abonnement: Maandag 4 Maart 1929. zierikzeesche courant. advertentien EERSTE BLADr Inzending Advertentiën Uit Stad en Provlnole GRIEP ABDUSIROOP Fife per 3 Humden f 1,50, frmnoo per poet f1,80. Voor hei buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummer* 5 eent. Vereohjjnt Mnd., Wmd. en Vrjjd. Poetohèque- en Giron. 13T87T. Zierikzeesche Nieuwsbode 85sts JAARQANQ. No. 11820. Oir. i J. SE LOOZE. Uttf.-'lfictm M j. KOSTE». ren 18 regelu (0 eta., rna 4 regale en daar boren 30 eta. po regel. Beolamea 30 ota. p. regel. Bjj eontraot belangrjjke korting. Iniending op den dag ran ait- gare vóór 10 ore. Dit nummer baitaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op don dag uitgaaf binnenland. HET MIL. VERDRAG TUSSCHEN FRANKRIJK EN BELGIË. In antwoord op de 'bekende vraigen van den heer Heemskerk heeft de heer Ree- laerts van Blokland, Minister van Bui- tenlandsche Zaken, geantwoord: Aan Harer Majesteits Gezanten te Brus sel en te Parijs is opgedragen aan de Regeeringen aldaar te vragen of de in de eerste vraag genoemde tekst van het Relgisch-Fransdh Militair Verdrag van 1920 authentiek is en of de in d'.e vraag voorts genoemde uittreksels juist zijn- Op het desbetreffend schriftelijk ver zoek deed de Belgische Minister van Bui- tenlandsche Zaken aan j!hr. van Nispen tot Sevenaer een antwoord toekomen, waarin de heer Hijmans verwijst naair de verklairing, door hem namens de Bel gische Regeering afgelegd in de verga dering der Kamer van Volksvertegen woordigers van 26 Febir. j-1. en naar de in dezelfde vergadering dioor de heeren Vander velde en Van Cauwelaert afge legde verklaringen, waarin de echtheid der bedoelde stukken ten stelligste wordt ontkend. Van de Fransche Regeering werd* even eens een pertinente schriftelijke ontken ning ontvangen. De Biritsche tijdelijke zaakgelastigde zond, in opdracht zijner Regeering, den tekst van de verklaring, namens deze in het Lagerhuis afgelegd, waarbij mee gedeeld werd, dat, behalve 't verdrag van Locarno, sedert den oorlog geen over eenkomst, houdende militaire verplichtin gen is aangegaan tusschen Grioot-Brittan- nië en België en dat er geen militaire overeenkomst of afspraak („under-stan- ding") bestaat tusschen den Britschen Generalen Staf en dien van eenig ander land. Daaraan werd nog toegevoegd, dat geen Britsch militair attaché te Brus sel te eeniger gelegenheid de quaestife zelfs besproken heeft. Met 't oog op deze verklaringen be staat er voor de Regeering geen aanlei ding, om ter zake stappen te doen bij de genoemde Regeeringen. Wat dreef ons? vraagt het „U.D-'. De liefde tot Nederland, ons vaderland, dat wij dienen willen met heel ons hart en heel onze ziel. Er zijn nog andere loppr graven, dan die, waarover de granaten loeien, en waarin de stikgassen mooxr den. Er is de loopgraaf, wlaarin. men strijdt om den oorlog van zijn land af te wenden- Wie schreeuwt het niet uit, wanneer hij er achter koimt, dat in een naburig land het plan wordt opgemaakt, een stelsel van vierlijnige spoorwegen te richten op het hart van Nederland, en formules te vinden, waardoor bij de meest vredelievende houding van Neder land, ons land in een oorlog z)a|l worden meegesleept? Wij schreeuwden niet, Wij toornden niet, wij gaven feiten, wij beoogden alleen de openbare meening hier te lande en elders Wakker te mak ken bij eene bedreiging als nooit m de wereldgeschiedenis is vertoond. De ge pantserde vuist van 1914 verschijnt weer, nu is het niet Duitsdhland, nu zijn- het Frankrijk en België, die haar omhoog heffen. Heeft men in Veertien jaren' niets geleerd? Wait is het eenig antwoord, (dlalt men in België en Frankrijk heeft op onze documenten? Zij zijn valseh. Het juiste antwoord Werd door dhr. J. J- de Roode in de „Voorwaarts' ge schreven: i „De documenten'', zoo schreef de heer de Roode, „zielfs al zouden ze valseh blijken, spreken tot de geheele beschaaf de wereld een ernstig maanwoord. Want hoe ook in flarden gescheurd, .altijd zal dit als een paalt boven .water blijven staan: Frankrijk en België hebben een geheim mil it air aecoord gesloten: er is, althans van Belgische zijde, al het moge lijke gedaan, ooi Groot-Brit tannië daarin te betrekken; en ieder jaar zijn de hoo- ge militairen van België en Frankrijk bij een gekomen, om samen uit te maken, welk oorlogsgevaar zich kan samenpakt ken boven hun hoofden, en wait zij in elk voorkomend geval zulljen doen", Deze woorden maken de kern uit van de quaestie. Er is ondubbelzinnig getoond, dat er een spel van geheime oorlogscamerilla's tegen vrede.jevende na ties als Nederland wordt gedreven, in het duister, in het geniep, ondanks Ge- nève en Locairno en het Kellogg-paictj En prof. dr- C. Gerritsen, wiens naam in verband met de kwestie van 't ge heime militaire verdrag herhaaldelijk genoemd, heeft aan een corr. van het Hbl. tO'. to. verklaard: Nederland is voor de volledige ophel dering van deze zaak niet afhankelijk van den goeden wil en van de gunst van Brussel en Parijs. Dat zoa zoo vóór den oorlog geweest zijn. Maar onder het nieu we volkenrecht, onder het statuut van den Volkenbond hebben wij een recht tot opheldering. Het is er thans mede, ais wanneer ik met iemland ijn relatie sta en wil weten of ziijn huis met een hypotheek is bezwaard. Dan ga ik niet naar dien man toe, want hij zou be- leedigd kunnen Zijn door mijn vraag en zijn informatie zou, daar hij' belanghebL bende is, wel eens niet betrouwbaar kunnen Zijl). Maar ik ga naar den be waarder der hypoi.'heken en die moet m'ij ambtshalve de waarheid meedeelen. Zoo is het ook hier: het secretariaat van den Volkenbond is ambtshalve verplicht aan Nederland de inlichting te verschaffen, die het noodig heeft. STEUN AAN DE SUïKER-INDUSTRbE. Naar de Maasbode verneemt, hebban de heeren Van den Heuvel, Kprtenhorst, Weit- kamp en Bierema bij de Tweede Kamer ingediend een initiatief-voorstel van wet tot steun aan de suikerindustrie. Daarin wordt voorgesteld gedurende het tijdperk loopende van 31 Mei 1929 tot 1 September 1930 een garantie-premie van maximaal f 1,50 per 100 K.G- bieten toe te kennen aan de Nederlandsc'he suiker fabrieken en -raffinaderijen, zoolang de suikerprijs niet hooger wordt dan f 17. ZWANEN EN EENDEN. In den laatsten tijd moeten in ons land veel wilde Zvviainen Zijn bemachtigd', dik wijls in min of m'eer uitgeputten toe stand. In verband diaarmee verzoekt de secretaris der Nederlandsc'he Vereenig tot bescherming van Vogels, er de aandacht op te vestigen, dat de jacht op alle soor ten zwanen gesloten werd op 17 Febr. en dat derhalve het dooden, vervoeren, verkoopen enz. van dergelijke vogels een overtreding van de jachtwet vormt. De gewone jacht epi alle soorten een den, met inbegrip van de duikeenden, is ook op 17 Februari gesloten. CQNGRES VOOR STAATSPENSIOEN'. Op het op 3 Apiril in Den Haag te houden Congres van den Bond voor Staatspensionneering zullen het woord voeren de heeren mr. G- Wh Saimies (S. D. A- P.) overDe onmisbaarheid van het staatspensioen; A. Biriaat (Platteland|erS- bond) oevr: Premievrij staatspensioen aan i> die dat noodig hebben, met op heffing van de thans bestaande pensi oenen; mr. G- A. Boon (Liberale Staats partij) over: De wenschelijkheid en de mogelijkheid van s taatspensionneeri ng; K. Dilling (Democratische Partij) over: Pre mievrij Staatspensioen; mr. P- J. Oud (Vrijz. Dem- B.ond) over: De mislukking van de verzekeringspolitiek ,op 't stuk der Ouderdomsverzorging en mr. P- M- Arts, vopr de Roomseh-Kath. Volkspartij. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De K. v. K. te Rotterdam heeft zich an dermaal tot de directie der Ned. Spoor wegen gericht om' op het beschikbaar stellen van meer spo.orwegmateriaal aan te dringen ter voorziening in den nood toestand, die oip dit gebied nog steedg be staat. De klachten daarover worden n.I. steeds veelvuldiger en dringender, in het bijzonder ten aanzien Van aan bederf' on derhevige artikelen en levensmiddelen. TWEEDE KAMER. Zittimcfi mti Vrijdag, 1 Maart- Aan de oirde is het wetsVoorstel-Braai tot afschaffing van den zomertijd. Beraadslagingen worden niet gehou den. Het voorstel wordt verworpen met 63 stemmen tegen 1 sfeiml Alleen de heer Braat stemt voor. Aangezien de minister van 'buiten! zaken niet aanwezig is, tobrdt de ber' handeling vsn het ontwerp, houdenda voorbehoud tpt toetreding tot 't ver drag van Parijs (het KelLoigg-pact) aan gehouden. Aan de pirde komt dan de miotie Van de heeren Kersten en Zandt, in zake den Z.g- stemplicht. De heer Zandt (Sit.iGe- ref.) licht de motie toe; hij acht de be treffende artikelen een cario'atuur van paedagogie. Niet minder dan 284.000 kie zers voldeden niet aan hun stemplicht bij de laatste Kamerverkiezingen,, een klein gedeelte werd vervoegd. Zoo ver liest ons volk allien eerbied voor de wet. Spr. hoopt, dat nog vóór de aanstaande verkiezingen de stemplicht zal worden afgeschaft. De beraadslagingen over de motie wor den afgebroken en voortgezet wordt de behandeling van 't ontwerp inzake voor behoud tot toetreding tot het Kell'ogg- pact. 1 Minister Beelaerts antwoordde, dat de regeering het voorbehoud tpit toetreding in het ontwerp had gesteld, maar alléén met het oog daarop, dat éérst de on- derteekenaren van het Piac't zouden heb ben geratificeerd, dus niet oim toetre ding, ook al had de Kamer zich daarmee Vereeni'gd, nog eens nader te overwegen, Zoo staat het dus Vast, dat Nederland onvoorwaardelijk toetreden zal, waar mee we een nieuwen mijlpaal op den weg des vredes zullen voorbij gaanl Over de motie-Zandt tot afschaffing van den stemplicht, wordt Dinsdag ge stemd of, betef gezegd, zij wordt verworpen. ZIERIKZEE Het hoofdbestuur van Nederl. Roode Kruis heeft 30 dekens zonden aan de af deeling Zierikzee van Nederl. Roode Kruis voor uitreiking de door de koude noodlijdenden. Zondag is de oudste inwoonster pn- zer gemeente de wed. J. Adamse, geboren Embden, in den ouderdom van 99 jaar alhier overleden. Zij werd 26 Jan. 1830 te Thplen geboren- Zoo als wei te verwachten viel moclht de 25e uitvoering, welke de vereeniging ,Onderling Kunstgenot" alhier Vrijdag avond j.l. ter gelegenheid van haar li- jarig bestaan haar leden, oud-leden en be gunstigers aanbood, zich in veler 'belang stelling verheugen, en we Zijn er dan ook van overtuigd, dat ieder der aan wezigen zich dien avond kostelijk geamu seerd heeft. Het was inderdaad een goede gedachte van het bestuur van „O.K.G." geweest het bekend duo-Coos en Polly Speenhoff Jr. voor dezen avond te enga- geeren. Ook de leuk versierde boven zaal van het ,,Huis van Nassau" droeg veel aan de gezelligheid bij. Bij den aan vang van de uitvoering riep de voorzit ter der vereeniging, dhr. C. O. J. Hen- drikse de aanwezigen met een kort "woord het welkom toe en gaf al spoedig het woord aan dhr. Coos Speenhoff Jr., die niet .alleen reeds direct met z'n eerste liedje „De Vioo", de ware stemming er in bracht, doch er ook verder den ge- heelen avond in slaagde deze ite Jhandhaven en zJm auditorium mede door eenige anec- doten vaak deed schateren van het lachen. Al]e liedjes hier «apart te vermelden lijkt ons ondoenlijk. Slechts enkele willen we aanstippen als „De Pruimenboon", „Een humoristendroom", beiden humoristisch en De groote straat van de wereldstad" van meer ernstigen aard- Ook' de duetten „Ori gineel Hoilandsch ladhduet", „Het A B O*, „Oud-Hollandsch Zeemansliedje" en „Een proeve van algemeene samenzang", in welk laatste 'het loflied van de vereeniging ingelacht was vielen zeer in de smaak, evenals de ééjiacter „Pas getrouwd". En kele oude liedjes van Spee,nlhoff Sr., als „De juffrouw van de Retirade" en „De ROitterdaimsche Bruggenwadhter" comple teerden het répertoire- Koirtpm, het op treden vain het dup-Speenhoff is ook hier een waar succes geweest- Oopsje Jr. bleek een waarachtig „Aertje, naar z'n vaartje" te hebben. De voorzitter was in Z'n slot woord dan ook zeer Zeker de tolk van allen toen hij beiden een hartelijk „tot weerzien" toeriep. Men zal ben zeker nog eens gaarne terugzien) 1 Vermelden we ten slotte nog dat een igezeilig bal met mu ziek van „The JpHy Band" dezen avond besloot, terwijl dhr. P. J. ten Haaf de pauzes met pianomuziek kortte. SEROOSKERKE- Vrijdagavond hield de afd- Serooskerke van den Bond v. Staats pensionneering een propaganda-avond ip c!afé Berrevoets. De zaal was zeer goed bezet- Na een openingswelkoimstwioord van den voorzitter der afd., dhr. A. J. Ve|r- boooï, en het zingen yam een tweetal liede ren uit den zangbundel dpior de leden' 'der tooneelver. „Serooskerke", kreeg de sp|r. voor dezen avond, ds. Hoekstra uit Zie rikzee, het woord- Spr. begon 'met erop te wijzen, dat het eigenlijk' niet noodig 'moest zijn, dat hij Voior Staatspensioen nog propaganda 'ging maken; de regeering had al lang beboeren in te zien dat ,aan de combinatie oud en arm een einde moest worden gemaakt. Met enkele voorbeelden uit spreker's ervaring, schetste hij het in~ droevige, dat er ligt in deze bijeenvoe ging: oud en arm- Vervolgens bestreed hij de door tegenstanders van Staatspensioen aangevoerde argumenten, als zou de ver zorging van ouden van dagen .door den staat demoraljseerend werken, doordat de spaarzin tegengehouden werd, en ook dat Staatspensionneering de volkswelvaart verminderen zou. Aan de hand van voor beelden uit landen waar reeds Staatspen sioen was, met name Denemarken en En geland wees hij op het ongerijmde dezer argumenten en wees 'hij er op1 dat staats lieden va,n naam1 in het buitenland, zooals Lloyd' George voorstanders zijn van Staats pensioen- Spr. eindigde zijn met Volle aan dacht aangehoorde rede met een krachtige opwekking om te strijden Voor (het ideaal Verzorging van ouden van dagen door den Staat door 't geven van premievrij Staats pensioen. Een hartelijk applaus beloonde spr. voor zijn gloedvol betoog. Na de pauze werd door de tooneelver. alhier opgevoerd een tooneei&pel in twee bedrijven „Zwoegers". Speelsters en spe Iers kweten zich verdienstelijk van hun vaak moeilijk werk en oogstten dan ook een gul applaus. Na het zingen van nog enkele propagandistische liederen, dankte de voorzitter in Zijn slotwoord de topneel- club voor haar medewerking, waarna hij deze goedgeslaagde feestavond sloot- Een 7-tal nieuwe leden gaf zich op', zloodat de afd- thans 111 leden telt. Een geani meerd bal hjejd vooral de jongeren onder het publiek nog geruimen tijd bijeen. ST-PHILIPSLAND. Evenals te St.-An naland is alhier in opdracht Van de firma Speijer Brothers te Amsterdam, door dhr. A- de Ruijter, een spm gelds (gedistribueerd onder de gezinnen die daarvoor in aan merking kwamen- Aansluitende bij de waardeerende woorden door den corres pondent uit St.-Annaland hieraan gewijd, wil ik.volstaan met er bij te voegen, dat deze daad wel getuigt van medeleving met onze gemeente, ook in een tijd dat voor de genoemde firma hier geen zaken te doen zijn- Van de gelegenheid tot inenting te gen de pokken is noch alhier noch te A.J, Polder gebruik gemaakt. Ter openbare terechtzitting der Airnond- Rechtbank te Middelburg, Kamer v. Straf zaken, van 1 Maart werden o.xn. behan deld de navolgende zaken: M. W. K„ 18 jaar, smidsknecht, wonende te Duivendijke, stond terecht terzake Van verduistering van een rijwielbeiastingplaatje van het jaar 1928. De Officier Van Justitie eischte tegen dezen verdachte, die niet verschenen was, veroordeeling tot een voorwaarde lijke gev.str. van 2 to. inet een proeftijd (y\an 3 jaar en bijzondere voorwaarden. - J. de R., arbeider, 28 jaar, wonende te Waterlandkerkje, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelboirg, stond terecht wegens het opzettelijk van het leven be- rooven van Alma Haers op' 16 December 1928 te Waterlandkerkje, door haar, nadat hij daartoe na rijp beraad en na kajlml overleg het besluit had genomen, met een scheermes eenige sneden in haar hals toe te brengen, die den dood van dat meisje hebben veroorzaakt. Verdachte werd bij gestaan door 'm!r. A. H. Kuipers, adVocaat te Middelburg. Tegen dezen verd. eisebte d© Officier van Justitie veroordeel ing tot een gev^tr. van 20 jaar. In beide -jakën weird' de uitspraak bepaald op 15 Maart. RECHTZAKEN. JjAJÏDBOUW BN VEETEELT. ONZE BEETWORTELSUIKER. INDUSTRIE. Verschenen is het centraal rapport Van het doof de B.V-G. gesteldie vraagpunt over de suikerbietencultuur. I Aan 't slof daarvan wordt gezegd: De tijd is gekomen om bij de regeering aan te kloppen, in welken vorm dit ook geschiede, ooeh eerst aantopnen dat de bietenoultuur niet meer rendabel is. Waar neer men dan in den Haag overtuigd is en men komt tot de conclusie, dat het zoo niet langer kan, welnu dian is voor ons allen de tijd aangebroken' oim ge zamenlijk ons te laten hooiren en wie twijfelen er dan ook niet aan, dat de re geering in Welken vorm dan ook, ons de reddende hand zal toesteken. Dat hier over eerst het noodige nog Wel zal vaU-jen, staat vast, vooral 'gezien de groote in vloed, die de Centrale Suiker-Mij. bij de regeering heeft, doch de tijd is gekomen om de koe bij de horens te vatten en daarom eendrachtig opgekomen en onze stem laten hooren tot we in Den Haag 'gehoord worden. BIETENPRIJZEN. De Centrale Suikermaatschappij heeft Voor dit jaar de bietenprijzen als volgt vastgesteld: f 16,25 per 1000 k.g. voor le vering schip en traim; f 16 per 1000 k.g. voor levering spoor; f 17,75 per 1000 k.g. voor levering per voertuig fabriek. De prijs pp gehalte bedraagt f 15 per 1000 k.g. basis 14 p.Ct. ONDERWIJS. Yrfjd&g w«rd d«n heer S. tii der Wejjdt, die dien dag, 1 Maart, 40 jaar bij het enderwiji wai en thana de be trekking vervult van leeraar aan de Rjjkskweekieheol te Zierikice, in het gebouw dier eohool een feestavond aan geboden en wel in de gymnastickfaal dier inriehting, welke voor dat doel •maakvel door de leerlingen was versierd. Behalve familieleden en kennissen van den jubilaris, waren enkele genoodigdtn, direetetr, leeraren, leerlingen en oud- leerliagen bij dose plechtigheid tegen woordig. Bfj het binnenkomen van den heer van der Wejjde, werd hem een welkomstlied door do vols aanwesigen toêgêMoagcn, waarna, toon de jubilaris had plaats gonomon, de dirooteur der Kweeksohool, de heer Joh. Pik, het podium betrad. In sijn rede herinnerde de direotcnr aan het 40-jarig jubileum van den heer van der Wejjde. Toen dit bekend werd, stond het vast, dat desa dag voor hom nietoaop gemor kt voorbjj sou mogen gaan. Mogen er ook op do sehool diepgaand* ver- sohillen van opvatting bestaan, die ver- aohillen worden eenvoudig weggedoezeld, wanneer het gaat om het belang van het enderwjjs; dan ia er óéa doel en stroron. Dan is er oenhoid. Dat hesft spr. wal sterk beleefd in de dagsn, die aan deien avond voorsf gingen Geen verschillen bestonden tusschen lesraren leerlinge» of oud-leerlingen bij de voor bereidende maatregelen voor dit feest. Met grsot enthousiasme werd alles voor bereid. Allen hebben spontaan medegewerkt om deisn dag voor don jubilaris onver getelijk te maken en te bewerken, dat hjj neg dikwgle op deeen dag met vreugde sal mogen terugsien. Spr. had behoefte te zeggen, hoe de jubilaris gewaardeerd wordt als good vriend ou eolloga, dia s|ja work met grooten jjver en enthousiasme vervult en philoso- phitehe opvattingen heeft, eek In de lessen die h|j geeft. Yan do oud-leer- liogea deser inriohting heaft spreker menigmaal mogen vernemen, dat het onderwgs van den heer van der We|jde, met vruoht in andere streken van ooa land teapassen en welke methode van Dat is I Griep is vooral gevaarlijk om de complicaties, die ge makkelijk ten gevolge van haar verzwakkenden in vloed op het algemeene gestel kunnenoptreden. Wacht dan ook niet langer en neem vandaag nog de versterkende AKKER'S Voor de Borst onderwjja den to el* der critiek Teikomen ken doorst.es, Het *ru epr. een genoegen den jubilaris namens het personeel, leerlingen en ond- leerlingen een fraaie moderne boeken kast aan te bieden, als herinnering aan deaen feestdag. Spr. hoopte dat hjj daar- yan aan nuttig gebruik aal maken en nog jaren als Triend, oollega en leer meester aan due inriohting aal mogen rrerkzaam rijn (Applaus). Tan de sohool- antoriteiten waren Toor den jnbilarie aeer waardeeronde brieven ingekomen, met betuigingon van leedwezen, dat men niet tegenwoordig kon eijn wegens het eleohte verkeer en de heersohende komdo. Namena de leerlingen van de sohool bood da heer Boot een fraai bloemstuk aai; voor de hoofdaate-onrsns sprak de hesr Bienefelt en namens oud-leerlingen mej. van Dalen, die ook bloemen aan bood. Als vriend sprak de heer J. J. van Ballegooijen, oud-hoofd der sehool en als oud-kweekeüng de heer J. Vijver berg Allo speeohes werden met harteljjk applaus onderstreept. De heeren van Bergen en Sobnlts •peelden daarop aan de piano de Triomph- marseh uit ,Uazeppa" van Lisat. Genoeg ijj dat vermeld wordt, dat twee virtuoien aan de toetsen zaten. De aanwezigei genoten zichtbaar. Jfmmmer 3 van het programma ver meldde „Rhytmieohe oefeiingen". Op een achter in de zaal kenrig opgesteld toonesl, veerden eemge leerlingen de esf.ning.n met gratie en lenigheid nit. Aankleading, en oefening waren best. Nadat de heer van Bergen de geiten oithaald had op twee prachtig gespeelde pianostukken, kwam de revue, de elou, voor hot voetlicht. Alles was „af", 't Sloeg ii en sloot nis een bus. Het langdurige bijvalsbe tuigingen werd deae revue tot een sohit- terend einde gebraebt, on een woord van lof mag aoomin a.an de ontwerpers als tan de dilettanten onthouden worden. Na de panze koorzang en deolamatie, wat ons zeer heeft bekoord. De verzen werden door twee dames-kweekelisgen uitstekend goeegd. Het was een uit stekend georganiseerd en geslaagd feest. Aan het einde van het offioiëele pro gramma nam de jubilaris zelf het woord om dank te zeggen voor alles wat hem was bereid. Zoo herinnerde hij ook aan tiji komst hier aan deze plaats, wat hem in pjjnlijke aanraking mat het vorledon bracht. Haar de samenwerking op do sohool hier was buitengewoon, iots wat men zelden zoo zal aantreffen, en dat heeft hem voel vergoed. Mot het geschenken oadeau was spr. zeer verheugd. Na de offioiëele feestavond bleef men nog eonigen tijd gezellig bjjeen. SEROOSKERKE- Donderdagavond had de openbare eindles van den vervolgcur sus alhier plaats- De volledige commisise van toezicht, zoomede eenige raadsleden woonden deze eindles bij. Uit het gevraag de bleek dat ais nieuwe stof was behan deld, de practisthe toepassing van elek triciteit, terwijl uit de antwoorden over dit en andere vakken kon worden alge- leid dat de leerlingen niet vrucht de lessen hadden gevolgd. Aan het eind dankte dhr. Legemate als voorzitter der commissie van toezicht en als oudste aanwezeno raadslid den leider en de leerlingen voor het geleverde werk, waaraan hij' de op wekking verbond steeds trouw de ver volgcursussen te bezoeken- TKRXOOPINGKN. ENZ. SEROOSKERKE, 1 Maart- Ten over staan van notaris J- C. Dalebbut te Re- nesse werden heden alhier voor den heer C. J. van de Velde te Ellemeet -publiek verkocht: 2.01.80 H.A- (4 gem. 2521/2 Ri) 'bouwland te Noordwelle aan den Molen weg voor f 1623 en voor den heer Jac- Verton te Renesse 86 A. 30 c.A. (2 Gem- 21 R-.) bouwland onder Haamstede in Smalwekken voor f 1460 en 59.20 A. (1 Gem- 126 R.) bouwland, voor f 1460 per 41.68 A. ST.-ANNALAND. Door notaris A. J. Ke rens werd ten verzoeke van de erven van wijlen de echtelieden Th. van den Boo- gaart etn J- Leune op Donderdag 28 Febr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1