Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: advertentien Maandag 22 April 1929. ziebikzeesche courant. EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën BINNENLAND. Uit Stad on Provlnoie. Sproeten komen Troeg in Sprutol. Bij alle Drogisten ftfii per 8 mtandt n f 1,50, huw per pott f 1,80. Voor Ie! bsltenlud per jaar f 10, Afzonderlijke nummer» 5 oent. Vereohpn» Mnd., Wnad. en Yrjjd. Poetohèqne- en Siros. 187677. •tl I8 regele SO eta., TU 4 regelt en daarboven 80 eta. pci regel. Keolamea 30 e!a. p. Mgo'l. Bg eontrae! belangrgke korting. Olt nummer bestaat uit 2 Weden. uiterlijk 10 uur op don dag v. uitgaaf buitenland. DE DU1TSCHE OORLOGVERGOEDING. Al meer, dan twee maanden vergadert te Parijls de Commissie van deskundigen, die in opdracht heeft een plan te ont werpen voor een definitieve regeling van de Duitsehe (oorlogsvergoeding. In den 'beginne hield, de commissie zich in hoofdzaak bezig met vraagstukken, die verband hielden met de methoden der betaling, welke pngetwij'feid van groot belang zijtn, maar die toch eerst 'haar ware heteekenis krijgen als een beslis sing is gevallen in de gnoote, allesover- heerschende vraag: welk bedrag Duitsch land zal hebben te betalen en over welk aantal jaren zich de aflossing van deze schuld zal uitstrekken. In 1921 hadden de overwinnaars in den wereldoorlog wel een. bedrag voor de aan Duitschland op te leggen oorlogs schatting vastgesteld. Maar dit was een fantastisch bedrag en een herziening van de toen gevallen beslissing kon dus niet uitblijven. Deze is in 1924 gekomen, toen het z.g. plan-Dawes werd vastgesteld en aanvaard. Maar dit plan bracht geen de finitieve oplossing. Echter men had toen toch wel ingezien, dat 'het vraagstuk van de oorlogsschatting net een uitsluitend politiek vraagstuk was. En. z3oo. kwam men er dan ook toe, opnieuw een com missie van deskundigen, finanoiëele en economische deskundigen, te benoemen Dm voor zulk een. definitieve regeling van. advies te dienen. De taak van deze commissie zou dus moeten zfijh na te gaan, welk bedrag Duitschland' ziou kunnen betalen zonder bedreiging van Zijn economische en finan- ciëele stabiliteit. De gealliëerde deskundigen hebben het raoodig .geacht hieromtrent zich eerst on derling te verstaan. Ziji hebben dus af zonderlijke besprekingen gehouden en ze Zijn het ten slotte eens geworden over het bedrag, dat naar ziji meenden, van Duitschland kon worden verlangd. Ver moedelijk zijn ze daarbij gekomen tot een herziening" van het oude verdeelings- plan der oorlogsvergoeding (volgens wel- jfee Frankrijk 52, Engeland 22, Italië tien, België acht en alle andere rechthebben den ook acht pCt. krijgen). En op dien grondslag zijn ze dan gekomen tot een regeling, v|olgens welke Duitschland ge durende 37 jaren annuïteiten zou 'betalen., aie in de eerste jaren 1800 milboen mark zjouden bedragen, maar weldra tot 2450 mill toen zouden stijgen. Nadien zou Duitschland dan nog gedurende 21 ja ren jaarlijks 1700 millioen mark moeten betalen. Zoo zou de Duitsehe oorlogs schatting dus eerst na 58 jaar Zijn af gedaan. TegenoVer het voorstel van de gealli eerde deskundigen is nu van Duitsc'he Zijde een jaailijksche betaling voorgesteld van 1650 millioen mark (gedurende 37 jaren. In Frankrijk heeft het aanbbd Van dr Schacht natuurlijk gnoote verontwaardi ging gewekt... maar men moet zich daar door niet van de wijs laten brengen. De commissie van. deskundigen oordeelt wel een weinig anders dan de Fransche pers. Zij! is bijeengekomen om tot een bevredi gende oplossing te komen en de zaken- menschen, die de commissie vormen, zul len. nog eens onderling gaan overleggen pf er over de tegenstelling tusschen eisch en aanbod nog niet een brug is te slaan. (Uitdrukkelijk is verklaard, dat het voor stel, waarover de gealliëerde deskundi gen het eens werden, geen „ultimatuimff is en van Duitsehe zijde is eveneens ver klaard, dat 't door dr. Schacht ingediende tmemorandum niet ais .ultimatum is be- doeid. Dit wijst er dus op, dat de Duit- Schers nog wel eens willen praten. Men is dan ook volstrekt niet uiteengegaan, maar zal de 'besprekingen nog voort zetten. DE KONINGIN. Naar „De Rptt." verneemt, koestert de Koningin het voornemen dit jaar weder- pm een buiteniandsche reis te makent. Ditmaal zal een tocht naar Zwitserland worden ondernomen. HET VRAAGSTUK DER NIKKELEN MUNT. De ministers van financiën en van ko- Ipniën hebben ingesteld een commissie met de opdracht te onderzoeken, of bij handhaving van de bestaande munteen heid tusschen Nederland en zijn iover- zeesche gebiedsdeel en, vervanging van de grove zilveren munten door nikkelen stuk ken van dezelfde nominale waarde, on der gelijktijdige verlaging van die stuk ken tot pasmunt al aan niet gepaard gaande met vervanging van de zilveren pasmunt door nikkelen munt uitvoer baar is, en 'bij eventueele bevestigende be antwoording van deze vraag, of die ver vanging gewen«cht moet worden geacht. ZIERIKZEE. Verschenen in 't verslag over 1928 aer Gezondheidscommissie, (w aar van het bestuur wera gevormd door de heeren W. H- Ittman te Brouwershaven. H. van Dijke, J- S. Hoogsfcra en C. de Looze te Zierikzee, C. Blom, Haamstede, en A. Wisse te St.-Philipsland. Aan dijt verslag is het volgende ontleend: Da ajgemeene gezondheidstoestand was gedurende 1928 zeer gunstig. Besmette lijke ziekten kwamen weinig voor. Van de aanwezigheid van factoren, welke op den aigemeenen gezondheidstoestand een nia- deeiigen invload heb jen gehad, is niets ge bleken. De Commissie aeed zich op het congres van Openbare Gezondheidsrege ling te Rotter dam vertegenwoordigen |door 'het lid C. de Looze, welke omtrent het daar verhandelde in eene vergadering ver slag uitbracht. Aan het gemeentebestuur van Zierikzee wera wederom een schrijven gericht over den oiihygiënischen toestand van de zwarai- haven, waarvan ae bewoners veel hinder ondervinden. De kozijnen van. de wonin gen worden zwart door de ontwikkeling van het vergiftige zwavelwaterstof gas uit de zwemhaven. Waar geen lbouwverbod bestaat om bij een open riool te bouwen en de gemeente Zierikzee steeds naigjeila- ten heeft op ons herhaald verzoek tot een uitbreidingsplan te komen, waardoor het bouwen, daar ter plaatse had kunnen ver boden worden, is het de plicht van het Gemeentebestuur tot rioleering over te gaan.. De sloot bij de Regenbioogstraat C 403 en C 402 is zeer vervuild en gaf, zeer terecht reden tot ernstige klachten der omwonenden. Ook dë sloot langs de Wan deling bij de Ravenstraat is vol met vuil en ontwikkelt eveneens Zw'avelwaterstof- gas. Op de Touwbaajn bij de Woning van den heer C. van der Vliet is de sloot zeer verontreinigd;, waardoor veel stank bij warm) weder ontstaat, zoodat uitdiepen over de geheeie lengte zeer noodig is. Ook de s[oot bij Vermunt, Mossel'bboml- gaard. zou noodzakelijk uitgediept, of nog beter gerioieerd kunnen worden. Tenslot te klagen de 'bewoners van de Oude Ha- van terecht over stank bij laag water. Het bleek bij onderzoek dat de dam' bij de vernauwing onder de brug stuk is. Wanneer daar wat steenen gestort Won den, waardoor voorkomen wordt dat de haven droog loopt, zou dit euvel ver toornen worden. De Commissie hoopt dat bovengenoemde misstanden spoedig door het Gemeentebestuur verbeterd zullen worden. Het gemeentebestuur deelde in een schrijven van 6 Augustus het volgen- ae mede: Wij heb'blen de eer u' naar aan leiding van uw schrijven van 13 Juni 1928, no. 595, te doen toekomen een af schrift van het daaromtrent door den Gemeentebouwmeester uitgebracht advies, Waarmede wij ons kunnen vereenigen.. Wij hebben den Commissaris van Politie op gedragen om1 toe te zien, dat de sloot "oij de perceeien C 402 en C 403 niet wordt verontreinigd en aan den Gemeentebouw1- meester om den dam in de Oude Haven nog een weinig te verhangen en sluitend te maken. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten in het jaar 1928 in het ressort der Commissie was zeer gunstig. Er kwamen 10 gevallen van Roodvonk voor; Diphterie 4 gevallen, terwijl één geval te Zierikzee van Para Typhus was voorgekomen. Evenals vorig jaar te Haam stede werd thans een onderzoek ingesteld naar ae hoedanigheid van het drinkwater, te Renesse. Het onderzoek had op dezelf de wijze plaats als in het vorig verslag gemeld. Va.n de 83 woningen bleken er 22 slecht en 47 onvoldoende te zijn, ter wijl 14 monsters voldoende genoemd kon den worden. Renesse heeft nog niet kun nen besluiten tot aansluiting aan de ko- menae drinkwaterleiding. Wel zijn er por gingen door het Gemeentebestuur aange wend, doch tot nog toe zonder resultaat. We 'hopen echter, dat Renesse, evenals Haamstedenog zullen hesiuiten tot aan sluiting aan de Waterleiding. SEROOSKERKE. Door het springen v.an een voorbana van zijn auto had dhr. v. S. van SChuadebsurs Vrijdagmorgen op den Zandweg onder deze gemeente, het ongeluk het meesterschap over zijn stuur te verliezen, waardoor de auto van den weg afraakte en over den kop sloeg. Dhr. v. S. die ^ogenschijnlijk geen ernstig letsel had bekomen, is door een der om wonenden per auto naar zijn woning ge bracht. De wagen daarentegen is ernstig beschadigd. In de Vrijdag j.j. gehouden raads vergadering dezer .gemeente werd o.m. op een desbetreffende aanvrage besloten voor een tijdvak van 2 jaren zich garant te stellen voor een evenredig deel der eventueeie tekorten op de rekeningen der nieuw opgerichte vereenigjing voor Zie- kenbuisverpieging voor de gemeenten Re nesse. Noord we lie en Serooskerke. BRUINISSE. In d© Donderdagavond ge houden vergadering van den gemeente raad was met kenn'sgeving afwezig dhr. de Waal. Na mededee ing van eenige in gekomen stukken, welke alle voor ken nisgeving werden aangenomen, kwam' in behandeling een voorstel van Bu en Wu, om de verpiegingskosten van een krank zinnige, op 6 April j.l. opgenomen in het gesticht „Bioemendaal" te .Loosduinen, vporloopig voor rekening der gemeente te nemen. Hiertoe wordt besloten. R. en W. bieden daarna het verslag van den toestand der gemeente over 1928 den Raad aan; het zal den leden ter lezing worden toegezonden. Aan de orde komt de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school, voor welke betrekking zich 12 solli.citanten hebben aangemeld. Na voorlezing van de be schikking van het Dep. van Onderwïjls, Kunsten en Wetenschappen, inhoudende de vrijstelling van 'benoeming van een wachtgelder, en het advies van den In specteur van het Lager Onderwijl in zake de door B. en W. opgemaakte voor dracht, wordt met algemeene stemmen! benoemd, M. C. Wisse te Kats, not 1 der voordracht; no. 2 was J. CX Bra- venboer te Noordgouwe en no. 3 Du Q. Steur te Burgh. De rekening van de Ge zondheidscommissie over 1928 wordt goedgekeurd. Aangenomen wordt 't voor stel van. Bl en W. om het vermenigvuldig gingsc'ij'fer der plaatselijke inkomstenbe lasting vpor het dienstjaar 1929/30 te be palen pp 1.5. De heer van Vessem brengt daarna verslag uit van het verhandelde Op de vergadering van aandeelhouders der NW. Waterleiding-Mijt Schouwen en Duiveiand, waarvoor hem door den voor zitter dank wordt gezegd. Naar aanleiding van een schrijven van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten in verband met het arrest van den Hioogen Raad van 22 Jan. 1926, besluit de Raad het College van R. en Wi. te machtigen tot het aan gaan van overeenkomsten ter uitvoering van alle raadsbesluiten betreffende bur gerrechtelijke handelingen, alsmede tot het verrichten van1 alle verdere handelin gen ter uitvoering der aangegane over eenkomsten. Ten tweede besluit de raad te bekrachtigen alle overeenkomsten door het college van B. en W. tot op heden gesloten', ter uitvoering van raadsbeslui ten betreffende burgerrechtelijke hande lingen, alsmede alle verdere handelin gen, door B. en W. ter uitvoering van ide genoemde overeenkomsten verricht, talies vpor zoover deze overeenkomsten en handelingen niet in strijd zijn met de art. 113—114bis der Gemeentewet. Ten slotte worden B. en W'. gemachtigd tot uitvoering van eenig straatwerk op het havenpiateau, waarna de vergadering wprdt gesloten. het TOorjaar, koop tijdig een pot IN EN OM DE KINDERTUIN,TfJEiS. m. i Tot de jaarlijks terugkeerCnde werk zaamheden in, den tuin behoort het be mesten. Langzamerhand omogen in een landbouwstreek tot de algemeene kennis gerekend worden, dat de Oultuurgewassen, naast verscheidene andere voedingsstof fen, die geacht worden in elke -grond soort in voldoende hoeveelheid aanwezig te zijn, behoefte hebben aan opneembare stikstof, fosfor, kali en kalk. Stalmest waarin deze 4 stoffen voorkomen, noemt men een volledige meststof. Wiaar stal mest hoofdzakelijk een stikstofmest is, 'moet deze met fosfor en kali worden aangevuld.. Kalk geeft men als de grond spoedig dichtslaat en zich moeielijk laat bewerken. In een tuin, waar verschillende gewas- sein worden gekweekt, kan men geen (rekening hóuden, met de eischen welk elk gewas afzonderlijk stejt, maar men zorgt, dait van alle voedingstoffen vol doende opgenomen kan worden. In ver band. met deze en nog meerdere factoren Wera) vier voer stalmest aangevuld met een baaltje amjmoniak-super aangewend. De aanblik van het slabea was voor de jongens teleurstellend. De vorige week bij het verlaten van hun tuintje stomen ie planten frisch en fleurig en de kin deren meenden op zijn minst te mogen verwachten, dat alle blaadjes een tikje waren gegroeid. Thans lagen alje blaadjes verlept ter neer. De jongens voelden te optimistisch te zijn geweest. Ook bleek, dat het planten niet zoo gemakkelijk is, als het lijkt. Het consigne was, de plan ten zoo. diep in den grond, dat de on derste blaadjes zichtbaar blijven- Het zou de moeite loonen na te kunnen gaan, hoeveel plantjes mislukten wegens te diep planten. De radijs is onder tusschen opgekomen. Wonder mooi is de geleidelijke ontppoir ing van de beide hartvormige kiemtolaad- jes te volgen. De leerlingen hebben kennis (gemaakt met combinatieteelt. Tusschen de sla zijn rijen winterwortels gezaaid. Het aantrek kelijke van deze zaaiïng Was da.t de rijen mochten worden aangetrapt. Het wortel zaad met zijm veie haartjes krijgt zonder aandrukken moeielijk contact met de oou. gevenae gronddeeltjes. De strija tegen de vijanden van de tuinbouwgewassen is begonnen. De mus- sehen hebben zich na hun aanval op ae spinazie te hebben gestaakt met hernieuw ae kracht op de sla geworpen. Een dei' bedjes is finaal kaal geplukt, maar de hartjes leven nog. Den volgen den werkdag zal tot afweer een zwart- garen-araadjversperring! 'moeten worden aangebracht. Onaertusschen uitkijken naar atnaere vijanden. OUDERWIJS. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O.L. school te Wissenkerke (Geers- dijk). zijn geplaatst de dames S. M- Oele te Kamperland, W. J. Franke te St.-Maar- tensdijk en P. J. Wagemaker te Haam stede. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Blciscift- en Heidebranden. Een groote brand heeft Zaterdagmiddag ongeveer 200 h.a. heidegrpnd en tien Ka. bosch lus tenen het dorp Kootwijk en het Radio station Kootwijk verwoest. De grond be- jhoort in eigendom toe aan het Staats- bosdn'beheer en den heer Westérwoud uit Amsterdam'. Pplitie, brandweer en militairen uit het kamp Milligen verleen den hulp bijl -de blussclh.üg. Te kwart over dirie kwam prinses Juliana den brand pp versch.llende plaatsen in oogenr (schouw nemen. De oorzaak is te wijten aan het onverantwoordelijk stichten van (een. heidébrandje pm een stuk heidegrond schoon te branden. Dienzelfden middag geraakte door von ken uit een locomotief die op -de spoor baan Hilversum—Utrecht reed, een ge deelte van- de heide adhter het gemeentej- lijk sportpark te Hilversum in bTand. De sterke noord-westen wind dreef de vlammen in de richting van den Huide- koperweg en vervolgens naar de Wasch- meer, waar zSijl een sparrenbosch aan tastten en vernielden. De brandweer en de politie waren spoedig ter plaatse en trachtten met kracht den voortgang van heit vuur te stuiten. De groote hitte maak te het blusschingswerk echter bijna on- mjogeiijk. Het gelukte niettemin den braad na de vernieling van het sparrenbosch te istuiten. Vijf ha. heide en 3/é h.a. bosch waren inmiddels afgebrand. Uit een trein gevallen. Ia den stoom trein, dia Zaterdagmiddag te 4,50 van Leidon in de richting Haarlem vertrok, bevond zich alleen in een 2e klasse coupé de ongeveer 70-jarige mevr. wed. Boa uit Sliedreoht. Vlak bij het station Litse gekomen, scbjjat de ooucé-deur aan den linkerkant door een tot nog toe onopgehelderde oorzaak te zijn open gegaan, waardoor mevr. Boa uit den in voile vaart xjjaden trein is gevallen Zij kreeg een bloedende hoofdwond en fraoturen aan linkerbeen en linkerarm Zjj werd door wegwerkers gevonden men legde haar op een brancard, die van het atation Lisee was gehaald, waarna de sneltrein, die nit tegenovergestelde richting op de plaats van het ongeluk aankwam, werd opgehouden, waarmede mevr. B. naar Leiden werd vervoerd. Te Leiden was de inmiddels gewaar schuwde eerste hulpdienst op het perren aanwezig, die mevrouw Boa naar het Diaconesaenhuis heeft vervoerd. Vergiftiging, Te Amersfoort heeft de politie aai. gehouden de vrouw van sergeant W, die verdacht werd van pogingen tot vergiftiging van haar man. Tengevolge van die pogingen, die reeds geruimen tijd geleden werden aangewecd, bracht W. langen tijd in het hospitaal door. Thans, nu hjj thuis was, begon de vrouw opnieuw met sublimaat door spijzen en dranken te mangen. Zij heeft bekend en verklaarde onder meer, dat ze vesl te weinig geld kreeg om het hnishoudsn met twee kinderen te be kostigen. Haar man, die zelf meer dan de helft van het tractement hield, be schuldigde haar van ontrouw, naar zij beweert ten onreohte. Wat in rook opging. In 1928 zijn er één milliard 266 880 000 sigaren in rook opgegaan, beneyens 2 mill.d 790 691.000 sigaretten en 11,751 000 KG. tabak. In 1927 werden ruim één milliard 197 500.000 sigaren, 2 milliard 590000 sigaretten en 11.750.000 K.G. tabak verbruikt, Een moordaanslag, 's Nachts zagen twee broers te Hterlon aan een laan een onbekende bezig met de pas ge plante boompjes te vernulen. De onbe kende keek nijdig om toen een der broers hem hierover onderhield en stak het mes dat bij in de hand had, in de borst van den jongen man. Deze stortte ter aarde es mout in levsnpg^vaa'ljjken toe;tand naar het siekeohuis worden overgebraoht. Do dader nam de vluoht. Hij werd niet gearresteerd. VAN HEINDE EN VER. parlement ion tot taak hebben om samen met de regeering den fasc stiirchen staat te stennen en te versterken. De ro^eering sou, geholpen door het parlement, er naar streven om met alle vo)k«n in vriendschap televen, alssy de wettelijke belangen van Italië loyaal zouden eer biedigen. Uit Stockholm wordt gameid, dat de in de nabijheid van de Zweedscbe hoofdstad gelegen gemeente Dalaroe sich binnenkort gedwongen zal zien, tenge volge van de spaarbank-kraoh, surséance van betaling aan te vragen. De gamasnte heeft uit de openbare en particuliere middelen ongeveer 200,000 kronon ver loren. Daaronder bevindas zich belasting gelden, geld voor schuld-aflossing, kerk en armongelden. Volfens berichten, doer hot Bul- gaarsehe dept. van üaaneiëa, hat dept. van kandel sn den gouverneur der Nationale Bank ontvangen, heeft een gróöte bank te Boekarest met haar vesrtig filialen door vervaleching der boeken den staat een tchade van vele millioenen lei wegens te weinig be taalde belasting berokkend. Op 67-jarigea leeftijd is op ijjn landgoed in SUoswjjk-Qolsteia overleden prins Heisrich van Pruieen, de broeder van ex-keiser 'Wilhelm. De prins was gehuwd met prinses Irene van Hessen en heeft 8 zoons. De weigering van een Canadeerehe meeder te Lawrenoe, in Manitoba, om haar zestienjarige dochter var gunning te geven met oen bosr van achtendertig jaar te trouwen, is oorzaak van een drama geweest. De bosr doodde de moeder en nam vervolgens met het meisje de vlucht. Dertig gewapende mannen zetten het paar na. Tosn zij het huis van den boer feiin*ndrong«n, vonden zij daar de lijken van den man en het mebje. De bevolking van de provincie Kanaoe in Noord-West-China, die reeds geruimen tijd door hongersnood wordt geteisterd, is tot kannib&l erna vervallen, waarvan vooral kinderen het slaohtoffar zijn. Oageveer 80 procent van de bevolking is verstoken van voedsel door h-^t mislukken der oogsten en alleen in de hoofdstad van de provincie sterven reeds dagelijks 300 personen van honger; de orerblij renden zijn te zwak om de dooden te begraven. De dichte men;gte, die zich Zsterdagoohtend door Broadwey (New York) begaf, was getnige van een afschuwelijk ongeluk. Een aantal zware ijzeren dwarsbalken ter hoogte van de Elfde verdieping van het nieuwe gebouw van de WeBtera Union schoten los en vielen naar omhag, eSh deel van het plank:er mnesleurende, waarop eenige werklieden bezig wartn. Vier mannen waren op slag dood en naar men zegt moeten er nog verscheidene onder de ijzeren balken begraven zjjn. In een dorp bij Presburg (T.Sbrak de as VBn een stoomdraaimolen op een oogenblik, dat deze mat de grootste snelheid draaide. De geheeie tent zakte ineen. Een der gondels werd tusschen de toeschouwers geslingerd, doode een vrouw met een klein kind en kwetste zes schoolkinderen zwaar, o.w. een knaap levensgevaarlijk, In het gedrang dat ontstond, werden talrijke vrouwen onder den voet geloopen en eveneens gewond. Bij onderzoek bleek, dat de draaimolen in uiterst bouwvalligen toestand verkeerde. De eigenaar werd gearresteerd. Hst Stef. Agentschap te Rome dselt mee, dat de koning het parlement heeft geoprnl Ia con lange rede werd door den koning nagegaan, wat in de jarem van het f*«oietiseha regime werd bereikt. Met name werd de oplois ng der Romeinsohe quaestie herdaoht. Hot SPORT. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag vonden op het terrein der K.-V. „Exoelsior" alhier, de door deze vereeniging uit- gafohreven atletiekwedstrijden plaats, welke zich in vrij goede belangstelling en deelneming mochten verheugen. Het programma bestond uit hardloopen over tLtanden van 100-, 400- en 1000 M., benevens estafetteloop over 4 X 100 M. Deelnemende vsreenigingen waren, behalvs „Exovleior", „Rust Roest", „O ympia", „Sinoto", Zierikzee, en „H.D.S Ouwerkerk. De leiding be rustte in handen van de heeren N. J, Visser en J. Bongertman, terwijl de heeren Bravenboor Sr. en H. Goettsoh, als kamprechters fungeerden. De uit klagen waren als vo'gt; 100 M 1. „Rust Roest" (J.C. Braven- boer), lijd 13 sco. 2. „Rust Roest" (i. F. BieneMt) 3. „H D 8 (A. Bolgn) 400 M.1 „Excelsior" (P. A, v. d. Velde)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1