Zierikzeesche ffe Nieuwsbode abonnement: advertentien Inzending Advertentiën HINDERWET. DRANKWET^ Woensdag 17 April 1929. zierikzeesche courant 85stb Schoonmaak buitenland. feuilleton." ïwsi onwaarscliijnlijfcB Huwelijken! Frfja per 8 Maanden f 1,60, fiiuieo per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afionderlijke nnmmeri 5 eent. Verschijnt Mnd., Wned. en Vrj'd. Putohèqoe- en Giron. 187871. No. 11838 a» 1—8 regelt 80 ota., ras 4 regele en dear bus-en 20 et», p regel. Beelanre» 80 ets. p. regai, Kg eontraet belangrijke korting, Inaending op den dag ran ait. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan Zjebikzee maken bekenddat het verzoek van THE TEXA.S COMPANY te 's-Graven- hage. om op en vóór het perceel, kadastraal bekend in «ectie B, no. 1267, een oodergrond- sche bewaarplaats voor 2000 liter benxine, met aftappomp te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 16 April 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Czwd. Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee Gelet op Artikel 21 der Drankwet; Brengen ter kennis van de vergunning houders, dat zij die zich met hunnen aanslag in het vergunningsrecht bezwaard gevoelen, zich binnen veertien dagen, nadat de aanslag te hunner kennis is gebracht tot den gemeenteraad kunnen wenden, doch niette min, op strafte van het vervallen der ver gunning, verplicht zijn, den aanslag vóór l Mei a.s in zijn geheel ten Kantore van den Gemeente-Ontvanger te voldoen, zullende zoo noodig later teruggave van het te veel be taalde plaats vinden. ZiiaiKZEE, den 16 April 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. TIMMERMAN Czwnd, Burgem. P F. WITTERMANS, Secretaris. Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerd terugontvangen brieven en briefkaarten, 'waarvan de afzenders onbekend zijn, gedurende de le helft der maand April: Brieven 1. I. Moelker, Serooskerke. 2. Zeeuwsdie Editie^ Rotterdam. Oir. 1. BE lOOZt. Ultg.-RUictur H. J. KOSTEN g.Te vóór 10 ore. WARD HERMANS. De Belgische bladen bevatten het be richt, dat Wiard Hermans in België is te ruggekeerd. „De Schelde" meldt, dat de trechter van onderzoek van Laethem, toen deze telefonisch werd verwittigd, dat WaTd Hermans zich in zijn cabinet zou komen aanmelden, hiervan niets wilde weten. Hij had nog geen tijd en zou den vluchteling pas Woensdagmiddag kunnen ontvangen. Men is er cp het Gerechtshof zoo zeker van schrijft het blad, dat Ward Hermans zich aan het onderzoek niet zal onttrekken, dat men meent er geen haast te moeten .achter zetten om hem aan te houden- Later is 't eerste onderhoud door van Laethem op Dinsaagochtend, vast gesteld. In gezelschap: van zijne verdedigers be gaf Ward Hermans zich Dinsdagmiddag naar het paleis van justitie te Brussel, teneinde zich bij den rechter van instruc tie aan te melden. Enkel eenige journa listen en een paar persfotografen bleken van de kpmst van Ward Hermans op de hoogte. Diaair het nog geruimen tijd duur de, alvorens hij bij den rechter van in structie binnengelaten werd, maakte Ward Hermans een praatje met de aanwezige journalisten. Zoo verzekerde hij aan de N. R. C.-corr., nogmaals, de vaste over tuiging te hebben, df.t het 16 paginate groot procesverbaal van de 32ste ver gadering van de militajre commissie, dat Naar het Engeisch raa M. M. FITZGERALD. Zóó moet je jie het getrouwd-zijn ook niet voorsteilen manNatuurlijk ondervin den getrouwde lui net zoo goied hun moei lijkheden en teleurstellingen. Mjaar, als zij joelen, dat het hun van weerskanten kracht schenkt ais zij die samen dragen, dan schenkt de verbintenis hun een vreug de, die zij ieder op zichjzfölve njiiet genoten zouden hebben. Je bepleit schitterend de voordeelen van het huwelijk, Hayes! Waarom trouw je dan zelve niet? Heb je er ooit wel eens ernstig pver gedacht? Zeker, maar, zooals je daar terecht zegt, hoogst-ernstig! En het is juist het Ongeluk van vej-scheideneo, dat ze veel te lichtvaardig elkaar de belofte van trouw doen, ofschoon het toch geen kleinigheid is„ om trouw samen door het leven te gaan- Als ik ooit de vrouw ontmoet, met wie ik dien tocht durf ondernemen, dan zal jij de eerste wezen, oude jongen, die dit blijde nieuws te foooren krijgt! Hoofdstuk V. We zullen onze plennen moeten veran deren, Alison! Want ik heb geen lust, om onze vadantiereis nu te laten .bederven door die twee die als klitten aan ons blij"- ven heken! Ik begrijp niet hoe Michael zoo veranderd is. Hij was heusch, nooit Zoo zeer 00 mijn gezelschap gesteld 1 Maar nog niet gepubliceerd is, wel degelijk edht is. Dit document bevindt zich in Nederland, maar is niet in het bezit van den heer van Beuningen. Het wordt be waard door een Vlaming. Slechts 3 per sonen in heel Nederland kennen het en weten waar het zich bevindt. Dit docu ment, d?.t een handteekening draagt, wiaair van tot dusver nog niet gesproken is en welke niet is v,an generaal Galet pf ko lonel Michem, zal siechts bij een even- tueeie veTschijning van Ward Hermans voor het Hof van Assisen openbaar war den gemaakt. Volgens de stelling van Ward Hermans moest het vaische stuk dat met juiste gegevens door Albert Frank is gemaakt en in het IRrec/htsch Dagblad is verschenen, enkel dienen om de ver dwijning ^an een echt stuk te dekken. Verder herhaalde hij, wat reeds uit zijin interview' in de N. R. C. bekend is. Ward Hermans vertelde ons ook nog reeds Don derdag per auto Nederland te hebben ver laten en in verscheidene plaatsen in het Vlaamsche land besprekingen te hebben gehad met Vlaamsche nationalistische voormannen. Nergens werd hij lastig ge vallen hoewel hij niets aan zijh uiter lijk had veranderd en zijn signalement overal aan de gandarmerje was rondge zonden. B I N N Ë^LAINTD] DE SCHUTTEVAER. De tocht van de „Schuttevaer", de oo_ zinkbare reddingsboot, die thans te New York ligt is een droeve mislukking, ge wonden. Niemand, behalve een Ameri- kaansche courant, heeft zich met de boot bezig gehouden. Tpch heeft ze dat lot niet verdiend, ze is nog even zeewaardig als toen het den Waterweg uitvoer. Storm en tegen wind overwonndh niet de boot, maar de opvarenden, die een week zonder pro viand en drinkwater het moesten op geven en door een brandende oliejas in den, mast de aandacht trokken van een langs varende Portugees, die hen aan boord nam; de overwonnenen en de on- zinkbare. Het is een droeve mislukking geworden, te droeviger, omdat de leider van den tocht een man op jaren is. Geen publieke 'belangstelling; geen aanbiedin gen wachtten hen te New-York, maar een zaamheid, groote onkosten. Maar een Nederlander kw'am hun te hulp, wiens naam1 in de laatste jaren ook geklonken heeft in verband met Oceaan- tochten: Anton Fokker. SCHADEVERGOEDING VOOR VISSCHERSSCHADE. Het dep. van buiten!, zaken deelt het vplgende mee: Bij die Britsc'he iegeering waren npg steeds uit 'den wereldoorlog stammende gevallen Van aanhoudingen, vasthoudin gen en verbeurdverklaringen! aanhangig, waarin de Nederl. regeering voor de Ne- deri&ndsche belanghebbenden voor scha devergoeding was opgekomen, "Waaronder in de eerste plaats een aanzienlijk aantal bij de Britsc'he regeering ingediende scha devorderingen wegens schade, toegebracht aan schip, want en lading van Nederl. haringvisschers en IJsiandvisschers, die in den zomer van 1916 naar Britsche havens waren Opgebracht. Het is niet mogelijk gebleken, voor alle geValjen bevrediging te verkrijgen, doch de Britsc'he regeering is bereid gevonden, voor de bedoelde vissoherschade de som van 1 hvülioen gul den ter beschikking van de Nederl. re geering te stellen. De Nederl. regeering heeft dit aanbod aanvaard» we zullen er een eind aan maken; ens m- plaats van nu twee weken op Malta te b. ij ven, zullen we rechtstreeks naar Aiexan- drië gaan en vandaar naar Cairo. Als wij dan nog wat langer op Malta willen blij ven, kunnen wij dit op den terugweg doen. Jij vindt het tocfh zeker ook verschrikke lijk om zoo door hun gezelschap gekweld to worden, Alison! l Och_ ik ben nu nog niet zoo'n hartsr todhtelijk mannen-haatster, als jij, zie je! En, toen de stoomboot langzaam' de ha ven uitvoer, naar de open zee, vond Ali son het toch niet mooi, dat ze maar zoo stilletjes weggetrokken waren, zonder de nieuwe vrienden te waarschuwen. Ze waren namelijk allen gezamenlijk aan wal gegaan, hadden een paar uur lang de bezienswaardigheden van het eiland be keken en hadden zich toen afgescheiden van de rest van het gezelschap Waarna ze, noch Sir Michael, nóch Keith Vau- ghan, hadden weergezien. Paula had het Mema Hotel gekozen voojr haar verblijf, daar het zoo heerlijk, aan den voet lag van de Groote Pyramiden en vlak bij de grenzen van de Lyhische wioes. tijtt. In het eerste voelde Alison zich teleur gesteld. Zij had gehoopt^ nu een echt-Oos- tersche stad te zien te krijgen,, nog niet bedorven door de Westersche inrichtin gen.; maar Cairo leek wel Londen, in den tijd van de season. OcJh ja, het grootste deel van de men- schen komt hier moet je denken, omi af leiding te zoeken voor ziekelijk getob, waarin ze anders wellicht zouden ver vallen. Maar jij hoort toch niet tot die cate gorie, is het wel, Paula? j O, ik heb tijden, da,t ik zeer gedrukt TWEEDE KAMER. Dinsdagmiddag is de Tweede Ka/mer begonnen met de algemeene beschouwin gen over het voorstel van wet van den heer v. d. Heuvel cis. tot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetwjortel- suikerindustrie hier te lande. Dit Wetsvoorstel strekt er toe om van 1 September a.s. tot 1 September 1930 aan beetworteIsuikerfabrikanten en beet_ wortelsuikerfabrikainten-raffinadeurs een g.a.rantiepremie toe te kennen van ten Ihoogste f li,50 per 100 k.g. melissuiker in dien de gemiddelde gpoothendelsprijs van önvereocijnsde melissuiker hier te lande daalt beneden f 17 per 100 k.g. nettoge- wicht. Twee R.-K. voorstanders zijn man het woord geweest, die na de zeer uit voerige Memorie v°n Antwoord van de voorstellers moeilijk iets nieuws te berde konden brengen, in dat opzicht waren de beide tegenstanders in wat gunstiger Con ditie, si waren ook hun argumenten niet gloednieuw. Vermeiden wij, dat de heer Van :der Sluis er de aandacht op vestigde, dat dit voorstel geen rekening! houdt met de op^ forengst per h.a., met het (giehalte der bieten en met de wiaarde der bijproduc ten-, Andere Cultures, zeide hij, hebben ook slechte tij oen gehad, en zijn voorstel om in de eerste plaats de streven naar een vermeerderde opbrengst per h.?., ver dient stellig evenzeer eendacht ,als de opmerking, dat de ho.oge accijns een be lemmering is. De heer Ebeis wees er terecht op, dat men hier te doen had met een princ'iipieeie beslissing. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. Wij vestigen de aandacht op de .advertentie van de vereeniging Volksonderwijs" in dit nummer, voor de algemeene vergadering op 18 April. Behg.ive de gewon© agendapunten staat er ook een lezing met lichtbeelden van den heer J. Vijverberg op 't programma. De heer Vijverberg is hier 'bekend ge noeg dat we vooruit weten dat ons iets goeds voorgezet wordt. De vereen, stelt ieder, die in haar werk en streven voor de openbare school 'belang stelt, in de gelegenheid deze avond bij te wonen. Eenige jaren geleien zijh hier ter stede door een commissie verscheidene vergaderingen, gehouden, teneinde plan nen te overwegen voor de totstandkoming van een geregelde 'vliegtuigverbindajng Zierikzee—Ttotteraam,, pilannen, waartegen over de K.L.M. sympathiek stond, doch welke moesten opgegeven wioirden door het ontbreken van geschikt en goedkoop terrein voor vliegveld onder deze igje- meente. Naar wij vernemen is door de heer J. J. Cock en is. S. J. H- Voors dit plan opnieuw1 ter hand genomen. Deze heeren hebben bij den minister van waterstaat een particuliere audiëntie aangevrajagd welke is toegestaan, om met don, minis ter deze plannen te bespreken. Bij het onderhoud zal ook een vertegenwiotordi- ger der K.L.M. aanwezig zijn. Het ligt verder in de bedoeling dezelf de heeren, die eertijds deel uitmaakten van bovengenoemde commissie, weer als leden op te nemen, zonder dat tot hen Opnieuw een verzoek zal worden gericht. De terreinkwestie in de omgeving van Zierikzee heeft nog steeds dezelfde prac- tische bezwaren als toen, maar men heeft nu ook gedacht aan groote uitgestrekt heden duinterrein onder Haamstede. Ten gevolge van de veranderde en verbeter de verkeerstoestanden, t.o.v. Zierikzee en kan zijn. Ik heb toen wel eens gedacht, dat het misschien daar van kwam1, dat ik niet genoeg te doen had; dus ging) ik mij verdiepen in geschiedkundige studiën. Maar ik kan mi] niet genoegl bij het werk bepalen. Toen ging ik reizen en kwam nog ellendiger terug, dan ik gegaan was. Vervolgens ging ik mij op philantropiisCh gebiea 'bewegen, maar deed zulke droeve ervaringen op, aet ik daar al heel gauw van terugkeerde. Ik' zal je bij gelegenheid eens enkele staaltjes oaarvan vertellen. Nu kan ik er haast pm lachen, 'maar op cat oiogenblik voelde ik mij allerellendigst. Toen zou ik mij in literairen arbeid gaan verdiepen; ik probeerde een novelle te schrijven, maar ik maakte mijn heldinnen zoo engelachtig volmaakt en zoo voojrt en zoo vooirt, dat ik daar in korten tijd van afgezien ben. En au probeer ik voor den tweeden keer om te reizen; ditmaal met een sympathieke Teisgenoote, en toch schijnt het mij niet te voldoen... Ben je het nu al moe? Wilde Je terug- keeren J We zijn er pas kindl lachte Paula. Neen, nu w'ij hier eenmaal zijn, 'moeten wij ook wat van het land zien. Maajr we zullen niet veel langer dan een paar dagen blijven. We zullen teruggaan naar Algiers dan Tunis aandoen en daar kalm de rest van den tijd doorbrengen. Maar-..- vierjen-twintig uur later was dit besluit vergeten; Paula was een paar oude kennissen tegengekomen; het mon daine leven had beslag op haar gelegd e,n ze bezocht 'bials en conc/erten; nam oeel aan stoom-jachtpartijen en picnics of ze in het hartje van ae season waren. Ze viel bijzonder in den smaak bij de heeren en wist haar bewonderaars niet met zoo koele hooghartigheid op een af stand te houden als dit Alison gelukte. geeft menige huisvrouw ea dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deza worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Parol. 't Westen van Schouwen verdient het overweging deze kwestie opnieuw onder aller aandacht te brengen. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zullen op de algemeene vergadering der Z.L.M., kring Schouwen- Duiveland, welke Dinsdag e.k. hier ge houden wordt, die heeren J. van Binsber- gen en J. F. Kuijer een uiteenzetting ge ven van de Ziektewet in verband met den landbouw. Op de voordracht vtoor adj. oipjzich- ter van den Prjov. Waterstaat in Zuid- Holland komt O', a. voor de heer J. Taillie, waterb'. opzichter bij' 't waterschap Schou wen. Morgen (Donderdag) zullen, weer een aantal bereidwillige jonge meisjes het zoo algemeen 'bekende EmmafoLoempje ten verkoop aanbieden. We sporen de inge zetenen, vpor zoover dit nog nöodig mocht blijken, gaarne aan. dit 'bloempje te koopen. De netto-opbrengst komit ge heel ten bate der lijdende menschheid in edgen plaats. Een ieder tpoie zich dus 'morgen 'met dit bloempje, als bewijs van instemming en als voorbeeld voor ande ten. Laat Zierikzee, indachtig 't Spreek woord: ,,'t Is beter te geven, dan te ont vangen", ook ditmaal hare hulpvaardigt- heid toonen. ELLEMEET. In de gehouden raadsver gadering dezer gemeente werd gjunstig be schikt op het verzoek van Ds. Koopmans van Eikerzee om een lokaal der O.L. school alhier beschikbaar te steli©n voor het geven van Zondagsschoolonderwijs. Op het verzoek van de Oudercommissie om haar voor de bestrijding voor de door 'haar noodwendig te maken onkosten een jaarlijksche subsidie te verleenen vaini f IS werd op voorstel van B. en W. besloten om de Oudéroonvmissie hare onkosten te vergoeden tegen inlevering van de door haar betaalde rekeningen tot een mini mum-bedrag vatn f 10 over 1929. Verder werd het eere-comité van het binnenkort alhier te houden festival een blanco cte- diet verleend om de gezelschappen op officjeele wijze te ontvangen. Maandagmorgen had hier een pngpval plaats dat nog betrekkelijk goed is afge- locpen- Een autobus en eenige wielrij ders moesten elkaar passeeren in een smal gedeelte onzer" dorpsstraat. En dooT gebrek aan ruimte, èn door de gladheid van de weg daar ter plaatse, Waardoor de bus niet onmiddellijk tot staan kon worden gebracht, was een anrijding on vermijdelijk, waardoor twee rijwielen on der de bus terecht kwamen. Deze karretjes werden er deerlijk gehavend weer onder vandaan gehaald, terwijl de autobus nog eenige averij opliep, doordat hij tengevol ge van het te ver naar rechts uitwijken in aanraking kwam met een aan de straat gelegen gebouw. Wonder boven wonder liepen de wielrijders geen lichamelijk let sel op; zij kwamen evenals de chauffeur met de schrik vrij. OOSTERLAND. Maandagmiddag 1.1. ge raakte in de Oudhe'Jigenweg onder deze gemeente een boerenwagen, 'bespannen met 2 paarden, van den landbouwer M. J. K. te Bruinisse, in een vrij diepe slpot, met het (ongelukkig gevolg, dat een der paarden moest worden afgemaakt. Het Die genoot het imeest van de bochtjes, waarbij zij in de gelegenheid Was de gewoonten en gebruiken van het lahd te fcestu deepen. Paula was nu weer vervuld van een tennismatch, die zou gehouden worden in de schaduw van de mausoleums van de Egyptische pharao's. Het leek Alison een soort ontheiliging; maar, zoo lang zamerhand raakte ze wel gewoon aan dat moderne barbarisme. Terwijl Paula anders dus al vertrokken zou zijn, wilde zij voor die gelegenheid nog blijven. De diemes hadden beiden veel werk ge maakt van, haar toilet, op dien avond; en Paula was met recht onweerstaanbaar, luiüde de uitspraak van haar aanbidders. En Hays ziet maar niet dat zijn schoon zuster een mooie vrouw is; of, als hij het wèl ziet, dan wil hij 't niet erkennen. De blik van den man, die dat zei, bleef voortdurend op Paula gericht, en zoo moest zij hem ook wel herkend hebben. Die vriend van Michael, dien wij aan boord van de Mercedes ontmoet hebben, is ook weer hier, zei ze tot Al|i(son. Mr. Vaughan? Zou hij dan niet meer samenzijn met Mr. Michael? f Ik weet het niet, hoor! Maar dat weet ik we], dat we morgenochtend on middellijk uit Cairo vertrekken. Hoofdstuk VI. Dus had Keith Vaughan met dat alleen 'reizen naar Cairo nog niets bereikt. Tot dit droevig in zicht kwam hij den vol genden morgen, toen hij in het hotel hoorde, dat Mrs. Hayes en Miss Munno een paar uur tevoren vertrokken waren. Had ik dan maar de uitnoodigjng! van de Gakeiey's aangenomen; dan had ik een heerlijk tochtje op de Middellandsche andere paard was spoedig op den weg getrokken. Aan den wagen kwam eenige materiëele schade. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. ST.-ANNALANDv Door dhr. J. W. Elen- baas is voor rekening van de bekende firma Speijer Brothers te Amsterdam, 20 H A. (50 gem.) land gehuurd om te be zaaien met zilveruitjes. Dus ongeveer 7 gem. meer dan 't vorige jaar. Voor velen ,geeft dat weer heel wat werk en een aar dige verdienste in het vooruitzicht. DE MOORD TE GIESSEN-NIEÏUWKIERK. Mr. Roobol, te Arnhem, die het revisie- verzoek ingediend heeft namens Theunis sen, en Klunder, heeft van den prooureur- generaoi bij den Hoogen Raad een spoed- brief ontvangen, waarbij hem in overwe ging wordt gegeven, zijn revisifeverzoek van 30 Maart uit te breiden met de ge gevens sedert dien datum bekend ge worden- Bovendien geeft de procureur- generaal in overweging, aan het verzoek schrift toe te voegen het verzoek om on middellijke invrijheidstelling van de beide veroor deelden. De procureur-generaal zegt toe, het nieuwe revisie-onderzoek zoo spoedig mogelijk in behandeling te zul len nemen. hLNDWUW Mi VEETEELT» BESTRIJDING VAN RONDKNOP. Eenige jaren geleden werd uit Enge land bericht, dat een bespuiting van zwar te bessen met sterke Californische pap in het vroege voorjaar een zeer goed middel was ter bestrijding van rondknop. Uit door den Piantenziektenkundigen Dienst in de jaren 1927 en 1928 genomen proeven is gebleken, dst inderdaad met dit middel weliswaar niet volkomen af- doendev maar toch zeer bevredigende re sultaten, verkregen kunnen worden. Het tijdstip voor de bespuiting zal nu zeer spoedig (aanbreken. Men moet n.l. spui ten als de struiken zoover zijn uitgeloo- pen, dat de blaadjes en bladsteeltjes en de bloemknopjes zeer duidelijk afzonder" lijk te zien zijn. De grootste blaadjes kun nen uitgespreid iets grooter dan een kwiartje zijn. Men spuit met één deel Californische pap van de gewone sterkte (20 Beaumé) op1 5,3 deeien water. Ge makshalve kan men dus zeggen 1 op 5, waarbij het water wat ruim genomen wordt. Er moet overvloedig gespoten worden, zoodat alle deelen van de struik, dus ook ,alle rondknoppen, goed met de pap bevochtigd worden. De werking be rust n.l. op het feit, dat de galmijten, die de rondknep veroorzaken, door de aan raking met het op de oude rondknoppen aanwezige papresidu sterven, wanneer zij deze knoppen wijlen verlaten. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer ,5,an school B te Zierik zee komen voor 1. J. C. Br,avenboer te Noordgouwe; 2. J. Vrijer te Rotterdam en 3. G. J. v. d. Kolk te Delfzijl, Door de ,afd. Thoien van het N.O.G. zijn benoemd als afgevaardigden naar de Alg. Verg. te hou oen c{p' 1 en! 2 Augustus a.s. te Haarlem, resp. de heeren J. A. Be- neker en J. W. II. F. Buijze, beiden te Stavenisse. EINDEXAMENS R.&S. De minister van pnderwijs, kunsten en wetenschappen heeft: le bepaald, dat de eindexamens aan de Zee gemaakt met hen en met Michael, dacht hij spijtig. Want op Malta had Sir Michael Hayes toevallig zijn getrouwde zuster ontmoet; Mrs. 0,akley. Haar man was jarenlang z'n intiemste vriend geweest, eer hij nog zijn zwager werd. Daar twee van hun vrienden juist wegens ziekte van hun invitatie op het jacht möfesten afzien, hadden zij onverwijld Michael en Keith Vaughan gevraagd hen te vergezellen. Maar Vaughan werd naar Cairo gedre ven, waar Paula was, de vrouw, die de broer vap Michael Hayes niet gelukkig had gemaakt en omgekeerd, maar die hem toch zoo onweerstaanbaar voorkwam'. Nu hij haar niet in Cairo ontmoette, be sloot hij dan naar Malta te gaan, omdat zij dit dan nu misschien op den terug weg zou aandoen..... Maar ziet, ander maal voelde hij zich teleurgesteld, want niet Malta, maar Tunis had Paula tot haar volgende verblijfplaats gekozen. In Tunis genoot Alison van het echt- Opstersche eanzien van de stad; de koopr lui met den typischen tulband op; de Arabieren met ae doordringend-zwarte oogen; de bazaars met het kleurige Oos_ tersdhe kunstwerk, dat zoo levendig af stak tegen de duisternis, die daar bdlnnen heerschte. Mits. Hayes en Alison waren niet de eenigen geweest, die dien ochtend in Tu nis aan wal gezet waren. Maar ze hal den niet veel aandacht geschonken aan hun medepassagiers, die óók uitgestapt w.aren. Kijk, zie je daarginds dien Europeaan, bij den 'bazaar. Dat is zieker een Engelsch- man. n (Wordt vervolgd)?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1