Zierikzeesche Nieuwsbode TWEEDE BLAD behoorende bij da *>in Vrijdag 8 F«br. 1828, no. 11810. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. Zooals te verwachten was mocht de 8e uitvoering, welke onze po pulaire gymnaistiekvereeniging „Olympia" Woensdagavond in de Concertzaal gaf, ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan zich in een zeer groote belangstelling verheugen. Nadat alle leden dec jubilee- rende vereeniging onder de opwekkende tonen van „Groen-Zwact" de gezellig ver sierde zaal waren binnengemarcheerd en plaats hadden genomen op het tooneel, waarboven met groote letters „Olympia" prijkte nam de voorzitter, de heer C. O. J. Hendriks© het woord. Na een hartelijk welkom aan alle aanwezigen, ging spr. nog eens in het kort na, wait dei 5 jaren van haar bestaan „Olympia" hadaen op geleverd en wat de ver. gedurende die ja ren had gepresteerd. Sedert haa,r oprichting is het ledental verdubbeld en het aantal afdeelingen toegenomen tot 6, die allen onder de zeer bekwame leiding staan van dhr. Visser. Vervolgens deelde hij mede dat er een bloemstuk was binnengekomen van den heer Joh. Bongertman en een gelukwenschtelegram van de zustervereen. „Olympia" uit Tholen. Hierop nam de eigenlijke uitvoering een aanvang. Hier over kunnen we niet anders dan met de grootste lof schrijven en we twijfelen er dan ook niet aan of èn bij den direc teur èn bij leden der vereeniging zelve en bij de aanwezigen zal zij steeds in de aangenaamste herinnering blijven voortleven. Ook de aandacht tijdens en het applaus na elk nummer, bewees genoegzaam hoezeer het gebodene in den smaak viel. Bijzonder vermeldenswaard waren de nummers 10, het herinnerings nummer en 13, de matrozenrei. In het eerste was samengevoegd alles wat in de vorige uitvoering het meest in ae smaak was gevallen. „De matrozenrei" was wel de clou van den avond en het was dan ook geen wonder dat dit nummer nog eens herhaald im'oest wor den. Zoowel de uitvoering met zangbege- leiding en den opzet hiervan vielen ten zeerste te prijzen. Nadat allen aan he* eind van de uitvoering zich op> het fcuor neel hadden verzameld, nam Dr. H. de Noo, directeur der R.H.B.S. het woord, waarbij hij zich namens alle aanwezigen richtte tot den voorzitter en den direci- teur. Deze herinnerde er aan, dat „Olym pia" in de afgeloopen 5 jaren zich een plaats had verworven in het openbare leven van Zierikzee en dat er geen feest denkbaar was en is zonder „Olympia". Als stoffelijk blijk van dank voor al het- gene wat aan werkelijkheid en kracht dezen avond was gebracht bood hij' den voorzitter een medaille aan. De heer Hen- drikse dankte daarop dr. de Noo, voor de vriendelijke woorden die hij tot den directeur en hem had gesproken. Hierna richtte hij zich namens de geheele ver eeniging tot den heer Visser, die zich in die 5 jaren zooveel moeite en inspan ning heeft getroost om da vereeniging op het peil te brengen, waarop zij nu staat- De vereeniging meende haar dank baarheid niet beter te kunnen toonen dan door haar beminden directeur een gouden horlogeketting aan te bieden, wel ke door dhr. Visser onder luid applaus werd aanvaard. Hiermede was de uitvoe ring geëindigd. Tenslotte vermelden we nog dat den heeren Visser en Hendrikse namens de dames- en heerenleden ieder een bloemenmand werd aangeboden en de oud-presidente en oud-secretaris de vereeniging 'met een medaille verrasten. Mevr. de Jonge, viel als leidster van 'het strijkje, dat zooals gewoonlijk de ver schillende nummers op z'n békende uit stekende wijze begeleï ide, een bloemen hulde ten deel. Summa surbmarum „Olympia" heeft op waardige wijze haar 5-jarig bestaan gevierd. Dat haar nog een lang leven beschoren zij Naar wij* vernemen, hooipit 5 Maart voor de vereeniging voor-'Chr. Winter- leziingem alhier op te treden Dr. J- van Lonkhuizen, met het onderwerp „Lessen uit Amerika". HAAMSTEDE. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Woensdag 6 Febr. Aanwezig alle leden. Bij de opening dezer eersto vergadering in 1929, dankt de voorzitter, Jhr- L. v. Citters, met we- derkeerigen heilwensch voor de ontvan gen .gelukwenschen bij de wisseling des jaars en drukt den wensch uit, dat 1929 door eendrachtige samenwerking voor Haamstede en zijn bevolking een in alle opzichten voorspoedig jaar moge zijn. Tevens herdenkt hij het overlijden van het raadslid, dhr. J. den Boer. Weth. Blom dankt aen voorz. voor zijn goede wen- schen. Spr. herinnert, dat de voorz. thans ruim1 één jaa* hoofd dezer gemeente is; deze tijd is voor hem1 een leerschool ge weest, daar alles vreemd was; thans valt er weer een nieuwe bladzijde in de (ge schiedenis van Haamstede te vullen. De raad moet den polsslag van den tijd voe len en steeds streven naar vooruitgang, eendrachtelijk optrekken naar één doel: „Haamstede Vooruit". Hij hoopt dat de voorzitter goede leiding moge geven en kracht bezitten om de zaken in igoele banen te leiden. Gelezen wordt een dank betuiging van H.M. de Koningen-Moeder voor den tejegrufischen gelukwenscJh, op initiatief van de:- burgemeester, H.M. bij Haar jubileum in .Januari gezonden. Ver der een rapport van de plaatselijke schoolcommissie in zeer bevredigende ter men. Dhr. Goudzwaard dankt het gem.- bestuur voor zijn goede zorgen ten op zichte van het herhaiingsonderwijs. Daar na komt in behandeling een schrijven van de Landar'bïi ..erswetvereeniging „Sohou- wen-Duiveiand" met verzoek om toetre ding van gemeentewege als lid of dona teur- Weth. Gilijams© behaandelt in het kort het we! en wee dezer vereeniging en verklaart er geen bezwaar in te zien om te trachten de vereeniging uit hare moei lijkheden te verlossen, mits dit gemeen schappelijk door alle gemeenten van dit eiland geschiede. Besloten wordt voor- loopig jn deze een afwachtende houding aan te nemen. Vervolgens komt ter tafel een schrijven van Jhr. C. A. van Citters te Noordgouwe. betreffende de noodwen dige restauratie van den bekenden Plom pe toren van het voormalige, thans gro tendeels door de zee verzwolgen dorp Koudekerk©, nu behoorende tot de ge meente Haamstede. Dhr. v. Citters acht de restauratie gewenscht om te voorko men dat genoemd historisch monument in totaal verval gerake en drukt den wensch uit, dat het gemeentebestuur van Haamstede de noodige stappen in dezen zal doen. Tevens was ingekomen een brief van het dagelijksch bestuur van het Wa terschap Schouwen dat de toren eigen dom is van het departement van Marine. De voorzitter leest correspondentie en gemeenteraadisnotulen uit het jaar 1867 voor, waaruit blijkt, dat genoemde kwes tie ook in dit jaar was aangeroerd. Daar de raau unaniem' voor het behoud van den toren is, wordt besloten een schrijven te richten aan het departement van Ma rine de Rijkscommissie voor de Monu mentenzorg, het Zeeuwsch Genootschap en H.H. Gedep. Staten. Op een desbetref fend verzoek wordt ontheffing van echool- geldbe taling verleend ,aan A. de Glopper en ontheffing van hondenbelasting aan P. Bezuijen. Een schenking van f 150 door dhr. C. van der Lugt-Melsert, tergemoetkoming in de kosten der gemeentel ijk© huishou ding wordt, behoudens goedkeuring .van Ged. Staten aanvaard. Een gevraagde wijt- ziiging in de verordening op de keuring van waren wordt op voorstel van B. en Wi. aangehouden, in verband met het ge» vraagde advies der GezomdheLdsco.mtmlsf- sie. Het voorlo.cp'g kohier hondenbelas ting 1929 Wordt vastgesteld en een wijzi ging in de instructie voor de gemeente- lijkdragers aangebracht. Op een verzoek der voetbalvereeniging „De Zwaluw" om gemeentelijke subsidie, meenden B. en W. oorspronkelijk te adviseeren vooralsnog geen subsidie te verleenen, daar de ver- De voorzitter deelde mede, dat veertien dagen geleden een conferentie was ge houden met genoemde heeren en dat nu op hun verzoek deze ledenvergadering werd gehouden. Dhr- J P. Roozemond verzoekt voorlezing van de notulen dier conferentie. Uit deze notulen blijkt, dat op verzoek van het gemeentebestuur de P.Z.E.M. zich weder om in verbinding heeft gesteld met de coöperatie alhier. Bovendien was door het Gemeentebestuur aan de P.Z.E.M. een lijst van 67 personen, geen leden der coöperatie, toegezonden, die in hun schrij ven verzochten om aansluiting bij de P. Z. E. M. Door dhr. Streefkerk was in de conferentie meegedeeld, dat enkele land bouwers bovendien garantie stelden, zoo dat de P.Z.E.M. de zaak in ernstige over weging kon nemen. De voorzitter deelt mede dat de schuld op 31 December 1928 bedroeg pï.'Jm). f 43000; na overname door de P.Z.E.M. zou deze nog bedragen pl.ni. f 37.500. Dhr. J. M- Kunst toont aan de hand van een door hem gedane becijfering, aan, dat aansluiting bij tie F.Z.E.M. gewenscht is. Dhr. Kunjst doet deze berekening met een totaaal van 1459 lichturen per jaar. De voorzitter deelt ook zoo'n becijfering mee, komende tot een aantal lichturen van 1358. Daarna, houdt dhr. Streefkerk eeniige becijferin gen, terwijil hij ten slotte vraagt of een aflossing der schuld in 9 a 10 jaren, zooals door vorige sprekers aangenomen was, nu direct noodzakelijk is? Dhr. J. P. Roozemond mieent, dat aflossing in den kortst mogelijken tijd moet geschie den, Dhr. J. M. Kunst informeert naar de 'mogelijkheid om zich als lid der C. E.-M. uit te kocpen? De voorzitter zegt, dat het bestaaan dezer mogelijkheid zeer on- gewenscht Zou zijn, te meer waar, wan neer dit 'gebeurde, een flink deel der leden, behoorende tot de arbeidersklasse, met de risico zou blijven zitten. Dhr. Streefkerk zegt, dat gerekend mag wor den op gemiddeld 2 pCt. van het inkomen als lich'prijs. Hij vindt beter de tijd van aflossing der schuld langer te nemen. Hij wijst cp het feit, dat o«. a. door motor- reparatie enz. de schuld aanmerkelijk kan stijgen, terwijl Wijl overname door de P. Z.E.M. alle risico, weg is. De voorzitter deelt mee, dat over het afgeloopen jaar bruto pl.m. f 11000 is ontvangen door de coöperatie. De heer P. J. de Ruijter merkt cp, dat 1928 een zeer gunstig jaar is geweest voor de coöperatie. Dhr. J. P. Roozemond zegt, dat dit bedrag niet als Ibasis mag genomen worden. Hij vraagt dhr. Streefkerk of de mogelijkheid he e^ing nog te jong is en het een W p^M™ hlï een net van de P.Z.E.M. zal worden ge- gonnen werk is aan de vele in deze gemeente bestaande vereenigingeei geldë- 1 ijken steun te verleenen. Dhr. v. Gaten verklaart zich echter sterk voorstander van subsidie verleeninghij acht het een gezonde sport, die de jongelui onthoudt van straatslijpen} en andere verkeerdhe den. Dhr. Braam is e;' tegen, vooral daar deze spelen gewoonlijk op Zondag plaats vinden; hiji acht ze een ontheiliging van den rustdag; dhr. Vis sluit zich hierbij aan. Dhr. Bolle zegt, dat de meeste jon gens cp werkdagen geen tij!d voor dit rpel hebben en dat het beter is een ge zond spel in de open lucht dan den Zondag door te bbengen in herberg of anderszins. Wil m)en der vereeniging geen bepaalde subsidie toekennen, laat men dan de huur van het voetbalveld tot weder opzegging Voor gemeentelijke rekening nemen. Nu een dergelijk voorstel wordt gedaan, hebben ook de heeren Blom en Gilijamse geen bezwaar. Het voorstel van dhr. Bolle in stemming gébracht, wordt ■aangenomen mJet 4 tegen 3 stetmlmen. Te gen de heeren Braam, Goudzwaard! len Vis. Aan dhr. MW. Wan 't Hof, benoemd als hoofd der openbare lagere schooi te Cats, wordt op zijn verZoek ingaande 1 Mjaart .a.s. eervol ontslag verleend ails Onderwijzer aan Ide lolpgnlblare lagere school en op voorstel van dhr. v. Galen besloten dhr. van 't Hof dank te betuigen voor de diensten door hem aan het onderwijs bewezen. Bij de omvraag informeert dhr. Goudzwaard, of er reeds een beslissing is genomen inzake verharding van (den weg van den Schuitkant en bespreekt hij enkele zaken in verband met ide straat verlichting. B. en W. zullen trachten in een volgende vergadering met een plan en kostenberekening voor den Schuitkant te komen; omtrent begin, duur en tijd der verlichting is niet altijd een gemak kelijke. oplossing te vinden. Een verbete ring van het Lange Padje, tot dusver uit gesteld door het ongunstige 'weer, zal spoedig ter hand genomen worden. Na eenige besprekingen, ingeleid door dhr. v. Galen omtrent het sneeuwruimen bij heviigen sneeuwval, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. ELLEMEET. Donderdagmiddag heeft op de Kuiersdamsche weg even ten westen van ons doop een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een kar, beladen met manufacturen. He', ongeval is zonder persoonlijke ongelukken afgeloopen, maar 'het gevolg is geweest, dat de kar met z'n inhoud, benevens het paard en de berijder in de sloot terecht zijn gekomen, zoodat er een (aianzjenlijke materiale schade is ontstaan. De oorzaak zit 'era hierin, dat het paard' w.aarschijnlijk tijidens 't pas- seeren op de zeer smalle weg op zij as gesprongen, izoodat de chauffeur geen schuld treft. De 'politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdagavond 6 Fe bruari werd alhier een vergadering ge houden van de Coöp. Elec. Mij'. „Stir Philipsland", in de zaal van den heer Rijstenbil. Toen de voorzitter, dhr. L. J. Aliewijn, de vergadering opende, waren 106 leden aanwezig. Tevens waren aan wezig de heeren Slreefkerk en Everwijn, als vertegenwoordigers van de P.Z.E.M blouwd? Dhr. Streefkerk zegt dat die mo> ilijkhefd inderdaad bestaat, doch merkt tevens op-, dat dan daarbij niet ge rekend' Wordt met het schrijven der ge noemde 67 personen. De voorzitter zegt, dat een ander bezwaar voor ide over name is, de vraag: „Hoe imoet de schuld Oiver de leden verdeeld worden?" Dhr. J. P. Roozemond zegt, dat aan Uchtprijs en aflossing te ziamen, niet (meer kèn betaald worden door het overgroote deel der leden, dan nu aan liichtprijs alleen. Dhr. Streefkerk Wijst er op, dat a!vo>- rens over de afloissimigsregeling te pra ten, het gewenscht is eerst te bepalen in hoeveel jaren men wil aflossen. De heef P. J. de Ruijter vraagt of de door die F.' Z. E,M. genoemde overnameprijs van f'2000, de uiterste prijs is? Dhr. StreeS kerk antwoordt bevestigend. Waar hij o.a. de waarde van den motor op pl.m. f 1000 stelt en hierbij er op wijst, dat deze 'bedragen niet 't zwaartepunt in de be sprekingen mogen vormen, merkt dhr. J* P. Roozemiond cp, dat, gezien de door den Iheer Streefkerk aangehaalde be dragen .voor eventueele mptorreparatie, enz., deze toch ook het Zwaartepunt zelf weet te leggen. Dhr. D. Verwijs vraagt in lichtingen over de kwaliteit der huisin stallaties. Dhr. J. P'. Roozemond vraagt naar .aanleiding hiervan hoe de F.Z.E.Mj. deze denkt te keuren. De heer Streef kerk zegt, dat deze keuring noodzakelijk is met het oog op de vei'.igheid, doch het zal zoo humaan mogelijk gebeuren en eventueele onkosten voor herstel zal hoogstens enkele dubbeltjes kosten. Daar na volgen nog enkele besprekingen over den aflossingstijd, met als slot dat dhr. P. J. de Ruijter voorstelt, de schuld af te lossen in 15 jaar. Dit voorstel wordt met alleen de stem van dhr. C. de Rooij tegen, aangenomen. Na een oogenblikje gepauzeerd te hebben, komt aan de orde „Hoe moet de schuld over de leden ver deeld worden". Hierover zouden zeker, gezien een vorige vergadering waar deze kwestie ook btecpToken ts, zeer uitvoe rige besprekingen gevolgd Zijn, als nicC door dhr. Stieefkerk een uitsteken ie op lossing was 'gevonden, die met algemeene stemmen werd aangenomen. De schuld stellende cp 'pi. tri. f137500 en uitgaande van een bruto inkomen van f 11000 (wat o.ia. door verbruikers iets te gunstig is. corr.), komt hij tot een jaariijksdh be drag aan aflossing en rente van f 3300, dat is 30 pCt. van het bruto inkomen. Met een voorbeeld toont hij nu aan, dat ieder lid 30 pCt. aan .aflossing betalende iper jaar van wat hij per jaar aan de coöperatie aan Uchtprijs betaalt, voldoen de van dit bedrag overhoudt om niet alleen evenveel, maar zeker mleer f,icht- uren enz. daarvoorte hebben, dan nu bij de coöperatie het geval is. Bijv.: Een lid met één lichtpunt betaalt aan de co operatie per jaar f46,80. Daarvan 30 pCt. af voor aflossing, ruw' genomen dus f 13,80 en ook er af f4,80 voor meterhuur, blijft er voor licht te betrekken van de P.Z.E. M. over pl.m. f 27,40. Met ervaringen o.a. uit Zeeuwsch-Vlaanderen toont de heer (Streefkerk aan, dat dit bedrag ruim vol doende is. Een lid' dat nu f150 per jaar De zesde verjaardag van de stiohting der fasoistische militie Muaeoliiii'e steunpilaar werd op indrukwekkende wijze gevierd. De huldiging van den Duca, in het aloude Colosoum te Rom*. betaalt aan de 'coöperatie, draagt 30 pCt. is f45 in de aflossing bij en krijgt van de P.Z.E.M. voor het resteerende bedrag ook méér licht, dan hij nu heeft voor zijn f 150 bij de coöperatie. Op verzoek van dhr. J. P1. Roozemond berekent dhr Streefkerk dat b.v. in het eerste voor beeld van de resteerende f27,40 een aan tal lichturen van 1500 kan worden ge haald. Enkele berpreking voöigt over de inning der aflossingsbedragen. Hiermede zal de F.Z-E.M. zich belasten. Na ai deze Uitvoerige 'besprekingen volgt ten slotte stemming over de vraag: „Zal de C. E. M. overgenomen worden dopr de P.Z.E.M.?" Uitgebracht worden 100 geldige stemmen. Vóór overname zijn 73 en tegen over name 26 stemmen. Een stem wordt blan co uitgebracht. Op een volgende verga dering zullen nog enkele 'besprekingen ge houden worden over afwerking der zaken. Daarna sluiting. ST.-ANNALAND. Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 5 Febr. Aanwezig alle leden. Voorz. dhr. C. M. P. Wi. Hamssens, secretaris dhr. F. M- Boogaard De voorZ. opent de vergadering en spreekt in deze eerste vergadering van hel jaar Zijn beste wenschen uit voor de raadsleden, huisgezin en de bur gers der gemeente. Hij constateert, dat het laflgeloopen jaar voor St.-Annaland over het algemeen gunstig is geweest. De land'btouw, het hoofdbestaan voor onze gemeentenaren, gaf prachtige resultaten. Ook voor dit jaar hoopt ihij op een go's» den afloop. Verder memoreert hij de belangrijkste genomen besluiten. Zoo de teekenen niet bedriegen, gelooft hij' wel te "mogen zeg gen, te gelooven, dat St.-Annaland zich nog dit jaar zal mogen verheugen in het bezit van het electrisch licht zoowel in de woningen als op straat. De bevolking vermeerderde met 18, zoodat op 1 Jan. het .inwonertal 2632 bedroeg t.w. 1327 mannen en 1305 vrouwen. Deze vermeer dering is toe te schrijven aan minder vertrek en gering sterftecijfer. Hij besluit met opnieuw' te wenschen, dat 1929 een lukkig en voorspoedig jaar moge zijln jhoiopt, dat Gpds zegen iZal mogen rusten op den arbeid die iden raad te wachten staat. Ingekomen Is bericht van Ged. St., dat de verplegngsprijls voor 1929 voor de stichting „Vrederust" weer als in 1928 zal bedragen: verpleeggeld f800 en kleedgeld f 50. Yan den geneesheer directeur der kolonie te Gheel, dat op 24 Jan. aldaar is overleden Hendrik Kor- stanje, geboortig van St.-Annaland. Van de pensioenraad, dat de inkoopsom voor (pesioensbijidrage van den burgemeester voor het tijdvak 29 Mei 19201 Juli 1922 btedraagt f 247. Van Ged. St., dat de be groeting 1929 van een keuringsdienst van waren te Goes is goedgekeurd en dat de bijdrage Idaarin voor St.-Annaland be draagt f375, Waarvan afgetrokken kan worden het aandeel in het batig saldo ad f20,66 en niet f41,33, 2O0.a.ls laatst was gemeld. Het verschuldigde bedrag voor 1929 'bedraagt dus f 354,34. Van de Vereeniging van Nederlandsche gemeen ten aangaande het wetsontwerp regelen^ de de financieel© verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De voorz. leest er alleen uit voor, dat St.-Annalnn-d van aanneming van dit wetsontwerp in het ongunstigste geval nog zal profiteeren met ruimi f 2000. Een brief van het bestuur van den Koien- bkmd, waarin op de gemeente, ials lid van de Cocp. Koilen'bond, art. 3 van het regle ment van toepassing wordt verklaard, n.l. bloetebetaling ad f 1, omdat over 1928 niet minstens 5 HL. brandstof is afgenomen. Indien de 'boete vóór 15 Januari niet was 'betaald, Was men stilzwijgend van het lidmaatschap vervallen verklaard. De voorz. zegt van den voorz. van genoem den 'bjond «enig uitstel te hebben verkre gen en stelt nu voor de 'boete ad f 1 te 'bbtalen en dit jaar de anthraciet voor het gemeentehuis bij den bond aan te koopen. Dhr. Gpedegebuure wijst er den voorz. op, dat er meer noioidig is dan alleen voor het gemeentehuis, waarop de voorz. antwoordt dit alleen maar te noe men, omdat men dan toch in elk geval lid kan blijven. Aangenomen. De pensioensgrondslag van mejuffrouw J. Woittiez. als onderwijzeres aan de her halingsschool wordt vastgesteld op f 140. Aan dhr- J. L. van Luijk Az. wordt op zijn verzoek algeheel© ontheffing verleend van 2$n aanslag in de hondenbelasting over het jaar 1928. Van het bestuur der Bijz. School een verzoek om een voor schot op de gemeentelijke vergoeding over 1929. De totale uitkeering waarop men recht heeft bedraagt f 1382,62, waarop nu 80 o/o of f 1090,18 of f 272,54^ per kwartaal, voorschot kan worden verleenu. Verder kan afrekening plaats hebben over 1927. Toen had men recht oip f 1337,07. Daarvan is uitbetaald 80 °/o, zoodat het restant nog bedraagt f 314,41. Daartoe wordt besloten. Een schrijven van het bestuur van de vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel, waarin ze het verzoek om een 5e lokaal intrekt, overeenkomstig het ad vies van Ged- Staten, maar nu opnieuw verzoekt vóór 1 April a.s. een 5e lokaal in bruikleen te mogen ontvangen, daar het gemiddelde aantal leerlingen steeds stijgende is. Tevens verzoekt men ver andering of vergrooting van speelterrein, daar men op 1 April pl.m. 240 leerlingen, denkt te hebben. Een verklaring volgens art. 73 lid b der l.o.-wet 1920 omtrent storting als waarborgsom ad 15 °/o der bouwkosten was bijgevoegd- Waar nu de wet omtrent verlaging der leerlingen- ;chaal in werking is getreden, stellen B. en W!- voor een 5a lokaal ter beschikking te stellen. Waar de gemeente geen grond ter beschikking had, heeft men zich ge wend tot de kerkvoogdij. Op een desbe treffend schrijven antwoordde genoemde kerkvoogdij, een stuk grond van onge veer 100 M2- ad f 2.50 per M2. te wil len afstaan in het verlengde aan de N.W.- ;ijde der openb. school op' voorwaarde dat alle kosten ten laste der gemeente komen. Echter was men niet genegen achter catechisatielokaal en consistorie kamer grond af te staan tot vergrooting van het speelterrein der Bijz. school. Dit laatste noemt de voorz. te bejamme ren, omdat nu geen gelegenheid bestaat het speelterrein te vergrooten. Daarna is men in overleg getreden met den In specteur van het L.O. in deze inspectie. Na mondeling onderhoud is van genoem den heer Inspecteur schriftelijk rapport ingekomen, waarin hij verklaard© zich volkomen te kunnen vereenigen met de plaats van het te bouwen 5d© lokaal. Heeft de bijzondere school 'met 1 April dan ongeveer 280 leerlingen, dan is er voldoende plaats in de 5 lokalen. Ver der geeft hij in overweging, bij wijze van proef, de kinderen der bijz. school gedurende het speelkwartier ook te la ten spelen op het terrein der openbare school, daar door bijbouw het scheidings- h&k toch komt te vervallen. Het komt hem voor dat daartegen wel eenige be zwaren kunnen bestaan, doch bij ©enigen goeden wil behoeft het toch niet tot conflicten aanleiding te geven. Het Dag. Bestuur stelt nu voor: le te besluiten om! aan het bestuur der bijz. school een 5e lokaal in bruikleen te geven zoodra het ter beschikking is, onder voorwaar Je lil de vereisdhte waarborgsom ad 15 o/o zal worden gestort; 2e ae speelplaats der openbare school, tot wederopzegging, be schikbaar te stellen voor de kinderen van beide scholen; 3e van de Ned. Herv. gemeente pl.m. 100 M2. grond ad f 2,50 aan te koopen volgens de gestelde voor waarden; 4e. 'machtiging om bestek te laten opmaken en bssteding te houden; 5e. machtiging tot aangaan van een geld- leening. (SI Dt volgt). DE BEKTEM II TE MIDDELBURG. In de jongste vergadering van 't comité voor de van 9 tot 18 Juli te Middelburg te houden tentoonstelling op het ge bied van Biakkleri} en Vpedinigtsartikelen, de Bektem II, b'.eek, dat steeds meer groote firma's op verschillend gebied door het inzenden van de&lnemersformulieren of het vragen van inlichtingen blijk geven belang te stell en in deze tentoonstel .ling!. Voor de aan de tentoonstelling verbon den vakwedstrijden, werden de algemeene bepalingen vastgesteld en daaruit valt op te merken, dat een wedstrijd zal worden gehouden voor bakkers patroons en bak kerszoons en een afzonderlijke voor bak kersgezellen. De tentoonstelling! is een algemeene en kunnen dus uit heel het land personen aan de wedstrijden deel nemen. liADïBBOUW GN VEETEELT. RENESSE. Vrijdagavond hielden de le den van de vereeniging van oud-leerlin gen van den W.L.C- in de zaal van mej. wed. Kappers een algemeene vergade ring. Voorzitter de heer M. den Boer* De rekening sloot met een batig saldo van f 75.73. Tot afgevaardigde naar de te Goes door B.V.G- te houden vergadering werd de 'heer M. den Boer benoemd en tot diens plaatsvervanger dhr. L. P- Han- se. Tot testuurslid van deze vereeniging werd herkozen de heer L. Hanse. terwijl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 5