Zierikzeeschc Nieuwsbode PU ROL abonnement: Woensdag 23 Jan. 1929. ziewikzeesche courant. advertentien EERSTE BLAD. inzending Advertentiën binnenland. Uit Stad en Provinoie. Figa per 3 «tuinden f 1,50, franco per poet f 1,30. Voor het buitenland per jaar f 10, Afaondorlijke nummer» 5 oent. Vereohgnt Mnd., Wned. en Vrgd. Poetohèqne- en öiron. 137677. ran 18 regel» (0 eta., ram 4 regela en daarboren 20 eta. per regel. Beolamea 80 eta. p. regal. By eontraet belangrijke korting. Inaending op den dag ran ait- gare vóór 10 are. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaaf De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zibriïzee doen te weten, det door den Raad dier gemeente, in zgne vergadering van 18 December 1928, no. 65, is vastge»teld de volgende verordening De Raad oer gemeente Zierikzee; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders en op het advies der Com missie voor de Strafverordeningen; heeft besloten: vast te stellen de navolgende VERORDENING tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Zierikzee. Eenig artikel. Artikel 86 wordt als volgt gelezen: Het is verboden den openbaren weg te bezigen tot staan-, stapel- of bergplaats van goederen, bouwstoffen, vuilnis en afval, of daarop papieren, vruchtenschillen andere zaken weg te werpen. Het is verboden op Zondag stoepen of rabatten van straten te bezigen als berg plaats van goederen. Het is verboden in de Beurs het voetbal spel of andere balspelen te beoefenen, met rijwielen, kruiwagens of andere wagens te rjjden, op de muren te schryven of te teekenen of op eenigerlei wijze vloer, muren of zolder te verontreinigen. Van het verbod, in het eerste lid ge noemd, kan door Burgemeester en Wet houders en van dat, vermeld in het tweede lid, door den Burgemeester in bijzondere gevallen ontheffing worden verleend. Zjjnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland volgens hun berigt van den 11 Jan. 1929, no. i94, 3e afd., in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Januari 1929. De Burgemeester en Wethouders voornoemd A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. W1TTERMANS, Secretaris. De BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 18 December 1928, no. 6a, is vastgesteld de volgende verordening De Raad der gemeente Zierikzee; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders en op het advies der Com missie voor de Strafverordeningen; heeft besloten: in art. 70 der Algemeene Politieverorde ning voor de gemeente Zierikzee de navol gende wjjzigingen aan te brengea: 1. tasschen de eerste en tweede alinea wordt ingelascht eene nieuwe alinea, luidende als volgt: „Het is verboden het Vrije te berijden met al dan niet geladen wagens, met een of meer paarden bespannen". 2. de laatste alinea wordt als volgt gelezen: „Van het in het eerste en tweede lid, zoomede van het in het derde lid sub d omschreven verbod, kan door Burge meester en Wethouders in bijzondere gevallen ontheffing worden verleend. Zynde deze Verordening aan de Gedepu- teeide Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 11 Januari 1929, no. 194, 3e afdeeling. in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Januati 1929. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. de vrijheidsbond. Zaterdag heeft de partijraad van de Li- terale Staatspartij De Vrijheidsbond te Amsterdam vergaderd. Alle kieskringen waren vertegenwoordigd. Als politiek ad vies voor de definitieve eomhfinatie van candidatenlijsten werd o.a. gegeven: Dor drecht-Zeel and. Besloten werd de al gem. vergadering, waarin de candidatenlijsten definitief izullen worden vastgesteld, te houden te Arnhem! |o)p| 6 >elnj 7 April- EEN CONGRES VOOR STAATSPENSIOEN De Bond voor Staatspensionneering zal lop 3 April te 's-Gravenh,age een nationaal congres voor staatspensioen houden, waar op sprekers van verschillende richtingen, o.a. van de S.D.A.P., den Plattelanders- bond, den Vrijheidsbond, de Democrati sche Partij en de Vrijzinnig-Democratische Partij het woord zullen voeren. UNIE VAN UTRECHT. Heden Woensdag, is het 350 jaar ga- leden. dat te Utrecht, op initiatief van Graaf Jan van Nassau, de broeder van Prins Willem I, de Unie van Utrecht tot stand kwam', die vóór alles bedoelde een tractaat tusschen de verschillende provincies, toen „Staten" genaamd, tegen den thitenlandschen vijand. Deze Unie bietrof een bijzondere aaneensluiting 'bin nen het kader 'der PacificJatie van Gent van 1576 die hereeniging v,an de diverse Nederlandsche gewesten beoogde, maar feitelijk te nief ging, toen 3 Zuid-Neder- landsche gewesten zich b'ij de Unie v.an Adredht aansloten, waarmede de ontwik-, keling aanving, die tenslotte leiden zou tot een scheiding van de Nederlanden in een Kathol iek-Spaansch en een onafhan kelijk Calvinistisch-Republikeinsoh deel. Zoo kwam in 1579 het defensief verbond tot stand der No.ord-Nederlandsche ge westen. dat feitelijk toch nog verder ging dan een belofte v,an bijstand tegen den t'uitenlandschen vijand, omdat het de Unie schiep van den Nederlandschen Staat en zij, te beschouwen is als grondslag van ons onafhankelijk volksbestaan, hoewel er in 't verdrag groote leemten wiaren, als de te groote zelfstandigheid der gewesten en de stroeve behandeling der algemeene bestuurszaken. Hoe dan ook, de Unie v,an Utrecht is meer dan 2 eeuwen lang de grondslig geweest van ons staatsleven. Hedenvoormiddag werd in die voorma lige kapittelzaal van den Dom te Utrecht waar 31/2 eeuw geledien de Unie van U trecht ge teekend werd, een samenkomst gehouden ter herdenking van dit liistpri- risch feit .belegd door 't Prov. Utredhtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschap pen, 't Historisch Genootschap te Utrecht e.a.^ Deze samenkomst werd o.a. bij ge- woord door de Kon. Familie, die niet den trein van 10,53 aan 't Centraal station te Utrecht aankwam, en zich onmiddellijk naar het Universiteitsgebouw begaf, waar in de kapittelzaal prof'. Kernkamp en dir. J. Th. de Visser redevoeringen hiel den resp1. over de wordingsgeschiedenis en de beteekenis van de Unie van Utrecht. Na afloop van, de toespiraken en de zang, die deze speeches afwisselden, begaven zich de genoodigden door 'den Klooster gang naar het Domplein, waar aan den wet van het standbeeld van Graaf Jan van Nassau, de geestelijke vader der Unie, kransen werden gelegd. Op dat o o.genblik speelde de cariltonneur van den Domtoren het Wilhelmus en luid den daarna eenige minuten de igroote Dom-klok ken tevens bedoeld als inlei ding tot de plechtigheid in verband met de restauratie van den Domtoren, 'Walt hedenmiddag half twee geschiedde etn waarbij de burgemeester een rede hield. Na afloop vertrok de Kon. Familie. Hedenavond^ wordt de Domtoren in- en uitwendig op schitterende wijze verlicht terwijl gedurende een uur het caril/on zal worden bespeeld. NEDERLAND EN BELGIE. In de jongste bijeenkomst van den Bel gischen ministerraad heeft de minister van b'uitenlandsche zaken, de heerHij mans, zijn collega's op de hoogte ge bracht van den stand der Nederl andsch- Belgische onderhandelingen. Van officieuze zijde wordt bevestigd dat de Belgische nota uit twee deelen be staat: het eerste bevat een chronologische uiteenzetting der besprekingen die in Oc tober gehouden zijn tusschen de Belgi sche en de Nederlandsche experts, welke besprekingen, zooals bekend is, tot geen tastbaar resultaat hebben geleid. Deze uit eenzetting is bedoeld als een middel tot rechtvaardiging van de door de Belgische experts toen aangenomen, afwijzende hou ding ten aanzien van het door de Neder landsche deskundigen voorgestelde tracé tot verbinding van Antwerpen met den Rijn \fia het weder geopende Kreekrak en het Hellegat. In 'het tweede gedeelte van de nota wordt het nieuwe Belgische voorstel geformuleerd, dat zoo'wat het midden houdt tusschen het oorspronke lijk geëisehte Moerdijkkanaal en het af gewezen Nederlandsche tracé. De alge meene toon van de nota blijkt zeer ge matigd te zijn en getuigt van den wezen lijken wenseh om eindelijk tot een over eenkomst te geraken. DR. IR. C. LELY.f Dinsdagmiddag is te 'is-Gravenhage pp 74-jarigen'leeftijd plotseling (overleden, ide oud-minister, dr. ir. C. Lely. De overledene is driemaal )m)inister ge weest. Den eersten keer in het kabinet Tak van Poortvliet, daarna van 1897— 1901 in het kabinet Piersoni en voor de derde maal van Augustus 1913 tot Sep tember 1918 in het ministerie Cort van der Linden. Op zeer jongen leeftijd deed dr. Lely zijn "intrede ,ini de Kamer, Zij het dan ook niet als lid daarvan, maar als minlistler. Tak van Poortvliet, die hem als inge nieur, chief van het technisch onderzoek der. Zuiderzee-vereeniging, had Ieeren ken nen en waardeeren, Wist te bewerken, dat in het ministerie van Tienhoven-Tak van Poortvliet aan den, jpngen Lely hijl was toen eerst 37 jaar oud de portefeuille van Waterstaat werd toever trouwd. Het groote plan, de droogmaking der Zuiderzee is v.n.l. Zijn werk geweest. Na veel teleurstellingen en uitstel werd het Zuiderzee-wetsontwerp 14 Juni 1918 jtot 'wet verheven. N|a 30 jiaar ging 't igjropte plan in vervulling! DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER Naar het V.D.-feureau verneemt, zullen de negentien kleinkinderen van den ex keizer Wilhelm hem pp zijn 70sten ver jaardag op 27 Jan. a.s. bezoeken; ook de kroonprins zal dan aanwezig zijn. ZIERIKZEE. Bij de firma P. Ochtman alhier is verschenen een brochure, welke tot titel draagt: mededeelingen, betref fende de Ned. Herv. Kerk te Zierikzee en bedoeld is als geschenk voor as. lid maten en hen die zich hier vestigen, teneinde zich op dê hoogte te kunnen stellen omtrent het kerkelijk leven hier ter plaatse. De brochure bevat een drietal duide lijke foto's van 't kerkinterieur der Nieu we en Kleine Kerk naast een kort over zicht van de hand van den heer P. D. de Vos, van de Herv. Gemeente te Zie rikzee en hare leeraren van 1568—1928. De surnumerair der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen C. Wolf- son^ ter directie Rotterdam, is benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier. Storm, sneeuw of ijs mogen in den winter wel eens stagnatie veroorzaken, mist is de allerergste belemmering in den winter vopr het verkeer te water, w,air hier nog altijd mede te rekenen vjïtlt. Dan voelt men menigmaal aan den lijve of in zijn zaken, dat we hier pp een eiland wonen. Trambbot .en Provinciale Boot bleven Dinsdag óf onderweg lig gen óf voeren niet af, zoo dat al spoedig het geregeld verkeer in de war liep, wr.t moeilijkheden veroorzaakte. Zoo kon hier Dinsdagavond een lezing van het Comité voor Chr. Winterlezingen niet doorgaan „daar de spreker te Nu- mansdorp niet verder kon. Ook hedenmorgen vertrok de Prov. bloot veel later dan haar vastgesteld uur, met als gevolg, diat verschillende poststukken uit Holland i.p,.v. 9 uur. 11 uur aankwa men wat vooral ook voor een kranten- bbdrijf stagneerend werkt. RENESSE. Zaterdagavond hielden de le den van het zeer nuttig werkende „Toe- laagfonds „de Eersteling" de gewone jaar vergadering. Aanwezig waren een 30-tal leden. De directeur, J. P. Paulusse, was met kennisgeving afwezig. De heer J. Brater Jz.v secretaris, nam de functie van voorzitter waar. Uit het verslag van den tbekhouder den heer A. van den Hoek bleek, dat' de ontv. hadden bedragen f 913,32 etn de uifcg). f 1036,855, waarvan wegens ziekte-uitkeering f 808; verple ging in het ziekenhuis f 66; uitkeering bij overlijden f 64; loon van den boekhou der en seeretairifel f I35i en idivter&enl f 63G855, Het totaal der bezittingen o|p 1 Jap»' bte- fdroeg f 3136'415, w aarvatn in het «reserve fonds f i2414vll'. Die heer J. Braber Jz., die aan de beurt van aftreden w'as Werd her kozen en vierde thans Zijn 25-jarig ju bileum als bestuurslid, waarvan 17 jaar als secretaris. In den loop van. 1928 ver trokken naar Noordwelle 1 lid; 2 leden overleden en 4 nieuwe leden traden toe, zoodat het ledental thans 76 bedraagt. ELKERZEE. Door den 'mist misleid reed Dinsdagavond een auto met 4 menschen erin regelrecht uit een draai in een sloot. Het voertuig kwam' overzij in het water te liggen. Waardoor het mogelijk was, dat de inzittenden door de openges too- ten deur uit hun benarde positie konden verlost worden. Met natte bedorven klee- ren en hevig geschrokken, werden zij bij familie ondergebracht. KAMER VAN KOOPHANDEL. Vrijdag a.s. houdt de Kamer v. Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelbhrg in de Raadzaal haar) eerste vergadering! in dit jaar. De agenda bevat de verkiezing van een voorzitter en van de voorzitters der afdeelingen en de benoeming v.an de vaste commissies. Verder een voorstel tot wij ziging van de Begrooting voor 1928, be vattende in hoofdzaak alleen die posten, waarvan het oorspronkelijk bedrag werd overschreden, Tenslotte een voorstel tot het zenden van een adres 'aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake af schaffing der Zakelijke Bedrijfsbelasting. Het (bureau acht alleszins termen aanwezig tot de Tweede Kamer verzoek te richten om tij de behande ling van het wetsontwerp tot herziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten met de bezwaren, die tegen de heffing van een zakelijke be lasting op het bedrijf bestaan, wel reke ning te houden en een bepaling in het ontwerp op te nemen waardoor deze be lasting zal vervallen. LUCHTYAART. DE RETOURPOSTVLUCHT. Het postvliegtuig de P.H.—A.E-N. is Dinsdagmiddag om 5 min. over half vier vlot op 't vliegveld Schiphol bij Amster dam geland, waarmede de rétourpost- vlucht „Indië-Nederiand" is volbracht. NIJVERHEID EN TECHNIEK. .EEN NEDERL. AUTOMOBIELFABRIEKO Het 'bestuur van de Kon. Nederl. Auto-f I mlobieldluW heeft 'besloten, de (mogelijkheid van de oprichting en de exploitatie van een Nederl. automobielfabriek grondig te laten onderzoeken door een commissie. I Het blestuur zal trachten deze commissie uit vooraanstaande personen uit nijver-1 heids- en handelskringen te doen 'bestaan. ZEEUWSCHE KALENDER. Herlnnerlngan der week. 15 Januari. 1823. Opening van de teekenjschool te Vlissingen- 16 Januari. 1695. De vermaarde predikant BernardujS Smytegelt (gebl te Goes) aanvaardt Zijn dienst te Middelburg. 17 Januari. 1612. Catherine Meskens, de laatst over gebleven non uit het klooster Je ruzalem Wij Biezelinge. overlijdt te Antwerpen. 18 Januari. 1861. Aanbesteding te Wolfaartsdijk van het afbreken van de kerk 'met toren en het bouwen van een nieuwe kerk en toren. 19 Januari. 1577. Vier regeeringsleden van Goes wor den afgevaardigd naar Prins Wil lem1 I, om met dezen pver de be kende Satisfactie te handelen. 20 Januari. 1672. Dank-, vast- en bededag in geheel Nederland tot afwending der drei gende oorlogsrampen. 21 Januari. 1604. Jacob! van Reimerswaal, de laatste mannelijke afstammeling uit het ge slacht der Heer en van Reimerswaal, overlijdt. TELEGRAMMEN. Dook» 30-60 co 90 ct. Tube 8 Hiivwe schruxte fiitixL «en springende lippen i. BH Apoih. cd DrogUteo LANDBOUW EL VEETEELT* ST.-PHILIPSLAND. Onder den veesta pel van dhr. H. J. Rijstenbil, landbouwer alhier, is mond- en klauwzeer gecon stateerd. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. ST.-PHILIPSLAND. De heeren J. M- Kunst en J. v. Elsacker, hebben bedankt resp. als ouderling en diaken. In hun plaats zijn benoemd dhr. Abr. v. Oeveren als ouderling en dhr. A. W. Beurkens als diaken. AANBESTEDINGEN. Van het tjouvven van een woonhuis) voor de principaal van A. Bouterse, Sir- jansland werd het metselwerk gegund aan Gebr. Capelle^ Bruinisse, vppr f 1750; het timmerwerk aan J. J. H. Bouterse, ^fao-r f 1400; het schilderwerk aan (H,- Deur- loo Oosterland, v^cr f 205,10 en het smidswerk aan A. Hanse voor f 192,76. ST.-PHILIPSLAND. Bij inschrijving is het gemeente-karwerk gegund aan den laagsten inschrijver, dhr. W. v. d. Dussen, f 7,60 per dag. ZWIJNDRECHT. (V. D.) Heden morgen heeft op het terrein van de Jurgena' Oliefabrieken alhier een ernstige ontploffing plaats gehad. Bij het ver richten van werkzaamheden ia een carbid- toertel uit elkaar gesprongen. 2 personen, de 3S-jarige gehuwde arbeider Gouds bloem en de 30-jarige arbeider Yan Eijk, eveneens gehuwd, werden gedood. G. was afkomstig uit Zwijndrecht, v. E, uit Dordreoht. Bij een der slachtoffers werd het hoofd van de romp geeoheiden. Nader wordt nog gemeld3 arbeiders- lassohers waren hedenmorgen bezig met het schoonmaken van een verplaatsbaar oarbidgastoestel. Door tot nu toe onbe kende oorzaak heeft in een ketel van dit toestel een ontploffing plaats gehad. De ketel vloog uit elkaar en destukken vlogen tegen de hoofden van 2 der arbeiders G. en E. Beiden werden vreese lijk verminkt en op slag gedrod De 3e arbeider stond toen de ontploffing plaats had, op eenigen afstand en bleef ongedeerd. De arbeidsinspeotie en de politie hebben in den loop van den morgen een onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing ingesteld. MIDDELBURG. De Commissaris der Koningin heeft, in verband met het in gevallen dooi weer, beperking van vervoer gelast op alle wegen in Zeeland, geen rjjkswegen zijnde. CAïRO (V.D.) Uit Kaboel wordt ge meld, dat de nieuwe koning Habib Oellah een bevel tot gevangenneming van Aman Oellah en al diens verwanten, tot zelfs zijn grootmoeder, heeft uitge vaardigd. Hij heeft daarvoor eeu groote belooning uitgevaardigd en heeft den leiders der versohillende stammen ver klaard, dat hij zonder strijd zijn positie niet zal opgeven. Hij heeft het plan Aman Oellah nog eenmaal te eommeeren Afghanistan te verlaten en als deze daaraan geen gevolg geeft, hem met een militaire expeditie daartoe te dwingen. Dinsdag hebben vliegtuigen boven Kaboel manifesten van Aman Oellah verspreid, waarin de bevolking wordt opgeroepen da gehoorzaamheid aan Habib Oellah op te zeggen. NEW YORK (Y.DIn het Noor delijk gedeelte van den Atlantieohen Oceaan zijn tengevolge van den sneeuw storm 748toomsohepen in nood geraakt. Het stoomschip „York" heeft draadloos aan het kuststation Cape Raoe gemeld dat het op weg was om het stoomsohip „Florida" hulp te verleenen. tau heeft Dinsdag 3080 erupties te zien gegeven in series, waarvan 236 uit barstingen een hoogte bereikten van 100 - tot 875 meter. TusBohen 8 uur 50 en 9 uur 5, zijn 3 maal bliksemverschijn- selen uit de oprijzende eruptiemassa's waargenomen. De werking gaat eohter langzaam aohteruit en sedert 19 uur 80 is geen eruptieve werkiög meer waar genomen. De kraterrand, die uit zee oprees, is weer verdwenen. Yan 6 uur Woensdagmorgen af zijn sleohts enkele erupties waargenomen. YERSCHJLLENDE BERICHTEN. Het drama te Gnztegast. Onder bui tengewoon groote belangstelling heeft Dinsdag de ter aardebestelling plaats ge lhad vlan 2 'dfejr 4 slachtoffers van het dra ma te Grootegast (Groningen), de rijks veldwachters Werkman en Hoving. 's Morgens speelde de Martinitoren te Groningen rouwliederen. Te half twaalf stond de lange stoet opgesteld. Voorop ging het Rotterdamsche politiemuziek- corps „Hermandad". Te 1 uur kwam de stoet op de begraafplaats aan. Aan de beide graven werd o.m. het woord gevoerd door mr. J. P. Hofstede. Officier van Justitie te Groningen, welke tevens siprak als vertegenwoordiger van den minister. Ongelukken. Zondagavond is op den Heerlerweg b'ij Maastricht de heer Van Elewyck met zijn auto door de gladheid van den weg geslipit en tegen een tpiom gereden. Hij zelf was op stag dood, zijn dochter heeft een rit; gebroken. Zon dagmorgen is de 5-jarige A. Westra te Leeuwarden door een Amerikaanschen windmolen gegrepen en vermorzeld. Het kind wilde een loshangenden ketting1 grij pen; zijn kleertjes kwamen tusschen de bewegende deelen van den motor met het noodlottig gevolg. Een zoon van den heer W. de Boer te Hoogwoud, be zig zijnde met het smeren van een Ame- rikaansche windmolen^, terwijl deze in beweging was, werd door het raderwerk gegrepen eenige malen rondgeslingerd en dood opgenomen. Te Sneek is het 11-jarig zoontje van de weduwe De Wolf door het ijs gezakt en verdronken. Dinsdagmiddag is op de Ringsloot natij den Wijkermeerpolder te Beverwijk een 20-jarige jongeman door het ijs gezakt en verdronken. Dinsdag is de snelpers drukker J. B., werkzaam bij de firma Joh. Enschede Zoon te Haarlem, in aanra king gekomen met den electrischen stroom. Hij is onmiddellijk daarop over leden. De man vtfas gehuwd, doch had geen kinderen. Onder Oostermeer (Fr.) (zijn 2 'zOontjels 4 en; 4 jaar oud, van den riethandelaar W. Dijkstra, spelenderwijs in het Kolonelsdiep geraakt en verdron ken. Muren Meestert. Dinsdagmorgen téiruimi 11 Uur is aan den straatweg Enschede— Hengelo, onder de gemeente Lonpeker, een zeer ernstig ongeval gebteurd. In een 'bijna igereed Zijnde nieuwe feestzaal van het Oaf'é Dikkers waren op dat tijdstip 7 arbeiders, schilders en metselaars, aan het werk. Plotseling stortten de muren van (de feestzaal in. Vier van de arbeiders werden onder de ipuinhoopen bedolven. Een van hen, de gehuwde schilder Zoet hout, werd onmiddellijk gedood1. De drie andere afbeiders werden zeer ernstig ge wond en zijn naar het ziekenhuis te En schedé lOverge'bTacht. YAN HEINDE EN YER. In Pa'btjanize bij' LodZ (Polen) zijn 20.000 personen, d.w.z. ongeveer de helft van het aantal inwoners, door de griep aangetast. Het werk in fa'brielcen en kan toren is dan ook bijna geheel stopgezet. Te Atlanta in Gjeorgia is een 1 ^jarige jongen ter dood veroordeeld, die uit zucht naar sensatie met een 13-jarigen vriend een) winkelier had doodgeschoten. Zjij' had den uit dezelfde overwegingen een reeks diefstallen op touw gezet. Zijn vriend had een auto, waarmee zij: de omgeving onveilig maaktenfEen hunner geliefkoosde „aardigheden"1 was om in volle vaart door een stadfje te rijden en dan met revol vers te schieten naar lantaarns en elec> trische Ipeclame 1 ichtenEvenals in het pro- Oes' 'tegen de jongelieden Loeb en Leopold te ChidagO werd ontoerekeningsvatbaar heid 'bepleit. De vriend zal de volgende week terechtstaan. De Epg. koning bevindt zich zioo ver Op weg naar beterschap, dat voorberei dingen worden getroffen om hem' over te brengen naar Bogner, een plaatsje aan de zuidkust van Engeland. Tachtig prooent van de bevolking van de CanadeeBohe provinoie Ontario lpdt aan griep, die evenwel aan 't af- is. In Toronto is de halve nemen is. In Toronto is BATAY1A (Aneta-V.D.) De Kraka- provinoie ziek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1