Woensdag 20 Febr. 1929. zierikzeesche courant. Inzending Advertentiën HINDERWET. feuilleton. Aan dg oevers van de Herwen Hoest, Keelpijn Firma VAN DER VALK, Zierikzee. sp**s Zierikzeesche fH Nieuwsbode »SS ifjonder^ko cummera 5 esnt. Ktj contract belangrgke kortfiï. uiterlijk 10 uur op dan dag v. uitgaat Gevonden voorwerpen: Een paar schaatsen op Schuddebeurs; een geldstuk; een passer; een rijwiel- plaatje; een paar handschoenen; een over jas, gevonden op het ijs; een rijwiel; een kindermuts; een schuitje van. een naai machine; een zakdoek. De Commissaris van Politie; R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ZiERiiZEB brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt ee-n verzoek met bjjlagen van de firma VOGE LAAR HIENEFElT" te Zierikzee om VERQUNNINQ tot het oprichten van "en Banket- en Speculaaefabriek, waa-in geplaatst zullen zijn: twee h^etwaterovens en een benzinemotor van 4 P.K., voor het dry ven van een kneedmachine, een speculaassojj- en opzetcnachine en een amandelmolen, in het prrceel aan het Korte Groendal, wijk D no. 465. kad bekend in sectie B, no. 2UL Op Dinsdag; 5 Maart a s-, des namiddags 2 uur, zal in het Stadhuis gelegenheid b-Btaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der geme-nte kennis nemen van dj ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande ■jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zibbikzbb, 19 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS Secretaris. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZËEX Het was Maandag voor vele armen in onze gemeente een blijde*, dag. Des namiddags te 2 ure trok een heele schaar kinderen, onder geleide van een daartoe gevormd comité, in optocht naar het Kaaskenswater, teneinde da,air deel te nemen aan een door dit comité georganiseerd ijsfeest Naar men ons me dedeelt is dit feest bijzonder goed ge slaagd, hoewel men wegens de overbe lasting op het ijs de wijk naar de Ver- sche Gracht moest nemen. Aan de ge lukkige prijswjn(st)ers werd een deken uitgereikt. Om 5 uur werd ten huize van dhr. J. P. Brouwer in de Lange Nobei- straat aan ieder die had deelgenomen aan het ijsfeest (pLmL 200 kinderen) 3 broeden en een kilo spek uitgereikt, ter wijl ook de ouders van te kleine kinde ren en zij die hiervoor in aanmerking kwamen en geen kinderen hadden, ook een gave werd verstrekt. Aan de dank bare gezichten kon men. wel duide lijk zien hoezeer het gegevene van pas kwam. Het lijdt dan ook geen twijfel of het comité zal steeds met voldoening op dit ijsfeest en de uitreiking van diverse levensbehoeften terugzien. Het brengt dan ook langs dezen weg zijn dank aan de goede gevers en geefsters die het door hun milde gaven in staat hebben gesteld dit feest op zoo waardige wijze te vieren. Op Vrijdag 22 Febr. hoopt miej. mr? C. Frida Katz, te Amsterdam, lid der Tweede Kamer, voor de Chr. Hist. Unie alhier een rede te houden, in het Huis van Nassau. W,aar me]-. Katz, pndahks sneeuw en ijs, bereid is om te komen, vertrouwen wij, dat velen deze vergade ring willen bijwonen. Vooral ook, om dat het onderwerp:, De Huwelijkswetge ving en de Chr.-Hist. Unieveler belang stelling heeft. Uit het Engelsch van ALLEN RAINE. 34 En weldra babbelden de zusters alsof ze jaren van hun scheiding wilden inha len. En wat is het gelukkig, dat we geen van beiden getrouwd, zijn, zei Gladys. Dan zouden we elkaar nooit ontmoet heb- beri. En dat we niet dezelfde aanbidder hebben, anders zouden we daarover nog ruzie krijgen! Ja, misschien wel, antwoordde Val mai met onvaste stem. Ze hadden den heelen dag haar best gedaan zich goed te houden, zoodat ze opgewekt praatte en lachte. Maar door de laatste opmerkingen van haar zuster had ze haar stem niet meer in bedwang, zoodat Gladys uitriep: Wat is er kind? Waarom beeft je stem zoo? Heb je een geheim voor me? Valmai liet haar tra nen den vrijen loop en Gladys liet zich op den grond glijden, sloeg haar armen om Valmai's knieën en legde haar hoofd op haar zusters schoot. O, Gladys, Gladys, ja, ik heb een Winterhanden ni IQAI Wintervoeten J Ui%wL In tegenspraak met een bericht in een der dagbladen, deeien wij' mede, dat de veerboot „Zijpe" als steeds den dienst tusschen Zijpe—A.-J.-Polder onderhoudt en wel volgens de bestaande dienst regeling. De iaaitste dienst heeft plaats om kwart voor zes naar A.-J-Polder, ter wijl om zes uur de terugtocht naar Zijpe wordt aianvaard. Des avonds wordt de veerdienst wegens den, zwaren ijsgang niet uitgevoerd. Dank zij dezen Veerdienst en iniet mindér dank zij de doortastendheid en het uit houdingsvermogen van de bemanning bij de heerschende koude, is Schouwen en Duivelend nog niet geïsoleerd! Men schrijft ons uit ElkerZee: Bij open weer zou er in deze gemeente den geheelen winter volop werk geweest zijn. Er was dan door den werkman ge regeld verdiend, hetzij1 aan wei-spitten, slootdelven, als anderszins. De strenge vorst heeft veel stopgezet en daarmee ook onmisbare inkomsten. Dientengevolge lijden vele gemeentena. en door onvermij delijke werkloosheid. Het is dan ook een geel denkbeeld geweest van het burgeri. armbestuur, om' daaraan trachten tegemoet te komen. Dit bestuur liet dezer dagen bekend maken, dat hoofden van gez nnen die tengevolge der weersomstandigheden in bekorting zouden kunnen komen, zich daartoe om ondersteuning konden wenden. „Waar overmacht doet wijken'", mag ieder denkbeeld van bedoeling en vernedering gerust op zij, geschoven worden. BURGH. Bij het heden gehouden tweede ijsfeest op de baan der ijsciub „Haam- stede-Burgh", waarbij het weer iets mil der en de belangstelling des te grooter was, 'werden in de verschillende wedstrij den behaald: Schoonrijden voor paren, H. Prince—M. Hanse le, iMl Landegent—C. Moermond 2e, en A. P- Groenleer—L. Jon ker 3e pr.; hardrijden: M- Geleijnse, M. Hanse en C. Moermond resp, le, 2e en 3e pr.; flesc'hrijden: M. Krijger, W. Kloet en J. v. Dijke resp. le, 2e en 3e pr.; schoonrijden, voor heeren W. Quaak, B. de Vrieze, M. Landegent, resp. le, 2e en 3e pr. BRUINISSE. Door schipper D- de Ronide Jz. is op zijn mosselperceel een wilde zwaan gevangen. H^t dier had een vlucht van rui m| 3 meter. Het plan om een hard rijderij voor de jeugd om den vogel te houden, is verijdeld doordat deze ver moedelijk door gebrek en ontbering een nog spoediger einde vond dan aanvan kelijk de bedoeling was. STAVENISSE. Woensdagavond verga derde alhier de afdeeüng „Stavenjsse" van „Schuttevaer". 72 leden waren aan wezig. De rekening over 1928 sloot met een saldo van f 96,51. Aan het school fonds was netto afgedragen f 23,55. De algemeen© vergadering zal dit jaar on geveer Mei te Geertruidenberg worden gehoudeii. De kwesties: vlugger brugge- draaien te Amsterdam; het bunkeren van schepen en het olie-innemen door mo toren, waarop te betalen rechten niet van gelijke toepassing zijn, zullen nader onder de oogen gezien worden. De steun van het hoofdbestuur is hiervoor toege zegd Ingekomen was een verzoek van landbouwers alhier ooi medewerking bij aanvrage steun vanwege de regeering in de bietencultuur. Dat deze cultuur ook voor de scheepvaart van groote beteeke- nis is, blijkt wel uit het feit, dat er cte laatste 3 jaar door ae fabrieken te Stam persgat, Bergen op Zoom, Putters'hoek en Sas van Gent niet minder dam f 1478.000 per jaar aan vrachten betaald is. Als eerste punt zal deze zaak geplaatst wor den op de agenda voor de alg. verg. en dhr- Smeenge, als le Kamerlid, zal ge vraagd worden deze zaak te voren met den voorzitter te bespreken. Het oprich ten van een schoolfonds voor schippers kinderen in Zeeland, werd door den heer geheim. Ik kan het je onmogelijk ver tellen. Gladys wil je vertrouwen in me stellen? Wil je gelooven dat ik niets heb gedaan dat verkeerd is of waarover ik me hoef te schamen? Maar de om standigheden noodzaken me alles te ver zwijgen over de laatste achttien maan den van mijn leven! - Bij het hooren van die woorden kwam er een koude, stroeve uitdrukking op Gladys' gezicht- Ze kwam overeind, ging voor Valmai staan en zei vriendelijk maar streng, met bleek gezicht en droge lip^- pen: Ik was al bang, dat nu eindelijk mijn verlangen naar jou bevredigd is, het is te mooi om waar te zijn! En "nu blijkt die vrees niet ongegrond. Dat er nu direct een geheim tusschen ons moet zijn! Vertel me tenminste zooveel mo gelijk! ,V Alles wat ik kan en mag Gladys, ik heb aan iemand die me liever is dan alles op de wereld, beloofd dat ik het stil zal houden en niemand of niets zal me mijn woord doen breken, al zou je er mij om veroordeelen of minaer van me houden. Glaays, ik heb iemand bo ven alles lief, maar hij is weggegaan. Op kouden toon antwoordde Gladys: Ik ken de wereld nog weinig, maar wat ik van de mannen heb ondervonden, ver vult me met minachting voor hen. Drie Stoel besproken. Het bestuur werd ge machtigd een oommissie van onderzoek naar de bestaansmogelijkheid ervan te benoemen- Verschillende wenschen wer den geuit: het leggen van "tonnen In de Wemeldingsche vlei, met het oog op He drukke binnenvaart; verbetering van hel Gat te Scherpenisse; de gebrekkige ver lichting somtijds des nachts alhier van het havenplein; het aanbrengen van een peil schaal aan de brug te Tholen enz. De afdeeling telt thans 130 leden. Als be stuursleden werden herbenoemd de hee ren M. C. Wieiaart en J. H. W. F. Buijze. ST.-MAARTENSDIJK. Een paal ten be hoeve van de electrische verlichting alhier was afgebroken. Dientengevolge kwamen draden te leggen op het platte dak van de woning van den rijwielhandelaar S. Deze was een vorig jaar in oomfiot ge komen met de coöperatieve. Wat deed hij nu? Hij spande een z.g.n. hondeketting over de gevallen draden die over het dak zijner woning lagen; tevens plaatste hij een antenne voor een radiotoestel op het aangegeven dak. Het gevolg hiervan was dat het optrekken der draden voor de elec-trisclhe geleiding hierdoor onmogelijk werd- Het bestuur der centrale trachtte de zaak in der minne te schikken, doch S. (vroeg f 500 schadeloosstelling. Hierop kon het bestuur niet ingaan. Het eind was dat het meerendeel der ingezetenen een paar avonden in het donker kwam te zit ten. Tenslotte is de versperring boven 't diak van S. vernietigd. Het geval gaf in de gemeente nogal wat beweging. Zoo wel van de eene zijde als van de andere 'heeft men proces-verbaal laten opmaken. (N. R. Ct.) ST.-ANNALAND- De landbouwer W. Bruijnzeel schoot dezer dagen een wilde zwaan (z.g. Deen) met een vlucht van 2,28 M: THOLEN. (Vervolg raadsversl.) Wethou der Gooissen is het niet eens met het be toog van dhr. Dekker daar deze zich ver gist. Toen indertijd de bewaarschool is opgeheven, en op de plaats hiervan een U-L.O. werd gesticht, vond dit zijn oor zaak in het feit, dat nergens beter plaats -kon worden gevonden, als juist opi dit terrein! Er is toen gezegd, dat er voofr een .andere bewaarschool zóu worden ge zorgd, omdat toen-een wetsontwerp aan hangig was, dat het rijk 75 o/o zou bij dragen in de bouwkosten van bewaar scholen. Indien ait niet zoo was ge weest, was nooit deze belofte gedaan, daar men in Tholen nooit veel animo heeft gehad voor een dergelijke inrichting. Spr. heeft menigmaal toendertijd het leerlin genaantal opgenomen en kon niet hooger komen dan 25, wat volgens juffrouw Ploos nooit hooger werd- Gezien dit feit, moet imen niet beweren, dait de behoefte in Tholen zoo groot is Men heelt niet af te gaan op de belangstelling, die heersch- te bij het houden der Bazar, daar hier velen komen, die totaal niets voelen voor een bewaarschool. Waar indertijd het voorstel tot subsidieverleening is inge trokken, begrijpt ieder wel, dat men met geen voorstellen kon komen. Men moet en mag niet vergeten, welke kosten hier voor weer op de gemeente worden ge legd. Intusschem ziet s(pr. alsnog niet hef nut van een dergelijke inrichting in, wan* waar moet het straks naar toe als het 7e leerjaar in werking treedt? Dan moeten de kinderen weer een jaar langer) ter school gaan en nu wil men hen reeds met een leeftijd van 41/2 jaar naar d? bewaarschool sturen. Spr. voelt veel voor gced onderwijs, maar alles heeft zijn gren zen. Weth- Wagemaker zegt, dat de toe stand hier heel anders is, ais te Stavenisse en St.-Maartensdijk. Men moet niet ver geten, dat 't te Stavenisse een school is, die uitgaat van den ambachtsheer, en dat in heide gemeenten slechts 1 lagere school is, terwijl er hier 3 zijn. Als de gemeente er een heeft voor Volksonderwijs, is er het volgende jaar een .bi} van andere richting en i'ntiicn men dan consequent wil zijn, <moet men deze ook toestaan. Als men met het voorstel van Bi. en W. mede gaait, heeft men de meeste kans, dat er keer was er iemand die me tot vrouw begeerde, en drie keer bleek de man, die beweerde me lief te hebben, niet te zijn zoo als hij zich voordeed. Liefde! Wat welen de mannen van liefde! Gelukkig bleef in mijn geval mijn hart er buiten, maar jij Valmai. Ik zie het wel, jij hebt geloofd en vertrouwd en je bent bedror gen! Is het niet zoo? Ik heb wel geloofd en vertrouwd, maar bedrogen hen ik niet. Hij komt ze ker terug, Gladys en dan zal ik weten waarom hij zoolang zweeg! Tot dan zal ik geduldig wachten. Ik geloof je lieveling; je blijft voor mij nu voorgoed mijn lief zusje! Maar Gladys, ik wil werk zoeken, waarmee ik me nuttig kan maken en dat me volkomen in beslag neemt tot.... tot.. Tot wanneer lieveling? vroeg Gladys. Met vochtige oogen keek Valmai voor zich uit en terwijl haar oogen een sohoone toekomst zagen kwam er een gelukkkige glimlach op haar lippen toen ze ant woordde: Tot een heerlijk, gelukkig le ven voor me aanbreekt, Gladys. En om zul je blij zijn dat je vertrouwen in mij gehad hebt. Dan wil ik niet meer over die laatste achttien maanden aenken totdat jij zegt dat de tijd gekomen is om me ervan te vertellen, zei Gladys. Maar een raad moet geen 2e school bij zal komen. De voorz. meent, dat B en W met hun voorstel toonen, niet tegen een bewaarschool te zijn, doch wel tegen een die komt van gemeentewege. Het gaat hier n et tegen Volksonderwijs, doch als particulieren wa ren gekomen met een dergelijk verzoek, hadden Bi. en Wi- met dezelfde voorstellen gekomen. De heer Dekker redeneert geheel en al langs hetgeen B, en W» hebben gezegd. De heer Dekker zegt, bij zijn voorstel te blijven, terwijl de heer Overbeeke dit steunt. De heer Biaay informeert, of de raad, indien anderen komen, ook die moe ten steunen. De voorz. antwoordt, dat de gemeente niet anders verplicht is; een school voor allen is een iLusie die dé praktijk heeft bewezen, niet te bestaan. De heer Overbeeke beweert, het niet eens te zijn met dep voorz., dat de raad ver plicht is anderen ook te steunen. Hij weet het veel beter dan hij heeft gezegd De voorz. zegt, dat indien de heer Overbeeke voortgaat op dergelijke manier te spre ken, hij hem het woord zal ontnemen, •daar hij niet heeft te insinueeren, dat hij de waarheid niet zegt. De heer Overbeeke gaat voort met te beweren, dat men met anderen niets te maken heeft, indien de gemeente zelf een school sticht. Men is niet wettelijk verplicht dan een andere inrichting te helpen stichten, dat weet iedereen wel, en men heeft dan met geen enkele categorie van menschen. te maken, daar ieder kind daar naar toe kan gaan. De voorz. meent, dat men lang en breed hierover kan praten, doch dit neemt het feit niet weg, dat niet iedereen zijn kin deren naar een dergelijke inrichting wii sturen. Hi} heeft ook niet gezegd, dat de gemeente wettelijk is verplicht anderen te steunen, doch moreel en financieel is men dit wel. Dit zijn wij tegenover de ouders van anders denkenden wel ter dege verplicht. De heer Quist zegt het volkomen niet den heer Overbeeke eens te zijn. Indien men van de gemeente een school rSticht en men wil hierop zijn kin deren niet doen, dan moet men maar op eigen kosten een andere school stich ten. Weth. Wagemaker vraagt den heer Quist, of hij dan ook geen moreele ven plichting kent? Neen, antwoordt deze, daar ieder zijn kinderen naar deze school kan en mag sturen. De heer Moelkec meent, dat hij' die zijn kinderen niet naar deze -school wil sturen, hiertoe ook niet is verplicht. Indien deze menschen echter den raad verzoeken om een school vol gens hun inzicht, kan de raad dit ver zoek toestaan, zoodat er een 2e bijkomt, en wait moest hiervan dan terecht komen. De voorz. meent, dat nu ieder ruimschoots zijn meening heeft gezegd en stelt voor, tot stemming over te gaan. Besloten werd met 7 st. voor en 4 tegen het voorstel van Bt en W-, n.l. de heeren Overbeeke, Dekker, Quist en Deurloo, geen bewaar school van gemeentewege te bouwen, doch in nader overleg te treden met Volks onderwijs inzake subsidiëering. Van het bestuur der S.D.A.P. is een verzoek, ge zien de groote werkeloosheid, spoedig over te gaan tot het te werk stellen dezer menschen. De voorz- zegt, dat reeds vele plannen bij' Bi. en W- in voorbereiding zijn, o. a. uitdiepen de haven, verbetering vest, maken van een speel- of sportterrein van af de gasfabriek tot aan den molen van Stoutjesdijk, uitkisten van een deel der Molenvlietsohe straat en in orde maken van het woonwagenkamp, doch gezien het strenge vriezende weer kan met het een noch met het ander een aanvang worden gemaakt. Bi- en W>. verzoeken daarom om een blanco crediet, zoodat, indien het weer verandert, men direct kan aanvangen en in de eerstvolgende rartf kan men dan nadere plannen bespreken. De heer Dekker informeert, wanneer het weer raad kan zijn? De voorz. denkt Mijohardi's Hoe»ttabletten. Doos 30 et MijQhardt'aKeeJpjjntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ik je geven, Valmai: probeer dien man te vergeten. Leer hem verachten. En la ten we nu gaan slapen, we zijn allebei doodmoe. Dat is toch wel toevallig, zei 'me vrouw Power, toen ze een paar dagen later met Valmai in het park wandelde, dat ik net een dag voor je komst een brief kreeg van de familie Meredith. Dat zou een prettig thuis voor je zijn, kind, Mifanwy is wel hulpbehoevend en jij zou haar moeten helpen, maar ze moet zooveel mogelijk afleiding hebben en door haar reizen en trekken zou je heel wat van de wereld zienl Laat eens kijken, ze zullen morgen mijn brief ontvangen en zeker wel per keerende post ant woorden. Maar je mag pas over een maand weg, dat moet je ons beloven. En de oude dame wandelde, zeer voldaan over de wijze, waarop zij de zaak had -geregeld, met haar nieuwe protégé verdeir. Ja, zeker, zei Valmai, het is een mooie oplossing; het is juist wat ik zocht, werkelijk! Ik hoop dat ik het goed met ze zal kunnen vinden- 1 En het ging gelukkig best. De faimilie Meredith, die in het naburige graafschap woonde, had uit een brief van mevrouw Power vernomen, dat de tweelingzuster Grossiers over een maand. De heer Dekker acht dit van veel te langen duur esi is voor het te werk stellen. De voorz- meent, dat, indien B^ en W- crediet hebben en het weer verandert, men ook direct de men schen zal te werk stellen. De heer Over beeke meent, dat men direc-t kan begin nen met 't in orde maken van 't sport terrein. Er moet iets worden gevonden, want als men ziet het groote aantal men schen, dat cp de publieke tribune staat, kan men wel zien hoeveel er werkeloos zijn. Het is bij deze menschen al zoover gekomen, dat hun broekriem in het laat ste gaatje staat. Spr. is er ook niet voor te vinden, dat eerst in het najaar zal worden aangevangen met 't uitdiepen der vest, terwijl hij gaarne van B. en W|. wil vernemen, in welken vorm' zij' deze werken willen doen uitvoeren. De voorz. is niet voor aanbesteding en wil een en ander doen uitvoeren in eigen beheer. Bi- en W<. bedoelen daarom ook niet hun voorstel, om zoo spoedig ais dit kan, over te gaan tot werkverschaffing. De heer Baaij is ook van meening, dat deze menschen werk 'moeten hebben, doch zag niet gaarne, dat een sportterrein werd ingericht. De voorz. merkt op, dat dit ook niet de bedoeling is, maar dat meer getracht zal worden een speelplaats te stichten voor kleine kinderen, zoodat de ouders hen naar een stille en vertrouwde plaats kunnen sturen. Met alg. stemmen werd daarop besloten B. en W- een blanco crediet te verleenen. (Slot volgi). VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 19 Febr. Heden werden al hier ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht, de volgende onroeren de goederen; Gemeente Nieuwerkerk, aan den BLootenweg60 A. 40 c.A. Bouwu fiand, f ItflO.; 64 A. 50 c.A. idi a f 2025,; 97 A. 20 c.A. id'- a f 1850. Gemeente Ouwerkerk, aan den Bolderdijkschen weg: 87 A. 95 c.A. Bouwland!, a f 1500 66 A. ld- f 1675. Alles per 40 A. 33 c.A. AANBESTEDINGEN. KERKWERVE. B|ij de op 15 Febr- alhier gehouden aanbesteding van het haven werk te Flaauwers werd als volgt inge schreven: J. le Gomte, Somme^dij^ f 7:350; S. Bax, Z.zee f6525; J. de Oude, Z.zee, f5272; J. v. Almneik, Z.zee f6527; C v. d. Kliippe, Oosteriand f6100; PB, van Velthoven, Z.zee, f6497; F- v. d. Huile* Oosteriand, f 6400; P. Romeijn, Burgh, f8000; J. J. Vink, Noordgouwe, f8250; J. Barrevoets, Z-zee f4500; P. de Jonge, Karkwerve f6337; M. d® Moor, Brouwers haven f6700; J. v. d. Panne Mz., Scha- rendijke, f6164; A. Prinse, Haamstede, f8400; D. Ornée, Scharendijk® f6930- Be-» sloten tot niet-gunningi. van Gladys bij hen geltomen was en werk zocht waarmee ze zich nuttig kon ma ken, en ze gingen heel graag op het voorstel in ,om haar bij zich in huis te nemen. En voor ze er een heele maand was geweest, voelde Valmai zich er heele- niaal thuis en hielden allen evenveel 'van haar- Mifanwy was heel gauw met haar op dreef en scheen dagelijks opgewekter te worden door Valmai's gezelschap, en haar ouders waren zoo verheugd over de verandering ten goede bij hun dochter, dat ze Valmai overlaadden met vriende lijkheden en haar geheel als familielid behandelden. Ook Gwen en Minifred, de jongere zusjes, waren spoedig bij zon oer aan haar gehecht. Valmai had het wel bijzonder goex getroffen. Ze vroolijkte iedereen op en njemana kon vermoeden, dat ze 's avonds, voor ze ging slapen, innig bedroefd bad, haar handen gevouwen over een gouden ring, dien ze van haar hals had genomen- Gladys en Valmai schreven elkaar dik wijls en vaak ging de laatste een pn"?r dagen naar Carne, als Mifrnwy wel ge noeg was om haar korten tijd te kunnen missen. Steeds vond de heele familie het jammer als ze ging en toonde zich uiterst verheugd ais ze terugkwam. 1(Wtrdt vervolgd.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1