Zierikzeesche Nieuwsbode „TWEE WAPENS". I cimmm ziunWl abonnement: Woensdag 27 Maart 1929. zierikzeesche courant 85,te jaaroanq. no. 11830. advertentien EERSTE BLAD. Inzending Advertentiën Zierikzeesch Diletlanten-Tooneel. Gemeentewerken Zierikzee HINDERWET. HINDERWET. buitenland. HEEREN ADVERTEERDERS binnenland. Uit Stad en Provinoie. „D. O. K", Frfli p«r 3 Maanden f 1,60, fren» per port ƒ1,80. Voor het baitenlaad per jaar f 10, Aiaonderljjke nnmmera 6 oeni. Tereehgnt Mild., Wjid. en Vr|d. Poetehèqne- en öiron. 137677. 8 maan igtg,*.icnti\i.iiwnc. wu"wnl1 Dir. j, OE LOOZE, UIMihetur M. J, KOSTEN tan 1—8 regel. 60 eta., ru 6 regela en daar boren 20 eta. pel regel. Beelamee 30 eta. p. regel, B{j contract belangrijke korting, Iniending op den dag ree alt- gare vóór 10 are. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op dan dig v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers Q R A TIS. MAANDAG 1 APRIL (2den PAASCHDAG), In DE CONCERTZAAL: Blijspel «an dan Duitschan hofadel in 4 bedrijven door 0. BLUMENTHAL en G. KADELBURG. Zie Aanplakbiljetten. Gegadigden voor het lossen van: 400 M3. Grove Grint aan den West- Ha vend ijk, 70,000 stuks Waalstraatklinkers, on 10,000 Straatkeien, wordt tot 3 April a.s. gelegenheid ge geven huane inschrijvingsbiljetten in te leveren aan het Bureau van Gemeente werken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat door hen is INGEWILLIGD, het verzoek van de Firma VOGELAAR BIENEFELT te Zie rikzee, om vergunning tot het oprichten van een Banket- en Speculaasfabriek, waarin geplaatst zullen zyn twee heetwaterovens en een benzinemotor van 4 P.K., voor het dryven van een kneedmachine, een specu- laassny- en opzetmachine en een amandel molen, in het perceel aan het Korte Groendal, wyk D 465, kadastraal bekend gemeente Zierikzee in sectie B, no. 291. Zierikzee, 25 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., wd. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bjjl. van THE TEXAS COMPANY" te 's Gravenhage, om VERGUNNING tot het oprichten van een ondergrondsche bewaar plaats voor 2000 Liter benzine, met aftap- pomp, op en voor het perceel Nieuwe Haven, wijk D, no. 12, kadastraal bekend in sectie B, No. 1267. Op Maandag 8 April a.s., des namid dags 3 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaan de jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, den 25 Maart 1929. A. TIMMERMAN Cz. loco-Burgemeester P. F. WITTERMANS Sesretaris. doelen wij mede, dat het volgend nummer der Courant, evenals ge woonlijk a.s. Vrijdag zal worden uitgegeven. Daar In dit nummer (Paaschnummer) waarschijnlijk druk zal worden geadverteerd, verzoeken wij da Advertentiën zooveel mogelijk Donderdag in te zenden, daar wij anders niet voor opname kunnen courant verschijnt dus VRIJDAQ en dan in verband met DE DIRECTEUR. FOCH's UITVAART. Dinsdagochtend is Foc'h's stoffelijk overschot van de Notre Dame naar de Dom des Invalides overgebracht. De uit vaart begon met de plechtigheid in de Notre Dame. Over een afstand van vier kilometer is het stoffelijk overschot naar het Huis van de Invaliden vervoerd. Hier voor heeft Poincaré de eenige redevoe ring uitgesproken- Na het défilé van de troepen is de kist vervolgens bijgezet in de grafkelder van de gouverneurs van dat Huis, totdat zij tegenover het graf van Napoleon een definitieve plaats krijgt. Deze plechtigheid werd door duizenden en duizenden bijgewoond. Langs den weg verdrong zich een dichte menigte, de omfloerste lantarens brandden- Zoovelen hebben het stoffelijk overschot naar de rustplaats willen vojgen, dat zij bij lange niet in de Notre Dame konden worden toegelaten- De kathedraal was stampvol. Mevrouw Fodh en de beide dochters woonden den dienst bij'. De katafalk praalde in een gloed van 200 kaarsen. De aartsbisschoppen van Pa rijs en Reiihs waren tegenwoordig, even als de nuntius en andere kardinalen en bisschoppen. De President van de repu bliek, de ministers en de parlementsleden hadden eereplaatsen. Rondom de kata Instaan. De de feestdagen niet voor Woensdag. falk stonden de maarschalken en hoofden der buitenlandsche delegaties. Na den zang gaf kardinaal Dubois de absolutie. De samenstelling van den eindeloozen stoet geschiedde regelmatig. Toen deze de Place de la Concorde bereikte, 'bul derde het geschut. De kist met het lijk van den maarschalk rustte op. een af fuit, dat door zes zwarte paarden wert getrokken. Bij hooge uitzondering liep de President van de Republiek mede. De treurmuziek van verschillende kapellen klonk plechtig en gedragen. Nagenoeg alle legers waren vertegenwoordigd, vootr- al de Engelsc'hen in hun rooide uniformen en de Schotten en de Marokkaansche rui ters 'maakten indruk. Naar uwen weet, liepen o.a. de prins van Wales, en een Belgische prins in den stoet 'mede. y Zorg Foto-platen te hebben met de Paaechdagen Bestel nog heden Uw benoodigdheden bij FOTOHANDEL N1JMAN, Visrcheradijk lOlz, Rotterdam. DE SCHUTTEVAER. Schuttevaer en zijn twee Nederlandsche metgezellen zijn te San Juan aangekomen. Schuttevaer schijnt v,ain plan te zijn, zijn tocht naar New-York voort te zetten, daar hij den Amerikanen z:ijn reddings boot wil toonen, waaraan hij 20 jaar gewerkt heeft. DE SUIKERINDUSTRIE. In een te Zevenbergen goed bezochte vergadering van de N.-Brabantsche Maat schappij van Landbouw is in een rede van den heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes, penningm. der coöperatieve sui kerfabriek en raffinaderij „Dinteloord" te Stampersgast over de suikerürisis en het initiatief-voorstel-v- d. Heuvel de volgen de motie aangenomen: „De N.-Brabantsche Mpij. van Land'b'. enz., overwegende, dat de suikerbietenteelt en suikerindustrie in zeer moeilijke om standigheden verkeert; dat deze toestand is ontstaan tenge volge van maatregelen genomen door de regeeringen van alle bieten- en rietsui ker produc-eerende landen, met uitzon dering van Nederland en Zijn koloniën; dat in de eerste plaats de coöperatieve suikerfabrieken- zullen ondergaan doqr deze maatregelen, daar de Nederlandsche speculatieve suikerfabrieken, vereenigd in een internationale maatschappij, door deze maatregelen in het buitenland extra-win sten behalen; van meening dat onze regeering niet lij delijk mag aanzien, dat zoo'n voorname bron van volksbestaan, vooral vlo|or de landbouwbevolking van een groot ge deelte van ons land door genoemde maat regelen dreigt onder te gaan; besluit de 'beide Kamers der Stelen- Generaal te verzoeken het initiatief-voor stel van wet tot steun aan de suiker industrie, ingediend bij de Tweede Ka mer, door de heeren v. d. Heuvel c.s., a°.n te nemen- In de Dinsdag te Goes gehouden bui tengewone algemeene vergadering van de Zeeuwsdhe Mpij'. van Landbouw is met algemeene stemmen besloten het wetsont- Werp-v. d. Heuvel te steunen. ZIERIKZEE. De hier ter stede door de Ned. Bond van Arbeiders in het Land bouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf in het „Huis van Nassau" belegde open'b. verg. 'mocht zich slechts in een zeer geringe be langstelling verheugen. Ajs spreker trad op dhr- W'. Hoogerhuis, ho(otfdbestuurder van genoemden bond, welke na ingeleid te zijn door den heer T. C. Schipper, een rede hield over het onderwerp: „Wa,t doet ide Nederl. Landarbeidersbond voor verbetering der Joonen en bij werkloosr heid?" In een uitvoerig betoog, met vele voorbeelden, aan de practijk ontleend, zette spr. de noodzakelijkheid van orga nisatie, ook voor de arbeiders in deze takken van bedrijf uiteen, terw'ijl hij er zich over verbaasde dat de arbeiders hieir, in de provincie met de hoogste opbrengst, bij een jaarloon van ongeveer 600 gulden blijven berusten- Voorts wees spr. er op dat men met verwijtingen aan het adres van de landeigenaars niet verder komt, maar dat de arbeiders zelf moeten aan pakken: geleidelijk aan zal de toestand dan wel verbeteren. De contributie van den bond kan voor niemand een bezwaar Zijn, daar deze met de steun aan de 'werkelopzenfkas f 0,52 per week bedraagt, waarvoor men dan in een jaar, bij even- tueele werkloosheid, f 43 terugkrijgt. Diooir de werkloozenkas blijft men bovendien nog vrij man en behoeft men niet bij Bur gerlijk Armbestuur of dergelijke aan te kloppen. Ook behandelde spr. uitvoerig het werk van den bond bij eventueel ont slag, om' te eindigen met een "opwekking om ook hier weer een afdeeling van den bond op te richten- Staande de vergade ring gaven Zich 4 leden op, waarna spr. er op aandrong, dat deze door middel van het verspreiden van het bondsorgaan in hun kring propaganda zouden voeren. Nadat dhr. Schipper spr. en aanwezigen een woord van dank had gezegd voor hun opkom'st, sloot hij na nog een opwekkend woord te hebben gesproken, de verg. - Hiet Eerste Zierikzeesche Mondhar monica' Örehest houdt, zooals reeds is bekend1 'gemaakt, m'orgen (Donderdag) avond een uitvoering, waaraan imede zul len werken, het wel bekende duo-Hof- 'mann, hetgeen voor de bezoekers een attractie vormt. Waar de vereeniging zelf op verschillende concoursen prijzen be haalde, staat pok! het muzikale gedeelte van het programma op: hoog peil. Men verwacht druk bezoek - Door de faun'. Frenk, hoek Maarstraat alhier, is een os geslacht, welke 1000 pond Woog en 138 pond vet bevatte. KERKWERVE. De vjorige week' alhier gehouden collecte v'oor de Armeensche kinderen heeft opgebracht de som van f 10. ELLEMEET. Maandagavond had in het café „Oudendjjke" alhier de jaarlijksche feestelijke vergadering plaats van de afd. Ellemeet van den Bond voor Staatspen- sioneering. Nadat de bijeenkomst door de voorzitter, de heer A. P. v. d. Weijde, werd geopend, trad .als spreker op ae heer Moerland van Zierikzee, die een propaganda-rede hield voor premievrij staatspensioen en het tegenwoordige stel sel van vrijwillige ouderdomisverzekering bestreed, er op wijzende dat nog duizen den armé ouden van dagen, die door hun gering inkomen de premie hiervoor niet kunnen betalen, later als ze niet meer kunnen werken overgeleverd zijn aan ae liefdadigheid (diaconie of armbestuur). Om hieraan zoo- mogelijk een einde te kunnen maken maakte- hij Zijn gehoor er op; attent om bij de deze zomer te houden Tweede Kamerverkiezing goed uit de oogen te kijken en slechts te stemmen op die partijen die ipremievrij staatspen sioen in 'hun programma hebben. (Hier voor komen o.a. in aanmerking de V.B., de V.D. en de S.D/.A(Pt Corr.) Na de pauze speelde de rederijkerskamer van Seroos- kerke op zeer verdienstelijke wijze het toepasselijke stuk „Zwoegers", wiaarna, op dezelfde 'manier eenige liederen werden ten gehoore gebracht door de heeren I. de Glopper en mej. R. de Glopper, bege leid op het orgel door de heer A. Hu- bregtse. Ter af wisseling werden voor en na door de leden verschillende jiederen gezongen uit de bekende bundel. De bij eenkomst werd op de gebruikelijke wijze gesloten door den heer A. P. v. d. Weijde, die woorden van dank bracht aan den spreker, de rederijkerskamer en verder aan allen die tot het welslagen hadden medegewerkt aan deze voor de afdeeling succes vollen avond, waarop zes nieuwe leden werden ingeschreven. Na afloop volgde er een geanimeerd bal onder ue muzikale Jazzband-leiding van het duo- Korsman—Kooman. ST.-PHIL|IPSLAND. Door den heer J, A. Stols Sr. is, wegens vertrek uit onze gemeente, ontslag ingediend als lid van den Raad, terwijl in zijn plaats gekozen is verklaard, dhr. Joh.s Geelhoed. THOLEN. De molenaar J. Dorst werd Maandagmorgen met zijn vrachtauto, ter- Wijl hij op den hoek bij de firma Pot, de Kerkstraat wilde inrijden, aangereden door een de Kerkstraat opkomende aulp van de firma Van der Have uit Kapelle. De botsing was zóó! hevig, dat de auto van Dorst van voren totaal in elkaar werd gereden, terwijl de andere geen schade had. Naar de sporen uitwezen, moet de heer Dorst geen schuld hebben aan het ongeval. Direct is door Rijks politie van een en ander proc'es-verbaal opgemaakt. RECHTZAKEN* Ter Openbare Terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 26 Maatrt werd o m. behandeld de zaak tegen J. P. U., landbouwer, 52 jaar, wonende te Zie zee, verdacht van mishandeling en belee diging van J- J. Matthijsse, op 22 Febr. 1929 te Zierikzee. Eisch en uitspraak! f 15 b. s. 10 d. h. i ONDERWIJS. Mej. E. Bezemer, onderwijzeres aan de OL. School te Renesse, is benoemd aan de openbare opleidingsschool C, ho|ofd mej. P. A. Snoep, te Gouda. AANBESTEDINGEN. ST.-MAARTENSDIJK'. Bij de door het Waterschapsbestuur alhier gehouden aan besteding voor levering van grint, basalt- en perkoenpalen waren laagste in schrijvers, voor 250 ton grint 2/5 en 600 ton grint 1/3 C. Rijkers te Werkendam tvoor f 2,04; 800 ton bassltslag 1/3, J. v. Damme, alhier voor f 4,86; 600 ton por fierslag 2/4 N.V. Bouwmaterialen „De Hoop" te Neuzen, voor f 4,62, alles fran co op den wal en per scheepston; 150 ton waalpuin, P. van Wijngaarden te Slie- dredht, voor f 6,67; 725 geereos. Iperkoe- nen, id. id. voor f 199; alles franco, vcpr den Wal. Den Laagsten inschrijvers werd de levering van een en ander oipgedragen. PREDIKBEURTEN, Goede Vrijdag te Zierikzee Geref. Kerk. 6 ure, dr. r. Lonkhuijzen; Chr. Geref. Kerk. 6 30 are, Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II. 7.30 ure, Samenkomst. KarkwarT*. 9.30 ure, ds. Kuipers (Bed. H. Avondmaal). Saraaafearka. 7 ure, ds. Kuipers (Bed. H. Avondmaal). Bargk. 7 ure, ds. Boogaard (Bed. H. Av.) Geen dienst. Haariwalla. 7 ure, ds. v. d. Staay (Bed H. Avondmaal). Baaaastada. 7 ure, ds. v. Binsbergen Geref. Kerk. 7 ure, ds. Elgersma. Blkariaa. 6.30 ure, ds. Koopmans (Bed. H. Av.) Geref. Kerk. 7 ure, Leeskerk. Braawarakavaa. 7 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 7 ure, ds. de Boer. laaaaaialra* Geref; Kerk. 6.80 ure, ds. Hoek. Baardgavwa. 7 ure, ds. v. Griethujjsen. Bfftlsaleer. 6.30 ure, ds. v. d. Griend. Nlêkwarkark. 6 ure, ds. v. d. Linden (Bed H Av.) Geref. Kerk. 6.30 ure, Leeskerk. •aatarlasd. 7 ure, dr. Weeda. Geref Kerk. 7 ure, cand. v. Loon van Achthuizen. Geref. Ge». 6.30 ure, dhr. Remyn. Bralalaaa. 5.30 ure, ds. Waardenburg (Bed. H. Av.) Geref. Kerk. 5 80 ure, Leeskerk Geref. Gem. 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud Geref. Kerk. 6 ure, Leeskerk. St.-PUlpalsad. 6 ure, ds. Van Doorn. Oud-Geref. Kerk. 5 30 ure, ds. Boone (Bed. H. Avondmaal). Ttaalaa* 6.30 ure, ds. Datema. Geref. Kerk 6 30 ure, dr. Veltenaar. Geief. Gem 6.30 ure, Leeskerk. Vrjje Geref. Gem. 6.80 ure, de heer Baajj. Sf.-meartaastfQk. 6 ure, ds. Leenmans uit Delft. Oud-Geref. Gem. 6 ure, Leeikerk. •af-Vasaamear. 5 ure, ds. de Gidts Geref. Kerk. 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud- Geref. Gem. 6 ure, Leesdienst. Paartvilat. 6 ure, ds. Verschoor. Gesef Kerk. 6 ure, de heer de Vries. Stavealsae. 6.30 ure, ds. Moerman. Oud- Gezef. Kerk. 5.30 ure, Leeskerk. FINANCIEEL NIEUWS. Naar ions werd medegedeeld, Zullen de cjoimhiissarissen van «de OvefijBelsche Hypotheek Bank te Deventer aan aandeel houders voorstellen over 1928 een divi dend van 17 pCt. (v.j. 16 pCt.) uit te keeren over de aandeélen uitgegeven vóór het jaar 1928. I 1 LUCHTVAART. NIEUWE OCEAANVLUCHT. De twee Spa,ansehe vliegers, de kapi teins Jiminez en Iglesias, die, met hun vliegtuig, de Jesus del gr,an poder, als eersten in dit jaar, den Atlantischen Oce aan zijn overgestoken, hebben den zuide lijken weg gekozen, vliegende van Spanje naar Brazilië, waar zij boven Natal zijn gezien. Ze zijn thans te Rghia gedaald, na "43 uur en 48 minuten in de lucht te zijn geweest- Een der vliegers heeft door de gnoote inspanning koorts gekregen en moest in het ziekenhuis worden opgeno men! De voortzetting van den tocht naar Rio de Janeiro is daarom eenige dagen uitgesteld. DE TOCHT VAN DE ZEPPELIN. Voordat de Graf Zeppelin te Frie- drichshafen opsteeg, heeft een medewer ker van de Köln. Ztg. nog een kort on derhoud gehad (met dr. Eckener, die zeide, dat hij ongeveer 8000 K.M. dacht af te leggen- Het luchtschip! heeft als brandstof ditmaal 12.000 K.G. benzine- fbenzpLimeugsel en 22.000 JM3- g!as aan b|oord. Dit is geen „blauwgas", doch een nieuw' door de Leunafaibriek vervaardig de koolwaterstof, dat vrijwel 't zelfde soortelijk gewicht heeft als lucht, zoodat het luchtschip dp or het verbruik niet noe menswaard van gewicht verandert. Het draaggas van het luchtschip is 900.000 M3- waterstof, de last dien het te dra gen heeft (brandstof, bemanning, 'passa giers, post, enz.) weegt 55.000 K.G. Dinsdagmiddag 5 uur Vloog *t lucht schip boven Jaffa en half zeven bevond het zich hoven Jeruzalem). Om1 8 uur wias 't al weer 75 KM> ten W. van Ghaza en 50 K-M. ten N. van El Arisch aan de DONDERDAG 28 MAART a.s., AANVANG 8 UUR, UITVOERING VAN mil optredm m DUO H0FMANN, mil sen schitlsisnd niiuw programma. W NA AFLOOP BAL -»« Prijzen: le Rang f 1,35, 2e Rang f 1,3e RaDg f 0,80. Plaatabeepreking k f 0,10 op den dag der uitvoering ten 12.30 ure; loting 1 uur preciea. Kaarten verkrijgbaar bij "W. J. "WELTEVREDENAppelmarkt en aan de zaal. Oostkust van Egypte. Het luchtschip, is thans zijn retourvlucht begonnen. Heden (Wpensdag) morgen 7 uur bevond het schip zich boven 't eiland Sky ros, koer sende in ide richting der Adriatische Zee. Hedenimtddagi te 12 u. bevond 't lucht schip zich bioven het eiland Korfu. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongelukken. Toen Maandagavond A. H. zich met een motorfiets in de richting Eindhoven begaf kwam hij onder Ha pert, doordat zijn motor slipte, te vallen. De rijder liep daarbij' zeer ernstige ver wondingen op. Hij is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht, waar hij is overleden. Toen Zondagavond te Sint- Oedenrode de 51-jarige G. van de Ven op de tram stapte, ontdekte hij, dat hij in een verkeerde tram had plaats geno men. Hij sprong er onder het rijden uit, maar werd door den opvolgenden wagen gegrepen. De dood trad spoedig in. Op het verlengde van den Heerenweg bij Groningen, bij het oversteken van het rij wielpad naar den weg ter hoogte van den Esserweg, op de grens van de ge meenten Groningen en Haren, is de heer P. Onnen, die op een fiets was gezeten, door een auto aangereden en onmiddel lijk gedood. Een ijsslacht'jffer. Het vissohersyaartuig Terschelling 37, heeft op Terschelling aan gebracht den op 3 Maart op de Wadden tussdhen Terschelling en Zwartehuan door het ijs gezakten auto, waarin zich het lijik van den heer E- Bakker, in leven onder wijzer te Oudeschoot, bevond. My.rd. Dinsdagmorgen heeft in het woonwagenkamp te Horst (L.) een vecht partij tussdhen twee vrouwen plaats ge had. De jonge gehuwde vrouw Claassen werd met een stuk ijzer zoodanig geslagen dat zij' onmiddellijk dood was. De daderes is gearresteerd. VAN HEINDE EN VER. De Spaansche dictator Primo de Ri vera zou voornemens zijn na het beëin digen der groote tentoonstellingen te Bar celona en Sevilla af te treden,. Zijn ge zondheidstoestand zou hem dwingen naar een opvolger uit te zien- In China is de burgeroorlog met her nieuwde kracht uitgebroken. Een leger van 6000 communisten isin het Zpidep van Tpekiew binnengedrongen en heeft daar de stad Tingtsjoufoe, die een kwart miliioen inwoners telt, ingenomen, nadat de nationalistische troepen verslagen wa ren. Het Kjwomintangcongres heeft een dictorium benoemd, die de Ohineesche re publiek zullen besturen. Te Vesene in Zweden heeft een 28- jarige vrouw in een aanval van zinsver bijstering haar 2 dochtertjes van 5 (etn 3 jaar en een zoontje van 1 jaar in een grooten Waterketel verdronken. Naar uit Anglora gemeld wordt, Zou de opmarscli van Amanoelia naar Kaboel gebroken zijn- De koning zou naar Kan dahar zijn' teruggekeerd .om de onder handelingen met de stam'men te hernieu wen. De paleizen van de koninklijke fa milie in Kaboel zouden in brand geston ken zijn- Graiaf Christiaan Stolberg heeft be kend zijn vader bij ongeluk te hebben gedood, doordat, bij 't uitzieken v,en pa tronen voor de jacht, een schot afging en den ouden graaf doodde. TELBGRAHMEN. DEN BOSCH (V.D.). De krijgsraad al hier veroordeelde j. j. Hendriks uit Wit- temfy 44 jaar, opperwachtmeester-adminis trateur, van het le escadron 2e reg. huza ren te den Haag, gedetineerd te den Bpsch, ter zake van verduistering 8 maal gepleegd en vaischheid in geschrifte, to* 3 maanden gevangenisstraf, niet ontslag, uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid om' b'ij de gewapende -macht te dienen- De eisdh wa(s 6 maanden ge vangenisstraf geweest- I I MADRID (V-iD-)- Gisterenavond ver klaarde Pirimo de Rivera in den Spaan- schen ministerraad, dathet overdragen van Zijn aimlbt zal moeten worden voor bereid, inidiienj men wil, dat zij zpnder moeilijkheden zal geschieden. In offici-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1