Zierikzeesche Nieuwsbode Reuze lekker! ABONNEMENT: Woensdag 16 Oct. 1929. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. Kennisgeving. BUITENLAND. Des avonds binnenland. Uit Stad en Provinoie. irmi I. v. d. VALK, Zierikzee. per S maanden f 1,50, franoo per peet f 1,80. Voor het bnitenland per jaar f 10, Afsonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Tel. Ho. 82. - Postgiro 137677. Tan 1—8 regels 60 ets., Tan 4 regels en daarboven 20 ote. per regel. Beel&mee 30 ets. p. regel. Bg oontraot belangrijke korting. Inzending op den dag T»n uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op don dagv. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzbe maken bekend, dat door hen is INGEWILLIGD het verzoek van de N.V. Bataafsehe Import-Maatschappij te 's Gra- venhage, schiifteljjk gemachtigde van de N. V. Bataafsehe Petroleum Maatschappij aldaar, waarbg vergunning werd gevraagd tot uitbreiding van de inrichting voor het opslaan van aardolieproducten op het per ceel aan het Sas, kadastraal bekend in Sectie F no. 522, welke uitbreiding bestaat in het bijplaatsen van een benzinetank met inhoud van 6000 L. en een „HardoH"aftapinrichting Zierikzbe, 14 October 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER van Zibrikzeb brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Vrijdag den 18 October a.s., des namiddags te 8 uur, op het Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de volgende pun ten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken, 3. Vaststelling pensioensgrondslag. 4. Vaststelling vergoeding bijzondere scho len met driejaarljjksche verrekening. 5. Verzoek Mej. E. C. Kok om eervol ontslag als onderwijzeres aan de O. L school A< 6 Wjjziging Motor- en Rjjwielverordening. 7. Vaststelling rekening Kunst en Eer oier 1928. 8. Vaststelling rekening Burgerweeshuis over 1928. 9 Regeling jaarwedde Gasdirecteur. 10. Verzoek R.-K. Parochiaal Kerkbestuur om beschikbaarstelling van gelden als bedoeld bg art. 72, le lid der L. O wet 1920. 11. Verzoek N. V. „P. Z. E. M." tot het plaatsen van palen. 12. Voorstel inzake wjjziging bijzonder regle ment op het Bestuur van het Water schap Schouwen. 13. Benoeming lid plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Onderwjjs. 14. Benoeming leden Commissie toezicht Gemeentelijk museum. ZiBBirzBi, den 15 October 1929. De Burgemeester, J. C. A. BANNINK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzeb maken bekend, dat de jaat- lgksche loting voor den dienst der brandweer, welke volgens de bestaande verordening uit de daarvoor benoembare ingezetenen moet geschieden, zal plaats hebben in het open baar op het Raadhuis op 30 October a.s,, des middags 3 ure. Zjj noodigen de ingezetenen, die op de lijst van benoembaren zjjn geplaatst, uit, bij de loting tegenwoordig te zgn, en herinneren ben er aan, dat zg recht hebben zelve hun lot uit de bus te nemen. Voor de afwezigen zal door een der leden van het Dageljjssch Bestuur worden geloot. Zibrikzeb, 16 October 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DB, DUITSCHB VOLKSPETITIE. E'en groot aantal bekende peTsopnlijk- heden, o.w. alle leden van het rijkskajod- n©t, presidenten van Duitsche 'bondsta ten, regeeringscommissarissen, hoogleer- aren aan Duitsche universiteiten, 'burge meesters van groote Duitsche steden, mi nisters van Pruisen en andere bondjstac ten1, industrieelen enz. piubliceeren een te lgen de volkspetitie gerichten oproep. Daar in zeggen ze o.a., dat op het tijdstip, waarin de overwinnaars in den wereld oorlog Duitschland tmet geweld hun wil trachtten op te leggen, een tijdperk' van onderhandeling en toenadering is gevolgd). Als gevolg hiervan heeft Duitscjhland zijn positie onder de volken kunnen hernemen en is zeker van e©n spoedige 'bevrijding van het Rijnland, terwijl onderhandelin gen zijn aangeknoopt met het doel, het Saargebied met Duitschland te hereeni gen. Thans wordt van zekeTe zijde een volksstemming verlangd', om deze ipolitiek van onderhandeling en toenadering te sta ken. Duitschland zou zich moeten ont trekken aan de te 's-Gravenhage 'bereikte overeenkomsten en zich moeten houden aan de 'bepalingen van het plan-Dawes, welke onmogelijk vervuld kunnen worden, teneinde zoodoende een financieele ramp teweeg te brengen. Geen Duitscher die het wel meent met zijn vaderland kan een dergelijke actie steunen, maar niettemin hebben de lei ders der actie een wetsontwerp inge diend, waarin elke Duitscher die voor stander is van toenaderingspolitiek, als landverrader wordt 'bestempeld. Het Duit sche volk heeft thans te kiezen tusschen verstand en waanzin. Zij die de herwor ding van Duitschland niet willen 'belem meren zullen aam de actie ten gunste van het referendum niet deelnemen? wie zijn handteekening onder de petitie plaatstt bevordert de verdeeldheid en de knech ting van het Duitsche volk. HEIT ZIONISMB IN PALESTINA. De „Manchester Guardian" heeft een uit voer igen brief ontvangen van professor EÜnStein, waarin hij er op wijst welk een groot werk er in tien jaar tijds door de Joden in Palestina is verricht. Het Zio nisme heeft, zoo 'betoogt prof. Einstein, een dubbelen grondslag. Het ontstond eenerzijds uit het feit van het lijden der Joden. Maar er is nog een dieper motief; het is geworteld in een Joodsehe geeste lijke traditie, welker handhaving en ont wikkeling voor de Joden de reden van be staan zijn van hun instandhouding als ge meenschap. In het opnieuw vestigen van die Joodsehe natie in het oude vaid(erlan'd! van het ras, waar Joodsehe geestelijke waarden opnieuw 2Joiuden kunnen worden ontwikkeld in een Joodsehe atmosfeer, zian de meest-verlichte vertegenwoordi gers van de Joodsehe individualiteit de onmisbare voorbereiding van de weder geboorte van het Tas en het Vrij maken van zijn geestelijke scheppingsgave. Van chauvinisme of heil.'g egoïsme is geen sprake. Ein 'evenmin wénscht het Zionisme iemand in Palestina de rechten te ontne men waarvan hij geniet. De Joden zullen het werk van weder opbouw, dat zij hebben ondernomen, nim mer prijsgeven- Maar het berust in de handen van de mandaatmogend|heid, Ejn- geiand, den voortgang van het werk te bevorderen of to. belemmeren. Prof. Ein stein kan niet igelooven dat de grootste koloniale mogendheid ter wereld te kort ziou schieten als zij voor de taak Wjordt geplaatst haar eenige koloniseerende er varing in dienst te stellen van den weder opbouw van het aloude tehuis van het Volk van den Bijbel. moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, (de handen en het gelaat inwrijven met een weinig Doos 30 cfc Tube 80 et. PUROL ZEPPELIH EN ZONDAGS HEILIGING. Het lil Tan de Tweede Kamer, de heer Heemskerk, heeft aan den minister van waterstaat, de volgende vragen gesteld Is de regeering in de gelegenheid geweest om te veriosken of te doen verzoeken, dat de vlueht van de .Graf Zeppelin" over Nederland niet zon piaats hebben op Zondag, nog wel des oehtends onder kerktijd, waardoor hetgeen een daad Tan oourtoisie jegens Nederland had moeten wezen, is geworden tot een daad Tan onwellevendheid jegens het aanzienlijk deel Tan het volk, dat prijs stelt op Zondagsheiliging en bepaaldelijk op kerkgang? Indien de regeering daartoe in de gelegenheid is geweest, waarom heeft zij daarvan geen gebruik gemaakt of, zoo zij er wel gebruik van heeft gemaakt, waarom heeft dit niet gebaat? DE VERBROKEN RADIO-REDE Op de Tragen Tan het Tweede Kamerlid den heer Wijnkoop inzake de verbreking van de radio-rede Tan een lid der vrijdenkersbe weging op Zondag 29 Sep tember 1929 heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat ambtshalve het uitzenden per radio Tan de rede- Toering na verloop van eenigen tijd verbroken is op grond van de Telegraaf- en Telefoonwet, welke de overheid ver plicht te waken tegen inbreuk door middel van radio-uitzendingen op de veiligheid van den Staat, de openbare orde of de goede zaden. Teneinde dezen plioht te kunnen nakomen, zijn bg de voor de uitzending verleende vergunning voorwaarden gesteld. Daar de uitzending met de voorwaarden in strijd kwam, is zij verbroken. Overigens hadden noch de aanvraag tot vergunning, noch het programma, noch de redevoering zelf tot onderwerp, hetgeen in art. 168 van de Grondwet wordt gewaarborgd: volkomen vrijheid, godsdienstige meeningen te belgden. tweede kamer Zitting van Dinsdag 15 October. De heer Duys (s. dtrekt zijn inter pellatie over de strafzaak Glossen- Nieuwkerk in, omdat bij de juititie- begrooting ruime gelegenheid tot behan deling zal bestaan. De interpellatie-Wijnkoop over het optreden van burgemeester en rijkspolitie bij stakingen wordt niet toegestaan, daar by de begrooting van binnenlandsohe zaken gelegenheid tot bespreking zal be.taan. Ook wordt niet toegestaan, op gelgke gronden, een interpellatie- Wgnkoop over onze verhouding tot Sowjet-Rnsland. De voorzitter deelt mee, dat de Winkelslnitingswet niet op de agenda geplaatst is, daar de Ambtenarenwet geen tijd over zal laten. Aan de orde komt de ambtenarenwet. De heer Boon (libjniobt het ont werp toe, doeh mist daarin het materieel reeht. Het logt zioh daarbij neer, ook omdat de minister een regeling daarvan in het vooruitzicht stelt. Spr, gaat dan de verdiensten van het wetsontwerp na. De toewijding der ambtenaren zal toe nemen naar mate hun rechtszekerheid grooter is, Spr. betreurt dat 13.000 arbeidseontraeters buiten de voorzie ningen dezer wet vallen. De heer J. ter Laan (s. d.) betreurt eveneens dat deze minister geen poging gedaan heeft, om de personen op arbeids- oontract ook van de nieuwe wet te doen profiteeren. De heer Yan Wijnbergen (r.k.) kan zioh geheel vereenigen met het thane voorgestelde wetsontwerp, mitsdemate- rieele regeling der reohtspositie van de ambtenaren in het voornitzieht wordt gesteld. Spr. komt er tegen op, dat de heer Ter Laan den minister verwijt dat hij welbewust 13 k 14 000 personen uitsluit. Immers van uitsluiting is geen sprake; de arbeidseontraeters vinden reoht bij den burgerlijken rechter. De heer Sohokking (e hjuicht de totstandkoming van dit wetsontwerp tee. Spr. ziet het ais een logiseh opgebouwd geheel en er is n.l. geen reden om te meenen, dat telkens behoefte zal zgn aan den rechter. De heer L. de Visser (oomm.) ziet in dit wetsontwerp een poging om de maoht.positie der bezittende klasse te versterken. Hier kan spr. zioh niet mee vereenigen en is dus tégen het ontwerp. ZIERIKZBE. Het Burgerlijk Armbestuur verzoekt ons mede te deelen, dat bet door bemiddeling van dien burgemeester met erkentelijkheid heeft ontvangen het batig saldo van de rekening en verant woording dopr het feestcomité ter gele genheid. van de biurgemeestersfeesten op 17 Sept. j.l., waardoor het in staat g|estjeld wordt de armen nog iets extra's te ver schaffen. Te Domburg overleed Zpndagi pp 61- jarigen leeftijd m<ej. D. B. Charl. Deet- man, Provinciaal huisbezoekster van de Prov. vereeniging tot bestrijding der Tu berculose. In November 1917 werd zij als zoodanig benoemd en heeft z'ij dus 'bijna 12 j,aar in Zeeland gearbeid. In de eerste jaren, toen de verbindingen nog heel slecht waren, er geen autobussen 'beston den, deed zij veel per rijwiel af. Zij trok Van Noord naar Zuid, van Opst naar West, maakte overal propaganda, hield lezin gen, stichtte vereemgingen, leidde zus ters op tot huisbezoeksters. Zij deed alles met veel liefde, enthousiasme, volharding en (geduld. Het is zeker voor een groot deel aan haar arbeid te danken, djat het aantal vereenigingén, die de t.b.c.-'bestrij- ding m hare statuten hebben opgenomen en een huisbezoekster hébben, van 12 tot 46 is gestegpn, De heer P.R. Davidse? vroeger al hier woonachtig, thans opzichter bij de Zuiderzeewerken, is, near „De Zeeuw" verneemt, benoemd tot opzichter bij de havenwerken der gemeente Rotterdam. Vrijdag j.l- heeft de Algemeene Com missie voor verzorging van de feestelijk heden ter gelegenheid van de installatie van den .Burgemeester, haar eindverga- dering gehouden. Uit de besprekingen bleek dat men over de afloop van het feest tevreden kon Zijn, omdat gebleken was, dat werkelijk de geheele stad in feeststemming verkeerde; dat toch moet inderdaad hoofdzaak zijn. Bovendien was er finantieel een gunstig Tesuitaat te 'boe ken, n.l. een overschot van f 53,56 kon worden afgedragen aan den Burgemees ter, die dit bedrag ter hand heeft gesteldl aan het Burgerlijk Armbestuur, voor een extra uitkeering aan de algemeene armen. Bén ander uitvloeisel van deze verga dering Was, dat een commissie ziclh vorm de, die door huisbezoek zal trachten (hendj- teekeningen te verkrijgen, van menschen die zich verbinden om straks electric",teit af te nemen vop(r f 0,30 per K.WJJ., ten einde daardoor aan die door de P.ZJE^M. vereischte garaniie ie kunnen voldoen. OOBTEBLAND. Maandagmiddag was men in de sohunr van J. S. alhier, bezig eenige balken op de gebinten te verleggen. Een der balken slipte met hot ongelukkig gevolg, dat de 20-jarige doohter L. 8. dese op het hoofd kreeg. Dr. Vleugels Sehutter, inmiddels ont boden constateerde hersenschudding. Naar Dinsdag werd vernomen is haar toestand vooruitgaande, zoodat het voor ral, dat zich vrfj ernstig liet aanzien, goed zal afloopen. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Voor do pp 22 October te openen twee de Igewone zitting van de Provinciale staten zijn de volgende voorstellen van Ged. Staten verschenen: BEGROOTING 1930. De begrooting vpor 1930 Wijst in ontv. en mtg. een som) aan van f 5,456,428 met een post onvoorzien ad f 28,014,39. In het begeleidend schrijven wijzen Ged. Staten "er op, dat de instelling van het Provinciaal Wegenfonds, waartoe ia Juli werd besloten, naar hunne meening zeer veel zal bijdragen tot een juist inzicht van hetgeen, althans ten behoeve der we gen, op het gebied van buitengewone ink. en ui tg. voorvalt. Waar de z.g. wegen- lijst vóór 1 (Maart door Ged. Staten moet Zijn opgemaakt, 2Jullen zij in de eerste gewone zitting van 1930 met een wijzi ging van de thans aangeboden begroeting komen, waarin de voor „memorie" uit getrokken posten geraamd worden tot de waarschijnlijk benoodigde bedragen en waarbij dan tevens een ontw erp-begroo- ting voor het Provinciaal Wegenfonds ban worden overgelegd. Wel zijn nu reeds sommen geraamd voor wegen die óf reeds Prov. wegen zijn óf waarvan de Provin cie de verbetering op zich genomen heeft. De kosten dier verbeteringswerken ko men ten laste der Provincie en moeten mitsdien uit de algemeene kas betaald worden, doch de Provincie pntvangt hier in uit de kas van het Prov. wegenfonds de (gebruikelijke bijdrage van ten hoogste 75 o/o. Wat betreft de overige posten der begroeting zouden Ged. Staten hun toe lichting kÜmnen beëindigen, maar zij mee nen de gelegenheid te baat te moeten ne men om de Staten in kennis te stellen met verschillende plannen, die bij hen in voorbereiding zijn en die, ten deele althans, zooal niet onmiddellijk dan tock binnen afzienbaren tijd hun invloed op de Provinciale financiën zullen doen gel den. In de eerste plaats betreffen deze plannen het veer tusschen Vlissingen en Breskens. Het zal de staten bekend zijn, dat het gebruik, dat van dit veer ge maakt wordt, zoowel voor personen, als voor Wagen- en [goederenvervoer steeds toeneemt en dat die toeneming voor een aanzienlijk ideel magi worden toegeschre ven aan het in de vaart brengen van de veerboot „Koningin Wilhelmina". Naar mate deze verbinding ook in het buiten land meer bekendheid zal hébben verkre- gen? mag worden verwacht, dat het ge bruik, dat van het veer en in het bijzon der van bovengenoemd schip, zal worden gemaakt, nog meer zal toenemen en dat zich de behoefte zal doen gevoelen, om de „Koningin Wilhelmina" niet slechts gedurende de zomermaanden en dan nog met onderbrekingen in dienst te hébben, doch om gedurende het ovërgiroote deel van het jaar en onafgebroken een schip van een soortgelijk' type in de vaart te hebben, zoolang de dienst op de Wes- terschelde echter alleen over de „Konin gin Wilhelmina" besch'kt, zal aan die keneefte niet kunnen worden voldaan; gfen enkel schip kan nu eenmaal 365 da gen achtereen varen, het zal op .gezette tijden uit de vaart genomen moeten wor den om te worden nagezien en1 c.q. her steld. Aangezien Ge dep. Staten derhalve de ovci Luiging zijn toegedaan, dat de bouw van een nieuwe veerboot binnen afzienb'areit tijd aan de orde zal moeten worden gesteld, hebben zij de bootcom- miFsie opgedragen na te gaan Welke wij zigingen bij den bouw van een nieuwe bof t in aanmerking genomen moeten wor den, gelet op de ervaringen, opgedaan bij de „Koningin Wilhelmina". Zaj1 ver trouwen, dat dit onderzoek binnen niet al te langen tijd zal zijn afgèloopen en hopen dan spoedig een nader voorstel dienaangaande te kunnen doen. Ook en kele andere beslissingen der staten zijn nog niet in zoodanig stadium van uit voering als Ged. Staten zelf wel zouden wenschen. Zoo ondervindt de .uitvoering van het werk' voor een aanlegplaats te Zierikzee vertraging, omdat het in de bedoeling ligt, daarbij1 gebruik te ma ken van de Prov. ponton, welke thans ln de haven te Vlissingen ligt. Die ponton kan evenwel aldaar niet worden Wegge nomen, voordat de niéuwe haveninrichtin gen ter plaatse in gereedheid Zullen Zijn gekomen. POLDERREGjLEMENTEN. Ged. Staten stellen voor een Wijziging van art. 16 van het Algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zee land, waardoor dit als volgt wordlt ge lezen: ,J>e waterleidingen en uitwate ringsgeulen buitendijks en de kunstwer ken, dienende tot afweer van het polder- water en op kosten van den polder pf' het waterschap onderhouden, mogen niet ge dempt of geslecht, noch in afwaterend vermogen verminderd, noch ook verlaten worden, dan nadat op' het daartoe strek kend besluit van het poldeibestuur de goedkeuring van Ged. Staten is verkregen Voor het Bijzonder reglement op het bestuur van het waterschap Scjhjouwen worden Wijzigingen voorgesteld, Waardoor evenals in W,altheren ook de gebouwde eigendommen dijkgeschot zullen betalen en daarbij is dan ook geregeld dat gebouwd 3 hoofd ingeladen zal mogen kiezen. WIJZIGING REGLEMENT v. POLITIE. Daar in de praktijk moeilijkheden zijn ontstaan over de toepassing van enkele artikelen van het Reglement v,an Ppiitie voor de polders of waterschappen, omdat juiste toepassing buitengewone polderver gaderingen noodig zoiuden kunnen maken, wat extrakosten met zich brengt en om dat Ged. Staten meenen dat vergunnin gen in vele gevallen opk dopr het pol derbestuur kunnen worden verleend, stel len zij' voor in art. 37 van het reglement te lezen, dat onder bevoegd gezag wjordt verstaan het 'bestuur van den polder of het waterschap!, waartoe de polder be hoort en bij calamiteuze waterkeermgen het dijkdhestuur, voor zoover de verbods bepalingen zaken betreffen, welke door het dïjksbestuur worden beheerd, met uit zondering echter waar eene vergunning noodig is tot een handeling in strijd me^ het 'bepaalde in artt. 1, 2, 5, 16, 20 en 30, in welke gevallen de toestemming van Ged. Staten wordt vereischt. In ge vallen, waarin -eene vergunning noodig is tot een handeling in strijd met het be paalde in de art. 21 en 26, voor zoover 'betreft demping, opruiming of verminde ring in afvoerend vermogen van bij den polder of het_ waterschap in onder/houd zijnde waterleidingen en de daarin ge legen kunstwerken, alsmede met het be paalde in art. 32 wordt het besluit on derworpen aan de goedkeuring van Ged. Staten. i CREDIETEN VOOR DE P.Z.EM Voorgesteld wordt aan de P.Z.B.M. voor de Middengroep een nader crediet te verleen en van f 375,000 en de Nfprd- groep, een v<m f 25,000. De f 25,000 voor de noordgroép Zijln be doeld voor overname van bestaande plaat selijke netten enz. OPCENTEN. Voorgesteld wjordt weder de volgende opcenten op de Rijksbelastingen te hef fen: 50 op de grondbelasting en de per- soneele belasting en 20 op de vernDogem^- en de inkomstenbelasting. EfiCHTZAEJÜL Ter openbare terechtzitting van den politierechter te Middelburg van 15 Oot. werden o.mi behandeld dje navolgende za ken en wel tegen J. van der K., 55 j., schipper, wonende te St-Annalanid, verdacht van 'beleediging van den havenmeester J. van Duivendijk', te Zierikzee bij gelegenheid van aanwij zing van liglplaats van schepen in de ha ven van Zierikzee, gepleegd op 30 Aug. 1929. Edséh f 1/5 !b. s. 15 d. h.; uitspraak idem. C. J. K., 29 j., arbeider, wonende te Dreischor, verdacht van wederspannigL heid op 7 Sept. 1929 te Zierikzee, toen d© agent van politie G. de Puijt hem we gens dronkenschap overbracht naar het politiebureau. Eiisch f 15 b. s. 15 d. h.; uitspraak* idem. D. K. de H., echfgenoote van J. T., 36 j., 'zonder berpep, wonende te Kerk'werve, verdacht van mishandeling van Ej. Juin, |op( 7 September 1929 te Ketkwerve. Eisch f 10 b. si 10 d. h.; (uitspraak' idem. Ej. R., echtgenoote van ,M. van F., 49 j., zonder beroep, 'wonende te Zierikzee, verdacht van beleediging van J. Catshoek op 10 Sept. 1929 te Zierikzee. Ejisoh f 10 b. s. 10 d. h.; uitspraak idem. MISHANDELING. Maandag werd voor den politierechter der Bredasche Rechtbank o.m'. behandeld de zaak tegen J. H., veldarbeider te St.- Philipsland, die volgens de dagvaarding in den nacht van 15 op 16 Juni jJ. den veldwachter dier gemeente J. Labruijère, een slag tegen het hoofd had gegeven, toen deze hem wegens dronkenschap in bewaring wilde stellen. In deze zaak werd als getuige charge gehoord genoemden veldwachter, die ver telde hoe het kwam dat hij met ver dachte die volgens hem dronken was, slaags geraakte. Nadat de veldwachter nog verklaard had omtrent de last die verdachte en andere jongelui uit die plaats soms veroorzaakten, werd een 3-tal Igetuigen a décharge op verzoek van ver dachte gehoord. Hun verklaringen kwa men hierop neer dat verdachte toen niet dronken was, en dat de veldwachter zon der reden had geslagen. Nadat vervolgens de veldwachter d|ö

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1