Zierikzeesche Él Nieuwsbode H rjtfELNlIL" uiduitslag ABONNEMENT: Maandag 23 Sept. 1929. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertsntiën. Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. Weergalooze zelfopoffering. Frga per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Tel. No 32. - Poatgiro 137677. 8S(ts JAARQANQ. Ne. 11905 Dir. t J. DE LOOZE. Ult(.-M»etlir H. J. RBSTEV, T«n 18 regel. 60 oto., r»n 4 regel, en daarboven 20 et., per regel. Reclame. 30 ota. p. regel. Bij eontraot belangrijke korting. Iniending op den dag Tan uit- gare vóór 10 ure.j Wij herinneren er H.H. Adverteerders mogmaels aan dat nè 10 ure op den da,g van uitgaaf geen, enkele advertentie meer kan worden aangenomen. Spoedige in zending is dus ^eer gewenscht DE DIRECTEUR. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 Oct. a.s. verschijnende nummers 0 R A T.I S. ZIERIKZEE. In de hedenvoormiddag' gehouden algemeene vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen werd o. ml medegedeeld, dat het geschat van den Oosterenban van Schouwen is vast gesteld op f 5,95 per H.A. De erfpacht van Th. F. Vermeirssen werd wederom onmvorderbaar verklaard. De Tekening van het waterschap over 1928 Wijst in ontvangsten aan f546890,43, in uitgaven f508649,97, sluitend met een goed slot van f38240,46. De rekening1 van 't reser vefonds bedroeg in ontv. f 32474,711/2» in uitgaven f32114,01, goed slot f 360,70V2- De stand van het reservefonds bedroeg in September f 59662,811/2- Besloten werd tot opname van f200.000 tijdelijk kasgeld in 1930. Het Dag. Be stuur werd gemachtigd tot omderhawd- sche aanbesteding van de voor 1930 bfe- noodigde basalt en basaltslag, evenals ge- creosoteerd hout en steenkolen. Het dijk- gesohot voor 1930 werd als vorig jaar vastgesteld. In alle gemeenten van Schou- wen-Duiveland zal de lijst van stemge rechtigden ter visie liggen. Tot vertegenwoordiger van t Water schap in den d'ijkraadi van Burgh en West- land werdj herbenoemd de heer J. Smai- HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Donderdag 19 Sept. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, jhr. L. V. Citters, wordt gelezen een schrijven der Centr. Esperanto-flonünissie, met verzoek in deze gemeente een cursus op te richten voor onderwijs in bovengenoemde wereldtaal. Op voorstel van B. en W'. wordt besloten op dit verzloek niet in te gaan. Ingeko men is een schrijven van het burgerl. armbestuur met de mededeeling, dat door genoemd bestuur voor 1930 wederom een bedrag van f370 beschikbaar is gesteld als tegemoetkoming in de kosten voor onderw. aan onvermogenden; deze schen king wordt in dank aanvaard. De begroo» ting 1930 van het burgerl. armbestuur in ontvang en uitgaaf met f 30583,161/2» wordt an. a. st. goedgekeurd. Een verzoek der betrokken vereeniging om aanvulling der bouwverordening omtrent een ge makkelijke en vlugge loskoppeling van gestald vee bij brand en bepalingen om trent voldoende lucht en licht, wordt voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek der afdeeling Westelijk Schou wen van de vereeniging voor bloembol lencultuur om aanvulling der algemeene politieverordening met het verbod voor het onbeheerd laten losloopen van hon den buiten wegen en voetpaden, wordt na toelichting, door dhr. Bolle mLa. stu gunstig beschikt. Een verzoek van het bestuur der Arbeidsbeurs om voor 1930 bij te dragen in de kosten der Internatior- nale Arbeidsbemiddeling, wordt niet in gewilligd. Daarna wordt behandeld een verzoek van C. Felius om financiëelen steun voor verpleging van een huisgenoo- te in een ziekenhuis. B. en Wi. zijn van meening, dat deze zaak tot de taak van het Armbestuur behoort. De heer Bolle, L I Naar bet Engelsch van U. E. E. POWERS. 20 Op dit oogen'blik verscheen kapitein Challoner, en vroeg beleefd: „Mag ik je ook mijn hulp bieden bij het opstijgen, Helen?" „Neen, dank je. Daar is de igropim vpiar" antwoordde ziji, ijskoud. „Je 'bent er vroeg bij. Ik vrees, dat mr. Jones nog niet op is f Je mioet niet ver geten, dat hij geen jonge verloofde meer is. Hij heeft dit alles al meer dan eens doorgemaakt". Maisie keek den jongen man met een verwijtenden blik aan. „Hoe kunt u toch zuike wreede dingen zeggen?" vroeg zij, onwillekeurig. Hij' haalde de schouders op en keerde zich half-boos tot haar. „U kunt toch niet verwachten, dat ik eerbied koester voor -een -meisje, dat niet eens eerbied heeft voor zichzelf?" zei hij, „en een vrouw' moet zich toch al heel diep gezonken zijn, als zij zich, naar lichaam en ziel verkooptf" Maar dit was het niet. Gekwetste trots was de onmiddellijke aanleiding tot den stap, waartoe zij zoo- roekeLoos was over gegaan. Zij wilde haar eigen leven voor goed bederven, als zij maar de voldoer voorzitter van het burgerl. armbestuur, deelt mede, dat bedoelde patiënte reeds op kosten van het Armbestuur in 't Zie kenhuis te Goes is verpleegd. Mocht ver dere verpleging door den geneesheer noo- dig geacht worden, dan zal na ingeko men verzoek de Armenverzorging onge twijfeld in de Ikostem der verpleging voorzien. Vastgesteld worden de pensi oengrondslagen van -den geneeskundige, dhr. Pilaar, en van wijlen dhr. J. A. vj. Zuijen. De voorzitter deelt mede, dat door bijzondere omstandigheden het nu vol gende punt der agenda (benoeming! van een hoofd der openbare lagere school) dient aangehouden te wo-rden; -de be noeming kan vrij' spoedig tegemoet ge- fcien Worden. De Raad gaat met een en ander actoord. Tot 2en ambtenaar van den burgerl. stand wordt benoemd de gemleente-secTetaris, dhr. L. C. v. di. Vei- de. Na gunstig uitgebracht rapport door de commissie tot nazien der gemeente- begrootingi 1930, bij monde van dhr. J. v. Galen, Wordt deze begrooting, onder eenige op-merkingen van minder belang met 6 stemmen (de heer Braam blijft buiten stemming) in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op f36699,47. Bl en Wi. stellen vo-or een schuimblusch- apparaat „Raedy", ter inhoud vm 9 L. aan te schaffen en dit te doen plaatsen in de vestibule van het gemeentehuis. Dhr. v. Galen zag1 gaarne ook voor de andere openbare gebouwen dergelijke apparaten aangeschaft. B-esloten wordt tot aanschaf fing- van één exemplaar. Dhr. v. Galen vraagt verdere inlichtingen omtrent de berekening der vergoeding- volgens art. 13 der L. O. wet; ook drukt hij de wen- schelijkheid uit ter verbetering- van! den weg -aan het z.g.n. Achterom; ook dhr. B-raam1 acht verbetering gewenscht. De voorzitter geeft voor het eerst© punt de moedige inlichtingen; dhr. Giljamse zegt, dat een opbreken der bestrating ter plaatse Wegens aanschaffing van nieuw materiaal beduidende kosten zoU veroorzaken en onderhoud en vernieu wing der bestrating in de gemeente al reeds vrij1 groote bedragen vergt. Momenteel wordt omtrent deze zaak geen beslissing genomen. De heer Bolle stelt voor in verband met de veiligheid voor het op- en afstapipen bij avond de trottoirbanden aan -enkele straathoeken een witte kleur te geven; zijn voorstel wo-rdt met 3 tegen 4 st verworpen. De heer Blom' stelt voor namens den ge meenteraad adhaesie te betuigen aan het verzoek van den gemeenteraad van Burgh, gericht aan Ged. Staten, om- in vei band met de -uitbreiding van het snelverkeer den Weg van af de kom van B-urgh tot aan den voet der duinen bij Westen schouwen in het provinciale wegenplan te doen opnemen- Hij wijst op den on voldoenden toestand van dezen weg bij' het steeds toenemend verkeer en op "het belang dezer zaak, ook voor de gemeen te Haamstede. Besloten wordt een ad hesiebetuiging in te zenden. Dhr. Goud zwaard bespreekt de beweiding der we gen in deze gemeente en het wegtrap pen der slootkanten door- het vee; hij vraagt of beweiding geoorloofd is. De voorzitter zegt, dat art. 6 der politie verordening het niet veroorlooft en de politie op deze zaak attent zal gemaakt Worden. Daarna sluiting» NIEUWERKERK, Wegens vertrek uit ning had, om1 kapitein Challoner te kun nen bewijzen, dat hiji toch niet in staat was, haar tot liefde jegens hem te bren gen Wat hij zoo overmpedig had ver klaard'. HOOFDSTUK XVI. Kapitein Challoner mocht het dan al anders voorspeld hébben, mr. Jones was tegenwoordig op de afgesproken plaats, eer dat Helen er was. „Miss Ray u?" hijgde hij, daar hij altijd 'buiten adem Wias, of althans meen de te zijn; en nu zeker dubbel van op- gewondenheid, onder den indruk van de omstandigheden. Dit, ja, al kan ik nu ook niet juist zeggen dat het een ver rassing voor mij is, het maakt mij) toch, in ieder geval, heel gelukkig i" „Is het dan geen verrassing voor ,u?" Hij merkte wel, dat Helen's toon zeer spijtig was; dus hijlgde en kuchte hij een beetje, vóór 'hij antwoordde: „Nu, ik had dit misschien ook niet moeten zeggen- Maar de mieest-en zouden je je -geluk benijden. Helenj" „Mijn geluk? Ik kan u niet geheel volgen, mr. Jones i" „Bedoelt u hiermee hu, dat Wij niet verloofd zijn? En het was toch zoo de afspraak, dat, als u -dit paard vandaag reedt, dat ik het dan moest opvatten, dat u mijn aanzoek hadt aangenomen? Op dit oogenblik kwam' Dick aange reden; en, terwijl hij! haar voorbijging, fluisterde hij haar glimlachend in: „Wat een knap paar zijn jullie tochi" Die spotternij werkte beslissend op haar houding jegens mr. Jones. deze gemeente heeft de heer J. den Boer tegen 1 October a.s. ontslag aangevraagd als lid de-r commissie tot wering van schoolverzuim, waarin hij vanaf 1 Jan. 1910 zitting had. landbouw mi VEETKMS ZEEUWECHE LAND'B._MAATSCHAPpIJ. In de jongste vergadering van het da- gielijksch bestuur der Zeeuwsdhe Land- bOuw-Maatschappij is een commissie be noemd, welke het vraagstuk van de -de structie van vleesch zal bestiudeeren. In deze -commissie werden benoemd de hoe ren A. I. Leenfhouts, D. J. Dees, Jac. Welleman, A. H. de Milliano, P- Kooy- man, S. Lako- en li. de W,aardt. BesLotein werd aan de heeren P. J. J. Dekker, ,Wj. de Buck, D. Wi. Lindenbergh, Ir. C. Ste vens, hl. C. v. d. Zande en A. -Salome te verzoeken zitting te nemejn in een com missie ter bestudeering van de werkloos heidsverzekering. Aan het Kon. Nederl. Landbouw-Comité zal worden veracht om het adres van den Bond van vereeni- gingen en stichtingen, bedoeld in art. 6 der Landarbeiderswet in de prov. Gro ningen, om verlaging van den rentevoet, die thans 4 pet. bedraagt, te steunen en verder de geheele uitvoering der wet na der in studie te nemen. Aan den heer A. C. de Oude, die ontslag heeft gevraagd a-ls voorz. -der werktuigeneommissie, zal worden verzocht, op deze aanvraag terug te komen en- aan het hoofdbestuur zal worden voorgesteld aan de commissie 2 leden toe te voegen. Aan de vereeni,ging tot verbetering van het -rundvee zal wor den verzocht om het vraagstuk der tu berculosebestrijding onder het rundvee in een algemeene vergadering te behande len en dan met belanghebbenden zeiven te bespreken, welk systeem -dezen willen toepassen. De kring Schouwen en Diui- veland had bericht -gezonden, dat in de vacature-wijlen J. Wl van Oeveren is be noemd tot lid van het hoofdbestuur, de heer h. C. v. d. Zande te Nieuwerkejrkj Een voorstel tot wijziging van het regle ment op- de kringtentoonstellingen zal aan het hoofdbestuur worden aangek) den. De begrooting 1930 werd in ontwerp vast gesteld; o.m. wordt daarbij voorgesteld om' te 'bedanken als lid van de Nederl. Land'bouw-Handelskamer. Een aanbieding van de afd. micro'biologie van het rijks- landbouwproefstation te Groningen tot 't houden van een filmavond zal worden doorgezonden' aan de kringen. EEN CRISIS IN DE GLASTEELT? Sedert verleden jaar de tomatenteelt minder loonend bleek, althans een be langrijk gedeelte van den tomatenver- bouw, beginnen er in de kringen der vaklieden steeds duidelijker uitgesproken vermoedens te worden gehoord omtrnt een naderende crisis in de glasteelt, aldus schrijft (dr. ir. I.) R(ietsemia), di recteur der R.K. Land- en Tuinbouwschool te Breda, in „De R.K. Boerenstand". En deze vrees voor een crisis is volkomen gegrond. Een crisis zial haast met zeker heid Jcomen. De ongehoord snelle uitbouw van een paar hoofdtakken der glasteelt (tomaten en druiven) heeft toevallige oorzaken ge had, nJ. -dat deze beide gewassen in dfe laatste jaren groote uitvoerprodueten zijn geworden. Europa leerde tomaten kennen, Neder land leerde tomaten telen en druiven ver- „Och, ik ben ook zoo gauw belee- digdj" sprak zij, berouwvol. „Maar ziet u, ik kan mij nog niet zoo gauw* aan passen aan de omstandigheden". „Al goed! al goed kind! We mloeten nu niet 'beginnen met een kibbelpartij, vind je wel?" Het heele gezelschap trok nu op en Helen en haar verloofde volgden op eenigen afstand, heel kalm en alle hin dernissen vermijdend. Eerst tegen -den middag werd de jacht geanimeerd en nu kon Helen toch ook de verzoeking niet langer weerstaan, gaf haar paard de sporen en galopeerde over het veld, zich niet meer bekommerekid om haar verloofde, die haar met d-rpe- vigen blik' nastaarde.- Bij het slot van de jacht was Helen echter niet tegenwoordig; haar paard was over een steen gestruikeld -en dit had haar rit aanmerkelijk' vertraagd. De schemering viel in, en lallen, [die had den deelgenomen aan de jacht, maakten zich gereed tot -den terugtocht en trok ken zich ook haar lot niet verder aan, daar zij' immers wisten, dat Dick Chal loner in haar buurt woonde. Maar zij bedankte er voor, om) zijn gelei-de te aanvaarden. Kalm stak hij' een sigaar op, draaide naar huis, en Helen, trachtte hem van oen afstand te volgen. Hier was echter geen denken aanj Haar paard had een gezwollen voorpoot, met zielfs een bloe dende won-de, die zij zoo goed mogelijk verbond met haar zakdoek. Maar nu...? Nadat Dick eens een paar malen om- zenden, Waarvan het de teelt reeds te voren had -uitgeoefend. i Noch de toeneming van het aantal men- schen in West-Europa, nog hun hoogere welvaart of hoogere levensstandaard, noch de betere vervoermiddelen zijn in staat om1 op den -duur afzet te kunnen bieden voor het gewas van zich zoo reusachtig snel vermenigvuldigende broeierijen. En dat des te minder, omdat één der om standigheden, die gunstig zijn geweest voor de tuinderij hier te lande, n.l. de steeds bijster wordende vervoermiddelen, ook gunstig is voor onze mededingers. Met de tuinderij in Nederland ontwik kelde zich -die in Italië, dat meedoet in den wedloop naar de beste markten. Het is 't oude lied: de Zuiderzon doet de cultuur in -deze streken concurrentie aan, een strijd, die reeds eeuwen aan den gang is, die reeds veel slachtoffers heeft geëischt en nog Wel meer zal eischen. Onze vroegere aardappelenteelt is door de Italianen zóó geknakt, dat het de vraag is, of Zij' ooit weer tot haar ouden luister zal geraken. Nog nieuwer zijn de klachten -over tomaten en druiven. Wiij zullen moeten 'zien op andere Wijze aan den kost te komen. In -de Hollanden is die ooft- en groententeelt bezig plaats te ruimen voor den ver bouw van bloemgewassen, bollen, rozen, snijgroen e. d. Het is mogelijk, dat het dien kant -uitgaat, doch lang niet zeker. Blijvende goede uitkomsten zullen, vol gens dr. Rietsema, alleen te verwachten zijn met zulke gewassen, waarin we niet veel mededingers op de markt ontmoe ten, en dat zijn niet in de eerste plaats tomaten en druiven, doch moeilijk ver voerbaar goed, wintergewassen, voor jaarsgroenten, komkommers, e.d. i I ONDERWIJS. STAVEN 1SSÏÏ. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der O L S te Dnsien (N. Br.), komt voor de Heer J. N. den Hartog, thans onderwijzer met verplicht hoofdaote van de Openbare School, alhi»r. KERKNIEUWS^ Oud-Geref. Gem. Bedankt: Voor Krimipen a. d. IJssel, P. Beekman te Ederveen (G.). LUCHTVAART. POSTVLUCKTEN NEDERLAND—INDIE. Het eerste postvliegtuig is Zondag te 17.55 uur te Batavia aangekomen. Heden (Maandag) wordt de reis voort-gezet naar B-andoeng, waar het te 8 uur 50 arri veerde. Het tweede postvliegtuig is Zon dag 2.25 pl. tijd te Bagdad aangekomen. VLUCHTEN DER „GRAF ZEFjPELIN". De Hamburg-Amerikalijn heeft eenige bijzonderheden- medegedeeld omtrent de toekomstige vluchten der Graf Zeppelin. Op 25 of 26 September zal het luchtschip een vlucht van acht uren over Zwitsersc|.l gebied ondernemen, waaraan 27 passa giers kunnen deelnemen. De p-rijs is be paald op 400 mark. Eenige dagen later zal een tocht van acht uren worden on dernomen over Zuid-Duitsc'hland De der ide tocht gaat 5 otf 6 October over Silezië naar Berlijm Tenslotte onderneemt het luchtschip op 10 Qotober een vludht van 14 uur over Nederland, waaraan 20 pas sagiers tegen R.M. 700 kunnen deelnemen. VOOR DE HUISVROUW. Moeder, laat uw kleintje niet over den grond kruipen- Deze is vuil en stoffig en de kans dat het vallen en zich 'bezeeren zal, is groot. Een lopp-rek, kinderbox, is gekeken had, en tot de ontdekking Was gekomen, dat hij -niet gevolgd werd door Helen, keerde hij terug en vroeg 'beleefd toen hij haar daar Zoo hulpeloos zag staan „Kan ik ook van eenigen dienst zijn?" „In het geheel niet!" antwoordde zij hooghartig. i Dick nam nu enkel nog dien hoed af en gin'g. - Misschien, dat Helen niet verwacht had, d-at hij dit antwoord zoo a lettre zou hebben opgevat; althans, toen jhij weg was, voelde zij zich toch wel (heel on gelukkig, sloeg de handen vopr het ge laat en snikte, Hoe lang zij daar zoo troosteloos aan den weg had gezeten, wist zij zelf niet; maar ineens zag ze -mannen met lan taarns en met een klein ponny-wagentjé bij zich. „Hier! hier ben ik,'» riep zij. „O, is u daar, miss? Wij dachten wel, dat u hier dicht bij zoudt ziijtn. J)at had de jongeheer wel gezegd. Wij ko men van de 'boerderij van Pender, hier vijf mijlen vand-aan". Dus had D-ick haar toefi niet geheel in den stéék gelaten; en, ofschoon ze hem haatte, was ze hem dankbaar voor de wijze, waarop hij1 haar hulp had gezondenl. „Maar dit wagentje kan mij nooit naar T-revenna brengen!" zei ze, terwijl ze in het ponnykarretje stapte. „Dat hoeft ook niet, miss! Als u maar eerst op mijn hoeve is, dan zal het rij tuig u daar komen halen. Kapitein Chal loner heeft zijn orders gegeven en uw paard 2al ook wel een 14 dagen hier moeten blijven", - i li. De /icjaret naar L ieder/- /maak :JH^oniAri i AP.^ voor hen een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een mol tondeken, met een schoon laken 'bedekt.' Verwarm nooit was met terpentijn pp een open vlam of vuur. Wasch niet met benzine in de nabijheid van een vlam of van vuur en zorg voor kachtige lucht- verversching. Overkokende melk kan de gasvlam uitdooven, waardoor een gas ontploffing kan ontstaan. Blijf daarom als ge melk kookt, in de nabijheid Wanneer gij «enig uitslag bij' uw kind waarneemt, laat dit dan direct den dok ter zien. Wat vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen al uitgebreid hébben. De kans bestaat, dat het besmet telijk is voor anderen. Stuuir daarom nooit een kind met uitslag naar school, zonder den dokter om raad gevraagd te hébben. Wanneer gij verkouden zijt, neem u dan l'n acht, zoodat gi] deze lastige kwaal niet op anderen overbrengt. Bedenk, dat zij gevaarlijk kan worden en dit altijd is voor jonge kinderen en ouden van dagen. Hoest en nies niet in het rond, maar houd den zakdoek voor -neus en mond en wanneer gij het onverwacht moet doen, de linkerhand. Wasch uw han den dikwijls. Wasch de aangedane plaatsen met warm fc water en Purolzeep; droog dan voor- I zichtig Af en doe er wat Purol op. Herhaal I dit eiken dag. zoo lang het noodig isjj VAN HEINDE EN VEIL In de buurt van Widin in Bulgarije is een trein in een zwerm sprinkhanen gereden, die zoo dicht was, dat d-e trein tenslotte moest stoppen. Het duurde ge- ruimen tijd voor de zwerm voorbijgetrok ken was en de trein zijn weg vervolgejn kon. Naar uit Mexico wordt gemeld is het Amerikaansche motorsdiip Montgo mery aan de kust van de Mexicaanscfiie provincie Jaliscio vergaan, waarbij 33 pas sagiers zijn ver-dronken. Het schip was in den nacht van Woensdag op Donder dag tijdens een hevigen storm op een klip gestooten en is terstond in de diepte verdwenen. De Berlijnsche politie en justitie hour den zich bezig met den dood van den 32_ jarigen Deenschen onderwijzer Hans H., die 26 Augustus na een operatie in een ziekenhuis te Steglitz is overleden. Bij de operatie vond men in den buik van den patiënt een 14 c.M. lange chirurgi sche schaar, die bij een vroegere operatie te Flensburg moet zijn vergeten. In Zwitserland is een beweging gaande tegen de ridderorden. Een peti tie, die meer dan 75,000 geldige handte»e- kemingen bevat, eischt dat het verbod van de grondwet voor leden van de bondsoverheid en van het leger om -rid derorden en andere onderscheidingen aan te nemen, zal worden uitgébreid tot alle Zwitsersche burgers, op straffe van ver lies van politieke rechten. Sedert enkele dagen wordt het post vliegtuig Toulouse—Casablanca vermist en Toen ze de boerderij bereikt hadden, werd Helen binnengelaten in een gezel lige huiskamer, waar een knappend hout vuur brandde en waar de tafel uitnoor digend stond gedekt voor het theeuurtje. Dick Challoner, die bij haar binnen treden met ide boerin in gesprek was geweest, keerde zich nu tot haar: „Gelukkig kwam ik den groom van mr. Jones tegen en toen heb ik maar de de vrijheid genomen, hem om het rijtuig van zijn meester te zenden. Daar deze waarschijnlijk zelf ook zal meekomen, heb ik je een aangenamen terugrit be zorgd. I i i i Door een heerlijk geurig, kopje thee en versdhe cake Was Helen weer veel verkwikt; >en na nog een oogenb'.ik wach ten,, hoorde zij1 het rijtuig aanrollen. Gelijk Dick had voorspeld, kwam mr, Jones zelf. Hij was erg druk in zijn liefdesbetuigingen, tilde Helen bijna in het rijtuig. Dick zag aan haar gezicht, dat zij een afkeer had van den ouden man, zoo dat hij toch opk weer medelij den met Haar kreeg en op het laatste oogenblik nog vroeg: „Voor m'ij is er toch Zeker ook Wel een plaatsje in het rijtuig? Ik ben, eer lijk gezegd, ook wel wat moe en nu u toch voor het grootste deel dienzelf den weg gaat. Mijn paard kan dan hier, wel zoo lang bij Pender blijven". Vreemd; maar op -dien terugrit kwam Helen nu tot de ontdekking, dat zij Didk Challoner toch liefhad; ondanks zijn uit-< tartende spotternijen-. (Wicrdt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1