abonnement: Woensdag 6 Maart 1929. zierikzeesche courant. J,?!1" m loozebam0 advertentien Inzending Advertentiën buitenland. binnenland. Uit Stad en Provinoie. 1 Mr. A. J. F. FOKKER, f frj)i per 3 maanden f 1,60, ftanoo per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afsoaderljjke nummer» 6 eent. Verschijnt Mnd., Wnad. en Vrijd Poetohèque- en fiiron. 137677. Zierikzeesche Nieuwsbode No. 11821. Ult|.-H|<lllur H. J. KOSTEN. ra» 1—8 regela 00 et»., ran t regel» en daarboTen 30 eta. pea regel. Reolamea 30 eta. p. regu. By eontraet belangryke korting. Iniending op den dag ra* uit gare vóór 10 ar*. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf Postkantoor to Ziorlkzoo. Lijst van onbeatelbara en geweigerd terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, gedurende de 2e hejft van'de imaand Febr. Brieven 1. Q. d© Zeeuw, Zaamslag. Briefkaarten: 1. Schipper L. Bouwens, Viaine bij Vrees wijk!. HERBERT HOOVER. Amerika's nieuwe president, Herbert Hoover, heeft Maandag zijn intrek geno men in 't Witte huis te Washington en de plaats bezet van Calvin Coolidge. „Silent Cai" ruimt bet veld even rustig als hij bet in 1923 na Harding's ontijdigen dood betrad. Hij heeft niet veel gesproken in die zes jaren- Hij heeft, behalve in 't anti-oorlogspact, -geen bezielende gedach ten de wereld ingestuurd, geen weidsch dramatisch gebaar gebruikt, hij is zijn volk niet voorgegaan als een romantisch lei- r der zooais Roosevelt, of' in melancholieke grootheid zooals Lincoln- En toidh laat Coolidge den indruk na van een sterk ka rakter. Sterk in overtuiging en wilskracht. Een man, die onverbiddelijk zijn kaïmen, eenzamen, weg gegaan is, en die in het sensationeele, rumoerige Amerikaansehe politieke leven geen moment zijn zelfbe- heersching heeft verloren. Hij laat het land welvarend achter voor zijn 'Opvolger, Hoover, die. indien niet alle teekenen be driegen, de Ver. Staten in de 4 komende jaren wel in ongeveer denzelfden koers zal blijven sturen, al zal de nieuwe ge zagvoerder een minder gemakkelijk man ziijn dan zijn laatste voorgangers. Hoover is gewend veel zelf te doen; zijn tempierament is een ander dan dat van Coolidge. Hij is reeds met eigen ooigen gaan zien wat er in Latijnsch Amerika te koop was. En onder de beroepspolitici in Washing ton heerscht groote beroering omdat Hoo ver onder eigen stoom zijn kabinet heeft samengesteld, zonder zich te bekomme ren pm hen. die meenen recht op advi seurschap te kunnen laten gelden. Van de tribune vóór 'het Kapitool legde Hoover den eed af tegenover het Ameri kaansehe volk. Zijn boodschap, 'bij deze gelegenheid uitgesproken, werd draadloos verspreid- De Ver- Staten zoo zei do HotoVer aanvaarden ten volle het vastsfcaja^id feit, dat onze vooruitgang, voorspoed en vrede ten nauwste samenhangt met den voor uitgang, voorspoed en vrede der geheele menschheid- Het idealisme van Amerika, inspireert het tot het medewerken, voor zoover het in zijn vermogen ligt, aan den Vooruitgang der beschaving door een fei telijk aandeel te nemen in het steunen van een nuttig internationaal streven. „Wij wenschen niet slechts vrede met de we reld, doch wenschen ook den vrede over de geheele wereld gehandhaafd te zien". Wij willen de vernietiging van het ge weld en de Volmaking der werktuigen tot Vreedzame wijze bijlegging van geschillen. Wij willen geen politieke verbintenissen aangaan, zooals het ïidmaaftschafp van den Volkenbond, hetwelk ons van te voren zou kunnen betrekken in het 'bijleggen van ge schillen van andere naties, daar wij ge- looven dat het vrij-zijn van zulke ver plichtingen de mogelijkheden voor ons omi op elk domein van wenschelijken voor uitgang onze diensten te verrichten, ver meerdert- Aldus sprak Hoover, de 31e president der Ver. Staiten van Nootd-Amerika. DE KONINGIN-MOEDER NAAR LONDEN. De Koningin-Moeder zal Donderdag in strikt incognito de tentoonstelling van Ne- derlandsche kunst te Londen bezoeken. H.M. vertrekt daartoe heden (Woensdag) avond uit Rotterdam met een boot van de Batavier-lijn, die door de directie ter beschikking van H.M. is gesteld, en zal met dezelfde boot Donderdagavond uit Londen vertrekken, zoodat zij Vrijdagoch tend te 's-Gra-vehhage teruggekeerd zal zijn. HET GEHEIME VERDRAG. Minister De Geer heeft in de Tweede Kamer de volgende verklaring afgelegd: Mijnheer de voorzitter. Naar aanleiding van het diep treurig incident, dat de laat ste tien dagen de goede verstandhouding tusschen de volken dreigt te verstoren, wenscht de regeering een verklaring af te leggen. Zij wenschte daarbij in de eer ste plaats imedo te deelen, in hoever zij zeive in de zaak gemoeid is geweest. Da eerste maai, dat ik persoonlijk van de zaak hoorde, was op; Vrijdagavond 22 Februari, te kwart over elf, toen de min. van buitenlandsdhe zaken mij bezocht en mededeelde, dat blijkens door hein ver kregen inlichting den volgenden avond, Zaterdag 23 Februari, een opzienbarend stuk zou verschijnen in het Utreehtsch Dagblad- Daar hij den volgenden ochtend naar Londen zou gaan v,oor een bezjoek aan de tentoonstelling, stelde hij er prijs pp1 mij daarop voor te bereiden. Hij deel de verder mede, dat dit stuk een paar weken geleden door den heer van Reu- ningen te Rotterdam in original aan den geineraal van zijn departement was ver toond', terwijl een afschrift daarvan w:as achtergelaten. Dit afschrift w'as hem ver toond- Hij had het vioor onderzoek in deskundige handen gesteld en in afwach ting daarvan geen aanleiding gevonden aan do zaak verder aandaldht te Wijden. Later had hem een mededee]ing Van het Handelsblad 'bereikt, dat het document aan dat orgaan ter publicatie wa|s ajan- geboden. maar dat het dit geweigerd had- Dienzelfden dag Vrijdag 22 Febr. had hij echter yernomen, dat het den volgenden avond in het Utreehtsch Dag blad zou verschijnen. Door 'mijn ambtge noot en 'mij werd dit vooruitzicht in hooge 'mate betreurd, maar wij Waren beiden overtuigd, dat geen ingrijpen van de regeering publicatie zeil voorkomen. Het eenige wat gedaan kon worden, was de buiteniandsche regeeringen onmiddel lijk in de gelegenheid te stellen zich of ficieel tegenover onze regeering te ver klaren en op die wijze de schadelijke wer king aan de publicatie zooveel doenlijk te ontnemen. Een onvriendelijke bedoe ling was hierbij natuurlijk uitgesloten. Dat blijkt ten overvloede uit het feit, .dat, waar het verzoek o'm informatie slechts gericht was tot de beide regeeringen, wier generale staven volgens het docu ment zouden hebben geconfereerd, reeds Zeer kort na do publicatie der Engelsche regeéring, die ook in het document was genoemd, eigener beweging aan onze re geering de informatie kwam aanbieden, weike aan dé beide andere was verzocht. De regeering heeft den inhoud van de ingekomen antwoorden aan de Kamer me degedeeld in ontwoord op de schrifte lijke vragen van don heer Heemskerk. Verdere bemoeienis heeft de regeering met het document niet gehad, afgezien dan van een voorioopig onderzoek, na de publicatie ingesteld door den minister van justitie. De regeering voegt hieraan toe, dat zij overtuigd is, dat ons land van geen enkele andere natie eenig gevaar bedreigt, en zij spreekt den innigen wensch en het vurig vertrouwen uit, dat deze rampzalige dagen spoedig zullen zijn vergeten en dat ons volk, na de droeve ervaring, thans opgedaan, zich meer dan ooit zaï voornemen, alle kiem van inter nationaal wantrouwen uit te bannen en in de oude vriendschap met de andere vol ken samen te werken aan den opbouw van vrede en weivaart. Na bovenstaande verklaring uitte de Kamer haar instemming door applaus. ZIERIKZEE. Maandag hield de heer J. Adema* technisch ambtenaar bij den Plan_ tenziektenkundigen dienst, voor de tuin- bouwvereen. „Schouwen-Duivel and" alhier een lezing getiteld: „Bespuitingen diverse fruitboomen vóór den bloei". Na ingeleid te zijn door den voorzitter, dhr. H. van Toledo, begon spreker verschillende ziek ten, die in de fruitboomen voorkómen, te behandelen, er tevens bij aangevende welke bestrijding er tegen hielp. Zoo be sprak hij do verschillende bespuitingen Carbolineum, Afridon, Limitoi, Bordeaux- sche en Califomische papt Sojbar, Nos- prasiet enz. enz. Op zeer duidelijke en bevattelijke wijze werden al deze bespui- tingen bespraken. Na het eindigen van de lezing werden door de aanwezigen nog vele vragen gesteld, welke spr. vlug en duidelijk beantwoordde. De leden van bo vengenoemde vereeniging, die de lezing niet hebben bijgewoond, hebben veel ge mist. De secretaris was de tolk der aan wezigen toen hij na het einde der lezing dhr- Adema dank zei voor £jjn mooie voordracht en hem een tot weerziens toe riep. Het bestuur der Staatkundig Geref. Partij, afd. Zierikzee, deelt ons mede, dat zij niet verantwoordelijk is voor de in ons nummer van j.p Maandag ge plaatste advertentie, inzake 't werven van abonné's op „De Banjer". 'Zooals uit de advertentie in dit numlmJer blijkt, wordt de Prov. Sioomboot- dienst op de Opster- Schelde, morgen, Don derdag 7 iMajart, hervat. Alleen de middiagi- dienst wordt voorlpopig nog niet uitge voerd. i i Mr. ABRAHAM JACGBUS FREDER1K FOKKER werd den 5 Augustus 1857 te Zierikzee geboren. Na de toenmalige La- tijnsche schooi te hebben doorloopen, ging hij in 1876 naar de Leidsche academie, waar hij ais student in de rechtsweten schappen werd ingeschreven en aan welke universiteit hij don 15 Febr. 1883 pro moveerde tot doctor in de rechtsweten schappen op proefschrift, getiteld: „Over het bestuur van het Waterschap Schou wen", waarna hij zich in zijn vaderstad vestigde, ais advocaat en procureur- In zijn lange loopbaan heeft mr. Fokker tai van functies bekleed en vele ten dien ste van d© provincie Zeeland en speciaal in Zierikzee en Schouwen-Duiveiand1. Den 10 Mei 1887 werd mr. Fokker lid Van den raad van Zierikzee, welke fund- tie hij tot 2 September 1919 'bekleedde. Den 13 Juni 1910 werd hij tot wethouder gekozen wat hij bleef tot 19 Augustus 1916, toien hij tot burgemeester der ge meente Zierikzee werd benoemd. Van 1892 tiot 1913 Was hij lid van de Provinciale Staten van Zeeland en van 1913 tof 1922 lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal. Gedurende 40 jaren, van 1887 tiot 1927, was hij' voorzitter van het Waterschap Schouwen en van 1896 tot thans, voorzit ter van het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en de ZeeuWsche Stroomen In 1910 koicht hij de ambachtsheerlijk heden Rengerskerke, Zuidland en Graye- steyn en noemde zich sedertdien Fokker van Crayesteyn van Rengerskerke. Van tal van naamLopze vennootschappen was hij gedelegeerd of presddent-'commis- saris. I Nie ttegens taande züjh drukke pratotijk .als advocaat en vele werkzaamheden in aav- dere door hem waargenomen ambten, viond hij tijd Zich te wijden aan 't schrijven van verschillende brochures, het groote werk „Schouwen van 1600—1900" en „De hoogste vloeden van de laatste honderd jaar in Zeeland?'. 4 Mr- Fokker was ridder in de Ojrde van den Ned- Leeuw en Gommandeur in de Orde van Oranje Nassau- ELLEMEET. Oudergewoonte werd hier Dinsdag het strafeest gevierd. Er werd aan deelgenomen door een 12-tal keurig versierde paarden, die na hun gewone route door de muziékvereeniginig werden afgehaald en 'het dorp doorgeleid. Tenge volge van weersomstandigheden kon de filmopname niet doorgaan, w'at Voor velee wellicht een teleurstelling is geweest. De heeie middag Was er veel volk op de been. 's Avonds werd de stra besloten met een uitvoering in 't café „0,udendijké" BRUINISSE. Donderdagavond j.I. hield de Groene Kruisafd. „Bruinisse" haar jaajr- v&rgadering in de consistoriekamer der Herv. Kerk. De vergadering was bezocht door 48 leden en werd geleid dioor den voorzitter ds. Waardenburg, die voorging in gebed, waarna hij de aanwezigen wel kom heette. In zijn openingswoord kon ds. W,aardenburg tot genoegen mededee- len, dat de gang van Zaken betreffende de werkzaamheden der vereen- over het af- geloopen jaar bevredigend kunnen worden genoemd, wat ook bleek uit het jaarver slag van don secretaris den heer M- Vij verberg. Gestadig neemt het ledental toe en zal men bij dezen voortgang wel dra van algemeene deelname kunnen spre ken. Het verslag van zuster de Korte ver meldde 1664 bezoeken in 37 gezinnen. Een woord van dank sprak ds. Wiaarden- burg voor de groote toewijding waarmee zij steeds haar taak vervult. Door idem pen ningmeester, 'burgemeester S. Hage, wer den de geldelijke aangelegenheden over 1928 meegedeeld. De ontvangsten waren f 1278,54, waarin begrepen f 20,28 vpor- deeiig saldo van de tentoonstelling van 't t.b.c.-museum, benevens f 50 uit de alL gemeene kas, eveneens in verband met de gehouden tentoonstelling- De uitgaven bedroegen f 1144,06, zoadat de rekening sloot met een voordeeiig saJdoi van f 134,48. Met meerderheid Van stemmen werden de aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Okkerse en Joh. de Waal!—? Hirdes herkozen. Ds. Waardenburg sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. Dinsdagmiddag vergaderde de afd. „Bruinisse" van den Bond van Mossel- kweekers, onder leiding van den voorz., den heer W. v. d. Berge. Na opening der vergadering verzocht de voorzitter den leden, namens het bestuur, zoo spoedig mogelijk schriftelijk opgave te verstrek ken hoeveel Zuiderzeeseh mosselzaad door ieder in de laatste 3 jaar gemiddeld is uitgezaaid en hoeveel zaad men dit ja?r denkt noodig te hebben. Bij het bestuur wias een schriftelijk verzoek ingekomen onderteekend door een 20-tal leden om zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen. Het verzoek werd toegelicht door den heer I. Jumeiet Mathz., die, ge zien de enorme schade door de Novem berstormen en nu weer door de Zwapre ijsgang aan de mosselen en het mossel zaad' is toegebracht, bepleitte, dat het ten zeerste noodig is bij den betrokken min. uitstel te verzoeken van pachtbetaling en mocht het vermoeden bewaarheid war den, dat door hel ijs een verwoesting is aangericht, dan zou men een algeheele kwijtschelding van pacht kunnen verzoe ken, waarbij dan van rijkswege door een deskundige een onderzoek zou kunnen worden ingesteld. Vele leden hebben hier over hun meening gezegd- Besloten werd een request aan den minister te over handigen, behejzende een verzoek om uit stel van pachtbetaling, met welke op dracht twee leden zullen worden belast, die dan op een audiëntie bij den minister het request mondeling kunnen toelichten en 'rnotiveeren- STAVENISSE- Lj. Vrijdagavond trad alhier Voor de afd. Van het „Groene Krujis" ais spreker op Br. J. L. Bernhairdi, die tot onderwerp zijner causerie gekomen had: „De Tuberculose". Had 'men tot voor eenige jaren het idéé, dat de t.b.cJ. meer ais familiekwaal voorkwam, thans is men door de groote ontdekking van Dr. R. Koch meer gaan overhellen tot de over tuiging, dat die ernstige kwaal, die zoo veel ellende veroorzaakt en zoovele dik wijls nog jonge levens verwoest, meer ontstaat door besmetting. Die bacillen km men in het lichaam krijgen b-v. door in ademing, door inslikken enz. Voorname lijk kinderen zijn zeer vatbaar voor die besmetting, zoodat men in de eerste, de schooljaren b.v. niet voorzichtig genoeg kan zijn- Goed voedsel, om een grooter- weerstandsvermogen te krijgen, verplaat sing in een andere luchtstreek, het zien te krijgen van een anderen werkkring, goede woninginrichting, reinheid enz. zijn wei eenige voorbehoedmiddelen- In de laatste paar jaar komen a,lhier meerdere gevallen van t.b.c. voor. Een goede wijk zuster en een geneeskundig schooltoezicht zouden in deze veel goeds kunnen doen. Een ieder moet in zijn omgeving een steentje zien bij te 'brengen vjoor het. groote en grootsche gebouw der Volks gezondheid! Een 'hartelijk woord Van dank voor zijn herhaald optreden bracht de Voorzitter den geachten spreker. Na af loop dezer causerie werd een ledenver gadering gehouden ter afdoening van de huishoudelijke zaken. Als bestuurslid werd herbenoemd Dr. Bernhardi. Besproken werd het aanschaffen van een brancard, een ziekenauto enz., terwijl Dr. B. een verklaring gaf van de nuttige werking eener hoogtezon- Komt in den loop van het jaar alhier het eleotrisch licht, dan zal imlèaï trachten een dergelijke inrich ting te dezer plaatse te verkrijgen. Het groote nut Van een wijkzuster werd ook nu weder bepleit, daar deze behalve door de verpleging, ook hulp, troost, reinheid enz. lean bevorderen. Er werd besloten mej. D eetman uit te noodigen oVer de zaak Wijkzuster alhier binnen korten tijd een lezing te komen houden. ST.-MAARTENSDIJK. In de buitenge wone raadsvergadering waren alle leden present- Na de opening deelde de voorz. mede, dat deze vergadering uitsluitend was belegd ter 'bespreking van 'het vraag stuk de werkloosheid betreffende en hoe hier thans dient te worden gehandeld. Dpor den gemeenteraad was zoo. juist in een voorafgaande bijeenkomst deze materie besproken- Van het afdee- lingsbestuur der S.D.A.P. werd gelezen een adres, houdende in het leven roepen van een steunregeling of het verleenen van bijslag op steun ten behoeve van de werkfoozen. Voorgesteld werd dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar deze aangelegenheid reeds de aandacht Van het gemeentebestuur heeft en be reids eenige regeling te dezen ppzichte was getroffen. Dit voorstel werd met al- gemeene stemmen aangenomen. Voorge- gesteld werd een toeslag per week in geld te geven en ook ;aan niet-georganj- seerden fimancieeie hulp te verstrekken, en wel aan die gezinnen, welke naar de meening van don Raad daarvoor Ln aan merking komen- Omtrent de personen, aan wie uitkeering zal plaats hebben, zal overleg worden gepleegd met de be sturen der beide Landarbeidersbonden en met niet-georganiseerde werkioozen- Het bedrag voor de bonden zal worden uitge teerd aan de penningmeesters der arbei dersbonden, terwijl de uitkeering aan niet- georganiseerden zal geschieden door den gemeente-secretaris. De heer Vroegop is derhalve van 'meening, dat uitkeering zal gegeven worden aan wie dit noodig heb ben, zulks met inachtneming van de om standigheden, waarin gezinnen der werk ioozen verkeeren- De voorzitter geeft op deze meening een bevestigend antwoord, waarna de voorgestelde regeling met al- gemeene stemmen wordt aangenomen en de vergadering wordt gesloten- ST.-ANNALAND. Daartoe aangezocht door het bestuur vam Landbouwbelang (af- deeüng Z-L.M.) hield dhr. J. Mesu, leeraar R.L.W.S. te Goes, een lezing over „Grond onderzoek". Een groot aantal leden gaf vaxv zijn belangstelling blijk. Spr. begon met het onderzoek te onderscheiden in mechanisch en scheikundig onderzoek. Het eerste heeft ten doel de samenstelling van den grond te leeren kennen, t.w. zand klei, grint, schelpen, humus enz. Van veel grooter belang is het scheikundig onder zoek. Voor dit onderzoek onderscheidde spr. jonge gronden (polders van de vorige eeuw), middelbare gronden (van 15 en 1600) en oude gronden (van 12 en 1300 of ouder). Kersversch ingedijkte polders bevatten dikwijls een hoog gehalte aan koolzure kalk, n.l. 12 tot 14 <>/0. Sommige polders in Zeeland tot 16 en 16,5 o/0. Nu heeft deze koolz. kalk wel zijn nut, maar dit blijkt niet direct, omdat het soms niet gemakkelijk pp te lossen is en dan is het niets waard- Men moet voorzichtig zijn met pas ingedijkte polders eu vooral niet diep bewerken, want ze bevatten dikwijls veel z.g. natronkiei, en wanneer die boven geploegd wordt, slibt de grond dicht. Die klei moet door oplossing van de koolz. kalk langzamerhand overgaan in ka|LkMei. Dam eerst kan de klei mooi uitviokken en krijgt een goede structuur. De aanwezige kalk dient dus niet alleen als Voedsel, maar ook strucJfcuurVdrbeterend- De tijd die de grond noodig heeft om van kaïkrijk, kalkarm te worden, is Zeer uiteenloopend. Het aanwezig zijn van kalk is gemakke lijk te oonstateeren- Men giet slechts wat zoutzuur of azijn extract langs een stuk grond- Bij laanweztfgheid van kalk neemt men een opbruising waar. Verdwijnen ook kali en magnesium uit de klei, dan wordt de grond zuurder en wordt het zaak op te passen, omdat de meeste planten (voor al erwten en boonen) geen zuren grond verdragen ('t beste nog de aardappel). Dit kooit vooral voor bij oudere polders en dit is voor deze streek van belang, om dat de 'meeste polders uit den omtrek dateeren van 14 en 1500. Zit er geen kalk in den grond, dan verbindt het zich met ijzer tot ijzerphosphaat en dit is uiterst moeilijk oplosbaar- Beter is dan Thomas- slakkeimieei omdat dit kalle bevat. Daar-_ entegen wordt het phosphorzuur met su per beter opgenomen dan uit Thomas- slakkenmeel- Proeven hebben aangetoond dat zwavelzure ammoniak zeer ontkal- kend werkt. Op niet-kalkrijtee gronden zij men dus voorzichtig met de bemes ting. Dan is kalksalpeter beter dan zwa velzure amtnoniak- Tenslotte besprak spr. nog enkele ziekten, o.a. de veenkoloniale haverziekte, de zuringziekte en de ont ginningsziekte, die echter geen van alle hier in de buurt voorkomen- POORTVLIET. Donderdag 28 Febr. had de jaarvergadering van het Groene Kruis plaats, die bijgewoond werd door 23 le den. Ér waren in het bestuur 3 vacatu res. De waarnemende voorzitter herdacht 'met eenige gevoelige woorden de verdien sten vain de overleden bestuursleden J. v. Gorsei en M- A. Geuze. Uit het jaarver slag bleek, dat het aantal leden op: 31 Dee 'van 't vorige jaar 237 bedroeg^ djê f 369*75 contribueerden. Het materiaal was in Vol doenden staat van onderhoud; 64 'maal werd een verplegingsartikel uitgeleend, terwijl 35 'maal tot ontsmetting totoest wor den overgegaan- De verpleegster legde 883 bezoeken af. De rekening vermeldde aan ontv. een bedrag van f 1491,765 en aan {uitg. f 1110,45. In kas Wa(s! f 526,985; op; do spaarbank der boerenleenbank is geplaatst f 886,73. De begrooting werd in ontv. en uitg. vastgesteld op f 1357,31ö met een post .voor onvoorzien ad f 250,895. De beide aftredende bestuursleden M- K. Krij ger en L- Blaas werden met resp. 17 en 22 stemmen herbenoemd- In de vacatures, ontstaan door het overlijden van de hee ren J. van Gorsei en M. A. Geuze en het Vertrek van den heer J- J. de Maagd wer den gekozen de heeren J. Platteeuw, W. Carols, en L- C. Slings. Aan den tijdelijken secretaris, den heer L- Blaas, werd een gratificatie Van f 25 verleend- Aan den te benoemen secretaris zal een jaarlijk- sche belooning van hetzelfde bedrag ge geven worden- De assurantie van het ma teriaal werd verhoogd van f 1200 tot f 1600. Bij do rondvraag werd een woord van lof gesproken aan het adres van de verpleegster. Dl de na afloop van de al gemeene vergadering gehouden bestuurs- yvergadering werden de heeren E- v. d. Slikte, W- Careis en L. Blaas resp. aan gewezen als voorzitter, vice-voorzitter en secretaris. JUSCHTZAKK& Ter openbare terechtzitting van den Po litierechter te Middelburg van 5 Maart, werden o. m. behandeld de navolgendie Zaken: P. J- S-, 39 jaar, zonder beroep, wonende te Duivendijke, stond terecht we gens diefstal van een dampaal. Eisch en (uitspraak f 10 boete, s. 10 dagen hechtenis 5 A. J!-, 24 jaar, schipper, wonende te Brui- (nisse, werd ten laste gelegd', wederspan- migheid, gepleegd' tegen den Rijksveld wachter L. Fritzius en de gemeente-veld- Wiaohters C. Lamlbrechtse en J- Van '<t Leven," op 26 December 1928 te Brui nisse. Eisch en uitspraak f15 boete sub'; 15 dagen hechtenis; B. M- E., 24 jaar, arbeider, wonende te Haamstede, en Ch. Pt van den H-, 20 j., arbeider, wonende .te Haamstede, stonden terecht wegens •diefstal van 2 konijnen. Eisch tegen eerst genoemde f 25 boete, subls. 25 dagen hech tenis. Uitspraak f 15 boete, subs- 15 da gen hechtenis. Eisch en uitspraak tegen laatstgenoemde 1 matand gev.sfiraf- j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1