Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD bahoorenda bQ da van Vrijdag 19 April 1929, no. 11839. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden op "Wo-nadag 17 April 1929, des nam 2 uur. Voorzitter de heer A. Timmerman Cz., oudste wethouder. Alle leden zijn aanwezig. Naar .aanleiding van de notulen, die ter visie hebben gelegen, maakt de heer Versteeg een aanmerking', waarover vrij lang wordt gediscussieerd en na welke besprekingen de notulen, na een kleine wijziging, worden goedgekeurd. Ged. Staten deeien mede, dat zij hunne beslissing op het in gébruik geven van gemeentegrond hebben verdaagd. Overgelegd wordt een schrijven van den directeur der districtsarbeidsbeurs te Rotterdam, waarin deze o.a. sdhrijft, dat met den heer Viergever een cjorrespon dent heengaat, die met toewijding, zijn taak vervulde en getoond heeft voor Zie- frikzee t.a.v. de arbaids'bemiddelping de Irechte men op de rechte plaats te zijn. De heer Catshzek weet niet, waarom B. en W. dezen brief hebben overge legd, maar wanneer zij meenen, dat spr. daardoor tot andere gedachten zou wor den gebracht omtrent bedoelden oorres- pondent, zij de moeite wel hadden kun nen sparen. Ingekomen is een schrijven van het Dag. Bestuur van het waterschap Schou wen, waarin wordt medegedeeld, dat de alge mee ne vergadering van dat water schap heeft besloten weaerom duizend gulaen beschikbaar te stellen voor het verharden van wegen op dezelfde voor waarden als in 1923. Voor 15 Mei a.s. wenscht het D.B- te vernemen of in deze gemeente ven dit aanbod zal worden ge bruik gemaakt. Inmiddels is een a.dres ingekomen van de heeren M. J- D. Berrevoets. en J. Roggeband, waarin deze verzoeken van de geboden gelegenheid tot verharding van wegen gebruik te maken. Zij zou den speciaal de weg over de z.g. Hoog*» Heul willen verhard zien. De voorzitter stelt voor, gezien de er varingen de laatste maal opgedaan, het aanbod voor kennisgeving aan te nemen. Dr. van der Kwast merkt op, dat hier ae goede niet van de kwade mogen lij den- Het is toe te juichen wanneer be doelde personen goede toegangswegen krijgen naar hunne perceeien. Hij stelt aan ook voor wel op het verzoek van Schouwen in te gaan. De heer Panny zal er ook ditmaal Izijn stem niet ,aan geven, herinnert er aan wat hij vroeger over deze kwestie heeft ge zegd en wijst er op,, dat de mensdhen die als aanpalenden hun l/3 zouden moe ten batalen zich van die verplichting héb ben onttrokken. Dr. van der Kwast zou die nalatigen aan hun portemonnaie -willen trekken daar de gemeente recht heeft op dat geld, wanneer de aanpalenden ge teekend heb- ben- Weth. Koopman merkt op, dat deze kwestie later aan de orde komt De heer de Br zekert had graag gezien dat de stukken ter visie hadden gelegen deze kwestie rekende, waarover hij in een vorige vergadering vragen richtte tot B. en W, Hij steunt het voorstel-van der Kwiast, daar adressanten bezig zijn hier een -nieuwe industrie te ontplooien. Weth. Kzopmnn zet de kwestie van het beschikbaar stellen door het water schap Schouwen van f 1000 voor ver harding van wegen nader uiteen. De ge meente Zierikzee kan aan Schouwen me- dedeelen, die of die weg willen we graag verhard hebben, maar de 'beslis sing is aan het waterschap. Opk de kos ten zijn niet precies op te geven. Wat de zaak betreft door den heer de Broe kert aangeroerd, verklaart spT., dat er goede reden is dat de correspondentie nog niet ter tafel is gekomen, maar de volledige geschiedenis zal hier worden •overgelegd. De heer Catshzek herinnert er aan wat omtrent deze kwestie is gezegd, toen ze voor het eerst in den raad kwam'. Mien stelde zich op 't standpunt, dat een der Aangelanden zich garant stelde voor het l/3 gedeelte en het met andere pachters I leggen of eigenaars in one bracht. De gemeente hao daardoor altijd verhaal op die eene persoon. Van aat standpunt is afgeweken, 'merkt ae voorzitter op. De heer Catshzek vindt dan, dat het niet aangaat dat nu andereu de dupe worden. De schuldige leeft niet meer, merkt weth. Koopman op. De heer Dzeleman vindt het niet goed, d&t Schouwen er van af wijken kan. wanneer Zierikzee, als het besluit voor pL/3 bij te dragen, een weg aanwijst die verhard zou moeten worden. Zierikzee betaalt voor iets waarover het geen zeg genschap heeft; het is te dien opzichte afhankelijk van Schouwen. Weth. Koopman zegt, dat het voorstel- vian der Kwast buiten de orde is. De raad heeft te besluiten of het vsn het aanboa door Schouwen gedaan, gebruik zal ma ken of niet. Gebeurt dit dan wordt van gemeentewege een oproep gedaan wie er van wil profiteered Z.h.st. wordt besloten het aanbod van Schouwen te aanvaarden. I De rekening van den straatweg Zierik- zee-Brouwershaven wordt in handen eener commissie gesteld, waartoe de voorzit ter benoemt ae heeren Gerritsen, Ver. steeg en Quant Aan ae bizondere school in het Vrije wordt voor 1929 volgens ,ert. 101 der L.O. Iwet f 234420 voorschot op de vergoeding gegeven en aan de R.-K- parochiale school f 1339 86. Or. van der Kwast zou graag "willen weten wiat ieder leerling der verschil- lenae scholen kost, om deainit te kun nen constateeren wat ae goedkoopste school is? Aan deze wensch zal mettertijd ge volg g'egevtVi worden. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om het helfingsperCentage op de plaatselijke inkomstenbelasting vooir 1929-'30 te bspajen op 3 07 (vorig jaar 2,8, dus 0,27 hooge-r). De vermoedelijke opbrengst van de plaatselijke inkomsten belasting over 1928-,29 bedraagt f 97023 tegen f 101626(04 voor het dienstjaar 1927 '28. Voor 1929 is dus minder beschik baar gekomen aan in 1928 het geval is geweest, hetgeen van invloed is op het percentage der plaatselijke inkomstenbe lasting. De opcenten oer Rijksinkomsten belasting zijn met 20 o/0 verlaagd, het geen ten goeie is gekomen aan de be lastingbetalers, 'maar waardoor de ge meentelijke inkomsten zijn verminderd. De heer Gerritsen herinnert er aan dat hij over de belastingzaken al meermalen het woort heeft gevoerd en zijn stand punt in deze bekend is. Hij zal tegen stemmen. Gok de heer Catshoek zal zijn stem niet aan dit voorstel geven. De heer de Br zékert constateert, dat van belastingverlaging geen sprake is, maar van verhooging. Verschillende dis cussies zijn gevoerd over posten, die op de nieuwe begrooting prijken. Spr. dringt er op aan, dat zooveel mogelijk de zui nigheid zal wo-rden betracht. De voorzitter merkt op, dat juist ver schillende posten cpi de begroeting zijn gebracht door de raad zelf. De heer Panny meent een woord van protest te 'moeten laten hooren t.a.v. het geen de heer de Broekert opmerkt, tiaar deze zelf verschillende verhoogde posten heeft helpen goedkeuren. De heer ie Broekert had verwacht, dat men hem dat in zijn schoenen zou schui ven. Hij heeft medegewerkt aan posten te verhoogen die noodig waren, maar was tegen onnoodige uitgaven. Weth. Koopman herinnert er aan,, dat onder een vorige burgemeester het gei- woo-nte was geen posten te verhoogen voor de behandeling der 'begrooting. De laatste jaren is hiervan .afgeweken. Het is ook het streven van B. en W~ geweest het percentage niet te verhoogen, maar door verschillende verhoogde posten, dolor den raad zelf gewild, is het heffingjSr- percéntage verhoogd moeten worden. Na re- en dupliek worden de beraad slagingen gesloten en het voorstel van B. en Wi- aangenomen met 10 tegen 3 stemmen, die der heeren Gerritsen, Cats hoek en Versteeg. Thans is aan de orde het aangehouden voorstel omtrent het verzoek van den onbezoldigd inspecteur van politie, om f102 uit den post overuren uit te be talen. De commissaris van politie deelt hieromtrent mede, dat de thans overleden, burgemeester hem1, ra het vertrek van den agent Heij'bper, opdroeg voorloopig die vacature zoo goed mogelijk te voorzien. De dienstm sedert Janua.i d:or den heer Haring verricht, betrpLen geen overuren, doch invaldiensten voor vrije dagen, ziekte en surveillance. De heer Versteeg is sedert de vorige raad niet van zlienswijze veranderd en hij' wenscht het gevraagde geld niet te geven. De heer de Broekert heeft de vorige raad de motie-Doeleman gesteund en spr. wist wel van te vpren wat de commissa ris zou schrijven, maar dat neemt niet weg, dat spr. niet van standpunt is ver anderd. Waar de raad niets over 't poli tiecorps te zeggen heeft, blijven de finan ciën zijn eenig wapen. Dr. tan der Kwast merkt op, dat de heer Haring werk heeft verricht pp last van hpoger 'hand en daarom is spr. er voor, dat die f102 uitbetaald worden. Weth. Koopman geeft te kennen, dat de burgemeester het heeft goedgékeurd, diat de heer Haring politiediensten ver richtte, de raad pok verplicht is het gevraagde te voteeren. De heer Oaelerr.an herinnert aan z'ijh in de vórige raad aangenomen voorstel, om' den commissaris van politie te laten be talen, indien deze geen bewijs kon over- dat dhr. H. van hpogerhand was aangesteld. Het bewijs is er thans, dat onze overleden burgemeester machtiging heeft verleend dhr. H. politiediensten te laten verrichten en nu is de raad ver plicht de gevraagde som uit te betalen. In stemming gebracht wordt het ver zoek met 9 togen 4 stemmen toegestaan. Tegen stemden de heeren Catshoek, Ver steeg, de Broekert en van Schelven. DO voorzitter opent thans de besprekin gen over het heffen van gesehot op ge bouwd® eigendommen door het water schap Schouwen. Die heer de Broekert houdt een uitvoe rig bétoog over deze kwestie, waaruit we het volgende aanstippen: De zaak dateert al van eenige jaren terug en werd in Schouwen's vergadering ter tafel ge bracht, maar de heeren wisten er blijk baar zelf geen raad mede. Er werden) toen tarieven genoemd tot 20 pCt. en honger. Spr. heeft toen door middel van een ingezonden stuk de menschen eens wakker geschud en vele bewijzen van instemming ontvangen, zoodat de bewe ring in Schouwen's vergade.ing, dat ook vele Zierikzeeënaars gunstig tegenover de nieuw op te leggen belasting staan, dade lijk reeds den bodem is inges'.agen. In 1915 hebben Ged- Staten op histo rische gronden een verzoek afgewezen van de Breede Watering bewesten Ier- seke. Drie jaar later hebben Pro-v. Staten dit in een andere richting gestuurd door dit college bij de herziening van het Algemeen Pplderreg'ement opdracht te geven een bepaling daarin op te nemen volgens welke be astb aarstelling van het gebouwd mogelijk zou zijn. Ook de vertegenwoordiging van het ge bouwd speelde een rol. Ten slotte ge lukte het Walcheren het gebouwd inge voerd te krijgen en wel f 1,70 per f100 'belastbare opbrengst. Volgens het verslag van de vergadering van het waterschap Schouwen, is het noodzakelijk, dat de inkomsten van het waterschap vermeer derd worden ten einde hieruit de klim mende uitgaven, vnl. voor de oeverver dediging, te bestrijden. Wat Zierikzee be treft, dit zou door de nieuwe heffing getroffen woraen voor dat deel, dat ligt binnen de oude omwalling van de stad. De gebouwde eigendommen binnen deze Omwalling hebben voor zoover bekend .nog nimmer poldergasten betaald; oor zaak daarvan z)al wel zijn, dat Zierikzee de bescherming van Schouwen kan mis sen. De hiooige wallenvormden als het ware een ringdijk, waar binnen men vei lig was. Tot in het begin der 19e eeuw waren hier geen vloedplaniken noodig. Thans zijn er verscheidene aangebracht en aan de hand van verkregen adviezen meent spr., dat, mocht het er eens op aan komen, Zierikzee zi,'n perceel en bin nen de omwalling der stad van zeewater kan vrijwaren. Slechts de havendijken zijn in onderhoud bij de gemeente, ter wijl bovendien ook een derde betaald wordt in die kosten van werken noodig voor het behoud van het havenhoofd. Ook het z.g. Rwistegeld hij het Westha venhoofd, is in onderhoud bij Zierikzee, dat door onderhoud van deze 'werken en vloedplanken een deel betaalt in de kosten van oeververdediging en water- keering van Schouwen, een deel, dat bij een eventueele vaststelling van het ger schot op het gebouwd wel in aanmerking dient te worden genomen. Spr. wijst er verder op, dat Schouwen het gebouwd gesehot wenscht in te voeren tot stijving zijner kas, maar spr. zjiet het anders, .1. een verplaatsing van 1/4 van de zak ken der landbouwers naar die der eige naars van het gebouwd. Stel dat Schou wen te betalen heelt aan buitengewone uitgaven f80.000, dan krijgt het gebouwd z'n wissel thuis tpt een 'bedrag van f 20,000. Is het te verwonderen, dat een der gelijk voorstel er bij hamerslag doorging? Nu betaalt niemand graag belasting, wij niet en de landbouwers niet, maar dat de laatsten het heeJemaa; niet graag doen, 'bewijst het -feit. dat" bv» »u -too •vorc*«hp- lend© landbouwers verzuimden hun wis sel te honoresren voor het aandeel in de kosten der wegenbegrinding. Spr. had ge hoopt, dat in Schouwen's vergadering ook nog andere klanken waren geho-ord en wel van het raadslid-hoofdingeland' van Zierikzee, die naast de belangen van Schouwen, die van Zierikzee heeft voor pip te stellen. Tegen een billijke maar dan constante heffing, zal naar spr. meent, niemand zich verzetten, maar wat men nu voorstelt en iook de terugwerkende kracht voor rente en aTossing van leen'ngen, bepaald bij het gewijzigde art. 119, is in strijd met de billijkheid. Woorden van. protest mogen daartegen niet ui'blijven en in verband daarmede leest spr. een schrij ven voor, dat hij wil beschouwen als een verweer tegen het door Schouwen geno men besluit, en wil richten tot Ged. St. van Zeeland en verzenden via den voor zitter van het waterschap Schouwen. Or. van der Kwast kan een groot ge deelte van het betoog van den vorigen spr. pnd erschr i j ven. De rechtsgond, die men toepassen wil, acht spr. niet de juiste. De gemeente moet zich zelf tegen het wa'er beschermen, door desnoods op de wallen betpnmuren te laten aanbren gen. 1 i i De voorzitter gaat na wat Zierikzee den loop der jaren, van 1890 af, zooal heeft moeten beta.en aan de havendijken en dijkvallen, waarmede belangrijke som men gemoeid waren. Zierikzee geeft bo vendien jaarlijks veel uit vpor eigen ver dediging tegen het water, terwijl het bin nenkort voor verhooging der havendijken staat. De heer Versteeg is er voor Ged. St. te verzpeken, heelemaal geen gevolg te willen geven am hetgeen Schouwen vraagt. Dit waterschap beroept zich wel pp Walcheren, maar deze twee polders zijn niet gelijk te stellen. De voorzitter van Schouwen heeft wel gezegd, dat hij niet in zal gaan pp ingezonden stukken, maar het eerste ingezonden stuk ver geet hij blijkbaar, waar gesproken wordt van de val aan. het havenhoofd. Dat neemt Schouwen heelemaal niet onder zijn aan dacht, terwijl het bovendien geen reke ning houdt met de lasten der inwoners van deze gemeente. Dhr. Ooeleman verbaast het, diat 't ge meentebestuur geen kennis kreeg van het- besluit van Schouwen, diat veel beter ge daan zou hebben over deze kwestie eens met het gemeentebestuur te confereeren. Dan hadl zij de gelegenheid gehad eens te vragen op welke gronden die belasting werd opgelegd en welke motieven zij daar voor aanvoerden? Men was da» van Zierikzee in de gelegenheid geweest met tegenmotieven te komen. Spr. vindt thans aanleiding om aan Schouwen een brief te schrijven, waarin, kennis gegeven wordt dat men zich er pver verbaasd heeft, dat niet met Zierikzee is beraadslaagd). Schpuwen kan dan op haar besluit terug H. K. H. Prinses Juliana heeft hare oolbgebezoeken aan de uoivereite t te Leiden hervat Pnr auto begeeft de vorstelijke studente zich naar de Alma Mater komen en esn bespreking houden met het gemeentebestuur. Mocht Schouwen vast houden aan de cijfers door haar genoemd, dan is er voor spr. reden een woord van protest te laten uitgaan ter plaatse, waar zulks behoort De heer den Boer onderschrijft wat door de heeren Doeleman en de Broekert gesproken i s. Or. tan der Kwast merkt op', dat de Prpv. Staten eerst het voorstel in over weging zullen moeten nemen. De heer Cashoek onderschrijft veel van wat door dhr. de Broekert is ge zégd. Hij zou er niet tegen zijn, dat er ten hoogste 2 pCt. door het gebouwd moest worden betaald, mits Schouwen de verdediging en het onderhoud - van de geheele zeewering voor hare rek nlng nam, dus pok de havenhoofden. Daaren tegen kan hij. zich niet vereenigen met wat dhr. Dpeleman te berde bracht. Vóór dat deze kwestie in' behandeling komt, zullen Ged. Staten de betrpkkenen, dus ook Zierikzee, gelegenheid geven, kennis te nemen van de voorstellen, van Schou wen. Aan de hand van de genomen be sluiten door de diverse raden, naar aan leiding van. Schouwen's voorstel, wordt door Ged. Staten een voorstel gemaakt. Besprekingen houden met Schouwen acht overbodig- evemlc hof OvJ. Staten zullen wel degelijk pns in de ge legenheid stellen kennis te nemen van en onze grieven te berde te brengen over deze zaak. De heer Gerritsen merkt o.m- op, dat er nog drie wegen openstaan, om tegen de heffing te protesteeren, terwijl spr. tevens de aandacht vestigt op de woorden in ae 'mem. van toelichting door Schou wen gegeven t.o.v. de wijziging! v,an het bizonaer reglement, n.l- in den geest welke woorden dienen te worden opge vat als de belasting in Walcheren. Opk hij acht een protest op zijn plaats, maar wensch te wel eenige wijzigingen ,aan te brengen in het request van den heer de Broekert en wel t.a.v. de vertegenwoor diging voor het gebouwd en wijzigfhS van ,ajrt. 13 van het reglement. Wethouder Koopman betoogt, dat de kwestie van de haven hier niet in het ge ding moet worden gebracht; dat is geen motief. Zierikzee heeft vrijwillig deze lij ven gegraven en Schouwen staat daar buiten- De heeren Panny en Dr.eleman vragen wijziging van het request door aanvulling met hetgeen ae heer Gerritsen opmerkte. Aldus zal geschieden, in besloten verg,ar dering. Na het houden dezer vergadering is het volgend request aan Ged. Staten opgezonden: De Raad der gemeente Zierikzee, ïn openbare vergadering bijeen, heeft beslo ten het volgende onder uwe aandaciht te brengen. r i Blijkens mededeeling in de Pers, Zie- jrikzeesche Nieuwsbode heeft de Alge- meene Vergadering van het Waterschap Schouwen", gehouden op Maandag, April 1929 het besluit genomen aan Uw College 'het verzoek te richten eene wij ziging van het bijzonder reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap aan de Staten dezer Provincie ter vaststel ling aan te bieden, teneinde hierna de Koninklijke goedkeuring te verkrijgen. Dit concept beoogt in hoofdzaak de in voering eener heffing van dijkgeschot van de gebouwde eigendommen en wel naar de belastbare ppbrengst volgens de grondbelasting. Tot nu toe bleven de gébouwde eigen dommen in het Waterschap vrij van pol- aerlasten; hunne belastbare opbrengst in het geheele Waterschap bedraagt pl.m. f 325 000 en in de gemeente Zierikzee (pl.m)- f 230.000. Waar de buitengewone uitgaven, welke ter berekening vsn deze belasting; vol gens het nieuwe artikel 119 van het Bij zonder Reglement op het Bestuur ven het Waterschap Schouwen in aanmerking komen en steeds afwisselend zullen zijn en blijven, kan het Bestuur van Schou wen, volgens zijn uitspraak, gedaan in opgemelde vergadering, niet spreken van Constante belasting cn is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat wat thans wordt gevraagd zeer spoedig met het noodige percentage zal moeten verhoogd worden. Volgens het verslag der vergadering, waaruit de Raad zijn gegevens heeft moe ten putten, zal nu moeten gerekend wor den op eene heffing van 6,8 of naar bo ven afgerond 7 procent van iederen be lastbaren. gulden, zoodat in dit geval van Zierikzee zou geëischt woraen ongeveer f 15 640 van de f 22,100, welke door het geheele Waterschap zouden moeten wor den opgebracht. Van een gebouw1, waarvan de belast bare opbrengst f 300,—, er zijn er hier vele hooger, zou derhalve moeten wor den betaald f 20,40. Deze heffing wordt voor de ingezete nen dezer gemeente een zeer zware extra 'belasting, die zeer onbillijk is en op grond van na te noemen redenen ook niet te aoeepteeren is. Bovendien werd de meening geuit dat van de .gebouwde eigen dommen, gelegen in het gedeelte dieT stad binnen de oude omwalling, op historische gronden geen gesehot ken worden ge heven en deze dus buiten de nieuwe be lasting beboeren te blijven. Voorts draagt onze gemeente reeds een belangrijk deel bij in de kosten van Schouwen's zeewe ring en oeververdediging, immers zij on derhoudt de beide zeer lange West- en Opsthavendijken, betaalt daarbij i/3 in de kosten van liet onderhoud der havenhoof- uen met mei -t.g. „nwiaicgcju daarom gelegen oever. Dat die kosten van dat onderhoud de zer oeververdediging zeer belangrijk kun nen zijn, moge ten bewijze daarvan die nen, dat in het jaar 1890 daarvoor ruim f 33 000 moest worden betaald, zijnde i/s der totale kosten. Dit oeverpunt in hoofdzaak van zeer groot belang voor Schouwen, wordt zeer sterk door den stroom aangevallen, waar door de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat in de naaste toekomst nieuwe belang rijke offers dezer gemeente zullen wor den opgeëischt. Vervolgens rust op alle bewoners, wier peroeelen aan het zeewater zijn gelegen de plicht en zulks op eigen kosten, om zorg te dragen, dat bij hooge vloeden aan hunne woningen een vloedplank is •aangebracht en moet de gemeente zelf, ook op haar kosten, de hierop uitkomen de straten door een 18-tal vloedplan ken afsluiten en ook dit vordert mede door de bediening hiervan, jaarlijks een aanzienlijk bedrag; daarbij mag 'boven dien niet voorbijgezien worden, dat de huurw.aarae der huizen, door het heffen van het gesehot, belangrijk zal stijgen; ae waarde der huizen zal dalen en daar door mede de zekerheid van hypotheek houders aanmerkelijk geschaad worden. De Raaa was mede van oordeel, dat, waar volgens Uw' College eene wijziging ,in den geest" van het reglement van Walcheren aanbeveling zou verdienen, hieronder zou moeten worden verstaan en aat in- tegenstelling met de meening van 't bestuur van het waterschap Schou wen, eene heffing van het gebouwd, overeenkomende met die, waardoor het gebouwde in Walcheren wordt getrof fen en dus met een percentage van 1.7 zou moeten worden volstaan, welke mee ning, naar zijne opvatting, ook door de Provinciale Staten zou worden gedeeld, daar deze. blijkens het gesprokene in de vergadering dier Staten van 13 December 1918 en 19 Maart 1919, niet voor een zware belasting van 't gebouwd voelden. De Raad merkte verder op, dat hij zich niet kan vereenigen met de nieuwe re dactie van artikel 119, alinea 3, dat een getrouwe weergaaf is van artikel 33 aer Waterstaatswet 1900 en welk laatste ar tikel niet ziet op buitengewone werken, aoch wel op nieuwe werken, dat geheel iets anders behelst en waardoor de be rekening van de uitgaven, waarvan de be lasting gegeven zal worden, ten zeerste bezwaard wordt. De Raad zou geen bezwaar hebben te gen een redactie van .genoemde alinea, waarin werd opgenomen de bepaling, dat: ,ie.ls buitengewone uitgaven worden aan gemerkt de kosten, veroorzaakt door ram. pen en bijzondere maatregelen in het be lang der waterkeering, zeewering of oeververdediging gemaakt, voor zoover dit buitengewone werken 'betreft, welke niet uit de gevtfone inkomsten voldaan maar door leening gedekt moeten wor*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 9