Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 28 Jan. 1929. zierikzeesche courant. j*-'- advertentien Inzending Advertentiën binnenland. feuilleton. Aan de oevers van deBerwen PUROL er op Uit Stad en Provincie. W Wrijf Uw f pijnlijke spieren Zenuwstillend Fijja p«r 8 nundeii f 1,50, tnaeo per post 1,80. Voor het buitenland per jeu f 10, Afsonderlijke nummers 5 cent. Tereehgnt Mud., Wnsd. en Vrfd. Poetohhqne- en ftiron. 137677. ren 18 regels (0 ete., na 4 regels en daarboven 30 ota. pat regel. Reclames 30 ets. p. regei. Bfj eontraet belangrijke korting. Inzending op don dag ra» nit- gaTo vóór tO are. uiterlijk 10 uur op den deg v. uitgaaf JUBILEUM KONINGIN-MOEDER. V,an den part. secretaris van H.M- de Koningin-Moeder ,ontvingen wij het vol gend e communique „Ter gelegenheid ven de herdenking van Mijn 50-jarig verblijf in ons Vaderland ontving Ik zoo ontelbare Mijken van lief de en toewijding in <woord en diaad, dat het Mij onmogelijk is, .alle Mijne iand- genooten te bereiken om hun Mijne er kentelijkheid persoonlijk te bletuigen. Daarom wensch Ik op deze wijzle hun, die hier te Lande, in de Overzeesche Ge westen en in den Vreemde, hoe dan nok, er toe bi/droegen deze herinneringsdagen voor Mij zóó schoon en gelukkig te mf- ken, Mijnen diepgevoelden, innigen dank uit te spreken. De indrukken v,an dit feest, Mij door ons Volk bereid, staan diep in Mijn hart gegrift". EMMA. WIJZIGING MOTOR- EN RIJWIEL REGLEMENT. StaatsMad 493 bevat een Kon. besluit van 21 December tot wijziging van het Motor- en Rijwielreglement DaaiMj is o.m. bepaald, dat het verbod van rijden onder toezicht in de bebouwde kom eener gemeente wordt opgeheven. iTot nu toe was het besturen van een motorrijtuig onder onmiddellijk toezicht alleen toegestaan, indien buiten de be bouwde kom eener gemeente werd ge- Teden. I STEUN AAN DE SUIKERINDUSTRIE. Op de vragen van den. heer van den Heuvel betreffende het onverwijld nemen van maatregelen tot steun aan de sui kerindustrie hier te lande, antwoordde de minister van Financiën o.hiL: Het is der Regeering1 bekend, dat in Duitsohland onlangs het invoerrecht op suiker is verhoogd van 15 R.M. tot 25 R.M. per 100 K.G. Wat Amerika betreft, is verhooging van het invoerrecht op sui ker niet ter kennis van de Regeering ge komen. Het is der Regeering! niet gebleken, dat er bijl alle belanghebbenden, in deze vraag bledoeld, een vrijwel eenpiarige meening bestaat omtrent de noodzakelijkheid van onverwijlde steunverleenimg aan de sui kerindustrie. De Regeering is tot heden niet tot de conclusie gekomen, dat, imet het oog op den uitzaai van suikerbieten in 1929, on verwijld pogingen behooren te worden gedaan, om door het in uitzicht stellen van steun belangrijke inkrimping der teelt te vdhrkomen. 1 Afgezien van de giroote bezwaren, aan dergelijken steun verbonden, wijst zij! in djt verband er op, dat, blijkens te harer beschikking staande gegevens, de moge lijkheid zal bestaan tot afzet van de te verbouwen bieten in het binnenland tegen een prijs van ongeveer f16 per 1000 K.G. De Regeering meent voorshands in deze materie niets anders te moeten doen dan harerzijds met kracht te streven naar het herstel eener Suikerconventie. HET SUIKERVRAAGSTUK. Naar het Hbl. verneemt, is bij de be sprekingen, welke in het Economisch Co mité van den Volkenblond te Genève over het suiker vraagstuk zijn gehouden, inder daad gebleken, dat vooralsnog weinig te verwachten is van het herstel der oude suikerconventie van 1902, of van 't aan gaan eener nieuwe Suikerconventie. Maar anderzijds is toch duidelijk uitgesproken dat men het niet acht te 'behooren tot de taak van den Volkenblond, de beperking van de piröduktie of eenig ander ingrijpen in de normale ontwikkeling der econo- Uit het Engelsch van ALLEN REINE. 29 Hoofdstuk 12. Een aUlWsting. Valmai was in Fordsea gebleven tot haai- oom geheel hersteld was eni het was al een heel eind in het nieuwe jaar, toen hij afscheid nam van haar aan het station. Ze vond het jammer out van hem weg te gaan; bijl was altijd zoo vriendelijk en goed voor haar geweest en ze had hein haar heele vertrouwen kunnen schenken. Nu, bij het afscheid, voelde ze zich heel eenzaam. Oolk de oude man had tranen in zijn ojogen, fcoen hij alleen op het perron achter 'bleef. Teruggekomen in Dinas nam) ze haar vroegere werk weer op. Op een middag had ze dfe thee verzorgd en in afwachting dat haar oom uit zijn gepeins zou ontwa ken, was ook zij, diep in gedachten bij den haard gaan zitten. 25e was nog even mooi als vroeger, maar in haar blik was iets onrustigs ge komen en op haar mond een trek van tnische verhoudingen in de hand te Werken. Intusschen wordt tinnen efzienbaren tijd een vergadering van deskundigen pp het gebied zoowel van de bietsuiker als van de rietsuiker 'bijeen geroepen, om te zien, of door internationaal overleg van telanghehbenden iets bereikt kan worden ter verbetering van den toestand, hetzij door internationale bevordering van de consumptie, hetzij op eenige andere wijze. ACCIJNSVERLAGING GEDISTILLEERD. Het „Comité tegen volks verwilder ng" heeft aan de Eerste Kamer een adres gezonden ter zake van het .aanhangige ontwerp van wet tot verlaging van den accijns pp gedistilleerd enz. In het adres wordt o.m. geZegd, dat een zeer eenvoudig en practisdh middel is toe te passen om de door de accijns- verlaging te derven opbrengst van rond 18 millioen toch m 's lands schatkist te doen vloeien. Dit middel bestaat n.l. in het verhoogen der inkomstenbelasting van de drankverkoopers met zoodanig bédrag als bij verkoop der dranken tot denzelf den prijs als thans, in hun zakken zou terecht komen als gevolg der accijnsver laging. De groote winsten der smokkelarij zouden hierdoor uitgeschakeld blijven. Ten slotte wordt voorgesteld het wetsvoor stel zooals het daar ligt te verwerpen, zoolang niet tegelijkertijd een regeling is voorgesteld om te voorkomen dat de 18 millioen door anderen moeten worden opgebracht. EX-KEIZER WILHELM. Zondag 27 Januari heeft de voor matige Duitsdie Keizer Wilhelm' II, welke sinds 1918 in ons land vertoeft, op Zijn kasteel te Doorn zijn 70sten verjaardag gevierd. Ontelbare bloemstukken werden naar 't kasteel geblracht, 'waar een grppt aantal familieleden aanwezig waren. Ter gelegenheid van zijn 70sten ge- fchortedag heeft de jubilaris een brief ge richt aan minister Kanv waarin hij uit drukking geeft aan zijn innige erkente lijkheid jegens de Koningin en het Neder- landsche Volk voor de gastvrijheid). Daarin wordt herinnerd, hoe ons vaderland in fclewogen tijden zijn vanouds heilig asyl- recht heeft weten te handhaven. Tien uur Zondagmorgen werd een spe ciale godsdienstoefening gehouden, waar de vroegere hofprediker, dr. Vogel, uit Potsdam' voorging. Bleef het feest den geheelen dag een min of meer intiem karakter dragen tegen den avond konden ook de téwoners van Doorn en tal van télangstellenden uit de omgeving van de feestviering genieten. Huize Doorn toch dat door schijnwer pers hel verlicht werd, bood te midden der besneeuwde bosschen een fantasti- schen aanblik. BEGRAFENIS OUD-MINISTER LELYi Er was Zaterdag buitengewoon veel belangstelling toen op de algemeene be graafplaats te 's-Gravenhage het stoffe lijk overschot van oud-minister Lely aam den schoot der aarde werd toevertrouwd. Vele autoriteiten waren aanwezig en hiel den toespraken aam 't graf'. De eerste spr. was de tegenwoordige minister van wa terstaat „mr- H. v. d. Vegte, die een tref fende rede hield, waarin o.m. deze pas sage voorkwam: „Wij laten het stoffe lijk pverschot van dr. Lely hier achter, maar in ons hart blijft hij leven als een man die zijn leven heeft bésteed in dienst en tot eer van het land"- Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huid verwondingen Hei verzacht en geneest. droefheid; ook was zie Meeker dan 'ze was geweest. Na de thee ging Valmai haar oom weer voorlezen tot hij er bij insliep, toen zocht ze vlug haar eigen slaapkamertje weer op, blij dat ze zich vrij aan den loop van haar gedachten kon overgeven. Zoo vaak ze maar kon ging Ze hier met haar naai werk zitten altijd met haar gedachten b!ij Car do. Waar zou hij toch zijn? Waarom schreef hij niet? Zou hij ooit terugkomen? Zou ze ooit in haai* leven nog wat van hem hporen? En, altijd weer trachtte zij een verklaring te vinden voor zijn stil zwijgen. Hij had toch gezegd, dat hij na zeven of acht maanden zou terug komen op z'n hoogst na een jaar! Als hij eens nooit terugkwam'! En 'ze barstte in snikken uit. lederen diag ging ze naar het postkan toor in Abensethin en hij een van die be zoeken keek de oude postmeester hair verheugd aan en zei: Nu is er dan toch eindelijk een fcirief voor u, juffrouw! Haar hart stond stil van angstig-blijde verassing en doodsbleek ging ze zitten op een zak maïs, die daar stond. Ja 't is een heel eind hierheen, hé? Waar het! ik dien brief nu toch gelegd? En hij zocht tusschen een kist met bok kingen en een mandje met eieren. Hier is hij gelukkig ik dacht er niet zoo' gauw aam dat ik hem bij de kaas die naar Dinas moest had gelegd'. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag hield de Zierikzeesche Or,?njevereeniging een be stuursvergadering. In deze vergadering werd besloten aan haar [eden 2 kaarten aan te bieden voor het bijwonen vain een te organ iseeren Nationale avond in de Concertzaal op Dinsdagavond 26 Fefcr. a.s. waar o,m. zal worden vertoond de film, vervaardigd van de gehouden feesten te Zierikzee Juli 1927 en van de gehouden Landstormlandi- d:ag te Den Haag Sept. 1928. Voor deze avond zullen alle Bijzondere Vrijwillige Landstoirmers op Schouwen en Duiveland eveneens 2 kaarten ontvangen. De soirée musical©, gisterenavond in de zaal van „Juliana' 'gegeven dooir het welbekende „Zierikz. Strijikqrchest", onder leiding van dem heer A. v. d. Hou ten em met medewerking van rniej. H. KUmtmer'booimi (piano) en den heer Joh. F. A. Thee wis (viool), was heel matig bézocht. De oorzaaak? Niet het met zorg gekozen programma', niet de activiteit en spel van. directeur en leden, maar— de radio, die vooral opk hier ter plaatse sterk toeneemt en vele (muziekminnaars pan huis en luidspreker gdbbnden houdt. We kunnen het alleen maar 'betreuren, dat de opkomst niet glrooter was, want de aanwezigen heb'bén genoten vaft de verschillende muziekstukken, speciaal 2 en 8 van het programma, 'benevens van de verschillende soli voor viopl, hoorn en klarinet, terwijl de (pianiste diank toe komt voor haar verdienstelijikte 'bégelei- diingi en last not least, ,de directeur viSjér Zijn bezielende leiding. Onder het motto ,Lml de l^eken zelf spreken" ontvingen we van de N.V. Lips' Slotenfabiriek te Dordrecht, een keu rig uitgeroerd reelamebloekje voor Lips1 stalen boekenstellingen. In sprekende tee- keningen worden voorgesteld, de nadee- len van de houten fctoekenkast Daartegen over worden geteekend de voordieelen, welke Lips' stalen bloekenstellingen dem bloeken-eigenaar bieden. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van 'die Kamer vam Koophandel en Fabrieken voor die Zeeuwsche eilan den te Middelburg, heeft de voorzitter, d© heer C. Boudewijmse, een nieuwjaars rede gehouden, waarin hij' zeide, dat 1928 in menig opzicht reden tot tevredenheid heeft gegeven, zoowel voor Nederland in het algemeen als voor het kamerdistrict in het bijzonder. Voor den vopimaaimsten tak van volkswelvaart 'in het district, den land'böuw, was het een goed jaar. Het wilde hem voorkomen, dat er 'geen reden is om over den toestand van handel en industrie te juichen, m'aar dat hier en. daar toch weer vedbéteiriiing viel waar t© nemen, niettegenstaande vele moeilijk heden, vooral in de industrie. De 'heer Boudewijnse werd als voor zitter herkozen; als voorzitter der afd. igroottoédrijf weird herkozeiï de heer M. Laernoes en als voorzitter van de afd. kleinlbledrijf, de heer ,L. A. Stofkopar. Aangenomen werd een voorstel van het bureau om aan de Tweede Kamer te ver zoeken, bij de behandeling van 't wets ontwerp inzake de financiëele bietrekking tusschen rijk >en gemeenten alsnog de zakelijke belasting op het 'bédrijf daaruit te doen vervallen. Op een verzoek van den Bond van be- drijfsautohouders in Nederland' pm een vertegenwoordiger te benoemen in die commissie voor het verkeer pveir de grppte rivieren werd afwijzend beschikt, maar wel zullen namen 'worden opgegeven van leden, 'die wel zullen ivfyien toetreden als het hun wordt gevraagd. Bij de rondvraag bepleitte de heer Jero- nimus de wemschelijkheid van uitbreiding van het aantal postbestellingen van 3 op 4 en het instellen van een postbestelling op Zondag. HAAMSTEDE. Op initiatief van dhr. L. Valmai nam den brief aan met bevende handen; er w'as een blreede rouwrand om. Hij is niet voor mij, zei ze 'half ver licht en half teleurgesteld. Niet? Ik dacht het, omdat er Powell- Dinas op staat, 't Spijt'me erg hoor, maar u moet den moed niet verliezen, voegde hij er tlij toen hij de tranen in haar oogen zag- U moet maar denken, 't is mopit zoo donker, dial onze Lieve Heer geen licht kan brengen. Dat is waar, zei Valmai opstaande, ik dank u, goeden morgen! Met haar oogen vol trainen, ging zie door weer en wind terug. Misschien stond er wel wat over Cardo in dien fcrief aan haar oom! Misschien wel slecht nieuws. Die rouwrand! dacht ze ineens met schrik. Huiverend trok ze haar roeden mantel dichter om zich heen. Gwen was al bezig de tafel te dekken, toen ze thuis kwam- Wiat ben je lang weggebleven, zei zei. Waar ben je geweest? Alweer naar de post; daar ging je vroeger nooit heen, Valmai. Wlaar is oom? Ik het! een brief voor hem. Juist kwam haar oom tinnen en zeiEen brief voor mij Wat kan, idat Zijn Hij hield er geen drukke corresponden tie op na en als hij er ook maar even vrij ven kon beantwoordde hij zelis nooit een brief. Hij zette Zijn bril recht, draaide den brief een paar maal om en opende hem ten slotte. L. Bolle correspondent der Zuid-Hpll. Reddingmpij. der gemeenten Haamstede en Burgh werd door een paar leden van de bemanning der reddingsboot van hef station Burghsluis aan de inwoners dezer gemeenten een lijst gepresenteerd ten bjate der nagelaten betrekkingen van de omge komen bemanning der reddingsboot „Prins der Nederlanden". De opbrengst bedroeg f 48160. Wie volgt dit gioede voorbeeld? DREISCHOR. „Het etiket is goed". Met deze zinspeling pp den naam van den. heer Frits Bouwmeester, die als spre ker zöu optreden, opende de voorzitter 1.1. Vrijdagavond de gpied' bézöchte Nuts- vergadering. Waarlijk die heer B. heeft wel niemand teleurgesteld. Aandachtig werd zijn meesterlijke uitbeelding van on derscheidene figuren en, karakters gevolgd. Vooral ,in het eerste klassieke nummer was dit prachtig. Verder wisselden pro za en poëzie .ernst en humor, elkaar af en werden met dankbaren bijval begroet. Met den weansch: „dat we meer uit deze fleseh zouden krijgen, daar de wijn ten zeerste aan het etiket heeft voldaan"1, sprak de voorzitter namens allen, onder luid applaus zijn dank en tot den heer Bi. in het büzonder, ,„een tot weerziens" uit. OOSTERLAND. Het Ghr. Gemengd Koor „V.Z.O.S." alhier hield Donderdag jl. hare jaar lijksche uitvoering in de Conferentie kamer. De zaal was flink bezet. Het koer welke door omstandigheden eenige leden miste, kweet zich verdienstelijk van ha air taak. Het programma, bestaande uit 24 zangnummers, werd keurig uitgevoerd Enkele nummers voor solo, duet en kwar tet kw'amen goed tot hun recht. Ejelre Woord van lof aan directeur en leden vooir deze mooie avond, is wel pp zijn plaats. De melkautorijder A. K., kwam Za terdagmorgen met z'n auto gereden van het fabrieksterrein „De Duif", onder Nieu wer kerk, in bjotsing met de tram, die op dflit moment juist daar was. De auto werd deerlijk gehavend; beide voorwielen wer den ingedrukt, terwijl nog andere mate- rieele schade werd aangericht. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Voor den betrokken melkrijder een belangrijke schadepost. ST.-PH1LIPSLAND. Vrijdag 25 Januari werd alhier een vergadering der S.D.A.P. gehouden „met het Kamerlid' Drop als spreker. Ruim 40 personen wiaren aan wezig. Vóór de p,auzte behandelde spr. de bbteekenis v,an het socialisme en de socialistische beweging. Daarbij werden o.a. de bezwaren van de zijde 'der te genstanders aangevoerd tegenover de S.D.A-P., als zou zij haaf, nijd en onte vredenheid kweeken, dat niet verwezenlijkt zou kunnen worden Wat Zij wil, dat zij den mensehen het Geloof traeJht te (ont nemen enz., onder handen genomen. Ver volgens stond spr. stil bij de gebeurte nissen van 1918, de „vergissing" van Troelstra welke vergissing echter de Chr. regeering toch een sociaal program» deed indienen om daarna te komen tot de vraag of de opbrengst der wereldpro ductie zoo groot is, dat ieder mensth re delijkerwijze krijgen lean wat hij noodig heeft. Spr. ging hier uitvoerig op in en haalde o.a. aan dat vóór den oorlog (de 9 voornaamste bankinstellingen in ons Land een bedrijfskapitaal hadden van 118 millioen en na den oorlog van 300 millioen. Voor den oorlog werd daar bij een winst gemaakt vam 21 millioen, na den oorlog van 118 millioen gulden per jaar. Met verschillende andere voor beelden toonde spreker aan dat ondanks loonsveirhooging enz., na den oorlog ver houdingsgewijze veel meer 'winst is ge maakt dan daarvoor. Als een noodzake lijk gevolg van de kapitalistische ontwik keling noemde spr. ook den oorlog en 'het militairisme. daarbij o.a. aanhalende een uitspraak van den (thans) minister Sip tomaker de Bruine, waarin gezegd Reubenstreet Ford Sea, begon hij. Wat een haiid, dan schrijf ik zelf niog beter. Lees jij 'hem maar voor, Val- mei en Valmai las: Aan Dominee Essec Powell. Eerwaarde Heer, Het doet mij groot leed, U dit treurige nieuws te moeten meedeelen, en ik hoop dat u op het ergste zijt voorbereid. Uw broer, kapitein John Powell, Reubenstreet 8 Fordsea. is gisteren in de haven ver dronken, Ik hetl een vriend verloren, zoo als ik nooit terug Zal krijgen. Wilt u me juffrouw' Powell het treurige nieuws mee deelen en hear zeggen dat kapitein Po well altijd over haar sprak en haar erg miste. Hij ging met twee vrienden in een blootje naar de stoomboot „Penelope" en op den terugweg sloeg het bootje i>m. De drie heeren geraakten te water. Eén werd gered, kapitein Powell en mijnheer Jones verdronken. Wilt u zoo spoedig mogelijk komen om de begrafenis to regelen? Uw diepbedroefde, JAMES HARRIS. Velmai's trillende stem begaf haar, ze liet de brief vallen, bedekte haar gezicht met beide handen en barstte in snik ken uit.. Haar teste vriend was heengegaan'! Bij alle angst en smart van den laatsten tijd troostte haar altijd de gedachte dat er een hart wlas dat warm voor haar klop- en stramme gewrichten, verdrijf H die afmattende pijnen van rheu- B matiek en spit met de beroemde^B i AKKER'. B L KLOOSTERBALSEM^F 1, verzacht verrauend^^^ Geen goud zoo goed.** wordt „Niemand kan ontkennen, dat de laatste oorlog zoo vreeselijk is geweest, omdat de inzet was het tlezit van eein stuk land noodig voor een natie door uit breiding van haar bevolking". Zeer dui delijk zette spr. het punt „Medezeggen schap" uiteen. Na de pauze nam hij de politieke partijen en de samenstelling van de huidige Tweede Kamer onder de loupe. Van de gelegenheid voor debat werd geen gebruik gemaakt behalve dat door één der aanwezigen een vraag werd ge daan die totaal buiten het gesprokene Stond. De voorzitter, dhr. A- Guiljam, sloot de bijeenkomst Deze week is door het béstuur der Coöip. Electri'oiteits-Mij. alhier een verga dering gehouden met de heeren (Streefkerk (en Everwijn, als vertegenwoordigers der F.Z.E.M., met als punt van bespreking de opheffing der C. E. M. alhier en de-aan sluiting harer leden hij het Prov. net. Naar verluidt ligt het in de bedoeling van het bestuur der C. E. M. om op 5 Febr. a.s. hiervoor een ledenvergadering te hou den. ST.-ANNALAND. Door '^personeel en de leerlingen van de openbare school al hier is bijeengebracht een bedrag van f 39,635 voor de nagelaten betrekkingen van de omgekomenen b'ij de ramp van de „Prins der Nederlanden'!'. ST.-MAARTENSDIJK. De fblinde mej. M. alhier, had hij het uitkloppen .(van een kleedje het ongeluk zöp te vallen, dat ze een 'pols (brak. ONDERWIJS. ST.-PHILIPSLAND. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de O.L.S. I alhier, is aange steld mej. M. Vis v,cn Tholen, zulks we gens. ziekte voor mej- Swenne. POST EN TELEGfRAPHIE. Met ingang van 1 Februari wordt voor de rekening-houders bij den postchèque- en girodienst de gelegenheid opengesteld om' door hen té bétalen postkwitanties in giro te verrekenen. Rekeninghouders, die van deze gelegenheid gebruik willen ma ken kunnen bij aanbieding van een kwi tantie aan den besteller hun verlangen daartoe te kennen geven. AANBESTEDINGEN. De Rijkswaterstaat heeft het aanleggen van zink- en stukken met bestorting van den kop van strandhoofd no- 21 aan de Oude Hoeev. ,?.an de Noordkust van Schouwen gegund ,aan N. v. d- Linde te Scharendijke en wel 303 S.T. stortsteen. Voor f 26,000. ST.-PHILIPSLAND. Door 't gemeente- 'béstuur is aanh'esteed de levering van 'pl.m. 2000 M3. zand, bénoodigd voor hqf demipen van een sloot. Laagste inschrij- en Zenuwsterkend is de werking T*n Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. te en een huis dut altijd voor haar open stond. Nu had ze alles verloren en haar eenzaamheid en verlatenheid drukten lood zwaar op haar. Essec Powell raapte den tirief op en las hem nog eens over. Wie had dat kunnen denken, zei hij, dat mijn broer me nog voor zou gaan in den dood. Arm menschenkind, om zoo plotseling en onvoorbereid te wiorden weggenomen! O neen, oom, zei Valmai tusschen haar snikken door, hij 'was niet onvoor- téreid! Er bestond geen onzelfzuchtiger, vriendelijker en 'hartelijker man dan hij, U weet niet hoe goed hij voor de armen was. hoe goed en vriendelijk voor liedereen die verdriet had. God zal hem tot zich ne men daar bén ik zeker van. We zullen daar niet verder over redetwisten zei Essec Powell, terwijl hij aan tafel ging zitten, maar een andere keer zal ik je wel eens uitleggen, hoe die natuurlijke goedheid verre van vol doende is! Kom nu maar aan tafel, Val mai. Het zal mij benieuwen hoeveel hij nalaat. Wanneer zal de begrafenis Zijn, zei hij en wendde zich tot Gwen. U moet dat zelf maar regelen, ant woordde deze, zal ik Shoni zeggen dat hij met het rijtuig voorkomt? Ja Ja. dat is goed. Ik zal er miaar naar toegaan. Voor Zondag bén ik terug. James Harris zal u wel overal mee helpen oom, dat is een heel aardigen man. fWondf verwAgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1