Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Woensdag 6 Febr. 1979, zierikzeesche courant. B AOVERTENTIEN Inzending Advertentiën HINDERWET. Uit Stad en Provincie. Winterhanden Wintervoeten Schrale Lippen Ruwe Huid Aan de oevers van de Berwen irma I. VAN DER VALK, Zierikzee. pec 3 naasdea f 1,50, ftuieo per bob» jf 1,80. Voor het bollenland per juar f 10, ifiiouderlijke nummers oent. Vürsohjjnt Mnd., 'Wned. en Vrijd. Postohhqno- en Giros. 137877. ran 13 regels (0 ets., ras 4 regels en daarboren 20 ets. pn regel. Reolames 80 ets. p. regel. Bjj eontraot belangrgke korting. Inaending op den dag Tan nl£ t«»e vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzeb maken bekend, dat het verzoek I van de NV. B^TAAFSCHE PETROLEUV1- ÜViAATSCHAPPIJ te 's-Gravenhage, om op 1 het perceel, kadastraal bekend in sectie F no. 542, eene inrichting voor het opslaan van aardolie-producten te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Zibbikzbb, 6 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A J. F FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSkERKE. Burgemeester. P. F. W1TTERMANS Secretaris. ZIERIKZEE. Voor de afd. Zierikzee van „Patrimonium'' hield de heer G. Baas Kz., lid van den gemeenteraad van Amsterdam', in de Koffiekamer van de Concertzaal een rede over „Het zesde Gebod". De vergade ring [werd (geopend idooir den voorzitter, ide heer Wu de Kam, die, nadat de aanwezigen Psalm 68, vs. 2 hadden gezongen, voor ging in gebed. Hierna sprak hij een woord van 'welkom tot den e<p.eker en de aan wezigen, wier aantal hiji, gezian de om standigheden, zeer 'bevredigend noemde. Hierna kwam dhr. Baas aan het woord. Dezè 'begon met er op te wijzen, dat men 'i gebod, „Gij zuu niet doodslaan" meer van den negatieven, dan van den (po sitieven 'kant beziet, hoewel het toch po sitief van ieder eischt het leven lief te hébhen, maar niet buiten God. Over dit 6e gebod zou spr. dezen avond spreken e/ wel in verhand met de christelijk sociale beweging en met de roeping van den Christen op sociaal terrein. Vervolgens legde ispr. er den nadruk op, dat men dus ook het sociale leven lief moet hébben en met kracht m'oet arbeiden aan de soci ale vterheffing van ons volk, van de ar beiders in de eerste plaats. In breede trek ken behandelde spr. uitvoerig hetgeen door „Patrimonium'' cp dit gebied was gepresteerd, wat 'Letrefc woningbouw1, ver- mün_ering van aihv.i_s.ijd, tbero_ps.ceuze en vrouwen- en kinderarbeid. Wanneer men echter meent, dat haar taak hiermede af gedaan is, h:eft men het verkeerd voor, want nog vele wenschen zijn géb.even en nieuwe opgekomen, b.v. Zondagsaa beid in fabrieken en treinenloop op Zondag. Op den Christenmeaisch rust de plicht, actie te blijven voeren en te slrijcen voor de gees te j ijk- vrijwording van ons violk. Het applaus, dat op de rede volgde bewees voldoende, hoe zeer het gesprokene bij sp.eker's aandachtig gehoor ingang had gebonden. Van de gelegenheid tot go» aachvenwisseling werd gebruik gemaakt door de 'heeren Gorter en Storm, weike beiden op uitvoerige wijze door den heer Baas werden beantwoord. Nadat de heer de Kam den spieker dank had geiagd voor zijn te .oog en de aanwezigen voor hun op xamst, werd de vergadering1 met dankzegging door den heer Baas gesloten. De Maandagavond j.I. in hotel „Juli ana gehouden lezing voor het Comité van Chr. Wimlerlezingem, welke bijeenkomst onlangs wegens de ongunst van 't win terweer moest worden uitgesteld, was vrij goed bezocht. De voorzitter, cfe. Voors, opende de vergadering met gebed, waarna, hij, na een kort inleidend woord, den spreker, ds. de Vrij Mestdagh, 't woorj1 gaf om zijn aangekondigde lezing te houden over zijn in 1926 ondernomen rei* naar Palestina. FEUILLETON. gPoos30'60'9Qct.Tube 80ct Bij Apolh.en Drogisten In den geest voerde spr. zijn aandachtig gehoor mede op de reis naar- en in het oude land Kanaan, waarmede wij dcor den Bijbel al van jongs ,af vertrouwd zijn geraakt en dat het land is van het verleden, heden en toekomst. Dit reisverhaal werd niet gedaan b>y lantaarnplaatjes, maar de hegaiafde, vlotte spreker verstond de moeilijke kunsf zijn auditorium de 'bezochte landen en steden van 't land der aartsvaders en pro feten zóó voor oogen te stellen, dat ieaer ztieh een beeld kon vormen. Drie weken was spr. in Jeruzalem ge weest, waar hij de plaatsen bezocht, waar 20 eeuwen geleden de Christus rondwan delde. predikte en stierf. Zoo te eken d© hij ons Zijn bezioek aan de Grafkerk, aan Golgotha, de temjpel- ruïnen, de Olijfberg, Gethsémané, de Klaagmuur, etc. etc. er vooral op wij zend, dat men bttji een bezoek aan deze plaatsen meer aan 't verleden moet oen ken dan zich te bepalen bij de werke lijke, huidige toestand. Na de pauze stond spr. kort stil bij ie plaatsen die hij tuiten Jeruzalem had bezocht, zooals Bethlehem, de Doode Zee, Jericho. Galilea, Nazareth, Kapemaum; de Tator, enz. enz. Vlot en boeiend' wist ds. De Veij Mest dagh te verhalen van 't land vtan Israël, daarbij denkend aan de dagen van ouds, die van heden en aan de komende tijden. Ds. Voors dankte den spreker voor zijn gloedvol 'betoog, waarna ds. die Veij Mest dagh met dankzegging sloot. Met dank aan de mild© gevers en geefsters berichten wij. dat de gehouden inzameling aan het Algemeen Adverten tiebureau, Kraanplein alhier, voor de na bestaanden bij de ramp aan den Hoek van Holland, heeft opgebracht f 80,—. Door de 'pittige, inslaande reclame in woord en geschrift, gevoegd bij de goede hoedanigheden, welke zij in het gebruik toont te bezitten, is de Gazelle Fiets in heel ons land teken a - Thans zou den wij willen wijzen op „Het dagboek van een Gazelle Rijwiel", dat door de Gazelle Rijwielfatriek wordt verspreid. In aardige^ geestige rijmpjes vertelt daar in een Gazelle fiets hare lotgevallen en zij doet dit zóó boeiend, dat wij hare vele avonturen geheel met haar mede leven. Het is een uitstekende reclamie van de Gazellefabriek, een keurig boekje van vele fraaie illustraties voorzien. Wij voegen hieraan toe, dat als vectegenw oor-* diger voor deze plaats optreedt da firma P. Adriaanse. NOORD-WELLE. De heer A. K. alhier, met zijn negotiewagen v,an Ellemeet ko mende. had nabij deze gemmeente het ongeluk., aangereden te worden door de autobus van den heer v. O., zoodat paard en wagen in de sloot terecht kwamen. Met toegeschoten hulp slaagde men er jn het paard; dat door het ijs gezakt was, op 'het droge te brengen- Aan de in den wagen aanwezige goederen was nog al eenige schade. BROUWERSHAVEN. In de laatst ge houden vergadering van den gemeente raad waren alle leden, benevens voorz. en secr. tegenwoordig. Naar aanleiding van de gelezen notulen vraagt dhr. Rin- gelberg of M. v. d. Velde Mz. en den gemeente-werkman uitgenoodigd zijn, om voor den raad te verschijnen, waarop de voorzitter antwoordt dat bedoelde aan gelegenheid een zaak van B. en W. is en niet van den raad, waarop hij vervol gens de handelwijze van B. en W. nader uiteenzet. Dhr. Ringelberg meent dat ach ter het niet-aannemen van v. d. Velde pressie zat. Dhr. den Boer begrijpt de SD.A.P. niet; door B. en W; werd eerst Goos aangenomen, die werkloos was, ter wijl v. d. Velde niet werkloos was. De voorzitter wil de discussie' hierover slui ten daar de gemoederen schijnbaar wat warm worden; dhr. Priem zegt o.a. nog dat hij zich door den hee^ den Boer niet in den oud-ijzerhoek laat duwen, ter wijl dhr. Ringelberg zich ais een tweede Burink zal aanstellen, als hij niet mag uitspreken. Aan de vereen, voor onvol waardige arbeidskrachten te Amsterdam zal men naar aanleiding van haar verzoek om steun nadere inlichtingen vragen. Aan de Singer-Mpij. wordt in gratis gébruik afgestaan een locaal der o.l. school, on der voorwaarde dat voor schoonhouden der lokaien en aanmaken der kachels zelf wordt gezorgd- Aan de Coöp. Berg. Mpij. alhier wordt een gedeelte van het haveijplateau afgestaan tot het t'ergen van een tweetal ankers, zulks tegen een ver goeding van 121/2 et per M2. en per kwartaal of gedeelte daarvan, Ged. Sta ten. willen de begrenzing der bebouwde kom' in verband met de Motor- en'Rij wiel wet gewijzigd hebban in dier voege dat t lui ten de kom vallen de Graehtwe- gen en den Heerenweg. Dhr. Gast stelt voor ,ock den weg langs den Zuidwal buiten de kom te laten vallen. Tot een en ander wordt m'.a-st. besloten. Na, eeni ge discussie en 21a toelichting wordt m. a.st. bies loten toe te treden, als lid der vereen, tot bevordering van verkrijging van onroerend goed door landarbeiders. De te betalen contributie wordt vast gesteld op f IE per jaar. In verbiand met een schrijven van Z-Ex. den Minister Van Arbeid. Handel en Nijverheid wordt een nieuwe keuringsverordening ter uitvoe ring van de Warenwet vastgesteld. Eer vol ontslag wordt venteend aan mej. J. A. du Burek., als onderwijzeres aan de o.l.s. alhier. Nadat een'gen tijd is vergaderd met ge sloten deuren wordt overgegaan tot be noeming van een assistente aan de o>. I. s. Benoemd wordt mej'iffrouw J. Hegberg alhier. Benoemd wordt tm'ej. J. Hegberg te Middelburg, met 4 stemlmten tegen 3 op mej. Oele van Kamperland. De b&loo- ning wordt vastgesteld op f 55 per maand'. Aan mej. Riemeeus van Ncoirdgouwe wordt eervol onfs'ag verleend als assistente, in gaande 1 Februari '29. De vooirz. deelt mede, dat ide rekeningen van het muziek gezelschap zijn ingekomen, waaruit 'blijkt, dat de jaarw1. van den directeur niet is verhoogd. Verder deelt de voorz. mede, dat naar aanleiding van de in een der vorige raadsvergaderingen geuitte be schuldigingen omtrent schandalig vervoer van krankzinnigen, bij1 de betrokken ge stichten is geïnformeerd, terwijl ook neg van andere zijde mededee'ingen inkwa men. Uit al die stukken blijkt, dat aan de overbrenging de beste zorg is besteed, ja dat deze zelfs alle 'Jof verdient. De voorz. vraagt ook op uitdrukkelijk verlangen van Uit hot Engelseh. van ALLEN REINE. 32 Bleek van aandoening sloeg ze :het pad in naar het oude kerkje en naderde de plek waar Cardo en zij elkander trouw hadden gezworen op dien schitterenden zomermorgen die nu zoo heel lang ge leden scheen. De oude half vermolmde deur van de kerk stond wijd open. Ze ging zachtjes binnen tot aan het altaar. Het was er half donker, maar plotseling onderscheid-© ze achter het altaarhek een donkere gestalte en 'hoorde ze zwaar ademhalen en ritselen van (papier. Het was een man die over een oud boek geb'ogen stond. Eij het hooren van haar voetstappen koek hij op en Valmai her kende het stroeve gezicht met de zwarte wenkbrauwen het was niemand anders dan dominee Wynne! Zijn eerste gedachte was dat die stille witte gedaante daar voer hem een geest was, maar de zachte kreet die Valmai ontsnapte, leerde hem anders. Ze keken elkaar een oogentlik zwijgend aan; toen tikte hij met een nijdigen vinger op het opengeslagen boek en vroeg scherp: Wat fceteekent dit hier? En hij las met holle stem van het begin tot het eind het huwelijksformulier van zijn zoon en Valmai voor. Hij richtte opnieuw zijn zwarte oogen op ha,ar en herhaalde: Wlat be teekent dit? Hoe dorst je Gods huis binnen te treden om dit val- sche getuigenis neer te schrijven? Waar is mijn zoon? Dominee Wynne 'had wel iets gehoor I van de dorpepraatjes over de wande lingen van zijn zoon en Valmai langs het strand en de oevers van de Berwem maar norsch gesloten als hij van nature was, had hij er zijn zoon nooit naar gevraagd. Bovendien was het nooit bij hem opgekomen dat zijn zoon een intieme verhouding zocht aan te knoopen met het nichtje en de huisgenoote van den man ven wien Cardo toch wist dat hij zijn vaders doodsvijand was; laat staan dat hij met haar in het geheim1 getrouwd zou zijn, zonder dat hij zijn vader daar iets van wist. Wat bleef er anders mogelijk, dan dat het formulier in dit vergeelde boek een laaghartige vervals thing was! Bij de 'beschuldiging, die de dominéé haar naar het hoofd wierp, begon ze te beven als een riet; ze verborg snikkend het hoofd in de handen en de tranen die ze zoolang had bedwongen, kon ze niet meer terug houden, maar ze gaf geen antwoord. - Sp eek op mieid, zei de dominéé heftig, waarom zeg jo niets? Ik was ge lukkig met mijn zoon tot jij in de buurt kwam, jij hebt den jongen van mij \veg- getroggeld en het hart van een ouden man gébroken, want dit, en hij tikte op hieuw met zijn beenige vingers op het register, dit hier is een leugen, ge meen bedrog! Maar Valmai bleef zwijgen. Hoe Igraag had ze den ouden man, die ten slotte Cardo's vader was, alles verteld? Hier, op deze plek. Hoe graag had ze hem ge zegd, dat ze «iet wist waar Cardo was, en hoezeer ze naar hem verlangde. Maar haar angst voor den toom van den som beren zwarten doininé met zijn afgrond diepe oogen was sterker dan het ver langen om zich uit te spreken en snoer de haar den mond toe. Het was alsof opsens iets in hem ver zachtte en hij sprak: Kind, ik smeek je, spreek toch. Zeg me dat het waar is wat hier staat. Zijn stem trilde. Zeg m© idat het waar is, want dan kan ik hopen, dat zijn lief de voor jou hem terug zal brengen. En, overweldigd door zijn aandoening, viel hij 'bij de tafel op Zijtn knieën, legde zijn hoofd op zijn armen en snikte Cardo, Cardo, mijn jongen. Kom terug! Er kwam geen antwoord en toen de oude man Zijn hoofd ophief, was Val mai weg.. Haar zieleangst en verwar ring en de angst dat ze zich niet meer beheerschen zou, hadden haar jopj ide vludht gedreven. Domilee Wynne had, nadat hij Wat tot kalmte was gekomen, het register weer in de oude, roestige kist \gelegd, de kerkdeur zorgvuldig igesfoten en was bleek en afgemat als altijd naar huis gegaan. Ook Valmai Was na de hevige uitbar sting van wanhoop op het stille, verlaten strand, waar ze heen was gevlucht, lang zamerhand weer kalm1 genoeg om' naar het huisje van Nance terug te keerem. Den volgenden dag naim ze afscheid van de oude vrouw. Ze beloofde in 't voor jaar weer een paar dagen te zullen ko men en te zullen schrijven, zoodra ze een plekje gevonden had, dat ze haar „tehuis" zou kunnen noemen. In Cear Madoc nam ze de postkoets, die haa^ een jaar geleden pok naar Fond den directeur der stichting „Vrederust", aan dhr. Ringelberg, zijn beschuldigingen nader t© preciseeren. Dhr. Ringelberg 2egt zijn mededeelingen te hebben van een betrouwbaar persoon en dat hij hierop afgegaan, en dus misleid is geworden. Dhr. PT'em noemt hierna den naami van den zegsman, Lc. dr Ittmann, alhier, en laat zich minder vriendelijk over dezen uit. Bl en W. zullen een en ander mede- deelen aan den heer Directeur der Stich ting „Vrederust". Dhr. Ringelberg vraagt (nog aan Bi. en W. of zij op sommige plaat sen in de gemeente de sneeuw willen la ten opruimen, terwijl hij tevens wijst op de goot achter de Catsburgwoningen. De voorzitter zegt een en ander te zullen na gaan. Blijkens mededeelingen van dhr. Verhoeff schijnt de lantaarnopsteker iemand te zijn, die nogal lenig van leden is, althans hij gébruikt soms geen ladder bij het ontsteken der lampen. Dhr. Ver hoeff acht zulks niet in het belang der lantaarns, terwijl dhr- den Boer bemerkt heeft dat sommóge lantaarns niet brenden op uren waarop zulks wel is voorge schreven. De voorzitter zégt zijn aandacht hierop te zullen vestigen. Hierna sluiting. NIEUWERKERK. Maandagmiddag ver maakten zich ©enigen op het Steenzwaan met schaatsenrijden en op eenigen af stand van de rijbaan bevond zich ©en jongetje met een slede op een minder betrouwbare plaats. Operns werd een gil gehoord, Want het 8-jarig zoontje van Th. S. verdween met ijsslee en al in de diepte. Gelukkig was een en ander op gemerkt door J. v. D. alhier, die in snelle vaart er zich heen spoedde en zonder zich te bédenken tot over het midden in het koude water sprong, om den drenke ling te grijpen, wat hem ook gelukte. Intusschen waren meerderen toegesneld en met behulp van een langen stok werden 'beiden uit hun netelige positie bevrijd. Ware de heer J. v. D. niet toegesneld, het knaapje- had een wissen idood in het ij's gevonden. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdagnacht pl.m. 1 uur werden de bewoners alhier uit den slaap opgeschrikt door het luiden der klok. Tegelijkertijd klonk op de straten het geroep „brand". In de Voorstraat bleek een schuur van dhr. W- Rijstcnbil in brand te staan. Spoedig was het ge- heele doip. op de been en werd het vuur met waterleiding en brandspuit aangetast. Gelukk'g was er win's i te, zoodat voor uitbreiding van den brand wein'g gevaar •bestond. Na ongeveer een uur was het vuur vrijwel bedwongen. De schuur en de aangrenzen:"© keuken warm edi er totaal uitgebrand- Het aangrenzende pand van dhr. J. M. Vermeulen bekwam aanzien lijke waterschade. Was er meer wind ge we ast, dan zou zeer zeker een belangrijk deel der Voorstraat een prooi der vlam men zijn geworden. Het groot© voordeel van de beschikking over waterleiding is bij dezen brand duidelijk 'gebleken. Jammer, dat de slangen cp vele plaatsen zóó lek bleken te zijn, dat er meer water uitliep, dan er in bleef. Een grondige inspectie op het bluschmeteriaal lijkt ons alleszins noodzakelijk. De schade, toegebracht aan de beide genoemde perceelen, wordt dopr verzekering gedekt. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering ven de Coöperatieve Elec. Mij „St.-Phil'ps'.and", waarbij namens de P. Z, E. M. aanwezig wapen de heeren Streef kerk en Everwijn, is met 73 stemmen vóór, 26 stemmen tegen en 1 blanco, be sloten aan te sluiten bij de P.Z.E.M. (Uit gebreid verslag volgt). se a had gebracht. Ze liet (haar aan het station en ging de stad in, waar aan zooveel herinneringen voor haar wa ren verblonden. Hier was de haven, daar de kromme Reubenstreet en daar het aar dige huisje van haar oom, waar zij en Cardo hun zalige wittebroodsweken had den doorgebracht. Maar ze deed haar best haar aandoeningen terug te dringen om kalm te blijven. In de breed© HLght- street vond ze al gauw het kopsren naam bordje, dat 2e zocht: William Lloyd, Ad vocaat. Ze stapte dapper het kantoor binnen en vroeg den eersten den (besten dien ze tegen kwam Mag ik Mr. Lloyd (spreken? O, d/ie ben ik, antwoordde hij; ik wilde juist uitgaan, maar als het niet lang behoeft te duren.... Neen, mijnheer, dat denk iik! niet, antwoordde Valmai, ik ben de nicht van Kapitein Powell uit Reuberstreet. Hij heeft mij wel eens verteld, dat U zijn raadgever was en ik heb gehoord, dat hij mij wat geld nagelaten heeft. Héb ik van zijn leven, bent U zijn nichtje Valmai? Het hoeft me ral verwon derd, dat U nog niet bent komen opda gen. Ik héb naar Uw oom in Aberseihin geschreven, maar ik kreeg geen .antwoord, Mijn oom schrijft nooit, als hij' er 'Zich ©enigszins van kan afmaken. Ik héb heel weinig verstand van geldizaken. vervolgde Valmai, terwijl de advocaat haar een stoel aanbood, maar ik zou wel graag willen weten hoeveel mijn oom mij precies heeft nagelaten- Ik ben van pion morgen op reis te gaan. U gaat toch Engeland niet verlaten? O nee, ik blijf zelf in Wales. Wel, ik heb het testament van Uw Grossier: DE ELECTRIFICATIE VAN DE MIDDEN GROEP VAN ZEELAND. Nadat in die vergadering der Staten van Zeeland op 21 December was besloten tot overname van het bedrijf der Soc. An. te Vlissingen en die overname op Januari j.i. een feit was geworden, moesten verdere plannen wprdeti gemaakt voor de electrificatie van het platteland van Walcheren, daar Middeburg en Vlis singen reeds jaren stroom hebben en van Zuid- en Ncord-BevelancL Maandag zijn wij .in de gelegenheid gesteld van de vor deringen dier plannen nader kennis te nemen door een bezoek aan het kantoor te Vlissingen, waar inlichtingen werden verstrekt. Uit de ontvangen mededeelingen en de antwoorden cp gesteldie vragen, bleek, dat reeds de beide kabels zijn be steld, die naar Goes zullen worden ge legd en wordt onderhandeld over de trans formatoren, noodig voor de strooimdistri- butie in Zuid-Beveland. Als het werk niet tegenvalt, hoopt men tegen den komenden winter, bijv. omstreeks St.-Nicolaas, te Goes zelf stroom te kunnen leveren en is de prijs aldaar op 30 cent gesteld;. Voor het platteland zal de prijs hoogstens 45 icent bedragen, maar wellicht veel min der. Bij de gemaakte berekeningen, zijn rond de geprojecteerde transformatoren ringen ige rokken, die zonder extra-kosten stroom zullen kunnen betrekken, terwijl afgelegen 'boerderijen enz. op nader over een te komen bepalingen, als garantie voor een 'bepaalde hoeveelheid stroom verbruik of betaling der noodige hoog spanningskabel zullen kunnen worden be diend. Dit zelfde is het geval met het platteland 'van Walcheren, waarvoor thans de berekeningen worden gemaakt, en dat als tweede deel van de plannen voor uit voering in aanmerking komt, terwijl dan als derde Noord-Bevel and zal worden ge holpen. Er is echter geen bezwaar tegen, dat verschillende dezer drie onderdeelen gelijk 'zullen worden onderhanden geno men. Daar men in de noordgrocp (Schou wen en Duiveland, Tholen en Si-FhilipS- land) reeds druk aan het aanleggen is, kan de tijd niet meer verre zijn, dat ge heel Zeeland van electrieateit zal kunnen profiteeren. RECHTZAKEN. Ter opentrare terechtzitting van den politierechter te Middeltnrg van 5 Fëbr. oorai hier, ik zal het U even voorlezen. O, dat fts n et uoodig, zei Valmai. Ik weet dat oom John een groot vertrou wen in U had en dat heb ik dus vanzelf ook. als U mij maar wilt vertellen over hoeveel geld ik nu kan beschikken, en hoeveel ik in het vervoT.g kan opnemen, dan is het voldoende. Als ik U iets schul dig bén, wilt U dat er wel van afhouden. Mr. Lloyd moest inwendig lachen om haar onzakelijke manier van praten en hij"1 antwoordde: Men kan niet eischzn dat jonge dames veel verstand hebben van geldzaken, maar ik wil U toch graag bij gelegenheid de boeken voorleggen. Hij heeft U ongeveer zijn vermogen vermaakt, de rente bedraagt ongeveer honderd vijf tig pond 'sfjaars. En na aftrek van legaten en mijn on kosten heb ik op het ocgenblik ruim twee honderd vijftig pond voor U liggen. Twee honderd vijftig pond! Wat een hoop geld, zei Valmai. Kunt U het voor mij bewaren, Mr. Lloyd. En kan fik er dan wat van laten halen, als ik het noodig heb? Natuurlijk, miss Valimrai, en Sik zal U zoo' spoedig motgelijtk de afrekening stu ren. Na aldus haar zaken geregeld te héb ben, verliet ze het kantoor en voelde zich heel gewichtig, als een vrouw, die zelf kan handelen en cnaihandelijk isl Ze iging naar een eenvoudig, klein hotel, welks eigenaar een oude kennis van haar oom was geweest. Daar overnachtte ze en toen ze den volgenden morgen op stond, had ze het gevoel, dat haar jeugd en het gelukkige verleden voor goed voor bij waren en dat er een nieuw, mraax droef en eenzaam leven voor haar lag. (Wfifdt at»r»:J0d).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1