. bihoorends bl] d* van Vrijdag 15 Nov 1929, no. 11928 GELDIGHEIDSDUUR RIJBEWIJZEN. De Minister van Waterstaat brengt onder de aandacht van houders van rij bewijzen, als bedoeld in art. 9, Ld 1, onder 3°. der Motor- enRij" wiel wet, dat: de geldigheidsduur van alJe rijbewijzen, afgegeven vóótr 1 Nov. 1(925, thans geëin digd :s; de geldigheidsduur van rijbewijzen, af gegeven tussc'hen 1 November 1925 en 1 November 1927, in elk geval eindigt 2 jaar en 8 maanden na den dag van af gifte; dfe geldigheidsduur van rijbewijzen, af gegeven na 1 November 1#27, ei rad:gt twee jaar na den dag van afgifte; het belang van bestuurders van motor rijtuigen, wier rijbewijzen overeenkom- stig het voorgaande hunne geld:gbeid ver loren hebben, medebrengt zich tijd g van een nieuw rijbewijs te voorzien. ZIERIKZEE. Het Commissariaat van Politie te Zierikzee, ingesteld (bij Kon. besluit van 23 Juni 1830, No. 1(7, en opge heven bij zoodanig besluit van eenige da gen geleden, is n dat 99-jarig tijdvak vervuld door de volgende personen: Wil lem1 Borrendam'me, 1830—1866; Jan Kla- zes Eroersma, 1866—1892; Jacob Groébe, 1892—1894; Hendrik V;sscher, 1895—1906; Re int P;eter Brons, 1906—1929. De jaarwedde in 1830 wias f500, :n 1929 f 3600. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad op Maandag 11 Nov. j.l. Voor- zitter imr. A. J. v. d. Hoeven. Afwezig de heeren Quist en Overbeeke. Van bet Bureau van verificatie van Neder landsche Gemeenten 'was bericht ingekomen, dat door hen was nagezien, de boekhouding der gasfabriek, gemeente-ontvanger en de gemeenterekening, en dat alles :n orde was bevonden. Afwijzend werd beschikt öp een verzoek der Esperantovereeniging tot oprichting eener cursus alhier. Een subsidie van 1/4 ct. per inwoner, voor de Ver. van Ned. Gemeenten, werd met algem'. st. toegestaan. Besloten werd, den Commissaris in Zeeland te verzoeken, naar aanleiding van een door deze inge zonden circulaire, het (minimum-salaris van den veldwachter te houden op f 1500, daar het bévordelijk is, dat deze -ambte naar onafhankelijk is. Goedgekeurd Werd een door B. en W. met Perestam gesloten contract. Subsidie werd toegekend aan de schietvereemging van f75. Tegen de heeren Dekker en Bogerd. Aan de Ge heelonthouders verg. f25. Tegen de heer Baaij. Aan „Olympia" f 150. Tegen dhrn. Baaij ien Bongerd. De heer v. d. Be;pge' zegt, gehoord te hebben, dat deze laatste subsidie eer voor- dan nadeel is voor de Gem'eente. De voorz. antwoordt, dat dit juist is, daar de scholen hiervoor gratis de toestellen dezer vereenigmg «hogen gebruiken. Aan het Algem'een Armbestuur werd f 2600 subsidie toegekend. Nu komt ter tafel het rapport der commissie, Wel ke de 'begrooting der Gemeente heeft na gezien. Gevraagd WOrdit, wat de posten voor de secretarie van f 198 en f 52 be- doelen? De voorz. merkt op, dat deze gerekend zijn voor onderhoud en schoon maken. Gevraagd wordt, naar een verla gen van f90 voor den marktmeester. De voorz. (merkt op, dat deze is verlaagd, daar de kermis :s afgesdhatft en er nu minder werk is. De heer Dekker nfeent, dat deze post vast stónd en niet van de kermis afhankelijk 'wias. De voorz. beaamt dit, doch zegt, dat dot in overleg met bedoelden ambtenaar nader is geregeld en goedgekeurd. De heer van den Berg acht de post van f50 véor den toren te Uit het Engelsch ran H. A. V*cheU. Misschien wel. Maar tmissGhien zon het er op uitdraaien dat ze mij dreef. Ik ben tevreden (m!et wat ik heb. Sa- m'antie Het span paarden was juist hijgend den heuvel opgeklommen. George liet ze stilstaan op den tolp, nam zijn slappen hoed af en liet de zeebries zijn wangen afkoelen. Saimlantha 'keek naar zijn dich te bruine krullen en naar d'e helderblau we oogen die stralend uit zijn gebruind gezicht keken. Het bloed stroomde haar naar de Wangen, maar George kon haar blos niet Zien door den dichten sluier, dien ze tegen het stof had omgedaan. Hij sprong Van den bok om- te zien hoe de jonge condor het «haakte in zijn met zakken bedekte kooi. Naast de kooi stond een lange groene doos vol levende ratel slangen, dertien, stukls, die Georgevoor van Horne bij zich haid. We zullen een hapje gaian eten, zei George. Hij bond de paarden aam een w'inter- eik en voerde ze. Toen «naa'kte hij eem vuurtje. Achter uit het rijtuig nam Sa- miantha een pakje en twee 'pennen van wilgenhout. In het pakje w'as vleesoh. George sneed het in reepen, stak de redp- jes op de pennen en begon het vleesch te roosteren. Toen het voldoende geroos- laag; hij vindt het daar een janboel en tevens acht hij het noodig, dat de galm gaten worden gedicht, daar door de stel ling, welke daar gemaakt :s, het voort durend inregent en alles rot. De voorz. ac'ht dit overtollig en geld weg gegooid, daar straks de geheel? restauratie volgt Evenwei kan er wel wat gemaakt wor den, dat het niet meer inregent. De voor zitter zegt, dit te zullen in orde laten «haken. De post „telefoon", werd ook te hoog -geacht, inzonderheid bet aanbren- jgen hiervan bij den gerneente-'bo u wmée- ster. De voorz. acht deze noodzakelijk, daar men dien ambtenaar dan gemakke lijk kan 'bereiken en Waar straks de tarie ven Wérden veranderd, zal dit wel aan merkelijk lager 'worden. Ook acht de com1- missie het niet goed, dat er niets op de begrooting voorko(m't voir schoolmeube- len. De voorz. -merkt ,o-p, dat vorige jaren deze post telkens is overschreden en om dit &n te halen, zal -men éfén jaar geen nieuwé -meubelen aanschaffen- Gezorgd zal wérden, dat dit met nadeelig is voor het pnderwijs. De heer van den B-erg merkt op, of een «pjost van f 3195 wel noodig 'is voor het verbeteren der -markt en leggen eener nieuwe straat? De voo-rz. merkt op, dat een trottoir zal wérden gelegd -o-p de «harkt, ter breedte vam het paadje en een nieuwe straat bij Baarj aan het BpSchj'e. De heer Dekker «beent te hebtote'n gezien, dat mem daar -reeds bezig is «net de rioleering en vraagt waar deze moet uitloopem? De heer Deurloo zegt: Naar de Vest. De heer van den Berge acht 't bjeteir eerst de amdere straten in orde te «baken en dan over te gaan tot nieuw'e straten. De voorz. zegt, dat bij' het aanleggen der Molenvlietsche straat :s gebleken, dat, zoodra de bestrating :n orde was, «ben daar ook ging bouwen en acht het een goede politiek, dat men eerst de straten legt, alvorens -men gaat bouwen. Spreker -merkt op, dat m'en dit overal ziet gebeu ren. Evenwel zal er gezorgd w-ordem, dat de amdere straten niet worden vergeten. De heer van den Berge kan er dan rnlee «hedegaan, doch zag 'gaarne dat m'en bij het vernieuwen der Oudelamdsche straat, deze op den hoek bij' de Lange, in schui ne richting legde. B-ij de post Brugbe-drijf wordt opgemerkt, dat m'en de kosten dier bestrating van f 0,25 per M. te hoog acht. De post „loonen" w'erd -met f260 ver hoogd, daar B-. en W. een andere na-cht- dienstregelinig in zullen stellen- Ook zal «ben in de volgende vergadering komen met een nieuw'e salarisregeling en perio dieke verhooging voor het personeel. Het salaris van den controleur werd met alg. stenÉnen met f 50 verhoogd. Gevraagd Werd, (waarvoor de post „werkloonen" van f100 noodig :s? De voorz'. merkt op, dat men hiervan den assistent betaalt, indien bij drukte meerder personeel noo dig is, en bij vacantie of ziekte. Bij de begrooting „gasbedrijf" werd opgemerkt, ü'at dé vermindering van gebruik van gas voor 'straatlantaarns van 21000 M.3 ten kjoste (zal -gaan vain de veiligheid. De heer van den Berg stelt voor, de verlichting terug te brengen als vroeger, daar dit toen schitterend -was, terWij 1 de inwoners van iTholen recht hebben op goed licht. De voorz'. «berkt op, dat het licht hier, vergeleken bij andere plaatsen iprima .s. Hij acht het een onmondige verspilling, des nachts zooveel lantaarns te laten bram/den, terwijl er tot 10 uur evenveel bralden ,als vroeger. TeVens Imlag men niet vergeten, dat dit een besparing geeft van f1300, terwijl de begrooting der fa briek, niet toelaat dat deze post wordt verhoogd. Weth. W'a-geabaker zegt, dat de verlichting hier beter is, dan in ver schillende wijken van Antwerpen, en an dere groote steden. De heer Dekker wil er nog een lantaarn bij pLaatsen en w'el in de Oudelamdsche straat. Weth. Goos- sen fcjetopgt, als de tijden veranderen, terd iwas, ;gaf George één der pennen aan Saimlantha -en hield de ander zelf. Ze 'knabbelde aan het vleesdh mét een handigheid die de -ge'woonte hun had bij gebracht. Ze hdMiden allebei een homp brood1 -erbij. George iging -op zijn rug liggen, toen hij klaair was en keek déor de eiken blaren nap-r het strakke blauw van den hem'el. Samantha zat met dén -rug tegen den stam n-aar hem te kijken en ze vroeg zich af of hij ooit haa-r «ban zou wor den. Ze fron-sde de wenkbrauwien, toen ze de gelukkige uitdrukking op zijn ge zicht zag; hij was volmaakt tevreden, hij hajd haar niet noodig. Hij w'as op het punt om' li n slaaipi te vallen. George! Jé, Wiat «haak jij (mé aain 't schrikken! Je valt zoo in slaap en ik 'moet naia-r die stad om' inkoopen te doem. Dat is Waar ook. Ze vervolgden zwijgend h-uin weg. Maar toen ze bij d-e bocht kw-amen, van- Waar zij San Lorenzo kond'en zien lig gen, zei George beslist. Ik zou het vreeselijk vinden om in de stad te «boeten wfom-en, Semantic; het gezicht alleen -al van San Lorenzo geeft imle een verloren gevoel. Je zou er w'el gelukkig zijn, als je «baar ïboest! Vast niet! Een -m'ensch kan overal wonen. Soimlmige mensChen. Wij Spragge's niet! Een juur later stapten zij uit bij het eenvoudige hotel, naast de oude m'issie- kerk. Saimlantha verdween in een m'anufaö- men ook de bakens mloet verzetten. Vroe ger had mén geen zomer ver lichting, later is dit aangebracht en tevens de nacht ver lichting van 10 op 36 stuks. Het is w'el jammer, dat, nu juist de lantaarns bij den heer van den Berge des nachts 'wior-. den gedoofd. De heer van den Berge, kaai niet aannemten, dat d:-t een besparing van f1300 zal geven. Na uitvoerige bespreking w'erd dit punt aangehouden tot een vol gende vergadering. Gaarne zag de cém- mlis&ie, dat voortaan de kolen werden aanbesteed. De voorz. «merkt op, dat dit altijd is gebeurd, doch anderen, ook Thoolsche handelaars, veel ihoogcr ston den dan de Rotterdam'sche firma, en ook de analyse der kolen beter was. Verder geeft de commissie B. en W. in overwe ging, met plannen te komen, om nieuW'e ambtenaren te laten betalen -aan hun pen sioen-premie, dioc'h zij acht het niet w'en- echelijk, hierin voor de bestaande ambte naren verandering te brengen. De voorz. zegt, dit onder de oogén te zullen zien, w'aarna hij' de commissie dank zegt Voor hun taak en opmerkt, dat geen ernstige veranderingen door hen zijn vporgbcteld. Hierna wordt de geméent-e-begrooting 1930 vaistgesteld mlet allgém. st. Gewone dienst, pintv. en uitg. f 172.1(18.71; kapi- taaldienst, ontv. en uitg. f 3195,76. De heer Dekker vraagt, wlat bedoeld wordt met die forensen en -of hierop controle Wlordt uitgeoefend? De voorz. antwoordt, dat dit zijn, zij, die van elders hier een. bepaalden tijd Werkzaam' zijn. B-. en. W. en ook op de secretarie gaat imen dit na, zoodat er 'wel degelijk toezicht rs. Weth. Wage- maker voert aan, "dat B. en W. actief zijn, gezien hun pogingen dhr. van Dort en m'ej. Verplanke in deze belast dig aan te slaan. De begrooting Algem. armbestuur w'end vastgesteld op ontv. en uitg. van f2600. Tot lid van het Armbestuur werd m!et algem'. st. herkozen de heer Fl. En gelvaart. Tot die der gasüojbmissie de heeren W. Moelker, Deurloo en Overbee ke, |clk mét 7 st. De heeren van dien Berg, Baaij en Dekker, verkregen elk 2 st. Benoemd wérd tot liid-werklgever der commissie van clontro-le op dé arbeids bemiddeling -dhr. Amsibg. Vervolgens k-om't ter tafel het rapport der -commissie tot verbetering der Vest. Geadviseerd wlordt tot uitbaggeren over te gaan, terwijl eenige opmerkingen wor den gemaakt op teekening en bestek van dhr. Vriens. De voorz. vraagt hierop den ra-ad, B. en W. een blanco crediet toe te staan, daar mén dan een aanvang kan «baken met het iaansc'haffen van materi aal enz. De heer van den Berge is beslist tegen uitvoering van dit Werk, vooral als het gedaan wordt volgens dit bestek, dat veel zal kosten. Ook kan dit met wérden uitgevoerd door wferkeloo'zen, -daar hier voor vatóm'enschen noodig Zijn, terwijl bet m'eer een zomer- dan winterwerk is. Het hoofddoel is, stank w'eg te nemén, en dit zal zoo blijven, daar het wiater stilstaand blijft. Spr. acht het een. 'gro-ote 'geldver spilling. Het zal -de gemeente enoirmi veel kosten. Als men wat wil -doen, Jaat mén dan uitbaggeren of afdoend de vest dem pen. De heer Deurloo (mérkt op, dat er dan weer rioleering mioet wjorden ge legd, terWijl de stank er vóór de dam. er w'as, ook reeds bestond.Weth. Wa- gemaker had gedacht, dat de Commissie wél mét een ander uitgewérkt plan zou zijn gekomen. Nu beperkt deze zich enkel mét eenige aanmerkingen op het ralp'- port-Vriens. Spr. is van iméening, dat -mén een duiker dient te «naken en een eind Watergang u:t Imoet diepen, /wil het Water uit de vest kunnen Wegvloeien- Ook acht hij uitvoering mét werkeLopZerf» ver keerd. De heer Dekker «nérkt op, dat de combiissie enkel Was -aangewezen, een en ander na- te zien en ook naar -een mtid- del ptó te zien voor bestrijding der wer keloosheid. De voorz. zlegt, dat het juist turenwinkel en George ging zij-n opwach ting Imlakén bij den redacteur van het plaatselijke blaadje, wlien hij de vangst van den cbndor beschreef. De kranten man w'as verrukt mét deze sensationeele cjopy! t' Tloen George de straat weer opging' wérd hij door talrijke stadsbewoners mei dé grootste hartelijkheid begroet. Br 'wérden hem heel wat bo/rrels aangebo den de slechtste' whiskey, die in het vee-district geschonken Werd, maar Ge orge gaf de voorkeur iaan een sigaatt1. De oude Munger Was Wéér aan de jr-ol zooals periodiek het géval was, en hij zwaaide van de eene kroeg na-ar de an dere, een droevig schouwspel van een onwaairdigen ouden dag. Gejorgé herin nerde zich den ouden -mlan nog best uit dén tijd dat hij op zijn eigen boerderij gewoond had; een flinke kerel. De duivel hale de steden! «hompelde hij. HOOFDSTUK II. Hij bereikte San FranCtöco den volgen den dag oml 4 uur en stak oveir naa«\ Oakland, waar van Horne zijn dieren hield in een groote schuur, di'dht bij: de Presbyter.iaansche kerk. Als de gemeen te in de kerk zat, luisterde naar ondér- wiijzing en verméning van liajar Voorgan ger, kon-den zij de leeuwen en tijgers hoor en (brullen! Van Horne heette den condor hartelijk Welkom' en sprak er zijn leedwezen over uit, dat er niet méér ratelslangen wa ren. Hij verkocht de reptielen aan dro gisten, die ze in hun xvïrt'kels ten toon stelden ten faveure van veibajasde kin- Even buiten het stationsempluoement Uitgeest it Dinsdag, rermoedelgk door den hevigen wind, een goederenwagen in beweging gerukt en door eon perionen- trein uit de riohting Alkmur gegrepen. Looomotief, bagage- en personenwagen ontspoorden. De materiëele sehade ia groot. is, dat indertijd besloten is het oordeel der Commissie te vragen. De opzet w'as, werkeloosheid voorkolmén. Spr. méént, dat de heeer van den Berg inconsequent is. Eerst tegen alles en J.ater vóór uitbag geren of demjpen. Het plan is, uit te baggeren en die bagiger te storten achter den damwanden verder te gebruiken voor vertvreeding van den dam1. Hij be grijpt den raad niet. Eerst voorstellen de vest na te zien en als m'en 'mét plapnjn komt, steeds weer wat .anders willen. De heer van den Berg drukt den raad op het hart, niet aan deze geldverspilling imfede te wérken. Tevens acht hij den op zichter en wérkekmzen niet de aangewe zen iménsichen om' dit wérk uit te voeren. De heer Baaij Wénscht zich van den sm'aad, de 'co'm'missie aangedaan door Weth. Wageméker, schoon te w'assöhen, daar het enkel de 'bedoeling was, advies uit te brengen over het rapport-Vriens. Weth. Wagemaker kan zich niet voorstel len, dat de heer Dekker als^ deskundige 'genoegen kon nemén mét dit plan. Hij wist toch, dat als m'en de stank wil !w&g wérken, ook het water .m)oet kunnen loo- zen. Weth. Goossen mérkt op, dat hij vporzidht^g wil zijn, om- niet inconse quent te wjorden. Hy heeft nooit veel voor dit plan gevoeld en steeds w'aren de plannen tegen zijn zin. Wel voelt hij voor bestrijding der werkeloosheid. Men moet hier niet steeds groot willen doen. De voorgestelde dam'w'and is veel te dutr, ter1 Wijl het uitbaggeren mét een bakje niets beteekent. Tevens zal de stank n'--et Weggenomen wiorden. Den voorzitter spijt 't dat' de 'wéthouders -ook tegen zijn, daar Zij vroeger Vóór wéren. Weth. W'agemö- ker mérkt op, dat dit altijd noodgedwon gen !w'as. De voorz. zegt, dat dit plan het meest uitvoerbare :s, terwijl het be kend is, dat het uitvoeren door werke- loozen altijd duurder uitkomt. Indien mén echter zoo als nu blijft voortgaankoim't van dit werk mets terecht. W/>th. Wage- iriaker zegt, dat hij hoofdzakelijk is tegen dit plan, om'dat er geen afvoer van water is, en de stank blijft. Hij heeft 'béwéerd, dat volgens dit plan het met uitvoerbaar is. De heer Aertse acht ook d.t £>lan Veel te duur. Wanneer (mlen een bésc'hoebng zet van «n'aste palen en p'anken, zaü dit best houden totdat de modder is verhard en bok zal dit veel goedkoiop?r u tkoi- rnén dan de voorgestelde betonwerken. deren en zenuwachtige vrouwspersonen- Toen de zaken 'Waren afgedaan en het -geld Was uitbetaald, naim van Home Ge orge «nee n-aar Zijn huis, Waar een knapipie glimlachende vrcruw hém ontving. U blijft toch eten, mijnheer SpTagge? vroeg Ze vriendelijk. George namf de invitatie gaarne aan. George, zei de iman, morgen zal ik jou mét den vogel laten kieken. En dan zullen we jullie tweeën in het Zon dagsblad zien prijken. George, verwonderlijk bedeesd in het gezelschap vain vreemde dames, zat on rustig te draaien op het puntje van zijn stoel. Mevrouw' van Horne hing zijn hoed op en staarde c'ritisch naar GeoTge, die zijn farmérskleeren voor zijn bezoek' aan de stad had aangehouden. V.ain steedsdhe „fratsen' 'méést hij niets hebben. Mevrouw1 van Horne 'mém'peldé- Ge kiekt... Zoo? Het w'erd' George allerpijnlijkst duide lijk, dat inévrouW vani Hornels gezicht allerminst goedikeurig uitdrukte. Hij draai de nog veel onbehagelijker op zijn stoel heen en w'eer, terw'ijl hij (mét zijn hel dere, besliste stem vroeg: Iets «liet in den haak? De vroiiwén uit het Westen kunnen rond voor hun méening uitko'mén en me vrouw' van HoTne zei scherp: Juist. Zegt u maar eerlijk^ mevrouw, wal u zou aanraden. Ik kan in dit pak niet in het Zondagsblad komen, dat hebt u zoo' juist gezegd. Als u m mijn plaats w'as «névrouw, wat zou u dan doen? Ik zou dat pak voor San Lorenzo bewjarenl Spr. vindt dit prachtig en toool, maar het kan veel goedkopper. De heer van den Berge blijft bij zijn meening, dat het Wél 3 tnfaal duurder zall uitkomen laflls de begrooting van f6000. Hij betwijfelt het of dhr. Vriens zelf dit wérk voor deze som zsou willen uitvoeren. De heer Mioelker 'merkt op, niet 'geheel en al be- btevoegd te zijn, hier een oordeel over uit te spieken. Hij acht echter met alle werkeloozen voor dit werk geschikt, daar het speciaal grondwerk is. Evenwel wit hij W'el werkeloosheid heipen bestrijden, maar niet op 'n manier, die veei te duur zal wezen. De voorz. is van méening, dat «men dan mlaair plannen op moet ge ven, die «n'inder duur zijn. De heer Boo gerd meent, dit te kunnen- Als 'mën ziet hoe spoedig sommige plaatsen gevuld wiorden (met afval enz., zou Imén bést dit gedeelte der vest voor stortplaats m kunnen richten, dan is het mét verloop van tijd, voor niets gevuld terwijl men dan een damwand kön plaatsen van oude pannen. De voorz. mérkt op, dat indien de raad het plan verwerpt, hij dan zelf méar met nieuwe voorstellen moet ko men. De heer van den Berg wil geleidelijk elk: jaar een stuk doen, dan wordt de vest geleidelijk schoon. Evenwel :s dit het beste in den zömér uit te voeren. Na nog geruianén tijd over deze kwestie on derling te hebben gediscussieerd, werd besloten, deze plannen aan te houden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag betreurt, de heer Baaij het, dat geen andere staanplaats is aangewezen voor (Woonwagens, daar de omwonenden van deze ménschen veel hinder hebben. De voorz. merkt op, dat, als mén ze daair weg doet, weer andere «memachen hiervan den last zullen ondervinden- Hierna slui ting. É&iiousüm Nid. Herv. Kerk. POORTVLIET. Herbenoemd tot kerk voogden de heeren E. van der Slikke en W. M. Ista. NIEUWERKERK. Bij de Dinsdag j.l. ge houden verkiezing voor leden van het kiescollege zijn de aftredenden, n.l. de heeren W. M. Kesteloo, A. Radewalt, I. W. de Braai en W1. H. v. Oeveren, allen herkozen. Ik had er al over gedacht om een andier te koopen. Mag ik liet m de stad voor u uit zoeken? i U zou mé een groot plezier doen, zei George, nog wat méér? Haren knippen én w'asschén, schoe nen, een boord', een das, een nieuWé hoed. Hoor eens, ik ban geen millionairl U hebt geld genoeg meneer Sprajgfeé, dat iwéten we best- En u tmloet de eer van Spragge's canyon toch ophouidén! George's gezicht klaarde op. Ze had hem fn zijn ZWafc getast. Als u het voor «né in orde wilt ma ken, zal ik u heel dankbaar zijTfc, maar ik heb geen aanleg om een fat te wér den, hoor Een fat? Neen, diat zéker niet! Van Horne grinnikte. Laat jij het maar aan mjoeder de vrouw' over, mérkte hij op. Het 'wérd' aan iméeder de vrouw over gelaten. George werd een gewillig, mlaax verlegen slachtoffer van de vrouwelijke zucht tot uiterlijk vertoon. En dit méet hier Wérden verteld, omdat wat er later gebéurde, igrootendeels het gevolg w'as van mevrouw' Home's goeden sm'aak op het gebied vam heerenkleed mg. George, geknipt en geschoren, keurig in blauw, cheviot, «nel een médiieuse das en bruine schoenen, zag er opmérkelijk imaip uit en Werd door zijn beschermvrouw triom fantelijk „je dat" genoemd. Nu bent u werkelijk onberispelijk, zei ze, ga u nu zoo eens aam uw méisje vertoornen! {Wordt uarvUffd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 9