abonnement: advertentien Maandag 21 Jan. 1929. zierikzeesche courant, "®?c2 'moiul,n* °p ds« Inzending Advertentiën buitenland. feuilleton. Aan de oevers van de Berwen Schoolgaande Kinderen PUROL. binnenland. Uit Stad en Provincie. BRONCHITIS ABDIJSIROOP FrJ|« per 3 maanden 1,50, haneo per poet ƒ1,80. Voor hei bnitenland per jaar f 10,-. Afaonderljjke nummers 5 con*. Verschijnt Mnd., Wnsd. en Vrijd. Postohèque- en öiron. 187877. Zierikzeesche Nieuwsbode ras l8 regels (0 os»., Tan 4 '■golf en daarboven 30 eta. p?.i tegel. Reclames 30 eta. p. repel. contract belangrijke korting, 01'. 1. DE L007L Utl|.-Rriiclwt M, J. KOSTEK gave vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op den dag v. uitgaat Postkantoor te Zierikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerd terugontvangen brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, gedurende de le helft van ae miaand Jan.: Brieven 1. Mevrouw Dekker, Haarlem. 2. Kathe Waitel, Mannheim. 3. Professor Leon Apeldoorn. 4. G. D. Kosters, Zierikzee. Briefkaarten: 1. Pietje Steur Renesse. 2. Briefkaart zonder adres. Gevonden voorwerpen: Een bankbiljet; een portemonnaie met geld; een bel van een arreslede; een gou den broche; een lorgnet; een benzinetrech ter van een auto; een stropdas; een kin- derhandschoen; een portemonnaie; een dameshandschoen; geld. De Commisaari® ran Politie: E. P. BRONS. als Aman Oellahs vader, Emir Habdb' Oel- lah; hij is, zooals men weet, als de re bellenleider Basja Sakao („zoon van den waterdrager'') bekend geworden, vooral gedurende de laatste maanden toen hij zijn actie tegen Aman Oellah ondernam1. Reeds vroeger evenwel heeft hij een rol gespeeld in de Afghaansche politiek. Hij wordt 'beschreven als een rijzige figuur met het uiterlijk van een Turk. Zijn gezag onder de stammen is zeer groot; hij ver klaart visioenen te hebben gehad en den Profeet te hebben aanschouwd, die „een zegevierend leger van Mohammedanen tegen de trouweloozen aanvoerde". Intusschen wordt de nieuwe heerscher evenmin in 't onbestreden bezit van den wankelbaren troon gelaten. Een der stammen in 't Westen is in opstand gelromen. Naar verluidt zouden zij de stad Farrar veroverd hebben, bij welke overmeestering vele Afghaansche ambtenaren vermoord zouden zijn. In po litieke kringen te Moskou verwacht men binnenkort een nieuwe omwenteling. DE VRIJLATING VAN BORMS. De „Schelde" bevat een boodschap van August Borms uit Merxem aan „de Vlaam- sche broeders en zusters", die aldus be gint: „De Belgische verdrukkers hebben eindelijk de gevangenispoorten moeten openen waar gij jarenlang op gebeukt heft. en die de 83000 Antwerpsche kie zers ten laatste zoo duchtig rameiden". Hij zegt dan verder o.a. dat de „volksbe driegers" de Vlamingen „nu weer hebben afgescheept met een wetje, dat zooveel op amnestie gelijkt als de Gentsche Norf- far.ak op de volledige VlaamsChe Hooge- scfaool. die door de activisten tijdens den oorlog werd tot stand gebracht iom Vlaan deren onverduischt, onverfransdht te hou den. Zoo was alles wat wij, dikwijls na harden strijd van de Duitschers verover 9 den Vlaamsch door en door, een vaste grondslag, waar we de welvaart van heel ons volk zouden hebben kunnen op blau wen". Borms verklaart het thans als zijn taak te beschouwen „de oogen van ons misleid Volk te openen voor dat bedrog, zijn sluimerend rasgevoel herop te wek ken Vlamingen te vormen die op het his torische uur zullen bereid Zijn, zonder vaar noch vrees, over te gaam tot de red dende daad". Hij verzekert zoo noodig zijn leven voor Vlaanderen te zullen ge ven in de wetenschap dat hij op de Vlaamsche broeders en zusters zal mogen rekenen „vooral om mijn diertiaar ge zin te steunen, zoo als gij dat mensch- lievend hebt gedaan gedurende mijn tien gevangenisjaren. Borms eindigt met een „leve Vlaan deren" en voegt er „met onzen betreur- dep. hoofdman, Dokter Deplae" bij: Heil Groot-Nederland. 'DE TOESTAND IN AFGHANISTAN. Uit de uit tal van bronnen gepubliceer de berichten over de gebeurtenissen in Afghanistan 'blijkt, dat nog steeds drie machthebbers elkaar het bewind betwis ten: Aman Oellah, Inayat Oeliajh en Ha- bi'b1 Oellah. Habib Oellah, de laatste, die nu den troon te Kaboel heeft bestegen, noemt zich echter geen „koning", doch slehts „heerscher". Hij draagt denzelfden naam Uft het Engelsch Van ALLEN REINE. 27 De Zwarte dominee, zei de kapitein, nu, die stikt in zijn geld! Dat is een jgoede partij meisje, en je oude oom 'John zal je vriend zijn. hoor! Juist kwam vrouw' Finch tinnen en zei: Daar is die meneer weer en hij vraagt of hij juffrouw Powell kan spreken. De kapitein barstte opnieuw in lachen uit, zoodat vrouw Finch stom vertlaasd naar haar keek. Vraag hem of hij Hoven komt, zei hij eindelijk, waarom sta je zoo te kijken alsof je je laatste oortje versnoept hebt? Stuur meneer Wynne nasr boven en zeg dat ik hem spreken wil. Cardo stormde de trap tij drie treden tegelijk op; in spanning of de kapitein Valmai's bekentenis wel goed had op genomen. Hef ik opit! zei de kapitein met voor gewende strengheid, hoe durf je je hier te laten zien, nadat je mij mijn kleine meisje hebt ontstolen, terwijl ik er zelf .nog wei bij was? kom hier kwajongen en laat ik je de hand schudden. Gefeliciteerd kerel! En waar is de kleine meid? Kom hier, kleine rakker! Waarom speel je verstoppertje? Kom hier en geef je man de hand! Zie zoo, zoo hoprt het. G©id zegen jullie! Jullie Zijn dus man en vrouw*? Hij keek hen met een goedkeurenden blik aan en zei: Jullie bent een knap stel! En je tent dus getrouwd? Met uw welnemen, meneer, zei Car- hebben met guur weder raak last van ruwe en springende huid van banden, gelaat en lippen. Dit is dadelgk te rer- zaohten en spoedig te genesen met DE SCHUTTEVAER. De ©nzinkbare reddingsboot „Schutte- vaer" is in Spanje aangekomen. Van daa(r ;gaat de tocht via de Azoren naar Amerika. ACCUNS OP GEDISTILLEERD. Blijkens het Vo©rl. Verslag over Imt ontwerp van wettot verlaging van oen accijns pp gedistilleerd (40 o/o) en van dien op houtgeest, alsmede van het spe cifieke recht dat in verband met die ac cijnzen volgens de Tarief wet 1924, ge heven wordt van sommige producten (door de Tweede Kamer aangenomen 20 Dee. j.l.) betuigde men algemeen instem ming met de voorgestelde act'ijnsverla ging- Van vele zijden werd erkentelijk heid uitgesproken voor het aandeel, dat de beweging der drankbestrijding gehad heeft in de vermindering van het drank misbruik. ZIERIKZEE. Vrijdagmiddag en -avond werd hier in de Concertzaal vanwi den Geref. Zendings'bönd de „Java Soem- ba"-film vertoond, waarvoor goede be langstelling bestond. Deze duidelijke film geeft een overzicht van het terrein, waar de zending der Geref. kerken in Nederland arbeidt, zoor wel op Java, als Soemba (een der kleine Soenda-eilanien) en laat den toeschouwer zien, de veelzijdige wijze, waarop gear beid wordt op godsdienstig, medisch- en onderwijsterrein- Op de film werden ach- eenvolgens de verschillende zendingster reinen tezocht o.a. in Djokja, waar het Petronella hospitaal is opgericht, dat op valt door zijn geweldig ge'bpuwen com plex. Aardig was 't bezoek aan de oplei dingsschool voor onderwijzers der Javaan- sche hulppredikers, de huishoudschool voor meisjes enz. enz. Verschillende scholen en' kerken wer den in den geest tezocht terwijl de toe schouwers eveneens kennis maakten met het typische Javaanscihe volksleven Hij oogst- en feestdagen. Deze film, die een propagandistische strekking had, t.o.v. de zending, onder de bewoners van den Oost-Indischen Ar chipel was tevens leerzaam, omdat ken nis werd gemaakt met veel wetenswaar digs en landsc'hapsschoon in onze Oost. Zaterdag geraakte aan de overzijde do lachend en met uw zegen! Ik ten zpo dankt aar dat ik Valmai niet zonder vriend achterlaat als ik op reis ga! In geen jaren was er zoo'n heerlijke Septembermaand geweest en het water van de haven had nooit zoo' vroplijk glinsterd in de herfstzon en «ia het bre ken van zijn been had de kapitein nog niet weer zoo hartelijk gelachen en zoo'n plezier gehad ,als in de nu volgende veer tien dagen, waarin Cairdo hem de krant voorlas en Valmai tij haar werk met haar aardige stem, haar liedjes door het huls liet klinken. Kapitein Owen tracht eiken dag be richten over de vorderingen van het her stellingswerk. Nu meneer Wynne, zei hij op een morgen ik ben blijl u te kunnen, mede deelen dat we morgenmiddag weer on der zeil gaan. Cardo vond deze blijde mede deel ing verre van aangenaam1 en Val mai werd doodsbleek. Uw hut wordt vandaag in orde ge- bfracht en ik verwacht u morgenmiddai om vier uur aan boord. Het belooft prach tig weer te zullen worden. Geen mist en geen botsing meer, hoop ik. Ik zal ervoor zorgen bijtijds aan ttaord te zijn, zei Cardo. 'Stom vervelend, dat je weggaat, zei kapitein Powell. Hij was zoo'n opge Wekte gast in huis en voelde zich hier net zoo thuis als jij. Hij heeft me voor gelezen en sigaren voor me meegebracht en altijd een vroolijk gezicht! Ik hoop dat jij het hier gezellig vond! Verbazend gezellig, antwoordde Car Ido. ik zal de veertien dagen die ik hier doorgebracht heb, nooit vergeten. Ik weet dat het meiske haar test gedaan heeft, zei de gastheer. Zei u niet, dat u voor een jaar o,p reis ging? vroeg de kapitein. van de Nieuwe Haven aan de zoogenaam de Engelsche kade een paard met wagen in de haven doordat het paard van een even verder voorbijrijdende auto schrok. Daar het laag water was, maakten voer tuig en dier een flinke tuimeling. De voer man had nog kans gezien, er tij tijds af te springen. Met behulp van de lier van het ter plaatse liggende motorschip „Koophandel" werden paard en voertuig weer op 't droge gebracht, 't Ongeluk liep goed af. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie van het „Zierik- zeesch Orchest", dir. de heer A. v. d'. Houten dat Zondag 27 Januari a.s. een soireé musicale geeft, waaraan mej. H. Klimmerboom en de heer Joh. F. A. Thee- wis hun medewerking zullen verleenen. Naar wij vernemen, hebben de leer lingen der Rijks H.B.S. te Zierikzeeeen t'edrag van f 250 bijeengebracht ten be hoeve van de weezen v,an de op 16 Jan. f.1. ,op de Mapsvlakte tijdens een storm' omgekomen bemanning van de reddings boot „De Prins der Nederlanden". Naar wij' uit goede 'bron vernemen, richtte het raadslid J. Catshoek dezer „en een schrijven tot Burgem. en Weth. dezer gemeente, 'betreffende de levering van een nieuwe schuif voor de sluis in den Sasdaim', door den aannemer J. van Almkerk, In den aanhef van dit schrijven wijst genoemd raadslid Bungeiml en Weth. o'p de te late aflevering, n.l. einde Decem ber, terwijl deze vóór 1 October had moeten plaats hebb'en en brengt daarbij ter s'prake de korting van f3 per dag, die in zulke gevallen in overeenstemming met di© besteksvoorwaarden op den aan nemer kunnen worden toegepast. Hierna wijst hij op hét feit, dat de vertikal© tusschenblekleeding van de schuif, welke een oppervlakte heeft van 3 X 3,35 M., bij pen dikte van 4 e.M., in (afwij king van het 'bestek, zou bestaan uit vurenhout, althans wit hopt, hetwelk, vol gens ter zake kundigen een veel minder deugdzame en aanmerkelijk: gpedkpiopere houtsoort is dan het voor geschrevene Borneo-teakhout. Tevens stelt hij in het licht de vreemde houding in deze van den gemeente-bouw meester, die tegenover hem wel is waar erkende, dat de binnenbekleeding deels uit vurenhout was vervaardigd, doch die hem' in strijd imet de waarheid trachtte wijs te maken, dat het witte hout reeds uit de schuif was verwijderd. Aan de hand van deze feiten stelt ge noemd lid aan het sliot van zijn schrijven Burgem. en Weth. de volgende vragen: Ligt het in de bedoeling van Burg. en Weth. bedoelde minderwaardige en van het bestek afwijkende schuif zonder meer te accepteeren? Zooi neen, welke maatregelen zullen dan door hen worden getroffen, om het rechtsgevoel te 'bevre digen? Indien Burgem. en Weth. de eerste vraag met „ja" aneeneu te moeten be antwoorden, zijn zij er dan niet mede van overtuigd, dat door het tolereeren van dergelijke knoeierijen de gemeente ernstig wordt geschaad en de reeds meer en meer om zich heen grijpende fraude in de hand wordt gewerkt? Wanneer Burgem. en Weth. (besluiten, dat door- of op kosten van den aan nemer een nieuwe schuif moet worden gemaakt, zullen zij er zich dan vain over tuigen, vóór d© horizontale bbitenbCklee- ding in haar geheel-zal zijn aangebracht, dat de tusschen'bekleeding van het voor geschreven hout is vervaardigd? Hoe luidt het oordeel van Burgem. en Weth. over de -door den gemeen te-bbuw- meester in deze aangenomen houding tegenover ondergeteekende? Zijn ook Burgem. en Weth. van oordeel, dat de gemeente-bouwmeester verre te kort is geschoten in zijn plicht, door niet vooraf door nauwkeurig toezicht te zor gen, dat minderwaardig materiaal op het werk wordt gebracht? Kunnen 2ij mededeelen de redenen, welk© leidden tot een zoo'n late aflevering van de schuif? Hielden zij ook verband met de vacantia van den gemeente-bouw meester? HAAMSTEDE. Zaterdag j.l. hield het Nutsdepartement „Haamstede-Burgh" een Nutsavomd in de goed bezette zaal van hotel Bom: Na ingeleid te zijn door den voorzitterdhr. W. G. Boot WZ., trad als spreker op dhr- J,ac. v. ElsaCker, Vóór de pauze droeg spir. eenige ernstige ge dichten voor o.a. van Adama van Sdhel- tema en een gedeelte uit het Roemeen- sche proza: „Oom Angel". Na de pauze volgden meer luimig© stukken, o.m. van F. de Sinclair, in Vlaamjsch dialect. Het telkens krachtig applaus bewees dat dhr. v. Elsacker een aandachtig gehoor had en de aank, hem door den voorzitter getracht, wel ver diend was. Een -gezellig t|al besloot den avond. Ik hoop dat ik me ar acht of negen maanden hoef 'weg te blijven; in geen ge val langer dan een jaar. En terwijl de teide oude zeerobben af scheid namen, ging Cardo de kamer uit om Valmai te zoeken, die stilletjes ver dwenen was. Hij vond haar op de oude, rood© sofa, fcladend in tranen en de han den voor het gezicht. O, Cardo, Cardo Nu zal het gebeuren; nu goat het wer kelijk gebeuren! Kom1, zei hij', wees dapper kindje. Ja, zei Ze en ze deed haar fcfest haar snikken te onderdrukken. Het is voor het laetst dat ik week hartig en kinderachtig ben. Morgen zal ik een sterke en dappere vrouw zijn, die haar man bij het afscheid opvrpolijkt en hem wijst op de hoopvolle toekomst, waarin we elkaar zullen weerzien! O, ik Weet heel goed 'hoe ik zijn moet. In mijn oogen ten je volmaakt; daar om is het afscheid voor mij ook zip© zwaar Gwynne. Ellis had toch wel ge lijk toen hij zei, dat het erger was van zijn/ vrouw voor een week te scheiden, dan v,an zijn meisje voor een jaar. Hoofdstuk XI. De >,Zit\arle hemd". De volgende 'weken fc'racht Coirdo) Wynne in hoofdzaak door op het dek van de „Burrawalla", nu eens spelend met de kinderen die a,an boord waren, dein weer in druk gesprek met den een of anderen passagier. Hij - liep dan met de handen in de zakken, en zijn pet met een bland onder de kin vastgemaakt, wiant steeds stond er een flinke bries, die soms aan wakkerde tot een kleinen storm. Cardo was erg in trek ,aan boord, door zijn op- wektheid, zijn prettige manieren, zijn hof- BURGH. In een goed b ezochte bijeen komst, hield het Tweede Kamerlid, ahr. W. Drop, Vrijdagavond j.l. voor de af- deeling „Burgh-Haamstede" der S.D.A.P- een verkiezingsrede in hotel v. d. Moer. In het eerste gedeelte ontzenuwde spr. de bezwaren der tegenstanders van het socia lisme. In het tweede gedeelte toonde hij uitvoerig aan de onvruchtbaarheid der coalitiepolitiek, in 't bijzonder ten op zichte van de belangen der arbeiders- sse. Tenslotte bepleitte hij de wensche- lijkheid van 't nemen van krachtige maat regelen ter verheffing van het platteland, in het bijzonder door het instellen van Pachtcommissie's en een wettelijke loon regeling voor de landarbeiders, ongeveer naar het Engelsche en Deensthe vooirbfeeld. NOORDWELLE. Donderdagavond jl. gaf de mondharmonicavereen. „Melodia" voor een goed bezette zaal haar donateurs- uitvoering. Gezien de nog jonge vereen, werden de vrij moeilijke muziekstukken goed ten gehoor© gebracht. Er is zeer zeker vooiruitgang te boeken. De ter .af wisseling gegeven tooneelstukjes „Een ad- vocatenstreek" en „Onnoozele Klaas" vie len goed in den smaak. Vooral het laatste wekte den lachlust op^ De twee zang stukjes „Het lief klein huisje" en ,,'t Is Neerland d,at ons toebehoort", gezangen door 4 jongedames, getuigde van goeje istudie. Een gezellig fcial besloot dezen goedgeslaagden avond. Zateraag werd het zelf de programma voor een volle 'Zaal op gevoerd. DUIVENDIJKE. Op 31 Dec. 1927 telde onze gemeente 579 inwoners, t.w. 303 m. en 276 vr. Door geboorte en vestiging vermeerderd© dit aantal met 13 en 40, lelijkheid tegen de pilde menschen en zijn vriendelijkheid voor de kleine kin deren. Ieder mocht hem graag, van de hutjongen af tot den kapitein toe en den ouden generaal, die zelden uit zijn hut kwam', zoowel ials de groote zwarte hond. die nu al vpor den derden keer zijn fciaas op de groote reis vergezelde. Hij heeft altijd een vriendelijk ge zicht als je met hem spreekt, zei een van de dames eens tegen haar vriendin en toch vind ik kan hij soms zoo som ter kijken als hij' met zijn handen in de zakken het dek op en neer wandelt. Ja, zei de iander met sentimenteele nieuwsgierigheid, ik zou wel ©èns wil len weten waarover hij dan tob't. Ik za eens heel aardig tegen den kapitein zijn en dan zien of ik wia.t over hem gewaar kan worden; want hij schijnt bijzonder bevriend met hem te Zijn. Als we weten wat hem scheelt, moeten we ons b'est doen, hem wat op te vroolijken. Op het ©ogenblik schijnt hij daar geen behoefte aan te 'hebben, zei haar vriendin, want juist kwam Cardo; met twee andere jongelui voorbij, schaterend om de een of andere grap- Toch waren er inderdaad vaak ernstige sombere lijnen om zijn mond en dikwijls leunde hij over boord, diep in gedachten voor zich uitstarend. Op een middag stond hij weer in zijn gedroom over Valmai verzonken, toen de stem' van de kapitein hem tot de werke lijkheid terugriep. U kijkt net naar den hoek, waaruit de storm zal komen. De storm! zei Cardo opschrikkend Krijgen we-storm? Ik geloof zeker dat er b'oos Weer o.p komst is. Dat Zie ik nu ook, Zei Cardo, ik had er niet op gelet. Wat is de lucht Tegen Los het In de bronches vastzittende slijm op, ver gemakkelijk het opgeven, verzacht de snijdende pijn van het veelvuldig hoesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel en krachtig ingrijpende, onschadelijke AKKER'* Voorde Borst totaal 24 <ni èn 29 yr. of 53 personen. Door Overlijden en vertrek verminderde 't in wonertal mjet 5 en 67, totaal 31 m. en 41 vr., totaal 72 personen. Op 31 Dec. telde deze gemeente 296 m'. en 264 vr. of totaal 560 personen, zoodat de gemeente in 1928 met 19 personen verminderde. DREISCHOR. Verleden Zaterdagavond hieldi ten huize van dhr. Slager, de zie kern- kas „Dreisehor" hare jaarvergadering. Zeer zeker mogen de leden met tevreden heid terugzien op het afgeloopen jaar. Hef jaar, dat aanving mlet een ledental van 38, eindigde, ondanks vertrek van ©enigen met 76, alzoo is het verdubbeld. Tot lid der Commissie van kasopname, vacature ontstaan door periodieke aftreding, werd gekozen de heer Joh. Klippel. In de be trekking van blode, door bedanken open gekomen, wordt gekozen de heer C. Do©- ge. Voor afgevaardigde en zijn pl.verv. naar de Prov. vergadering a.s. zomer worden resp. de secretaris en de voorz. bij: aCSLamatie benoemd. De Gezondheids toestand onder de leden *was dit j aar zeer 'bevredigend) te noemen, zoodat deze jonge vereeniging haren weg welgemoed verder durft gaan. iST.-ANNALAND. Donderdagavond 1.1. f de muziekvereeniging „Accelerando." alhier, haar 56st© uitvoering, oüder leiding van den directeur, dhr. M. P. Lanooij. De zaal was tamelijk goed bezet. Nadat de voorzitter, dhr. W'. A. Boogaard, den aan wezigen een hartelijk welkom had toege roepen,. werd het programma vlot achter elkaar la) f gewerkt. Begonnen werd met een viertal muzieknummers, waarvan vooral het eerste (Vieux Canuarades, Mar- che célèbre de C. Feike, door E. Larue) en het tweede (Freischütz, fantasie sur ljopera d© Wdber, door M. J. H. Kessels), in den smaak van het publiek bleken te vallen. Daarna werden een tweetal too neelstukjes opgevoerd, n.l. „Stotteraars in soorten" (kluchtspel in een bedrijf), en .Joost Uilenspiegel" (Blijspel in een, be drijf). De spelers wisten de stukjes wer kelijk heel aardig te vertolken. Vooral mag genoemd worden dhr. H. Hillen als '„Joost" in het 2© stuk. Het gelach van de aanwezigen bewees, dat ze zijn talent waardeerden. Dezelfde heer gaf ook nog een komische voordracht ten beste, n.l. Hannes Pimpelmees op Audiëntie". Ook hiermee verwierf hij een verdiend succes. Daarna nog een drietal muzieknummers, waarna de voorzitter zijn tevredenheid kon uiten over een welgeslaagden avond. Het traditioneel© bal onder muzikale iei- dimg van dhr. Roels hield de aanwezige» nog geruime» tijd gezellig bijeen. UBCHT21JÜOL Ter openbare terechtzitting der Arrom daar zwartl En de zee ook! En dan die scherpe witte streepi aan den horizon! Het zal spoken, antwoordde de ka pitein, maar de weg naar Australië gaat nu eenmaal niet over een rimpe- loozen vijver! En hij ging heen om ziijn bevelen uit te deelen. En Cardo was weer aan zijn eigen ge dachten overgelaten. Ja, pikzwart zag alles! Maar ik 'heb er altijd naar verlangd, eens een echten storm op zee mee te maken, dacht hij. Wat we tot nu toe gehad hebben, was maar kinderspel! Was Valmai maar bij me, wat zou ik er dan van genietenl I '41 Maar toen zijn gedachten weer de rich ting van Valmai uitgingen, kwam er een gevoel van ontzettend alleen-zijn over hem1 en een vreemd, niet onder woorden te brengen gevoel van naderend onheil. - Kom mijnheer Wynne, zei een van de dames. U schijnt weer in een som- fo'ere bui te zijn. W.e moeten u noodig eens opvroolijken want bet gaat toch niet dat de joligste van allemaal zoo gedrukt is. Als U nu nog thuis Uw vrouw had achtergelaten, zooals mijnheer Dawson. Dat heb ik, zei Cardo, maar daar-' om ben ik niet somber. Maar een man. en vooral een getrouwd man, heeft af en toe zijn ernstige oogenbliklrón. Natuurlijk, vond de dame, wier be langstelling in den knappen mijnheer Wynne sterk was verminderd, en hebt U ook kleine kindertjes moeten achter laten? Neen zei Cardo lachend, die heb ik niet. Och dat is j&mïmer! En gauw ging ze haar vriendin vertellen wat ze had ontdekt. /Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1