drankwet! purol abonnement: Woensdag 8 Mei 1929. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën Bekendmaking. Bekendmaking. BUITENLAND. FEUILLETON. Twse omscfiijnlijSte Huwelijken Uit Stad en Provincie. Sproeten kom an vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten Prfjs per 3 maar don f 1,50, franco per poat f 1,80. Yoor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 eent. Versohijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Poitohèque- en Giron. 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode ran 1—3 regels 60 oti., ran 4 r< gele en daarboren 20 ots. per regel. Reclames 30 oti. p. regel. Bjj eentraot belar gnjke korting. Insending op den dag van uit gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, de op heden van den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw ontvangen circulaire De Min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Gelet op artikel 14 van het Waddenzee- visscherij reglement (Staat-bl. 1915, no. 206) laatstelijk gewijzigd bij K. B. van 15 Jan. 1925 iStaatsbl. No. 14), HEEFT GOEDGEVONDEN te bepalen, dat met wijziging in zoover van de beschikkingen van 1 Febr. 1927, no 277 en 5 April 1928, no. 758, afd. Visscherijen, de onder 3e van eerstgenoemde beschikking geplaatste omschrijving nader zal luiden: „De grenzen van het gesloten gebied wor den gevormd in het Noorden door de lijn, getrokken over den vroegeren dam van Hol- werd naar Ameland; in het Zuiden door de lijn gaande van het kustlicht bij de Ven over de R Z H S.-ton met kegel van het vaar water naar Urk, over het Zwarte baken no. 9 van de Hofstede, over de Zwarte ton no. 2 met afgeknotten kegel van het Vrouwenzand naar den toren van Warns". Zierikzee, den 6 Mei 1929. De Burgemeester van Zierikzee, A. TIMMERMAN Cz., wnd, Burgem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Sec etarie dier gemeente op Donde dag 9 Mei a s. (Hemel vaartsdag, zal gesloten zijn, met uitzonde ring van des middags 12 tot 12V2 Uur, voor het doen van aangiften, den Burgerlijken Stand betreffende. >Zierikzee,b7 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz, wd Burgem, P F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat ter gemeente secretarie ter inzage zgn gelegd, tegen be taling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn gesteld en aan het aanplakbord van het Raadhuis zijn aangeplakt de opgaven, bedoeld in artikel 31 der Drankwet Staatsbi. no. 235 van 19u4). Zierikzee, 7 Mei 1929. Burgem. en Weth. van Zierikzee. A. TIMMERMAN Cz., wd. Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. AANSLAG OP WOLDEMARAS. ToMaandagavond te Kowno, de min.- president v, n L.tauen Woldemaras, in ge zelschap van zijn persoonlijken adjudant, Goedinas, zijn pleegzoon en een dame, mej. Jodinaite, uit zijn auto stapte om in den staatsschouwbiurg een concert bij te wonen, werd op hem een aanslag ge pleegd. In den voortuin van den schouw burg losten drie personen zeven schoten. De adjudant was op slag dood, mej, Jodinaite en de pleegzoon van Woldema ras werden door schoten in den buiik ziwaar gewond'. 1 Wioldenraras ontkwam a Is door een w-onder aan den doqd. Zijn adjudant, die gedood werd, had zich met uitgestrekte armen vóór hem geplaatst, toen de eerste schoten vielen. De kleeren van mevrouw WpidemiEras werden door twee kogels doorboord, doch zij bleef ongedeerd. De toestand van den adjudant van den min. van oorlog is zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. Toen hij getroffen werd riep hij uit: „Ze hebben Po-olsch gespro ken". Het neefje van den minister-presi dent dat dioor drie kogels in den buik en door één kogel aan het been getroffen werd, is met goed gevolg geopereerd. De L Naar bet Engelsch van M. M. FITZGERALD. 14 O, Lance- is in den zevenden hemel! Dat wilde ik juist Alison eens vertegen. Hoe komt dit 23010? vroeg Phil, haar geliefd instrument met veel zorg weg bergend. Ik vond hem juist zoo somber den laatsten keer, dat hij hier was. Maar nu niet, hoor. Hij heeft promotie gemaakt: Duncombe, de eerste klerk van Mr. Pierrott, heeft zijn ontslag genomen! Wat een buitenkansje! Hoe komt dat Zoo? j Hij heeft zoo veel geërfd, dat heirf dit in het vervolg van tijd onafhanke lijk maakt. Nu kan Lance aan trouwen denken. Maar wat zullen Jim en de pude dokter beginnen zonder Jessica? Jim, die kort geleden tot dokter was gepromoveerd, w,?,s de eenige van de jon gens El dir id ige, die thuis wias. Jack was in Nieuw-Zeeland en de beide jongere broers studeeren in het buitenland. Ja. dat wijde ik je nu juist vertellen, Jim wil ook trouwen. Diat is verreweg de verstandigste -oplossing. Dokter Eldridge identiteit van de daders kon tot dusver niet worden vastgesteld; zij zijn ontko men. De politie heeft terstond een -onder zoek ingesteld. De aanslag schijnt zorg vuldig te zijn voorbereid. De daders heb ben ïn elk geval igeweten dat 'het in de bedoeling van Woldemaras lag het Con cert vain Russische kunstenaars in het Stadttheater bij te wpnen. In de vestibule van den schouwburg zijn twee 'hommen -ontdekt, die gelukkig niet ontploften. Het publiek, dat den schouwburg geheel vul de, vernam eerst tijdens de pauze wat gebeurd W-as. Het concert werd niet af gebroken. De gewonden "werden in een kleedkamer gebracht, Waar ze geneeskun dige hulp ontvingen. De minister v-an bin nenlandsche zaken, die eveneens het con cert bijwoonde, leidde het eerste onder zoek en alarmeerde de p-olitie, maar deze was er Dinsdag nog niet in geslaagd het spoor van de daders te ontdekken. ZIERIKZEE. De Minister van Financiën maa-kt blekend', 'dat ten behoeve van 's Rijks schatkist, wegens oVer vorige ja ren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (igewetensgeld) is ontvangen bij den ontvanger der dureó- te belastingen te Brouwershaven f 13,08. Indië, voor velen een lend met hier-** inneringen aan hard werken, hitte, geld verdienen en eenzaamheid. Voor ande- tren het oord. vsn waaruit vrienden en fa milie lang verwachte brieven schrijven. Het land met toekomst, ruimte, nieuw'e mogelijkheden. M-aar ook, voor hoeveel Nederlanders is Indië slechts een vaag begrip Wel is waar is ook hier ver betering te bespeuren en komt Indië meer en meer in het centrum der be langstelling. En tpch, wat weet de op groeiende jeugd, wa,t weet de doorsnee Nederlander eigenlijk weinig van Indië ,af! Alles, wat niet om de een of andere reden zijn toevallige belangstelling heeft, is hem Vrijwel volkomen vreemd. Om! deze ireden is het d,an pok zoo toe te juichen, dat er thans een jpppulair werk is verschenen pver dit, zap. uiterst be langrijke deel van grooter Nederland- Wij bedoelen het Album „Indië", waajr- mede de firma Droste voor den dag is gekomen en dat wordt uitgegeven op een wijze en in een uitvoering, die -ge tuigt van een uiterst serieuze en zorg vuldige voorbereiding. De keuze van het onderwerp- voor dit .album viel op Indië, omdat, zooals wij uit de voorrede ci- teeren: ..Omdat wij hopen, naast propaganda middel, te helpen 'bevorderen, wat ons land zoozeer noodig heeft: de belang stelling in, en de liefde yoor dat andere Nederland, waaraan ons Nederland zop ontzaglijk veel te danken heeft en wat een zoo bij uitstek gunstig veld van werk zaamheid is voor de ondernemende en voortvarende jonge 'mensehen onder -ons". Onder de zeer deskundige leiding van den heer J. C. Lamster, Conservator aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam!, ont stond een boekwerk, dat volkomen vol doet aan de eischen, die men tegenwoor dig aan populaire, doch {napwkeuriga voor lichting mag stellen. De talrijke illustraties in den tekst en de 144 kleine- en 6 gro.ote gekleurde platen werden gereproduceerd van ori- (gineeie teekeningen. Geen enkel onder deel der Oostersche samenleving is er, dat niet pp een onderhoudende wijze in dit leerzame werk wordt behandeld. Dit is nooit geheel weer de oude -geworden, na zijn zware ziekte van verleden winter. Hij voelde zich niet in staat tot het vol ledig waarnemen van zijn drukke prac- tijk. Maar toch is hij nog niet oud genoeg om die geheel aan kant te zetten. Daalr- om hebben JimI en hij een paar weken geleden eens duchtig overlegd; en het eind van de zaak is dat zij zo-uden door gaan, samen de praktijk wiaar te nemen, zo-o-als ze dit n-u al een 'maand' of drie, vier gedaan hebben, totdat de dokter Jim alles overdoet. 1 En Mrs, Jim1 zal da-n zoo lang de plaats van hoofd va-n het huishouden Waarne men, als ik' mij niet vergis. Je zult dus zo-rgen voor Jim en vo-or zijn ouden heer en d-rie broers? Wat zullen Alison en P.aula Hayes daar wel van zeggen? Juist kwam Alis-on binnen en haar ge laat stond ernstiger dan ooit. Ook leek ze verstrooid in de wijze, Waarop ze luisterde naar wat Olive haar te vertellen had en naar het geluk, dat Lance over komen was. Ze gunde het hemi wel, want ze wiaren niet van elkaar vervreemd, die twee, en het deed haar waarachtig ge noegen. ajs het hem wel ging. Tot Olive luidde haar vermaning echter: Heb je het nog wel eens dubbel en d'wiars overdacht kind, eer je het juk van het huwelijk op de schouders neemt. Je kon er wel eens erg spijt van hebben! Alis-on meende dit uit den grond van alles maakt het Album „Indië" tot een bezit, dat door tajloozen buitengewoon gewaardeerd zal worden en dat velen tot het speren der Drosteplaatjes zal inspi- reeren. Wij vertrouwen, dat dit werk zijn weg wel zal vinden naar tal van huis gezinnen en vooral ook naar de scholen en wij brengen de firma, Droste pnze hulde voor het aandurven van een der gelijke degelijke en leerzame reclame. RENESSE. Verg. vsn den gemeenteraad |op 4 Mei. Aanwezig alle Leden, behalve de heer Fasol, wegens ziekte verhinderd. Vootz. dhr. W- H. Scholder, burgemees ter. Ingekomen: gemeentelijke verslagen-, waaronder een verslag tot wering van schoolverzuim1, de rekening der geiten- fokvereen., een verslag van den school arts over 1928. Zonder opmerkingen werd goedgekeurd de rekening der .gezond heidscommissie over 1928. Ingekomen een schrijven van het Comité tot verkeers- ve-rbetering en een schrijven van het ge meentebestuur van Zierikzee, beide in houdende een verzoek om adhaesiebetui- ging aan de ingezonden adressen omtrent vluggere en goedkoopere verbinding met het vaste land. B. en W- stellen voor aan de a.d,ressen adlhaesie te betuigen imet aan- drang op meerdere o verzet-diensten over het veer Zijpe-A.J.-Polder- De heer Hoo- genboom komt ter vergadering. Voorts is ingekomen een schrijven van het Dag. Bestuur van het Watershap Schouwen, in houdende de mededeeling het beschikbaar stellen door het waterschap van f 1(000, ter begrinding van wegen-. Een wekken en binnenwegen zullen ter begrlinding wor den voorgedragen, indien aangelanden daarin i/3 ,der klosten zullen bijdragen. Ge tracht zal worden 'die gemeente Noprd- weile vpor Vp te doen bijdragen in de kosten v-an begrinding van een binnen weg, liggende voor een gedeelte op Re- nesse's grondgebied en voor een ander gedeelte op Noordwelle. Komt verder ter tafel een verzoek van verschillende in gezetenen v-an uit Haamstede, Noordwelle en Renesse pim! openstelling van een in het ongereede geraakten weg (bij de Hal ve Maan), die eertijds een verbinding vormde tusschên den Hoogen zoom en Lagenzoom (Oosterweg). 'Besloten wordt de zaak' nader onder het ppg te zien en de beslissing vooralsnog, -aan te houden-. Ter behandeling komt voor een verzoek van tien heer W. Gilijatm-se ter vergroo ting yan zijn auto-garage tot het ruilen en in eigendom' verkrijgen yam een per ceel gemeentegrond liggende n-aini den Ho-ogenzoom en den Achterweg. Gilijamse geeft pT.m. 17 M2- en krijgt 5 M2. N-i breedvoerige besprekingen, w^aibij' dhr. Verboom wees op mogelijke verkeersbe- lemmeringen daar ter plaatse en de heer Hoogenboom bezwaar opperde tegen ver smalling van den Achterweg, werd' met 3 voolr, 2 tegen en 1 onthouding, besloten het verzoek in te willigen, met dien ver stande -dot de weg zijn oorspronkelijke grootte blijft behouden en dot tot weg neming van den hoek een schutting (haag) zal worden gehouden, waarover adres sant het onderhoud heeft. Voorts is een adres ingekomen van het voorl-oopig bestuur van de pp te richten vereeniginjg voor operaties en zickenhui(s- vbrpilegmg te Noordwelle en omstreken. Het verzoek om garantiestelling door de gemeente in de eventueeie tekorten ge durende de eerste 2 jaren wordt m'-a.st. in zooverre ingewilligd, dat, op voorstel van den heer Steur de bijdrage in de te korten voor deze gemeente berekend wordt percentsgewijze nsiar het aantal aangesloten leden dier gemeente.. Vastge steld wordt het kohier van de honden belasting met 25 aanslagen tot een be drag van f 125. Naar aanleiding van een betreffend schrijven van den Min. van A., H. en N. wordt de verordening op den keuringsdienst van w'aren, gewijzigd. Op verzoek1 wordt eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de bewezen diensten aan mej. E. Bezemer, onderwij zeres alhier. Het vermenigvuldiigingscij- fer van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, haar hart; want, nog ;geen uur geleden had zij opnieuw het bewijs gehad van de on betrouwbaarheid van Beresford. Een paar luitjes uit Frambury, die Mildred en Max beiden van aanzien kenden en ze nu al zoo dikwijls hadden ontmoet, hadden het dan ook als iets vanzelfsprekends aange nomen, dat die een .paar waren. Ditmaal Icon zij het 'haar zusje lang niet zoo goed afnemen, als twee jaar geleden. Waar is Mildred? vroeg zij. Daar komt ze net het hek in, antwoord de Phil. - 1 Het Wias over achten en in het halfduis ter van de kleine zitkamer ontging. Mil- d-rid de onderzoekende blik, dien Alison op haar wierp. Eerst toen Olive en Phil samen den tuin in waren gegaan, vroeg Alison regel- Irecht: Waar ben je geweest, Mildred? Den kant naar Frambury uit. Hoe kan ik je dan niet gezien hebben? Ik ben pas een half-uur geleden vam daar teruggekeerd! We hadden toch ook niet afgesproken da,t wij elkaar zouden tegenkomen, niet- wiaar? 1 Neen; wij niet... Maar had je sprns met een ander een -afspraak gemaakt? Wat bedoel je, Alison? vroeg Mildred met een kleur als vu,ur. Ik geloof, dat je wel degelijk begrijpt wat ik! bedoel. Kijk, mij kwaml ter oore belastingjaar 1929-'30, wordt vastgesteld Op 0,55 (evenals v.j.). Het verslag van den toestand der gemeente zal bij de leden circuleeren. H-et stembureau voor de a.s. verkiezing van leden van de Tweede Ka,- mer, wordt samengesteld. De vergadering gaat over in een geheime zitting. Na her opening wordt aan de orde gesteld: be noeming van een hoofd der school. Op de voordracht staan als no. 1: J. M- de Nooijer, h. d. s- te Oostdijk (gem1. Kr ii- ningen); no. 2: L. J. van den Ende, on derwijzer te Nieuwdorp (gem1. 's-Heer- Arendskerke)no. 3 T. van Es, onder wijzer te Puttershoek. Bij eerste ste-m- ming verwierven de heeren -de Nooijer en 'van Es elk 3 stemmen; bij de tweede; stem ming evenzoo. Bij staking der stemmen besliste nu het lot, dat no. 1 de voor drecht, de heer J. M. de Nooijer tot h- d. s. benoemd is. Staande de vergadering nam de heer M. de Roo Ontslag als Lid van den gemeenteraad. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter m om vraag de vergadering. POORTVLIET. Benoemd tot opzichter der polders op; Goeree en Overflakkee, standplaats Middeihamus, de heer N. M. Steur, waterbouwkundig ambtenaar bij den' polder Poortvliet o.a. het voorjaar, koop tijdig een pot IN EN OM DE KINDERTUINTJE». V. Over smlaak valt niet te twisten, zal men' moeten bedenken bij. het beschou wen van het rotstuintje in den kinder tuin- Immers, men kan zich op 't stand punt stellen, dat een rotstuin een hoekje van een bergstreek moet uitbeelden, met dezelfde plantengroei en gesteente. Wie dergelijke eischen steit, zal den aanfeg in den kindertuin veroopdeelen. Ons doel reikt minder ver, h-l- een gelegenheid scheppen om ojpi oen beperkte ruimte een aantal soorten plantjes te -kunnen kwee ken- Bij de inrichting zijn enkele principes voorop gesteld, waarmee zooveel moge lijk -rekening moest worden gehouden. Het mooiste materiaal is natuursteen van flinke afmetingen. Sintels, aaneen ge kit met cement en voorzien van een kleurtje, kunnen oqk Voldoen. Maar ge metselde potscherven z-ijn onbruikbaar. De steenen worden 2300 geplaatst, dat de vlakke bovenkant naar achteren helt, opdat het regenwater naar de wortels der planten geleid wordt. Om dezelfde reden wordt vermeden, dat de eene steen over den andeTen heen Welft. De verdere plaatsing was vrij wille keurig, als daarbij maar geen regelma tigheid- ontstond. Vlakke leien vormen den overgang. Toch is eenige overeen komst met den natuurlijken rotstuin ver kregen door coniferen Vppr achtergrond te kiezen. -Li De beplanting heeft het eerste jaar wlei- nig te beteekenen. Met zaaibloemen zaj getracht worden het geheel wat te ver levendigen. 1 I Het tijdstip nadert, dat de eerste oogst de sterrekers kan worden binnen gehaald'. Snijdt men de pfantjes niet al te dicht bij- dien grond af, dan groeien ze opnieuw uit. Het toebereiden is al heel eenvoudig. De sterkers wordt ge- wasschen en met 'zöut of peper al naar ellts smaak bij morgen- of avond boterham genuttigd. Niettegenstaande het koude weer komt er in de spinazie wat groei. Tpt nu toe vertoonden de rijtjes groene sprieten; dat Mildred Beresford en jij nog steeds samengezien wordt, heele einden van huis! Wie heeft je dat verteld? Je ontkent het niet? Het is dus waar, Mildred Ja; het is waar, ofschoon ik niet be grijp, wie je dat verteld kan hebben. Dat komt er ook niet op. aan. Ik wilde alleen maar weten: wat denk je, dat het eind is van deze geheime ontmoetingen? W|at neem je alles tpch zwaar op-, Ali son! En je spreekt daar vam geheime ont moetingen? Maar je kunt toch ook niet verwachten, dat Max bij pms aan huis zou komen na de wijze, waa,rop je hem' be handeld hebt? De wijze, waarop ik hem' behandelde? Maar Mildred... Is je sympathie dan ge heel aan den kant van dien mam. Wil je niet gewaarschuwd worden tegen hem? Bedenk, dat hij mij bedrogen heeft. Geeft hij nu voor, dat hij liefde voelt voor je, zooals hij dit ook eens tot mij getuigde? Het is geen voorgeven: hij meent het. Maar Mildred. Hij -misleidt je, kind. Als hij het in ernst -meende, zou hij niet op zoo'n tersluiksc-he wijze je genegenheid trachten te winnen! Hoe kan je nu ver trouwen stellen in een mam, die je achter je rug uitlacht? Beschouw- je je -als met hem verloofd? Dat is geheel onze zaak, Alison! Pardon, het is d-e mijne! Als moeder thans krijgen de brede bladen de over hand. Wanneer het nog eens flinik regent, zal Dok dit gewas volgende week ge sneden kunnen worden. De tijd voor het planten van de Dahlia- knolfen breekt aan. Wie reeds uitgelpo-< pen planten heeft -gleptopt, kan door de vorst v,an vorige weck welpcht teleur stelling ondervinden. De kinderen van het vórige jaar, die hun Dahliaknol in den tuin ter bewaring hebben achtergelaten, kunnen deze a.s. Maandag of Dinsdag op het hun bekende terrein afhalen. Het onkruid tiert welig. Wat nog braak ligt, kan' met den schrepel bewerkt wor den. Er zal nog heel Wat van de jonge han den gevergd' -worden, wil het onkruid hun niet de baas worden. Doorzitt&n bij 1 Wielrijden J BECHTZAKENo Maandag werd voor den Politierechter der Bredasche rechtbank o.m. behandeld de za-ak' tegen B. J. G., zonder 'beroep, wonende te Stavenisse, die in vereemüging met nog een iander persoon een ketting verbroken had, welke met een slot ge sloten was. en hetwelk diende om een hek van een weiland af te sluiten. Toen de ketting kapot was, hebben zij [beiden ook het hek en de palen Waaraan dit hek' bevestigd was uit den grond getrok ken en alles daar ter plaatse tegen den grond gegooid. Toen C. M- de W., lind- bouwer te Tholen, die bedoeld weiland van de schoonvader van verdachte ge pacht had, op 2 April j.l. het voorme/de constateerde, had hij hiervan aangifte ge daan. Verdachte, die verschenen was, be kende in vereeniging met een ander het voormelde gepleegd te hebben, en ver klaarde dat dit met machtiging van zijn schoonvader was gebeurd. Hij verklaarde echter .alleen m-aar den ketting beschadigid te hebben, d-och niet stuk gemaakt. Hier na nam- de Officier V. Justitie zijn requi sitoir en eischte in deze zaak eene geld boete van f 25 s. 25 d. h-, terw'ijl de uit spraak van den politierechter, welke ver volgens plaats voWdfc f 5 s. 5 fd'. h- Ituid-de. HET DRAMA TE GROOTEGAST. De dader van den moord op de 4 veld wachters te Grootegast (Groningen) Y. Wlijkstr.e, is Dinsdagmorgen dooir idie (recht bank' te Groningen veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. Het .psychia trisch onderzoek is afgewezen. Wijkstra heeft tegen dit vonnis hooger beroep aa-ngeteekend. OHDEBinJS. Tot hoofd der o.l. school te Renesse is in de Zaterdag gehouden gemeenteraads vergadering benoemd de heer J. M. de No,oijer} hoofd der school te Oostdijk, ge meente Kruiningen. VERVOLGONDERWIJS. Het district Zeeland van de Mpij. tot Nut van het Algemeen heeft een -algem'. vergadering uitgeschreven, waarop het onderwijzend personeel in het district is uitgenoodigd en waa-r als spreker zal op treden de heer T. v. d- Blink, inspecteur van het l.o. te Lonneke-r, met het onder werp: Het vervolgonderwijs. Deze verga dering wordt 14 dezer te Goes gehouden. EXAMEN VOOR ONDERWIJZER(ES). De minister ven onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het schriftelijk gedeelte van de in het jaar 1929 af te nemen examens ter verkrijging nog leefde, of vader was iemand, die in waarheid zijn plaats a]s hoofd van het gezin vervfulde, don was het iets anders; maar zooals het nu staat, heb je je niet betrouwbaar pf bescheiden genoeg igte- toond om je eigen zaken te kunnen be- heeren! Heeft Max Beresford je ten hu welijk gevraagd? Beschouw je je als zijn verloofde Als ik nu je. antwoordt, wat dan? Dan impet Max Beresford geschreven worden en Imloet er een eind aan worden gemaakt - 1 Er zal geen eind aan worden gemaakt. Je zult niet tusschên ons beiden treden, Alison. Draag je zijn ring,? Neen! Jullie zoudt m!ij immers allen doodgeplaagd hebben, als je m'ij een ring had zien dragen. Hij heeft mij een me- diaiilonnetje gegeven. Waar is dat? Dit moet teruggestuurd worden. Mildred bracht onwillekeurig die hand naar het dunne gouden kettinkje, dat zij om den hals droeg. Dit had zij niet van Max gekregen m-aar zij bezat het ail j aren. Ik zou het je niet geven, ,al had ik het took! Had? Heb je het dan verloren? Neen; daarvoor pas ik er tegoed op. Maar Max heeft het vanavopd meegeno men. J 1 Waarom? Wofl# vervolgd.}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1