Zierikzeesche Nieuwsbode ABONNEMENT: Woensdag 16 Jan. 1929. zietokzeesche courant. R'?»»?11 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BUITENLAND. FEUILLETON. Aan de oevers van de Berwen BINNENLAND. Na de Wasch Uit Stad en Provinole. Frjja pot 3 maanden f 1,50, fnneo per post ƒ1,80. Voor het buitenland per iur f 10,- Afsoaderlpko nummers 5 eeai. Versohijnt Mnd., Wnsd. en Vrjjd, Postohèque- an fliron. 137877. tu 18 regeli <0 ets., rn i regels en daarbevon 20 ots. pst regel. Reelames 30 ets. p. regeh Bij contract belangrjjke korting. Insending op den dag ran ait- gare vóór 10 ure. uiterlijk 10 uur op dsn dag v. uitgaaf DE BEDROGEN HUWELIJKSCANDIDATEN. De zaak van de tedregen vrijers, die Vrijdag het concert der Weensdhe diri- gente Lisa Maria Mayer op een zoo aan gename wijze het toen verstoord, is door de Berlijnsche politie snel opgehelderd- De advertentie der trouwlustige we duwe 'had in de „Lokal Anzeiger" gestaan en uit de boeken bleek, dat zij te Wee- nen was opgegeven en betaald- De inge komen brieven waren aan het Berlijn sche bureau van de „Lokal Anzeiger" afgehaald, terwijl ook de geparfumeerde briefjes te Berlijn waren gepost. Intusschen lag mevrouw Mayer ziek van wege de emoties te bed. Met een koket ochtendmutsje op het hoofd ontving zij de belangstellende journalisten en (zij dreef haar welwillendheid zóóver, dat zij zich in bed liet fotografeerden. Onderwijl verhoorde de politie den echt genoot van mevrouw Mayer, den heer Ga- derle, een zakenman uit Weenen, die zich, na een paar uur te- hebben ontkend, ten slotte vasbpraatte. Hij zag zich genood zaakt toe te geven dat hij degeen was, die de bewuste huwelijksadvertentie had geplaatst en voorts, dat op zijn aandrin gen de veelbelovende rose en lila briefjes waren geschreven. Hij heeft voor de be drogen vrijers het hoofd gebogen en hun verzocht hun klacht in te trekken. Hij is bereid de door hen betaalde entreegelden terug te betalen, waarvoor hij ook reeds een zeker bedrag bij de politie .heeft ge deponeerd. Gok zijn te Berlijn Zondagochtend een vrij groot aantal dames van eiken leeftijd op het politiebureau komen vertellen, dat zij daar een huwelijksadver tentie met vrijkaart je, verleid waren om het concert van Lisa Mayer in de Phil harmonic te bezoeken, teneinde haar „aan staande" te zien. Mevr. Mayer blijft vol houden dat zij van de heele grap van haar echtgenoot niets geweten heeft. Zij heeft haar aanvankelijk voornemen om echtscheiding aan te vragen laten varen, omdat Galeae's bedoeling toch slechts ge weest was haar een uitverkochte zaa te bezorgen. AMAN OELLAH TREEDT AF. De koning van Afghanistan, A man Oel- lah, die zich reeds genoodzaakt zag zijn ingevoerde hervormingen in te trekken, heeft afstand gedaan van zijn troon, ten behoeve van zijn oudsten broeder, Sird,ar tnayat Oellah, die in 1888 is gebóren en dus 40 jaar oud is. De val van Aman Oellah is zeker een gevolg van de hervormingen, die hij, ns zijn reis door Europa, in Afghanistan wil de invoeren. De invloed van de geestelijk heid op de bevolking heeft de verlichte vorst blijkbaar onderschat en eenigen tijd geleden brak onder een der stammen een opstand uit, die het begin was van Aman Oellah's val. De opstand al ingen behaalden successen op de regeeringsgetrouwe troe pen, waarop de koning de gestelde eisohen moest inwilligen. Doch deze toegeeflijk heid heeft Aman niet geholpen en thans heeft hij geabdiceerd ten behoeve van zijn oudsten broeder. Amanoella's regeering heeft tien jaar geduurd- Toen zijn vader emir Habib Oela Chan in Februari 1919 vermoord werd, riep zijn blroedar Nazr Oella zich tot emir uit, maar zes dagen later beklom Ama- noella, de derde zoon van den vermoor- lift het Engelsch van ALLEN REINE. 26 Den volgenden dag, om elf uur des morgens lag kapitein Powell op 'n soort praalbed, gekleed in een prachtige roode huisjapon en een geel zijden zakdoek als een nachtmuts om zijn hoofd getoónden. Jiim Horris had ham juist geschoren en bij het verlaten van de kamer gezegd: kapitein, de prins van W-ales kan er niet beter uitzien dan U. Valmai legde de laatste hand aan hlaar oorn's statie-toilet. Ben ik nu in de puntjes, kindlief? Schitterend hoor! U zoudt den ko ning kunnen ontvangen. Valmai ging de kamer uit en kwam even later terug met Car do. En meneer Gwijn, hoe maakt U het? Ik ben Ibliji u hier in mijn Ihuis te ontvan gen. Ik hoop, dat u goed hdbt geslapen en dat het meiske u een lekker ontbijt heeft gegeven, 'begroette de kapitein zijn gast. O, uitstekend, zei Cardo, die hem de hand drukte en op den stoel ging zit ten, dien Valmai voor hem' had klaar ge zet. En daarna praatten de mannen over alles en nog wat; zeereizen en scheeps- ongelukken vormden de hoofdschotel van hun discours. Later op den dag zat Val mai in den erker op de bank haar oom) de krant voor te lezen, toen ze opeens ophield en de krant terzijde legde. De krant is tamelijk vervelend van daag, oom. den vorst, den troon. Daer hij door het leger gesteund werd en de beschikking over de schatkist en het arsenaal had, j onderwierpen Nazr Oella en de recht matige erfgenaam Inayat oella zich. Mis leid door zijn raadgevers deed Amanoel- la in Mei 1919 een inval in Engelsch- Indië, maar leed zulke verliezen, dat hij voor, hét einde van de maand om vrede vroeg. Vanwege zijn jeugd en onervarenheid werd deze hem toegestaan en in Augus tus werd te Simla het vredesverdrag ge- teekend.In 1921 werd te Kaboel een ver drag ,geteekend, waarbij de onafhankelijk heid van Afganistan erkend werd. In Dec. 1927 ondernamen Amanoella en de konin gin hun buitenlandsche reis, waarvan zij in Juli j.l. terugkeerden. De pogingen van AmanoelLa om zijn land westersch in te richten en zijn drastische besluiten daar toe, 'maakten 'hem uiterst impopulair on der belangrijke lagen van de bevolking, met inbegrip van de machtige moella's en leidden regelrecht tot de huidige moei lijkheden, EEN VORSTELIJKE VERLQVING. Prinses Martha, de dochter van den Hertog van Westgotland, den broeder van den Koning van Zweden, heeft zich met Kroonprins Olof van Noorwegen verljoofd. Reeds eenige malen werd het bericht v,an da verloving van den Noo.rscJhen troonop volger met da Zweedsche prinses gemeld, doch steeds weer tegengesproken. Het laatst geschiedde dit nog in den afgeloo- pen zomer, toen de Hertog van West gotland en zijn familie, o.a. ook prinses Martha, tijdens de Olympische Spelen hier te lande vertoefden, tegelijkertijd met prins Olaf. Prinses Martha is de zus ter van prinses Astrid ven België- De toe komstige koningin van. Noorwegen is ech ter eenige jaren ouder d,an de toekom stige 'koningin van België, die reeds twee jaar is getrouwd; zij wordt in Maart terwijl Astrid 24 jaar oud is. Prins Olaf van Noorwegen, het eenig kind van ko ning Haakon en koningin Maud, is 25 jaar, en twee en een half jaar jonger 'dan zijn ,a.s. echtgenoote. Het huwelijk zal reeds in 't komCnde voorjaar voorden voltrokken. Deze ver bintenis wordt als een uit politiek oog punt gelukkige gebeurtenis beschouwd, daar zij de Skandinaafsche volken nader tot elkaar birengt. POLITIEK IN DE RAD|IO. Het Verbond van Nationalisten zegt in een adres aan den minister van water staat o.a., dat de politiek in de uitzendin gen in den aether een Iron van ergernis vormt voor het -meerendeel der Neder- 1 andsdie luisteraars; dat de stroom van adhaesie-tfetuigingen, die het Verbond van Nationalisten mocht ontvangen, ten dui delijkste bewijst, datde NederLandsche luisteraar wil een radio-omroep zonder politiek. Het Verbond verzoekt den min., ten spoedigste maatregelen te nemen, op dat de uitzendingen zijn ontspannend en opvoedend, met wering van alle partij politiek. VERKEERSVERBET.ERING Z.-HOLLAND- SCHE EN ZEEUWSCHE EILANDEN EjN WEST-BRABANT. De voorzitter van den Bond van be drijfsautohouders in Nederland, de heer A. J. ten Hope, heeft te Rotterdam ge ïnstalleerd hei comité voor verkeersver- beteTing van en naar de Z.-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant. In het 'comité hebben o.a. zittjng genomen de heeren S. J. Gast, voorz. van de ver. voor verkeersbelangen Schouwen-Duive" Ja, nogal kindlief, maar je leest ook ■niet zoo goed als anders. Hij had gelijk, w,ant ze dacht er telkens aan hoe ze met haar bekentenis voor den dag moest komen. Als je eens een liedje voor me zong, lieve kind. Zal ik u niet liever eens een ver haaltje vertellen, oom? Waarover zal het gaan, kind? Als het (niet kinderachtig is en de moeite waard, vind ik het best. Het is zeker de moeite waard het is echt gebeurd! Prachtig! Begin dan maar kindje. Luistert u dan maar, zei Valmai, zenuwachtig lachend. Er was eens een jong meisje, dat aan een ruwe woeste kust woonde. Het was er heel, heel mooi soms, maar ze voelde zich dikwijls heel erg eenzaam, want ze had geen vader, en geen moeder, geen zuster en geen broer. Ze. was dus erg alleen, maar op zekeren dag ontmoette ze een jongen man, vroolijk, dapper en oprecht. Knap? Ja, knap ook, met schitterende, don kere oogen..... o, zoo knap! En ze gin gen vreeselijk veel van elkaar houden en..... en.».. Ja, ja. sla dat maar over, dat ken ik. Ga verder. U begrijpt dat 'het arme meisje haar heele hart aan haar geliefde gaf; er was ook niemand anders, die om haar gaf. De dagen gingen voortij en ze gingen, heelemaal in eikaar op. Maar hij had een strengen, norschen vader en zij had een kouden zelfzuchtigen oom en die twee mannen haatten elkaar met een onbegrens den haat, precies zooals je dat wel eens in een boek leest. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit sohrijaen houdt dadelijk op door Purol. land te Duivendijke; S. Hage, burgemees ter van Bruinisse, voorzitter v,an de ver. van Burgemeesters én Secretarissenvan Schouwen en Duiveland; Joh. Hoogen- toom, secretaris van de vereen, voor ver keersbelangen Schouw en-Duiveland te Re- nesse; J. M. Krijger Jr., lid van de Twee de Karnen in Den Haag; J. L. Rauh secre taris v<an den bond van bedrijfsautohou ders (voorloopig secretaris), te 's-Graven. hage. Het comité besloot, alsnog te ver zoeken een vertegenwoordiger aan te wij zen. om' zitting te nemen in. het comité, aan, den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, de Kon, Ned. Automot'ielclub (da Kon. Ned. Motorwielrijders-vereeniging, de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam te Rotterdam, vop-r de Beneden-Maas te Vlaardingen, voor Dor drecht en omstreken te Dordrecht,voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg en voor Westelijk N.~Br,abj?nt te Breda. NIEUWE BELGISCHE VOORSTELLEN? Naar 'de Tel.-corr. uit Brussel verneemt, heeft 'de Belgische regeering aan de Ne- derlandsche regeering een nota doen toe komen, 'die nieuwe voorstellen fclevat be treffende de 'herziening van het Verdrrg van 1839. ZIERIKZEE. Na met een kort woord van 'welkom ingeleid te zijn door den voorzitter, de heer P. Kooijman, trad Dins dagavond in de Concertzaal voor de afd. Zierikzee van den Vrijheidsbond op, dhr. jbr. ir. R. R. L. de Muralt, met 't onder werp: „De houding van den VrijheidstVjmd ten opzichte van Staatspensioen". Spfr. toegöni met er op te wijzen, dat voor velen de Staatspensionneering reeds als een af gezaagd vraagstuk wordt beschouwd, doch fhiji was er van overtuigd, dat velen afloop van 'z'ijn rede er een geheel andere kijk op zouden hebben gekregen en met spr. zouden moeten toeslemlmen, dat het onderwerp fonkelnieuw1 is. Biji de a.s. ver kiezing zal dan ook wel blijken, dat alle partijen zich zullen beijveren om middiej- 1-en en vormen aan te geven, waarop aan d'e oude armen van dagen tegemoet zal worden gekomen. Principieel is spr. een tegenstander van Staatsp^nsionineerjnJgl daar hij' tegenstander is van bedeeling in welken vorm dan ook! en hij noemde het een schandaal, dat een oude arme arbei der zijn toevlucht moet zoeken bij diaco nie of Staatspensionneerinig en niet in eigen onderhoud kan. voorzien, zonder eenigen steun. Sprekende over den vorm van bedeeling, noemde spr. de staatspen sionneering nog de minst slechte, doch in tegenstelling met de socialisten en com munisten, oordeelen de liberalen, dat het particulier initiatief moet too ij-ven en ae productiemiddelen niet in staats handen moeten komen. Het leed van oud en arm moet dus verzacht worden langs den weg vani de sociale wetgeving. Wat de houding van de z.g. christelijke partijen t.o. v|. staatspensioen e.a. betreft, deze moet zeer merkwaardig worden genoemd: aan vankelijk verklaren zij zich tegen zaken als vrouwenkiesrecht en verzekering, doch later stemmen zij allen voor. Uitvoerig hield spr. zijn aandachtig gehoor daarna bezig met het probleem der verzorging vande ouden van dagen en de practische uitvoering ervan, neergelegd in de wet ten van Talma (dwangverzekering), het ontwerp-Treuto (Staatspensionneering met pensioenbelasting), het «ontwerp-Lely (pre- mievrije Staatspensionneering) en de ouderdoms- en invaliditeitswet-Aalberse. Maar zooals bij iedere wet zag men ook bij laatstgenoemde de fouten die er aan kleefden. En een van de grootste was wel, dat; er nog een zeer groot aantal arbeiders buiten vielen, welk aantal nog steeds toe neemt (in 1928 'bedroeg hun aantal reeds 45000). Daarom is krachtig optreden nood zakelijk en is ook de Vrijheidsbond over.* tulgd, dat hieraan ten spoedigste een eind moest komen. In dit verband wees spr. Op het rapport dat door de commissie uit die V. B. hierover was uitgebracht. Ook de kosten van de staatspension neering vormden een punt van spreker's betoog. Hierbij bleek dat de kosten per jaar op' 31 millioen zouden komen, doch dat hiervan 15 millioen gemakkelijk zou den zijn te vinden. Tenslotte sprak spr. nog een opwekkend woord vopr het goe de recht van de staatspensionneering, daar er aan den ellendigen toestand van „oud en arm" zoo spoedig mogelijk een eind moet worden gemaakt. (Applaus). Nadat de voorzitter den heer de Mu ralt dank had gezegd voor z'ijn boeiende rede en de talrijke aanwezigen voor hun opkomst, werd een aanvang gemaakt met het vertoonen van de film „Liberalisme". Waar we reeds in vorige nummers hier van 'melding maakten, meenen we te kun nen volstaan met de mededeeling, dat ook hier deze schitterende film1 met aandacht werd gevolgd en alle aanwezigen zeer zeker voldaan huiswaarts zijn gekeerd. BRUINISSE. Door bemiddeling van de afd^ Bruinisse van den Vrijheidsbond werd Maandagavond 'ook hier voor een vrij tal rijk opgekomen publiek een filmvoorstel ling gegeven in het hotel Storm. Een in teressante film, reeds enkele malen in dit blad vermeld. Door uitstekende ver tooning en onverdeelde aandacht was dit een goed geslaagde propaganda-avond. ST.-ANNALAND. Door het verstopt zit ten van de schoorsteenpijp brak Maan dagmorgen brand uit in de roef van het sdhip van schipper Joh.s Pape, terwijl nog twee kinderen te bed lagen. De rook was zoo verstikkend, dat het niet mo gelijk' was door de roefdeur 'binnen te komen. Schipper van Schouwen brak daarom fluks den koekoek open en wist daardoor de kinderen naar buiten te halen'. Daar 'blusschen met emmers water niet mogelijk was, omdat men door den koe koek de kachel niet kon bereiken, werd nogj even een slang op de waterleiding ge schroefd, Toen was het 'brandje spoedig getoüuscht. - In. het gezin van dhr. J.b Slager Hz. komt een geval van diphteritis voor. - Dat de liefhebberij' voor de schaats sport alhier zeer groot is, blijkt wel hier- juit,dat de ijsclub St.-Annaland de laat ste vorstdagen haar ledental zag ver hoogd van 580 tot 650. Voor een plaats van ruim 2600 inwoners is dat zeer veel. Het bestuur is nu in onderhandeling voor aankoop van een 5 P.K. motor voor de pomp, om niet meer afhankelijk te zijn van particulieren. SMMTAAKm, SALOMON LIEBERMANN. Dinsdag is Salomon Liebermann per stoomschip naar Reval getransporteerd. Een sterke .politiemacht tevond zich bij het schip toen Liefcermann twee uur voor het vertrek aam boord ging. Aan den wal bevonden zich weinig menschen eti alles verliep rustig. Een Finseh detective reist tot Reval mee. Naar alle waarschijnlijk heid zal Liebermann a.s. Zaterdag te Am sterdam aankomen. De telooning van de Nederlandsche regeering voor de arres tatie van Liebermann ten bedrage van 2500 gulden is, zoo meldt de Tel., voor Vs toegekend aan den Finschen detective Lindgfen; de rest is tusschen verschil lende Finnen, die aanwijzingen gegeven hebben, verdeeld. i.iXDBÖÜW UN VEETEELT. ELKERZEE. Donderdagavond sprak de heer Versluijs voor de Geitenfokvereeni ging „Scharendijke" over „Melken en melk verzorging". Na door den voorzitter* dhr. L. Kristelijin, begroet te zijn, ving spreker zijn rede aan met een veront schuldiging: zijn 'paperassen lagen nog te Serojoskerke (WO- Spr. bleek zich ook zonder die te kunnen redden. Over het melken werd o.m. dit gezegd: Ter wille van de dieren moet dit zeer zacht ge beuren en toch krachtig bij zachte behandeling zetten de geiten meer melk af dan bij ruwe. Ook moet het gebeuren met de volle hand en dan steeds goed uitmelken, anders blijft de beste melk! achterwege. Bi.v. ;de eerste 3 stralen geven melk van gem. 2 pCt, de middelste van pCten de laatste van 51/2 pCt. Ook moet minstens 3 keer per dag gemolken Iworden. B.iy de melkverzoirgimg legde spr, den nadruk op zuiverheid, vooral geen lange zwarte nagels en dan zeker zinde lijk gereedschap. Met dit laatste en de noodige omwisseling kan geitenmelk om- gekoopt in het warmste deel van 't jaar uur goed bewaard blijven. Het is ook best 'mogelijk, boter en kaas van die melk te bereiden, maar dan ook te Ietten op goede voeding en stalling. Een reeks goed geslaagde lantaarnplaatjes verduidelijkte het gesprokene zeer. Het was-een goed geslaagde avond, waaraan ook een aantal vrouwen, die toch in de eerste plaats de verzorgsters der geiten zijn, hadden deelgenomen1. STAVENISSE. L.l. Vrijdagavond trad alhier als spreker op voor de vereeniging van geitenfokkers en eenige verdere be langstellenden de heer J. Versluijs van het fokstatioin te Serooskerke (W.). Op heldere en duidelijke manier behandelde jde geachte spreker het onderwerp: Stam!- baekhouding bij de geiten". Het groote nut en de noodzakelijkheid ervan stelde hij' helder (iln het licht, gezien ook de resultaten van stamlbóeken bij1 de runde- tren en de paarden. Daardoor kan men een goede verbetering van het geitenras ver krijgen. Men moet voornamelijk zien de nutseigienschappen te verbeteren en te ver- hoogen etn door veredeling kan men ook het fraaie dier verbeteren. Dank zij de vele zorgen van de heeren Zwagerman, Sietema, Kielstra enz., die de geit bij de horens gepakt hebben, is er aan het geitenras in Zeehnd reeds verbeterd. Maar men mag ook niet vergeten de „pro vinciale vereeniging", die met een vast omlijnd plan kwam, om' te krijgen dieren met een flinke meikgift, lange melkperio- de, melk met voldoende vet (voedsel), goeden lichaamsbouw en geschiktheid voor de voortteling en overerving van de verkregen goede eigenschappen. De in voering van de Saanegeit heeft in dit kli maat niet aan de verwachting beantwoord. De keuringen van vroeger en van den tegenwoordigen tijd werden ook bespro ken. Jammer is het geweest dat op de Haagsche Tentoonstelling de Zeeuwsche geit niet tot haar recht is gekomen. Na afloop der leerrijke rede gaf de heer V. nog een serie mooie lichtbeelden op de geiten betrekking hebbende. Ja, ik ken d,at, zooals Romeo en Julia, is 'het niet? Misschien wel, zei Valmai, maar hoe dan ook, ze durfden niets van hun liefde te vertellen, want ze wisten dat de vader nooit in hun huwelijk zou toe stemmen en de jongen hield veel van zijn vader, hoe somber en stuursch die ook was. Toen zei hij op een goeden dag te gen zijn zoon, dat die een lange reis voor hem moest ondernemen, en zijn zoon, die hem graag genoegen wilde dioen, stemde erin toe om op reis te gaan- Stommerik! zei de kapitein, ik zou vast niet gegaan zijnl Ma,ar hij beloofde het en hoopte toe stemming te krijgen voor zijn huwelijk als hij zijn vader dit bewijs van zijn liefde had gegeven. Was hij rijk? Ik geloof het wel. Wel drommels, waarom' nam hij zijn vader niet bij den neus en trouwde stil letjes 'met het meisje, waarvan hij hield? Dat zult ,u hooren, oom. Luistert u verder. De dagen gingen voorbij' en hun scheiding naderde. Hoe nader die dag kwam, hoe ellendiger ze zich voel den en ten slotte smeekte de minnaar het meisje ojm ih het geheim met hem te trouwen, zoodat hij zeker zou weten, dat, wat er ook gebeuren mocht, ze wer kelijk de zijne was, els hij ver weg zou zijn. Ze werden in een oude verlaten kerk op den morgen van zijn vertrek door een jong predikant getrouwd, een goed op recht vriend van hem. Een leuke baas moet dat geweest zijn. Ja, dat was hij. Je bedenkt het natuurlijk allemaal; m'aar wat deden ze toen? Ja, toen ze getrouwd waren, gaven ze elka,ar een zoen, en namen erg be droefd afscheidt Wel, duivels, zei de kapitein, ik Zou het anders aangepakt hebben! Maar dat deden zij nu eenmaal niet! De bruidegom voer weg naar het land van zijn bestemming, dat mijlen en mijlen ver over zee lag en de arme fctruid bleef met haar verdriet achter. Maar kort daamja ging zij tij een familielid wonen; een hartelijken ouden man, den besten, vrien- lijksten, zachtmoedigsten en vroolijksten man van de wereld. Hij' had maar een fout: hij gebruikte soms heel leelijke woorden. De kapitein begon een beetje verdacht te kijken, maar Valmai haastte zich met haar verhaal om verdere interrupties te voorkomen. Maai' nu komt het wonderbaarlijkste van het verhaal oom! Er stak een storm op en er daalde een dikke mist over de. zee en het schip, waarmee de bruidegom reisde, werd zoo' gehavend dat het terug kwam' om hersteld te worden. De jongeman vond een onderdak in de stad en in Welk huis denkt u dat hij kwam? Hetzelfde waarin Zijn bruid woon de 'met haar lieven ouden oom en ze spraken af om alles te vertellen en op zijn edelmoedigheid te vertrouwen. Hoe vindt u dat verhaal, oom? Ik ben een boon, als ik niet direct snapte dat je mij bedoelt met dien ouden man. Maar kind, je houdt je vriendelij- ken, oudan oom toch niet volar het lapje? Jij bent toch de bruid niet? Ja oom. En Valmai bloosde en sloeg de oogen neer. En is die meneer Gwyn de bruide gom? Ja, maar hij heet Wynne en niet Gwyn. En wés het een pure verrassing voor je dat hij gister kwam- Zeker. Ik wist alleen dat hij met de „Burrawpüla" reisde en toen ik hoor de dat die teruggekomen wias, hoopte ik toch zoo dat hij hier .zou komen. Tieen ik zijn stem hoorde, viel ik bijna flauw van blijdschap. En jullie zijn nu hier in mijn huis bij elkaar en zijn man en vrouw? Ja oom. O, wees niet boos! Het is toch onze schuld niet dat het zoo ge- loopen is! Wees toch niet boos, zei ze nog eens. Boos, kindje? zei de oude man en bij ging rechtop in zijn bed zitten- Nooit heb' ik zooiets mop is beleefd! En dan te denken dat we dien ouden vader en ouden oom' voor het lapje hou den! Dat moet Essec zijn! En een luid teutelend gelach volgde, wiaardoor Val mai zich weer op- haar gemak begon te voelen. Marr het doet er niet toe wie het is, ging hij vooTt. Je bent nu hier en nu moet je gelukkig zijn. Ik schaar me aan jullie zijde, kinderen. Jullie kunt op mij rekenen. Ik zal zorgen drt er niets meer tusschen jullie komt! En zult u ons geheim goed bewaren tot Cardo terugkomt? Natuurlijk kindje. We móeten er met niemand over spreken; de oude papa mag het niet hooren. Maar tusschen twee haakjes, wie is het eigenlijk? Mr. Wynne, de dominee van de Ang- likaansche parochie, de „zwarte domi nee" wordt hij altijd genoemd, omdat hij zoo donker kijkt. Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1929 | | pagina 1