Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provinole. behoorands bij da van Vrijdag 18 Jan. 1929, na. 11801. KERKWERVE. De loop der bevolking over Ihet jaar 1928 was in deze gemeente als volgt: Op 31 Dec. 1927 biedroeg zij 848 (442 m!. en 406 vr. personen). Er wer den geboren 11 mi. en 9 vr., terwijl zich vestigden 17 m. en 22 vt. De vermeer dering bedroeg alzoo 59 (28 mi. en 31 vr.) Er overleden 5 personen (4 m|. enl 1 vr.) en er vertrokken 34 personen, waarvan 14 m. en 20 vr. De geheele vermindering was derhalve 39, waarvan 18 '/n!. en 21 vr. De bevolking vermeerderde in dat jaar das met 20 personen, waarvan 10 m. en 10 vr. en bedroeg op 31 Decem ber 1928 868 personen, waarvan 452 m. en 416 vr. BURGH. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Dinsdag 15 Januari j.l. Aanwezig alle leden. Bij de opening drukt de voorz., dhr. W. G. Boot Wzl, den wetnsch uit, dat 1929 voor Raad en Gemeente in alle opzichten een gunstig jaar moge zijn; spr. wijst hierbij: op de belangrijke werken, die in dit jaar in de gemeente tot stand zullen komen, spe ciaal wat 'betreft waterleiding en elektri ficatie. Daarna komt in behandeling het verslag der commissie tot wering van Schoolverzuim over 1928, dat tzeer gun stig is; een verzoek van de Kjom. Nederl. Politiehomdenvereeniging pm toetreding als begunstiger en van de vereeniginig voor onvolwaardige arbeidskrachten pm toetreding als lid. De Raad besluit op genoemde verzoeken niet in te gaan. Een besluit van den -gemeenteraad van Haam stede om de gemeenschappelijke zieken barak onder bepaalde voorwaarden voor tijdelijk gebruik af te staan aan C. den Boer te Haamstede, wordt goedgekeurd, en de bekende verzoeken om adhesiebe tuiging aan de adressen der gemeentebe sturen van IJselmonde en Axel voor ken nisgeving aangenomen. Thans komst aan de orde een verzoek van de vereeniging voor Nederl. gemeenten om1 toetreding als lid dezer vereeniging. B.. en W. stellen voor lid te worden dezer nuttige ver eeniging, vooral tot het bekomen van goede en 'belangrijke adviezen, en even eens aan te sluiten bij de provinciale afdeeling dezer Vereeniging. Met alg. st. wordt aldus besloten. Het verzoek van dhr. W*. G. Boot Wz. tof plaatsing van een heining aan de grens van zijn erf even ter zijde van de greppel aan Hoog- Burgh, wordt ingewilligd, te meer daar genoemde heer de kosten der rioleering aldaar voor zijn rekening heeft genomen. Vervolgens wordt behandeld een schrij ven van den Pensioenraad inzake wijzi ging van vroegere besluiten van benoe ming tot wederopzegging van dhr. M. C. J. Pilaar als vaccinateur en geneesheer belast met de armenpraktijk. Bu en W. geven in overweging deze benoeming van dhr. Pilaar als definitief te beschouwen, /Ingaande 1 November 1927; in dien geest wordt door den Raad besloten. Een schrij ven van den Minister van Aibeid, Handel en Nijverheid omtrent aanvulling der ver ordening Warenwet met enkele noodza kelijk gebleken bepalingen, wordt ter be handeling aangehouden tot een volgende vergadering, na 'bekomen advies van de Gezondheidscommissie. In verband met een verzoek van het bestuur der ver eeniging van de Landarbeiderswet voor Schouwen-Duiveland, wordt op voorstel van dhr. Heule besloten niet als lid ,aan te sluiten, maar van gemeentewege aan deze vereeniging een jaarlijksche subsidie van\ f 5 te verleenen. Op de vraag van dhr. Kloet of dit geen bezwaar kan opleve ren voor eventueele uitvoering der Wet ten opzichte van inwoners dezer gemeen te, antwoordt de voorzitter, dat daarvoor geen bezwaar bestaat, daar de vereeni ging werkt voor het geheele eiland. Om trent een verzoek om gemeentelijke sub sidie door de vereeniginig tot stichting van een lagere landbouwschool op dit eiland, wordt besloten een afwachtende houding aan te nemen. Een voorgestelde begrootinigswijziging 1928 wordt goedge keurd en het kohier hondenbelasting 1929 vcorloopig vastgesteld. Een verzoek om verhooging van loon door de scho|onmaak ster der openbare lagere school in verband met oneerdere werkzaamheden, wprdt in gewilligd en dit loon van af 1 Jianuarj 1929 vastgesteld op f3 per week. Ten slotte wordt behandeld een besluit van het plaatsel. armbestuur van Westenschou- wen, behelzende uitgifte in erfpacht door genoemd bestuur van een perceel bouw land ter grootte van 93,4 A. aan A. Ren ters en Johs. de GLopper. Besloten wordt op dit besluit gunstig te adviseeren aan Ged. Staten. Bij de omvraag bespreekt dhr. Kloet den ongunstigen toestand aan den Achterweg bij de woning van I. D. Bakker. B. en W. zullen trachten hierin te voorzien. Daarna sluiting. RENESSE- Op 1 Jan. 1928 waren 636 ingezetenen. Door geboorten en vestiging een vermeerdering van 44. Door overlij den en vertrek een vermindering van 48, zoodat de bevolking in deze gemeente op 31 Dec. 1928 bedroeg 632. ELLEMEET. Op 1 Jan. 1928 bedroeg de bevolking 538 ingezetenen. Door ge boorten en vestiging in den loop van dit jaar een vermeerdering van 62; door over lijden en vertrek een vermindering van 57, zoodat op 31 Dec. 1928 het aantal in gezetenen bedroeg 541. ELKERZEE. Oip 1 Jan. 1928 telde deze gemeente 297 m. en 295 v., totaal 592 inwoners. Gedurende 1928 vestigden zich 14 m. en 16 vr., terwijl 4 an. cm 2 vr' wer den geboren. In 1928 vertrokken 14 m. en 13 vr., en overleden 1 m. en 5 vr., zoodat het aantal inwoners gedurende het afgeloopen jaar met 8 verminderde en op 1 Jan. '29 595 bedroeg, t.w. 300 m'. en 295 vr. DREISCHOR- Dinsdagavond 1.1. gaf Harmonie „Crescendo" voor hare kunst minnende leden en geïntroduceerden hare gewone jaarlijksche uitvoering. De uit gevoerde nummers droegen ten zeerste den stempel van ambitieuze studie. Voor al het solonummer mocht hiervan ge tuigen, alsmede de goede leiding van den heer Theewis. Ter afwisseling wer den «enige 'biosooppnummers gegeven van komische strekking, die goed gekozen ble ken te zijn en erg in den smaak vielen. Een groote consternatie werd echter ver oorzaakt, toen omstreeks 11 uur de electr. verlichting staakte en boven-, zoowel als benedenzaal in >t donker zette. Ofschoon na een uur de gloeilampjes hun plicht weer deden was dit echter slechts voor eenige oogenblikken en moest de op nonactiviteit gestelde petroleumlamp zijn verleende assistentie verder voortzetten. Op de goede orde en stemming der tal rijke aanwezigen was het incident ech ter niet van invloed. Woensdagavond met de volksvoorstelling was de belangstel ling wederom bevredigend. Nogmaals ech ter van omstreeks h,?lf 8 tolt 8 uur, wa ren we van stroom verstoken. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 11 Jan. Voorz. de 'burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Ingekomen is een ver zoek van het bestuur der vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend' goed dojoir landarbeiders Schou wen en Duiveland, Waarbij Wordt ver zocht toe te treden als lid of su'hsidie te verleenen. Op voorstel van Bi. en Wi. wordt besloten om tot wederopizeggens eeue jaa-ri. subsidie te verleenen van f20. Gelezen wordt eene circulaire van het bestuur der vereeniging tot bevordering van het Landbouwonderwijs voor Schou wen en Duiveland, gevestigd te Zierik- zee, 'waarbij steun Wordt gevraagld voor het bouwen van een schoolgebouw voor het exploiteeren eener lagere landbouw school. De voorzitter merkt op, dat de gemeente ten aanzien van deze aange legenheid in een bijzondere positie ver keert. Het hoofd der school is indertijd benoemd onder belofte, dat hij de land- houwakte zal halen. Spr. meent, dat wan neer het hoofd deze akte zal hebben fee. haald, de gemeente zelf voor landbouw onderwijs kan zorgen, in dier voege als de (heer Waale dit vroeger deed, en daar voor aan het hoofd eene 'belooning kan toekennen. Anders zJal deze akte voor het hoofd, die zich voor het verkrijgen daarvan geldelijke offers getroost, igeen waarde hébben. Spr. stelt daarom na mens B, en Wi. voor geen steun te ver leenen, doch mettertijd te zorgen, dat door het hoofd der school landbouw onderwijs te Nieuwerkerk Wordt gege ven. Na gedachtenwisseling wordt hier toe 'besloten. Z.h.s. wprdt overeenkom stig! het desbetreffend verzoek besloten om' te vergoeden aan het feestuur der ver eeniging school met den bijbel de wedde ad f 600 van een assistente, gedurende 1928 aan die school verbonden. Ontheffing wordt verleend van een half ja-ar hon denbelasting aan J'. L. van Vossen, J. Kort Cz). en C. J. ffl Biouman en van schoolgeld over 9 maanden aan J. A. Gaanderse. Naar aanleiding eener circu laire van den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid, wordt de verordening op de keuring van waren gewijzigd. Een uitnoodiging van de vereeniginig van Ne derl. gemeenten- om' toe te treden als lid, wordt op voorstel van den heer van Klinken aangehouden tot de vo'gende ver gadering1, ten einde onderwijl de daaraan verbonden voordeelen onder de pogen te kunnen zien. Een adres van den gemeen teraad van Axel inzake verlaging van de wedden van burgemeesters, secreta rissen ern ontvangers, wordt op voorstel van Bi. en W. voor kennisgeving aange nomen. Vastgesteld wordt de pensioens grondslag op 1 Januari 1929 van de on derwijzeres aan de o. 1. school J. A. Pi. Bijlo. Met algemeene stemmen wordt herbenoemd tot lid der commissie v,an plaatselijk toezicht op het lager onder wijs, de heer H. C. van de Zande. Inge komen is eene mededeeling van dhr. J. Dalebout, waarbij deze er in toestemt om voor het verleggen van den weg naaf- de begraafplaats met de gemeente eene ruiling van grond aan te gaam Nader hand is door hem bedongen, dat in de akte van ruiling wordt bepaald, dat de weg altijd voor het openbaar verkeer bestemd blijft, waartegen geen bezwaar bestaat. B. en W-. stellen voor in beginsel tot deze ruiling te besluiten. Met alge meene steimlmen wordt hiertoe besloten. Het kohier der hondenbelasting voor 1929 wordt vastgesteld in totaal op f260, met 78 aanslagen. Besloten wordt om het sa laris van den gemeente-werkman, wiens werkzaamheden zijn uitgebreid door de vergrooting der school -met een vierde lokaal, doch weder zijn verminderd door opheffing der petrol eumstra at verlichting, te handhaven op f550. B. en W. worden gemachtigd de oude straatlantaarns met toebehooreni van de hand te doen. De heer Geleijnse heeft namens velen een klacht en tevens een verzoek en wel naar aan leiding van de laatste feestdagen. Er is op die dageni gelegenheid gegeven voc* dans! en muziek; de gelegenheden zijn lan ger dan het gewone sluitingsuur openge bleven en waar, naar werd vernomen, alles niet zoo netjes is gebeurd, verzoekt spreker, om te voorkomen voor het ver volg, dat de jeugd zilch schuldig maakt aan dronkenschap en vechtpartij. Ben Zigeuner-familie welke nabij Den Haag hare tenten heeft opgeala- gen en het de omgeving met bedelarij en dieverij erg lastig maakt. De heer van Klinken kan het verzoek van iden heer Geleijnse steunen en vraagt of de voorzitter het geven van dansmu ziek niet kan beperken, ook op Nieuw jaarsdag? Spreker acht het dansen niet noodig,'vjooral niet in gelegenheden, waar sterken -drank wordt verkocht; er is al lichamelijke oefening genoeg. De voorz. antwoordt, dat er -geen sprake van is, dat door hem op christelijke feestdagen toestemming wordt verleend tot het ge ven van -dansmuziek, hoewel daarom her haalde malen is verzocht. Spr. schakelt oudejaarsdag en nieuwjaarsdag uit; dan wordt vergunning verleend tot 12 uur; men kan niet alles verbieden. De heer Boot meent, dat -de lijn al sterk genoeg wordt aangehaald. Ve-rdere 'beperking be hoeft niet. De voorz'. vindt, dat ieder eens zijn zin moet hebben. Men moet geven en nemen. Bijl de rondvraag vestigt dhr. Geleijnse de aandacht op de welput aan de grutterij, daar is een plank kapot en de toestand gevaarlijk is. De voorz. zegt toe, 'dat dit in orde zal worden gemaakt. De heer Flikweert wijst er op, dat de galmgaten 'aan -de Westzijde in den toren dringend voorziening eisehen; er vallen steenen uit. De voorz. zal 'hier naar laten kijken. Hierna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. 1 Jan. 1928 telde onze bevolking 1123 m. en 1073 vr. To taal 2196. Over 1928 werden geboren: 24 kinderen van 'het minnelijk en 20 via het vrouwelijk geslacht. Er vestigden zic'h 37 m. en 37 vr. Overleden zijn 6 inwoners van hei mannelijk en 6 van het vrouwe lijk geslacht. Er vertrokken 43 m. en 49 vr. De bevolking bestond alzoo op 1 Januari 1929 uit 1135 mannelijke en 1075 vrouwelijke inwoners. Totaal 2210 inwo ners. Ove-r het afgeloopen ja,ar dus eer, vermeerdering van 14 inwoners. ST.-ANNALAND. Donderdag 10 Jan. 1.1. hield de vereeniging „Landbouwbelang'9 (haar jaarvergadering ten huize van dhr. M. J. Boogaard. Aanwezig waren dertig leden. Uit het jaarverslag over 1928 bleek, dat in dat j-aar de vereeniging van 175 leden en 1 begunstiger was vooruit ge- gaap tot 190 leden en 2 begunstigers. Hoe wel deze vooruitgang niet gering, genoemid mag worden, was het toch beneden de verwachtinlg van het bestuur, aangezien juist met het oog op ledenwinst de con tributie niet onbelangrijk was verlaagd, n.l. van f 6 op f 3. De totaal omzet be droeg f 101.091,62. Hoewel ruim' 175000 K.G. meer werd aangekocht, bedro-eig het totaal prijsverschil sle-ch's ongeveer f500 meer, waaruit blijkt, dat de artikelen' wel iets goedkooper waren geworden, Volgens het verslag van den penningmeester be droegen over 1928 de inkomsten f102782,62 en de uitgaven f 102560,61, zoodat 't jaar een1 batig saldo geeft van f 222.01. Te zamen imet de saldi van vorige jaren be draagt dit nu f 1314,20. De rekening van de'onder hetzelfde bestuur staande Z.C.K.. te Vlaardiingen wees over 1928 aan: ont vangsten f 149,79, uitgaven f76,47, batig slot f73,32. Met algem. stemmen werd herkozen het bestuurslid W.A. Boogaard (periodieke aftreding). Het 'bestuur stelt voor aan de „Vereeniging tot 'bestrijding vap de musschenplaag" over 1929 een sub sidie te verleenen van f 50. Na eenige be sprekingen neemt het bestuur 'n voor stel van dhr. M. J. Heijboer over, luiden de: „Landbouwbelang" betaalt dit jaar f 100 aan het Mussdhengilde, waardoor de leden van oontributiebetaling zijn vrijge steld. Dit wordt aangenomen, nadat er pp gewezen is, dat -dit 'bedrag ui/sluitend voor het werkelijke doel mag worden be steed, zoo-dat het 'bestuur van het gilde verpliCht is, een verslag uit te 'brengen aan „Landbouwbelang". Aangenomen gor den verder de volgende voorstellen: de superphosphaat zal in 't vervolg geleverd moeten worden in de le helft van Febr., in plaats van 2e helft; de zwavelz. am moniak in de 2e helft van Februari en de 2e levering in de le helft van April, te zamen Imiet de 2e Chililevering, de wikken in de 2e helft van Mei. Op voorstel van het bestuur wordt het salaris van den secretaris, dat tot nu toe f 250 plus V2 pCt. van aankoop-oprijs wikken en zet poters 'bedroeg, gebracht op f' 300, waar door genoemd 1/2 pCt. vervalt. Hierdoor wordt het salaris verhoogd met ongeveer f27. Op voorstel van dhr. Ad-r. Buijs wordt besloten den directeur van het Selectiebedrijf binnenkort een lezing te laten houden over zetpoters en wat daar mee samenhangt. Bij de rondvraag lokt dhr. Wi. Goedegdbuure een bespreking -uit over de nieuwe verkoopsregeling voor Chilisalpeter. Ten slotte laat men de zaak aan 't bestuur over, in 't vertrouwen, dat;-dit wel zorgen zal voor de goedkoop ste manier. Op voorstel van dhr. W. Goe- degébuure wordt met 22 tegen 8 st. be sloten aan de -aanwezigen een presentie geld te verstrekken ad f0,50. De heer Joz. Ridderhof Zag gaarne het werken van de vereeniging wat meer in overeen stemming met haar naam „Landbouwbe lang". Hiji zou het b.v. heel goed vinden, wanneer een commissie werd benoemd om1 het punt „grondonderzoek" door het nemen van monsters enz. nader te be- studeeren. Hij is er n.l. van overtuigd, dat heel wat balen kunstmest nutteloos worden gebruikt, omdat velen niet weten waaraan hun igrond gebrek heeft. Na ampele bespreking besluit 't bestuur op voorstel van dhr. M- J. Heijboer, om over deze Zaak te correspondeeren met dhr. Stevens, landb.-consulent. Misschien dat een lezing over genoemd onderwerp voor velen reeds zeer nuttig zou zijn. INTERNATIONALE BAKKERIJ-TENTOONSTELLING. Dinsdag vergader-de het Comité voor die BEKTM II, de te Middelburg van 9 'tot en met 18 Juli te houden Internationale Bakkerij tentoonstelling te Middelburg. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer J. F. Pieterse. Ingekomen waren reeds aan giften voor het huren van meerdere stands fop het gebied van machineriën. grondstof fen voor de bakkerij, voedingsmiddelen enz., terwijl verschillende andere firma's alsnog inlichtingen bedden gevraagd. Waar de inschrijvingstermijn nog lang niet gesloten is, in de circulaires is 1 Maart genoemd, mag worden verwacht, dat tegen dien tijd het aantal belangrijk zal z'ijn gestegen. Verschillende onder- deelen maakten een onderwerp van be spreking uit, o.a. het doen van een keuze uit de ontwerpen, ingekomen voor een reclameplaat, waarover de beslissing werd aangehouden tot een volgende vergade ring. die voorloopig -op 6 Februari werd bepaald. Zooals vroeger reeds geméld, is het initiatief voor deze tentoonstelling uitge gaan van den Zeeuwschen Bakkersbond, mede in verband met de dit jaar te Mid delburg te houden algemeene vergade ring van den Nederlandschen Bakkers blond. Voor de aan de tentoonstelling te verbinden vakwedstrijd zullen in de vol gende vergadering ook de voorwaarden worden vastgesteld, -die door een subcom missie zullen worden ontworpen. LANDBOUW SN VEETEELT. BURGH. Dinsdagavond j.l. hield de ver eeniging, van oud-leerlingen van de|n Rijiks- Land'bouw'wintercursus „V.Z.O.S." een al gemeene ledenvergadering in hotel v. d. Moer. Na opening door den voorzitter, fdhr. L. Hanse, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, volg de rekening en verantwoording, van den penningmeester over het afgeloopen jaar. De rekening, in ontvang en uitgaaf resp. met f110,705 en f44,955 Werd na gunstig uitgebracht rapport door de financiëele commissie, biji imonde van dhr. J. P. C. Boot, door de vergadering goedgekeurd. Het aftredend lid der commissie voor de proefvelden, dhr. P. L. Vis, werd als zoodanig herkozen. Als leden der com missie tot bestudeering der z.g.n. Zieeuw- sche ziekte (bodemziekte) werden be noemd cte heeren L. Hanse, P. L. Vis en J.b Blom L.Jz. Besloten werd dit jaar weer eenige proefvelden aan te leggen. Daarna hield dhr. J. P. C. Boot een on derhoudende lezing over „de voeding der planten". Na een vergelijking tusschen den bouw van plant en dier, ademhaling, enz., 'behandelde spreker de voorwaarden voor goede kieming -der zaden, tempera tuur, vochtigheid, diepte van 't zaaien, hoedanigheid van het zaai- en pootgoed, enz. Zijn verhandeling werd door de ver gadering met aandacht gevolgd. Op voor stel van dhr. P. J. v. d. Berg zal getracht worden te zijner tijd een en ander uit den groei en ontwikkeling der planten in beeld te vertoonen, terwijl ook pogingen aangewend zullen worden om over eeni- gen tijd een spreekbeurt te doen vervul len over eenig belangrijk landbouw-on- derwerp. Met dank aan spreker en ver gadering sloot de voorzitter de vergade ring. NEDERL. TREKPAARDEN-STAMBOEK- Dinsdagmiddag is te Goes een algem. vergadering gehouden van de afd. Zee land van het Nederiandsch Trekpaarden- StambOek, onder voorzitterschap van dhr. H. A. Hanken. De vergadering werd bij gewoond door den voprz. en den secr. van het hoofdbestuur, de heeren v. Vre- denlfclurch en de Vries. De voorz. meende dat er eenige verbetering is ontstaan voor de fokkers van het zware paard, al rijn de prijzen wat laag. Aan -het jaarverslag ontleenen wij, dat 1928 voor de fokkers zoo mogelijk nog ongunstiger was dan 1927. Vooral voor de hengstenfokkers en niet minder ook voor de gewone hengst- houderij was 1928 een fataal jaa-r. Een regelmatig onderzoek near de fokwaarde van de hengsten zou merkwaardige feiten aan het licht brengen, waaruit zou blij ken, dat meerdere z.g. oudere hengsten waaronder zelfs voor 3 jaar goedgekeur- den, voor de fokkerij van zeer weinig waarde zijn. Een proef tot zulk een on derzoek is door den secretaris begonnen. Er werden 35 -hengsten, 491 merries en. 1800 veulens ingeschreven. Over den ge zondheidstoestand van de paarden kwa men het bestuur geen bijzondere opmer kingen ter oo-re. De gunstige teoordee- ling van de nationale tentoonstelling gaf helaas den fokkers geen gunstige resul taten. Gelukkig wordt het genoemd, dat de gewestelijke keuringen zi-ch konden handhaven. Het ledental verminderde met ruim 50- Vervolgens heeft de heer Lako het verslag van de keuringen van heng sten met afstammelingen uitgebracht. Bij d© behandeling van de agenda voor de al gemeene vergadering van het stamboek kwam de kwestie der wederzijdsche er kenning ter sprake. De heer de Vries, algemeen secretaris, deelde mede, dlat het Nederlandsc'he en D-uitsdie stemboek daar over met het Belgische in onderhandeling, is en dat begin Maart te Brussel een conferentie plaats zal hebben. De alge meene vergadering zal dan ten deze ver moedelijk voor een bésiissing worden ge steld. Bij de rondvraag werd er met klem pp aangedrongen de centrale keuring weer als vroeger in het voorjaar te houden eh ook de voorzitter meende, dat de proef met de najaarskeuring mislukt is. Ten slotte hield de heer Lako een rede, waarin hij de wijze van optreden van het nieuwe Zeeuwsch-Belgische stamboek sterk be- critiseerde. TBBKOOPDÏGEN, ENZ, THOLEN. Door notaris ven de Velde werd ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Chr. Bergers, op 15 dezer in hotel Hoek, publiek verkocht: Bouwland: koop 1, groot 1 gem. 3 roeden, P|older 1500 gemeten, aan M. Roggeband f2010; koop 2 243 roeden, id., f 1910; koop 3, 1 gem. 10 roeden, aan A. Rpggeband, f 1830; koop 4, 1 gem. 18 roeden, id., f 1870; koop 5, 292 roedjen, id., f 1890; kooip 6, 1 gem. 26 roeden, D. v. Houd, Scherpenisse, f 1025; koop 7, Voorweg Molenvliet, groot 1 gem. en 125 roe den aan Jac. Verkerk, f 1880; koop 8, fid. id., 1 gem. 39 roeden aan Iz- Deur- loo, f 1760; koop 9, Nieuwlandpolder, 2 gem- 155 roeden, aan W. Kot, f 1600; weiland: koop 10, groot 3 gemf. 7 roeden, Adr. Bergers, f 1350; koop 2, Sehaker- loopolder, 3 gem. 135 -roeden, aan Jac. Hendrikse, f 1380. Alles terekend per gem. van 800 roeden. LUCHTVAART. DE „GRAF ZEPPELIN". Dr. Eckener, die op het oogenblik in Berlijn vertoeft, heeft aan een medewer ker van het Berliner Tageblatt mede dee lingen gedaan over de aanstaande groote tochten van de Graf Zeppelin. Men z.ü daarmee reeds over eenige weken begin nen. Op 10 Febr. begint de eerste tocht naar de Middellandsche Zee met passa giers. D-eze zal ongeveer 4 degen duren. Men zal over Marseille naar Alexandrië, Cairo, Jaffa, Jeruzalem en terug over Triëst vliegen. In Palestina of Egypte zal indien mogelijk een tusschenlanding ge maakt worden met auto-pitstapjes naar het Heilige Graf of de Pyramiden. In Maart en ApTil zullen opnieuw passa giers vluchten worden ondernomenDit zullen ooeaanvluthten in de buurt van de kusten rijn. Zij zullen waarschijnlijk gaan naar IJsland, Madera en de Qahari-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 5