Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLAND. Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. Iwbi onwaarschijnlijke Huwelijken! Ontvellingen bahooranda bij da ?»n Maandag 22 April 1929, no. 11840. Govond-n voorwerpen: Twee dekens en twee dweilen; twee witte zakdoeken; een double vulpotlood; een po-rtemonnaie inh. zegels; een kim- aertaschje met inhoud; een zilveren arm band; een sierspeld; een gouden oorbel letje; een mes; een parapluie en haar kam; een stopcontact met snoer van een raoio. Opgevangen: een zwartbont vaarsje. De Commissaris van Policie: R. P. BRONS. DE SCHUTTEVAER. Naar het persbureau Vaz Dia£ meldt, heeft het s.s. „Nieuw-Amsterdam" van de Ho]land-Amerika Lijn, dat 13 April j.b van New-York vertrokken is en op Dins, dag 23 April a.s. in Rotterdam verwacht wordt, de bemanning van de reddingboot „Schuttevaer" aan boord. ZIERIKZEE. We ontvingen een pro gramma voor den landbouwontwikke- lingsüag. welke -Zaterdag 4 Mei a.s- te Middelburg in het Schuttershof zal wor den gehouden en waar zullen spreken mr. P. Dieiemaai, Ir- C. Stevens, Ir. a. W. v. a- Piassche.cn anderen. Tot dezen ont- wikkeiingsaag hebben alie rondbouwers, jong en oud, boerenzoons, vrijen toegang. Onlangs hield de Zeeuwsdhe Vör- eeniging voor Dialectonderzoek haar jaar vergadering te Middelburg. De opkomst wias niet onbevredigend, gezien de groote verspreiding der leden. Met bijzondere waardeering dient de opkomst der leden uit Goeree, Schouwen en Zeeuwscli-Vlaan- deren te worden vermeld. De uitbreiding van het bestuur met 6 districts-bestluurs-i leden werd goedgekeurd en als zoodanig o.a. aangewezen: de heer Baurdoux te Tholen en Hoogenboom te Renesse. Ojmtrent het diaiect-archief der Vereen, werd besloten, dit in geval van ontbin ding der vereeniging af te staan aan de Provinciale Bibliotheek van Zeefana. De secretaresse gaf een beknopt verslag van den toestand der Vereeniging, welke thans 80 werkende leden en 19 leden begun stigers telt, hetgeen zoowel met het oog op het streven der vereeniging, als uit een financieel oogpunt een kraohiige vooruit gang beteekent. Omtrent het werkplan werd door den voorzitter meegedeeld1, dat in de bedoeling li;gt, aan ,abe wer kende leden een rondschrijven te dqpn toekomen met een vragenlijst, opdat het bestuur kan overgaan tot het inzamelen en rangschikken van het materiaal ten be hoeve van een Zeeuwsch dialectwoorden boek en tot het instellen van een gere gelde „inlichtingendienst". Het gebruik van een eenvoudig phonetisch stelsel zal bij de inzending van materiaal wensche- lijk blijken- Bij KJB. is ongegjona verklaard het beroep, ingesteld door den directeur van de Rotterdamsche Tramweg Mpij-, tegen de beschikkingen van Ged. Staten van Zeeland van 29 April 1927, voor zooveel daarbij aan de genoemde onderneming vergunningen zijn geweigerd tot het in werking brengen van autobusdiensten. tussdhen Burgh—Haamstede en Zierikzee en tusschen Bruinise en Zierikzee. De collecte, gehouden op 16, 17, 18 April j.l. ten bate van het tehuis voor alleenstaande bdnden te WoJhezen heeft Naar het Engeisch vto M. M. FITZGERALD. 8 Ze heeft toch zieker wei te kennen gegeven, dat het mijn schuld was, dat ik niet deugde en dus kan ik dan ook niet verwachten, dat mij een welkome Ontvangst van Mrs. Munro ten deel zou vallen en bovendien zou zij mij opk niet graag tot zwager hebben. Maar van haar toestemming hangt het ook niet af! Neen; maar anderzijds is haar tegen werking 'toch niet fgewensciht. Met haar beiden zouden ze jou bepraten, om mij op te geven. Denk je dan, dat ik naar haar luisteren zjou? Neen, vrouwtje. Maar ze zouden je toch allerlei moeilijkheden in den weg .eggen, waardoor je leventje thuis vergald weid. Zie je, daar heb je het al! viel ze hem in de rede, toe» zij energieke voetstappen hporde op den harden weg. Olive en een van de jongens Eldridgel Zullen wij wegschuilen, tot ze den hoek om zijn? In haar haast om weg te komen en Max mee te trekken, raakte Mildred ech ter van de been en bleef aan het glijden, tot ze in een greppel terecht kwam, waardoor zij tegelijk een erg geritsel in de struiken veroorzaakt. Halto! Is hier iemand? riep Jim' El- dridge. Ja, ik ben het. Mildred? Het volgend oogenblik trad de vluch telinge te voorschijn en trachtte zoo kalm jnpgelijk te zeggen: in deze gemeente opgebracht de som van f 723,40. Dapk aan ae milde gevers. Hoewel hier ter stede den laatsten tijd reeds enkele sprekers waren opge treden voor de verschillende kiesvereni gingen, teneinde een of ander politiek vraagstuk eens onder de oogen te zien, werd de eigenlijke verkiezingscampagne hier toch ingezet met het optreden van jhr. R. Rj. L. de Muralt, die Zaterdag avond voor de afdeeling Zierikzee van den Vrijheidsbond een politieke rede hield. De vergadering, die door een groot aantal belangstellenden onder wie ver- scheidenen van buiten de stad werd bijgewoond, werd geopend door den heer P. Kooijman, die als voorzitter der af- deeling een kort woord van welkom sprak, waarna jhr. de Muralt het woord verkreeg om, zooals hij het uitdrukte, op een aanvallende wij:ze zoowel de achter ons liggende parlementaire periode, on der de oogen te zien, als eens een blik in de toekomst te werpen. Te dien einde begon spr. met een woord van dank uit te spreken aan het adres van het minis terie-de Geer, dat in werkelijk moeilijke tijden de teugels van het bewind in han den durfde nemen, er echter direct aan toevoegende, dat deze dank nu niet di rect een wensch tot terugkeer van dat ministerie inhield, speciaal niet wat en kele ministers betrof. Hoewel aan .een parlementair ministerie de voorkeur ge vend, zouden de liberalen, indien, weder om een extra parlementair kabpiet moest optreden, ministers als dhr. v. d Vegte. daarin liever niet zien terugkeeren. Deze verstaat h. i. wel de kunst veel te be loven, doch hij geeft weinig, een feit, waarvan de verkeerstoestanden in Zee land en andere zaken een duidelijk bewijs leveren. Sprekende over de toekomst, ge loofde spr. niet, dat een Coalitieministerie aan het bewind zou komen, hoewel met de mogelijkheid hiervan toch rekening dient te worden gehouden. Hierbij! be handelde spr. de programs der 3 groote rechtsche partijen, waarin angstvallig alles wordt vermeden wat bezwaar zou kun nen opleveren en waarin geen vaste din gen worden uitgesproken. De R.-K. Staats partij b.v. laat in haar program het ge- ziantschap bij de Paus los. Bovendien moet deze partiji ook terdege rekening houden met de Volkspartij en de uiterste con servatieve groep-. Zoo, ook de A.-R'. en. de C.H., waar respl de heeren Kersten en Lingbeek hun invloed laten gelden. De liberalen zijn in deze niet zoo gebon den en kunnen dus veel meer vrij uit spreken. De rechtsche kiezers dienen dan ook, volgens spr., behalve op de Ipror grams hunner partijen, ook ter dege op de daden- hunner .afgevaardigden te lat ten. Wat de imkerpartij betreft, wees spr. allereerst op de V.Di, waarvan de leider, mr. Marchant, bij 't vooruitzicht van samenwerking tusschen socialisten, vrijz-democraten en katholieken, de ge- heele nationale ontwapening Los liet, een leuze, waarmede in de verkiezingsdagen zooveel propaganda was gemaakt en waarmede veie stemmen waren gewon nen. Ook de S.D.A.P., die er zich altijd pp beroemt een internationale partiji te Zijn, was het op dit punt met hun geest verwanten in andere landen pok lang niet eens. Daar denken de socialistische ministers er niet aan hun land weerloos te maken, terwijl andere hpofdleuzem, als vrouwenkiesrecht daar ook lang niet op gaan. Het einddoel der socialisten, de socialisatie, langs den weg van verbin dend verklaring van het collectief ar beidscontract en de medezeggenschap in de bedrijven, vindt verzet bij de lib ei al en, daar deze hierin verhindering van de vriji- heid der bedrijven zien, waardoor prijs stijging der producten en achteruitgang der welvaart zouden ontstaan. Spr. wees hierbij op bedrijven als fhilips en v. d. Bergh, die nimmer zulk een omvang had den aangenomen, indien in de leiding Ja, kijk maar niet zpo vervaard. Mijn vpet gleed uit en zoo rolde ik haast in de greppel. Hoe ter wereld kwam je daartoe? Och,.- ik wilde hulstbessen plukken, maar ze stonden te veel buiten mijn be reik. Ik dacht niet, dat er hier stonden. Maar ik wil er nog wel eens vop-r je naar kijken, hoor! O, neen, dank je. Ik denk, dat ik ze er in het half duister vppr hield, ma<air dat het er geen waren! Is dat Olive die je daar bij- je hebt? Ja. Nu kunnen wij gezamenlijk naar huis gaan. t>lj het hek van Abbteymead aanvaard de Jim weer den terugtocht. Phil -kwam de zusjes in den spaarzaam! verlichten hall al tegemoet met een ont stelden blik op haar gewopnlijk zop vroo- lijk gezichtje. O, ik dacht, dat jullie npoi't kwam'! Moeder heeft slecht nieuws over geld zaken. Maar ik begrijp er niets van! Waar is moeder Daar. Lance en vader zijn er ook. Ik ben jullie maar gauw gaan ophalen, want vader werd ongeduldig, toen ik vragen deed. i 1 i Ofschoon de meisjes zachtjes spraken, scheen Lance ze toch gehoord te heb ben en trad hij het vertrek uit. Heeft Phil jullie het nieuws al verteld? Ja. Is het iets ergs, Lanc-e? Iets heel ergs. Wij zijn geruïneerd! Moeder heeft totaal alies verloren wat zij bezat. Eenigen tijd hiervoor leed zij al zware verliezen, maar nu heeft de Ansly- Bank pok nog haar betalingen gestaakt. En is de rest van het geld ook al weg? vroeg Phil. Wat bedoel je met: de rest? Wel, het geld van vader. Hij heeft toch zeker meer gehad dan moeder? Dus dan dier bedrijven was ingegrepen. Sociale wetgeving echter heeft steeds de volle medewerking der liberalen ondervonden. Over het communisme wenscht spr. niet veel te zeggen, daar de toestanden in Rusland boekdeelen spreken. Ten slotte lichtte spr. uitvoerig toe, welke eischen aan een nieuw kabinet gesteld moeten worden en noemde daarbij in de eerste plaats, verzorging van de ouden van dar -gen door middel van Staatspensiomnee- ring, belastingverlaging!, die besparing medebrengt, en behartiging van land bouwbelangen, om te eindigen met den raad bij de a.s. verkiezingen in een lijn pp'te trekken en geen kleine partijtjes te stemmen, daar het algemeen kiesrecht tot onvoorziene excessen heeft geleid. Dat spreker's rede ingang vond bij z'n gehoor, bewees wei het applaus, dat er tijdens en na weerklonk. Daar niemand zich op gaf voor debat, sloot de voorzitter hier op met een opwekkend woord om! bij de a.s. verkiezingen dhnj de Muralt te stemmen, de vergadering. •SOPLA IN DE LUCHT. Vloog tot nu toe -de rook van de Siopla- sigaren de lucht in, nu zal het de Sop la- sigaar zelf zijn, die de lucht ingaat, in den vorm van een vliegtuig"! We zou den het beter omgekeerd kunnen zeg. gen: een vliegtuig gaat de lucht in, in den vorm van een Sopla-sigaar. De clou en vooral ae aardige en eigen aardige reclame-clou is„ dat de romp van, het vliegtuigl oen vorm- en de kleur van een brandende sigaar heeft: een stuk sigaar vuurrand en stompje asdh! Wel leent de sigaarvorm zich daartoe bij uit stek, maar de gedachte is toch origineel. De vliegtuigenfabriek „Pander" bouwde de machine en zpo hebben we dan ge zien, of zullen we zien, lat het eerste oirigineeie eigen reclamevpegtuig boven heel Nederiand den vplke vertoond zal worden- Zonder een oordeel to vellen over het product der Sopla-fabrieken, ver dienen zij door deze breede reclame- geste die meer geld, hoofdbrekens en werk kost dan men vermoedt, een ver groot in g van hun 'debiet. Er is nog een zeer bijzondere reclame in onderzoek, die met het SoplaL.vliegtui|g gemaakt zal worden, doch deze moet een echte verrassing blijven. Wij kunnen er hier dus niet verder óp ingaan. SEROOSKERKE. In d© Zaterdag ge houden vergadering der Boerenleenbank Renesse-NoordwelleSerooskerke werd o.a. verslag uitgebracht van de verrichtingen der Bank pver 1928, -aan welk verslag wij de volgende cijfers ontleenen. Voorschot ten op 31 December 1927 te vorderen f 2131,70. Verstrekte voorschotten in 1928 f5140; terugbetaald in 1928 f 1537,85. Te vorderen op 31 Dec. '28 f 5733,85. De rente bedroeg het geheele jaar 5 pCt. Roepende rekening tegoed 31 Dec. '27 f 11504fi_09. waarvan debet aan ipd^r* f8502,83, aan reserve 14353,11. Tegoed 31 Dec. '27 f102190,15. Uitgaven Loopen- de rekening f150271,82. Ontv. f 133333,70. Blijft tegoed op 31 Dec. 1928 f 119128,27. Het aantal rekeninghouders vermeerder de in 1928 met 9 en verminderde met 6, zoodat dit aantal eind 1928 48 bedroeg. De deposito-rente was 33/4 pCt; voor schotrente 5 pCt., welke rente-cijfers o-ok die der Centrale Bank waren. Winst- en verliesrekening, uitgaven totaal f 5170,63; ontvangsten totaal f 5714,93winst f 544,30. Het reservefonds bedroeg op 31 Dec. '27 f4353,11 en vermeerderde in 1928 miet de winst vorig boekjaar ad f52917, zoo- dat Dec. '28 dit fonds bedroeg f 4862,28. Het aantal leden der Bank was 31 Dec. '27, 99; vermeerderd in 1928 met 10, ver minderd met 7, zoodat 1928 sloot met 102 leden. Hierna vp;gde het verslag der spaarbank. Hieruit slippen we aan: Het aantal spaarders bedroeg 31 Dec. '27 to taal 170, vermeerderde met 51 nieuwe spaarders en verminderde met 14. Op 31 Dec. 1928 bedroeg het aantal dus 207. zie ik nog niet in, waarom wij geruïneerd zpuden wezen? Ik pok in het eerst niet. Maar dat is het juist: Vader bezit nagenoeg niets. En de opbrengst van zijn werk nu, dat is pok niet veel! Ronduit gezegd: niets! I In eens ging Olive nu ook een licht op, wat de bezorgdheid betrof van den dok ter vpor haar moeder! Geen wonder, dat die arme teere mpeder er zoo slecht uitzag.,»! Zij trad het vertrek weer binnen Waar haar piuders samen waren. Midred en Phil 'bleven buiten. Wat zal Alison zeggen? Dit was de eerste gedachte, die bij ieder van haar opkwam. Nooit was er zoo zeer verlangd naar het oudste zusje, dat in al haar za-chtheid toch zoo iets zelfbewusts en vastberadens had, dat on middellijk vertrouwen wekte in haar op vattingen. En Lance...? Zoo ooit iemand, dan voel de hij zich ellendig, hij, als zoon de eerste en de beste steun van zijn moeder had moeten wezen en die nog slechts het zijne had bijgedragen, om den last van zijn moeder te verzwaren door de mee- deeling van zijn schulden, waarbij' hij, o, wreede bespotting, haar nog om hulp had gevraagd. Hoofdstuk VIII. Terwijl dit plaats had op Abbeymead, was Alison met Mrs. Hayes op reis naar Algiers en andermaal hadden zij het ge zelschapje van het jacht ontmoet. Keith Vaughan was. ook weer ten tooneele ver schenen, tot niet gerjnge voldoenng van Helen Oakeley en haar man, die meenden, dat zij nu wel -de reden wisten van zijn overhaast vertrek naar Cairo. Ik gelppfMichael, dat vriend Vaughan Het aantal inlagen bedroeg in '28 totaal 236, dat der terugbetalingen 146. Het in gelegde bedrag was op 31 Dec. '27 f 104867,57; vermeerderde in 1928 (inla gen -J- renten) met f 104122,35 en ver minderde met (terugbetalingen) f79179,74, zoodat het saldo per 31 Dec. 1928 bedrceg f 129810,18. De -rente der spaarbank was in 1928 33/4 pCt. Aan rente werd door de spaarbank gekweekt een bedrag van f 3977,89. ST-ANNALAND. Donderdagavond 18 Apiril werd in het café van mej. de wed. J. van Lu ijk de jaairlijksdhe algemeen vergadering gehouden van de Coöpera tieve Borenleenbank alhier. Aanwezig wa ren 25 van de 408 leden. De toestand der Bank is zeer gunstig te noemen. De re kening over 1928 (het 16e boekjaar) was door 2 bestuursleden nagezien en in orde bevonden. Uit die rekening bleek, dat in omloop waren 731 spaarboekjes, 81 voor- schotboekjes en 75 rekening-courantboek- jes. Het aantal dagboekposten 'bedroeg 2171 (vorig jaar 1828). Er vonden 818 in lagen en 492 terugbetalingen piaats. Ver der waren vermeldenswaard de volgen de posten: ontv. spaargelden f 406643,94. Terugbetaalde spaargelden f 338505,37. Te rugbetaalde voorschotten f 68025. Gegeven voorschotten f 72600. Ontvangsten in Loo pende rekening f 904879,28. Uitgaven m loopende rekening f 955048.59. Ontv. rente f 31262,10. Uitgegeven rente f 27473,461- Ontv. provisie en kosten f 460,45- Op de reserve gebrachte winst f 2483,56. Eind cijfer in ontv. en uitg. f 1412832,03. Het actief van de belans wees o.a- aan: uitstaande voorschotten f 148210. Tegoed in loopende rekening: a. rekeninghouders f 154387.15; b. Centrale Bank f 117666,99; CJ. Jaar. deposito C.R. f 325000; d. waarde papieren f 53465. Totaalcijfer f 813697,32. Het passief wees o.a- aan: schuld aan de spaarbank f 716773,15; schulden in loo pende rekeking: a. rek.houders f 75648,02; b. reservefonds f 18630,73; totaal f 94278,75- Saldo winst f 2645,42. Totaalcijfer f 813397.32. Bij de daarna plaats hebbende ver kiezing van een bestuurslid en een lid van den Raad van Toezicht wegens pe riodieke aftreding van de heeren Joh. Polderman en P. Elenbaas Hz- werden beiden herkozen. De rente der spaargel den voor niet-ieden blijft vastgesteld op 3,6 0/0 boven} f 600 en voolr leden op! 4 0/0, voor loopende rekening 4 o/0 en vóór voorschotten 4,5 0/0. Het voorstel inge volge art. 7 der Statuten tot opzegging van het lidmaatschap1 van 5 leden wegens vertrek uit de gemeente, t.w- de heeren J. Zandee, P- Sonneveld, A. v. d. Werf, A. A- Bierens en L. Pieune, wordt m.a st. aangenomen. Medegedeeld wordt, dat voortaan alle zegeikosten, uitgezonderd die voor schuldbekentenissen, voor reke ning der Bank zullen worden genomen. Het bestuur heeft den kassier, dhr. A. uyeucgcuu-mv. herbenoemd, terwijl het zijn salaris vast stelde op 1 pmo 'malie, te rekenen in ronde sommen van f 50,000. Daar het aantsl aanwezige leden de 30 niet overschreed werd wederom een presentiegeld van 50 üt. per persoon toegestaan- Geschaafde Huid, Schrammen en Schrijnende Plekken, Huid- wond j*a, Brand-en Sag wonden genezen met Doos 30-60-90 ct Tuhe 80 ct. PUROL IiüTDBOUW BM VEETEELT. ST.-MAARTENSDIJK- Door de aankoop- vereen- „Landbouwbelang", tevens afdee- ling van de Zeeuwsch Landbouw-Mpij. al hier werd ten huize van den heer G. Pol derman eene buitengewone algem. verga, dering 'gehouden, welke vergadering ge- npg altijd' de opgewekte vrijgezel is van vroeger? nam Mrs. Cakeley de voorzorg om haar broer nog eens te polsem Vaughan? O, ja! Een vrijgezel zal hij ook wel blijven! Daar 'ben ik nu niog zoo zeker niet van. Wat een romance verzin je daar zoo ineens* Maar, beste jongen, heb je dat dan niet gezien? Wat zijn jullie mannen toch stompzinnig, wat dat betreft. Waarom denk je dan, dat Mr. Vaughan zoo'n haast had, om naar Caïro door te gaan in plaats van dat hij onze uitnopdiging op Malta aannam? Wel, hij had zijn plannen toen al ge maakt en wilde daar nu eenmaal geen verandering in brengen. Onzin! En vertel me dan eens eVen,- waarom is hij zoo gauw uit Caïro weg gegaan? Ja, dat begrijp ik ook niet goed. Maar ik wel, glimlachte Mrs. Oakeley. Denk je dat hij voelt voor dat jonge meisje? Welk jonge meisje? Alison Munro. Wel neen! Hij voelt voor Paula, mar# Onmogelijk! meende Sir Michael. Wat hebben die twee nu gemeen! Vaughan is een veel te gevoelig, bedachtzaam mensc'h om zich te laten inpakken door zoo'n harteloos onstandvastig schepsel als Pau la. Je bent nu eenmaal sterk bevooroor deeld jegens haar. En zou je nu nog minder over haar gaan denken, als zij besloot te trouwen? Niet over haar, maar over Vaughan zou ik minder gaan denken. Maar wacht, daar komt hij' A propos, Nell, je wilt toch zeker nog wel eens je best doen, om die twee: Paula en Miss Munro te bewegen, het jacht nog voor eenigen tijd tot haar hoofdkwartier te maken? Ik wilde, dat ze het tot haar hoofd- wijd was aan besprekingen over den 'toe stand der vereeniging, en het houden van een causerie door den heer Siebenga, secretaris der Z.L.M. Uit de besprekin gen over den toestand der vereeniging, in geleid door den voorzitter, bleek o.a- dat ais gevolg van het niet herbenoemen van den secr.-penningm- in een in de maand Januari van dit jaar gehouden algemeene vergadering, deze pogingen in het werk stelt om een nieuwe vereeniging op te richten, waardoor een verzwakking van de bestaande het gevolg zou kunnen ^ijn. De voorzitter zette de nadeelen uiteen, die eene splitsing van de vereeniging ten gevolge zou hebben, en spoorde de leden aan, achter het bestuur te staan om met vereende krachten te strijden tegen het gevaar van verbrokkeling. Dhr- C. Hage, vice-voorz. aer vereeniging, sprak over ae nadeelen van splitsing, omdat een ver zwakking van ae af deeling ook verzwak king van ae Z.L.M. beteekent. Dit is te betreuren, waarom1 spreker aan ook een beroep doet op de leden, dit, 'met alles wat in hunne macht is te voorkomen. Dhr- Siebenga hield daarna een Causerie over wat de Z.L.M. voor haar leden doet. Ver schillende instellingen liet spreker daar bij de revue passeeren als: gewassenkeu- ring, pachtbureau, 'boekhouabureau, rechts- kunaig bureau enz. Voorts houdt tde Z L.M. zich bezig met tal van ,2aken en kwes ties die opgeworpen worden o.a- 'op het gebied van regseringöbemoeiïngfön enz. Spr. lichtte uitvoerig toe de beteekenüs van een krachtige organisatie. Hoe meer leden in één organisatie samengebracht kunnen worden hoe sterker deze zal staan ter bereiking van het beoogde doel. Per soonlijke kwesties en gemor over kleine dingen mogen nooit het hoofddoel ver troebelen- Spr- besloet met een opwek king tot de leden van deze vereeniging] tot een eendrachtig samenwerken, waar na de vergadering met dank aan den heer Sieblnga en aan de aanwezige leden, door den voorzitter werd gesloten. DE COöP. SUIKERFABRIEK „ZEELAND"!; In verband met het besluit van de al gemeene vergadering van bovengenoemde coöperatie, om in de a.s. campagne de fabriek niet te doen werken en de bui tengewone iage koers van de obligaties; wordt er door een der leden (den heer] J. J. van Arenthais te Middelburg) op( gewezen, dat de obligaties „safe" zijn- Hij grondt Zijn vertrouwen daarin op ge gevens uit de balans en de winst- en ver liesrekening. Deze 'berekeningen zijn gemaakt buiten volstorting der aandealen. De bezittingen der onderneming: gebouwen, terreinen, haven inventaris, enz. zouaen moeten op brengen, indien geen volstorting der aan- deelen zou plaats vinden, een bedrag van 2.320.670 en bij voistorting der aandee- len 19.750. SCHURFTZIEKTE BIJ APPEL EN PEER.- lto eerste uespunnrg tegen ue ziekte moet plaats hebben als de kleur der bloemblaadjes in de nog gesloten bloemknoppen juist zichtbaar wordt. Dit jaar zal dit tegen eind April, begin Mei het geval zij/7. Gebruik li/o pCt. Eordeausche pap of 6 pCt. Californische pap (1 deel pap pp 15 detlen water). De tweede bespuiting moet eenige weken later uitgevoerd wor den, als de vruchtjes gezet zijn. Peren bespuit men dan met 1 pCt. BordL pap. Appals verdragen dit niet, daarom moet men de appels 'dan met 2V2 pCt, Californische pap (1 deel pap op 40 dee- len water) behandelen. Voor het gemak! behandelt men pok peren met dit mid del. Dit moet alleen bij bedekte lucht, en dan liefst met 2 pCt. geschieden, an ders bestaat er kans op biadbranding. De tweede bespuiting kan tevens dienst doen voor de bestrijding van de worm stekigheid. De bespuitimg moet dan bij appels iets vroeger, n.l. direct na den bloei, plaats hebben, peren kunnen ook kwa-rtier maakten tot ze in Engeland wa- iren- Maar ik geloof niet, dat Paula er zeen toe geneigd is. Dien dag ging het gezelschap wat die per het land in. En, toen Sir Michael wat afgescheiden van de anderen stond, in de grijze schaduw van een olijvenboschje, vroeg hij haar: Heeft u ook genoeg van het mondain gedoe in de steden! Mij dunkt, u vat het leven veel te ernstig op, om daar lang iets voor te voelen- Men moet het leven wel ernstig op vatten, als men er zich met eenig succes dooTheen wil slaan. Heeft u dit al uitgevonden? Al.... Ik ben, toch geen kind 'meer. Me dunkt, men moet wel wat van den ernst des levens ondervonden hebben tegen dat men mijn leeftijd heeft bereikt. 1 Ochsommigen brengen het nooit zoo ver! lil t J .1 Des te beter voor hen! Neen; dat ben ik niet intot u eens, ant woordde Sir Michael. Eerst als men zeive leed heeft gedragen kan men sympathie voelen voor anaerer leed. Maar vindt u dan niet dat het leed ons soms hard maakt? 1 Neen; wel als men eigen leed steeds op den voorgrond houdt. Maar dat moet oiok niet! Het is verstandiger en beter om z'n eigen last zooveel mogelijk te vergeten. Toch wordt hier meer volmaaktheid, voor vereischt, dan de meesten bezitten. Er zijn van die beproevingen en teleur stellingen, die een verandering, brengen in heel je levensijoop'- Hoe zal het nu mogelijk zijn, om faar niet met bitter heid op terug te zien, vooral, als men er dan bij bedenkt, hpe het had kunnen zijn! (WiOfdt vervolgd.),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 5