Zierikzeesche fii Nieuwsbode FR1S0- BAAI abonnement: Woensdag 30 Jan. 1929. zierikzeesche courant. advertentien Inzending Advertentiën bin n fn l an d. Uit Stad en Prowlnei®. FEUILLETON. Aan de oevers vaa deBerwen EEN GOEDE PUP TABAK Winterhanden fr(ja por 3 maanden f 1,60, franco per poit ƒ1,80. Toot hel buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 6 oent. Versohfjnt Mnd., Wnsd. en Vrjjd. Postcheque- en Qiron. 137877. 85*te JAARQANQ. 11806. ült. 4. J. (IE LOOZE. Ultg.-Ridlciair 8 J. KOSTEN. san 18 regel. 60 ets., ran 4 regels en daarboven 20 ota. par regel. Reclames 30 ets. p. regei. Bg eontraot belangrgke korting. Inaending op den dag Tan alt- gave véór 10 ore. uiterlijk 10 uur op den dag uitgaaf DE GRAMOFOON IN DEN VERKIEZINGSSTRIJD. In een verslag van Het Volk van de gewestelijke vergadering der S.D.A.P. in Limburg lezen wij: „Tenslotte werden nog als proef eenige gra mo foonpla ten afgedraaid met propa- ganda-verkiezingisredevoeringen van Al- barda, Oudegeest, Vliegen en anderen, die buitengewoon duidelijk verstaanbaar ble ken en die met de a.s. verkiezingscam pagne een nuttig effect zullen sorteeren". Voor den verkiezingspropagandist, die zich het vuur uit zijn sloffen liep om de kiezers naar de stembus te trekken, was het reeds door de invoering van den op komstplicht zooveel gemakkelijker ge maakt. Het extra-parlementaire kabinet en de geringe uitzichten op de herleving van een parlementaire meerderheid be loven voor de'aanstaande verkiezing nog minder animo in den strijd. En nu de gramofoonde verkiezingspropagandist in zijn clubfauteuil. Geef mij maar Caruso! DE SUIKERBIETENTEELT. Het Kon. Nederlandsch Landt louw comité heeft onder dagteekening van 29 dezer de volgende motie ter kennis van den tij de- lijken voorzitter van den ministerraad getracht „De eerste afdeeling van het Kon. Ne derlandsch Landbouweomité, op 29 Jan. te Amsterdam in vergadering t'ijeen, kennis geno men het'bende van de ant woorden namens de regeering van den minister van financiën op de vragen van het Kamerlid van den Heuvel; is geenszins bevredigd door de eenzijdige motiveering welke in deze antwoorden naar voren is gebracht besluit de regeering te verzoeken, een nader onderzoek in te stellen naar den toestand in de suikerindustrie en de (ge volgen daarvan voor de suikerbietenteelt in Nederland en nader te overwegen, of en zoo ja, welke maatregelen te dezen opzichte kunnen worden genomen". ZIERIKZEE. Het bestuur van de vereen, van ouü-ieerimgeh der r.l.w,.3. ie uuca heeft de lezing vandhr. W. Th. Zwart te Tietjerk (Friesland) over: „Doel en. streven van de Jongerenbeweging in den Landbouw", gehouden op 1 Dec. j.I- te Middelburg op de aigemeene vergadering der Z.L.M-, in brochurevorm doen uitge ven, met het doel de jonge landbouwers eens te laten zien wat hun te doen staat. Bij Kon. besluit vaitf 8 Januari is aan J. J. Vriesendorp van Renesse, te Renesse' verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken commandeur in Ie Kroonorde van Italië. Het aantal jubilea van perso nen, !dia hier een kwart eeuw of soms wel een halve eeuw bij een patroon of firma in dienst waren, wordt in onze moderne, Woelige samenleving isteeds. zeldzamer en het is ons daarom een ver heugenis, er thans weer eens een aan de vergetelheid te kunnen ontrukken. Het 'be treft hier de heer E. J. Lunenberg, pro curatiehouder der N.V. R. Kopie Zop-nls Bank. Na van 8 April 1903 tot 31 Jan. 1904 werkzaam geweest te zijn bij 't Water schap Schouwen, onder leiding van den toenmaliigen ontvanger-griffier mr. D- v. d. Vliet, trad de heer Lunenberg 1 Febr. 1904 in dienst bij de firma R. Koole Zoon, alhier, waar hij 1 Jan. 1912 tot procuratiehouder werd aangesteld, in wel- Uft het Engelsch van ALLEN REINB. 30 Den volgenden Zaterdag kwam Essec Powell terug van de begrafenis en toen hij uit het rijtuig stapte, viel het Valmai direct op dat zijn gezicht buitengewoon norsch stond. Hij beantwoordde haar groet niet en liep veel vlugger dan gewoonlijk de kamer binnen. Bent u moe^ oom vrpeg het meisje vriendelijk Neen. moe ben ik niet, klonk het nijdig, maar ik ten diep verontwaar digd over jou, Valmai, Je bent een sluw, ondankbaar schepsel! Is het geen hard gelag voor mij. slecht-fcetaalde predikant, dat mijn eenige broer alles wat hij bezat nalaat aan jou! Is het geen schande, dat jij mijn eigen broer op die manier tegen mij hebt opgezet, hem hebt gevleid, om jezelf te verrijken? Maar dat heb ik nooit gedaan, pro testeerde het meisje met vuur, ik wist er niets van. Zijn geld heb ik nooit ver langd, alleen zijn goedheid en Zijn liefde. Wiat is hier aan de hand riep Gwen, die juist binnenkwam en zag dat de dis cussie tussohen oom en nicht verre v,an vreedzaam was. Hier is heel wlat aan de hand, tulderde 30-35-40-50cf. per1/2 pond ke functie hij bleef gehandhaafd, toen 1 Jan. 1926 deze firma in een Naaiml. Ven nootschap overging en sindsdien in !en handel 'bekend staat als N.V. R. Koole Zpon's Bank. In de verstreken 'kwarteeuw heeft ,d© heer Lunenberg zich doen kennen als iemand van groeten ijver en plichtsbe trachting, die tot (genoegen van zijn direc tie werkt en 'bij velen in onze stad en op ons eiland, door zijn vriendschappelijken omgang 'bij de handelsrelaties bekend is geworden. W,ij twijfelen er niet aan of 1 Febr. 1929, den Idag, waarpip hij 25 jaar in dienst der Bank is. zal den heer Lunenl erg niet onopgemerkt voorbij gaan. Biij de vele gelukwenschen, die hij dien dag in ontvangst zal hebben te nemen, voegen wij gaarne, bij voorbaat reeds, de onze. HAAMSTEDE. Vrijdagavond werd in de versierde zaal „T.A.V.E.N.U." in hotel Bom het 25-jarig bestaan der landbouwvereert. „C. et C." feestelijk herdacht. Tal van le den en genoodigden, onder wie wij op merkten leden van het dagelijksch bestuur van Haamstede en Burgh, dhr. Siebenga, secretaris der Z.L.M-, bestuursleden van den Kring Schouwen en Duiveland en van verschillende landtöuwvereenigingen, enz. Een viertal prachtige bloemstukken, ge- Kct K.-ingbestuur, CoöpL Boe renleenbank, Xninin- - - mes Boot—van Westen en Jonker—Bran denberg, geleverd door dhr. Joh. Verton, versierden het podium; laatstgenoemde had tevens belangeloos het overige plan- tendeeoratief geleverd- De bijeenkomst werd begonnen met het staande zingen van het Oude" Wi helmus, begeleid door piano- en vioolmuziek van mej. Bakker— v. Oeveren en dhr. v. O ever en, die den geheelen avond af en toe ter afwisseling het gezelschap op goede muziek onthaal den. Daarna opende de voorz., dhr- W. Gé, Boot Jz., met een hartelijk woord van welkom aan leden en genoodigden deze buitengewone vergadering. -Spreker drukte den wensch uit, dat het ter herdenking van het zilveren jubileum der vereeniging niet aan gezelligheid en opgewektheid moge ontbreken. Hij doet verder eenige mededeelingen van ingekomen telegram men en trieven met gelukwenschen van genoodigden, die verhinderd waren dit feest bij te wonen van deze vereeniging, die in den loop der tijden is gegroeid tot een krachtige organisatie en die met haar vele vertakkingen haar stempel drukt op de geheeie landbouwhuishouding der ge meenten Haamstede en Burgh Hij beveelt de vereeniging ook voor de toekomst aan in de voortdurende en eendrachtige 'mede werking der leden. In 't bijzonder-brengt hij hulde aan den eere-voorzit ter, dhr. C. Poweil Essec. O mijn broer John heeft al zijn geld vermaakt aan deze Judas/ Honderd vijftig pond in het jaar liefst! En ik krijg een armzalige honderd pond. net als Jim Harris, die zeeman! Den heelen avond deden Essec Powell en Gwen niets anders dan praten en el kaar opwinden over het schandelijke ge drag van Valmai, die met haar lieve (ma niertjes het geld, dat haar oom Essec rechtmatig toekwam, in de wacht had gesleept. Essec Powell had wel een ad der aan zijn torst gekoesterd! Dat was nu het loon voor de goedheid waarmee hij een ouderloos meisje van de straat had opgeraapt! Den volgenden dag werd Valmai wak ker met heftige hoofdpijn. Ze dwaalde onrustig door 't huis en in den tuin, waar ze in een beschut hoekje de eerste viool tjes zag en een vroege narcis. Een bij zoemde om haar hoofd en de wind was zacht en koel; lieflijke btoden van de naderende lente. Haar gedachten gingen terug naar den tijd dat Cardo en zij langs de oevers van de Berwen doolden. Wat leek dat al lang geleden. Jaren en jaren scheen se dert dien tijd voorbij te zijn gegaan! Toen Essec Powell tegen den middag thuis kwam, brak de storm los. De uitbarsting van zijn verontwaardi ging van den vorigen dag/was (maar zacht zinnig voorspel geweest van den stort vloed van schandelijke verwijten en lee- lijke scheldwoorden die hij over het hoofd van het arme meisje uitgoot. Blom, de pionier der vereeniging, die, gesteund door een ijverig tiestuur, gedu rende 22 jaar als voorzitter, als ziel der vereeniging en de spil waarom het ge heel draaide, de zaken steeds in goede tönen heeft geleid. Hij hoopt, dat dhr. Blom nog vele jaren getuige moge zijn van den bloei van „C. et C." Hij herdenkt ook met waardeering de in den Loop der tijden afgetreden bestuursleden, die stee is de belangen der vereeniging behartigden. Daarna verkrijgt dhr. C. Blom het woord; hij dankt den voorzitter voor zijn harte lijke woorden en zegt, dat hij een ge deelte van den lof. hem toegezwaaid, wil afwentelen op de toenmalige bestuurs leden die hem steeds trouw' ter zijde stonden bij het niet altijd gemakkelijke werk van de vereeniging. In dichtmaat uit hij de beste wenschen voor de vereeniging en laat achtereenvolgens de werkzaamhe den der vereeniging gedurende de kwart eeuw van haar bestaan de revue passee- ren. Wat dhr. Blom naar voren tracht, is onmogelijk in 't kort weer te geven, maar de bemoeiingen van „C. et C." wa ren veel en velerlei. Boerenleenbank, Ihemg- stenhoudersvereen., slachtve§- en brand schade verzekering, risico arbeidscontract, verzoekschriften inzake wegverharding, zandverstuivingen, postbestelling, schade lijk wild verschillende spreekbeurten, zijn eenige grepen uit de veelomvattende af gelegde taak der vereeniiing, die terecht genoemd mag worden „een maatschappij" in de maatschappij. Spr. behandelde ver der, wat er in de toekomst nog gedaan moet worden, wil „G et C." met haar tijd meegaan. Vervblgens gaf de IseoreHris, dhr- T. L. Jonker, aan de hand van uit treksels der notulen een uitvoerig ver slag van het wel en wee der vereeniging gedurende haar 25-jarig bestaan, wat ze ker bij de oudere leden aangename her inneringen zal gewekt hebben. Hij her innerde. hoe de vereeniging, in haar eerste begin een z.g.n. boerensocieteit, en be staande uit een gering aantal leden door eendracht en vertrouwen, is gekomen tot haar tegenwoordigen bloei, en uitte een gelukwensch Voor haar bestendig welzijn. De voorzitter hield daarna een interes sante beschouwing over een landbouw1- boekhouding uit 't jaar 1828. Zeer merk waardig waren daarin de ten opzichte v.an onzen tijd geringe ontv. en uitg. van het bedrijf, die niettemin meer tevredenheid wekten dan in den tegenwoordigen tijd. Spr. gaf ons ook een duidelijk overzicht van de lasten (dijkonderhoud, hoogen wa terstand „tb-lemmer ing in het verkeer enz.) ttonden. Verder voerden het' woord.'"#© heeren Jhr. L. van Citters en W- G. Boot Wz., resp. burgemeester van Haamstede en Burgh „die eveneens hunne gelukwenschen uitten voor het welzijn, der vereeniging en waaraan dhr. Boot nog eenige beschou wingen uit het verleden vastknoopte. Dhr. v. Oeveren. voorz. van den Kring Schou wen en Duiveland releveerde een en an der uit den mobilisatietijd, besprak „oud" en „nieuw", de gewensc'hte en verwachte totstandkoming eener land- en tuinbouw school voor dit eiland en stelde in het licht hoeveel door eendracht verkregen wordt. Dhr. Ir- Siëfcenga, secretaris der Z.L.M., schetste den tegenwoordigen toe stand van den landbouw ,als minder gun stig, hoofdzakelijk tengevolge van het nog niet volkomen vrije ruilverkeer; met kracht bepleitte hij coöperatie enbloc, cen trale vakvereeniging en interesse Voor het internationale verband. Dhr. H- v. Toledo drukte zijn waardeering uit voor de ijve rige pogingen van het tegenwoordige be stuur ten opzichte van den tuinbouw, wel ke bemoeiingen reeds een proeftuin tot stand deden komen en de stichting eener tuinbouwschool in 't vooruitzicht stellen. Dhr- C. Boot droeg een toepasselijk ge dicht voor, terwijl het aan gelukwenschen van laatstgenoemde sprekers niet ont brak. De voorzitter dankte de verschillen ze wias een valsch schepsel, dait van Zijn weldadigheid schromelijk misbruik had gemaakt en bij hem genadebrood haa gegeten en hem tegelijkertijd door Lage list had beroofd van wat hem naar godde lijke en menschel ij'ke wetten toekwam. Zulk een arglistige slang wilde hij geen dag langer in. zijn huis hebben; ze had op staanden voet te vertrekken- Valmai hoorde in het biesef van haar volkomen onschuld, zijn minachtende woordenvloed aan zonder een woord van tegenspraak of protest; bovendien was ze ervan overtuigd dat het even doelloos was om imet haar woedenden ooim te discusseeren ials met een dollen stier. Haar stilzwijgen prikkelde hem zoo, dat hij haar bij de arm greep en heftig heen <en weer schuidide. Laat dat onmiddellijk, riep plotseling Shoni. die de kamer was binnengekomen. Laat dat! Zeg zooveel leelijks tegen haar als je wilt Essec Powell, maar als je haar nog eens durft aanraken, zal ik je toonen wie hier de baas is. Ik zeg je|. ik wil die Judes geen nacht meer onder mijn dek hebben! "Wil je haar om zoo'n reden wegstu ren? zei Shoni W,r,ar moet het kind heen? Je moest je schamen; jij,... een Christen, een prediker van Gods woord! Ze kan gaan waar ze wil, zie heeft geld genoeg, smaalde hij. Gestolen geld, dat mij toekwam', dat ze mij ontstolen heeft Denk er ,om dat jc weg tent als lk vanavond uit de kerk thuiskom, anders ransel ik je weg- Ik wil je niet meer zien, de sprekers en allen die meegewerkt hebL b'en om dezen avond zoo goed te doen slagen. Tenslotte volgde een filmvertoo- ning door dhr. Siebenga. Na de daarop volgende pauze vereenigde men 2ich aan een gezellig souper, waarbij nog menige toast ten beste werd gegeven. Voor „C. et G" een onvergetelijke avond. NOORDWELLE. Maandag j.I- had de knecht van den molenaar Kr. het ongeluk, tij de „Steene heul" onder deZe gemeente, met zijn auto in de sloot terecht te ko men. Het liep gelukkig goed af. Geen ipersoonjijke ongelukken, alleen een Wei nig materieel© schade. BRUINISSE, Maandag viel de landfctou- wersknecht J. B. top' fdle haven van zijp 'met kunstmest beladen wagen- De paarden lie pen door en al spoedig ging het hol (end de Oudestraat in. tot ze bij bakker P. een te grooten draai maakten en de wa gen tegen de voorgevel aanbto'tste, waar door de deur werd ontzet en een groote spiegelruit werd ingedrukt. Een en ander veroorzaakte veel schade in de etalage en deti( winkel. De voerman B. had bij zijn val eenige schrammen opgeloopen, maar kwam er gelukkig verder zonder onge lukken af. Men zegt dat reeds meer dan ander halve eeuw de Oud© Tongsche Bank een der beste oesterbanken in Zeeland verpacht is geweest aan oesterkweekers van Bruinisse terwijl gedeelten er van weer onderverpacht werden aan mossel- kweekers. Deze bank, welke tegenwoor dig eigendom' is van een heer uit België, wonende te Brussel, is doordat ze met in- igang van 1 Mei 1930 verpacht wordt aan een combinatie van Yerseksche oester- kweekers voor onze schippers verloren gegaan. Daar dit voor Bruinisse van veel btoteekenis is, is het niet te verwonderen, dat deze aangelegenheid op de haven druk! wordt besproken. ST.-ANNALAND- De vereeniging „Het Groene Kruis" hield Vrijdag 25 Januari haar jaarvergadering ten huize van ide wed. Joh-s van Luijk. Aanwezig Wiaren 15 leden. Voorz. dhr. G M. P. W. Hans- sens. De penningmeester deed rekening en verantwoording over 1928. Met het goed slot van 1927, ad f 1656,231/g, bedroegen de ontvangsten f 2325,821/2 *en de uitgaven f 416,78, Izoodat een batig saldo ad f 1909,04V2 aanwezig is. Daarbij komt nog als aandeel in den verkoop van het EmlmlabLoempj© over 1927 een bedrag van fl 27,64 en over '28 van f 24,28, aizoo totaal 051,92. De voorgelezen btogrooting 1RÏQ ibi?AoeELi% ontv. ©n a*t vereeniging in 1928 stippen we slechts aan, dat het ledental terug liep van 439 op 429 en dat er in tof aal 46 maal ge bruik Werd gemaakt van de verschillen de Groene Kruis-artikelen. Het aan ide 'beurt van aftreding zijnde bestuurslid, de heer Jiohs Polderman, werd met a'ge- meene stemtonen her'benoemd. Biiji de rond vraag vraagt dhr. Bil, hoe het 'bestuur staat tegenover het vraagstuk van aan stelling van een wijkverpleegster? De voorz. antwoordt hierop, dat het in de bestuursvergaderingen tal dikwijls een punt van 'bespreking theeft uitgemaakt, doch dat men nog niet met een voorstel is durven komien uit hoofde van de kosten. Immers, 'wanneer we een 'minimum-salaris aannemen van f'1500, zou de vereeniging volgens gemaakte berekening, elk jaar moeten kunnen beschikken over een extra bedrag van f 625. Con'.r'.butieverdubbeling durft men niet aan, omdat het ledental toch al slinkend is. Dhr. Bil vraagt nog, of eventueel de 'combinatie wijkverpleeg ster-verloskundige niet mogelijk zou zijn? Dr. Quakkelaar zegt hierop, daar sterk tegen te zijn. Hij is sterk voor de aan stelling van een wijkverpleegster, doch alleen dam, wanneer ze anders niets doet. Combinatie (met verloskundige vindt hij te gevaarlijk met het oog op besmetting. gemeene dievegge, venijnige adder die je tent! Valmai ging naar haar kamer en pakte haastig eenige kleinigheden in een tasch; het meeste had ze den vorigen avond a] gepakt, toen ze reeds voelde aankomen dat het wel spoedig spaak zou loopen. Intusschen had de onverzettelijke Shoni zijn meester bij den schouder gepakt en O, man, schaam je je niet? Hoe durf je zoo'n toon tegen me aan slaan? zei de oude man. AI ten ik je een paar honderd gulden schuldig, daarom msg je niet zoo je plaats vergeten. Die vergeet ik heelemaal niet, zei Shonien hij duwde de oude men in zijn stoel terug. Bedaar eerst eens wat voor je near de kerk gaat en tid eerst eens voor jezelf vóór je voor enderen gaat tddden en preeken. Je hebt gelijk, Shoni, 't is waar, ik ben evengoed als andere menschen, een zon daar. Maar laat ik dat meisje hier niet meer zien d?.t me zoo laaghartig verraden heeft. Denk nv*ar niet meer aan haar, zei Shoni ik zal wei voor haar zorgen. E11 toen Valmai zachtjes de trap afkwam, deed Shoni de voordeur Voor haar open en nam zonder iets te zeggen haar kieirueT koffer van haar over- En waar ga je nu heen, Valmai? vroeg hij vriendelijk- Wil je soms naar Alersethin naar mijn zuster Jane? Die heeft daar een winkel, weet je wel? Neen Shoni. zet het meisje. Het is „En geloof je nfer. Neem es één pruimpje Dan Weetje EP/et!' V Het instituut heeft zïijm volle sympathie, maar hijl vindt ook, dat We er voorloo- ip'g nog niet toe kunnen overgaan. Ook dhr. van der Male dringt er in dat verJ band op aan, de handen. ,aan den ploeg te s laan en wijst op vele kleine gemeen ten in Schouwen en Duiveland. De heer Quakkelaar gelooft echter, dat die kleine gemeenten dan wel gecombineerd zullen samengaan, anders acht hij het onmoge lijk. De voiorz. herhaalt nogmaals izijn belofte, dat het steeds de aandacht van het 'bestuur zal hebben. POORTVLIET. Op vermoeden van valsehheid is fc'ij de politie alhier een gulden gedeponeerd. ST.-MAARTENSDIJK. De ten huize van den heer Polderman alhier gehouden jaar vergadering van de vereeniging „Land bouwbelang" mocht zich ditmaal in een bijzondere belangstelling der leden ver heugen. Van de ruim 200 leden sterke vereeniging waren niet minder dan 160 tegenwoordig of vertegenwoordigd. Het aftreden van 't bestuurslid, tevens secre taris-penningmeester, dhr. P. C. Koop man, was hieraan niet geheel vreemd. Alvorens de vergadering, die geleid werd door den heer L. Groenewege, 'geopend werd, deelde deze mede, dat van de in geleverde volmachten een zeker aantal ongeldig moest worden verklaard, zulks in verband met de ter zake in het huis houdelijk reglement opgenomen bepalin- sen^.7ec.U/^1 ating als lid werden 22 per- goedvinden der vergadering werden aan genomen. Bij, de opening deelde de voor zitter mede, dat het afgeloopen jaar voor den landbouw goed was geweest. Het weer was over het algemeen gunstig. In verband met het groot aantal opgeköf- men leden werd voorgesteld in afwijking! van de gewoonte voor deze vergadering geen presentiegeld toe te kennen, wat algemeen werd goedgevonden. Ten slotte deed hij op de aanwezigen een beroep om' in verbtand met voorgenomen be stuurswijzigingen, de vergadering zoo or delijk mogelijk te doen verloopen. Blij kens het jaarverslag bedroeg het aantal leden der vereen, per 1 Jan. 1928 ruim 200. Pefr 1 Januari 1929», 208. Zooals reeds gemeld, werden 22 nieuwe leden staande de vergadering toegelaten, zoo dat de ver eeniging momenteel een ledental had van 230. De total©' ontvangsten in 1928 hadden (Medfragfan f 60880,98; de uitgaven f 60746j,75 pijnlijke kloven en wintervoeten verzaoht men direot en geneert men snel door deze goed in te wrgven met Doos 30-60-90, tube 80 ct. PUR0L. heel vriendelijk van je en ik zal nooit vergeten hoe vriendelijk je altijd voir mij geweest bent; ma,ar ik ga naar Nancy op het eiland, ze zal me zeker graag bij zich hebben. Dacht je? zei Shoni. Dan is het ze ker wel het tieste dat je daar naar toe gaat. Maar het is er vreeselijk afgelegen, vindt je dat geen bezwaar Een stille omgeving is juist waar ik op het oogenblik het meest paar verlang, zei het meisje. 't Is eb', we kunnen er gemakkelijk komen; alleen is het erg koud voor je. O, ik houd wel van de frissche avond lucht. Weet je wat ik denk, zei Shoni- Morgen zal je oom spijt hebben en naar je verlangen. En dan kom ik met het wagentje om je te halen. Ik kom hier nooit terug, Shoni- Ik wil oom1 Essec niet terugzien, nadat hij mij zoo valsch beschuldigd en schande lijk weggejaagd heeft; doe dus geen moei te om me te halen, maair als je mijn kof fer naar den rotsdijk zoudt willen bren gen. dan zal ik haar daar vandaan halen- 't Is beter dat ik hem' met de krui wagen naar het strand breng, dan kan ik hem in de toot van Simon Lewis naar het strand brengen, dan heb je er verder niéts geen moeite mee. 1(Wicrdt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1