Zierikzsesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLAND. FEUILLETON. Twee snwaarsclijnlijke Huwelijken! Uit Stad en Provincie bahoorsndi bl] da van Maandag 8 April 1929, no. 11811. HET SUIKERVRAAGSTUK. Gelijktijdig met de door de Voikesv- bondseomimissie voor het onderzoek naar de crisis in de suikerindustrie gehouden besprekingen, zijn tevens onderhandelin gen tusschen de voornaamste suikerp.ro- du een ten gevoerd. Deze hebben tot resul taat gehad, dat in beginsel besloten werd pmi binnen zeer korten tijd een bijeen komst te houden van alle voornaamste suikerproducenten ter wereld, ten. einde te komen tot stabilisatie van de suiker productie gedurende drie a vier jaar. Dit besluit niioet beschouwd worden als een indirect gevolg van het initiatief van den V|Olkenbond. TWEEDE KAMER; In do vergadering der Tweede Kamer pp Dinsdag 16 Aprilzai de voorzitter aan de Kamer voorstellen iin deze vergade ring een aanvang te maken met de be raadslaging over: Wetsontwerp herziening van de finan- ciëele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten en wijziging van ©enige bepalingen der Gemeentewet. Wetsontwerp wijziging van de bepalin gen der Lager onderwijswet 1920 betref fende het schoolgeld. Wetsontwerp wijziging der bepalingen omtrent de ouderlijke macht en de* voog- tij en omtrent ontzetting uit en herstel in de ouderlijke macht en de voogdij. Wetsontwerp wijziging der Ouder domswet 1919; wijziging der wet op de R ij ks verzeker i ngs b 3 nk. Wetsontwerp wijziging van de wet van den 30sten Juli 1926, tot uitvoering van art. 4 eerste lid, der Ouderdomswet 1919, enz. De eindstemming over het wetsontwerp tpt wijziging der Ziektewet te doen plaats hebben op Woensdag 17 April a.s. bij' den aanvang der vergadering. Voorts behoudt de voorzitter zich voor een voorstel om deze lijst san te vullien, hetzij door invoeging of toevoeging Net eenige andere ontwerpen, waaronder: het voorstel van wet van den heer van den Heuvel c.s. tot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetworte]sui- kerindustrie hier te landje. CANDIDATENUJST VRIJHEIDSBOND. Voor Dordrecht-Middejburg is de vol gende candidatenlijst voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer bij d© ko mende verkiezingen vastgesteld: 1. mr. G. A. Boon, 2. jhr. R'. R. L. de Muficlt, 3. C. G. Roos, 4- mr- J- Erasmus, 5. M, van den Hout, 6. C. G. Hage, 7- mevrouw van Riel-Smeenge, 8. mevr. Kooijman-Tis- sing, 9. F. den H.artog, 10. Ph- van Dix- hoorn. DE UTRECHTSCHE PUBLICATIES. De ongelukkige geschiedenis der valstihC Belgische documenten is nog niet uit, en wij zijn wel genoodzaakt er nog eenigS aandacht aan te geven. Dr. P. H. Ritter Jr. van het „Utr. DiagbV' acht het n.l. nooaig in een open brief, ge richt tot den voorzitter van den minister raad, dezen een onpartijdig onderzoek te vragen naar de juistheid van twee ver klaringen in deze zaak afgelegd. Hij gelooft niet, dat de regeering bij naaere overweging de juistheden van haar verklaring zal volhouden. Mocht dat wel zoo zijn, dan vraagt dr. Ritter een onder zoek door een commissie van drie ion- partijdige hoogstaande mannen, één door ae regeering, één door hem, de derdie door de beide anderen aan te wijzen. Hij noemt de waarheid op dit :punt den nog Naar het Engelsch van M. M. FITZGERALD. 2 Kijk, Mildred Was bij de Dairyrriples, in Bournemouth, toen Beresford 't eerst in Darcheston kwam. Toen ging zij in eens met Phil door naar die kennissen in Wales, zoo dat Max maar pias heel weinig van haar gezien heeft, tot nu zoo wat acht weken geleden. En het lijkt mij nu, diat hij weer ruimschoots zijn schade heeft ingehaald. Enfin, éénsdeels kan ik het hem niet kwalijk nemen! Mannen van het type van Max Beresförd stellen altijd schoonheid voorop en Mildred is ontegenzeggelijk de knapste van de Mun- rptjes; ofschoon ik haar de minst-lieve van karakter vind. Ze is toch het lievelingszusje Van Ali son. Zoo, zie je: smaken verschillen nu een maal. Ik heb Mijdred altijd zoo'n onbe holpen babyachtig kind gevonden en nu blijkt zij nog een gevaarlijke kleine flirt te worden. Ik hoop, dat gij beidien het toch niet Over mij hebt, of over iemand van onze hoogst achtenswaardige familie? Mrs. Hayes keek om en Jessica Eldrid- ge eveneens. De spreekster whs echter niet Mildred, tataar de jongste van het kwartetje: Phi- lippa, in de wandeling bekend als Phil. Zij scheen de vóórrijdster van het heele gezelschapje; en achteraan kwiaiml ontbrekenaen sleutel tct het begrip ven de geschiedenis der publicatie. „DE VRIJHEIDSBOND". De Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" hield Zaterdag in „Musis Sacrum?' te Arnhem haar jaarvergadering. De voorzitter, mr. D. Fock, wees er in zijn openingsrede op, dat er reden is tot twijfej of de verkiezingen een zoodanig© samenstelling van de Tweede Kamer zul len geven, dat een parlementair minis terie mogelijk zal zijn. Het is echter be ter, aldus spr., geen parlementair kabinet te hebben dan één, dat op een onzekere, ongezonde basis rust. Er is nu eenmaal geen werkelijke grondslag voor een co alitie-ministerie, sinds de paidifitial£e op het gebied van het lager onderwijs is tot stand gekomen. Ik heb de herdenkingis- rede van den heer Colijn ter geiegjenheid van het gouden jubileum van de anti revolutionaire partij met belangstelling, -ge lezen, aldus mr. Fock maar ook daarin ontbreekt elke aanwijzing van een wer kelijk practischen grondslag voor samen werking van de oude rechtse the partijen. Op de vraag, of door andere combinatie van partijen een meerderheid en dus een parlementair ministerie te verkrijgen zal zijn, kan op dit oogenblik igeen antwoord worden gegeven. De laatste algemieiene be schouwingen over de St&atobegrooting hebben geen licht gegeven, ook de rede voering van Colijn en de rede ter ope ning van de vergadering der Chr.-Hist. Unie van dr. Schokking brengen geen oplossing. De Liberale Staatspartij staaft nog op hetzelfde standpunt, dat spr. ver leden jaar bij de opening der vorige al gemeen© vergadering heeft 'Uiteengezet. Een intrede in het regeeringskasteiel zoe ken wij niet. Dit neemt echter niet w'eg, dat, wanneer men tot ons komt om op eenigerlei wijze onze medewerking te vragen, wij ons zeker tweemaal zullen bedenken, alvorens een weigerend ant woord te geven- De heer Fock besprak daarna het beginselprogram, het werkpro. gram en het verkiezingsmanifest. ZIERIKZEE. In de heden Maandag gehouden, algemeen© vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouw en, die werd gepresideerd door haar voorz., de heer S. J. Gast, werd p, omj. mede dee ling gedaan, dat bericht was ingekomen van de Mij. vioor gemeentecrediet, waar in kennis werd gegeven, dat het dividend pver 1928 f90 per aandeel Van f1000 bedraagt, zoodat Schouwen f 945 tou cheert. De begrooting voor de commissie voor de grindwegen wijst in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van f44100, met een vermoedelijk kwaad siot vOor Schou wen van f25936,69. 1 Verschillende mededeelingen werden gedaan betreffende den uitslag der ge houden aanbestedingen, ontslag en be noeming dijkbaas enz. Besloten werd 'de waterschapseïgen- ctomimen wederom voor een zevenjarig tijdperk te verpachten. Aan A. J. Van der Bijl te Haamstede werd 473 M2. grond verpacht voor f5 de massa en aan P. van der Weele te Duivendijke 150 M2. k 10,02 per M2. De woning aan de Noordsluis werd voor f 1,25 per wede tot wederopzeg ging verhuurd, maar minstens voor een jaar, aan den heer M. A. Mjol te Dui vendijke. i De staat van waterleidingen werd pp- nieuw vastgesteld. Op een adres van de 'wed. A» Krij'ger— van Strien te Haamstede, om 't pensioen dat haar mian genoot, ook haar toe te kennen, werd afwijzend beschikt, daair zij f 100 trekt uit het bestaan hebbend© fonds der kantonniers. Van de aangelanden van de waterlei ding, die afvoer geeft aan den Westeren- ban pol a er, n.l. de heeren J. Smaliegangje, W. J. van der Maas en S. Geleijnse, werd resp. pljm'. '60 M2f grond voor f 0,25, ppml Mildred met een van de jpengens Eidridge, die haar fiets voor haar reed. Max Be resford was er niet bij. Wat zien jullie er verhit uit, kinderen, riep Paula, die zich als een oude groot moeder scheen te gevoelen tegenover deze jeugd. Waar zijn jullie geweest? Op de rivier, natuurlijk, nam Phil voor allen het woord. We wilden nog eens goed van het "heerlijke September-wieer genieten. Zeg, Jessica: Waarom ben jij ook niet meegekomen met de jongens? Ik kon vader toch niet alleen laten lunchen, Phil! Hij is todh al ongewoon laat in de apotheek gebleven. Maar er waren zoo veel imienschen om' hem te raadplegen. Er zal eerst een kajmer tijd voor den dokter aanbreken, als Jim gepromoveerd is en die heml wat werk uit de handen kan nemen. Maar o, we hebben toch zoo'n zaligen tijd gehad. Ik wou, dat de jon gens ons tot Fraimlbury hadden geroeid en dat wij1 daar dan aan wal waren ge gaan en er Max hadden zien te vinden. Hij zei, dat hij daar vandaag wezen moest, en dan hadden wij hem wel naar huis gebracht. Dit zou hem alweer een kaartje hebben uitgehaald en dat is heel Wat, in aanmerking genomen, dat hij over een paar maanden al een huishouden zal hebben te onderhouden. i Paula Hayes hieid steeds den blik ge richt op Mildred. Ben je in de stad geweest, Mildreidt vroeg ziji, zoo gewoon en natuurlijk mo gelijk. Ja, ik móest een paar boodschappen dpen. Jesislca taleende, toen ze je tegenkwam) op den grooten weg, dat je Max bij je hadt. Was dit zoo? vroeg Alison, die xvu pok wepr bij het troepje stond. 93 M3. voor f 0,50 en pl.raf. 106 M2„ voor fl gekocht. De begrooting voor 1929 wijst In ont vang en uitgaaf een bedrag aan van f556785,10. De kosten voor de gewone werken worden geraamd op f86388,25; de buitengewone werken op f46700, de onvoorziene uitgaven op f2139,96; rente betaling en aflossing van gevestigde schuld op f 290218,23. (Het vorig jaar be droegen de totale uitgaven f 547702,40 de kosten der gewone werken f53611; de# buitengewone werken f 24440; de onvoor ziene uitgaven f 897,03l/2» rentebetaling en afl. van gevestigde schuld f 292638,48). Van bizondere beteekenis was het voor stel tot wijziging van het bizonder regle ment op het bestuur van het waterschap In verband met de voorgestelde heffing van dijkgeschot op de gebouwde eigen dommen binnen de grenzen van het wa terschap gelegen en wel naar de belast bare opbrengst volgens de grondbelasting ten einde de geldmiddelen der water- schapskas te versterken. Reeds verscheidene malen is getracht tot invoering daarvan te geraken en in art. 119 werd in de eerste alinea bepaald, dat in de buitengewone uitgaven des pol ders door de gezamelijtoe gebouwde en ongebouwde eigendommen wordt bijge dragen, door de gebouwde voor 14 en door de ongebouwde voor dier uit gaven. De heffing van elk gebouwd eigen- eigendom geschiedt naar de belastbare opbrengst volgens ae grondbelasting. Mede ten laste van de gebouwde eigendommen komt volgens al. 2, 1/4 der aflossing en rente van de leeningen, weike sedert 1 Jan. 1919 zijn gesloten ter dekking van buitengewone uitgaven. Alinea 3 bepaalt, dat als buitengewone werken worden aangemerkt de kosten van aanleg van nieuwe werken tot keering van zeewater. Het bestuur zal nu voortaan bestaan uit een voorzitter, 4 heemraden, 18 hoofd ingelanden voor gebouwd en 2 hoofdingje- lanaen voor ongebouwd eigendom. Deze laatsten mloeten in de poidier gebouwden eigendom bezitten tot een waarde aan belastbare opbrengst volgens de gtrond.be- lastingl van minstens f520. (Uitgebreid verslag n-Agt\. Met ingang! van 6 April j.l. is aan de Inspectie der Directe Belastingen enz. detacheerd, de surnumerair J. B*. Kloos terman uit de directie Rotterdam,. In de Zaterdag) j.l. gehouden alge meen© vergadering van 'aandeelhouders der N.V. Bank voor Schouwen en Duiye- Land -te Zierikzee, werden de bajans en de winst- en verliesrekening per 31 Dec. 1928 goedgekeurd en het dividend over 1928 vastgesteld op 16 'pCt. (v.j. 14 pCt.) De aftredende commissarissen, de hee ren J. J. Romeijn en P. Ww C. Stols, wer den herbenoemd, terwijl in. de vacature ontstaan door het overlijden van dhVL_ J. A. Legemaat werd benpemd dhr. A* Ribbons, directeur der Zeeuwsdhe Brand- waarbprg-Mij. en 'correspondent le kl. Nederl.' Bank te Zierikzee. IN EN OM DE KINDERTU ENTJES. Het seizpem, waarin de kindieren we kelijks in hun tuintje komen zaaien, plan ten of wieden, is weer aangebroken. Alle tuintjes zijn bezet. Zelfs konden een:ge jongens niet worden toegelaten. De ge- nummerae steeketiquetfen wijzen die deelnemers hun terrein aan. Bij de inrichting kwam aanstonds de vraag naar voren, hoe den tuin tegen Nporden- en Oostenwind te beschutten immers op een open terrein is van bloemencultuur weinig genoegen te ver wachten. Opk de jeugdige tuiners van 9 tot 12 jaar mogen zelf wel eenige beschutting hebben. Aan een steenen miuur of houten heining kon natuurlijk niet worden gedacht. Voor hagen zijn verschillende houtsoorten in gebruik. In onze omgeving komen Van de groenblij- Ja, wij ontmoetten elkaar op 't post kantoor. Max verzond een pakje. O, je hoeft niet in nadere verklaringen te treden! Heeft Max pok gezegd, dat zijn zaken in Frambury waren uitgesteli? Neen, of, ja, toch... Nu, het kan zijn, dat hij 't gezegd heeft, maar dan •weet ik 't toch niet meer! Paula begon nu te vreezen, dat er toch eenige grond was voor de waarschu wingen van Paula Hayes. Zie je Max dikwijls onderweg? ging Paula voort. Neen, dikwijls niet, rnsar op de fiets kom ik hem pog al eens tegen. Waarom is hij niet hierheen gekomen? Hij zei, dat je hem eerst veel later verwachtte. Neen, hij wist dat ik dadht, hoe hij nog in Frambury zou opgehouden worden! Maar nu dit niet het geval was, had hij toch wel met je mee kunnen komen? Of had hij ergens anders een afspraak? Misschien, maar ik weet het niet. Mildred verwenschte Jessica en be greep zeer goed, dat het laatste woord pver dit vjoprval nog niet gezegd was. Hoofdstuk II. In September zijn de dagen al kort, vandaar, dat het dan ook al duister be gon te worden, toen Max Beresford het tuinhek binnentrad en het grintpad be trad, dat naar het huis leidde. Hij was beslist knap te noemen en toch stond er zwakheid to lezen op zijn ge laat Van uit de ruime kamer, waar de jongelui bijeen waren, hoorde hij- vroolijk stemigeruisch. Boven alles uit klonk de parelende lach van Phil. Jammer, dat Alison toch ook zoo an- vende heesters o. a. Voor; Thuya occi- demtalis, Taxus baocata. beide coniferen, en de groenblijvende Liguster, welke evenwel in een strenge winter als we achter den rug hebben, er kaal afkomt. Van de heesters met afvallend blad z!ijn alle niet even geschikt. Meidoorns vormen ware broeinesten van velerlei rupsen. Iepenveeren putten den grond roet hun lange wortels tot ver van den stam uit. Ook Wilgen en Populieren staan als noovers bekend. _In den laatsten tijd geeft men aan Els de voorkeur, die met Italiaamsche Populier een uitstekende Combinatie voor windschut van fruittui- nen vormt. De Els bezit genoemde na- deelen in mindere mate. Dat de els de grond niet zoo uitput wordt toegeschreven aan het bijzondere vermogen om stik stof uit de lucht in den grond vast te leggen. Op latexen leeftijd wordt de els van onderen kaal. Om dit bezwaar te ondervangen is voor den els een liguster- haag geplant, die tevens als achtergrond voor de vaste planten dient. De kinderen hebben hun eerste gewas, de spinazie, gezaaid. Met hun schrepels trokken ze 6 tot 8 veuirtjes, al naar het uitkwam, strooiden het zaad uit en dek ten dit met hark of schrepel toe. Velen bekeken hun werk met een uitdrukking op het gezicht, waaruit duidelijk te ïezen stond: „Daar komt toch niets van terecht". :Graag hadden ze den gnond met plakker of spa aangedrukt, maar de vrij natte grond liet nu deze bewerking niet toe. Zooveel m^clijk wordt de rijtjes-zaai- methode toegepast. Het is voor de kinde ren gemakkelijker het zaad in een gleufje uit te strooien, aan het gelijkmatig breed- werpig over den grond te verdeel en. Straks als het onkruid met de groente om het beste plaatsje in die zon wed ijvert, valt het verschil tusschen beide direct op en vergemakkelijkt het wie den. Bij breed'werpig zaaien van spina zie is de kans niet uitgesloten, -dat spi nazie wprdt uitgewied en de kweek blijft staan. Ben groep is zoover, dat ieder de Yoorletters van zijn naam in sterkers heeft gezaaid. Dit werkje valt gewoonlijk in den smaak. Het breedwerpig zaaien is met radijs beproefd. De liefhebberij tot tuinieren is aanwezig. Dat 't gedurende den zjomier zoo moge blijven. RENESSE. De leden van het Dep. tot Nut voor 't Alg. hielden Donderdag een Nutaavond. Bij de opening door den voor zitter, den heer Joh. Hoogenboom deel de deze mede, dat door een samenloop van omstandigheden dezen winter de Nutsa.vonden. (gewoonlijk 3) beperkt zijn tot slechts één. Bericht van verhindering, ziekte der sprekers, minder goede reis gelegenheid waren daarvan de oorzaak. Ingeleid door den voorzitter trad heden avond voor een geringaantal leden op de heer Landry uit 's-Gravenhage, die zijn hoorders vergastte op proza en poëzie van verschillende schrijvers en dichters, zoowel van de oude garde als van aen nieuwen tijd. Na een uiteen zetting of duidelijke verklaring, van het gedicht, na op de tendez der verschillen de voor te dragen stukken gewezen te hebben iroeg de heer Landry het proza stuk „De jonge Koning" en de „Schip persknecht" (Beets) en poëzie van Bil- derdijk „De afgod"; Potgieters „Mach- teld" en Frans de Korts)' „De meid van hierover", meesterlijk voor. Voor het voorgearagene vond spr. een dankbaar gehoor. Met een woei a van dank voor het gepresteerde dien avond stoot de voorzitter ide bijeenkomst. ST -MAARTENSDIJK. Tot employé bij de N.V. Philips gloeilampenfabrieken te Eindhoven is benoemd de heer A. M. Ca rol, thans volontair ter gemeente-secreta rie alhier. Teh nadeele van den landbouwer J. P. H. alhier zijn eenige balefl kunstmest stoffen ontvreemd. ders is, dan de anderen! Ze neemt alles zoo ernstig op, dacht hij. 't Zal mij be nieuwen, hoe wij dit bezwaar nu over wonnen krijgenl Halio, wie is dat? Stil. Spreek, als-je-biieft, heel zacht, Max. Het venster van ae zitkamer staat open: En, terwijl zij achter de laurierstruiken te voorschijn trad, waar zij zich enkele minuten verscholen had, legde zij hem de hand op den arm: Is er dan iets.., niet in orde? vroeg hij, in het half-duister, nog zoo goed moge lijk de uitdrukking van haar gezichtje besiudeerend. Neen; flat nu niet. Maar Alison weet, dat je vanmiddag niet naar Frambury bent geweest en dat wij samen gereden heb ben. Net zooals ik dacht, Jessica Eidridge heeft je herkend. En ze heeft het gauw aan Alison over gebriefd? Daar ben ik Miss Eidridge heel aankbaac voor! Ze aeed het in 't geheel niet m)et boos opzet. En het hoeft ook niets geen on aangename gevolgen te hebben als je en kel maar niet volhoudt dat je in Fram bury bent geweest. Verzin er iets andiers op,! Foei, jouw bedriegstertje! Ik dacht niet, diet je zoo- sluw kon wezen 1 Er klonk echter geen verwijt uit zijn toon van spreken en Mildred scheen het cuan ook meer als een compliment op te vetten en ging onvervaard door: We moeten toch maar niet meer sa men zulke ritjes maken, of tochtjes op ae rivier. Haar achterdocht is nu toch al gewekt. Waar hebben ae menschen zich mee te bemoeien! Laten ze op hun eigen za ken letten. Niet, dat er nu eenig kwaad in steekt, als wij af en toe eens een paar U,urtjes samen zijn, maar zooais je zegt, OKDËiOfIJfi. ONDERWIJS 1 EN VOLKENBONDSGEDACHTE. Met het doel, bij de aanstaande leer krachten der lagere schoei belangstelling op te wekken voor de Volkenbondsgedach te en hun te leeren zich rekenschap te ge ven van de beste wijze om die gedachte nader tot de leerlingen te brengen, schrijft het hoofdbestuur van de „Vereen, voor Volkenbond en Vrede" evenals veröeni- gingien in de meeste landen waar de vol- kenbonasidee gepropageerd wordt, een prijsvraag uit. De prijsvraag is openge steld voor de leerlingen van de hoogste klassen van kweek- en normaalscholen en voor hen, die reeds een onderwijsbevoiegd- heid bezitten, doch den leeftijd van 22 jaar niet overschreden hebben. LAUDöOUW A* TMTMLT. ZEEUWSCHE LANDB.-ONDERLINGE. Op 5 April j.p werd in „De Prins van Oranje" te Goes, onder voorzitterschap! van den heer G. J. v. Unnik te Zevenberg- ksche hoek de jaarl. ajgemeene leden vergadering gehouden van de Zeeuwsdhe Landbouw-onderlinge, afd. van de Be drijfsvereniging „de Centrale Landbouw- Onderlinge". Uit heft jaarverslag blijkt, dat de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 2930 leden had met een jaarloon van f 7.364.890. Het ledental van de geheeie Centrale Land bouw-Onderlinge bepep bij de afsluiting van het boekjaar 34887, met een Jaarloon van bijna 64 roillioen gulden. In het ver slagjaar we den biij de Zeeuwsche Landb.- Onderliige aangegeven 9i7 ongevallen, waarvan er twee een doodelijken aflóop hadden. Voorts gaven 42 ongeval en aan leiding tot het verbenen van schadeloos stelling over een langeren termijn dan 6 weken. Het aantal ongevallen, dat over het boekjaar voor rekening van de Centr. Landb.-Onderlinge kwam, bedroeg 6980. Van deze ongeval.en hadden er, voor zoover de wet.elijke verzekering betreft 15 en voor zoover de vrijwillige verze kering betreft 5 een doodelijken afloop. In 5 geval .en werden renten toegekend wegens blijvende invaliteit. Van de 20 ongevallen met doodelijken afloop gaven er 6 aanleiding tot het toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen. (5 voor zoover betreft de wettelijke en één voor zoover betreft de vrijwillige verzekering). De* kosten der verzekering beliepen voor de leden der Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge over het verslagjaar f 1,09 per f100 jaarloon. Aan de leden zal dus, daar de voor- schotpiremie f 1,50 per f 100 loon bedraagt, terugbetaald kunnen worden 41 cents per f 100 loon. Het verslag geeft voorts mededeelingen over de vrijwillige verzekering voor pa troons en kinderen van leden en over de beide ziekteregelingen» uJ LANDBOUW-EXPORT. Het reeds aangekondigde wetsontwerp houdende voorschriften betreffende het waarborgen van bepaalde eigenschappen of hoedanigheid van uitgevoerde voort brengselen van het landbouw-, tuinbouw., veeteelt- en zuivelbedrijf is thans inver diend. In de Memorie van Toelichting zet de Minister van Binnenl. Zaken en LancL bouw uiteen, welke gevaren onzen uitvoer van lancbouwproducten bedreigen. Reeds eerder zijn 'bepaalde middelen toegepast om den uitvoer tegen deze gevaren te verdedigen. Echter zullen, naar de min. betoogt, binnen afzienbaren tijd nog cp verschillende onderdeelen van den uit voer van landbouwproducten regelingen moeten worden getroffen, welke hetzij naar het voorbeeld van de fcotor- en kaas. controle, zullen berusten op de uito^e van een Rijksmerk als bewijs, da^ae waar aan zekere vereischten voldoet, of van bepaalde 4 hoedanigheid is, hetzij zul len bestaan uit een regeling van d©n uit voer zender uitreiking van een merk, Alison is wat zelfzuchtig. En ik hoor hsar nog niet toe! Neen, maar dat scheelt toch niet veell In ieder geval zal ik dan mijn leven dienen te beleren. Wil je wel gelooven, dat ik er soms bepaald tegenop kan zien om getrouwd te zijn? Want ik geloof, aat het een ontzettend saai leven beduide, Als je 'elkaar écht lieihebt, dan is er geen kwestie van, dat je je verveelt, sprak Milared, met het vuur der over tuiging- 1 i Ja, dit zal dan ook wel zoo wezen. Maar ik geloof, dat mij het juiste ge voel voor Alison nog ontbreekt. Het is dan wél wat laat, dat je toit die ontdekking komt, Max! Schuldig traden de twee op het pad wat terzijde: Het was de stem van Alison. Jij moest liever naar binnengaan, Mil dred! Het is te koud voor je, om zyo zonder doekje te staan 1 Alison wachtte tot het zusje in huis was en wenade zich toen, koud, tot Be resford. j Wat heb je te zeggen? Niets; of misschien dan alléén, voegde hij er lachende bij, hoe lang je nu al geluisterd hebt! Ven het oogenblik af, dat ik 'meende hoe er iets verhandeld werd, dat mij betrof. Vind je een dergelijke handel wijze niet zeer te verontschuldigen? Dat zal je zelve het beste weten. Ik heb mij nooit verdiept in dit onderwerp. Ik dacht, dat je althans een 'man vin eer waart. Maar nu blijk je niet eens betrouwbaar. Want, niet alleen heb je mijn zusje verleid om mij'tè bedriegen..,. Ja, ik weet het wel: Zij heètt Ook schuld-, maar je hebt Je best gedaan, mij in haar achting te laten dalen (Wordt oeruolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 5