abonnement: Woensdag 24 April 1929. zier!kzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën BTE RICHT. GEMEENTEVERSLAG. buitenlan d. feuilleton. Twee onwaarschijnlijke Huwelijken binnenland. Uit Stad en Provincie. Schoonmaak pet 3 Baanden f 1,50, haneo per poat f 1,80. Yoot het baitenland per jeer t 10,— Afaonderlgke nommeri 5 cent. Veraohijnt Mnd., Wnad. ell Vrgd. Foatohèque- en Giron. 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode 85sta JAARQANQ. - No. 11841. Dlr k J. DE LOOZE. Uitt.-IMictiir H. J. KOSTER. 1 3 regel. 10 ota., TM t regeli en daarboven 20 ota. pel tegel. Reolamea 30 eta. p. regel. Bjj eontraot belangrjjke korting. Intending op den dag van nil- gave vóór 10 ore. uiterlijk 10 uur op dan dig uitgeef Het Bureau van dit Blad, hoek Schuit haven, is eiken werkdag geopend van des vpormiddags 9 tot des avonds 5 ure ('s Zaterdags van 9—4 ure) tot het aan nemen van advertentiën en abonnemen ten en het doen van betalingen daarvoor. Het adverteerend publiek wordt opmerk zaam gemaakt pp het voordeel gelegen in het plaatsen van advertentiën bijl con tract van' 250, 500, 1000, 3000 of 10.000 regels, binnen het jaar te verbruiken. Het tarief hiervoor is aan 't Bureau verkrijgbaar, en wordt ook op verzoek aan buiten de stad wpnenden gezonden. De Directeur: A. J. DE LOOZEx BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziibikzii maken bekend, dat het Verslag omtrent den toestand der gemeente over het jaar 1928. van heden af, ter Gem -Secretarie, tegen betaling der kosten verkiygbaar i«. Zibbekzke, den 23 April 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMA.N Czwnd, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Zou maken de verschillende standpunten nader tpt elkaar te brengen. i De verklaring van Gibson, die geheel onverwacht kwam en begrijlpelijkerwiijze gnoote beroering heeft gewekt, is ge ïnspireerd door een bezoek, dat de Ame~ rikaansche gedelegeerde aan president Hoover heeft gebracht. Bijzonder hoop- vpl is, dat Gibson voorstelde, de oude methode, gebaseerd op wantrouwen en vrees vpor een nieuwen oorlog, over boord te werpen en thans een overeen komst te sluiten, gegrond op het gezond verstand en de gedachte, dat de staten voortaan vrienden zullen zijn en hun ge schillen' op vreedzamen weg uit de we reld zullen helpen. Zelfs wanneer het oorlogsgevaar bestaanbaar wordt geoor deeld, is het hi' de pogen der Amerikaan- sche delegatie mogelijk voortaan een veel lager niveau voor de relatieve grootte der oorlogsvloten aan te nemen. Het al gemeen doel der V.S. is een groote hoe veelheid menschen vrijt te maken voor productieve doeleinden en het den staten mogelijk te maken, belangrijke bedragen Op hun militaire uitgaven te bezuinigen. AMERIKA EN DE ONTWAPENING. In d© voorbereidende ontwapeningscom missie heeft de Amerikaansdhe gedele geerde Gibson een bijzonder belangrijke verklaring afgelegd over de houding der V.S. ten opzichte van het ontwapenings- vraagstuk in het algemeen en de ontwa pening ter zee in het bijzonder. De bedoeling dezer verklaring, die van zeer verstrekkenden aard is, is een nieu wen impuls te geven aan de sinds 1927 sluimerende werkzaamheden inzake de ontwapening ter zee. Aanleiding hiertoe vpnd de Amerikaansche delegatie in die totstandkoming van het Kellogg-Pact, dat het vplgens de V. S. mogelijk maakt, dat de zeemachten het niveau barer bewa peningen aanzienlijk verlagen. De V. zijn hiertoe bereid, mits de overige zee mogendheden, die het verdrag van Was hington hebben geteékend, 't zelfde doen. Hpewel de V.S. vasthouden aan de methode der beperking van alle catego rieën van schepen, daf de Amerikaan sche gedelegeerde te kennen, dat Zijtn re- geering genegen is het voorstel, dat de Fransche delegatie tijdens de derde zit ting der commissie heeft gedaan, als uit gangspunt van nieuwe besprekingen te nemen. Deze methode komt neer op een combinatie van het beginsel van de be perking der vloten op grond van de glo bale tonnenmaat en die, welke uitgaat van de beperking van de verschillende categorieën schepen. De verschillende klassen, schepen in het ont wapeningisplan zpuden dan behouden blijven, maar de V.S schijnen nu genegen zekere cionees- cies aan- het Fransche standpunt te doen, die het mogelijk zouden maken, dat een staat meer tonnenmaat vatn een bepaalde categorie in stand houdt, mits dat een evenredige beperking meebrengt van de overige categorieën. Dit sluit echter in de pogen der Amerikaansche delegatie geen andere methode uit, die 't mogelijk k Naar het Kngeisch tm M. li. FIT1GERALD. 9 J,a ma/ar dat is ook juist 'het verkeerde. Men moet liever vooruit zien en denken a-an het geluk, dat nog komen kan, of men moet meer den blik richten iop het tegenwoordige dat toch ook nog altijd zoo kw-aact niet hoeft te zijn! Jawel; maar als oat tegeTiwoordigie nu toch zoo airoef is. dat er altijd een oonkere schaduw over hangt. Hoe dan? Uit dit gezegde leid ik af, dat het zien yam al dat nieuws om} u [heen u toch niet cie vergetelheid heeft gebracht, die u zodht. Hoe komt u er toe ciat een dergelijke beweegreden m-ij buitenslands gedreven zou hebben. Wie heeft u iets van mijn geschiedenis verteld? Heeft u Paula n^r bijzonderheden gevraagd? Adht u dit waaTschijnli]k vroeg hij, haar koelen blik kalm doorstaand. Denkt u, dat ik mij tot een derde zou wenden om inlichtingen te vragen, die u zelve niet wenscht te geven. Aiisoin haalde de schouders op. Ik weet niet. Mannen houaen er soms zulke eigenaardige begrippen van eer pip na-. Ze achten soms iets noodgewoon en natuurlijk wat wij in een heel ander licht zjouaem beschouwen. U heeft uw les goed geleerd, zei hij met pijnlijken glimlach. W.at bedoelt u daarmee? DE BRUSSELSCH^FALSIFICATIE. Een correspondent van het Alg. Han delsblad, die eenige keeren uit Brussel zijn blad over de docbmenten-zaak heeft ingelicht, de heep G. Nypels, schrijft thans opinieuw uitvoerig over de Brusselsche falsificatie. Hij wijst er op, dat het Bel gische pers weer over „onze liohtgeloo- vigheid" begint, en dat het nppdig is, dat eens vioor goed aan deze fabel een einde komt. Hij verwacht dit alleen van een ernstig" onderzoek met openbaar making van het resultaat, wiaiarop op nieuw en met klem door onze regeering behoort te worden aangedrongen. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE). Blijkens de Memorie van! Antwoord op het V.V. over het wetsontwerp tot Wijzi ging van de begrpotjng! voor het Zuider- zeefpnds van 1928, is het niet doenlijk, thans een volledige raming van de kosten Van 't geheeie dTpogleggingspIan te geven. Blijkens een benaderende berekening zal de gezamenlijke uitgaaf ten slotte her dragen. 495 millioen gulden, welk bedrag npg f 15 millioen blijft beneden de ge raamde waar de vajn f 510 imillipien van de drooggemaakte gronden. Naar de minister verder betoogt, be hoeft er geen vrees te bestaan, dat die indijking en de drpogmkaing van de Zui derzee in financiëelen zin pp een dé- bacie zpuden uittoepen. SCHUTTEVAER TERUGGEKEERD. Dinsdagavond is het stoomschip Nieuw Amsterdam van de Holland Amerikalijn met den heer Sdhuttevaer, zijn reismak ker L. van der Laan en de reddings boot Sdhuttevaer aan 'boord voor de Wil- hel'minakade te Rotterdam aangekomen. DE KAMERVERKIEZINGEN. Voor de Staatkundig Geref. Partij zul len voor de Tweede Kamer de volgende oandidaten worden gesteld: 1. Ds. G. H, Kersten, Rotterdam; 2. ds. P. Zandt, Delft 3. ir. C. N. vam Dis, Rotterdam; 6. E. Kuyk, .Amsterdam'; 5. A. Ji. Kersten, Rot terdam; 6. J. W. van Houdtv Herkingen; 7. D- Kodde, Zouteiande; 8. ds. A. van der Kooy, Kampen; 9. D- van Leeuwen, Alphen a. d- Rijn; 10. C. B. van Woor den, Akkrum11. A. Hpogendijk, Zeist; 12. B- J. van Putten, Kampen; 13. W. v. d. Vate, Rhehen. Ik 'bedoel, dat ik u niet graag zoo hoor spreken. Dergelijke bijtende sarcasmen, als u daar z/oo even uitte, zijn mij nog een bewijs dat hetgeen ik' van u vreesde, reeds heeft plaats gehad. Wiat u voor mij vreesde? Ja. Herinnert u zich niet meer mijn waarschuwing in Tunis? Ze was u toen niet welkom en u heeft ze ook in den wind geslagen naar ik' merk, wlant u heeft Paula's hard oordeel over ons man nen in het algemeen overgenomen en dit heeft een noodlottigen invloed op' u'w karakter. U schijnt zich dan al sterk te interes seeren voor de vorming van mijn ka rakter! Wil als verontschuldiging aanvaarden mijn 'belangstelling in uw' pepsoon. Van. daar, dat ik getracht heb, pp te vangen van uw geschiedenis, wat ik spmis eens mocht op maken uit een tos-daarheen ge worpen gezegde of opmerking. Misschien dat ik ook wel eens tot een foutieve op vatting 'ben gekomen, maar de hoofd zaak was toch zeker wel juist. Ik vind, dat uw1 belangstelling in mijn zaïken ©enigszins...., ongevraagd is! Dat weet ik, antwoordde hij nederig, Maar, als een man een vrouw liefheeft.., Sir Michael! Alison richtte zich in al haar fierheid op en uit den blik, dien zij hem nu toe wierp begreep hij', dat hij te gauw ge sproken hód. Maar hij was niet meer in de gelegenheid, iets toe te voegen aan het eenmaal gezegde; Want de overige ledeA van het gezelschap voegden zich5 nu weer bij hen, druk pratende en lachen de. e-n te midden van die allen was Paula Hayes de drukste. Juist lachte zij- Ik wilde hier op dit plekje een kost school voor jongedames oprichten. ZIER1KZEE. Wie belang stelt in de ge- schiedenis van ons land en deze geschie denis één harer tijdperken of feiten be studeert vindt in de heraldiek een schat va® emblemen, waarin de historie als het ware is vastgelegd en die een rijke bron van studie-m'ateriaal vormen. Daar het gebrek aian kennis en 'belangstelling voor de heraldiek bij het Nederlandsche Volk, voornamelijk zijn oorzaak vindt in het ge mis aan goede populaire werken op dit gebied, besloot de Koffie Hag Maatschap pij te Amsterdam, de bestaande gegevens op dit gebied te verzamelen en door mid del van haar producten-distributie binnen 't bereik van het publiek te brengen. Al dus ontstond 'het verzamelwerk' „De Ne- derlamdsclhe Gemeentewapens". Samenge steld ®aar authentieke gegevens, getee kend en beschreven door den heer S. G. v- d. Laajrs, bevat dit verzamelwerk thans totaal 1026 wapens der Nederland- sche Provincies en gemeenten en vian onze overzeesche gewesten. Door vermel ding zoo mogelijk van geschiedkundige bijzonderheden 'betreffende den oorsprong dier wapens de artistieke uitvoering en de heraldisch juiste weergave, voldoet deze verzameling volkomen aan het be oogde doel. SEROOSKERKE. Vrijdag 19 April ver gaderde de raad dezer gemeente, phder voorzitterschap van den Burgemeester. Onder de ingekomen stukken kwamen o.ai. voor: le. prijsopgaaf van de te plaat sen betOihpiailen met draad, die de 'be staande Scheiding der gronden van het dorpsterrein en dat der Ned. Heirv. Kerk alhier 'zullen 'moeten vervangen^ in ver band) met de 'beplanting van het terrein rondi dé kerk. Deze afheining heeft de gemeente voor haar rekening genomen, met dien verstainde, dat de diacjonie der bovengenoemde kerkelijke gemeente f 20 in de kosten zal bijdragen. 2e. Verslag van den schoolarts (dr. W,- H. Verduijn den Boer te Renesse) over 1928; 3e. Be richt van het Waterschap Schouwen ciat ae gemeente-aschbak mag wpirden ge plaatst op oen zijkantweg achter het erf van ahr. Prince, tegen betaling Van, f 0.10 per jaar; 4e. Van datzelfde waterschap dat onder de gewone voorwaarden weer gelden worden beschikbaar gesteld voor het verharden van wegen met igirint. In aanmerking komen in deze gemeente hier voor nog gedeelten van Hoosjesweg en Krod'sweg. Belanghebbenden zullen op dit aanbod 'van Schouwen worden opmerk zaam gemaakt, terwijl de raad in begin sel besluit ook zijn 'medewerking te ver- leenen. Vastgesteld wordt, na een enkele opmerking 'de rekening van het Burger lijk Arrmbestuur over 1928 in ontv. be dragende f 2001.325, in uitg.. f 586,465, alzoO' een goed slot van f 1414,86. Opge maakt wordt 'het verslag van de ver strekte sehoolvoeding over 1928, wlaarbij geconstateerd wordt, dat daarmede het getrouwe schoolbezoek ten zeerste wordt 'bevorderd. In de begrooting 1928 'wordt speciaal door de verstrekte gelden voor 'het waterleidingbedrijf' en te verrekenen rent© van reeds opgenomten igelden, wij ziging gebracht, evenals in 'die van het havenbedrijf over 1928; tengevolge van de 'meerdere ontvangsten is de belooning voor havenmeester en weger hooiger, ter wijl verder nog enkele uitgaafposten overschreden zijn. Medegedeeld wordt verder: le. dat er van de hoogere auto riteiten op wordt aangedrongen dat er brandvrije 'bergplaatsen dienen te wpr- den ingericht voor de bewaring der ar chieven en kostbare stukken; 2e. dat de En wordt u zelve dan directrice van deze hoogst-nuttige inrichting? Neen; daar ben ik niet geleerd genoeg voor. Dat zou meer iets zijn voor Miss Munro Nu liet kpLonei Franshawe zich hooren. Ik geloof, dat Miss Munro al een heel andere bestemming zal hebben voor nog de eerste steen van die hoogst-nuttige inrichting zou zijn gelegd. En Paula misschien ook! voegde Helen Oiakeley er bijzoo zacht, dat ze meende dat alleen haar man 't maar gehoord zou hebben. Maar, ongelukkiger wijs hadden anderen het ook verstaan en daaronder Paula 2elve. Ik weet niet, welke vreugde er nog; is weggelegd voor Alison; maar ik zal |f|l- thans geen andere banden aanknoopen. Vrij en onafhankelijk hoop ik door het leven te gaan en zoo hoop ik te blijven tot aan het eind van 'mijn dagen. Hoofdstuk IX. Na de ontdekking, die Alison dien mid dag pas had gedaan, zou Zij in ieder geval Paula hebben aangezet om» niet langer op het jacht te logeeren. Maar pas een paar dagen later kreeg zij een bericht, dat haar spoedigen terugkeer naar Engeland 'bepaald dringend noodzakelijk maakte. Zij had ,al een oproep van huis gehad; ofschoon Paula aan wie zij den 'brief had laten lezen, den inhoud daar van, veel lichter had opgevat Je hebt je zusjes totaal bedorven, Ali son, je hebt haar al het moeilijke altijd uit de handen genomen en nu weten zij zich ook totaal niet te redden en den ken, dat zij niet 'buiten je kunnen. 'Maar 't kan wel meer beduiden cton *n enkele moeilijkheid zonder meer inrichting van de arrestantenlokalen, met de 'benoodigdheden daarvoor, eenige uit breiding behoeven; 3e. dat in de plaats van ahr. Davidse tot keuringsveearts, hoofd van den dienst, is benoemd tot i Januari a.s. de heer J. Stevense te Re- nesse; 4e. dat de baggëraak in de haven versleten is en eerlang tot de aanschaf fing van een nieuwe zal moeten woraen overgegaan. Besloten worat nieuwe gor dijnen aan te schaffen voor het gemeente huis. Aangeboden wordt het uitvoerig en •beredeneerd verslag van de toestand der gemeente over 1928. Goedgekeurd Wordt de rekening en verantwoording van ontv. en uitg. over 1928 van de igezondheidsr commissie te Zierikzee. Alsnu komt ter tafel de aanvrage van het yoortoopig bestuur van de vereeniging voor zieken- huisverpieging Renesse, Noordwelle. Se- •rooskerke. om een garantie voor haar eventueel© (tekorten gedurende de eerste 2 jaren, van haar bestaan, zijnde dit vol gens haar aanvragen voor de gemeente Sernos'kerke 71/2 °/o van het totaal tekort. De burgemeester (tevens voorzitter van voorméld bestuur) zet aan de hand van een door het bestuur ontworpen verdee ling uiteen, waarom' een dergelijke ga rantie aan de gemeente wordt gevraagd. Teneinde een zoo solied mogelijke ba>- sis voor deze vereeniginig te hebben is het volgens hem' beslist noodzakelijk, dat de gemeentebesturen, de Burgerlijke Arm besturen en de Diactonie der 3 gemeenten (naast de van deze laatste twee institu ten te vragen jaarlijksche subsidie) zich voor ae eerste 2 j»aar garant stellen voor de eventueeie naideelige sloten. Van de veronderstelling uitgaand dat geen der 9 bovenaangduide 'besturen zich weiger achtig zal betoonen deze garantie te ver- leenen, z)ou rij voor Serooskerke (gem1.) bedragen 71/2 °/o van het nominaal te kort. Naaiat op enkele vragen door den voorzitter nog is geantwoord besluit de raad» de gevraagde garantie te verleenen. Bij' »de rondvraag komt nog ter sprake, de onhoudbare toestand, vooral des win ters voor enkele woningen in de kom». Besloten wordt voor de woningen van Reinhoud en Prince in den komenden 'win ter grint te strooien en zoo de 'bestaande toestand verbeteren. Slaagt de proef, dan zullen ook andere slecht afwaterende dee- len der kom' worden Ibegrind. Hiema sluiting. BROUWERSHAVEN. Ten kantore van den /ontvanger der Dir. Belastingen enz- alhier is tot tijdelijk rijksklerk benoemd de heer S. de Moor, thans klerk aan dat kantoor. OOSTERLAND. Hoe gevaarlijk 't aan raken der eleetrische draden is, bewees weer het ernstig ongeval, dat Dinsdagmid dag hier is gebeurd. De sch'ldersknedhi M. V. D[., werkzaam aan een der wo ningen, welke is aangesloten op 't elec- trisch net, /greep, in verregaande onvoor zichtigheid aan 'de draden die van de woning naar het laagspanningsnet toe lei den, zoodat hij er ais 'het ware naar toe werd' getrokken, en er een moment aan bleef hangen!. Van een hoogte van 6 M. viel hij! met z'n hoofd naar beneden op straat, Waarvan hij bewusteloos werd op genomen, en in de woning van M. D. werd binnen gedragen. Dr. Vleugels Schut ter, spoedig ter plaatse, verleende de eerste geneeskundige hulp en constateer de hersenschudding. Naar we vernemen, was de ongelukkige 's avonds nog steeds bewusteloos, zoodat ernstig voor zijn leven wordt gevreesd. BRUINISSE. De verkjoop van het Em- mablpem'pje heeft in deze gemeente de som van f35,25 opgebracht. ST.-FILIPSLAND. Maandagmiddag had te AnnarJatobapolder een ernstig onge luk plaats. Dhr. M. B. aldaar w'as bij dhr. A. Ww, landbouwer, werkzaam met een snijmoien. Plotseling werd een ijzeren plaat, die ter 'beveiliging over een rad is geplaatst^ er met groote kracht af ge slingerd. Dhr- B. kreeg de plaat tegen het voorhoofd, waardoor een groote, die pe wonde ontstond, Dr. Mensing verleen de de eerste hulp». De verwonding bleek van dien aard, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom direct moest plaats hébben. Bij de opname van het Ministerie van Landbouw op 15 April, bleken in onze gemeente nog 55000 H.L. aardappe len aanwezig te zijn. Deze hoeveelheid bedraagt 42 0/0 van de productie over 1928. Slecht nieuws betreffende geldzaken kan Zijh het verlies van een paar honderd pond; maar het kan ook beduiden: to tale ondergang! Olive had ook een 'beetje duidelijkeir moeten zijn. Misschien, dat zij met het opstellen van den brief niet geheel vrij was gelaten. Medunkt: ik zie er van het begin tot het eind 'moeder's liefderijke bezorgdhei d voor ons uit. Die goede moeder! Zij wil nooit anderen storen in hun genoegens. Dus houdt jij het er toch voor, dat Olive verlangt je thuis te hébben. Ja antwoordde Alison. Dit 'meen ik Vast tusschen de regels door te lezen en dus wil ik niet langer wegblijven voor een plezierreisje. Moeder schijnt zich niet goed te voelen ook en dit alleen is al voldoende reden, om1 naar Abbeymead te rug te willen- i En nu dacht je dan, dat ik je alleen zou ïaten gaan, kind? zei Paula, toen Alison andermaal haar spijt betuigde, dat voor haar vrienden nu ook de reis zoo onder broken was. Bovendien geloof ik nog van de Oakeiey's nu zoo aangenaam zou volstrekt niet, dat de tocht met het jacht zijn geweest! Die vervelende >nan kon in Algiers al weer bij ons gekomen zijn. Daar bedoel ik niet Michael mee; want die is nog wel genietbaar, als je hem tenminste met anderen samen hebt. Met dien vervelenden 'man bedeel je zeker Mr. Vaughan? Juist, die praat tjoch zulke onzin. Ik geloof waarlijk, al zou ik dit nu ook tegen niemand anders dan teigen jou uit spreken dat hij het zidh in het hoofd gesteld heeft om' mij te willen trouwen, Nu.... en héb' je daar dan geen plan op? vroeg Alison glimlachend. Hoe nu? Kan jij mij nu zoo iets nog ge»ft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deie worden wederom spoedig gaaf, laeht en blank door Pnrol. ONDERWIJS. NIEUWERKERK. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier hebben zich 6 sollicitanten aange meld. 1 HAAMSTEDE. Tot onderwijzeres aan de O.L.S. alhier is 'benoemd mej. P. J. Wagemaker, thans assistente aan deze school. DREISCHOR. In de heden (Woensdag) gehouden zitting van den gemeenteraad werd tot onderwijzeres aan de O.L.S. al hier benoemd, mej. P. j. Wagemiaker al hier. IUCBT2 J KEN* DE MOORD TE GROOTEGAST. Dinsdag diende voor de rechtbank te Groningen de zaak togen IJje Wijkstra, den arbeider-muzikant, die op 18 Jan. 1-1. 4 veldwachters van het leven beroofde. Wij hebben indertijd de Jteiten uitvoerig vermeld en volstaan dus met een kort overzicht ervan te geven. Bij Wijkstra woonde sinds eenigen tijd vrouw' Wobbes in, die haar zes kinderen voor hem had verlaten, en aan wie door den gemeenteveldwachter te Grootegast wias aangezegd, dat, zoo zij niet uit eigen beweging terugkeerde, de politie haar daartoe zou dwingen. Daarop antwoordde W., dat in dat geval dooden zouden val len- Op last van den Officier van Justitie moest ynouw Wobbes op 18 Januari te Groningen worden gehoord en te dien einde daarheen worden overgebracht. Daar bekend was dat W. een gevaar lijk individu iss zijn vier veldwachters, v. d- Molen, Meyer, Hoving en Werk man, naar W.'s woning getrokken, om aan die opdracht te voldoen. Zij vonden bij aankomst de deur gesloten en tracht ten na sommatie die te forceeren; daar door ontstond een spleet; toen v. d* Molen er door gluurde, werd hij door W. in hel hoofd geschoten. W- heeft toen aan de achterzijde het huis verlaten en de drie anderen neergeschoten. Vervol gens heeft hij de slachtoffers, die nog tee kenen van leven gaven, met een mes sne den en steken in den hals toegebracht, en zijne woning in brand gestoken. Daar hij zelf licht gewond was, begaf hij zich per auto naar Groningen om zich te doen verbinden. De chauffeur, die het gebeur de vernomen had, zette zijn passagier ,af en waarschuwde een caféhouder, die op vragen? Dacht je dan heusch dat ik nog eens een herhaling zou wenschen van die aller-eliendigste periode van mijn be staan? Wees 'maar 'blij, dat jij nog te [rechter tijd aan het gevaar ontkomen bent! Alison bleef het antwoord schuldig en dit bevreemdde Paula ©enigszins. Zeg, je denkt er toch zeker niet meer over? Daar hoef je niet bang voor te zijn! Niets waar ik minder plan op heb. Gelukkig dat ik dit van je hoor! Het was een dwaas idee van mij, dat geef ik toe; maar ik heb' zoo wel eens den indruk gekregen, dat er iets ongewoons wias in Michaels houding tegenover jon. Iets ongewoons? Ja; iets.. als liet niet te gek wias, om' dit van Michael te zeggen, of hij liefde voor je voelde. Dit meende ik op te maken zoowel uit den blik in zijn oogen, als uit den toon van zijn stem. Je hebt dan wel veel meer gezien en gehoord, dan ik' Paula! Dus dan was het alles maar een spel va® mijn verbeelding? Alison antwoordde niet. Ze vond het heel goed, als Paula 'miaiar zoo dacht. Lainoe stond op het perron, toen de trein het station te Darcheston binnen- stoomde. Alison had van Southampton een telegram verzonden; dus was ze niet verrast hem tevinden. Wat ziet de arme jongen er slecht uit! riep ze tot Paula, die dit niet loo chenen bon. t 1 1 De begroeting was zeer gehaast en zenuwachtig; en eerst toen ze al in het dogoarretje zaten,vroeg zij: Zeg, Lande, is er thuis iets ergs ge béurd? (Wordt vervzlgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1