Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUITENLAND BINNENLAND. F E U I L L E T ON. Twee omscbijnltjlie Huwelijken! Uit Stad en Provincie. bahooranda bij da ran Maandag 6 Mei 1929, no. 11846 DE RELLETJES IN BjERLIJN. De communistische relletjes in de Ber- lijnsche voorsteden Neu Kötn en Wed ding zijn door 't krachtdadig optreden van de politie onderdrukt. De oprosrige beweging is beperkt ge bleven tot enkeie der arbeiderswijken, waar de communistische invloed blijk baar het grootst is en dan nog rn hoofd zaak tot bepaalde straten. Alie pog'ngen van de communistische leiders om de „beweging" uit te breiden en er nieuwe arbeidersmassa's in te trek ken, zijn vruchteloos gebleven en 't zelfde kan worden gezegd van hun pogingen om tot eetn a'gemeene staking te komen. Het meerendeel van de arbeiders heeft gehoor gegeven aan de waarschuwingen van' 't socialistisch partijbestuur, dat een manifest uitvaardigde, en aan die van de vakverenigingen, welke nadrukkelijk te gen het door de communisten uitgevaar digde stakingsparool opkwamen. Te Berlijn is dan ook van de verlangde staking vrijwel niets terecht gekomen, al geven de communistische raddraaiers hun pogingen dan ook nog niet op Evenmin is er tot dusver in eenigszins belangrijke mate gehoor gegeven aan de pogingen om ook buiten Berlijn onrust te verwek ken. Weliswaar zijn er in enkele groote steden in Hamburg, in Keulen en el ders relletjes voorgekomen, maar daar bij is het dan toch. gebleven en ztejfs jn bet eens zoo gevaarlijke communistische Rijnsch-Westfaalsche industriegebied kon den noch de pogingen om een omvang rijke staking uit te lokken, noch ook die om de arbeiders tot daadwerkelijk verzet op te zweepten, slagen. Intusschen zijn er helaas bij de onge regeldheden te Berjijn tal van slacht offers (23) gevaljen, voor een groot deel, gelijk dat steeds het geval is, onschuldi ger*, die hetzij door jammerlijk toeval, hetzij door onvoorzichtigheid getroffen werden. Zoo werden enkele voorbijgan. gers, zoo werden o.a. drie vrouwen op de balcons harer woningen door ver dwaalde kogeis gedood. Dat dit verbitte ring Wekt in de kringen der slachtoffers is te begrijipen. De rust moge dan al te Berlijn zijn Verzekerd, dat is geschied door met ijzeren.' vuist uitgevoerde maat regelen: de politie is met waarlijk mee- doogenlooze gestrengheid opgetreden. AANSLAG OP DR. BORMS. Zondagmorgen heeft een Vlaamsche Ver hiez'mgs'bijeenkomst in Dfichem vlak' bij Brussel plaats gehad, waar ook dr. Aug. Borms gesproken heeft. Talrijke leden van het Belg. nationale legioen waren uit de hoofdstad komen opzetten om be toogingen te houden tegen den leider der Vlamingen. Na de bijeenkomst kwam het tusschen de Vlaamsche Nationalisten en de Bejg. Nationale jeugd tot een hevig handgemeen, 111 welk verloop ook scho ten vielen, zoo dat de gendarmerie moest ingrijpen» Toen dr. Borms in zijn auto wegreed, werd op hem uit het lokaal, waar de bijeenkomst gehouden was, een schot gelost. De kogel versplinterde de vensterruit van den wagen. Dr. Borms bleef ongedeerd. De dader is nog niet ge arresteerd. VERHOUDING RIJK EN GEMEENTEN. De Tweede Kamer nam Vrijdagmiddag zh.st- het wetsontwerp' tot herziening van de financieel© verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten aan, nadat de heer Van den Tempel een verklaring had af gelegd, motiveerende waarom zijn fractie haar stem aan dit ontwerp niet zou ont houden. Het ontwerp tot regeling van de finan- Naar het Eageisch vtn M. M. FITZGERALD. 13 Abbeymead willen "ze verhuren; niet varkoopetf. Wat is het voor een soort van plaats? O, het is een ruim buitenhuis met een aardige lap grond er bij; en tot nog toe is alles goed onderhouden. Het ligt vlak bij de rivier; dus is er makkelijk gelegen heid tot roeien en visschen'. Je zoudt een' uitstekende huisagent zijn, Zeg Keith! Ten' minste Abbeymead weet je voortreffelijk aan te prijzen! Of' denk je er soms zelf over om er te- gaan wonen O, neen! Op het oogenblik ben ik nog tevreden met mijn (kamers in „Albany'^ Wat moet! nu een man aljeen beginnen met zoofa oud buitenhuis? Maar het is immers volstrekt niet ge zegd, dat je altijd alleen Zult blijven! Tegen' dat mijn dagen van alleen-zijn dan ten einde loopen, is het nog altoos tijd genoeg om naar wat anders uit te kijken'. Maar ik Zal je vertejlen wat mij te binnen viel, toen ik eens goed rond- k«ak MichaelZou het niet iets wezen vopr die vrienden van je, de familie van je zwager, die juist rondzien naar een huis bulteni? ciëele Verhouding van Rijk en gemeenten doet vervaljen de gemeentelijke inkom stenbelasting en de forensenbelasting. De gemeentel, i nkomstenbeiasting wordt vervangen door een directe belasting naar het inkomen, onder den naam „ge meentefondsbelasting", die zal dienen tot stichting en voeding van het gemeente fonds. Dit fonds wordt voorts gevoed dopr de opbrengst van 50 opcenten op de vermogensbelasting en uitkeeringen uit 's Rijks schatkist, wanneer die noodig zijn om het fonds in staat te stellen te voldoen aan de daaraan opgelegde ver plicht mgen. Tot die verplichtingen behoort in de eerste plaats een uitkeering aan de ge meenten (tot een maximum van f 3000) als tegemoetkoming in de jaarwedde van burgemeester en secretaris en dat is veel belangrijker een uitkeering per inwoner, die volgens een zeer gecompli ceerde formule wordt berekend, en die ©enerzijds tot op zekere hoogte wordt gewaarborgd, aan den anderen kant door bepaalde factoren Wordt gelimiteerd. De berekening der uitkeering per in woner wordt elke 5 jaar herzien. De gemeenten pntvangen voorts 75 pCt. der zuivere opbrengst van de hoofdsom der grondbelasting en kunnen heffen op centen op de hoofdsom der grondbelas ting, der gemeentefondsbelasting1, der ver mogensbelasting, der personeel e belasting en „Van andere daarvoor bij de wet vat baar verklaarde belastingen"voorts blijft de vrijheid tot heffing van een zakelijke bedrijfsbelasting, een hondenbelasting, een vermakelijkheidsbelasting, een belasting op de brandassurantie, pp de openbare aankondigingen, op logeergasten en nog eenige dergelijke. De opcenten (op de gemeentefondsbelas ting kunnen progressief zijn Zij kunnen in 'bepaalde gevallen boven de 80 stijgen, tot niet meer echter dan 100. 't Aantal opc'enten pp; de vermogens belasting is hoogstens 50; die mogen niet progressief zijn. De personeele belasting wordt door het Rijk ten behoeve der gemeenten geheven. ZIERIKZEE. De aanmelding van solli citanten Vopr directeur der Waterleiding- Mij. Schouwen—DuiVeland, in ons blad Voorkomende in de nummers van 10 en 12 April j.l. was opengesteld tot en met 1 Mei. De raad van beheer sloot in zijn vergadering van 4 Mei die lijst vajn aan meldingen met Veertig sollicitanten. De raad maakt een voordracht op van drie personen, waaruit de vergadering van aandeelhouders, dat zijn ide Vertegenwoor digers dier zestien' gemeenten, den direc teur benoemen- ZONNEMAIRE. Vrijdag werd hier een afdeeiing -opgericht, van den Landarbei- dersbond met 32 leden. BROUWERSHAVEN. In de laatst ge houden vergadering van den raad dezer gemeente waren, met den burgemeester alle leden aanwezig. Na mededeeling van verschillende ingekomen stukken, worden m.a.st- goedgekeurd, de wijziging der be- grooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1928, de rekening der gsezondheids- commissie over 1928 en de eindrekening der commissie voor den straatweg Zie- (rikzee—Brouwershaven. Aan A. de Feiter Wordt voor het schooljaar 1928-1929 m.a.st. ontheffing verleend voor het te betalen schoolgeld. Mededeeling w-ordt gedaan van e©n ingekomen schrijven van de Di rectie der P.Z.E.M. betreffende de voor waarden voor het leggen van een onder gnondsch laagspanningsnet- De P.Z-E.M. wil de door de gemeente gestelde voor waarde aanvaarden. Uitgezonderd worden de gemeenten Tholen en Zierikzee. Te vens deelen zij mede, dat een onderf- grondsch net voor de straatverlichting f 5500 zal kosten, vermeerderd met f 60 voor iedere lantaarnpaal. B. en W, stejlen voor de eenmaal gestelde voorwaarden te handhaven. De gemeente wil gaarne elee- triciteit maar dan onder dezelfde voor waarden als andere gemeenten i.e. Zierik- De Ronald Oakeieys meen je? Denk je, het voor hen iets gescJhjikt zou wezen,? Maar danl kan ik' er zelf ook wel eens het terrein Verkennen gaan. Zeker, meteen een geschikte gelegen heid oim er je kennis met Miss Munro te hernieuwen. Waarschijnlijk wej. Nu, geluk er mee, man! wenehte Keith Vaughan en drtulkite hartelijk de hand van zijn vriend. Een paar dagen later ging Sir Michael naar Darc'heston en allereerst ging hij Abbeymead eens wat (nader bekijken. Hij was het volkomen eens met Keith Vaughan, dat dit een zeer geschikte Wo ning was en zou er de familie Ronald Oakeley dan ook opmerkzaam op ma- ken- Twee dagen bleef hij daar nog in den omtrek, bracht in den loop van den tweeden dag een officieel bezoek aan zijn sc'hoonizuster en kreeg van haar het adres Vajn die Munlro's, waar hij op een 'koelen Septemberavonjd een bezOek ging brengen, toen hij wisit, dat Alison wel thuis mOest zijn van de bibliotheek. Het was een aardige, kleine woning en een net meisje deed opein en liet hem in de, ontvangkamer. Zonder het te willen, hoorde hij' het geen daarnaast gesproken werd, klaar blijkelijk door Alison en haar Vader, en het Was een pijnlijk onderhoud. De oude heer vroeg zijn dochter om een betrek kelijk kjein bedrag „te leen", een Zestien' pond, en van weerskanten ging het scherp tóe bij die gelegenheid. Hij hoorde Mr. Muniro zeggen zee en Tholen. Dhr. Priem vraagt of ze beter maar niet heel de gemeente kunnen nemen? De heer Ringelbarg noemt de P.Z.E.M. ,een rooversbende" .Dhr. Gast wijst op de gecentraliseerde ligging van Brouwershaven. De voorz. hoopt dat B- en W. in geen geval vergunning zullen ver- leenen tol het plaatsen van palen in de kom der gemeente. Hij spreekt verder den wensoh uit, dat de ingezetenen achter den raad zullen staan, al wordt clan ook door het te nemen besluit electrificatie ;der gemeente uitgesteld. Het voorstel vejn B. en W. wordt hierna m.a.st. aangenomen. Omtrent de kwestie der straatverlichting wordt in verband met het genomen 'be sluit, nog geen beslissing genomen. Nu komt aan de orde de uitbaggering der haven. Een tweetal inschrijvingen is in gekomen, n.l. een van f 4600 en een van f 3950. Deze laatste n.l. van den heer A. Kreaijeveld te Zwijndrecht. B. en W. stel len voor het werk aan den laagsten in schrijver ie gunnen. Deze kan reeds spoe dig met het werk beginnen en zal hoog stens 14 dagen noodig hebben. Tevens stellen B. en W. voor een geldlcening aan te gaan van f 4000, rentende hoog stens 5 «>/o ,?f te lossen in 8 ja-ar. Beide voorstellen, worden m.a.st- aangenomen. Nu van den minister van 0.,K. en W- vrijstelling is ingekomen om een onder wijzer te benoemen buiten de wachtgel ders wordt overgegaan tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, ingaande 1 Mei 1929. M.a.st. wordt benoemd inröj. J. Remeeus thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. In verband 'hiermede vraagt dhr. Verhoeff of het noodzakelijk is dat de onderwijzeres reeds Zondagsavonds naar de gemeente komt? De vooirz. ziet er geen bezwaar in, dat zij des Maandagsmorgens komt, als zij maar zorgt dat zij een half uur voor schooltijd in de school aanwezig is. A/s lid der plaatselijke commissie van toe-' zicht op het leger onderwijs wordt her benoemd dhr. P. de Potter met 4 st- tegen 3 ojp Ühji\ L. de Lange. Hierna vindt de aanwijzing van het stembureau voor de Tweede Kamerverkiezing plaats. De voorzitter zou het als volgt willen zien samengesteld. Vpprz., ambtshalve de bur gemeester; leden dhr. C. W. den Bper en M. Paninekoek; pl.v- leden de overige 'raadsleden. Dhr. Ringelberg gaat daar mede niet ac'coord; hij wil zijn partij er ook in vertegenwoordigd hebben. Als ge volg hiervan worden de leden bij stem ming aangewezen en na eindelopze stem mingen blijkt tenslotte dat de voorgedra gen heeren toch aangewezen Worden. Dhr. Ringelberg stelde zidh els pl.v. lid niet beschikbaar. M.a.st. wordt vastgesteld, dat het percentage gem. ink. belasting -even als vorig jaar li/2 zal zijn, tevens wordt de gem.-begirooting dienst 1928 eenigszins gewijzigd en wordt voorgesteld het ko hier hondenbelasting met een eindbedrag |an f 23850. Een verzoek van C. Janzien, betreffende haven verlichting, wordt in handen gesteld» van B. en W. Op een vraag van dhr. Gast, deelt de voorzitter mede, dat de bestrating 'bij de gesloopte weegbrug, spoedig zal in orde gebracht worden, terwijl op een vraag van dhr. Verhoeff medegedeeld wordt, dat de wa- terieiding-mjpij. beloofd heeft m|et de her- bestrating aan te vangen. Dhr. Ringelberg wijst nogmaals er op dat de pachter vajn Strien nalatig blijft het hout af te hakken en dhr. Priem verzoekt een volgende mlaal het hakhout bij opbod te verkoop en. Hierna sluiting. RECHTZAKEN. VERDUISTERINGEN. Voor de Dordtsche Rechtbank werd be handeld de zaak tegen de 28-jafrige cas- sière en haar 33-jarigen echtgenoot, boek houder, beiden in dienst der Boerenleen bank te Barendrecht. De vrouw werd beschuldigd Op verschil lende tijdstippen in 1926, 1927 en 1928 telkens verschillende bedragen aan geld tot een gezamenlijk bedrag van circ'a 62 duizend gulden, tpebehoorende ,a,an de Boerenleenbank te Barendrecht, zich we derrechtelijk te hebben toegeëigend'. De aanklacht tegen, den man luidde dat hij het geld, door misdrijf verkregen, ten ge- Maar kitn'd, een vader heeft toch het recht.... Niet, om Voortdurend Zijn kinderen om geld lastig te vailiipn, terw'ijl hijzef niets inbrengt en Zij het met zoo veel moeite bij elkaar moeten houden. U moet wel bedenken, vader, dat Wij tegenwoordig maar met Zeer beperkte middelen moe ten r ondikiomen. Wiens schuld dit is, zul len w'ij Ln het middien laten.... Vol 'beieedigde waardigheid trad Ali son het vertrek daarnaast binnen en toen Zij daar een bezoeker zag, schrikte Zij wel eenigszins: Sir Michael Hayes! Dit is een verras sing! Men heeft mij niet gewaarschuwd dat u hier was. U heeft toch niet lang hoeven wachten? O, neen, een oogenblik maar! En haar toen eenigen tijd onderzoekende aankij kend, zei hij bezorgd: Wat ziet. u er slecht uit! U 'werkt zich er ondier! Och, als de mannen niet voldoende wer ken, dan moeten de vrouwen het maar doen! kilonk het bitter. U heeft sinds verleden winter een groot Verlies geleden. Was u dit maar bespaard gebleven! Och, wij hebben aljen ons pakje te dragen, nietwaar? Ja, maar soms kunnen wij het elkaaT verlichten1, door- het samen te dragen. Vindt u niieit 'dat degenen, die 't meeste recht hebben het pakje mee te dragen, dit som» nog veel Zwaarder maken. Dit heeft de ervaring mij tenminste geleerd. U heeft eenmaal een wat droeve erva- schenke heeft aangenomen of uit winst bejag heeft vervoerd. De eisch was tegen den boekhouder drie jaar zonder, en tegen Zijn vrouw één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. DE MOORD TE WATER|LANDKERKJE. Voor het Gerechtshof te Den Haag zal 15 Mei a.s. in hpoger beroep worden be- handeid de zaak tegen den 28-ja,rigen ar beider uit Waterlandkerkje, die op 18 December een meisje met een scheermes den hals afsneed en deswege doos de rechtbank te Middelburg werd veroor deeld tot 12 jaar gev.str. POST EN TELEftRAPHIE. Benoemd tot commies der posterijen en telegrafie en telefonie, de commies-titu lair A. van der Voo te Zierikzèe, post- en telegraafkantoor. LUCHTPOST PER „GRAF ZEPPELIN". Met het luchtschip „Graf Zeppelin", dat vermoedelijk tusschen 10 en 15 Meia.s. voor een vliegtocht van Friedcichshafen naar Lakehurst (Ver. Staten) zal vertrek ken, zal luchtmail w(orden verzonden, waarin ook uit Nederland afkomstige, niet ^angeteekende brieven en briefkaarten voor de Ver. Staten en verder geleigen landen kunnen worden opgenomen. Het vertrek uit Amerika i;s 4 a 6 jdfagen later gesteld. Voor verzending met de lucht mail is boven het gewone port een lucht recht verschuldigd van f 1,15 voor een briefkaart en f 2,25 vpor een brief. Voo? een brief is jals hoogste gewicht 20 gr. toegestaan. Het luchtrecht moet worden voldaan met gewone Nederl. frankeerze gels. De stukken moeten, behalve van een luchtpost-etiket, bovendien voorzien zijn van het opschrift „mit Luftschiff L.Z. 127 nach Amerika" en met den volledigen naam en het adres van den afzender. Te Friedrichsh,efen zullen de stukken van een afdruk van een bijzonder stem pel: „Luftshiff Graf Zeppelin I, Amerika- fahrt 1929" worden voorzien. KERKNIEUWS. Ned- Herv. Kerk. Bedankt: Vopr St.-Annalaind, A. J. Wes- tra Hoëkisema te Zegveld. PROPAGANDA VOOR KERKBEZOEK. In Engeland heeft men in de maand April eieai' Zondag gewijld aan de (propa ganda voor beter kerkbezoek. Men hield een Come-to^the-Churcbl- Camp aign" een Kom-tnaar-de-Keirk Veldtocht). Daar aap Werd dopr meer dan 4000 Gemeenten deel genomen, die tot onderscheiden Kerken en Belijdenissen behoorden. De gods dienstoefeningen, die op groot© schjaal door strooibiljetten enz. bekend Wfliren gemjaakt, begonnen allen met hetzelfde lied, wöarin de Zondag als een dag van rust, Van licht en blijdschap werd bezon gen. Dseze „veldtocht" .ging uit van de Vereenigiing tot het Vieren van den dag des Heeren. LUCHTVAART. MET DE K.L.M- NAAR ZWITSERLAND. Heden (Maandag) 6 Mei zal de K.L.M- haar sneiverhind'mg op Zwitserland her openen. Deze verbinding is van igroiot ge mak voor den toerist, die op geriefelijke en snelle wijze van Nederland naar het Alpenland wil reizen. De dienstregeling is zoodanig opgesteld, dat de luchtreizi gers a]le voornaamste plaatsen van Zwit serland op denzelfden dag kunnen berei ken, hetzij met de uitnemend georgani seerde vliegdiensten van de Balair, en de „Ad Adstra", hetzij door middel van trein- aansluitingen te Bazel, en te Züirich. VERSCHILLENDEBERICHTEN. wondde. Die dader werd ten slotte over mand en de vrouw werd in zorgwekken der toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Die vrouw leefde gescheiden van haar man en had connecties met B. aan geknoopt. Ondanks haar belofte om met B. naar Enschede te vertrekken, had Zij van het perron willen wegsluipen. De dader is aan de justitie overgeleverd. Mocrda.mslag, Vrijdagavond werd het statiën te Deventer in rep en roer ge bracht doordat een jongeman, J. W. B., een; vrouw achterna» zat. Die vrouw vlucht te van het perron het kaartjesbureau bin nen en daar volgde tot ontsteltenis van 't spoorwegpersoneel, een hevig gevecht, waarbij B. de vrouw, W. G. H. genaamd, met een mes aan hals en armen ver- KUN8TEN EN WETENSCHAPPEN. EDISON'S OPVOLGER. Natuurlijk is Edispn een origineel man, en men behoeft dus niet verbaasd te zijn over het feit dat hij een oplossing voor bereidt van de quaestïe, w'fe hem in de Ver. Staten als „uitvinder" zal opvolgen. Hij zal dien opvolger nog dezen zomer aanwijzen. De gouverneurs van de 48_ sta ten der Unie, en een der commissarissen die het federale district Oolumbië (waar in de stad Washington is gelegen) bestu- 'ren, zullen elk een cendidaat-uitvinder aanwijzen. Dat zijn er dus 49. Die jongelui wprden uitgenoodigd om zich aan te mel den in het laboratorium van Edison, waar deze hun een soojrt examentje zal afnemen. Degene, die het best voldoet, wo-fdt den door Edison in de gelegenheid gesteld 4 jaar aan de een of andere technische in stelling te gaan studeeren. INGEZONDEN STUKKEN» (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Burgh, 27 April- M. d* R> In het verslag van de sppedeischende vergadering van den gemeenteraad al hier, op Woensdag 24 April j.l. komt o.m. het volgende voor: Daarna geeft de voorzitter verslag van hetgeen gedaan is in verband mei woning verschaffing vpor J. v. d. Have; de bemoeiingen van Bv en W. in deze worden door den Raad goed gekeurd. Waar zoodoende dus de onware indruk wordt gewekt, dat alle gemeenteraads leden zonder onderscheid van richting het eens 'wftren is het noodig 't geval uiteen te zetten. i I In het kort komt het op het volgende neer: Een zekere J. van der Have met zijn gezin, welke arbeider tijdelijk invalide is verklaard, is reeds meer dan een jaar ondersteund door de Diaconie der Geref. Gemeente te Haamstede. Als inwoner der gemeente Burgh is deze persoon dus aangewezen op ondersteu ning van hier; drie maanden geleden is hem reeds zijn woning opgezegd, en nu moest daarin voorzien worden. B. en W. hebben getracht van particulie ren een woning te huren, doch zonder succes; de z-ak is ook geheel verkeerd rangevat. Br is wel een armenwoning, doch deze is verhuurd en met drie maanden opzeg ging pas beschikbaar. Door talmen en nog eens talmen is de tijd verloopen en nu zal deze zieke man met zijn gezin in de ziekenbarak gestopt worden. Daar tegen, mijnh. de redacteur, is door mij ten sterkste geprotesteerd, en ver klaard dat ik er niet mede instemde, in tegendeel. Ieder oogenblik ken een ge vel als dit zich voordoen; dus zoowel een armethwOning als de ziekenbarak behoo- ren beschikbaar te blijven. De laatste is zelfs gemeenschappelijk bezit met de ge meente Haamstede. Al heeft het Armbestuur tien woningen; als ze alle verhuurd worden aan niet-arm- lestigen, kunnen de behoeftigen nog niet geholpen worden. Naar mijn opvatting is dit een zeer af keurenswaardige wijze van behartiging, der belangen van armlastige, zieke arbei ders en hunne gezinnen. Bovengenoemde handelingen van den gemeenteraad wekken in breeden kring in onze gemeente verontwaardiging en het was dus ten zeerste noodzakelijk, dat mijne opvatting in dezen eens bekend kon worden gemaakt; niet het minst voor den belengheb'bende en zijn gezin zelf. U, mijnheer de redacteur, dankend, J. KLOET. ring opgedaan. Maar laat u dit niet ver- leidein om alles van denzelfden kant op te vatten. Dat is toch anders niet meer, dan na tuurlijk. 1 Ja, ik geloof wei, dat het de gedrags lijn is, die door verreweg de moesten gevolgd wordt, maar daarom is het nog niet verstandig. Alison en hij raakte Zoo even de teere, blanke hand aan, die op den arm van den stoel rustte. Nu je zoo in opstand bent met je lot, met je m'edemeinschen, ja, met jezelve, naar ik vermoed, laat ik je nu mogen: helpen? Hoe zoudt u mij nu kunnen helpen? Door je te behoeden vlo.or nieuwe Zor gen,... door je van de kille schaduw in den warmen zonneschijn te brengen. Geef mij het recht, je lief te hebben; je te bewijzen, dat een man ook trouw kan zijn aan zijn gelofte. Alison, ik heb je zoo innig lief. Laat mij toch het leven zJonnig en gelukkig voor je mogen ma ken! Zij voelde, dat het oprecht gemeend was en in een ondeelbaar oogenblik had Ze zich bijna laten overhalen om op die wijze te (ojntkomen aan tallooze moei lijkheden, waarmee haar weg bezet was. Waarom ook eigenlijk niet?.... Maar toch was ze niet overtuigd of ze dien man genoegzaam liefhad, hem genoeg vertrouwde om haar geluk in zijn hand te leggen. Neen, niets ging haar toch boven onafhankelijkheidDat Was Verreweg het verkieslijkste igoed. En zoo kWam het, dat Sir Michael andermaal werd afgewezen, dat Alison haar eigen pakje bleef dragen, dat het leven nog een jaar lang op' dezelfde wijze bleef doorgaan voor. de bewoners Van het kleine villatje, even buiten Dar- cbestom. Hoofdstuk XIII. Waar is Alison, meisjes? vroeg Olive, toen zij op een zonnigen zomeravond het vertrek binnentrad, waar de zusjes ge woonlijk zaten- Ze zag er heerlijk frisch en opgewekt uit. Phil was juist aan het viooi-studeeren geweest, maar legde nu haar instrument even terzijde, terwijl Ze het zusje be groette met een: Neen, Alison is nog niet thuis. Ik ben de eenige van de familie, die op het oogenblik present is- En Mildred dan? Ik w'eet niet. Ik zag haar zoo even den weg op gaan. Misschien is zij naar jou tpe. Neen, want dan zou ik haar wel tegen gekomen zijn, nietwaar? Nu, in ieder gcvjal zuilen ze beiden wel g|auw verschijnen. Zoowel Mildred als Alison LuCilla heeft ge'jukkig haar uitgaansavond- Maar wlaarom blijf je niet? Ik kan onmogelijk. Jim köimt van avond bij ons eten, en Jessica. Ja; dan begrijp ik het wel! Maar Lance, hoe maakt die» het? Ik heb' hem een week lang niet gezien. (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 5