Zierikzeeschet Éi Nieuwsbode abonnement: Woensdag 13 Maart 1929. zierskzeesche courant. Inzending Advertentiën Bekendmaking. BINNENLAND. feuilleton. Aan de oevers van de Berwen Uit Stad en Provinole. PUROL ?r(ji per 8 Maanden f 1,60, franco per poet f 1,80. Voor hel haitenland per jaar f 10, Afaonderljjke nummera 6 oen; Veroohijnt Mnd., Wnad. en Vr^d. Poatohèqne- en Qiron. 13767T. No. 11824 8. J. KOSTFN. ADVERTENTIES aa 18 regel» 00 ole., ra» 1 regelo en daarboven 80 oU. pst regel. Iieolamec 80 ete. p. regel. By contraot bolangrjjko iortiaj, (unending op den dag ra», ail- give vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ontvangen de tot 1 April a.s. verschijnende nummers GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziirikzee roepen op sollicitanten naar de met ingang van 15 April 1929 vacant komende betrekking van Correspondent der Arbeids bemiddeling, tevens belast met het toezicht op de Werkloozenkassen. Aan deze betrekking is eens jaarwedde verbonden van f 600. Sollicitatie'» worden ingewacht bij den Burgemeester dezer gemeente, vóór of op 20 Maart 1929. Zibrikzee, den 12en Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz wnd. Burgemeester» P. F WITTERMANS Secretaris. geeft hij niet toe. Verschillende sprekers vergaten, a-at bij de ziekenkassen niet alleen arbeiders zijn aangesloten. Deze kassen, Waren ztij> wel in het ontwerp aan genomen, zouden toch hun zelfbeschik kingsrecht moeten prijsgeven. Voior kas sen blijft echter nog terrein over, n.l. voor hen, die buiten de wet vallen en de kleine zelfstandige. Spr. hoopt, dat nu vervuld wordt, wat in een pja-at in de Groene Amsterdammer geestig is uitgedrukt, waarop men een zieken arbeider ziet, met op zijn dekens uitgespre/d: het ontwer.p^Kuijper, het iint- werpWeegens, het ontwerp-Tajma, het ontwerp-Aajberse. Men ziet spr. bij zijn bed komen met een nieuw ontwerp en de arbeider zegt: geef mij nu liever zieken geld- DE TELEFOON IN DEN VERKIEZINGSSTRIJD. Bi ons Maandagnummer plaatsten wij een bericht, dat sprekers, die verhinderd zijn een vergadering te komen bezoeken, van de telefoon kunnen gebruik maken om de „geachte toehoorders" van hun woning uit toe te spreken, tegen den ci_ vieien prijs van 50 et- per 3 min. voor een intervocaal gesprek. Deze nieuwig heid opent wijde perspectieven voor de politieke propaganda in Nederland. Op. ééin avond zuilen politieke partijleiders ach ter elkaar drie vergadev&ngen en drie ver schillende plaatsen des lands kunnen toe- sprenen, tegen ac somma van ongeveer f 10 per vergadering per uur (20 maal 50 dents, plus eenige onkosten). Zij zullen daarmede reis- en verblijfkosten uitspa ren en bovendien lichamelijk fit blijven. Zou het niet goedkcoper zijn den Ka merleden in plaats van een gratis abonne ment op aile spoorwegen, een gratis-rede- voeringsgelegenheid gedurende de m:dL daguren per telefoon te geven? Misschien kunnen wij de Kamerzittingen opheffen en de Kamerleden tot telofonische spreek1 trompetten promoveeren? DE KAMERVERKIEZINGEN. De antiireV. lijst van canaidaten voor ae Tweede Kamer in- den kieskring Midj- aelburg is aldus samengesteld1. J- J C. van Dijk te 's-Gravenhage; 2- mr. Th. Heemskerk te 's-Gravenhaige; 3. dr. J. Severijn te Dordrecht; 4. A- Amelink te Utrecht; 5. mr- H'. Bijteveld te 's-Grar venhage; 6. mr. H'. A. Daimforink te Utrecht; 7. P- A. Schwarts te Krabbten- dijke; 8. J. F- Heemskerk te Middel burg; 9. J. A. Dominicus te Weméldmge; 10. D. Schelle te Terneuzen. TWEEDE KAMER. Zitting nan Donderdag 12 Maait Aan- dfe orde is een aantal kleine ont werpen. Nadat dez<e zijn aangenomen, w|ordt de behandeling Van het wijzigmgs- ontwerp-Ziektewet voortgezet. Minister Slotemaker de Bruine bestrijdt allereest den heer Kersten, die de groote meerderheid van t volk onder den dwang der minderheid zou willen brengen. Te genover den heer Merchant betoogt spr. dat vrijwillige verzekering niet voldoen de is gebleken. Hij beroept zich daarbij op cijfers van dr. Posthuma- De vraag is slechts, welke organen de verzekering moeten dragen? Het m'eest logisch ware één verzekeringsorgaan, doch ook dit heeft de Kamer niet gewild. Spr- j Verschillende systemen na en herinnert aan de bezWlaren, die zijn voor-ontwerp Vond in den hoogen raad van arbeid en de Kamercommissie. Ten slotte is spr. tot het thans voorge stelde systeem gekomen. Dat het parti culier initiatief daardoor gedood wtoiridlt, Uit hot Bngels«h v«iï ALLBN RA1NE. 89 Lieve hemel, ben jij daar, Cardo Wynne? zei de oude man. Ik hoor ver- teilen dat je met Valmai getrouwd bent. Laat me Je de hand drukken. En, terwijl Cardo hem de hand schudide, zei hij Ja zeker, Shoni, ze is mijn vrouw voor God en de menschen; maar waar is ze. Vertel me in Godsnaam waar ze naar toe ge gaan is. Wist ik het maar! Noch ik, poch Essecl Powell, noch iemand anders weet het! Ik zal je vertellen wat ik weet. Na -je vertrek is Vajmai naar Fordsea gegaan om haar oom te verplegen, die zijn been gebroken had en toen hij weer beter was, kwam1 ze hier in Dinas terug. En toen? ja, wat toen. Drie of vier maanden na dat ze uit Fordsea teruggekomen was, stierf kapitein Powell en bij de begrafe nis hoorde Esseö dat zijn broer al zijn gejd aan Valmai had vermaakt. Bij zijn thuiskomst was hij daarover zoo buiten zichzelf dat hij haar op de gemeenste BIJ Griep en Gevatte koude Sanapirin-tablettan. Buisje 75, 40, 26 ot. BIJ Hoesten en Bronchitis Anga-siroop Flacon» van 1 gld. en f 1.75 Bij Apoth. en Droginten. ZIERIKZEE. Door de ZeeuwscJhe ver_ eeniging voor dialectonderzoek is een cir culaire verspreid met het doel het aantal werkende leden en begunstigers te doen toenemen. Ajs doel der vereeniging wordt genoemd het bevorderen van de belang stelling voor en de bestudeering van de Zeeuwsche dialecten door geheel Zeeland en op de eilanden, welke taalkundig tot Zeejand behooren (Goeree en Overflak- kee). Werkend lid kan ieder Zijn, die met dialect sprekenden in aanraking komt en zoodoende inlichtingen kan ver schaffen. Het eerste werk zal zijn ma teriaal te verzamelen voor een Zeeuws-cJh woordenboek- Ook zij, die -door bestudee ring van archieven of op andere wijze in aanraking komen met het Zeeuwsch uit vroegere tijden kunnen goed werk leveren. In het bestuur hebben archief- kenners en letterkundigen zitting als dr. J. de Huilu te Cadzand en dr. P. J. Meer- tens te Utrecht. Voorzitter is dr. K. Kooi man te Middelburg en secretaresse mej. dr. H. C. M. Ghijsen te Domburg. De directie Van de Prov. Sitooimbbot- dienst op1 de Ooster-Schelde dieelt ons jmede, dat er zich op de Ooster-Schelde hog steeds veel en zWiaiair drijfijs blijft vertoonen, terwijl er niet genoeg wand is o(m het naair zee te drijven en ook niet genoeg dooi om het sploedig te dfoen simeiten. Waarschijnlijk zit er nog zieer veel ijs op de slikken van het Verdronken Land van Zuid-Beveland en dit drijft op de Ooster-Schelde heen en weder en be zorgt veel last. Hét Loodswezen heeft met twee schepen Maandag geprobeerd de lichtboeien van de Zandkreek en de Oosterschelde te leggen, maar door het zwiacre ijs .was het niet verantwoord dit werk te doen en zijn de schepen onver- richterzake naar Vlissingen moeten terug- keeren. Zonder lichtboeien is 't varen met donker niet mogelijk, aangezien dit voor de schepen gevaar zou opleveren. Het Loodswezen heeft echter ^toegezegd, de lichtboeien zoo spoedig mogelijk tè 1 gen en tot zoolang moet de beperkte avonddienst, volgens Welke thans wordt gevaren, van kracht blijven. Wij vestigen gaarne de aandacht op een Vrijdag a.s. in 't Huis van Nassau te houden openbare bijeenkomst, waar ds. Voors, Ned- Herv. Predikant alhier, een injeiding zal houden over „Beroepskeuze". Voor bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie, die in ons nummer van id Vrijdag werd opgenomen. KERKWERVE. Vrijdagavond 8 Maart trad voor de vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier, als spreker op Ds. Hoekstra van Zierikzee. In ffen uitnemende, schoo- ne en keurig verzorgde rede gaf genoem de heer enkeje beschouwingen over den cyqus „Merijnt'je Gijzen's Jeugd", waar in hij den aanwezigen een diep inzicht gaf in het zieieleven der hoofdpersonen, voorai van Merijntje, en in het algemeen in het zieieleven van het kind, Welk laat ste voorai mooi tot uiting kwam in de inleiding, terwijl hij er vooral op wees, om het stboone van het werk in zich op te nemen en niet den meesten nadruk te leggen op het ruwe en crue. Wie het werk hebben gelezen, zullen door deze lezing het werk zeker te meer waardeeren, ter- wijl degenen, die het nog niet kennen, het bij kennisneming beter zullen ver staan. De afwezigen hebben veel gemist. ELKERZEE. Donderdag 7 Maart hield do Coöp. Boerenleenbank „E.E.Efc" haar aigemeene ledenvergadering. Na zijn be groetingswoord deelde de voorzitter, de heer C. Padmos, mede, dat 'de agenda door toevallige omstandigheden niet 14 dagen vóór de vergadering in hadden der leden kon zijn. Mocht een cler aanwezigen dus bezwaar hebben tegen deze vergadering, dam zou zij uitgesteld wiorden. Waar op gemerkt werd, dat 14 dagen reeds te veel w®s, ging de vergadering natuurlijk door. Die voorzitter deelde mede, dat het be stuur de prestaties van den kassier 'meen de te moeten bejoonen me,t| f 100 salaris- verhooging. Dit was dus gebracht opl f 700. Uit het verslag 1928 van den kassier ontieenen we deze CijfensIngebrachte spaargelden f 96,725.45; terug betaald f 70797,79; terug betaajde voorschotten f 8205; gegeven f 4475; ontv. in loopemde loopende rekening f 253868,01, uitg. rek. courant f 276308,97; totaal in ontv*. en uitg. f371220,43; saldo, winst 1928 f 738,76; reserve f 8452- Het ledental steeg van 166 tot 176. In omloop zijn 207 spaar boekjes; 25 voorschotnemers en 52 rek- CouranthOiUders brachten of haaiden gel den. Het bestuur en raad van toezicht bleven gelijk door de herkiezing van de heeren C. Padmos, N. A. Boogerd en do plaatsvervangende bestuursleden N. v. d. Lind© en I. A. Padmos. Zonder veel be sprekingen werden de voorstellen van het bestuur: f 10 subsidie aan de Lagere Landbouwschool en uitbreiding van het lOdencirediet van f 10,000 pp f 15,OW aangenomen. Tot mogelijke uitbreiding van hot ledental en .om het den leden ge makkelijker te maken werd goede vonden, dat het bestuur zal uitzien naar een ge- chikt zittingsjokaal in Ellémeet en DJui- vendijke. Worden die gevonden en zijn de kosten niet te hoog, dan zal de kas sier wekelijks daar een zitting houden. Hierop volgde sluiting. NIEUWERKERK. Vrijdag werd alhier m Ouderavond gehouden in de openbj. school. Een 76-tal ouders en belangstel lenden waren opgekomen, waaronder de burgemeester en een der wethouders, be tnevens 2 leden van den Raad, welke door den heer Eveleens bij de opening in het bijzonder werden welkom geheeten. De heer E. besprak achtereenvolgens de in voering van 't 7e leerjaar, de verminde ring van het aantal leerlingen per onder- Wijzer, in verband daarmee 't vervangen per 1 Mei van een ,assistent door onderwijzer, eii vervolgcursus, met een Opwekking aan de ouders, om hun kin deren. daaraan te laten deelnemen. Punt 5 van het programma was een lezing Van den heer Smal'.egange over het Ver leden, Heden en Toekomst der openbare school. Hij schetste achtereenvolgens den toestand na 1848, het Volkspetitionnement van 1878, toen de Bijbel van de Staats school dreigde te wprden gewleerd, de verheffing van het peil van het volks onderwijs, na aanneming van het wets ontwerp onder minister Kapeijnne, de sub sidie van 1889, de benoeming der Be- vredigingscomimissie in 1913, de wijziging van art. 192 der Grondwet en de vol(kor 'men financiëele ge ijksteLfing in 1920, met t gevolg, dat van de Europeesche lan den, in Nederland de gtfootste post van de millioenennojta die voor onderwijs is. Hij toonde verder met tal vlam voorbeel den aan, diat de nieuwe scholen niet altijd tot stand kwamen krachtens de zui vere, de spontane volkswil, maar dat deze manier uitmaakte en haar het huis uitjoeg, het arme kind; omdat ze hem' bestolen had', zooais hij het noemde. Cardo steunde en kiemde zijn tanden op eikaar. Er was dien avond een koude wind en het sneeuwde; ik kon haar onmoge lijk' zelf haar koffertje laten dragen en toen bracht jk haar over den rotsdijk naar Nance's huisje. Ze w;as daar ha|r- lijk welkom en ik ging met een gerust hart naar huis terug en bracht haar den volgenden morgen heel vroeg haar groote koffer en de rest van haar goed. Maar daar is ze ook niet meer. Ik denk dat de oude Nance er wei meer van weet, maar ze Is zoo gesloten als een bus! Wlaar was jij' al dien tijd en waarom kwam' je niet terug! Ik was ziek en lag in een zieken huis- Ik had typhus gekregen en een her senschudding en ik ben weken en maan den zoo ongeveer buiten westen geweest. En toen ik eindelijk mijn positieven terug had', Shoni, kwam ik zoo gauw mogelijk terug. Wat.heb ik tijdens de reis dik wijls gewenscht te kunnen vliegen als de Vogels om eerder hier te zijn! Dat Is dan wei heel erg met je geweest, maar wat ik je raden mag, ga naar Nance; misschien wil ze jou vertel len wat ze weet; maar tot nu toe heeft ze het niemand willen zeggen. door leidende machten meermalen sterk woirdt beïnvloed, om niet en blik in de toekomst en opwekking om de openbare school getrouw te blijven, te eindigen. De heer Eveieens dankte den heer Smalle- gange voor zijn gewaardeerde lezing. Nu de pauze had de verkiezing plaats van leden der oudercommissie. De aftreden, den, n,!; ide heeren D. v. d. Wielen, J. Lj v. d. Have, C- Overbeeke, R. Heijboer en H. P- Barendregt werden ailen herkozen. De heer Eveieens zegde dank voor de krach tige samenwerking met de oudere uwmis- sie. De burgemeester sloot zich hierbij aan, gaf te kennen, dat hij steeds met veel genoegen deze ouderavonden bijwoonde, en wekte de ouders nogmaals op, hun kinderen in 't vervolg te zenden naar de zoogenaamde avondschool- STAVENISSE. Vrijdagavond kwam men aihier bijeen, om te trachten een afdee- ling Stavenisse van den kring Tholen der Z.L.M. op te richten. Wel heeft men hier ruim 30 leden, maar dit zijn z.g. losse lieden. Als eerste spr. trad op ir. Dorst, aisdistent der Z.L.M. en deze hield een mooie Causerie over de aardappelen en de cultuur daarvan, alles opgehelderd en verduidelijkt door een mooie serie licht beelden. Daarna verkreeg het woord de heer Siebenga, secretaris der Z.L.M., om doei, streven en werken der ZL.M. en van hare kringafdeelingen te bespreken. Di' een flinke, weldoorwroehte rede zette de spreker duidelijk uiteen, dat het vele dajt de Z.L.M. ireeds gedaan heeft en nog ophoudeiij'k doet met zijn staf van des kundige ambtenaren, niet alleen het oog hebbende op de bejangen van den land bouw, maar ook van den handel en de industrie. Aaneensluiting en organisatie is een eerste vereischte, wil men bij voor komende gelegenheden, ook medezeggen van verkeerdheden en het aanbrengen van hebben bij het trachten weg te nemen verbeteringen op economisch gebied- Al- ion, zoo als hier, in een zuivere land bouwstreek wonende, hebben groot be lang bij' den landbouw en aanverwante bedrijven, zoodat het te wenschen is, dat een zeer groot aantal personen zich zal Opgeven ajs lid der pp te irichten (afdeeling. Bij 'monde van den fungeerenden voor zitter, dhr. H. J. Dprst, werd een harte lijk woord van dank gesproken tot de beide sprekers. Daarop werd z.h.st. be sloten tot de oprichting eener afdeeling „Stavenisse" van den kring Tholen der Z L.M. Verscheidene aanwezigen traden ais nieuw lid toe. Na afloop hiervan de heer Siebenga-, met lichtbeelden een mooie reis door Nederland te zien. Een mooie avond hebben de aanwezigen ge had en de afwezigen hebben veel gemist. Laat een ieder in zijn omgeving trachten een of 'meer leden te werven, want al leen van een afdeeling met veel leden kan veel kracht uitgaan! ST.-PHILIPSLAND. Tot voorzitter van de Boerenleenbank alhier is benoemd dh J- van Strien. Springende Handen Ruw» Huid UGSTEAON. -- Ja, ik ga direct en ben jou dankbaar Shoni; ik zal nooit vergeten dat jij haar geholpen hebt, en weg vloog hij, zonder meer naar Shoni te kijken. Met sprongen ging hij de hellingen naar het strand af, waar hij 'met een enkel woord ter opheldering in de boot van Jaicik Harris sprong, die hem met een vriendelijken glimlach van herkenning be groette en hem naar der overkant roeide. Ik zoek mijn vrouw' Jack, daarom heb' ik niet veel lust tot praten. Ik heb ervan gehoord, meneer. Zo was altijd zoo vriendelijk; ik hoop dat u haar ^auw vindt en hier mee terug brengt- Ze was ineens verdwenen als mist opi de zee. Nance was in de wolken toen ze Cardo zag. Terwijl ze hem' van alles en nog wat over Vajmai vertelde, haalde ze haajr mooiste theekopjes voor den dag en toen de zwarte theepot in de gloeiende asoh stond, kW'aim! ze rustig bij hejm zitten praten. Alles wat zij van Valmai vertelde, interesseerde hem' en hij zat, met zijn hoofd op de hand geleund, rustig te luisteren, totdat Peggy Bullet terug kwam Van de put, waar ze water had gehaiald. Zeg Peggy, wil jij eens op de ladder klimmen en den ouden theepot beneden brengen, vroeg Nancie. En de bijna, zeventigjarige vrouw, die nog vjug ter been was, haalde den ouden ZIERIKZEE. Door den Kantonrechter Zijn op 6 Maart veroordeeld wegens over treding der Mo ter- en Rijwielwet: J. L. 59 j., kolenhandelaar te Zz-ee„ f 5 b. s. 5 d- h.; J. A. D'., 51 j., commissionnair te Dreis'dhor, bij vers#- f 2 Jb. s. 2 d. h-; J. J. v. Z., 28 j., autobusond. te Nieuwer^ kerk, f 3 b- e. 3 d- h.; L. U, 23. j chauffeur te Zzee, bij verst-, 2 X f 1 b- s. 2 X 1* d- h.; J- S[., 28 j., veearts te Remesse, f 1 b- s. 1 'd- h.; L. J. v. d- Z., 22 j., smid te Eilemeet, géésn straf M- M(. J., 23 j., landb.knecht te Dfuiven- dijkie, géén straf; J. M. de B., 20 j., landb-knecht te Kerkwerve, f 2 b. s. 2 d- h.; O. J. de K-, 19 j., bakkersknecht te Haamstede, bij verst-, f 2 b. s. 2 d. h.; P- J. O., 14 j., te Renesse, berisping. Al gemeens politieverordening: J. C. N., 16 j-, te Oosteriamd, f 5 b- s. 1 w. t.s.; A. v. d. S., 24 j. koopman te Middelburg, bij Iverst., f 1 (bl s. 1 jd. h. Jachtwet: J. C. H-, 49 j., landb- te Oosterland, f 3 b1. s. d- h. Wegens baldadigheid: J. W. B., 18 j., bakkersknecht te Nieuwerkferk, bij ivensü. f 115 bi. s. 3 (d'. h.; C. B., 20 j., bak kersknecht te Nieuwerkkierk, bij verst., 15 b- s. 3 d- h.; N. K'., 19 j., koopman te Nieuwerkerk, bij verst., f 10 b. s. 3 d- h.; C. A. F., 15 j„ z. b. te Nieuwer kerk, gééin straf; H. v. d- H., 14 j., ïand- arb- te Oosteriand, 1 'm. voorw. t.s. met proeftijd van 2 jaar. Wegens loepen ooer eens anders grond: A- J. d. V., 17 j., ar beider te Oosteriand, f 5 b1. s. 1 W. t.s.; A. G., 75 j., z. b., Rene^sefl' f 1 b, s. 1 a. h.; L. M. K., 17 j.. arbeider te Oosteriand, 'f 2 bl. s 1 fw'. t.s. ONTROUW AMBTENAAR. De advocaat-generaal bij het Bossche Gerechtshof eischte bevestiging van het vonnis der Rechtbank te Breda, waarbij een rijksklerk der directe belastingen te Oudenbosch veroordeeld was tot 2 jaar gev.str., terzake dat hij zich op verschil lende plaatsen bedragen tot een totaal van f 29,000, toebehoorende aan den Staat zou toegeëigend hebben. 0WEBW1JI. theepot voor den dag en Nance haalde hetzelfde onduidelijke adres te voorschijn dat ook Vaimai indertijd 'had gezien. Het is erg verbleekt, zei Cardo ter wijl hij het met bevende handen aannam- Kijk, daar staat het adres, en Ni moe wees met haar gerimpeiden vinger. Daar ging ze naar toe; ze had den moed Opgegeven, dat je ooit terug zou kómen en toen wilde ze naar haar zus ter; het arme kind! Naar haar zuster? Ik heb nooit ge weten dat ze een zuster had! zei Cardo buiten zichzelf van verbazing. Neen, zelf wist ze er ook niet vteel Van, maar ik wei en ik heb het haar haa)r- fijn verteld- Ze waren tweelingen, en toen ze geboren werden, was er juist een voor name dame bij EsseO Powell gelogeerd die nam het eene kindje mee en voedde het op ajs een eigen dochter en na dien tijd hoorden we er nooit meer iets van. Maar ik zal zoeken Nance, heeft Valmai gezegd; ik wil haar vinden! En heb1 je niets meer van haar ge hoord? Ja, er is eens een brief gekomen, zei Nance. Kort nadat ze weg wias. Dr. Francis heeft me hem voorgelezen en ik meende dat ik hem in dien theepot weg borg; maar zeker weet ik het niet. Het is ook mogejijk dat Peggy hem ergens heeft neergelegd- .- Bij 't te 's-Gravenhage gehouden examen stuurlieden voor de groote stoom vaart, sjaagde o.a. voor 3de stuurman, de heer J. J. Dogger, geb. van Zierikzee. Benoemd tot onderwijzer aan de Bizondere schooi te Gameren (Geld.), de heer J. H. Mossel, thans onderwijzer aan de Biz. school te Haamstede. ST-ANNALAND. In de plaats van dhr. Th. Kepkens is tot onderwijzer aan ae Bijz. schooi alhier benoemd dhr. A. Blauw Jz. te Harskamp. - Na afloop van de door dhr. A. de Pauw1 (hoofdbestuurslid van den B. v. N. O.) gehouden rede over „De Openbare Schooi" werd een afdeeling van Volks onderwijs opgericht 'met aanvankelijk 35 leden. Een vergadering zal nu worden gehouden om een bestuur te verkiezen. YEKKOOPINGEN, ENZ. SINT-MAARTENSDIJK. Door notaris Meulenberg alhier werden ten verzoeke van de erven van wijlen mej. P- M- van Gorsej de volgende onroerende goederen in het openbaar verkocht: Hofstede en bouwland» te zamen groot 2 H.A. 43 A. 20 o.A. voor f 16230; kcoper de heer E L. B. Knook ajhier; bouwland en water gang, groot 2 H.A. 18 A. 20 O.A. voor f 2000; kooper werd de heer A. de Wilde J-Jz.1.02.30 H.A. bouw- en weiland, ge legen in Woudhoek, voor f 1900; ko,oper de lieer A. van Gorsel J.Wz.; 1.36.70 H..A. weiland en zijkantweg in den Woudhoek, voor f 1390; kooper werd de heer A. de Wilde Jacz.; 2.07.83 H.A. weiland en watergang, gejegen in den Woudhoek, yoor f 17-40; ikooper werd de heer J. W. de Wijde Jacz.; 0.66.60 H.A. bouwland en zijkantweg in Vlaminghoek voor f2000; kooper werd de heer J- W. Scherpenisse; 0.49.40 H.A. bouwland en zijkantweg, voor f 1920; kooper werd de heer D. v. Gorsel J.Wz.; 0.60.40 H.A. bouwland en zijkant- iweg voor f 2055; kóopers werden de hee ren gebr. van Gorsei; 0.65 H.A. bouwland en zijkantweg in Geerthuigenhoek, voor f 1980; kooper de heer G- L. Wi ei aard te Stavenisse; 0.44.88 H.A. bouwland en zij kantweg in Geerthuigenhoek aan Noten- daallsche weg, voor f 1420; kooper dhr. J. Wi Scherpenisse; 1-44.13 1LA. bouwlanden watergang voor f 1690; kooper de heer WI van Gorsej C.Gz.; 1.48.10 Hi.A. wei land aan den Steenenpodweg voor f 1670 kopper ae heer W. G- Bastiaanse; 0.86.75 H.A. weiland en watergang aan den D|u- renoijk, voor f1820; kooper de her C. Wielaard; 0.82-10 H.A. bouwland en zij- En wat stond erin? O, ze schreef: Ik heb imijn zuster gevonden, Nance en je mioet niet onge rust over me zijn, want iedereen is aar dig voor me. En ais er eens iemand mjodht komen die naar me vraagt, zeg dan maafr dat ik hier ben." Maar ze schreef er niet bij waar. Waarschijnlijk stond het adres toch wei boven aan den brief? vroeg Cardo- Daar heb ik nooit aan gedacht; dat is jammer- Maar -probeer nog eens dit adres te lezenzij heeft het ook ontcijferd. Laat ik dan nog eens kijken, zei Cardo ifti hij ging met het papier naar het raam. Mevrouw Besb^rough Power? Ja, dat is het, zei Nance. Caren? Neen, zoo heet het niet. Carne? Ja, zoo noemde Va.mai het. Monigomeryshire? Neen, daar heeft ze naar toegeschre ven, maar de brief kwam terug. Dan moet het Monmouthshire zijn! En met. een zwaar hart over deze on zekere aanduidingen, verliet Cardo het huisje en liep naar den anderen kant van het verspreide vissóhersdorp, waar hij Jack Harris weer vond, die hem vlug naar Abersethin terugroeide. (Wordt Vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1